alTeriTël TURBNNE. Kunst en Wetensehap. Rechtzaken. Gemengd Nieuws. Handel en BedrijL Hoogwater to Schiedam. 88, Kosten van verteringen ten behoeve van het huishoudelijk bestuur en van commissiön - 36.63 - 50.— - 50.- 89. Kosten voor huldeblijken aan verdien stelijke ambtenaren of bedienden - 30.- 200.- 100.- Totaal der Mo Afdeeling f 41932.57 f 40886.— I 41481.- De verdivenen Gioconda. Uit Leon wordt aan een der te Madrid verschijnende bladen, onder dagteekening van 7 Sept., geschreven: Hedenochtend zag een liier wonend archeoloog, die van een wandeling huiswaarts keerde, een auto mobiel stilhouden voor de deur van een her berg aan het begin van do stad. Twee mannen slapten uit de auto, Onder 'de bagage, die uil het rijtuig werd ge haald, trok een omvangrijk voorwerp bij zonder de aandacht van den oudheidkun dige, die nader toetrad en door de losse naden van de emballage heen het portret van „Gioconda" meende te herkennen. Hij gaf aan de autoriteiten kennis van zijn bevinden en het parket liet daarop de heide vieemdeliiigen orresteeren en legde beslag op het verdachte voorwerp, dat wer kelijk een portret van Monna Lisa bleek te zijn. De gearresteerden moeten, volgens het gerucht, verklaard hebben, dat het portret een copie is van de Gioeoiuin uit het Louvre en dat het hun eigendom is. Jlooger beroep in strafzaken. ITet „W. v. h. It." schrijft: Voor de llaarlemsche rechtbank stondci dezer dagen terecht een man en een vrouw, de man beschuldigd zijn vrouw, dc vrouw haar man vergiftigd te hebben. Tegen beidi e Echte het O. M. levenslange gevangenis straf. De rechtbank, bij vervroeging uit sprank doende, verklaarde beider schuld nï"! bewezen en sprak beide beklaagden vrij. Volgens een bericht ia een der hinden, eoi bericht dat wij geheel in zijn waarde laten, werd die beslissing genomen mot algemcem stemmen. V/ie van de beide strafzaken slechts door de dagblad verslagen heeft ken nis kunnen nemen, zal van rechtsgeleerde rechters een andere uitspraak niet hebbet verwacht. Het O. M. heeft gemeend in hoo- ger beroep te moeten gaan. Indien het dr overtuiging heeft van de schuld en zich iti staat acht die uit wettige bewijsrniddclei te kunnen afleiden, was dit zijn recht en zijn plicht. Thans zullen drie nuulsheereu over di uitspraak der drie rechters hebben te oor- doelen en op het schuldig van twee hunne: kunnen do vrijspraken worden veranderd in veroordeelingen tot levenslange gevangenis straf. Ken rechtspleging om van te huive ren. Zij, die haar hebben mogelijk gemaakt, dragen een zware, o. i, te zware verantuoor- delijkheid. Verdronken. Te Terhcijden bij Breda is Donderdag avond de 20-jarige A. P. M. Geerards, on derwijzer aan de openbare school, bij hel zwemmen in de rivier de Mark verdronken. Hoewel hij spoedig was opgehaald en dr. Van den Berg ruim twee uur bezig was om te trachten de levensgeesten op tc wekken, mocht dit niet meer baten. Onder steenen bedolven. Te Vocrcndaal wilde de kalkbrander L. Habcts, zooals gewoonlijk, een gat in d< steengroeve boren. Hiertoe bad hij een laddci hoog tegen den berg geplaatst. Naiiwelijk.- Wtts hij hiermede bezig of een brok steenen rankte las en wierp IlabeLs met dc hulde: achterover en hij kwam onder deze massa steenen van eenige duizenden kilo'.s terecht. Een werkman liep spoedig naar het kastre Haren om luilp, maar het was te laat. X'.i dat dc helpers met groole moeite de groot: blokken steenen wpggowenteld hadden, haa1- de men den ongelukkige levenloos te vooi schijn. Hij laat een weduwe en drie klemt- kinderen na. l)e verongelukte was een braai en oppassend man. Langcu tijd was het onder do hoeren in den Palts de gewoonte om hun bon den de namen Mélac of Turenne tc geven, een bewijs van den van ouder op ouder voortlevenden haat tegen de brutale ver- woesters van den Palts. De gerechtigheid gebiedt echter, tenminste wat Turenne aan gaat, wiens geboortedag den lien Sep tember juist 300 jaar achter ons ligt, te erkennen, dat hij, al moest hij op bevel .van zijn koning het Duilsehe Rijngebied en do Zuidelijke Nederlanden op een ver schrikkelijk manier teisteren, zich overigens een vriendelijk en welwillend man betoon de, en dat hij vóór alles een der grootste krijgskundige genics uit allo eeuwen is ge weest. Een veldheer, die den grooten (Jon- dé bedwong, voor wien de groote keur vorst moest wijken. Yicomte de Turenne, met zijn vollen naam Honri de Latour d'Auvcrgne, was van hoogo geboorte cn aan ons vorstenhuis verwant. Hij werd den llden September 1611 te Sedan geboren, als zoon van her tog Hendrik van Bouillon en prinses Eli zabeth van Nassau-Oranje. Op jeugdigen leeftijd verloor hij zijn vader en werd door zijn oom, onzen stadhouder prins Mau- rils van Oranje, in Holland opgevoed, na tuurlijk protcstantsch. Reeds op zijn veer tiende jaar ging hij iu het llollandsche leger, maar reeds vijf jaar later ging hij als overste in Fransclien dienst overt Ilij streed in Lotharingen cn aan den Rijn en onderscheidde zich zoodanig, dat hij reeds na enkele jaren tot luitenant generaal werd benoemd. .Weldra bekwam hij ook zelf standige commando's, en de overwinnin gen van Casale en Turijn, welke Piemonl van den vijand zuiverden, toonden de klauwen van den leeuw. Reeds destijds paste hij liet principe toe, dat hem later grooto successen zou brengen, n.l. zijn krijgsplannen voornamelijk op het karakter van den tegenstander te baseeren. Hij streefde er steeds naar om de zedelijke krachten van den vijand juist te beoor doelen. Nu werd hij tot maarschalk bevorderd en opperbevelhebber der in DuiLschkmd slaande troepen. Men bevond zich toen in de laatste periode van den derligjarigen oorlog, die zich feitelijk als een Zweedsch Fransche veroveringsoorlog karakteriseer de. In den beginne opereerde hij, in vor- eeniging met Cotidé, met veel geluk, werd echter in 1645 bij Mergeiitheini verslagen en tot een terugtocht over den Rijn ge noodzaakt. Deze nederlaag wischte bij door een overwinning bij Nórdlingcn en de verovering van Triers weer uit. Niet lang daarna werd hij door zijn hartstocht voor de hertogin van Longuevi 11c in dc intri ges der vijanden gewikkeld, ii: die bont kleurige oppositie tegen het drukkende re gime van kardinaal Mazarin, waaronder Frankrijk zuchtte, en die met Spanje gc- meenc zaak maakte. Hij streed als haar veldheer met wisselend geluk, wist echter bijtijds den vrede te teekenen mot Mazarin en de in 't geheim met dezen gehuwde koningin Anna, en nu vocht hij tegen de frotule en Spanje. Toen hij zijn voorma ligen wapenbroeder, den „grooten Condó", had .teruggedrongen, oordeelde Anna: Que Turenne venait de remettre une seconde fois Ja couronne sur la tète do son fils (dat hij voor de tweede maal do kroon op het hoofd van haar zoon, Lodewijk XIV, had gezet).- Nu volgt een lange reeks van veldtochten oir overwinningen. Hij veroverde Vlaande ren en rukte in den zoogenaamden devolutie- oorlog als vcklmarschalk-gcneraal de Neder landen binnen, hoewel zeer in zijn handelen beperkt door 's konings opperbevel. Omtrent dezen tijd ging hij, op wenseh-van Lodewijk XIV, tot het katholicisme over. In dc coalities tegen den zonnekoning was Turenne diens beste wapen. Hij sloeg do keizerlijke en Brandenburger troepen en dwong den grooten keurvorst tot den vred van Yowseiif Tijdelijk door Montecuccoli tc ruggedrongen, versloeg hij spoedig weer zij vijanden, bracht don oorlog op den rechte: Rijnoever over en in dezen tijd, omstreeks 107-1, was het, dat hij in den Balts schand lijk huishield. Zijn stralogischen blik toonde zich vooral in liet belang, dat hij in den Elzas vooi Frankrijk zag. Zooals markies de la Far vertelt, zeido Turenne, toen hij voor korte tijd den Elzas moest ontruimen„Zoo lang een Duilsehe soldaat in den Elzas staat, mag geen krijgsman in Frankrijk aan rust de: ken." Hij joeg dm: ook spoedig de bondgc- nooien er weer uit, hij een verder voorwaart dringen vond hij den dood. Den 22en Jul 1675 maakte bij Saslmch een OostenrijkscR kanonskogel een einde aan zijn leven. Turenne heeft mémoires nagelaten, die lot 1658 gaan en blijkbaar in 1665 zijn uiige geven. Zij zijn een rijke bron voor de studie der krijgswetenschappen en geven beschci van de principes, die hij in een schrijven aan Con dé heelt uitgesproken, „Weinig be legeringen ondernemen en veel geveelde leveren Zijl ge meester van liet open land, dun zullen de dorpen voor u de Waai de van vestingen verkrijgen. Men verliest gemakkelijker zijn eer bij de poging tot li nemen van oen vesting dan hij het strove om een provincie te veroveren." Een eeregraf en standbeelden oeren hot aandenken van Turenne, die dc liefde van zijn laiulgeiiooton en de achting zijner rij au den vet dient. AMSTERDAM, S Sept. Lijnolie. Vliegend 17) 47-); October f -16ijOct.-Doe. -16Ï 46§ 16)'; Jnn.-Apri' f 43 43); Mei-Aug. 40 40). LEEUWARDEN, S Sopt. Boter, Bom-boter le soort 56. Aanvoer 13 "h 4. vaten. Fnbrieksboter 56.50 57. Aanvoer 2 -13 i vaten. Noteering van de Commissie, le kwal Fabrioksbolor 57. Notooring van de Commissie der Ver. van Boter- en Kaashandelaren in Friesland, le soort Fabricksboler ƒ50. PARUS, 8 Sept. Spiritus gedrukt; per hectoliter: per Sopt fr. 64.50 betaald, per Oct. fr. 64.50 dito. per 3 maanden van Oct. fr. 64 dito, per Nov.-Dec. fr. 63.50 dito, per 4 eerste maan den fr. 64.50 it 64.75 dito, per -1 maan den van Mei fr. 65 dito. HAMBURG, 8 Sept. Petroleum. Pennsylvanische in loco mk. C.50. Spiritus in loco vastper Sept. mk. 22Oct.-Nov. mk. 22 (zonder fust). Tarwe Mi NEW-YORK, 8 Sept. Sept. Dec. Mei 09) 103 Sept. Dec. Mei Juli Juli Faillissementen. TJit de Staats-Courant. U i tgesproken: J. Bek, schoenmaker te Alkmaar. Rechter commissaris mr. A. M. Lcdebocr; curator inr. A. Prins. II. J. H. Hof, bakker, winkelier en ver- lofhouder te Duur onder Ol.st. Rcchter-eom- missaris mr. J. II. de Vries; curator mr. II. G. Jordens. AVilkc de Boer, scheepsbouwer te Alussel- knnaul, gemeente Oust wedde. Rochter-com- missnris mr. H. Kuipers; curator mr. M. Tre.-ding. Opgeheven; A. van Amerongen, van beroep koffie huishouder, laatstelijk gewoond hebbende te Zeist, J. Quint, winkelier, le Wcesp. Geëindigd; A. M. II. Breediik, geboren Klaverwey- den, openbare koopirouw, handel drijvende onder de firma A. W. van Berkel te Gouda. ■tt U n-rrach ten. DUISBURG-RUHRORT, 8 Sept. Steenkolen. De algeloopen week bracht nog steeds droogte en vallend water, zoodat wij hier aan peilschaal 15 c.M. hebben. In de nieuwe havens voor don Bovenriju kan slechts nog 1.60 tot 1.70 nieter worden afge laden. In de afgeloopen week zijn nog veel beladen schepen, uit de zeehavens komende, hier aangekomen. De voor den Bovenriju daarvan bestemde schepen moeten ten decle hier en tcu deeltc te Salzig-Cnub lichten. Naai- Nederland en België worden nou slechts groote schepen voor export kolen gezocht en daarvoor ook flinke vracht betaald, ook in dustrie- en huisbnuulkolen gaan geregeld Vrachten en sleeploon zijn dientengevolg* ook hoogcr en afgezien van do vele zwarig heden bij dezen waterstand, toeli ook loonend voor de scheepvaart. Men betaalde voor sclie pen van middelbare grootte per ton van 1000 ko. naar: Rotterdam f 1.20/25 Schiedam 1.35 Vracht van Ruhiort naar Mnnnliem mk. 3 naar Frankfurt mk. 3.10, naar Straatsburg mk. per ton van 1000 K.Cr., vrij sleepen en lichten, op waterstand afladen- Sept. 9 40 11 12 v m. n.m. 4.54 5.27 5.58 6.35 4 28 5.1 5.34 611 Hoogte van het water op de rivieren. Berichten van 8 September. LOB1TH, 2 u. n.m, 9,00 Gev 0.04 M KOBLENZ, 6 u. 's morg. IRIER, 9 u. KEULEN, 11 u. 1UHRORT, 8 u. Zon en Maan, Zonsupg Sept. 10 5.26 van. ond.g, 6 28 n.m, t U 5 28 j 6.25 >12: 5.30 6.22 15 Sept. L K. 22 Sept. N. M. 1.29 Gnv 0.02 M 0.26 onder nu! 0.82 Gev. 0.03 M 0.15 onder nul. DE LAMP10NPLANT (PHYSALIS). Een zeer te bewonderen invoer uit Japan is de lampionplant (physalis franchetti). Zooals het bij vele nieuw aangebrachte planten het geval is, werd do plant eerst zeer zorgvuldig behandeld en haar weer standsvermogen onderzocht. De plant is echter zeer krachtig, verlangt een goed bewerkten grond en een zcor zonnige plaats In do lente gezaaid, later overge plant, is de plant het best geschikt voor een zonnig, tegen den muur gelegen perk, ot voor een bloembed in beschutte ligging. De physalis kan, als zjj goed verzorgd en goed geplant is, een hoogte van 50 tot SO c.M. bereiken. De afzonderlijke sten gels vertakkeu zich uit den zich ver naar alle kanton uitspreidenden wortelstok, en zijn iu den herfst diciit versierd met schit terende oranje-rootte, meer dan een noot grooto zaadhuizen. Do takken met de fraaie bladeren cn mooie vrachten beladen, le veren ccn uitstekend .materiaal op voor bloemstukken, die in gedroogden staat zich den gcheelen winter goed houden. l)o ronde vruchtjes van de grootte cener kom, binnen in de bonte hulzen, hebben eon zuurachtigeu smaak, In de schaduw ge plant, schiet de plant geen vruchten en verliest dus alle aantrekkelijkheid. in den herfst, als de groote vruchten beginnen kleur te krijgen, komt zij pas lot haar recht. Voor de bezitters van kleine tuinen is do physalis bijzonder aan te bevolen. loopt een vrouw in lanjgen witten werkkiel ron(J4 geeft hier een wenk, onderzoekt daar de samenstelling der smeltmassa en grijpt vervolgens een zwaren smidshamcr, om mot krachtige hand zelf op het aanbeeld het rood-gloeiende ijzer le smeden. De dame, die hier den strijd tegen dc alleenheerschappij van den man op de arbeidsmarkt, ook op het gebied van louter lichamelijk werk, heeft aangevat, is de bezitster der ijzergieterij Fischer, dezelfde vrouw, die men iu een elegent toilet in een loge van het theater zien kan, of die 's avonds na gedanen arbeid met een def tig tweespan of in een nieuwe automo biel een wandelrit door de omstreken der stad maakt. Toen haar echtgenoot stierf, zag Mrs. Harriet Fischer zich genoodzaakt, zelf de leiding der ijzergieterij over te nemen, welke haar man van een kleine smidswerkplaats lot een aanzienlijke on derneming had doen groeien. Maar zij vergenoegde er zich niet mede, van uit een gcmakkelijkcn kantoorstoel voor een gepolitoerd schrijftafelblad wenken en he velen te geven. .Zij leidde niet alleen liet ijzerwerk, zij werkte ook mede. „Spoedig ervoer ik," zoo vertelde ze, „dat ik slechts dan de ach ting mijner ondergeschikte» winnen kon, wanneer ik zelf alle werkzaamheden vol komen machtig was, zooals eens mijn man dat geweest was." En in stilte begon zij hamer cn aambeeld te hanteeren, leerde do -groote gietovens tc stoken, met do smeltkroesen om te gaan oil het gloeiend metaal in de vormen le gieten. Thans is zij iu alle bizonderheden lmat moeilijk beroep meester en dagelijks ver toeft zij eenige uren in de werkplaatsen om het smeedwerk le overzien,bevelen uit to doelen, terechtwijzingen of wenken te geven cn zelf krachtig in te grijpen, waar zij het noodig oordeelt. Onder haar ondergeschikten is de ener gieke meeslcrres niet minder geliefd dan mevrouw Mary B. Green onder haar ma trozen. Ook deze vrouw fieeft do voet sporen van haar man gedrukt en een be roep gekozen, dat men tot nu toe als uitsluitend domein van het mannelijk ge slacht beschouwde en heeft thans den bij naam „van do pojmlairste kapitein van den Ohio". Zij is de eenige vrouw, die op de golven van de Missisippi on den Ohio geheel zelfstandig een stoomschip leidt. Toen zij als jong meisje den comman dant Gordon Green huwde, greep haar een hartstochtelijk verlangen aan naai- het beroep van den zeeman, haar echtgenoot, en veel liever vergezelde zij hem op zijn reizen, dan dat zij thuis zijn terugkomst moest zitten afwachten. In stilte hield zij zich echter met de geheimen der zeevaartkunsl bezig, cn na tweejarige studie legde zij als een de: eerste vrouwen proeven van .bekwaamheid als stuurman af. Thans staal zij bekend als een van de bekwaamste en meest vei- trouwde kapiteins van den Ohio. Zij kent het vaarwater en a'.'e ondiepten en riffen beter dan ieder ander, en weet ook di cipline aan boord le handhaven. Drie jaar geleden was zij met haar schip in een horigen storm, en een overladen ploizier- boot voer tegen haar stoomschip aan. Een paniek scheen onvermijdelijk, maar Alm Green behield haar tegenwoordigheid van geest en koelbloedigheid, zij deelde haai bevelen met zulk oen rustige vastberaden heid uit cu nam haar voorzorgsmaatrege len met zoo'n imponeerende zekerheid, dat passagiers en manschappen nieuwen moed schepten. Uo oide keeulc terug, onder haai toezicht werden de noodigc manoeuvres stipt uitgevoerd en zoodoende een vreese- lijke catastrophe voorkomen, die anders honderden mensehen het leven zou hebben gekost. spoorwegkoning, begaf zich op zekeien dag naar Meissonier, den grooten schilder, en vroeg hem, welke zijner schilderijen naar zijn meening de be-d<' was. Meissonier antwooidde: „De Schaak spelers." „Aan wien behoort het?" was de vraag „Aan den heer Meijer te Dresden," was het antwoord. Dienzelfdcn avond nog zond Van der Bilt een zijuer secretarissen naar Dresden, die dadelijk naar den heer Meijer ging, om naar den prijs van het stuk te infor- nieeren. „Honderd duizend gulden," was het ant woord, denkende dat die prijs den secreta ris wel zou afschxikkea. Tot groote verwondering van den heer Meijer werd die prijs goedgekeurd en de schilderij ging naar Amerika. EEN EIGENAARDIGE PRESSE-PAPIER. De Duitsche keizer gebruikt een zeer eigenaardig presse-papier op zijn schrijf bureau, en wel niets minder dan den top van een der hoogste bergen van Zuid- Afrika. Dit stuk rots, dat eens de punt vormde van den berg Kilima-Njaro (op Duitsch grondgebied, werd den keizeraan- geboden door Dr. Biickev, ecu Afrika-rei- ziger van eenigen naam. IETS OVER ZELDZAME VROUWEN BEROEPEN. Wie in do Amerikaanscho stad T ren ton,- Now-Yorsey, do werkplaatsen der grooto ijzergieterij van Fischer bezoekt, kan hier een eigenaardig schouwspel zien. Tus- sclien de rookendo gietvormen, waarin het vloeibaar* gloeiend metaal groengeel glanst, NIEUWTJES VAN HIER EN DAAR. Do president van de Fransche republiek heelt een inkomen van bijna zes ton per jaar. Als ren kanonskogel 555 maal grooter - gemaakt kon worden dan de grootste die nu vervaardigd wordt, en men kon op een enkel schot 555 maal meer kruit doen, dan zou het geluid bij het afschieten over de geheele wereld kunnen gehoord wor den. f Een rijke Amerikaansche dame, die bijna eens levend begraven werd, heeft een gift van 2Va 'ton geschonken aan een maat schappij tegen overhaaste begraving en lijkverbranding. Een Russisch geleerde zegt, dat do mensch veel gezonder zou zijn, ais hij geen kleeren droeg. Den Italiaanschen soldaten wordt dage lijks gratis sigaren verstrekt, maar zij moe ten hun onderkleederen, het wasschen ti tan, en al hun toiletartikelen zelf betalen. Er bestaan 13.000 verschillende soorten van postzegels. Een gouden munt verliest vijf pereent van haar waarde in 16 jaar, als zij ge durende al dien tijd in omloop is. Een kwart gedeelte van do menschen, die geboren worden, sterven vóór Inm zesde jaar, en de helft vooi bun zestiende. Meer dan 60.000 stuks vee wordt jaar lijks geslacht om vleesch-extract van to maken. Katten zijn dikwijls de overbrengers van besmettelijke ziekten. Zij kunnen soms urenlang in een ziekenkamer zitten, en dan naai- een ander huis gaan. Er is in Indië een kapel, die groen van kleur is, en wanneer zij op een blad gaat zitten, geheel onzichtbaar is. DE TIJD VAN HET MIDDAGETEN. De tijd, dat het middagmaal gebruikt wordt, heeft in den loop der tijden al heel wat veranderingen ondergaan. In de veertiende eeuw zat de koning van Frank rijk 's morgens om 8 uur al aan het mid dagmaal, en ging 's avonds op hetzelfde uur naar bed. Ton tijde van Filips den Goede heette het: „Sta op om rijf, ge bruik uw middagmaal om negen, uw avond maal om vijf en ga om negen uur naar bed, en gij zult honderd jaar worden." Onder Hendrik den achtste, en Lodewijk den veertiende ging men om elf uur van tafel, onder Lodewijk den vijftiende om twee uur, en dit duurde tol na de om wenteling. Van dien tijd af gebruikte men in Frank rijk het middagmaal om zes uur. Onderdo regeering van Hendrik den achtste van Engeland ontbeet de deftige stand 's mor gens om zeven uur, terwijl men om tien uur het middagmaal gebruikte. 'Ten tijde van koningin Elisabeth, toen een stuk koud pekelspek cn een kan bier het dagelijkse!: ontbijt van do hofdames vormde, dineerde men om elf uur en gebruikte liet avondeten om vijf uur, do tijd, dien men nu vooi' het middagmaal gebruikt. In Oost-lndiö hecj'sehlc de gewoonte, een half uur na zonsondergang het middag- inaal te gebruiken. Zeker wijsgeer had groot gelijk, toen hij op de vraag, op welken tijd van den dag hot het best was te eten, antwoordde: „Voor de rijken wanneer "ze trek hebben, voor do armen als zij iets te eten heb ben." Air. EEN M1LL10NAIR. van der Bilt, de Amerikaansche I ANECDOTEN. Dokter: „Mijn kleine vent, je bent weer geheel beter. Ik wist wel, dat dc pillen, die ik je ga!, goed zouden werken, lloe ge bruikte je ze, met water of zonder iets?" „Ik gebruikte ze iu mijn blaaspijp, dokter." NAïRF. Kleine jongen: „Mag ik wat insedcn- poeder, mijnheer?" Winkelier: „En voor hoeveel?" Kleine jongen: „Ja, mijnheer, dat weet ik niet, ik heb zo niet geteld." Een dokter sprak met ccn patiënt, die hem ten zijnent kwam consulteeren, om zijn diëet, on vroeg: „Wat gebruikt ge ge woonlijk omstreeks dezen tijd?" „O, pardon," was hel antwoord, „geef u toch vooral voor mij geen moeite." Kleine jongen: „Moeder, geef mij als 't u blieft een ander klontje suiker, ik heb het mijne laten vallen." Aioeder: „Hier is het, waai- hob je het laten vallen?" Kleine jongen: „In mijn melk, moeder."- GERUÏNEERD. Dokter: „U bent zeer overspannen en moet alle hoofdwerk laten." Patiënt: „Dokter, dan beu ik geruïneerd, ik ben kapper." 1 DE POLITIEAGENTEN LACHTEN. Bij ren strenge kou stond er eens een massa volk, waaronder twee of drie politie agenten, te kijken naar een paard, dat be slagen werd, toen er een kleine jongen van S of 9 jaar door de niensehcn heen drong, deukende, dat er iels te doen was. Alet zijn ellebogen baande hij zich een weg, toen hij een vriendje ontmoette van dcnzelfden leeftijd, wien hij vroeg: „Wat is hier te doen, Willem?" Te doen?" antwoordde dc ander op

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 7