'n pessimistische stemming in het' leven geroepen wordt, uit Londen komen. Zoo publiceerde, ovenals de „Temps" een dag daarvoor, de „Petit Parisien" gisteren een telegram uit do Engolscho hoofdstad, waar in do dingen in hot donkerste licht wor den gezien. In weerwil der optimistische nota's, heet het daarin, welke de Bcr- lijnsche bladen openbaar maken, is de stand der Fransch-Duitsche onderhandelin gen thans onbevredigender dan ooit. Van bevoegde zijde verneem ik, seint do corr., dat bet Kiderlcn-Waecbter in den loop van hot jongste onderhoud niet Cambon, zon- deiling te moede was. Hij meent, dat allo onderhandelingen, welke in de laatste zes weken plaats vonden, als van nul ofgee- ner waarde beschouwd moeten worden, en dat alles van nieuws af aan moet worden opgenomen. Is het noodig, op te merken, dat liet door Frankrijk ingenomen 'standpunt daar goheel en al van afwijkt? Verder bepaalt Kiderlen zich er toe, aan Cambon to vragen of Frankrijk geneigd is, hom toe te staan wat hij verjongt. Maar hij zegt er niet bij, welke contra-prestatie Duitschland zal leveren. Men ziet het der halve, dat de toestand precies dezelfde is als in het begin van Juli, en dus heb ben er 6 weken lang voor niets bespre kingen plaats gehad. Het Parijscho blad hoopt, dat hetgeen zijn corr. seint, niet volkomen juist is, anders valt er niet aan te twijfelen of een bevredigende afloop zal zeer moeilijk te verkrijgen zijn. De „Matin" zegt, dat alles sedert do beide laatste samenkomsten van Cambon en Kiderlen is verandenl en dat sinds 15 Juli geen stap voorwaarts is gedaan. De Duitscho eisohen zijn hoe langer hoe meer onaannemelijk geworden, in plaats van zich aan te passen aan het offer, dat Frankrijk bereid is zich te getroosten. Kiderlen-W aechter, zonder juist, te omschrij ven wat hij wil, vraagt tot in het belache lijk overdrevens concessies. Naar ons ech ter, insinueert de „Matiri'j uit Berlijn ver zekerd wordt, is do houding van Duitsrh- land's zaakgelastigde niet geheel in over eenstemming met hot verlangen van het Duitscho volk, dat een cervollo en snelle oplossing wil. Moot dan de overeenkomst, welke twee groote volken verlangen, schip breuk lijden op de persoonlijke reputatie van den heer Kidcxlen-Waechter? vraagt het blad ten slotte. Do Herlijnsche pers hecht weinig geloof aan hel nieuws, dat het einde der onder handelingen zal plaats hebben na het on- 'deihoud te Wühelmshöhe. De „Voss. Ztg." ziet veeleer in dit onderhoud het bewijs dat er tot nu toe geen definitieve oplos sing is bereikt. Dit is ook do meening der „LokaL Anzeiger", die gelooft, dat Cam bon en Yon Kiderlen-Waechter nog altijd zoeken naar de grondslagen eener over eenkomst. i C h o 1 e 1' a. Uit Toulouse wordt gemeld: Een geval van cholera beeft zich to Yillefrancho-(lo- Lanraguais voorgedaan. Te Konstanfinopel hebben zich gisteren Hó gevallen van cholera voorgedaan, waar van 6 doodelijk. Te Saloniki een geval aan boord van een Turksch stoomschip, ko mende van Konstantinopel. In Albanië 40 nieuwe gevallen, waarvan 22 met doode- Jijken afloop.- 1 BINNENLAND. Hofbericht. Ingevolge beschikking van 11. M. de Ko ningin zal het Ilof met ingang van mor gen, 19 Augustus, voor den tijd van twaalf dagen den lichten rouw aannemen,, we gens het overlijden van Z. D. II. Prilts Hendrik XVHI van Heuss., gemaal v.rn tl. D. Hl de hertogin Charlotte van Mecklenburg. Corps diplomatique. In het Hotel den Ouden Doelen te 's-Gra- venhage is aangekomen de heer Charles S. Wilson, secretaris van de Amerikaan- sche legatie te Rome. Onze gezanten. In hot Hotel des Indes te 's-G ravenhage is aangekomen Jhr. W. M. van Weede, Hr. Als. gezant te Weenen. Onze Marine, Blijkens bij hot departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantserschip Kortenacr, onder bevel van den kapitein ter zee J. A. M. Bron, 17 dezer van Chris- tiania vertrokken. („StcL") Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van binnenlandse he zaken zal Zaterdag a.s. en die van den minister van justitie Zaterdag 2d d.a.v, plaats hebben. Hoog bezoek. Hot onder Oostenrijksche keizersvlag va rende stoomjacht UI, aan boord waarvan zich de Oostennjksche aartshertog Karl Stefan met gezin bevindt, dokt in het Prins ihmdnkdok aan de Heijplaal ondei Rotterdam. t De aartshertog en zijn gemalin hebben gisteren, met de ministers van justitie en waterstaat, de hoeren Ilcgoi.it, bij Stroom- berg gedineerd. Verjaardag Keizer Frans Jozef. Ter gelegenheid van don geboortedag yan den Keizer van Oostenrjjk-Hoiigarije werd heden o. m. te HD/s uur vanwege' het Oostenrijksche gezantschap in de kerk' van den II. Anthonius, aan de Prinsesse- gracht to 's-Gravenhago, een mis gezongen. De dienst werd bijgewoond door Dr, Giskra, gezant van Oostenrijk-IIongarijo bij llr. Ms. hof; 'den ambassade-raad, baron Gudenus, en den heer Remy, kanselier der legatie, allen in groot ambtsgewaad, zoomede door mevr. Giskra, echtgcnooto van den gezant, en den heer Losondry. Na afloop van dezo plechtigheid ont ving do gezant, in tegenwoordigheid van de leden der legatie), ilea, dio hem op dezen feestdag van zijn souvercin wensch- len to coinplimenteoren, in een der sa lons van liet Hotel den Ouden Doelen, dat aan den voorgevel) de vlaggen van Oostenrijk en Hongarije voerde. Deze receptie werd o. a. bezocht door verschillende gezanten van andere mogend heden, in de eerste plaats door den heer Mavrocordato, gezant van Rumeniö, te 's-Gravenhage, die zijn functie te Wee nen gaat ver-vullen. Hedenavond is er ter cere van Keizer Frans Jozef feestconccrt in de Kurzaal, dat do gezant en onderscheidenen zijner ambtgouooten aldaar zullen bijwonen. Uotttrdamsche gemeentezaken. De Rotterdamscho gemeenteraad heeft in zijn zitting van Donderdagmiddag aan genomen het voorstel tot verdere verhuring aan de Kon. Ned. Maatschappij tot Exploi tatie van Petroleumbronnen in Ned.-ïndië tot 1 Jan. 193G van een terrein aan de Waalhaven, groot 3G350 M.2 tegen een janrlijkschen huurprijs van t'25.000. Inmiddels werd ook aangenomen het amendement van do hoeren Visser en. Van Rossom om aan de voorwaarden toe te voegen, dat bij oventueele overname tegen taxatie van de opstellen enz., waartoe de gemeente in 1925 het recht heeft, het maxi mum-bedrag der schadeloosstelling niet zal mogen overschrijden het bedrag, hetwelk de gemeente alsdan aan huur zal hebben ontvangen. i Bij het debat maakt het gevaar, om aan den mond van de W.uilhaven zulke groote opslagplaatsen van petroleum en benzine toe te staan nog een punt yan ernstige bespreking uit, doch tenslotte stemde al leen do heer Stulemcyer om dio reden "tegen. 1 Het tweede belangrijke punt, dat voor deze zitting op de agenda stond, was het voorstel tot vaststelling der tractoments- regeling voor den dienst der plaatselijke welken, den telefoondienst, de drinkwater leiding en de gemeentereiniging. Do behandeling hiervan zal in de avond zitting worden voortgezet De geloofsbrieven 'der nieuwbenoemde raadsleden werden goedgekeurd. Liturgisch leven. Het Nedertandsche liturgisch congres te Breda werd Woensdag geopend met ccn rede v^m pater Borromacus de Greevo, die door de „Tijd" aldus wordt samen gevat: „Er hoorseht een droevig gemis aan li turgisch leven bij ons volk, in de Kerk en buiten de Kerk. In de Kerk moest do liturgie boteekenen het moe-bidden, mee- offeten., zien en begrijpen, denken en voe len, wat de Kerk als geheel daar* leidt en offert en toezwaait naar den HemeE; gaan staan ia den hofstoet van den groo- ten Koning, zijn stom mengen in het dank lied van de aarde naar rlen Hemel: den arm omhoog tillen om van God te vra gen 'den regen van zegen; zich scharen in de groep getrouwen in het telkens hernieuwd Calvarie. "Maar helaas, dat liturgische leven is bij het volk dood. Wel negentig percent kerkgangers kennen hot ABC van het liturgisch loven niet. De besten bidden hun boek, hun rozenkrans; van saamhoorigheid, van moeten meebid den, is geen sprake meer. Voor velen is de Kerk een verzamelplaats van menschcn, die aan God niets te zoggen hebben. Van daar komt de beschuldiging vormendienst tot ons; als men niets begrijpt van do plechtigheden, wat is dan heel die plech tigheid anders dan theatraal manoeuvree ren? Als de geest er uit is treedt immers de. dood in. Onze Katholieken begrijpen en weten niet, wat er op het altaar ge schiedt; het misverzuim is druk. Men ziet naar den nieuwen hoed van mevrouw B., niet op 'de kleuren van het kazuivel van den priester; men weet wol of de kapo Jaan slecht zingt, maar niet, wat hij zingt. Ze loven niet mee, vele Katholieken; de kerken in de groote steden zijn schouw- burgen, waar men toiletten exposeord." Yerceniglng van boezems. Kien schrijft uil Brcukelen aan de „Tel.": Het adres van den heer A. L. II. Obreen, ingenieur te 's-Grnveland, aan do Provin ciale Staten van Noord-llollaiul, Utrecht en Zuid-Holland, om den Vcchtboezem en der boezem van Amsteltand tot één to vereenigen, en te brengen onder direct bestuur van den Rijkswaterstaat, waar door zoowel de Vechtstreek als Amstel- land voorgoed en zonder eenigo uitgave gewaarborgd zouden zijn tegen hooge wa terstanden, vindt veel bijval bij de be volking. De Gemeenteraden van Ilreukekm-Nijon rode, Broukelen-Sint Pieter, Kortenhoefen Loosdrecht hebben mot het adres warme instemming betuigd. Indien de hecren Ge deputeerde "Staten gunstig willen advisee- ren op hot adres, en de Provinciale Sta len gunstig 'daarover wiHen beslissen in do wintervergadering, en do Regeoringhet voorstel wil bevestigen bij Koninklijk Be sluit, zou® de bevolking reeds dezen win ter na Nieuwjaar van. kans op hoog wa ter bevrijd zijn. 1 1 STADSNIEUWS. Toelating Raadsleden. Gedeputeerde Staten van Zuid-Ilolland hebben uitspraak gedaan op do bezwaren van P. do Bruin en anderen, tegen de toelating van mr. AL J. O. M. Kavelaars, griffier bij het kantongerecht, on mr. J. C. von Briel Sasse, kantonrechter te Schie dam, als leden van den Raad dier ge meente. 1 i Ilunno beslissing luidt: Do Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Holland; Gezien eeu adres van P. do Bruin, El Koopmans en D. Ris Jzn., leden van den Raad der gemeente Schiedam, dd. 31 Juli houdende bezwaar tegen het besluit van den Raad dd. 25 Juli 1911 tot toe lating van de hoeren mr. AL J. CpM. Kave laars en mr. J. C. von Briel Sasse, als leden van dien Raadj Gezien het schrijven van den Burgemees ter dd. 5 Augustus j.l„ daarbij overleg gende een exemplaar der gedrukte notulen van het verhandelde in de Raadszitting van 25 Juli 1911; Gelet op het verhandoldo in de openbare vergadering van hun College van 7 Aug. 1911; Overwegende wat betreft de toelating ala raadslid van mr. Kavelaars: dat, zooals ter openbare vergadering is gebleken, diens gezinsleven is ten huizo zijner moeder te Rotterdam, waar hij da gelijks na voor zijn ambtelijke werkzaam heden te Schiedam te hebben vertoefd, terugkeert, er het middagmaal gebruikten den avond eu nacht doorbrengt; dat hij slechts voor de uitoofoning van zijn ambtolijke werkzaamheden te Schiedam komt, terwijl hij daar volgens zijn verkla ring een tweetal kamers in huur hoeft aan de Hoogstraat no. 100, waar hjj ech ter geen nachtverblijf houdt, noch het mid dagmaal gebruikt; dat men van iemand, die zij het ook dagelijks voor het uitoefenen zijner ambtsbezigheden in de gemeente, waar hij zij ambt uitoefenent, (tcrwyl hij 'dag in dag uit in het huis zijner moeder in een andere gemeente middagmaalt en over nacht) niet kan zeggen, dat hij zijn woon plaats heeft en ingezetene i3 van die ge meente in don zin, waarin de wet het be grip „hoofdverblijf" bedoelt; dat, waro het anders, ieder ambte naar van zelf woonplaats zou hebben in de gemeente, waar hij zijn ambt uitoefent, daar het van zelf spreekt, dat ieder amb tenaar ten minste gedurende den tijd, dien hij aan zijn ambt wijdt, in die gemeente verblijft; dat dan ook do speciale, wettelijke be palingen, zooals bijv. art 74 der Gemeen tewet, voor den burgemeester, die een amb tenaar gelast, zijn vasto woonplaats te hebben in de gemeente, waar hij zijn ambt uitoefent, geheel overbodig zouden zijn, daar wel ieder ambtenaar ter uitoefe ning van zijn ambt in zijn gemeente zal vertoeven; dat historisch hot begrip woonplaats is verbonden geweest met het gezinsleven en dus ook overal, b.v. ten aanzien van den belastingplicht, zij, die dageljjks inde gemeente hunner arnbts- of beroepswerk zaamheden verblijven, doch 's namiddags tot den volgenden ochtend naar een an dere gemeente vertrekken, beschouwd wor den in die gemeente hunner werkzaamhe den als zoogenaamde forensen; een stelsel, dat bij een beslissing als do thans door adressanten aangevallene --- juist omge keerd zou worden; dat uit niets blijkt, dat het gezinsleven van mr. Kavelaars ten huizo zijner moeder te Rotterdam en zijn vertoeven aldaar ge durende den tijd, welke hij niet tot uit oefening zijner ambtelijke werkzaamheden to Schiedam moet doorbrengen, een tijde lijk en voorbijgaand karakter draagt; dat mr. Kavelaars dus geacht moet wor den zijn hoofdverblijf en mitsdien inge volge art. 74 van hot Burgerlijk .Wetboek zyn woonplaats to Rotterdam te hebben; dat derhalve mr. Kavelaars ten onrechte bij besluit van den Raad van 25 Juli j.l. als raadslid is toegelaten; Overwegende ten aanzien van do toe lating van mr, von. Briel Sasse als raads lid: dat uit hetgeen ter vergadering is ge bleken, mr. v. Briel Sasse wel te Nieuwvecn een woning heeft, waarheen hij veolvuldig zich begeeft, doch dat volgens de verkla ring van den wethouder Goslinga, welke verklaring niet door adressanten werd ont zenuwd, mr. von Briel Sasse iedere week van Maandag tot Donderdag geregeld te Schiedam aanwezig is tot vervulling zij ner ambtclyko en andere werkzaamheden en alsdan gedurende dio dagen in het gebouw yan het kantongerecht het middagmaal ge bruikt en zijn nachtverblijf houdt; dat onder die omstandigheden mag wor den aangenomen, dat het hoofdverblijf en mitsdien de woonplaats van mr, v. Briel Sasse geacht moet worden te zijn te Schio: dam on dezo terecht bij besluit van don Raad van Schiedam van 25 Juli 1911 als raadslid is toegelaten; Gelet op art. 34 dor Gemeontówetj Besluiten.: i 1 lo. te verklaren, dat mr. M. Jl C. M. Kavelaars by besluit van den Raad der gemeente Schiedam van 25 Juli 1911, ten onrechte als lid van den Raad is toege laten; i 2o. te verklaren, dat mr. J. Q. von Briel Sasse bij het sub lo. 'vermelde be sluit terecht als raadslid is toegelaten. Dit besluit te zenden: a. aan de adressanten P. de Bruin c. s„ te Schiedam, als beschikking op hun adres; b. aan den Raad der gemeonte Schiedam, ter informatie; c. aan den heer mr. M. J. C. M. Kave laars, griffier bij het kantongerecht te Rchiedam d. aan den heer mr. J. O. von Briel Sasse, kantonrechter te Schiedam, beide mede ter informatie. 's-Gravenhago, 8—15 Augustus 1911. De Gedeputeerde Staten voornoemd, (get.) SWjËERTS, Voorzitter, (get.) U VON VISRNNE, Loco-griffier. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den raad der gemeente Schiedam op Maandag 21 Augus tus 1911, 's-namildags 2 uur. Mededeolingen. Agenda 1. Benoeming van een leeroar in Neder landsdie taal en letterkunde aan het Gym nasium. Door curatoren worden aanbevolen: 1. de heer W. van Eeden Jr., te Amsterdam; 2. mej. dr. E. Neurdenburg, te Utrecht 2. Beslissing van de Gedeputeereo Staten op de bezwaren tegen de toelating van de raadsleden de lieeren inrs. Kavelaars en Von Briel Sasse, waarbij wordt verklaard 'dat tie cerate tea onrechte en de laatde te recht als lid van den Raad Is toegelaten. 3. Verzoek om machtiging tot verpach ting van gras- en klavcrinnd bij openbare inschrijving. B. en W. hebben de levering van 135 ton steenkolen voor de kachels in do ver schillende gemeentegebouwen gegund aan de laagste inschrijvers de hecren J. C. de Wolff Co., te Rotterdam, voor 7.50 per ton, franco voor den wal op aan te wijzen plaatsen. Bij do to 's-Gravenhago gehouden exa mens Fransch M. O. akte A ia o. m. ge slaagd mej. E. M. L. Kleipool van hier. Gisteravond omstreeks 6l/a uur zou een 22-jarig persoon in de NoordveM op een wagen springen; hij sprong mis en viel onder den wagen, waarvan een wiel over een zijner beenon ging. Het been bleek gebroken to zijn- Do 5-jarige J. Noordam, die op een wagon van een glasfabriek was geklommen, viel op den Buitenhavenweg eraf. Het jongetje klaagde over pijn in het lijf, waar om hij dadelijk naar dokter Janssen werd gedragen, op wiens advies hij naar huis gebracht en de busdokter er bjj geroepen wenl, dio het ventje de nomlige hulp ver leende. i Do 11-jarigo C. v. d. Endo, wonende in de Westfrankclandsche Laan, zou aan den Ilavendijk over een boom, dio over oen sloot lag, loopen. Hij viel ori brak zijn linker-arm. Door een dokter is de arm gezet. Gisteravond ontdekten voorbijgangers brand in het huis, bewoond door den heer De R. Kinderen haddon met luci fers gespeeld, waardoor de gordijnen had den viamgevat. Met emmers water werd het vuur gebluscht. Zweminrichting. Do temperatuur van het water was he- denmorgen 72 en hedenmiddag 74 graden AGENDA. Hedaa ea volgend» avonden Circua, 9 uur. Ned. Toon««l te Gent. D» lustige Boer. Heden m volgende avonden. Casino, 8 uur. Foest- en Kennisprognun. Heden en volgende dagen Tivoli Schouw burg, 8 Uur, Rotterdam wereldstad, (Dat kan je begrijpen). Safyrieke revue in 7 bedrijven. 18 en 22 Aug. Rotterd. Diergaarde, 8 uur. Concert Kon. Scherpschuttersvei- een. Bart Verhallen. 19 Rotterd. Diergaarde, 2i uur. Ma tinee. Kon. Scherpschutters. IJ, Verballen. 20 Rotterd. Diergaarde, 2A uur. Ma tinee. 6e Regt. Iufie. 20, 21 en 22 Aug. Groote Schouwburg, 8 uur. Rotterd. TooneeJgez. Lum- paci Vagabundis of liet lustige Klaverblad. 25 Stedelijk Muziekkorps, Concert. 27 Rotterd. Diergaarde, 2A uur. Ma tinee. 4e Regt. Infanterie. Kunst en Wetenschap. To Parijs ia plotseling overleden prof. Dieulafoy, voorzitter van de Franscho akadmnio van geneeskunde. Rechtzaken. Be vergijtiging in de Nieuwe Meer, Hederi word voor de rechtbank te Haar lem behandeld, zulks in aansluiting met do' gisteren behandelde zaak, het geding tegen Martha Elisabeth genaamd Mattha Elisa do Haan, 31 jaren, weduwe van Jan Ilogeu- hout, te Haarlemmermeer, thans gedetineerd in het huis van bewaring, te Haarlem. Haar wordt ten laste gelegd, dat zij in of om streeks Februari 1911, in ieder geval, in 1911 vóór 8 Mnart, to TTaaricmmcrmoar op zettelijk en met voorbedachten rade haar echt genoot, Jnn Tlogenhout, van hot leven heeft beroofd, door un het voornemen opgevat, het plan beraamd en het besluit genomen to hebben, om opzettelijk haar voornoemden echtgenoot Jan Hogenhout van het loven te berooven, hem daartoe een dusdanige hoe veelheid arsenicum toe te dienen, of te doen toedienen, dat ten gevolge van die gifttoe- diening en daarop gevolgde giftwerking in het lichaam van Jnn Hogenhout, dezo op 3 Maart 1011 is overleden. (Zie verder onder laatste Nieuwsj Do kantonrechter te Amsterdam heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak van do beide bootwerkers, die van den heer Ronfier, voorzitter van de afd. Amster dam van den Alg. Ned. Zeemanshond, uitbetaling van loon voor door hen ver richte posterswerkzaamheden, en wel voor den ganschen duur der staking, oischten, dat zij moeten bewijzen, dat gedaagde hun bedoelde werkzaamheden op 13 Juli heeft opgedragen voor f8 j>er week, zoolang do staking zou duren, eu 'dat dit loon hun tweemaal is uitbetaald. Gelijk men zich herinnert, beweert de heer Ronner, dat zij zich ten onrechte nis stakende zeelieden hadden laten Inschrij ven, en dat zij zoodoende tweemaal uit- keering hebben gehad. Toen het beding bemerkt werd, zijn. de stakerskaartcn in getrokken. Van eonige aanstelling toi liet verlichten van posterswerkzaamheden i3 volgens den heer Ronner nooit sprake ge weest. Tegen een 20-jarigen jongen werd gis teren door de Amsterdamsclie rechtbank een gevangenisstraf geëischt vari 8 maan den wegens diefstal van een bonton doek van nagenoeg geen waarde. Het vorderen eener zoo gestrenge straf werd gemotiveerd met de mededeeting van een rechercheur-getuige, dat de beklaagde behoort tot de zoogenaamde „jongens van het Ferdinand Bolpleintje", een bende jeugdige apachen, zooals de ambtenaar dezo noemde, dio sinds jaren do buurt [J. IJ. onveilig maken, en op wie alleen door het stellen van afschrikwekkende voor beelden eenige heilzame invloed kan wor den uitgeoefend. Do verdediger, mr. B. E. Asscher, wees op het zeer gunstige verleden van den bo- klaagde on ontkende, dat hieraan afbreuk wordt gedaan, doordat een rechercheur meent eenigo malen tegen hem een ver denking te moeten opvatten van diefstal t of medeplichtigheid daaraan, welke hij toe geeft niet te kunnen 'bewijzen. Do behandeling der zaak werd dooi' „vele jongens van het Bolpleintje" met stille aandacht op de tribune gevolgd. Luchtvaart. De rondvlue 11 over België. Men meldt uit Antwerpen dd. gisteren: Hedennamiduag hebben voor het wegvak BlankenbergheAnlwcipcn, Paiisot, Conhi net, d'Hospel on Tyek, Blankenberghe ver laten. Bij het opgaan heeft Lanser tweemaal zyn schroef gebroken. Ilij vertrekt morgen ochtend. Tyck is het eerste te Antwerpen aangeland, 's avonds om 6 u. 25, gevolgd door Parisot om 7.34. d'ilespol is te Gent gebleven, waar het wiel van zijn toestel gebroken is. Contenet is door den wind gedwongen gedaald te Aertrijck bij Thou- rout. Zy zullen morgen, hun weg vervol gen. Het waren mooio vertooningen te Ant werpen gisternamiddag. Er werd gevlogen door Verrept, Jan en Max Olieslagers, Den Duiver, mej. Dutriou eu vier Belgische of ficiereu, op militaire tweedekkers. Bakker, Men meldt uit Maastricht Do laviateur Bakker is gisterochtend om 6.55 weggevlogen en na eea voorspoedige reis om 7.30 te Vaals geland. Naar uit Chicago gemeld wordt, zijn ev Dinsdag bij internationale vliegvciloonin- gen twee vliegers om het leven gekomen. Badger, van wiens dood wij reeds mel ding maakten, stortte van een hoogte van 150 voet neer ca werd verpletterd opgenomen. Het tweede slachtoffer was St. Croix Johnstone, dio met zijn vlieg tuig in het Michignn-meer viel, loon hij 2500 voet vloog. Duizenden toeschouwers waren van do heide ongelukken getuige. Gemengd Nieuws. I/indverhuizersverkeer door Pruisen. Do landverhuizers, dit met het stoom schip Qampanello uit Now-Vork te Rot terdam aankwamen, zijn, mot uitzondering vlan 25 Oostenrijkers, gistermorgen van hot Maasstation via OldenzaaL in de richting Man Duitschland vertrokken. Do 25 Oos tenrijkers 'zyn gistermiddag van hetzelfde station via Emmerik in do richting van Duitschland vertrokken. i

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2