Koningin Wilhelmina dankte hierop voor de hartelijke ontvangst, en wees op 'do geest van orde, werkzaamheid en energie, die voor België zoo groote dingen in de toe komst doen verwachten. II. M. voegde hier aan toe, dat de liefde der Belgen voor den arbeid en voor de schoone kunsten de be wondering der gansche wereld afdwingt, met name der Noordelijke buren, 3,Wij zullen," zoo besloot de Koningin, „van uwe hartelijke ontvangst de aange naamste herinnering behouden." Na het bezoek ten stadhvize begaven de vorsten en hun gevolg zich naar buiten, waar het défilé zon plaats hebben en waar de vorstelijke personen plaats namen in do voor het stadhuis aangebrachte loge. Nauwelijks zijn zij gezeten ol muziek van de Musique Communal weerklinkt uit de verte. Het eerste muziekkorps van de stoet is in aantocht. Daar zwenken zij do groo te markt op en paradeeren langs de ko ninklijks loge. Zij worden direct gevolgd door een brigade boyscouts van Brussel, in wier midden do twaalf padvinders van Hol land marcheoren. Dan begint het deli't- der schoolkinderen, zulk een treffend aan doenlijke en tegelijk eenvoudige hnldebetoo- ging troffen wij nog nimmer aan. Met de vaandels der scholen vgorop, marcheerden zij daar in peletons van twintig, allen even kranig in de pas. Het vaandel is geflan keerd door bloemen van verschillende kleu ren. Allen zijn gesierd met oranjelinten, de meisjes zijn in het wit en allen hebben zij zich getooid met de bloemen in dezelf de kleuren als waarmee hun vaandel is versierd. Doch nu komt de schoonste idée. Elke school wordt voorafgegaan door twee meiskos, die tusschen zich in torsen een groote bloemenmand, samengesteld uit kleu ren, waarmee allen zijn getooid. Deze man den zijn even vele gaven voor de twee koninginnen, die van lnm logo uit met nauw bedwongen ontroering dit défilé gade slaan. Met flinken tred maken zij zich los uit den groep en begeven zij zich naai de loge. Dan, ietwat aarzelend, beklimmen zjj de trappen, die naar boven leiden, om do bloemen aan do voeten der koninginnen- te leggen. Langzamerhand zijn dezen geheel omsloten door een kleurige en fleurige bloe mentuin, die al giooter proporties aan neemt. Eerst zijn het de weesjes, die hun gaven brengen, dan volgen de verschillende scholen. Een geweldig applaus barst van allo hoeken van liet wijde plein los, telkens als een nieuwe groep zoo kranig en flink liet plein opzwenkt en telkens volgen, de muziekgezelschappen elkaar op. De gidsen van de garde civick, de artillerie der garde civiek en de infanterie van hetzelfde korps beschikken allen over uitstekende muzikan ten, die met veel schwung hun marschen over hot plein weten te .schetteren, liet défileo is voorbij en mot weerklinkt van de torentransen het „Wien. Ncerla'ndsch bloed", begeleid door klokgelui. De rijtuigen rijden weer voor en men stapt in. Galant helpt koning Albert onze koningin in het rijtuig en Prins Hendrik reikt konigin Eli sabeth de hand om haar het instijgen te vergemakkelijken. Dan begroeit de stoet zich op weg, een haag gidsen verspreidt zich aan weerszijden van de rijtuigen over do markt en daar doorheen maakt de stoet een omgang over het plein. 't Is als een sprookje. Onder eindeloos minuten lang gejubel, terwijl men aller wegen met zakdoeken zwaait en oen groote vreugdekreet over het wijde plein weer klinkt, het klokgelui daarboven uit de to ren mot het Nederlandsche volkslied, som wijlen zelfs overstemmend. Zoo is de rond gang over het plein een triomftocht, die do kroon zet op de schitterende feesten, welke ter cere van ons vorstenhuis te Brus sel zijn ingericht. Is hot wonder, dat de hoogo gasten zichtbaar geroerd waren'? Nog een oogenblik en de stoet is ver dwenen, doch nog steeds zien en hooien wij het vurige enthousiasme, waarmee onze Zuirler-brocders zoocven hun gasten toe juichten. liet grootsche moment moge voor bij zijn, vergeten zullen wij hel vooreerst zeker niet. Do taptoe, die 's avonds nabij het paleis gegeven werd, leek wel een sprookje. Het avondduister gaf nog sterker den indruk van het feeërieke. Een menschenmenigle, eenvoudig niette schatten, was op de been, om getuige te zijn van het militaire schouwspel, liet rc- geeringsgebouw recht tegenover hel paleis, evenals het paleis der academie, praalden in feestverlichting; ter afwisseling liet Old Engeland zijn zoeklicht spelen op het dak van het paleis of op de wapperende ko ninklijke standaard en in hot midden van het park tegenover het paleis wierp de fon tein zijn stralen omhoog, terwijl allerlei kleurige ücht-effecten de aantrekkelijkheid van het schouwspel verhoogden. Plots, te gen kwart voor tienen, ging het licht op langs heel het voor front van het koninklijke paleis, de wijde vleugeldeuren werden open geworpen en de koninklijke familie ver scheen op het balcon met luid gejubel dooi de dichte menigte begroet. De twee prinsjes zijn naast hun moeder gezeten. Direct daarop nam de taptoe een aanvang. De verschillende muziekkorpsen kwamen aanmarebeeron onder de vroolijke tonen van de marschen van hun regiment. Behalve do gewone fakkels werden allen omringd door kleurige Chineesehe ballon nen, verlicht met acyteleengas. In hot park een tiental oranjekleurige bengaalsche fak kels, die de omgeving in een zee van licht zetten. De chef van de grenadiersmuziek beklimt zijn verhevenheid en na liet signaal krijgen wij een uitvoering van het Wilhel mus. De militairen worden door hel heldere licht beschenen, wat een fraai effect maakt, liet eerst komen twee regimenten gidsen, dan de muziek der carabinicrs, vervolgens het 9e linie-regiment, dat al een bijzonder mooie verlichting met zich ^draagt, be staande uit veelarmige ballons, dan komen nog de grenadiers, kranige, ,fiksche kerels, en de mannen staan opgesteld. Plots nemen zij nu de houding aan en salueeren voor hot aloude volkslied der Noord-Nederlanders, 't Klinkt zeer fraai in den stillen avond. Nadat liet lied onder een aanzwellend forscli accooul besloten is, weerklinkt luid gejuich. Nu volgen de marsch uit de cantate van Artevclde van Gcvaert, de College aux Flambeaux van Lccail, en tot slot het Wien Ncerlandsch Bloed. Dan geven de grenadiers hel sein tot den aftocht. Onder de parademarsch der grenadiers en jagers delileeren zij langs hot paleis, weldra gevolgd door de andere regimenten, waarop alles door het park Imisloe gaat. Het volk wordt nu toegelaten tot vlak voor het paleis, de barrières wor den verbroken, en alles stormt naar liet paleishek juichend en jubelend, doch van een contact gelijk bij ons op den Dam kan toch geen sprake zijn, daarvoor is de af stand te groot, die liet volk nog van liet balkon scheidt. Spoedig trekt de koninklijke familie zich dan ook terug, doch het duuxt nog heel lang eer het volk weer naar de stad afzakt. De Nederlandsche Kamer van Koophandel gaf gisteravond een schitterend banket lor eerc van bet bezoek van H. M. Koningin Wilhelmina. De voornaamste personen van de llollandsche kolonie en tal van autori teiten zaten aan don discli aan. Koningin Wilhelmina heeft den 9-jarigen kroonprins, den Hertog van Brabant, het grootlint van de orde van den Ncdcrland- schen Leeuw verleend. Dit is de eerste vreemde onderscheiding, die de jonge ko ninklijke hoogheid ontvangt. De Koningin en Prins Hendrik naar Parijs. De Temps" schrijft: Men herinnert zich, dat Koningin Wil helmina Lij gelegenheid van het verblijf van den President der Republiek in Ncdorland, aan het hoofd van den staat heeft willen be loven hem in Parijs een bezoek to brengen. Het is thans uitgesteld, dat de reis van Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik der Nederlanden naar Frankrijk in de volgende lente, in April of in Mei, zal plaats heb ben. Hofberichten. De Koningin-Moeder heeft hedenmorgen een krans doen hechten aan het grafmonu ment van Chribtoffel Pullman, tc tioc&tdijk. Corps diplomatique. De jezant van China bij het Nederland sche hof, Lou Tseng Tsiang, die zeer geruimen tijd afwezig was uit 's-Graven» hage, wegens zijn verblijf in Peking, iq thans op zijn post aldaar teruggekeerd. Onze ministers. De Minister van Justitie, mr. E. Regout, \ertrekl 1 Augustus met verlof voor ecnige «eken naar het buitenland. De mini.-ier van lniltenauds.che zaken, mr. Heemskerk, heeft met een verlof van eenigo weken de residentie verlaten. Als tijdelijk voorzitter van den minister raad tieedt, gedurende zijn afwezigheid, Je minister van financiën, mr. Kolkman op. -V Do minisler van marine vice-ndmiraal Wentholt, zal van 'T la-gin tot het einde van Augustus met buitenlandsdi venlof zijn. Mr. D. Fock. Mr. 1). Fock, oud-gouverneur van Suri name, is gistennond to 's-Gravenhage aange komen en heeft intrek genomen in Hotel Paulcz. Komkommertijd. lu ecnige bladen komt een bericht \oor, dal minister De Waal Matefijt -zou aftroden, en worden vervangen door minister Colijn, in wiens plaats dan een katholiek majoor van den gencralen staf tot minister van oor log zou worden benoemd. Naar ons uit uiterst betrouwbare bron wordt medegedeeld, i» dit Ixwicht niet an der» te, qunlifieeeren dan ids ..■duimzuige.rij in de mie macht, waarbij zelfs geen zweem \an waarheid te bespeuren valt, in welke richting ook." N. R. CV') Geschrapt. Het bestuur van dc JI.-K. Kiesvereeniging te Boxlel heeft, naar men aan de „VII. CV' bericht, circa 100 leden als zoodanig ge schrapt, omdat zij bij de laatste gemeente raadsverkiezing tegen het reglement in had den gehandeld. A. N. B. Het Weekblad van den A. N. D. B. deelt mede, dat de aftredende bondsbcstuursleden Henri Polak, D. P. de Vrio» Dzn., B. A. Wins, Henri Meijer en Bernard van Praag bij enkele candidaatstollimr zijn herkozen. („Volk".) VLAARDINGEN, 28 Juli. De raadsver gadering, welke hedenavond 71/2 uur zou plaats hebben, is uitlgesteld tot Maandag avond 71/2 uur. VLAARDINGEN, 28 Juli. Door de vrijz.- dcm. kiesvereeniging zal bij de aanstaande raadsverkiezing worden candidaat gesteld de heer J. II. van Linden van den Houvcll. Als candidaat voor do roomscli-kath. kies vereeniging wordt genoemd de heer L. P. van der Drilt VLAARDINGEN, 23 Juli. Blijkens do thans verschenen officieele lijst van ge slaagden bij de examens der Federatie van Handels- en kantoorbediendenvereenigingen in Nederland, is het diploma voor boekhou den uitgereikt o. a, aan de heeren J. van Deventer, A. Hofman, A. de Koning, G. J. W, Pocschmau, J. Wieland; het diploma Duilsche Handelscorrespondentie aan G. A. Buschman; het diploma Engelsche Han delscorrespondentie aan A. W. Slaat en II. Spanriem, allen van hier. VLAARDINGEN, 28 Juli. Onder veel be langstelling mocht do heer A. Hoogerwerf den dag herdenken^ waarop hij '25 jaar vgeletlen koster werd n den Protestanten bond. Het bestuui scirenk den jubilaris een ameublement, terwijl hij ok van andere zijde vele bewijzen van sympathie mocht ontvangen'. VLAARDINGEN, 28 Juli. Door de bewo ners van de Ridderstraat is aan hot ge meentebestuur Let verzoek' gedaan, 'te be sluiten, dat genoemde straat alleen stap voets mag worden bereden, en zulks met het oog op liet gevaar voor personen, in verband met het drukke verkeer in deze betrekkelijk nauwe straat. OVERSCIIIË, 27 Juli. Ten overstaan van de notarissen Klootwijk en Vertinden uit Rotterdam had gistermiddag in een der zalen van „De Vergulde Koetswagen" al hier do afslag plaats van vier in aan bouw zijnde woningen, eenigszins dooi brand beschadigd en staande aan de Oudendijksclio Sehiekade alhier. I11 veiling was geboden 18300.en daarvoor zijn ze verkocht. OVERSCIIIË, 27 Juli. Hedenmorgen heeft men door een duiker het lek laten stoppen van het op j.l. Zaterdag alhier gezonken aakschip „Vertrouwen", schip per A. Bakker, uit Boskoop. Men zal nu trachten door uitpomping van het binnen gedrongen water het schip to lichten. OVERSCIIIË, 27 Juli. Hedennacht heb ben dieven zicli toegang verschaft tot den houtzaagmolen van don heer N. W. A. Haas, staande in den Kouden Hoek al hier. Ook nu zijn weder twee bovenmeta len van de krukas der zaagranien ont vreemd. ill STADSNIEUWS. Blijkens do thans verschenen officieele lijst van geslaagden bij do examens der Federatie van Handels- en Kantoorbedien den Vereeniging in Nederland is uitgereikt het diploma boekhouden 0. m. aan de hee ren J. Eijgcrman, C. M. de Koning; het diploma Engelsche Handelscorrespondentie aan don heer J. Tuil, allen van hier. De brievenbesteller J. II. Eggohneijer ton postkantore alhier is geslaagd voor het toelatingsexamen tot assistent der pos terijen. - j t j Tuinfeest 2 Augustus. Waar, niettegenstaande alle publicatie, nog steeds misverstand schijnt te heer- schen, verzoekt het bestuur der Oranje- vereeniging osn, nog eens op dc navolgende voorwaarden te willen wijzen: le. Ieder lid der Oranjcverceniging heeft niet alleen het recht zijn cchtgenoote te gen betaling van 25 cents mede et brengen, doch kan ook alle verdere vrouwelijke huis- genooton en kinderen van 10 tot 16 jaar tegen dezelfde conditie introduceeren, 2e. Leden der S. O. V. en huisgenooten hebben toegang ad. 25 cents per persoon. 3e. Do bovenbedoelde entree's worden op den avond van het feest verhoogd tot 40 cents zoodat het aanbeveling verdient do kaarten voor of op 1 Augustus to nemen. 4e. Niot-leden hebben slechts toegang ad. f 1 per persoon. 5e. Leden der Ora.njevereeniging en der S. 0. V., die op den avond van het feest hun bewijs van lidmaatschap niet kunnen toonen, worden onherroepelijk als niet-leden beschouwd en hebben alzoo slechts toegang tegen betaling van f 1 per persoon. I Hedenmorgen omstreeks 8% uur zoude 20-jarigo sjouwerman M. Klaassen, wonen de in do Dwarsstraat en werkzaam op het fabrieksterrein der Iinna Smulders, ecu bag germachine op do boormachine leggen, toen plotseling do machine zijn kleeren greep en de man in het rond geslingerd ewrd, alvorens men gelegenheid had gehad hem te verlossen. Zijn rechterarm, rechterbeen en linker voet werden, gelukkig niet ern stig, verwond. Nadat hem door een ontboden genees heer dc noodige hulp was verleend, is hij per rijtuig naar zijn woning gebracht. Omstreeks "G uur gisteravond viel een man, die in de Buitenhaven aan het bagge ren was, door de warmte bevangen, be wusteloos neer. Tevergeefs trachtte toege schoten personen den man weer bij te hel pen, waarom hij per brancard naar het ziekenhuis werd gebracht. Hedenmiddag stond de temperatuur in de schaduw (binnenshuis) 88 graden Fah renheit; dat is do hoogste temperatuur dio wij dezen zomer nog gehad hebben. Zweminrichting. De temperatuur van het water was he denmorgen 72 en hedenmiddag 77 graden, Gereilde en verkochte onroerende goederen. Notaris: II. B. E. Blais&e. Geveild: 28 Juli. Een kotshuis met stal, woonhuis, erf en gang, te Schiedam, Lange Nieuwstraut 110. 103, kadaster Sectie L 110. 502, groot 1 are 73 centiaren, ƒ2600. Een winkel- en woonhuis en erf, te Schct- dam, Noordmolenstraat no. 02, kadaster Sectie A no. 1000, groot 50 centiaren, scro. Een winkel- en woonhuis met boven wo- uiug, le Schiedam, Noordmoleiutraut 110. 58, kadaster Sectie A No. 1002, 'moot 91 cen tiaren, 11G0. AGENDA. Heden en volgende avonden Circus, 8 uur. Ned. Tooneel te Gent. De lustige Boer. 28 Juli en 1 Aug. Rotterd. Diergaarde. 8 u. Concert Kon. Scherpschuttersver een. Bart Verballen. 30 Juli. Rotterd. Diergaarde, 2J uur. Ma- finec. 4e Regt. Infio. 2 Aug. Stedelijk Muziekkorps. Concert. Hel Stedelijk Museum aan hei Doeleplein alhier, is eiken Woensdag van 2 tol 4 uur 10 ct. per pcraoon voor het pu bliek opengesteld. Den eersten Dinsdag van iedere maand wordt in de Ambachtsschool een openbare las gegeven, die dus door belang stellenden kan worden bijgewoond. Van vergaderingen, bijenkomsten, con ccrten, vermakelijkheden, e. d. g. verzoe ken wij steeds geregeld mededeeling, opda' wij die in om» agenda kunnen opnemen. Rechtzaken. De heelwatermoord te Amsterdam, Do llooge Raad deed lieden inspraak iu de zaak van linkje Beetsmn, dienstbode Ie Amsterdam en Biclcr Runner, lo» werkman aldaar, door het Gerechtshof te Amster dam, veroordeeld tot reep. 15 en 12 jaar ge vangenisstraf wegens poging (ot diefstal voorafgegaan door geweld, gepleegd op me vrouw Winia in haar woning aan de Nie. Wit-ïCitkade le Amsterdam ten gevolge van welk geweld (overgieting met zeer warm wa ter) genoemde dame is overleden; in welke zaak, behalve door de beide veroordeelden ook cassalio va.» aangetoekend door den pro cureur-generaal te Amsterdam, die meende dat het feit had moeien zijn gequalificcerd als zware mishandeling, gepleegd met Voor bedoelden rade, den dood ten srevolge heb bende. Zoowel de cassatieberoepen van dc beide veroordeelden als dat van don procureur-ge neraal, werden verworpen. Kerk en School. Ned. Herv. Kerk. Algemeene Synode der Ned, Ilerv. Kerk, VIII. Dc behandeling van de aangelegenheden van de Generale Kas wordt ten einde ge bracht, doch niet, dan nadat evenals het vorige jaar een ampele bespreking was gehouden over de vraag, op welke wijze de belangstelling iu de Ned. Herv, Kerk voor deze nuttige instelling kan wor den verhoogd. Zeker is zij „post varios casus", gelijk do hooglceraar Cannegictei het uitdrukte, oen plaats van groolo be- teekenis gaan beklcoden in de kerkelijke wereld. Evenwel, niet groot genoeg. De ge noemde prae-adviseur wijst erop, dat hel de plicht van do kerkelijke besturen is en van de kerkeraden art. 2 al. 2 van het reglement op de Generale Kas te handha ven, cn eerbied te hebben voor de kerke lijke wetten. De secretaris deelt mede, dat er icden is met voldoening tc letten op de f 1566.591/», welke in 1910 meer is ont vangen dan in 1909. Verschillende leden van dc Synode spre ken als bun gevoelen uil, dat, met liet oog op het „verplicht zijn", moet worden 011 derscheiden tusschen wcttclijken en ehris- telijken plicht. Zij willen niet langs den weg van wcttclijken drang en dwang deze schoone zaak bevorderd zien. Daartegen over handhaaft de prae-adviseur zijn stel ling, dat het verplicht zijn, in den zin van wettelijke verplichting, moet worden ge handhaafd. Anders zijn zij dio het niet wil len, verplicht een voorstel Ie doen lol schrapping van de verplichting. Andere leden leggen er den nadruk op, dat vooral de predikanten er schuld aan dragen, dat er veel onkunde en onverschil ligheid is onder de gemeenteleden. Daarom is dan ook ten vorige jare aan de predikan ten een brie! gericht, welks inhoud zeker door hen ter harte wordt genomen, liet is echter dc vraag, of niet weder een brief over deze zaak moet uitgaan van do kerk. Met twaalf legen zes stemmen (de heer mr. L. J. Ilnber is afwezig) wordt beslo ten; lo. aan de kerkelijke besturen te schrij ven, dat zij nauwkeurig zullen toezien, dat van het reglement op de Generale Kas at t. 2 door dc kerkeraden wordt nageleefd. 2o. de kerkeraden aan te manen, om de hand te houden aan de naleving van art. 2. De heeren dr. Cannegieter, Schrieke en dr. Weyland worden uitgenoodigd de uit voering van dit besluit voor te bereiden. In den namiddag wordt een Synodus Contractu gehouden, tor behandeling van een verzoek van den kerkeraad dor Ned. Hei Gein. te Arkcl, om een door dien kerkeraad genomen besluit tot toepassing van art. 30 regl. Diaconieën, waaraan bet prov. kerkbestuur van Zuid-Holland zijn goedkeuring heeft onthouden, alsnog goed te keureu. A a n g e 11 0 m e nhet beroep naar Vel. sen ds. J. Bh. Eggink te Made en Owl. Diimmekm. Geref. Kerken. Bedankt: voor het beroep te Middel burg ds. A. van Dijken, to Amsterdam (Overtoom). Synode de Chr. Ger. Kerk. Dc Synode der Chr. Gercf. Kerk i» te Utrecht bijeen geweest. Maandagavond werd zij vooiafgegaan door een bidstond, waarin dr. F. Lengkeek, uit Amsterdam, de voor zitter der vorige synode, sprak naar aanlei- ding van Pfe. 3:9: „Het heil i. des Hee ren". De zitting van Dinsdagochtend werd door deirzelltlu geopend met een toepasselijk woord 011 gebed. De vergadering ging over tot hei, kiezen van een ntoderamen, dat als lolgi werd gevormd: ds. II. Janssen, te Leiden, voorzitter; ck. R. E. Sluiter, te Mitrmer- woude. viec-voorzittcrda. F. Lengkeek, te Amsterdam, adjunct-scribaoudcrÜm» G. Ronkema, uit Utrecht, is permanent scriba. De nieuw gekozen piaeres sprak een kort woord en ging voor in het gebed. Instem ming met de belijdenis betuigden daarna al dc- afgevaardigden en dt prae-adviseurs J&- Synode, en ds. B. J. M. de Bruin en ds. A, van der Heijden en de twee docenten aan de Theologische School. Aan II. M. de Koningin werd ecu tele gram van hulde gezonden. Uit het verslag dor synodale commissie bleek o. a., dat er twee nieuwe gemeenten zijn gevormd. "Woensdagochtend vergaderde de synode met gesloten deuren. Woensdagmiddag ontviii"- de svnode in haar midden dr. Henry Beds, door do Christ, Gerei. Kerk in Amerika afgevaardigd. Dooi den plueses verwelkomd, snmk dr. Brets een hartelijk woord tot de vergadering, waar in hij de geschiedenis der Chri-sl. Geref. Kerk m Amerika in het kort nntring en de vraag zijner kerk aan dc Christ. Gerof. Kerk in Nederland overbracht, 0111 met elkander in eoiTtepondenlie tc treden. De pracses imt- wooidde in korte woorden, daarbij dc over eenkomst in wording aanloonencTo van do Christ. Geref. Kerk in Nederland waarna nog enkole leden dor vergadering dr. Beets toespraken of vragen tot hem richtten. Kr werd besloten thans nog niet over te gaan tot verplaatsing der theologische school van 's-Gravenlmgc naar elders. Sport. Kegelen, De opening van het groote jaarlijkbche in ternationaal kegelconeouib' in 't gebouw „Eik en Linde", Blautage Middcnlaau, te Amsterdam, zal plaats hebben 's Zondags middag twee uur, De wedstrijden worden gehouden van 30 Juli tot en met 5 Sep tember, bestaande uit korpswetlstrijd, cere- wedstrijd, stadswedstrijd, personecle, perso neel met Hambiirgerstelling, vrije haan 1 cn vrije baan II. Luchtvaart, Lütge te Scheveningcn. Liilge heeft gisteravond ten aausohouvvo van duizenden toeschouwers, die naar do iScheveningsche badplaats waren gekomen om koelte to zoeken, een prachl-vlucht volbracht van Dinndigt naar Schcveuingen, waar hij langs het' strand en over de pier vloog. Vervolgens pin den vuurtoren, en over het dorp, 0111 ton slotte langs den binnenkant over het Oranje-Hu tel op liet strand ter hoogte van do heerenbaden te dalen. Daar werd Lütge met donderende hoera's ontvangen. Wegens liet late uur, 't was halfnegen toen hij" daalde, besloot hij niet naar Duindigt terug to keeren, hetgeen hij heden zal doen. Wijnmalen, Tusschen de directie van dc „Maatschap pij voor Luchtvaart", die de vliegkam pen te Soosterberg en Ede exploiteert, en den chef-instructeur Henri Wijnmalen, is een ernstig verschil van mecuing ontstaan, welke o. in. zijn oorzaak vindt in liet niet-slarten van Wijnmalen voor den „Daily-Mail"-;ivedstrijd. Volgens Wijnmalen was d'e organisatie dezer vlucht ni'et voldoende door de maat schappij voorbereid; d'e ze houdt echter vol, dat er niets aan do organisatie ontbreken had. Door den heer Koolhoven was al les voorbereid; in de verschillende sle den was voor „Fiat"-aulo's gezorgd en ook do „Dépcrdussin"-machinc was orde. Verschillende beweringen van Wijnma len omtrent het nipt-opt van gen van sa- la Jis en van de- door lit^n' gewonnen prij- ziyn. -Ui de uk den circuit, zijn naar liet „Hbkl." uit betrouwbare bron verneemt onjuist. Wijnmalen moet cc'iiler reeds eehige aanbiedingen uit hel buitenland gekregen hebben, zoodat de kans niet uitgesloten is, dal onze landgenoot aan ecu andere vlic/machinefabriek verbonden wordt. Intu.ssclien blijft de overeenkomst tus schen den vlieger cn de maatschappij voor- loopig nog bestaan. De vDuüy Mail"-prij$. Men schijnt in Engeland veel sympa thie te hebben voor Vódrines, die zooveel pech bad bij zijn tocht door Engeland. Nu hoeft Graham White aangeboden Za terdagmiddag to Henden oen groote vlieg-

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2