Uitslag fler Stemming F. S, Goslinga. Mr. M. J. C. M. Kavelaars P. M. J. A. Lagerweij. J. C. von Briel Sasse J. Dinkelaar. W. van den Hoek. A. j. Schreuder R. J. G. Bakhoven. - J. Dinkelaar. H. Erkelens. J. H. M. de Graaff. W. van den Hoek D. Ris Jzn, J. H. van Westendorp J.Dz. verkiezing van 9 leden van den Gemeenteraad, Bezoek van President Fallières. District 3. Aantal kiezers 1681 Stemdistrict I 745 Uitgebracht 557 stemmen. Van on wamde Geldig 549 Stemdistrict 11 936 Uitgebracht 656 stommen. Van onwaarde Geldig 649 Totaal geldig 1198 Volstrekte meerderheid 600 188 3SG 314 183 537 STADSNIEUWS. JL>isfcriet 1. JOistrict £3. 528 115 stemmen 5 410 940 474 517 212 170 175 Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. Naar Oost-Indië, Men meldt ons uit Amsterdam: Naar wij vernemen, zullen do beide torpe- dobootjagers Wolf en Fret, respectievelijk onder bevel van de luitenants ter zee le klasse Breda Kleijnenberg en Von Leschen, medio Augustus a.s. naar Oost-Indiü ver trekken. '-II iiüi VLAARDINGEN, 7 Juli. Ds. N. van dei- Snoek, te Ooster-Nijkerk, heeft liet her roep naar de Ned.-Herv. gemeente alhier aangenomen en voor dat naar Kockengen bedankt 3 I'M1 V LAARDINGEN, 7 Juli. De afd. Vlaardingon van de Vereen, ter bevorde- ling der Ned. Yisscherij hield gisteren haar jaarvergadering. Als bestuurslid werd ge kozen de heer G. v. Biiuren v. Ileijst. De verslagen van secretaris en penningmeester, die getuigden van nuttige werkzaamheid en gunstigen financieelen toestand der nfdce- ling, verden goedgekeurd. Aan de orde kwam het ontwern-tarief- wet voor zoover het visscherij-avti kelen be treft. Besloten werd het hoofdbestuur der vereeniging, dat eventueelc bezwaren ter kennis zal brengen, aan de Commissie van voorbereiding uit de Tweede Kamer to ver zoeken, ten aanzien van: No. 22 (gezouten visch)Dit artikel vrij te laten, maar een invoerrecht te heffen op gezouten haring. No. 23 (gedroogde visch). Dit artikel (stokvisch) vrij tc laten. No. 173 (ijzeren bandon) te doen opmen- merken, dat ijzeren banden in geer worden getrokken en voor het geeren geen andere bewerking ondergaan. Aan no. 34 (duigen) te doen toevoegen ..gekloofd". No. 308 (vaten, kisten enz.) Ledige va ten vrij te laten. No. 346 (zeildoek). Vrijdom voor dit ar tikel. Amsterdam. Na het lunch aan boord der Quinet ver toefden H.TL M.M'. de Koninginnen, Prins Hendrik en President Fallières op het ach terdek. Vervolgens weid een wandeling over het dek gemaakt, Waarbij de. President IT. M. de Koningin en Minister Do Selves II. M. de Koningin-Moeder geleidde. Na de wandeling defileerden de matrozen, terwijl de muziek de Sambre et Mouse speelde. Bij het vertrek van II. M. de Koningin verden van do Marseillaise en de Frnnsche lorpedobooten de gebruikelijke saluutschoten gelost. Na een kwartier bracht President Fal lières een bezoek aan Ilr. Ms. Heemskerk, wnar verschillende Ministère aanwezig wa ren. Bij het afscheid van den President aan het Paviljoen waren aanwezig de heer Ferf, plaatsvervangend commissaris; gen.-majoor Fabius, commandant der Stelling Amster dam; baron Baur, procureur-generaal van het gerechtshofluit. ter zee Van Gelsdorp, inspecteur hij het loodswezenluit. ter zee Ilcloma, chef-intendance marine; kolonel Van dor Burg, plaatselijk commandant.; ko lonel Do Vries, comm. 7e rog. inf.kolonel Opliorsfc, comm. 2e rcg. vesting-artillerie kolonel Van der Moes, chef van den ge- nec-sk. dienst te Amsterdamluit. ter zee Tours, adjudant wan den directeur-comm. der marinevice-admiraal Tvdeman, kapt. Roede, adjudant van don commandant der Stelling Amsterdam, de vethouder van Am sterdam en de gemeente-secretaris. Na een kort bezoek aan de Heemskerck werd Van IÏ.H. M.M. dc Koningin en Ko- nir.gin-Moeder door don President hartelijk afscheid genomen en werd met do sloep van den President naar de Quinet terua£re- vnren. Weer donderden dc kanonnen over het water als een afscheidsgroet aan den President. Even na liet vertrek van 'den President verlieten H.TL M.M. de Koningin en Konin gin-Moeder de Heemskerck. Met. de Ko- ningssloop werd naar den Dokkumer stei ger gevaren. ITier stonden de hofrijtuigon ge reed, die de Vorstinnen naar het Centraal Station brachten. Prins Hendrik, die den President naar de Quinet luid geleid, kwam eerst later aan het Contraal-Station aan. Ruim halfzeven Vertrok de. Fnirusche vloot onder het gedonder van het geschut. Duizenden waren getuige van het frap pante schouwspel, hetwelk de vertrekkende vloot opleverde. Tiet bezoek van Fallières behoorde tot het verleden. Een verklaring van Minister De Selves. Aan de „Tel." werd namens den Minis ter van Buitenlandsche Zaken der Fran sche Republiek, den heer De Serves, de volgende nota ter hand gesteld, die hier vertaald volgt: „Indien do traditie niet meebracht, dat liet wisselen der toespraken op den dag van de aankomst van een staatshoofd plaats had, en wanneer do President dei- Republiek op den dag van heden in de gelegenheid zou zijn in het openbaar uit drukking te geven aan zijn gevoelens, dan zou hij wat ik zeker weet zich gelukkig gevoelen'de blijde ontroering Veer Ie geven, welke hem heving bij de en ihousiasto ontvangst, hem door Amster dam's burgerij bereid. De toejuichingen, waarmede hij begroet is, bewijzen, dat het Neder! and sche volk yolkomen instemt met de gevoelens, welke zijn hartelijk' door dat volk beminde, door luchtige en lieftallige Koningin ten op zichte van Frankrijk koestert. Er is niets wat het Fransche en Nodor- landscho volk verdeelt; allies is voor een toenadering gunstig en ik verheug mij, dat welkome gelegenheden, 'zooals het hezock van den hoer Fallières aan II. M. Koningin Wilhelmina, Frankrijk nog beter op do hoogte stellen van de groote waarde, welke men hecht aan zijn vriendschap en sym pathie. Do Nederlandscho pers, de Amsterdam- sche in het bijzonder, en daaronder vooral „De Telegraaf", waarvan mij de gevoelens reeds bekend waren, hebben Frankrijk en zijn voortieffclijken President begroet in termen welke ons zeer getroffen hebben. Ik betuig daarvoor mijn dank en geef, op mijn beurt, do verzekering da,t men in mijn vaderland mot de meeste belangstelling den bewonderenswaardigen vooruitgang en de ontwikkeling van 't vrije en onafhankelijke Nederland gadeslaat. Mijn ernstige be moeiing als Minister van Buitenlandsche Zaken van Frankrijk zal zijn de ontwikke ling daarvan op politiek en economisch ter rein te begunstigen door do goede betrek kingen tnsschen beide landen te bevorde ren." Uit de buitenlandsche pers. Verschillende groote Fransche bladen heb ben over het bezoek van President Fallières aan de Residentie, van hun corresponden ten uitvoerige telegrammen ontvangen, waarin een waardcerendo toon weerklinkt over do hartelijko ontvangst, het Fransche staatshoofd bereid. De „Figaro" schrijft: „Slaat in Amsterdam do hartader van het land, Den Haag, est lo souriro et la grace do la Hollando. Vervolgens somt de corr. op wat in 14 uur lijds de Hollanders zijn President op dezen welbesteden dag hebben laten zien. Dc „Matin" roemt bovenal de taptoe: la retraito aux flambeaux, als oen zeer schoon schouwspel. „On proclame qua cette jour- néo marque uno grande dato pour l'inflnon- co framjaise", aldus besluit do „Matinf- corr, ook zijn welbesteden dag. De „Tcmps" zegt, naar Reuter seint, dat in do toespraken, door President Fal lières gehouden, op gelukkige wijze de ge voelens van Frankrijk jegens Nederland tot uiting gebracht zijn. Vervolgens roemt het blad het Hollandsche volk en de beleid- vollo kloekheid van do Nederlandscho di plomatie. Do vriendschap, der heide landen wordt door niets gestoord; Frankrijk spreekt, eensgezind, zijn beste wensehen uit voor Koningin Wilhelmina, de Konink lijke Familie en het edele Nederlandscho volk. i i 1 Hanige Fransche bladen wijzen erop, dat het. publiek overal buiten werd gehouden. Er was geen toenadering tusschen volk 011 volk. Het „Journal", 11.1 den intocht in Am sterdam „Van het station naar het paleis juicht het volk de Koningin en den Presi dent toe. Men zou denken, dat de Neder landers deze gelegenheid aangrijpen,, de cenige, die hun gegeven zal worden, om voeling met hun gast te krijgen, onj hem hun sympathie te toonen. „E11 offet, lc pro- giamme ne comporto aucune cérémonie _pu- blique, tout se passera en familie, si fase dire". De „Gaulois" brengt met groote vreugde do eclio over der warme uiting van sympa thie voor Frankrijk, welke de burgemeester van Amsterdam heeft doen doorklinken in hooggestemde bewoordingen, bekrachtigd en aangevuld door dc Koningin in hnnr vrien- lelijkcn tafeldronk. De „Figaro" vergelijkt het balkon van het paleis te Amsterdam met dat van het Krem lin te Moskou, waar allo tsaren zijn ver schenen, onmiddellijk na hun kroning, met tint to Const ant inopel, waar op Puschen dc patriarch de menigte toespreektmet de log gia te .Venetië, waar de doodvonnissen van den raad der tien weiden voorgelezen En zoo komt hij tot onzen Franschon tijd, die het raadhuis tot paleis gemaakt heeft, en roemt in verhand hiermede en met Nedcr- land's herinneringen aan Ixxlewijk XIV, do kioschheid, waarmede burgemeester Roëll aan die „Fransche" punten uit ons verle den heeft herinnerd, nu Frankrijk in vrede en vriendschap chwf Nederland werd ont vangen. Het zinnetje des burgemeester» was ..si délicate que la Reine et le Président on même temps se sont pris sourire". Met wanne ingenomenheid schrijft Bourdon over de Koningin, hij is dankbaar voor de uitingen van ingenomenheid met dit vreug devolle hezock, die men voor hem heeft ver taald uit de Nederlandsche pers. Do Petit Parisian" is dankbaar voor den <•01 bied der Nederlanders voor Frankrijk's geestesverkden. De Fransche beschaving wordt in Nederland met erkentelijkheid als een voorbeeld geroemd. Hierom was het goed, dat President Fallières met belang stelling in geesteswerk begon, door gisteren morgen dadelijk naar het Rijks-Museum te gaan. Het „Journal des Débnts" doet aan zijn verslagen een artikeltje voorafgaan, een uiting van achting en van sympathie: een echo op de uitingen der Nederlandsche pers, door den verslaggever overgeseind. Bij de ontvangst te Amsterdam heelt hij bespeurd, dat de couranten de meening van het volk hebben weergegeven, dat gretig roeptVive la Franco! Do „Teraps" gaf gisteren een vrij uitvoe rig verslag, daarbij herinnerend aan de historische waardo van den naam van Prin ses Juliana, petekind eencr „grande aïeule". De „Frankfurter "Zeitung" komt op legen do zonderlinge wijze, waarop soirtmigo Fransche bladen de Agadir-quaestie in ver band gebracht hebben met do reis van Pre sident Fallières naar Nederland. Duitseh- land zou getracht hebben, daardoor de komst van den Franschen Minister van Buitenlandsche Zaken in Nederland te ver hinderen, hot bezoek in den war te sturen. Dergelijke praatjes zijn voor groote men seden niet meer genietbaar, zegt 't blad, „Er is geen enkele ernstige reden te be denken, waarom wij Duitscliers een slechte verhouding tusschen Nederland en Frank rijk zouden wenschen. Waarbij wij belang hebben, is eenvoudig bij een goede ver houding tusschen Nederland en het Duit- sche Rijk. Deze goede verhouding bestaat gelukkig, en zij wordt er in het minst niet slechter door, dat de Nederlanders met de Franschen even goed staan als met ons. Integendeel, wij hebben er, om redenen, die dikwijls uiteengezet zijn, moer dan Frank rijk on meer dan eenig ander land belang hij, dat Nederland tegenover alle mogendhe den neutraal en vrij blijve van eiken inter nationalen band en derhalve ook van elko internationale bezorgdheid, in het algemeen van elke kans op een internationale ver wikkeling. I 0 n d e r s eh a i 'dn g c n> Door II. M. do Koningin zijn benoemd tot officier in de orde van Oranjo Nassau de hoeren Barbier (correspondent van Ha- vas, en Sernet, (redacteur dei' Petit Pari sion); tol. ridder in do orde van Oranjo Nassau de hoeren Ponsord (Temps), Combe (Journal des Debats), Bourdon (Figaro) en Henry (Po'it Journal). President Fallières heeft benoemd tot ridder in het Leigoen van Eer air. L. J. Plemp van Duiveland, voorzitter van de Haagsche Journalisten vereeniging, II. Ter- sfecg, voorzitter der Amsterdamsche Pers 011 II. L'. Israels, redacteur van de „Tele graaf". 1 8 van de op DODIfiMBjLCf JULI. Aantal kiezera 871 Uitgebracht 055 stemmen. Van onwaarde 15 Geldig G40' Volstrekte meerderheid 321 Daarvan verkregen de Ileeren J. D1NKELAAR (S. D. A. F.) 106 W. VAN DEN HOEK (S. D. A. P.) 149 Mr. M. J. O. M. KAVELAARS (R.-k.) 389 P M. J. A. LAGERWETJ (R.-k.) 419 J. v. d. TEMPEL (gel). 1868) (N.-Herv.) 127 GEKOZEN de Heerer. on Aantal kiezers Stemdistrict I Uitgebracht Van onwaarde Geldig Stemdistrict II Uitgebracht Van onwaarde Geldig Totaal geldig Volstrekte meerderheid 1227 699 539 stemmen, 3 536 Daarvan verkregen de Hoeren Mr. J. C. VON BRTEL SASSE (A.-R.) J. HINKELAAR (S. D. A. P.) P VAN ECK (8. D. A. P.) II. ERKELENS (S. I). A. P.) T. S. GOSLINGA (A.-R.) 493 W. v. d. ITOEK (S. 1). A. P.) 224 A. J. SC1IREUDER (O.-II.) 407 J Sl'RUYT (Vrij».) 190 J. v. cl TEMPEL (geb. 1868) (N.-ïïfc) 113 J. II. v. WESTENDORP J.Dz. (Vrijz.) 315 B, v. d. ZEE (N.-Herv.) 120 GEKOZEN de Heeren: en HERSTEMMING tusschen de Heeren: Daarvan verkregen de Heeren -R. J. G. BAKHOVEN (Vrijz.) J. DINKF.LAAR (8. D. A. F.) IT. ERKELENS (S. O. A. P.) W. G. GERLACTC (Vrijz.) J. IT. M. DE GRAAF (Ü.-II.) W. VAN DEN ,'jEK (S. D. A. P.) 333 W. VaN DER LAAN (Ned.-Herv.) 113 D. RrS Jz. (Vrijz.) 314 HERSTEMMING tusschen de Heeren cm en Gisteren hoeft de stemming voor de ver kiezing van 9 leden van den Gemeente raad plaats gehad, en do uitslag is voot do vrijzinnigen niet om daarover dank baar gestemd te zijn. Wie wel met een zekere glorie op het behaalde stemmen tal kunnen wijzen, zijn 'de socialisten, waarschijnlijk dank zij het vrijlaten van do keuze voor een of meer zetels in elk der districten. 1 In I zijn do beide katholieke Candida ten gekozen met 389 en 419 stemmen]; do soc.-deni. candidaten behaalden 106 en 149 stemmen; de eandidaat der Ned.-Herv. groep 127 stemmen. Van de 871 kiezers hebben er 216 aan do stemming geen deel genomen, dat is dus ruim 25 pet., zeer waarschijnlijk vooi het groote meerendeel vrijzinnige kiezers In II werden do 2 aftredende anti-revo lutionairen gekozen met 517 en 493 stem men; de vrijzinnige candidaten, waarbij één aftredend, behaalden 3-15 en 196 stem men; do christ.-hist. eandidaat 407de soc.-dem'. candidaten 212, 170, 175 eli 224, en do candidaten der Ned.-Herv. groep 113 én 120 stemmen. Hier komen in herstem ming 2 soc.-dem.j 1 ch'rist.-hist. en 1 aftr. vrjjz. 'li' Van do 1227 kiezers kwamen' er in dit district 946 op, zoodat ook hier Bijna 25 pet. der kiezers wegbleef. In district Hi is voor alle drie de zotels een herstemming noodig. De ehrisL-Mst, eandidaat verkreeg 537 stemmen; de vrij zinnige candidaten, waarbij 1 aftredend, behaalden 314, 188 en 183 stemmen; de soc.-dem. candidaten 386, 3-14 en 333de eandidaat der Ned.-Herv. groep 113 st. De herstemming zal gaan tnsschen, 3 socialisten, 2 vrijzinnigen car 1 chr.-hist. Van de 1681 kiezers maakten hier 1198 van hun kiesrecht gebruik; er' bleef dus ruim 30 pet. der kiezers thuis. Waar zoowel door do coalitie als door do S. D. A. P. hard gewerkt is eau de kiezers naar het stembureau te doen gaan, zoodat van deze partijen aan to nemen is ,dat het aantal thuisgebleven kiezers niet groot zal zijn geweest, mag gecon cludeerd worden, dat van do 200 kie ,zzra in I, van de 300 kiezers in' H en van de 500 kiezers in III het overgrooto aantal behoort tot do vrijzinnige partijen terwijl van do op de candidaten der Ned.- Herv. groep uitgebrachte stemmen zeker ook wel de helft gerekend kan worden te zijn geweest stemmen van links. Die thuisblijvers toonen aan, hoe groot de onverschilligheid onder de linkschepar tijen is omtrent den uitslag der verkio zingen. - l En wat van die onverschilligheid 1de oorzaken zijn? 1 Eo zijn natuurlijk yelerlei. Maait die oorzaken der onverschilligheid zouden niet van zoo ernstigen aard zijn voor de kracht 'der partij, aks niet oiider do vrijzinnigen ben tegenzin h'eerschte tegen discipline, een onwilligheid om over niet-prmdpieeVc verschillen heen te stappen, eigenschap pen, dm hot onmogelijk maken' een krach tige linksche partij te vormen. Die 300 thuisblijvers in II, wat had den ze den uitslag geheel anders kun nen doen zijn. j j Die 500 thuisblijvers in III, zc hadden ue "beslissing reeds bij" eerste stemming kunnen brengen. Want do niet-socialistcn, dio op soc.- dem. candidaten stemmen willen, hebben dit ook nu gedaan. 'Men -ziet het uit deze cjjfers: indien de vrijzinnigen eendrachtig samenwerken om den door de vrijzinnigen gestelden can didaten de overwinning to bezorgen, zij zonden die overwinning glansrijk behalen. Maar ze moeten willen 1 En dat doen zo juist niet, omdat zo zich' door indivi- dueelo overwegingen laten leiden en het Belang der partij, de zego van' huh eigen 'b'egipfcolen daaraan opofferen, Landweer. Inlevering wapenen, ikleeding uitrustingstukken, enz. Wij herinneren etr belanghebbenden bij dezo aan, dat do landweerplichtigon van alle wapens, van de lichting 1901, dio voorkomen in bet veilofgangereregister dezer gemeenlo en in' den loop van dit jaar aanspraak kunnen doen golden op ontslag uit den dienst bij do Landweer, op Vrijdag 14 Juli a.s. in het ge bouw „Do St. Joris Doelo" alhier dolnm van Rjjkswego veistrekto wapenen, voor werpen von ledergoed, kt ceding- en uit. rustingstukken, reglementen en 'dienstvoor schriften moeten inleveren: zij, wier geslachtsnamen beginnen met de lettere A tot en met L, des voormid dags to 9.30 uur, en zij, wier geslachtsnamen beginnen mot de lettere M tot en met Z, des voorir 11- dags te 11 uur. Bij die inlevering kunnen do verlofgan gers in burgerkleeding, dan' wol in urn- formklecding verschijnen; in het laatste geval zijn zij voorzien van do noodigobur- gei'k 1 eedingstukken, om! daarin gekleed we der huiswaarts to keeren. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de In deze gemeente aangeplakte kennisgevingen. "Vanmorgen is oen paard, dat gespannen was voor een wagerl, beladen met stee- non, en bestemd door B. Looman, in do Dwarsstraat op hol geslagen, doordat bet lemocn brak. Het werd eeret in do Hoofd straat nabij de distilleerderij „Moskou" op gevangen, zonder dat bet echter schade of onheil had aangericht, liet paard had eenigc- lichte verwondingen aan 'dc poo ien gekregen door hot zwengel, dat er telkens tegen aan sloeg. Zweminrichting. De temperatuur van bet water was hedenmorgen 70 en hedenmiddag 74 gra den. Geveilde on verkochte onroerende goederen. Notaris: IV. >1. A. Roklanus. Geveild: 1 Juli 1911. Een woonhuis niet tuin en erve, staande en gelegen lc Schiedam nan den Singel No 62, kadaster Sectie I No. 1052, groot 1 are 13 centiaren, met achteruitgang naar den Tweeden Tuinsingol 30'50. Een fttbricks- en pakhuispand en erve, slaande en gelegen to Schiedam, aan do Nieuwe Haven no, 249, kadaster Sectie M no. 223, groot 4 aren 50 centiaren, ƒ5100. HAH X 12 JE In den tuin der Schied. Off.-Vercen., te geven door het Muz. „Oefening buurt Kunst", dir. den lieer II. v. Gent, op Zondag 9 Juli 13 uur. Programma. 1. Les rages d'Artois, Marsch, Gabriel AUier2. Taven, Overture, Xiou'ra Boyer; 3. Eglantine, Walse, F. Andrieu; 4. Faust, sur l'opera de Gounod, Jos. Kessels. 5. The Stareand sliipcs vorever, Marsen, Soiisa; 6. Joseuy, Ouverture, Ivêlcr Bêla 7. L'Efé, Scène de Moisson, Ch. Dubois S. Le Postillon de Longjiuneau, 1'. Monr- gue 9. Finale. AGENDA. ITcdcn en volgende avonden. Tivolï Schouw burg, 8 uur. Mijnheer gaat op sjouw 7 Stadhuis, 8h uur. Kamer van Arbeid Voed.- eh Genotm. Verg. 7 en 11 Juli. Rolterd. Diergaarde. 8 u. Con cert Kon. ScherpscluitterevereeiL Bart Verballen. 9 Juli. Rotterd. Diergaarde, 21 uur. Ma tinee. 4e Regt. Infie. 9 S. O. V. 1 u. Luchtballons. 10 S. O. V. 4 u. Kinderfeest. 10 Lokaal Korte Kerkstraat 3. Nat. G. O. V. 8 uur. Ledenvergade ring- 11 S. O. V. 4 u. Kinderfeest. 12 Kantoor Vennootschap, 11 uur v.m. N. V. Stoomm. „de "VVesL". Algemecno vergadering van aan deelhouders. 13 S. O. V. 8 u. De kleine Lord. 16 Stedelijk Muziekkorps. Matinée. liet Stedelijk Museum aan het Doeleplein alhier, is eiken Woensdag van 2 tol 4 uur h 10 ct. per persoon voor het pu bliek opengesteld. Den eersten Dinsdag van iedere maand wordt in de Ambachtsschool een openbare las gegeven, dis dus door belang stellenden kan worden bijgewoond. Van vergaderingen, bijenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d. g. verzoe ken wij steeds geregeld mededeel! ng, opdat wij die in onze agenda kunnen opnemen. Nationale Zangwedstrijd. Men moldt ons, dat bij het Rotter- damseh Gemengd Koor „De Post", direc teur de hoer P. N. Muus, het voornemen bestaat om' tor gelegenheid van het 100- jarig herdenkingsfeest van Neerland's on afhankelijkheid, in 1913, een nat., zang wedstrijd voor mannen- eh gemengde kop ren uit to schrijven, en wel op' de Pink sterdagen. Verduistering van effecten. Voor de rechtbank te Utrecht werd giste-

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2