I blicum" besturen. Voor hot publick vomit een vliegwedstrijd dap ook op hot oogeu- blik bet summum van oen openbare ver makelijkheid, ook al ziet. oen groot deo! do aviatours slechts eoti kort oogenblik, wan neer zij achter een bootnonrij verdwijnen en al merkt het van het opgaan niet weel meer dan het snorren van den motor. In dit opzicht nu, hebben de toeschou wers van Zondagmorgen hun hart althans kunnen ophalen, want er zijn in liet ge heel 35 aviatours weggevlogen. Ze volgden elkaar, elke zes minuten vrij geregeld op en elk vertrek werd aangekondigd dooi- een knallenden vuurpijl. En telkens gingen in de ïoule do op- cn aanmerkingen, als betrof het reeds oude bekenden, haat gang, want met een verrekijker waren de nummers vrij goed aan du vliegmachine- zichtbaar. „Dat is Védrines", hoorde men allerwege. „Dat is Garros". Die twee zijn namelijk al tot favorieten van liet publiek gepromoveerd. De één ging natuurlijk mooier op dan de andere. Van dezen zag men do machine deinen, nis een door onzichtbaren golfslag gedreven scliip. Gene bad moeite om te stijgen. Eu dan was liet: „Ce n'cst pas ?a" of „tl va torn ier". 'Sommigen maakten eerst een rond reis boven do piste en dan hoorde men gejuich' en handgeklap, als in de oome- die. Anderen, zooals Garros, kwamen een paar maal terug, eer zo voor goed weg vlogen en dat lokte dan allerlei veronder stellingen cn commentaren uit van de ge leerde dilettanten, of liever „beste stuur lui aan wal". Soms zag men tegelijk drie of meer ma chines, do een dichterbij, de andere ver deraf, in de lucht en zulk ecu schouw spel was werkelijk indrukwekkend. Zelfs lie moest stompzinnige kijker geeft zich op zulk een oogenblik er rekenschap van, dat het menschelijk weten en kunnen aan geen grenzen gebonden is, dat de menscho- lijke geest de materie langzamerhand weet to dwingen en dat do toekomst, wie weet nog hoeveel, wonderen staat te baren. Een onbestemd gevoel van trots en hlijd schap dringt dan, onwillekeurig, bij die zelfde wreedo en egoïstische massa door, die geen minuut geleden den eveiimeiisch het licht der zon niet gunde, wanneer het betrof een gunstige staan- of kijkplaats uit te kiezen. In dit opzicht werkt elke nieuwe overwinning van den mcmch, zelfs wanneer do gevoelens over het onmiddel lijk praoti0c.l1 nut verdeeld zijn, heilzaam en veredelend. Zelfs is ze in staat poëzie in het meest eenvoudig gemoed te Schep pon, 0111 do metaforen waartoe een nog nooit gezien iets zich leenen kan. „Viseh- jes in een heel doorzichtig aquarium", lieli ik een buurman hooren uitroepen, toen -op een gegeven oogenblik vier machines zich in verschillende richtingen voortbcwo gen. Do vergelijking mei vogels of vlinders, waaraan anderen do voorkeur geven, schijnt, uit den aard der zaak, echter bel01 toepasselijk. Een ander weer, denkt aan een voorwereldlijk gedierte en hij, die no ties van mythologie bezit, in de eerste plaats, aan wijlen Ikarus. AleL den aard en het uiterlijk der machines wisselen ove- figcus do vergelijkingen. Want reeds begint het Lekenpubliek heel goed do verschillen de fabrieksmerken van elkaar te onder scheiden. Iedereen weet, hoe een Faunau er uitziet. Zoo wist ook ieder in het publiek, «tal h'et onze landgenoot Wijnmalen was, dit met een biplaan Ilenry Karman van Zon dag (ik meen de negende van de rij) weggevlogen is. De Dcpcrdussin's kent iedereen reeds als de sierlijkste van vorm lichte, slanke zwaluwen gelijk. De Hop's (initialen van don fabrikant Robert Es nault te Pelleterie) hebben iets van mode vogels, de Bléiiot's doen aan langgestaaUe populaire tweevoeters denken. De Eraimcb man, vlug van bevatting en vlug er mee zijn Indrukken cc uïten, laat, (fc vluchten volgende, den vrijen loop aan zijn fan tasie. En zoo komen van zelf opgeruimd beid cn vroolijkheid, bewondering en en thousiiasme, do hoofdrol spelen bij bet luchthartige publiek. Luelitluutig tot hij op eens getroffen wordt door den bliksem slag van een, hier zooveel meer dan el ders altijd to verwachten, ongeluk. Ook Zondagmorgen is zulks, helaas, weer het geval geweest. Had, de nummer zes vertrekkende, Gaget een val gedaan, die op een zacht neerstrijken geleek op het vlieg veld zelf en die hem volkomen ongedeerd liet, anders is het gegaan met Eemartin, die onder de laats ten zijn vlucht genomen had en zeer mooii*opgestegen was. Nog zag men hem achter de boomenrij, welke bet vliegveld .van hot Champ de Couises scheidt, oogenschijnlijk iets hooger dan die hoornen, maar ia werkelijkheid bonden meter hoog in de lucht. E11 op eem (het duurde dertig seconden), terwijl hij een bocht maakte, stortte hij pijlsnel en loodrecht. Men zag de machine achter de hoornen verdwijnen. Men begreep dat er een ongeluk gebeurd was. De gemoederen voelden zich beklemd, maar er werd geen tijd gelaten om 'den angst lucht te geven Reeds was er een ander opgestegen en nog zweefden er twee, verderop, door het luchtruim. Op eens hoorde men roe pen: „daar, daar, de auto's van het rondo kruis, cyclisten en dragonders, in volle vaart, aan de andere zijde van het vlieg veld!" Eeniigo oogenblikken later hoorde men de waarheid. Lomartin was op een boom voor do tribunes van het ren perk neergekomen. Zijn hoofd was bijna vei brij zeld. Do nieuwe kunst lfad oen slachtoffer meer te tollen. Terwijl ik dit, eenige uren later neerschrijf, cn nadat men daarenboven reeds den ver- -.chrikkolijkcn dood van luitenant Princeteau kent, die te l&sy is opgestegen, volgons de spe ciale edition der bladen, welke de aankom- -fen te Reims en zelfs te Luik melden, el kander op. liet Zondags-publiek op den "Bou levard rukt zc bijna uit de handen dor vcr- Icoopers. Elk oogenblik kan weer een nieuwe ramp melden. Hot publiek veelt de tcgen-'elliug niet don morgen, toen hol in Fee-lstomming naar Yin- rennos was getogen. Maar het muit niet ver der. Het is als de aviataur» zehen, die hun kun4 niet opgeven. Hen enkel meewarig noord en de Pnrijzona.tr zal de volgende maal, in nog gioolercn getale dan ditmaal hel veitiek \oor liet ..Circuit du Monde" gium zien. JU VENTS, ALLERLEI. ENG AG EAIENTSRINGEN, DIE KOOIT GE DRAGEN MORDEN. De meeste jonge dames zijn verblijd, als hot tijdstip aangebroken is, wanneer zij aan baar vinger den ring kunnen doen, dien haar aanstaande haar aanbiedt; maai den schrijver van dit stukje is een geval bekend, waarin de jonge dame beslist wei gerde haar verlovingsring ie dragen. Zij zeide, dat haar maar al te veel gevallen bekend waren van vriendinnen, die zulks gedaan hadden, cn wier engagement verbro ken was; zij stelde dus volstrekt geen ver trouwen in de beteokenis van dien ring. Zoo gebeurde het dus, dat de aanbidder, die het kostbare kleinood onder vreczen en beven gekocht had, het zijn aanstaande vrouw nooit zag dragen. Op den dag van haar huwelijk evenwel, liet zij hem met voel gratie aan haar vinger glijden. Dit geval is zonderling, maar het volgen de is zeer treurig. Een jong advocaat had zich. nadat hij haar langen lijd het hof gemaakt had, ver loofd met een knap en lief meisje. Den dag, nadat hij haar do beslissende vraa gedaan lmd en aangenomen was, begaf hij zich naar een juwelier en koos daar een zeer mooien ring nil. NadaL de koop gesloten was, begaf hij zich naar het huis van le jonge dame, maar bij zijn aan komst aldaar vond hij hel. geheele huis in opschudding, de dienstboden in tranen, en overal teekoncn van een groot onheil. In don beginne dorst niemand het wagen, hem het treurige nieuws mee te deden, maar ton slotte kwam het uit, dat het arme meisje gestorven was aan oen lpu'Lkwaal, ongeveer tien minuten vóór zijn komst. Een vreemd geval was dat, hetwelk on langs in het westen van Engeland plaats had. Een rijk heer met oön goede positie, had zich verloofd met een jonge dame; maar toen hij haar zijn ring bracht, ver zocht zij hem, haar to willen verontschuldi gen, daar haar vinger, volgens haar zoggen, pijn deed. Hoewel de minnaar het wel vreemd vond, keurde hij het goed; maar hoe groot was zijn verbazing, toen hij een week later een beleefd briefje ontving, dat den ring be vatte, en van den volgenden inhoud was: ,,lk nam uw aanzoek aan, hoewol ik een ander meer beminde; ik heb nu be rouw over hetgeen ik gedaan heb en dank God, dat liet voor u en mij nog niet te laat is. Do ring is geen oogenblik aan mijn vinger geweest." Het volgende verhaal is nogal grappig, hoewel de dame, die er in betrokken was, dit waarschijnlijk niet vond. Een tamelijk „behoudend" ijongmensch had zich ver loofd mot een jonge dame. die bekend stond om haar verspilzucht. De eerste, die dc uitgaaf voor een engagementsring nogal groot vond, zocht don goedkoopste uit. die in den winkel te vinden was, met hel gevolg, dat, toen bij zijn meisje bezocht cn hem haar aanbood, zij hem in het vuur wierp, en hom zei zich tc verwijde ren, om nooit weer terug to koeren. Jlot was oen treurig eind van de ver loving, maar zonder twijfel zal do jonge man zich wel getroost hebben met de ge dachte, dat hij gelukkig ontkomen was, want een meisje, dat zich op bovenstaande wijze gedraagt, zal wel geen model-echlgc- nootc zijn. eieren in wol ca pelswerk. Do rupsen ko men dan in Augustus lo voorschijn. cn makelij om te overwinteren^ kleine spin sels, waarin zij zich verpoppen. Men moet dus vooral in Mei en Juni, maai- ook in Augustus, alle motten trachten te verdelgen. Hot laatste wordt gewoonlijk vergeten. Men zot in het voorjaar zijn zaken in de kamfer, pn gelooft dan alles gedaan tc hebben wat noodig is. Maar ergens in een verborgen hoekje, hebben motten haar eieren gelegd, deze ontwikkelen zich mettertijd, de kleine rupsen kunnen gedu rende don zomer ongestoord haar vernie lingswerk verrichten 011 zich verpoppen, en in den winter wordt men dan eerst do schade gewaar. 1 Dikwijls wordt tabaksrook legen de mot ten aanbevolen, cn inderdaad zijn de mot tabaksrook doortrokken sloffen vrijwel ver zekerd tegen het verwoostingswerk dezer schadelijke dieren. Maar of bet rieken der kleeren 114ar tabaksrook wel in den smaak zal vallen, is tc betwijfelen. Stellig zal dit middel weinig toepassing vinden, even min als het gebruik van naphtaline, waar van de lucht zich aan do geheele garde robe meedeelt. pon beter en goed afwerend middel is hot echte juchtleder, In kasten, welke da gelijks cn dikwijls gebruikte kleeren be vatten, berge meu ook alle voorwerpen, die uit juchtleder vervaardigd zijn, of bij ge breke daarvan koope men afval van zulk leer. De reuk van juchtleer houdt jarenlang stand. Een boekbinder zal u goedkoop cenïg afval leveren. Er zijn nog meer middelen ter verdelging van do ratten, maar afdoende is alleen de zorgvuldige afsluiting van de motten- vrije, met vorsch insectenpot-dor of -.vitte peper bestrooide wollen goederen of bont werk in kisten, oE liet innaaien der le be veiligen goederen in linnen zakken. Het verpakte goed laat men onaangeroerd tot den winter, het poeder is dan door uit kloppen en uitschudden gemakkelijk lever wijderen. Tapijten beveiligt men tegen motten door ze met natte linnen doeken te beleggen en die dan met oen beet strijkijzer te be strijken. Do dump, die daardoor ontstaat, doodt alle insecten en hun broed. Kamers, waarin door do motten aange taste meubelen staan, zuivert men, door ze uil te zwavelen. Insectenpoeder spuit men achter schuivende meubelen. Voor bekleede meubelen -en matrassen eon goed voorbehoedmiddeleen deel VROUWELIJKE BEAMBTEN IN JAPAN. Hot aanstellen van vrouwenbeambten in Japan neemt verbazend Loe. De gunstige resultaten, verkregen door liet plaatsen van vrouwen als boekhoudsters cn kantoorkler ken, heeft zooveel bijval gevonden, dat door vele firma's en kantoren in Tokio en andere grootc steden slechts vrouwen worden gebezigd. Het aantal meisjes, dal oen goede sclioolopvoeding krijgt, lieeft zich in de laatste tien of twaalf jaren meer dan achtmaal vermeerderd. Voor IS jaar bedroeg het percentage der vrouwen die toegelaten werden in de kweekschool van onderwijzers, slechts 20 pCt tegen dat der mannelijke leerlingen. Thans echter zijn dc getallen geheel omgekeerd en be draagt liet aantal mannen slechts 15 pCt. Men is tegenwoordig in Japan van mce- ning, dal vrouwen heter geschikt zijn voor hel onderwijs dan mannen, en er is dan ook meer vraag naar vrouwelijke dan naar mannelijke leeraren. MIDDELEN TEGEN MOTTEN. Motten zijn een ware plaag. Zo vliegen nu weer in meniglc rond enleggen haar 18 echt Perzisch insectenpoedcr, vijf deelen water en twee deelen wijngerst worden in een gesloten flesch goect dooreen geschud, waarna men do flesch acht dagen lang in dc zon laat staan. Met een penseel strijkt men dan deze vloeistof in voegen en holten. f VEEL SNUIVERS. Alen zou zicli vergissen, door te denken, dal het aantal snuivers vermindert, maar het is niet elegant meer 0111 te snuivende kostbare snuifdoozen zijn ni'ets anders meer clan pronkjes op étagère-kastjes. Toch is in Frankrijk bijv. liet gebruik ni'ot verminderd, want do snuiftabak heeft meer dan 52 milliocn aan belasting in hel laalsle jaar opgebracht. 1 NIEUWTJES VAN IIIER EN DAAR. Het Vaticaau bevat 20S trappen en 1100 verschillende kamers. Spanje geniet meer zonneschijn dan eenig ander land van Europa. In genoemd land zijn bet. gewoonlijk jaarlijks 3000 uren, in Italië 2300, uren, in Duitschland 1700 uien cn in Epgoland 1-100 uren, dat de zon schijnt. Wanneer het in Zoeloeland volle maan is, zijn do voorwerpen op oen afstand van zeven mijlen nog duidelijk te onderscheiden. Bij het schijnsel der sterren kan men er gemakkelijk gedrukte letters lozen. Men zegt, dat walvisschcn soms ander half uur achtereen onder water kunnen blijven. In Japan treft men appelboompjes aan, die niet hooger worden dan 10 centime ters, en waaraan vruchtjes komen, niet.groo tor dan krenten. I11 Londen worden dagelijks gemiddeld 1000 varkens geslacht en gegeten. Op do bizondore scholen in China wordt den onderwijzers ongeveer 2'/a cent por dag cn per leerling uitbetaald. In de laatste honderd jaar zijn er in de Beijersclie vorstelijke familie 27 gevallen van krankzinnigheid voorgekomen. Het blaffen van eon bond op de aarde kan door een luchtreiziger op een hooglö van vier mijlen nog duidelijk gehoord wor den. Wanneer in sommige streken van het Oosten een 'dentist een tand trekt, slaat zijn helper daarbij op de gong, om de kreten van den patiënt niet te hooren. 1 .limit ANECDOTEN. Oude lieer: „Waarom liuil je zoo, ke reltje?'-' Kleine jongen: „Ik heb mijn bal verlo ren, mijnbeer." 1 Oude heer: „"Nu, troost je maai-, hier is een kwartje om, een nieuwen bal te koo- pon. Maar zeg mij nu eens, waar je hem verloren hebt?" Kleine jongen: „Door bet raam van uw huis."- „Ik ben zoo vrij do hand uwer dochter te vragen, mijnheer." Rijk bankier: „Ik heb volstrekt geen doch ter" „Zoo? Dat is erg jammer." Dame: „Och, Anna, ik ben toch zoo naar, haal eens gauw een dokter." Dienstmeisje: „Wien?" Dame: „Den eerste, den beste, die in de buurt woont cn 1.. nog niet getrouwd is." A.: „Wek beste vriend! Iloe is je do huwelijksreis bevallen?" B.„Dank je, heel goed, maar ik had zo tocli liever alleen willen maken." Schoonmoeder: „Au, au, daar beeft mij een wesp in de hand gestoken." Schoonzoon: „Een kranig diertje, ik had niet gedacht, dat zoo'n klein beest zooveel moed bezat." Onderwijzer: „Wat weet je van Schiller. Mulder?" Mulder (zoon van een boekverkoopeij „Hij bestaat in talrijke uitgaven in den prijs van vijf tol vijftig gulden." VóóR EN NA HET HUWELIJK. A.„Ik kan bet mij nog zoo goed her inneren, vóór ik getrouwd was, schepte ik in niets behagen, ik was geheel blasé." B.„En is dat nu anders?" A,t „Dat zou ik zeggen; 't is nu n! een waar genoegen naar de club te gaan." C.OED pR AF GEKOMEN. Leer aar (die 's nachts, na een partijtje op de sociëteit, eenigszins aangeschoten thuis komt): „Ik zal mij zacht uitkienden, dan hoort mijn vrouw er niets van, an dors volgt er een bedsermoen." Vrouw (half slapend)„Maar man, ga je je nu al aankloedcn Lee raar: „Ja, ik wilde nog hel oen ca ander nazien, en ik moét vroeg uit de stad." Vrouw: „Onzin, kom, ga weer in bed." Lecraar: „Nu, goed dan, lieve vrouw." DE SIGAAR DEED IIET. Een zeker lieer genoot een zeer slechte gezondheid cn besloot, 11a lang- nadenken, een dokter te raadplegen. Nadat deze den patiënt nauwkeurig onderzocht, had, ver klaarde hij hem lijdende aan een zeer slechte spijsvertering en schroef den pa Liënt liet volgende voor: Hij gaf hem aller lei inlichtingen omturnt oen streng dieet hij het ontbijt-een kop cacao met droog brood; hij hot diner: gekookt vleesch, geen aardappelen, een glaasje ouden wijn en slechts één sigaar per dag. Vooral drukte hij den patiënt op het hart tocli niet mem te nomen dan één sigaar. Do patiënt verwijderde zich cn kwam 11a verloop van een week terug, veel zie kor dan vroeger. De (loklor zat met de bandon in het haar. Op zijn vragen kreeg hij ten antwoord, dat do patiënt zijn voor schriften trouw opgevolgd had. „Ik weet wat hot is," hernam de go neeshecr, „gij hebt meer dan één sigaai per dag gerookt o ja, daar komt het stellig van." „Ja, dat Nveet ik, dokter, het komt van het rooken. Maar ik heb toch niet meei dan één sigaar per dag gerookt, en dat is moor dan genoeg, want ik heb nooit ge rookt, vóór u het mij hebt gezegd."1 Do Russisch'© blouse, die sedert eonigen tijd van h'et tooneel verdwenen was, heeft opnieuw Kaar entree gedaan. Voor jonge, slanke meisjes is ze hijzonder geschikt, ovenals voor zeer jonge vrouwen, terwijl de dame op rijperen, leeftijd zich' kleedt met het dunne, wollen mousseline, ciKar- mouse, marquisette on voile Ninon. In eerstgenoemde stof ziet men dit jaar bijzonder lieve nuances en dessins, zoo wel in lichte als in donkere tinten, bijv. effen kleuren met aangewreven, geborduur de randen, die dan' afgeknipt en als gar- necring aangewend worden. Dan zien ivo veel do gomoosdo mousse- lines met bonte randen. Voor het verblijf op do badplaatsen ziet men in dit seizoen veel ma,atol-kostuums van geborduurd batist. Meestal worden, dan de randen van' liet middelmatig lange» manteltje en don rokrand van zwart batist of neteldoek gcnoaifeh, wat een eigenaardig effect maakt. Nu h'et zwart-on-wit 111 de mode overh'eerseKend is, zullen, deze toiletjes zeker veel opgang maken. Do meeste tailles en blouses zijn zon der halsboord, wat voor de dames met korten hals een. ware uitkomst mag ge noemd worden. Alen ziet zoowel ronde als vierkante halsuitsryjdingeai. Do vier kante, die doorgaans iets lager vallen dan de ronde, worden moest met een smal fluweelen biesje afgewerkt. Daar zwart de blankheid tier huid 'des te boter doet uit komen, is hot raadzaam, deze biesjes van zwart fluweel te nemen. De rondo hals uitsnijdingen garneert men met een biais van bordaunsel, galon of zijde. Als lioedgarneering gebruikt men hoofd zakelijk voeren en aigrettes. Bloemen zijn niel zoo modieus. Heel aardig zijn de breedgerande hoeden mot wit kanten bol en zwart paardenharen raiul. Een touffo van witte struisveeron ert dito aigrette wordt dan achter op den hoed aange bracht. De meer eenvoudige hoedjes ver siert men mot lint of geborduurd gaas; ook de Napoleon-steekjes voorziet men van dezelfde versiering of ook wel van rozen. YOOR DAMES. MODE. Hoewel het seizoen reeds eenigszins ge vorderd is, 'is el' toch in do modellen weinig verandering te bespeuren, wantik rokken blijven nauw, eai bij blouses en corsages wordt nog steeds do kimono mouw in toepassing gebracht. - De linnen toiletten zijn dezon zmnei weer aan de orde van den dag, eai dooi hot goedkoopo van Hot materiaal kimnca; vooral (loze toiletjes door een huisnaaistei zelf gemaakt worden, (laar h'et maakloon anders duurder zou uitkomen dan do he- noodigde ingrediënten. Genoemde toiletjes vcreisch'en gcon an de-ro garneering dan wat paavlmooren knoo- pen, een kanton kraag èn dito mouw-opsla gen. De rokken worden meest gemaald! met een vóór- en achterbaan, die als 't ware los over don rok Keen hangen, die lianen worden wat korter gemaakt dan de rok zelf en met een breeden zoom aEgcwerkt. Deze linnen toiletjes ziet men h'et meest wit of kaki-kleurig, terwijl bij de donkere nuances hot F, rans olie blauw hot meesl op den voorgrond treedt Dc witte toiletjes vinden iri hot zooge naamde pékiné een aardige garneering. Deze wit-on-zwart gekleurde stoffen heeft YOOR KINDEREN. Dc twee-en-zeventig verschillende volks- men voor heole japonnen willon aanwen- stammen, die de aarde bewonen, onderhou- Ton, doch als zoodanigschijnen ze wei den dc gemeenschap met elkaar in 3004 nig opgang te maken. Als garncering heb- talen, en belijden ongeveer 1000 verschil- hen zo hot voordeel, 'dat anen door de Jonde godsdiensten. streepjes recht, dwars of schuim to nemen, een nogal varieerond opïnaalcsol lieeft- "k TBUDE's VERJARINGSPARTIJ. Trade werd veertien jaar. Zc ging al een jaar op h'et gym) zooals de hoeren en dames gymnasiasten het noemen; zo vond zich dus geen kind meer. Haar vorige verjaardagen waren steeds in den huiselijken kring gevierd; ze kreeg dan een paar meisjes ten eten, en do gas-ton zaten natuurlijk met de familie aan tafel en 's avonds deed men gezamenlijk spelletjes. Alaar Tiudo meende, dat hot voor een meisje van veertien jaar toch wel wat kinderachtig was om' haa,r feest op die manier te vieren. Ze vroeg dup of ze Jiever een avond partijtje mocht hebben en of ze dan haar vriendinnetjes alleen mocht ontvangen. 'Zo zou dan zelvo th'eo schenken, 'dat kon ze best, en hater limonade, en taartjes' presenteeren, en nog later belegde broodjes en wat mama nog meer won geven. De traktatie was natuurlijk een voor naam kils cn Trade verheugde 01; zioli heel erg op 0111 zelve do honneurs! waar le nemen, te hazen, zooals haar broer FritlS het noemde. Frits had zoo'n onbeleefde manier om do dingen precies bij Kun' naam to noe men. „Frits mag niet binnenkomen, lm, ma?"' zei Trade, toen ze do toestemming tot haar partij had. „Ik zou niet eens willen," verzekerde Frits. „Verheeld jo, in zoo'n kam'er vol nuffen." „Hatelijk zijn, kost niet veel," merkte Trude snibbig op. Als antwooul maakte Frits oen buiging voor haar, zeggende; „Daar heb jo ge lijk in." 1 „Ik bon niet eens hatelijk," bromde Trade. 1 „Nee, jo bent allerliefst." I „Wat zijn jullie toch nog een paar kin deren," dus mengde Cobas do oudste zus ter, zich in liet gesprek. „Net of oudere monsch'cn pooit kibbe len!" zei Trude smalend. „Kom, houd je nu liever mot jo parlij bezig," vermaande Coba- „Ik moet allca bestollen; dus dien ik tocli to weten, hoe veel meisjes er komen." „Nu, ik zou er wel graag veertien Kob ben," zei Trade, haar proeilea; vragend aanziende. „Kindlief, wat zou je mot zooveel doen?" „Wel, praten cn muziek maken." „Do kamer zal zoo vol zijn," meende mama, „vooral met spelletjes-doen. ',,01 dat doen we natuurlijk niet, klaarde Trude, minachtend haar schouders ophalend. "„Een saaie deftigheid," zei Frits bin nensmonds. 1 Zonder er zich' apn te sloren, vervolg de Trude: „Spelletjes, verbeeld u, ikwoid veertien cn do moesten zijn nog ouder. „Wat een oude vrouwen," plaagde Colio- „Bemoolon jullie je er toch niet mee, riep Trade, half schreiend, uit. „Ma* wilt u nu niet alleen met mij overleggen, zon der die wijsgeerigü Coba en dien ver velenden Frits?" Cob'a lachte: „Dus heb ik ook niets lo zeggen? ik mag misschien niet eens bin nenkomen?" i,ii,| 1 (Slot volgt.) i J 1

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 10