Laatste Nieuws. 22, 29 Juli, 5, 12. 19, 2li en 31 Augus tus, belioudens onvoorziene omstandigheden, ter beoordeeling van het bestuur. VLAARDINGEN, 30 Juni. liet stoom schip „Amsteldum", waarvan deze week liet ondergeschikt personeel in verband met do zceliedensta.king het werk had neergelegd, heeft zich van ander personeel weten te voorzien, en is hedenmiddag naar Lissabon vertrokken. VL AARDING EN, 30 Juni. Bij de giste ren gehouden aanbesteding voor het bouwen van een woonhui» met koetshuis, voor mej. de wed. J. II. de Zeeuw, was het laagst ingeschreven door C. Meiier, te Rotterdam, voor 10.350. Gunning aangehouden. STADSNIEUWS. Aan do Technische Hoogeschoo! te Delft is met gunstig gevolg het candidaats-examen civiel ingenieur afgelegd door den heer A. Gabel, van hier. De motorboot Maaike is gisternamiddag m de Sehie tegen een ovcrhaalpontje gevaren tengevolge waarvan dit zonk. Nadat het weel was gelicht bleek het ecnigszins bescha digd te zijn. Gisternamiddag is aan de politiewacht aan de Hoofdstraat voorloopig verbonden een 2-jarig jongetje, dat met de kin op een trot toirband was gevallen en daardoor bloedend verwond was. Zweminrichting. De temperatuur van het water was heden morgen 61 en hedenmiddag 63 graden. Geveilde en verkochte onroerende goederen NotarisW. J. A. Roldanus. Geveild: 30 Juni 1911. Een woonhuis en erve met tuin, te Schie dam, aan den Oostsingel no. 51, groot 2 aren 40 centiaren, 1900. Vijf, elk afzonderlijk te veilen, huizen en erven met open grond, te Schiedam, aan de Hendrinastraat, nos, 2, 4, G, S en 10, strekkende tot aan de Wilhelminastraat, te zanten groot 2 aren 61 centiaren, rosp. 910, ƒ890, 905, 905 en 890. Een woning en erve, te Schiedam, in een gang aan de Laan no. 12/1, groot IS centiaren, 190. Een ruim, en van vele gemakken voor zien winkel- en woonhuis, erve en open plaats met achteruitgang, te Schiedam, aan de Hoogstraat no. 145, kadaster Sectie C no. 171, groot 80 centiaren, ƒ4980. AGENDA. 30 Juni. Tivoli. 8 uur. Amsterd. Too- neelgezelschap. De Ouwe Boeme laar. 30 Juni,. Rotterd. Diergaarde. 8 uur, Con cert "Kon. Scherpschuttersvereen. Bart Verhallen. 1 Juli en volgende avonden. Tivoli Schouw burg, 8 uur. Mijnheer gaat op sjouw 2 Juli. Rotterd. Diergaarde, 21 uur. Ma- tinee. 4e Regt. Infie. 10 Lokaal Korte Kerkstraat 3. Nat. G. O. V. 8 uur. Ledenvergade ring. 4 Gemeenteraad Schiedam, 2 uur. 5 Stedelijk Muziekkorps, Concert. Hot Stedelijk Museum aan hst Doeltolein alhier, is eiken Woensdag van 2 tot 4 uur h 10 ct. per persoon voor het pu bliek opengesteld. Dm eereten Dinsdag van iedere maand wordi in de Ambachtsschool een openbare las gegeven, die dus door belang stellenden kan worden bijgewoond. Circus Rotterdam, lederen avond va riétéprogramma. Van vergaderingen, bijenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d. g. verzoe ken wij steeds geregeld mededeeling, opdat wij die in onze r.genda kunnen opnemen. Rechtzaken. Rotterdamsche Rechtbank. De Rotterdamsche Rechtbank heeft gis teren veroordeeld F. A. B., 27 jaar, kistenmaker te "Schie dam, wegens ongedekt vervoer van ge distilleerd en wegens weigering van visi tatie, resp. tot f 25 en f 10 boete, subsi diair resp. (vijf en twee dagen hechte nis. D. O., 34 jaar, los werkman te Over- schie, recidivist, wegens diefstal van een zakje, inhoudende pl.m1. f200, tot negen maanden gevangenisstraf. Dezelfde beklaagde, wegens oplichting, tot een maand gevangenisstraf. J. van T., 40 jaar, fabrieksarbeider te Vlaardingen, recidivist, wegens mishande ling, tot acht dagen gevangenisstraf. C. J. |B., kantoorbediende te Vlaardin gen, wegens het verzwijgen van een fiets op ecu aangifte-biljet voor dezelfde be lasting, tot f 10 boete, subsidiair vjjf dagen hechtenis. A. D., vlcesohhouwer te Kcthel en Spa- land, wegens het' to laag aangeven yan het aanlal haardsteden op een aangifte biljet voor de personeele belasting, tot ■f20 boete, subsidiair (ion (lagen hechte nis. Vernietigd werd een vonnis dezer recht bank dd. 9 Februari j.l., waarbij F. II. J, Si, distillateur te 's-Gravenhage, ver- oordeeld was tot twee geldboeten van f 100, subsidiair tweemaal tien dagen hech tenis, ter zake van' het op 18 en 19 Maart in de aan zijn firma toebehoorendo disf.il- leerderijo te Rotterdam in voorraad hebben respectievelijk van oranjebit tot en cognac en van jenever ,en spiritus. Opnieuw recht doende, weid beklaagde vrijgesproken. Kerk en School. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Lutjebroek ds. D. Sijp- kens, te Krommenie; te Makkum ds. F. G. Hospers, te VVorkum. Bedankt voor het beroep te Ameido en Tienhoven ds. J. A. Brookors, to Krimpen a, d. Lek. Geref. Gemeente. Beroepen le Bruinisse ds. J. Th'olen, te Hasselt. Hoooer Onderwijs. Universiteit te Leiden. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proef schrift: „Do behandeling der Longtubcr- eulose, door middel van kunstmatiger Pncumotorax, de heer L A. Molhuysen, geboren te 's-Gravenhage. ïo Mitweida is geslaagd voor electro- teclmisch' ingenieur de heer A. J. E. Vic tor, van Arnhem. Luchtvaart. De Europeosche rondvlucht. RoubaixCalajis. Ondanks de zeer slechte weersgesteld heid, welke gisteren de overtuiging ves tigde, dat or niet zou worden gevloggen1, hebben toch nog 'de te Roubaix aan wezige vliegers den tocht naar Calais aan gedurfd. Zeven "Hunner bereikten het doe), en wel 'in deze volgorde: 1 Védrines, 2 Vidart, 3 Beaumont, 4 Kimmerling, 5 Gi- bert, G Garros, 7 Renaux. Blériot zelf, die bij' Je landing te Galais aanwezig was, zeide verbaasd te zijn, dat zeven vliegers het zoover gebracht hadden en gelooft, dat men weldra, met een nog krachtiger goedloopenden motor, zelfs bij stormweer met een monoplaan zal kunnen vliegen. Omtrent de andere te Roubaix opgeste gen vliegers: Train, en Valentine is nog geen verder nieuws bekend. 1 1 Prévost is ernstig ongesteld te Boubaix achtergebleven. Te 13 rus se 1, In liet vliegkamp te Berchem zaten nog altijd Tabuteau, Wijnmalen en Barra. Barra vertrok, gistermiddag om 4 u. 2ö ondanks den stevigere wind, naar Rou baix, Tabuteau volgde hem! "een half uur later en Wijnmalen om 5 uur 13. Aan zijn pech' komt echter geen einde. Na, drie malen onderweg „panne" te hebben gehad, moest 'hij te Dottigiers, op eenige kilo meters afstand van Roubaix dalen met een defecten motor. Daar Barra, Duval en Wijnmalen niet meer op tijd Brussel hebben verlaten, d. w. z. voor gistertnogen vier uur, zijn zij uitgevallen uit de atgem'oenc classificatie. Zij kunnen nu nog wel mededingen naar de étape-prijzen, doch niet meer op de hoogo prijzen (zooals de 200.0000 frs. voor de aankomst te Parijs) aanspraak ma ken. i I Over het Ka, na[al. Het zevende wbgvak, CalaisLonden, is uitgesteld tot Maandag op verzoek van het Engelschc comité. Daarbij is overwogen, dat hel niet wenschelijk is, Zaterdagden Gordon-Bennctvliegwedstrijd concurrentie aan te 'doen. Eir aangezien het Zondag in Engeland een algemeene rustdag is, werd het vertrek voor de zevende étape, van Calais naar Londen, bepaald op Maan dagochtend, op een nader te bepalen uur. IV ij nmtlcn te R o u b a i x. Wijnmalen is hedenmorgen zes uur te Roubaix aangekomen. Met hem wachten Prévost, Tabuteau, Duval en Barra op beter weder, om naar Calais to vertrekken. Over den Niagara-waterval. Volgens een telegram uit New-York is de vlieger Lincoln Beachoy over 'de beroemde watervallen van don Niagara ge vlogen. Hij vloog tamelijk dicht bij bet water. Door het opspattende water werd hij bijna verblind. De Amerikaan wist ech ter goed stuur te houden en do over zijde te bereiken. Zijn vlucht was te voren bekend go- £naakt, zoodat ongeveer honderdduizend menschen er getuigen van waren. Toen Beachoy over de watervallen was gevlogen, werd hij zoodanig toegejuicht, aldus een Amerikaansche reporter, dat do toejuichingen het lawaai van den water val overstemden. «euiengd Nieuws. De zeelieden- en bootwerkersstaking Rotterdam. Het personeel van de „Rindjani" van do Rotterd. Llojd, die Woensdagavond aan gekomen is on hedenmiddag afgemonsterd heeft, Heeft geweigerd op de oude voor waarden to varen. Van de „Niéuw-Amsterdam'^ der N. A, S. M. die hedenavond vertrekt, zjjn een vijftal werkwilligen gedeserteerd. Aan liet Maasstation kwamen heden morgen een 60-tal Duitschors aan voor het s.s. „Hollander", 'van de Bordeauxlijn, voor de Veerhaven en voor Vlaardingen, bestemd. Hot gerucht gaat, dat do beman ning van (le „Export" die nog een reis moet medemaken, zich' niet meer aan boord zal begeven,. Amsterd am. In den namiddag breidde de staking zich gisteren in zooverre uit, dat ook 20 man van de 3 Loll. Stoomboot-Maatschappij het werk neerlegden. Do mannen verklaarden voor hot mecrendeel door intimidatie hiertoe genoodzaakt te zijn. De Ned. Stoomvaart-Maatschappij „Oce aan", die de gevraagde gage-verhooging der zeelieden mot 6 per maand wilde toestaan, gaat thans niet verder op de zaak in nu de zeelieden tegelijkertijd inwilliging van de bootwerkers vroegen. Een verslaggever van het ,,ILdbl.", die in hel havengebied een onderzoek instelde, vertolt verscheidene staaltjes van het terro risme, dut door de stakers wordt uitgeooïend De ailosoverheerschcnde indruk zegt iij dien het onderzoek op mij gemaakt heeft, is dat op de eilanden, ml. ut de Ozaar Peterstraat, op Kattenburg, Witten- mrg en Oostenburg een toestand van anar chie hecTt-.cht, dat zeer veel werkwillige arbei ders niet naar hun werk durven te gaan door het terrorisme der anarchistische sta kers, waaraan zij blootgesteld zijn. Maar daarnaast blijkt, dat do bescherming in die straten onvoldoende i. Hij oomt vervolgens een viertal gevallen van mishandeling op, waarvan een viertal werklieden van de „Koninklijke" het slacht offer werden. Maar de terroristen, die, zoo zegt hij, thans op de z.g. „Eilanden" hun schrikbe wind uitoefenen, vallen velen lastig, die met do -taking niets te maken hebben. Zoo zijn bij J. C. Wijnbergen, groentekoopman, De Schel, slager, beide op Kattenburg de rui ten ingegooid, omdat deze zakcnmcnschon geleverd hadden aan schepen der Koninklijke Ned. Stoombootmaatschappij. Woensdagavond te negen uur ongeveer werd de 60-jarige kruidenier Rijpkcma, Groo- te KaUeiiburg.-chesti'aat, mishandeld, omdat hij kruidenierswaren naar een dor schepen gebracht had, en gistermiddag twee uur za gen wij een slagersjongen met zijn fiets op het Marinierspie in tegen den grond gooien, opdat een paar wijven den inhoud Vim zijn mand konden onderzoeken. Toen die inhoud gering bleek, mocht de verschrikte slagers knecht passeeren De winkeliers worden zooveel mogelijk ge- tcnorteftuJ en met boycot bedreigd indien zij aan schepen leveren. Ten gevolge hier van en van bovengeschetst optreden valt het de maatschappijen reeds moeilijk haai' sche pen te proviandeeren, België. De algemeene vergadering van don Bond van Hoeders te Antwerpen heeft gisteren met eenparigheid van stemmen do volgende motie aangenomenDe Bond, de vorige be sluiten bevestigend, \olhardt in zijn meerling dat er goen reden is om to Antwerpen, de salarissen der zeelieden hoogcr te stellen dan die in andero concurrecrendc havens van hot vasteland van kracht zijn en noodigt zijn icdon tot een regeling der gages over te gaan in die gevallen, waar zij zich beneden hol niveau van Hamburg verhouden. E n g e I a n d. De gevolgen van de staking schijnen zich vooral in het Noorden te laten gevoelen. Te Hul] liggen 200,000 quarters graan en de meeste grooto pakhuizen zijn leeg. De dis tricten, die hun levensmiddelen van. het Mteteland en elders over Huil betrokken, zilten zoo karig in hun voorraden, dat men vreest, dat deze nart het einde van deze week volkomen uitgeput zullen zijn. De Ka- mor van koophandel cn de bond van kruide- uiers to Bradford hebben het ministerie van handel telegrafisch verzocht, tusschonboide le komen en te zorgen, dat de ladingen, die iti de haven blijven .liggen, omonvijld aan land gebracht en verzonden zullen worden. In Znid-Yorkshire heeft men in vier groo to kolenmijnen, die 12,000 mijnwerker» in dienst hebben, hot werk moeten stopzetten. Houdt de staking aan, dan zal hetzelfde in verschillende andere groote kolenmijnen moeten geschieden. De staking is 'le Liverpool van grooten invloed op de aflevering van voedingsmid delen uit de Vereenigde Staten en Canada. Enorme hoeveelheden kans, spek, reuzel en boter liggen in kisten op de kade van de Noord-dokken, daar de karrevoerders ver hinderd worden door do stakende haven werkers om de goederen te vervoeren. De voorraden, inzonderheid van kaas cn spek, in de stad aanwezig, beginnen op te raken. Rculer seint uit Londen, dat do Cunard- en do Canadian Pacific-üjn de organisaties dor zeelieden erkend en dc cischen der bool- verkers en zeelieden ingewilligd hebben. Poging tot moord en zelfmoord. Men seint ons uit IJmuidcn: Gisteravond heet'l te Velseroord (le ma chinist surveillant na een hevigo twist met zijn Vrouw eenige revolverschoten op haar gelost, 'daarna richtte hij het wapen oj) zichzelf. Beiden werden ernstig gewond naar Haarlem 'vervoerd. Loonactie te Oldenzaal. De wevers en weefsters der firma II. F. Gelclerman Zonen te Oldenzaal hebben na gehouden besprekingen in een open bare vergadering aan do hoofdbesturen van (len R. K. Textielbond on den Christ. Tex- t iel bond „Unitas" opgedragen een schrijven te richten tot genoemde firma, om hetero grondstoffen en een minimum-loon per ge touw van. £3.50 per week. Op dit schrij ven wordt binnen 14 dagen antwoord ver wacht. _Ook de wevers en weefsters der firma \V. Kan, aldaar, Hebben door genoemde hoofdbesturen betere grondstoffen en een minimum-loon van f3.25 per getouw en per week gevraagd. Bevolkingscijfers. Do |sl Ct." geeft als bevolkingscijfer van het Rijk, op 1 Januari 1911: Provincie, Mannen. Vrouwen. Totaal N.-Brabant 316.309 316.846 633.155 Gelderland 326.669 320,898 647.567 Z.-Hollaml 690.231 727.860 1.418.097 N.-Ilolland '544.723 578.272 1.122,996 Zeeland 116.376 117.815 234.191 Utrecht 143.072 149.059 292.131 Friesland 182.104 180.189 362.293 Overijsel 196.353 191.028 3S7.381 Groningen 163.997 167.251 331,248 Drente 91.161 84.882 176.043 Limburg 173.084 166.969 340.053 Totaal 2.944.079 3.001.076 5.945.155 De bevolking van Nederland is in 1910 toegenomen met 87.206 inwoners, of 14.89 por mille. Voor de gemeenten met een bevolking van meer dan 100.000 inwoners hedrpeg flie toeneming 1,9.78 por mille; voor de gemeenten met een bevolkmg van 50.001 -100.000, van 20.001—50.000, van 500120.000 en voor die van 5000 en minder inwoners respectievelijk 11.71, 12.06, 15.75 en 11.85 per mille. Ontsporing. Op het terrein van do Hollandsphn spoor te 's-Gravenhage ontspoorden gis 'termorgen, omstreek» elf uur, oen u^iltnl wagens van een goederentrein, vermoede lijk door het weigeren van een wissel. Een paar der wagons kantelden, waarbij een geladen met steenkolen, die allen over de, baan "kwamen te vallen. Een der wagens is zoo good als vernield. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Dë materieele schade is niet on aanzienlijk. Een gemeente op zwart zaad. Het gemeentebestuur van "Emtncn (Dr.) heeft' letterlijk over geen cent meer te be schikken. In de laatste Raadsvergadering werd door den burgemeester medegedeeld dat geen enkele uitgaaf meer gedaan kan wordenwissels worden onbetaald terugge zonden, ambtenaren krijgen geep salaris arbeiders in dienst der gemeente evenmin, de armen ontvangen niets. En do oorzaak? B. en W. en Ged. Sta ten wilden den hoofdelijken omslag verhoo- gen, doch' do Raad Heeft dit "voorstel voor den tweeden keer afgestemd. Lage wraakneming Te Aeneis (Haarlemmermeer') heeft men bij den landbouwer Kranenburg ongeveer een halven bunder goed te veld staande suikerbieten ,af- en omgehakt, waardoor dit gewas geheel waardeloos is gewor den. Men vermoedt hier met wraakneming te doen te hebben, wegens het in dienst nemen van Zuiü-HollantLsche arbeiders. Voor den landbouwer is het een schade post van ruim f200. Een ernstig onder zoek wordt ingesteld naar de daders. Bloedvergiftiging. In de roomsche wcesschool fo Vlissin- gen is gisteren do postklerk J. V. aan bloedvergiftiging door het openkrabben ran een puistje overleden. Onder den trein. Gisternamiddag Is do wissel wachter J. L. Smit, wonende te Zwolle, o-p het ran geerterrein van de N. C. S. overreden; hij is vermoedelijk uitgegleden hij het aan haken van een wagen, zoodat een wagen over zijn lichaam' is gegaan. Hij werd op last van dr. Vitringa naar het Sophia Ziekenhuis overgebracht, alwaar liij circa zes uur is overleden. 7200 gulden voor een hond. Dat niet alleen in Engeland, maar ook in Duitschbmd fabelachtige prijzen betaald worden voor rashonden, is dezer dagen ge bleken op de le Kassei gehouden jubileum tentoonstelling der Uuitschc Vereeniging voor Landbouw en Veeteelt, waar prijzen waren uitgeloofd voor Duitsche herdershon den en een wedstrijd voor politiehonden was uitgeschreven. De jury wils \an oor deel. dat de op de tentoonstelling aanwezige exemplaren een keur-collectie vormden. Bij den wedstrijd voor politiehonden, waaraan vier Duitsohc herdershonden deelnamen, werd dc eerste prijs toegekend aan den agent der erimineele politie Decker uit Wies- baden, voor zijn hond „Teil". Dadelijk, wer den den eigenaar schitterende aanbiedingen gedaan, voor het bekroonde dier, vooral van Fransehe zijde, daar Duitsche herdershonden tegenwoordig zeer geliefd zijn in Frankrijk. Ilci hoog»te bod was 7200 gulden. Decker wonscht echter voorloopig geen afstand van „Teil" te doen, die nog grooto diensten bewijzen kim aan do Duitsche honden fokkerij. Uitgeleende vrouwen. De inspecteur van do Noordwestelijk Ganadeeseho politie, de heer Jennings, heeft onlangs een rapport aan de regee ring te Otta,wa uitgebracht, waarin de levenswijze der Kqgmollock-Eskimo's be handeld wordt. Deze bewoners dor pool streken schijnen er de vreemde gewoonte op na le houden, hun vrouwen aan elkaar uit te lecncn, en vooral wordt dit tegen entarmede in overeenstemming zijnde praos- talies in thee, meel en, andere genotmid delen, aan do bemanning van. walviscli- vaarde rs gedaan. Over dit barbaarsche gebruik had do lieer Jennings mot den 'bisschop van Yukon beraadslaagd, en beide heoren wa ren overeengekomen, dat men de zaak „met kieschheid en takt" moest aanvat ten. Vooral moest men niet to veel ineens willen bereiken, en een sue'ces is nu reeds in zooverre bereikt, dat zich in den laat ster zomer te Ilerschell vier paren „recht matig" hebben laten trouwen. Tot op dien tijd plachten namelijk do Kogmollock en; do vrouw, die hem beviel, eenvoudig een gemeenschappelijk „igloe" te betrokken en liet „huwelijk" was gesloten. Weersverwachting. "Verwachting tol den avond van den len JuliKrachtige tot matige Westelijke tot Zuidwestelijke wind, meo.st zwaar bewolkt, waarschijnlijk nog regenbuien, later warmer. Hofbericht. Het Hof zal met ingang van morgen, voor den lijd van 3 dagen den lichten rouw aannemen wegens het overlijden van H. IC. II. Prinses Mario Clotildo Bonaparte, geboien Prinses van Savoyc. Prinses Juliana. Men seint ons uit Apeldoorn Li it goede bron vernemen wij dat tijdens hel vet blijf der Koninklijke Familie te Brus sel, II. Iv. II. Prime Juliana op Soosldijk zal et loeven. H. II. de Koningin zal dan tal Haar terugkeer uit België met do rrin- -o» nog een paar weken hij de Koningin- Moeder verblijven, gedurende wolken tijd Piiire Hendrik zich naar Dobbin begeeft. Corps diplomatique. De nieuw benoemde gezant van Oostcn- rijk-Hongarije, Baron Jl. Giskra, wordt den 7on Juli a.s. in dc Residentie verwacht en zal zijn introk nemen in het hotel „*I)en Ouden Doelen". De pest op Java. Regeeringstclegram 29 dezer. Afdeeling Mnlang gisteren een geval dat doodelijkj was. Van lijders van vorige dagen over leden nog drie. Voortaan zullen door landvoogd, behou dens bijzondere voorvallen .slechts woko- lijksche pestberichten geseind worden. Rezoek van President Fnlllères. Do 'meeste vreemde gezanten bij Ifr. Ms. Hof, die tevens in het buitenland stand plaats hebben, komen naar 's-Gravenhage, ter ontvangst van President Fallièrcs, en tot deelneming aan den galamaaltijd voor dc hoofden der buitenlandsc.ho missiën to Amsterdam. Dc Ministers, leden van het kabinet, zul len zich Dinsdag voor hetzelfde doel in do hoofdstad bevinden. Eervolle onderscheiding:. Dc Conrad-prcmie, welke 26 Juni j.l, lo VGravenhttge aan jhr. R. dc Muralt, te Zie- rikzee is uitgereikt, is de ecnigc onderschei ding die van wege het Koninklijk instituut van ingenieurs wordt toegekend, nl. eens in do vijf jaren, aan den Ncderiaiulschon ingenieur die dc beste verhandeling in dat tijdvak heeft medegedeeld. Den heer De Muralt valt deze onderscheiding te beurt door verschillende studies, door hem gele verd over zeeweringen. Met hem zijn thans nog oen vijftal tnge- itiutns in Jeven die deze onderscheiding deel achtig werden, nl. de hoeren If. E. dc Brnijn, oud-hoofdiugonieur-dirccteiir van don Rijks-I wal er.-1 nat, A, P. Melchior, oud-directeur van Lands Burgerlijke oponbarc werken in Ncd.Indië, II. J. E. Wenckebach, directeur van het mijnwezen in Indië, on J. M. K. Pcnninck, directeur van de waterleidingen, te Amsterdam. Flnantleel nieuws. Dc n. IJ. S. M. keert 30 por aandeel uit. Machtiging is verleend om mot den Stnnt dor Nederlanden een overeenkomst te sluiten. Men meldt ons uit Amsterdam In de "heden onder voorzitterschap van Jhr. C. II. A. van der Wijeik, gehouden' jaarlijiksche vergadering van aandeelhou ders van do Kon. Ned. Mij. tot 'Expl. van' van Petroleum bronnen in Ned.-Iiuliö, wer den hot verslag, de balans en winst- en verliesrekening goedgekeurd én het divi dend vastgesteld op 28 o/o. Do heer F. Latte word 'tot commissaris herkozen. Doof het bestuur werden verschillende vragen beantwoord. O. a. werd nog gevraagd of het gerucht waar was, dat binnenkort een buitengewone vergadering zal worden, gehouden inet liet oog Op' do introductie der aandoelen aan de bui ton la mlsche beur zen en voor de uitkeering van inlorin-divi- denden, waarop 'door den heer Detording 'werd goanlwoord, dat daarvan bij h'ct be stuur niets kekend is. Koloniën. De reis van ilen heer Ynn Kol. Aan clc „Locomotief" is uil Benkoelen ge seind, dat de heer Vuil Kol op zijn reis van Djnrnhi over Palemhang naar Benkoelen,' overal den steun van ambtenaren en parti- ,,v -»r rif war rnïiJri^f^#rir^^iryuTTn»nr^»Ét«rViLmsrtiï*4'; i, h wuiwjujjjq i

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2