ii ii H i n r Ti f i f Kerk en School» Ned. Herv. Kerk. Eva.no. Luthersche Kerk. Handel en Bedrijf. zooals anders altijd geschiedt? Dat men on der zulk een sterk politiegeleide den man weg bracht, is moedwillig tarten geweest, 't Had, volgens mij, de kennelijke bedoe ling, de stakers nog meer op te zetten. Een staker trachtte toen wat dichter bij te ko men, om te zien, wie het was. Maar de bri gadier begon direct te slaan, en dat was de aanleidende oorzaak tot de vechtpartij. Er werden projectielen naar de agenten geslin gerd, hoofdzakelijk voor den werkwillige be doeld. Maar men wachtte met schieten, tot men op het Mariniersplein was gekomen. En dat heeft dc stakers zeer verbitterd. In de ÏCaltenburgerstraat trokken zij zich terug en draaiden de lichten uit, om desnoods de politie met geweld to weerstaan. Kort daarop kwamen een 20-tal infan teristen aan, die bij do Hollandsche Stoom boot-Maatschappijen in de loods waren ondergebracht En die losten zonder waar schuwing tot driemaal toe een scherp sal vo door de kleine Kattenburgerstraat. Toen was nog geen schot gevallen van de zijde 'der stakers, 't Was toen halftwee en wat ik u vertel, wat cr tot dien tijd voorviel, berust op mijn eigen waarneming. Om half twee kwamen 150 man infanterie, die in het wilde weg van het Kattenburgerplein af hebben geschoten en iedereen sommeer den naar huis toe te gaan. Zij vooral heb ben verscheidene gewonden veroorzaakt. Heel den nacht hebben wij nog hooren schieten en werd er gepatrouilleerd. Ook werd ons gelast, van de ramen weg te gaan, Naar onze schatting zijn er 12 a 14 ge wonden. i En nu? vroegen wjj. Op het oogenblik weten wij niets, zei het bestuurslid van den Zeemansbond. Aan alle kanten zijn wij afgesneden. ,Wij kunnen het huis niet in of uit !k kan mij zelfs niet naar mijn woning hierboven be geven. (De woning van den voorzitter is ge legen boven het bureau en te bereiken over de straat door een afzonderlijke deur). Nu moet ik naar mijn woning gaan door er van achteren in te klauteren en zoo doende inbraak bij mij zelf te plegen. Ik had weg willen gaan om bij de justitie een klacht in te dienen tegen dit weder rechtelijk bezet houden van mijn woning. Doch ik mocht het kantoor niet uit. Wij zijn gevangenen op het eiland. De „Tel." had verder een onderhoud met dc vrouw van Heklering, voorman bij de Kon. Nederl. Stoomboot-Maatschap pij, die, doordat hij naar zijn werk ge bracht werd, de eigenlijke oorzaak word '"van het gevecht op Kattenburg. Juffrouw Ileldering deelde mede, dat zij gisteravond een boodschap kreeg, dat Heldering bij de Kon. Ned. Stoomboot- Mij. moest nomen, om te werken. De man, die met het oog op zijn groot gezin zijn goed weekgeld niet wilde opofferen, be sloot te gaan, maar toen hij om elf uur 'de 'deur zou uitgaan, zag hij bulten troep jes stakers staan, die zijn deui^bcwaak- iten. Hij a-'htte het dus niet geraden zoo de straat op te gaan, maar zond zijn zoontje naa- het politic-bureau, om daar een 'escort© voor begeleiding aan te vra gen. Eén agent kwam hem nu afhalen en heneden. wachtten nog een achttal an deren, die hem. in hun midden namen. Men liep den kant vair de Czaar Peter straat op, doch zag daar zeer veel sta kers verzameld, die opdrongen zo-odra men naderde. Men keerde dus meteen terug naar de richting van de Kattenburger straat en men sloeg do Kattenburgervoor straat in. Hierbij moest men het lokaal van den Zeemansbond passeeren, waar voor vele stakers stonden. Tot zoover weet do vrouw hot... verder weet ze, dat cr geschoten werd en zij met dc kinderen den ganschen nacht wakker heb ben gezeten, er op wachtend óf Helde ring misschien nog terug zou komen. Doch hij bleef uit, daar hij naar do Stoomboot- Maatschappij gebracht werd. Juffrouw Ileldering 'is geheel gebroken door het gepasseerde van dozen pacht, vooral daar zij bovendien nog last heeft van bloedspuwingen. De toesta,nd der gewonden. Van twee der gewonden is de toestand zeer ernstig. 1 De bootwerker llomma heeft 5 doorbo ringen van zijn darmen. Zijn toestand is uiterst zorgwekkend. Juffrouw Steenman, die twee schoten in den linker en een schot in don rechterarm ontving, bleek nog een schot in den buik te hebben opgeloopen. Ook van haar wa ren dp darmen ernstig geperforeerd. Zij werd te halfzes in het Binnengasthuis ge bracht en ook onmiddellijk door prof. Rot gans geopereerd. Haar toestand is niet bui ten gevaar, doch een lichte verruiming was merkbaar. De toestand van Prins, die een schot in den hiel ontving, is gunstig. Juffrouw Ter Nedo van Dijk, wiens wang werd stukgeschoten, die een gedeelte van den neus moest missen, en ook voor aan het hoofd een schotwond ontving, ziet er begrijpelijk allcrdeerlijkst uit, doch verkeert niet in gevaar. De agent Brouwer kon naai* huis ver trokken. Hij heeft een hagelschot in de kaak. Dit schot is dus van den kant der Kattenburgers gekomen. Voslambort heeft een schotwond aan do kuit; is dus evenmin ernstig ver wond. Zoo spoedig do eerste alarmeerende be richten het Binnengasthuis bereikten, wer den oogenblikkelijk twee operatiekamers van het noodige geneeskundige personeel voor zien, terwijl een derde zaal in gereedheid werd gebracht. Een zestal geneesheeren hielden zich beschikbaar, terwijl ook een wachtzaal als verbandkamer werd ingericht. Zooals uit het bovenstaande reeds bleek, voerde prof. Rotgans persoonlijk de ernstige operaties uit. Naar wij vernemen, zijn gisteren door do troepen 600 schoten gelost. Gisteravond verscheen in de bladen een oproep van de roederijen, waarbij werkwilligen worden opgeroepen zipli he den (Vrijdag) aan te melden. Deze oproep is tot Donderdagavond ver schoven, naai* wij vernemen, op verzoek van den burgemeester, om elk opstootje te vermijden. In antwoord hierop is een manifest van de bootwerkers verschenen, waarin o. m. het volgende wordt gezegd: „Do patroons hebben ons om den tuin geleid. De onderhandelingen zijn afgespron gen. De patroons hebben deze zoolang gevoerd tot de fees tol ijkheden voorbij waren, en in den afgeloopen nacht heb- l>en de handlangere van het patronaat, de politie en de militairen, de Oostelijke eilanden in rouw gedompeld." Na aangespoord te hebben geen werk to verrichten, wordt ten slotte gezegd: „Vanaf morgenochtend wordt niets geen werk meer verricht in de Amsterdumsche haven en moet dps al het particuliere werk stilstaan." De toestand gis toifav^nd. Een correspondent meldde gisteren nog: Het is nu 9 uur in den avond. Ruim een uur heb ik door het eilandenkwartier rondgeloopen. Zóó gezien, is de toestand ortmstig. Op ïmt Kaftenlmrgerplein, waar de soldaten in grooten getale aanwezig zijn, is het druk. De groote eetketels met nog wat eten er in staan midden op het plein. Een sterke bezetting vóór de straten kijkt scherp toe op den gaanden en komenden man. De infanteristen loopen twee aan twee door de straten. Groote troepen soldaten hebben hier en daar, onder, leiding van dat deze haar do oen:ge oplossing scheen van een toestand, die stellig na jaren en jaren ook haar zou hebbeu medegevoeld 'in don poel der Parijsche ellende. Dus ook zij was egoïste geworden. Aarzelend trad zij bi ruien, deed eenige passen voorwaarts, tot zij voor "de vitrine stond, waarachter de lijken tentoongesteld lagen. Een enkele siddering, kort, maar, heel- hevig, voer haar door de leden. Zij had haar moeder herkend, daar naast dien man. En haar gelaat met beide handen bedekkend, snelde zij naar buiten, weg van die plaats, die haar daar bet wreede beeld van haar huiselijk leven der laatste jaren in schokkend-ruw-rcaiisme weer voor den geest had geroepen. Tranen kou zij niet schreien, de arme Ninette; waartoe ook tranen bij haar, die nog slechts zulk een uiterst flauw be grip had vim wat liet is: lief to heb ben. Zij ijlde voort, tot ze stilstond voor do Notre-Dame, voor die ontzagwekkende steenmassa, een beeld der eeuwen, in haar Gothischo belijningen zoo zuiver van pracht en toch ook zoo prachtig-aangrijpend ,cn sober, als het volledige beeld van het lovenvol rijke weelde en vol aantrekkelijk heid in zijn verschillende phasen van jeugd, ideaal en geluk; in hoofdbouw echter uit sombere, ernstige lijnen opgetrokken en in massa den indruk, de gedachte opwekkend van de gestrengheid en wijding van het loven, opgevat ia ernstigen zin. Ninette stond peinzend stil aan den in gang, die pracht portiek met haai* rijkdom van heiligen en apostelen, waarvan vader haar vroeger, toen zij nog heel jong was, zooveel wist te vertellen, maar welke ver halen in haar geest evenals lang-vcrgeten sprookjes, nog slechts in vage'nevelher- inneringen waren achtergebleven. Als om den indruk van het lugubere van zooeven met andere indrukken uit te wis- schen, dreef haai* een heimelijke begeerte naar binnen. Voor het eerst betrad zij den heiligen tempel met zijn spitsbooggewelven, zijn stemmingsvolle tinten, zijn bedwel mende wierookgeuren, en als een verkwik kende loutering van haar gedachten vloei de al groote wijding van het heilige rondom haar met krachtige bezieling in haar ge moed; het was alsof zij werd opgeheven uit dien slaat van apathie, van verstom ping. Andere beelden rezen voor haar geest op, het hoogerc-ik in haar onlwaakto langzaam. De misdienaren zwegen, en jubelend ruischto eensklaps hot machtige orgel zijn geweldige klanken door de kathedraal; do brecde ac coord en golfden langs haai* heen en eensklaps was hot haar als braken die orgeltonen inwendig iets in haar. „Jezus 1" stamelde zij en zeeg op de knieën. En voor het eerst na vele, yele jaren schreide zij. Met volle, zwellende klanken juichte het wonderschoone instru ment zijn „Ave Maria" uit, dat de gewelven vulde met den: hoogs ten lofzang. De natrillingen der siotaccoorden weef den een teer, ijl net van hooger voelen om haar van nieuw Leven vervulde ziel. Nog steeds lag zij daar geknield achter den pilaar en weende haar vreugde uit over datgene, wat in haar was herboren. een officier, postgevat Vooral In de kleine Kattenburgeretraat is h'et aantal soldaten groot. Voor h'et politiebureau op doKat- tenburgei'kade zitten do soldaten. Hier staat een. 'auto-ziekenwagen. Om! 8 uur kwamen 100 man, infanterie een de tachement van het 5e regiment, gesta- tionneerd in de Oranje-NassaiVkazerne de sur veil loerende troepen versterken. Op h'et Marinieisplein weer veel soldaten. Ze zitten op banken, de geweren staan in rotten. Bij de Marinierskazerno weder een auto-ziekenwagen. 1 i j In do straten zitten de mensfch'en op do stoepen en redeneenm ovei; de onlus ten van den nacht i Om 11 uur gisteravond was alles rustig. Bij een onderhoud met Ket bestuur der zeelieden werd meegedeeld, dat de sleep boot „Klara" met 20Ö werkwilligen per Rijnaak yan Rotterdam over Vreeswijk langs liet Mervvedekanaal te "Amsterdam is aangekomen. 1 Nu de bootwerkerevereeniiging aanmaant tot het neerleggen van het werk, verwacht men staking der werklieden van alle cate gorieën, die huiten uren en contract, wer ken. Allo booten, ook laadbooten, zullen dan stilliggen, en, de veemarbeiders zul len mede staken. Het huis van den Zeeliedenbond is nog steeds bezet Drie Raadsleden hebben tot den burgemeester het verzoek gericht, deze bezetting op te liéffen. "Een der be stuursleden, cue in het huis van den Bond woont, wordt op deze wijze verhinderd met zijn medebestuurders te con.feree.ren. De burgemeester zei een onderzoek toe. f i f i p in Door de scheeps- en h o o t werk ere veroc- n ging „Recht en Plicht" en de afdeeling Amsterdam van den Zeeliedenbond is aan den burgemeester een brief gezonden, waarjn geprotesteerd wordt 'tegen het on gemotiveerd optreden dei; politie en mi litairen. Zo verzoeken maatregelen te nemen, dat een ernstig onderzoek woixlt ingesteld. Redenen van persoonlijk gemak. Aan een zonderling huwelijksleven is thans door een vonnis van de Parijsche rechtbank een eind gemaakt. Dp een Octoberrnorgen, toen een echt genoot, een deftig ambtenaar, zijn woning was uitgestapt om naar zijn bureau to gaan, vond zijn vrouw cea „manifest" van haar man, waarbij hij plechtig een reeks hervormingen inleidde. ,,0m redenen, die ik, desverlangd, uit een zal zetten," zoo begon dit zonderlinge stuk, „heb ik het volgende 'besloten." En nu volgden er een aantal artikelen, tot regeling van het huwelijksleven van den bureaucraat. Art. 1. „Ieder van ons zal voortaan op eigen kosten leven." Art. 2. „Ik betaal do helft der gemeen schappelijke uitgaven en mijn vrouw de andere helft. Met zijn overige geld kan ieder van ons beiden naar goedvinden handelen." Ark 8 bepaalt: „Ik zal altijd buitens huis eten, en als ik thuis eet, zal ik zelf het noodige koopen en toebereiden." Bijna eiken dag vond do vrouw een of andere nieuwe wet. Het laatste decreet dagteekeruio uit Januari, en daarin be paalde de wetgever, dat hij „om redenen van persoonlijk gemak ergens anders ging wonen". Hij verliet zijn vrouw, en liet eind was, dat de vrouw een beroep deed op de wetten des lands en een eisch' tot echtscheiding "instelde, die nu door 'do rechtbank is toegewezen. De hitte in Noord-Amenka. Een telegram uit New-York meldt, dat do hitte aldaar onhoudbaar is; gisteren wees de thermometer 105 graden Fahren heit in de schaduw. Het aantal ongeluk ken is dan ook groot; te New-York zijn 19 personen aan do hitte bezweken, het aantal dooden buiten New-York bedraagt reeds 300. Het aantal zieken is niet meer te tellen, vooral is do toestand onder de arme bevolking erbarmelijk. De weigering der overheid, om de parken 's nachts open te laten, heeft groot misnoegen verwekt Het weerkundig-burea,u te Washington meldt, dat er geen uitzicht op verando ring van de temperatuur bestaat. Hat aan tal zelfmoorden neemt schrikbarend toe. Papieren sigaren. Een vindingrijk Amerikaansch' zakenman heeft een. nieuwe mogelijkheid ontdekt, pa pier te benutten. Wagenraderen uit pa pier, waschgocd,. gordijnen en dergelijko zijn reeds lang voorwerpen der papier industrie; thans cell tor Ls in New-York een fabriek opgericht, welke bijzonder pa pier fabriceert tot de vervaardiging van sigaren. Dit papier wordt met tabakssap gedrenkt, zuigt het sap in groote hoeveel beid op, en komt dan in de pers, waar bet in den vorm van tabaksbladeren ge sneden wordt. Zelfs liet nervenstelsel van het natuurlijke tabaksblad wordt kunstig nagemaakt. Uit deze> papieren-tabak wor den dan sigaren bereid, die voel goedkoo- per zijn dan de echte sigaren. Met verbazing zal men vernemen, dat do rookera, die deze sigayen geprobeerd hebben, vol lof erover zijn en' do zacht heid en Eet aroma van deze zeldzame sigaren om! het zeerst roemen. Boroopen: te Ilazerswoude «ls, W. Lodder, te yroomshoop. Beroepen: te Assendelft ds. van Dru- ten, te Berkenwoud. Bedankt: voor het beroep te Leer broek c. a. ds. F. Kyltenlïett te Ter A» voor het beroep te Wieringerwaard ds. B. Nieuwburg te Winkel. Geref. Kerken. Beroepen: te Rotterdam., ds, J. B. Netelenbos, te Heerenveen. Beroepen: te Ridderkerk ds, Ivoelo- wïjrt, te Kruiningente Bozum ds. E. Wiersina, te Engwieriun (Fr.). Aangenomen: het beroep te Maas tricht (toez.) ds. J. H. Heckman te OEt. R.-K. Kerk. Naar het „Dgbl. v. Nbrab." verneemt, *s men bezig aan de organisatie van een litur- gich congres, dut op 16 en 17 Augustus e.k. te Breda zal worden gehouden, en waar op de beste sprekers van ons land zijn uit- genoodigd, Hooger Onderwijs. Universiteit te Leidon. Doctoraal examen lechtende lieer J. van Effendoet, rechten de heer B. M. B. van Walsem. doctoraal examen wis- en natuurkunde: de lieer J. F. Sirks; eindexamen Ned.-Ind. adm. dienst: de heer L. J. Husselman. Te Leiden is bevorderd tot arts de heer P. W. van Rees. Univeisiteit te Leiden. Bevorderd tot doc tor in de rechtswetenschap op stellingen, de bieren U. C. J. Zaaijer, geboren te Apel doorn, W, F. W. Kolkman, geboren te Arn hem, en J. A. Rijkens, geboren te Voor burg. Bevorderd tot doctor in de scheikunde op proefschrift„De Nitraminen en bun electrochemische reductie tot Hydrozinen", de heer II. J. Backer, geboren te Dor drecht. Doctoraal examen rechten de heer H. Y. de Lange. Doctoraal staatsvvetenscliap de heeren mr. Ph. II. de Vos van Steenwijk en mr. R. W. van Lijnden. Universiteit van Amsterdam. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op stellin gen do heeren J. H. Polenaar, geboren ie Amsterdam; M. Spaander, geboren te Ab- bckerk en K. Denys, geboren te Schagen. Univeisiteit van Amsterdam. Bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschriftEenigo vraagstukken betreffen de stelsels van bollen in R3, opgelost door middel van beschouwingen in R. 4, de heer J. B. Brunne, geb. te Oosthuizen, en op proefschrift „Derde graadsoppervlakken be schreven door gelijkvoimige kegelsneden, mej. C. van Ebbenhorat Tengbergen, gebo- ten te Montfoort; tot doctor in de Nedertandsche letteren op proefschrift: „Kjalnesinga sagu", mej. J. A. H. Po&thumus, geboren te Amsterdam. Universiteit te Utrecht. Bevorderd tot doc tor in de geneeskunde, do heer H. J. M. Plantengu, geb. te Zutphen, op proefschrift „Spoclvloeistoffen bij chronische middenoox*- etteringen." Universiteit to Groningen. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde de heer Joh. Of- fringa, ge!wren te Wezep, op proefschrift Over de beleekenis van het calcium voor het organisme. Een kritisch-oxperiinentcele studie. Technische Iïoogeschool. Ingenieurs-exa men: Voor eivïel-ingcnieurde heeren Th. Bleckinann, J. Boterenbrood, P. J. F. van Buuren, C. F. van Hneften, P. L. E. Ilap- pé, E. F. ITnuber, E. R. J. W. Hondelink, J. Ingenegeren, L. J. F. Lsaek, J. J. Jon ker, AV. B. Meijboom, Th. W. Mundt, C, L. Nolten, A. J. Reiinvaan, P. Wolffensperger en J. A. Zwager. Aan de universiteit te Zurich is tot doc tor in de natuurwetenschappen gepromo veerd de lieer II. Molhuysen, Nederlandsch landbouwkundige. geboren te 's-Gravenhage, met een dissertatie getiteld: „Untershchun- gen iiber die südafrikanlschen Rinder mit besondercr Berücksichtigung des Trans- vaalrindes". Geëindigd: P. A. de Vette, koopman, te 's-Graven hage. J. J. Tiebackx, assistent bij het hoofdbe stuur der posterijen en telegraphie te 'a-Gru- venhage. D. A. Wilcke, te Amsterdam. AVed. D. Doodeman, te Zuid-Scharwoude. Uitlotingen. LOTEN 's LANDS WEERBAARHEID h f 2.50 van 1871. Trekking 1 Juli. 20 seriën: 20 3C3 571 1859 2564 3359 3464 3904 40-19 4265 5143 5638 5804 0308 6592 6595 6803 6967 7397 7Ó12 Elke serie van 50 aandeden betaalbaar met 3.50 per aandeel. LOTEN VAN WEENEN ft Fl. lO'O van 1874. Trekking 1 Juli. Betaalbaar 1 Oct. Seriën 90 243 360 378 540 683 914 321 950 960 1143 1277 1519 1603 1824 2088 2177 2592 2603 2767 2772 2950 Serie 960 no. 29 Kr. 300,000serie 2603 no. 77 Kr. 20,000; serie 2608 no. 96 Kr. 10,000; serie 243 no. 65, serie 540 no. 5, serie 921 no. 67, serie 1519 no. 68, serie 2767 no. 26 elk Kr. 2000. De volgende Nos. elk Kr. 500: Serie 243 no. 21, serie 360 no. 10, eerie 378 no. 99, serie 914 no. 51, serie 950 no, 13, serie 1143 nr. 67, serie 1277 no. 32, serie 1519 nos, 56 en 76, serio 1003 no. 3, serio 1824 no. 86, serie 2088 no. 17. De overige 2180 nos. in bovenstaande seriën verval elk met Kr. 340. OOSTENRIJ KSCHE KREDIETLOTEN ft Fl. 100 van 1858. Trekking 1 Juli. Seriën 83 218 272 310 675 817 1042 112-1 1152 1229 1231 1282 1308 1426 1440 I486 1566 1878 1889 2141 2549 2552 2660 2799 2925 2944 3117 3258 *3388 3423 3611 3625 4084 4114 Serie 675 no. 92 Kr, 300,000serie 3423 no. 79 Kr. 60,000; serie 3611 no. 23 Kr. 30,G'00serie 310 no. 62 en serie 2552 no. 16 Kr. 10,000; serie 1308 no. 54 en serie 3625 no. 57 Kr. 4000serie 83 no. 7, serie 1889 no. 39 en aerie 3011 no. 28 Kr. 3000; serie 1152 no. 55, serio 1282 no. 62 en serio 1485 no. 62 Kr. 2000. De volgende Naa. elk Kr. 800 Serie 218 nos, 25, 83 en 90, serie 310 nog, 31, 44 en 83, serie 675 nos. 42, 85 en 94, serie 1042 no 8, serie 1229 no. 7, serie 1231 no. 40, serie 1282 no. 58, serio 1449 nos. 51, 76 en 86, serio 1486 nos. 2, en 56, serio 1566 nos. 49, 59 en 84, serie 25-19 nes. 6 en 71, serie 2660 no. 100, serie 2709 nos. 25 en 39, serie 2925 nos. 69 en 89, serie 2944 no. 72, eerie 3117 no. 57 en serie 3258 nos. 1, 33 en 48. Do overige 3352 Nos. in bovenstaands seriën vervat elk met Kr. 400. PARIJS, G Juli. Spiritus zeer kalm; per hectoliter: per Juli fr. 53.50 ft. 53.75, per Aug. fr. 54 it 54.25 betaald, per Sept. fr. 51.75 ft 52.25, per 4 laatste maanden fr. 49 betaald, per 3 maanden van Oct. fr. 48 ft 47.75 dito, per 1 eerste maanden fr. 48.75 dito. HAMBURG, 6 Juli. Petroleum. Pennsylvanische in loco ink. 6.50. Spiritus in loco kalm; per Juli mk. 171; Aug.-Sept. mk, 17J (zonder fust). BUDAPEST, G Juli. Tarwe: Stemming kalm. NEW-YORK, 6 Juli. Juni Juli Sept. Dec. Tarwe: 94j Dö| 984 Juni Juli Sept. Dec. Mais: 66-1 69 70 Faillissementen. Uit de Slaats-CouTcent. Uitgesproken: A. van Diejen, tuinmftn, te Zooien. Rech- ter-commiasaris mr. R. Kranenbt.' rgcura tor mr. W. F, Van Everdin^en, OOSTENRIJKSJCIIE EOODF. KRUIS LOTEN van 1882. Trekking 1 Juli. Betaalbaar 5 Juli. Premietrekking. Serie 10745 no. 16 Kr. 30',000serie 10735 no. 22 Kr. 2000; serie 8471 no. 29 en serie 11713 no. 35, elk Kr. 1000; se rie 1651 no. 45, serie 3000 no. 5, serio 5879 no. 41, serie 0396 no. 44, serie 6571 no. 21, serie 6640 no. 49, serie 7345 no. 28, serio 8521 no. 12, eerie 8588 no. 14, .-serio 10426 no. 24, elk Kr. 200 serie 829 no. 36, serie 900 no. 34, eerie 1274 no. 30, serie 2075 no. 30', serie 2120 no. 49, serie 3001 no. 46, serie 3393 no. 28, serie 4085 no. 8, serie 4578 no. 7, serio 1695 no. 33, serie 7683 no. 8, serie 7718 no. 39, serio 7774 no. 27, serie 8169 no. 13, serie 9328 no. 30, serie 9638 no. 3, serie 9979 no. 35, serie 10197 no. 31, serie 10208 no. 1, serie 10526 no. 48, elk Kr. 100. Amoi tisatietrekking. Seriën. 9 316 502 733 969 1308 1330 1530 1640 1777 1782 1821 1955 2079 2161 2355 2463 2601 2693 2831 340'5 3528 3645 3671 3608 4049 4296 4677 4731 4794 4818 4920 4973 5006 5008 5189 5217 5618 5705 5826 59-18 6029 6191 6386 6584 6609 6790 6850 7016 7139 7180 7640 7931 7974 8386 8574 8580 8630 8676 8753 8846 8870 9227 9413 9701 9866 10162 10233 10279 10569 10724 11099 11122 11352 11407 11439 11800 11827 11836 11951 De in bovenstaande seriën vervatte Nos. elk Kr. 32. Hoogwater te Schiedam. Juli 7v.m, 1.3 n.m. 1.29 8: 1.55 2,22 92.43 3.8 Hoogte van het water op de rivieren. Berichten van 6 Juli. LOBITH, 2 u. n.m. 11.13 Gev. 0.04 M KOBLENZ, 6u.'smo«*g. 2.66 Gev 0.05 M TRIER, 9u. 0.23 Gev. 0.05 M KEULEN, 11 u. 2.63 Gev. 0.05 M RUHRORT, 8 u. 1.79 Gev. 0.05 M Zon en Maan, Zonsopg. Juli 83 49 v.m. ond.g. 8.19 n.m. 93.50 8.18 s 11 Juli V. M. 19 Juli L. K

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 6