beörs tan rn Moerasgedachten. Laatste Nieuws. Handel en Bedrijf. Burgerlijke Stand. huis achter hot gebouw. To 10 uur was do braad bedwongen. De kerk heeft eenige waterschade. Door dat er evenwel veel rook in do kerk ge komen is, zal do schade nog wel vrij belangrijk zijn. Do kerk bevat vele kostbaarheden. Hoe de brand is aangekomen, weet men niet. De directeur, levens bewoner van hel perceel, de heer Mooy, was afwezig. De buren hoorden een knal en zagen even later het, vuur al uitslaan. Australische cadetten. 7* ""Sedert eenige dagen vertoeven Le Am sterdam een aantal Australische cadetten, onder leiding van twee officieren. Gister middag bracht het gezelschap een bezoek aan de Industricele Maatschappij Trompen burg, om een en ander van het vervaar digen der Spijker-auto's te zien. Ineen zevental auto's werden zij door do stad gereden. De jongelui zijn gekleed in grijs blauwe uniform met lederen beenkappen en hebben op het hoofd een slappen vil ten hoed, waarvan de oeno zijde omhoog is geslagen. De houthrand te"Antwerpen. Volgons do „lïtoile" is er reden om te vermoeden, dat de brand te Antwerpen aan kwaadwilligheid is te wijten. De poli tie heeft n.l., bij den brandstapel, waar de brand liet eerst uitbrak, eert dikke ka toenprop en spaanders gevonden. In aansluiting mei dit bericht lezen we in het „Ilbl. v. Antw." dat. de politie werkelijk bij een houtstapel eenige spaan ders hout, gedeeltelijk verbrand, alsook een prop verzengde katoen gevonden heeft. t Doch geen hel minste spoor van pelro leum of andere vloeibare brandstof werd ter plaatse bespeurd.. Aan "den stapel pitch pine-planken was het ondergedeelte lichte lijk door hel vuur aangetast. Is hier nu kwaadwilligheid in hot spell Niemand heeft maar eenige bewijs daarvan gevonden, om zulks te vermoeden. Do oorzaak zou dus aan onvoorzichtig heid en nalatigheid moeten toegeschreven worden. Nu, als men de gewoonten van de dokken kent, dan moet men nog ver wonderd staan, dat de branden niet me nigvuldiger zijn. leder weet toch, dat de houtstapels hel geliefkoosd oord zijn der hoeren vagebon den. Men heeft er zelfs aangetroffen, die met do planken een heele kamer hadden opgesteld en het noodigo stroo er in, om zacht te liggen, en geloof niet, dat deze leegloopers zich een oogenblik zullen be denken, om een pijp aan te steken. Louise van Saksen. Aangaande haar echtscheiding en hetgeen daarop volgde, verluialt prinses Louise ah volgt Ten slotte werd er een echtschoidingspro- ces begonnen, dut zich steunde op het docu ment, hetwelk hij mijn Huwelijk door mijn vader en den keizer van Oostenrijk werd on- deitoekond. Dat stuk en mijn acte van af stand waren de eenige geschreven bewijzen van een huwelijks-overeenkomst, toch Wern de scheiding uitgesproken zonder de hekraeh tiging van mijn vader en van den keizer. De zittingen van het hof van justitie, noemt Ixntise werkelijke comcdie-vcrt-ooningen, ta' van onechte brieven, zoogenaamd van haaf hand, moesten als slakken van overtuiging dienst doen. Hij al haar moreelo ellende, voegden zie! Ixjii nog de vervolgingen der journalisten, schrijft prinses Louise, Altijd had zij gewei gerd zich te laten interviewen en tooit vei schenen in de bladen interviews, even onecht als de z.g. authentieke brieven in het echt scheid ing.-proccs. Giron bleef niet lang in Zwitserland. Daai de reputatie van de prinses, dank zij z.iji tegenwoordigheid, onherroepelijk was gecom promifteerd, achtte zij luiar doel bereikt. Gi ron vertrok dus naar Hrussel. In Februari 1903 vernam prinses Loui.-< dat haar docliteitje Tia gevaarlijk ziek lag. door angst vereerd, telegr.ipheerde zij aai haar echtgenoot, en smeekte hem, lumr id het kind loc te laten. Frederik-Aiigust liei hij deed het nog niet eens zelf een Ie legrum van antwoord aan haar seinen, mei het enkele woord: neen. Prinses Louise \er ioor er den moed bij. Daarbij kwam nog ent stig gebrek aan geld, daar men weigerde li.un toelage uit te betalen. Haar rechtskundig! raadsman wist niet beier te doen, dan haai anti te raden, rust le nemen. Zij volgde zijl raad en besloot naar de Mniterie bij Nymi. op eenige kilometers afstands van Hotline U gaan. De directeur-geneesheer <lr. Martin, legde haar ren papier voor, waarin zij, dooi haar onderteekening, zou verklaren, zich ge la-el en al onder zijn behandeling en die van zijn collega te stellen. Feu duister voorgovoe ried haar nun, niet Ie oiulertcekonen Lotiisi weigerde beslist, Toeli stemde zij er in toe. dat oen document word opgesteld, waarbij zi; verklaarde toe te stemmen in de Mniterie te blijven; echter zoolang als zij zelf icrkoos. Fa van haar broeder Leopold en haar raads lieden afscheid genomon to hebben, bracht men do prinses naar een kleine villa, waar zij een kanier vond voor haar in gereedheid ge mankt. Hoe vermoeid ook, dreef de nieuws gierigheid haar om de omgeviiur op te nemen, waar z.ij voortaan zou verblijven. Een gang doorloopend, werd de prinses door schelle lenden uil een naburige kamer opgeschrikt. De oppasser antwoordde op haar vraag: o. dat is een Poolseho graaf, die hier 35 jaar is. Toen, eensklaps, bemerkte de prinses met ontzettende zekerheid, dat het verblijf geen rustoord, maar een krankzinnigengesticht was. De zwarte Iland. Het beruchte Ttaliaaasche genootschap „Do zwarte hand'' te New-York doet in den laatsten tijd weder druk van zich spreken. Veertien bommen zijn in Augustus op ver- schil'cndo plaatsen in de stad ontploft, twee kinderen zijn gestolen en liet aantal dreig brieven, door do bende verzonden, Is ontel baar. Zij zoekt lumr slachtoffers medal on der de eieren landslieden. En laar hooft zij keus genoeg, immers te New-York wonen meer Italianen dan te "Rome. Deze belmoren grootendeels tot do lagere klosren, Zoo zijn de meeste schoenpoetsen Italianen, de fruit- venlers eveneens. En onder die talrijke Ita lianen is hel aantal slechte elementen buiten gewoon groot. Volgons zeer betrouwbare bron nen zouden er te New-York alleen niet min der dan (3000 ontslagen tuchthuisboeven z,ijn. En de polilio staat machteloos tegenover dat gespuis, volgens haar beweren, omdat de -hiehloffers. uil vrees voor wraak, haar de gewemelde inluelitingen onthouden. De Tin- liaan,selie oonsul-genernal verklaart echter, dut zi'm landslieden zoo terughoudend zijn. omdat de bescherming, die z.ii van de politie genieten, zeer weinig om het liif heeft en om dat iedere, zelfs de meest discrete, aanwijzing, die zi; aan de politie geven. Meeds den vo'- getiden dag in de bladen staat. Deze verkla ring vindt ziin steun in de lowering van den lieer Elvnn, liet hoofd van de geheime, rijks politie. die verklaard heeft, dat met zes spe ciaal daarop afgerichte agenten, aan de wan daden van de Zwarte "Ronde een einde valt te maken, wanneer men het spoor der misda (lisem maar blijft volgen. Dat doet echter de Now-Yorksche politie niet: z.ii houdt zich telkens zoo lang met een zelfde misdrijf bezig, tot de binden alle bij zonderheden daarvan in geuren en kleuren medodeelen en dat weten de misdadigers zeer goed. Tiet zal dig in de eerste plaats noodig zd|n. de New-Yorkselie geheime po'itie te reorga- niseeren. Er is van zekere ziide de wenseh geuit. tD| de A merikannsche regeering de im migratie van Tfalianen zon tegengaan; daar van wil men echter te Washington niet weten. VooiToonig echter blijven dus de bewoners van New-York, of althans een "-"vloolte daar van, nog overgeleverd aan de misdadige wi'- Vkcur van een bende gewefonloozc bandieten. i. Luitenant-generaal Snijders publiceert, 1n her Septembernummer van „De Tijdspiegel" een „dagboek van een landweerman", dat een akelige lectuur oplevert. liet is do militaire slapheid, die helaas nog al eens hij ons volk is op te merken, in beeld gebracht. Het b'ijkt dat in do omgeving van dezen landweerman do laiidweeroefening van 1910 in veel opzich ten oen pnmdie i.s geweest. De modelbepak king werd verstopt, er werd gedronken, te veel geritst, van discipline of nauwkeurigheid geen spoor. Iedereen deed wat hom goed- dadit in plaats van tiraüüceren speelde nier kaart, men liet zich uitvallen, tot eci> looppse- kwnm liet nooit. De officieren wisten van niets en waren niet op de hoogte van lmn taak. De oefeningen bestonden dus vooral in sla pen, drinken en kaarten en zoo nu en dan eens wat oefenen. Inderdaad ieder zal den generaal wei toogewm, dat het een weeë lectuur i.s, dit dag boek, en ook zal men over het geheel ve! nux'len erkennen, dat deze land wee nnan den indruk maakt, van de waarheid te zeggen. Doch dat de generaal niet wat eenzijdig is in zijn conclusies, waar hij uit een en andei de gevolgtrekking maakt, dat de landweei een mislukking is. zouden wij niet gaarne even grif toegeven. Trouwens, de generaal spreekt zi clue 11 ('enigermate tegen, waar hij de fout eenerzijd# zoekt in de organisatie van de landweer zelve, anderzijds iu onzen volksaard, gebrekkige oefening in het leger, verwaterde, verslapte, z.g. sympathieke tueht, onvoldoend bruikhatn kader, ziekelijke, chxir politiek vertroebeld* opvattingen, enz. Hei wil ons dan ook voorkomen, dat de generaal met liet laatste eerder een stap op den goeden weg is en dat de kwalen, die liet dagboek van den landweerman weer eens aan het licht brengt, niet specifieke land wee rk wa len zijig maar kwalen van onze defensie in haar geheel. Minister Talma heeft nog- altijd gelijk, met wat hij vroeger als Kamerlid gezegd heeft Wij zijn met onze defensie in een moeras. En hel is verbazend, verbazend moeilijk om er uit te komen. Het is te moeilijker, omdat het hier niet alleen kwesties van regeling zijn, die ons verhinderen er uit te komen, maar wel degelijk ook algemeene en natio nale psyclio'logisehe eigenaardigheden van dezen tijd, die ons er in houden. Dit laatste nu verliest men, naar het ons voorkomt, bij deze kwestie te dikwijls uit liet ooe. Men geeft zich over aan de mooning: als het kader nu maar zus, de oofeningstijd zoo, liet blijvend gedeelte weer anders is, dan hebben wij streks het moeras weer rustig ach ter ons. Die redeneering schijnt ons zoo ge heel en al onjuist. Een moeras is niet een ding waar je uit komt door naar een nieuwe methode verder te nuiivheeren. De minis)e- rirolo vergelijking is veel vorder juist dan zij loonen te hegrij|x>n, die er met een nieuwe wettelijke regeling van de militiewet op ros willen gaan. Eon moeras liet is dat onvaste, verra derlijke ding, waar men met eiken stap dieper inzakt, dat nu eens in die, dan in een andere richting goed lijkt, maar dat steeds weer te leurstelling geeft. Mbcdclooz.er kreet dan „wij z.itten in het moeras" kennen wij niet. En toch lijkt ons do kreet hier juist van pas. Maar wat dan te doen om eruit te komen? Zeker is hot noodig om oen hetere regeling van de militiewet te maken, oen die zoo een voudig mogelijk is en waaraan dan niet weer om het andere jaar getornd moge worden. Doch met die nieuwe regeling-alleen zijn wij er volstrekt niet. Primo zouden wij dan een aleelieelo veran dering in, do inzichten der commandeercnde officieren moeten hebben, terwijl wij secur.do vooral de inzichten dor minderen zouden moe ten veranderen. Hoe dat mogelijk zou zijn' Ten aanzien van cerstgonoom.de inzichten is er een haast tragisch conflict tusschen don lioogon militair en den beschaafden burger, dat ook weer sterk uitkomt in het artikel van luitenant-genranl Snijders. Naar liet ons voorkomt, scheren de liooge officieren al'es wat zich democratisch burger voelt, over één kam. Dat zouden measehen zijn, die uit nnti-niilitarismo dwars zijn. al leen voor verslapt e tucht cevoelon en door politiek vertroebelde opvattineen hebben, enz. Dit nu eehijnt ons onjuist. De degelijk be schaafde, doordenkende, bezadigde burgers z.ijn niet met blindheid geslagen. Zij mogen een afschuw van den oorlog hoblion, toch moeten zij afgezien van elk verschil in politieke opvatting erkennen, dat deugde lijk wapenen en deugdelijk oefenen plicht is, zoolang niet een behoorlijk gewaarborgde in ternationale conventie ons tot ontwapening brengt. Wij aanvaarden dus het militaire zon der ons oe.nigermnte militarist te gevoelen. En wij erkennen, dat een scherpe, krachtig gehandhaafde discipline conditio sine cpia non is voor een goede regeling onzer landsverde diging. De ..svmpatbieko tucht", die gene raal Snijders ons voorhoudt, is ons waarschijn lijk even onsympathiek nis dezen Imogen mi litair. Ja het is onz.e overtuiging, dat ons volk zeer zeker een lesje in gehooraanmheid en een demonstratie van de gunstige resul taten, die gehoorzaamheid en tucht kunnen opleveren, best gebruiken kan. Tiet staat niet aan eiken milicien, land weerman, korporaal, sergeant, luitenant te heoordcelen of zekere hevelen .goed z.ijn, of zekere maatregelen doelmatig zijn. Zij moe ten védr Mies bescheidenheid loeren, z.ii moe ten het liewustzijn hebben, dat z.ii 'dat alles niet kunnen beocrdeelen. zij moeten dadelijk geboot znnien, zonder redeneeren. Er wordt hier enorm gezondigd ook dat geven wij den hoogen militairen van harte toe. Doch nu komt vermoede!iik het punt, waar wij uiteengaan en waarop wij in een volgent artikel terugkomen. Wordt vervolgd.) Weersverwachting. Verwachting tot den avond van 16 September Zwakke tot matige N.O.-lijke tot N.W.- tijke wind; half tot zwaarbewolkt; weinig regen, zelfde temperatuur; mogelijk nacht vorst. Tuberoulose bcstrljdiug. Wie heden langs de Lange Haven west zijde is gekomen, zal op het woonhuis no. S3 een bord bevestigd hebben gezien, waarop: „Vcreeniging tot bestrijding der Tuberculo se". Naar wij vernemen, zal in dit pand ge vestigd worden het consultatiebureau, dat door de hier tor stede bestaande vcreeniging is opgericht en binnenkort geopend zal wor den. Hofbericht. De Koningin verleende een afscheid s- audiëntie aan den af tredenden ILtmcen- schen gezant, en schonk hem het groot kruis der Oranje-Nassauorde. Corps diplomatique. De gezant van het Duitsehe keizerrijk te 'i-Gravenlinge, de heer Von Muller, is mot twee maanden verlof naar het buitenland ver trekken. Tijdens z.ijn afwezigheid zal het gezant schap beheerd worden door den heer 11. von Beneckendorf und von Hindenburg, gezant- schapsrand. Opening; Staten-Generaal. Heden verwacht men het Kon. besluit, waarbij aan de Ministers, als Koninklijke Commissie, wordt opgedragen in naam dor Koningin de gewone zitting der Staten-Ge neraal te openen. Chantage. Aan de Spiegelnisaorkado te Rotterdam kwam dezer dagen een boor uit Vrijenban op vistie hij de vrouw des huizes. Kort daarop kwam mijnheer thuis, speeiclo de „bcleedigdo" echtgenoot en. dwong den boor twee schuldbekentenissen te teokenen iedor van f 1000. Een van deze word reeds door den hoor betaald, do andere moet nog bo- taaiil worden. Een jeugdige-oplichter. Een slagersjongen moest voor zijn pa troon op Fijenoord f120 ontvangen, en ontving dit gold in 12 biljetten van C10. Onder een vloed van tranen kwam hij daarop bij do politie te Fijenoord aangifte doen, dat hij dat geld verloren was. Aan hot politiebureau vertrouwde men 'I zaakje niet en bij fouüleoring kwamen do 12 biljetten onder zijn hemd vandaan. De moordaanslag op den Busslschen minister" president. Kiew, 15 September (V. D.) De minister-president Stolypin bevond zich gisteren hier ter plaatse in gezelschap van het Russische keizerpaar, ter gele genheid van '3e plechtige onthulling van een standbeeld van keizer Alexander. Deze plechtigheid ging'met. andere feeste lijkheden gepaard, o. a. mot een gala-voor stelling in don schouwburg, welke ook door den tsaar werd bijgewoond. Op het oogenblik dat de minis ter-president den schouwburg verliet, wist, trots de strenge bewakingsmaatregelen door de politie ge nomen, een man tot Stolypin door te dringen, 2 revolverschoten óp hom telos sen, waardoor Stolypin in het onderlijf zwaar gewond werd. Een kogel drong door- tot de lever. De toestand is zeer ernstig. De dader die onmiddellijk werd gevat, gaf op llagrow to heeten en do zoon van een huiseigenaar te zijn. l)e woedende menigte trachtte den moordenaar te lijf te gaan om hem te lynchen. Zooals men zich herinnert, werd ook eenige jaren geleden een moordaanslag op Stolypin gepleegd, waarbij de mini-dei-pre sident ongedeerd bleef. Kiew, 15 September: l>e dader Rngrow is werkzaam op een advocatenkantoor. De tsaar had ook de gala-voorstelling, na af loop waarvan de moord op Stolypin plaats had, bijgewoond. Reuter seint nog De aanslag op Stolypin luid plaat- tijdens de pauze. Toen de tsaar, die liet schot hoorde, in zijn loge trad, eischte bet publiek dut bet volkslied zou worden gespeeld, hetgeen ge schiedde, afgewisseld door geestelijke kora len; door alle aanwezigen werd liet volkslied herhaaldelijk gezongen. De keizer dankte met een buiging en ver liet toon met z.ijn dochters den schouwburg. Nader seint men ons: De toestand van Stolypin is op bei oogenblik hoogst bevredigend. De opera tie is voorloopig uitgesteld. Het is onbe kend, of de dader uit eigen initiatief han delde of door het lot word aangewezon. Ongetwijfeld gaven politieke ovorwegingen initiatief tot de daad. Do leiding der regeeringszaken Ferust op 't oogenblik bij den minister van finan ciën. Later De toestand van Stolypin is zoor be vredigend. Het bloedverlies is niet van hetoekenis. De jiolsslag is 70 in dc mi nuut. Het schot schijnt de lever niet ge raakt to hebben. Een operatie schijnt niet noodig. Da staking ln Spanje. Do stakende mijnwerkers te Oviedo hebben gisterochtend de brug van den nüjnspoorweg in de lucht laten vliegen. De staking in de mijnen van Micros en La.igres is geëindigd. Te Bilbao hebben de stakers op verschil lende punten de spoonveglijneti vernield en dc telegraaflijnon afgesneden. Zij beletten den afgezonden werklieden deze vernielingen te herstellen. Er doei zich gebrek aan brood ge voelen. Uit Santander wordt gemeld, dat do voor ziening van Bilbao met levensmiddelen aan leiding gaf tot botsingen tusschen stakers, de gendarmen en de troepen. Telegrammen uit St. Scbastien melden, dal de verbonden werk lieden vereen igingen be sloten de stakers tc Bilbao te steunen. Bours van Schiedam. VRIJDAG, 15 SEPTEMBER. Officieele noteering van de Commissie uit dt Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJN: 12i per II.L., contant, zonder fust en zonder belasting. ROGGE: geen opgave. GERSTgeen opgave. MAIS: geen opgavo. Namens de Comm. voor de noteering, B. A. J. WlTTKAMPV. Noteering der Vcreeniging „Bond van Bis. tillateursgevestigd te Rotterdam. MOUTWIJN: 13.- per H.L. JENEVER: ƒ17.— per II.L. AMST. PROEF: 1S.50 per II.L. Be Commissie voor de noteering. MOUTWIJN: Stemming kalm, SPOELING: 1.80. SPTR1TUS: IS! h ƒ19. RUWE SPIRITUS: 10.—. HAMBURG, 15 September. Suiker flauw. Sept. 18,05, Oct.-Dcc. 16.371-, Jan.-Maart 10.321, Mei 16.35. HAMBURG, 1 5 September. Koffie prijdt. Sept. Cl, Dcc. Gij, Mmut 61, Mei OOjf. SCHIEDAM. Ondertrouwd: 14 Sept. ,1. Scbreijer 25 j., en M. Koppen, 23 j. P, II. W. Middeldorp 22 j,, en G. Hamerslag, 24 j. W. T. .1.' van Rutto 27 j„ en .1. de Goederen, 22 j, L. II. Verlindo 26 j., en C. G. de Groot. 23 j. J. v. Weerkom 21 j., on N. v. d. Teems, 20 j. P. Al. Heet man 24 j., en AI. P, van Es, 22 j. Geboren: 13 Sept. Calharina, d. v, S. Hoogorboord en J. Wetsteijn, Nicmvsticht ZZ. VRIJDAG 15 SEPTEMBER, STAAT5LF.ENING EN. 14 Sept. 15 Sept. pCt. M.K. M. K. NEDERLAND. N. W. Sell 01)!. 3 83% 88% dito Cert3 82%, 82'/. dito Cert21/2 70% 70%, HONGARIJE. Leen. 1802/1911 -1 91 Va 81% ITALIË, Inschrijving '62 AU 33/j 86'/, OOSTENR. Bul. vt. Kr. L. i 82% PORTUG. Tnbaksmon-t l/o 96®%« dito le sorio 3 65% RUSLAND Moik Jum/1. O. t s00 0 dito 1881 if. G. R. 1-25—500 dito 1900 fr. 2500 —5000 5 100% 997a O Iwting Dombr. G R, 623 41/o OVV, dito serie 31/36 1 909 fr 2300 4l/o 97% OW. Gi. tl Sp. 189.9 4 88% SSy3 dilo (Nic.) '67/09 4 82% 92% Obi. S39C G. R. 623 Gec. 1 87% 87% dito Z.vt. G, R. 625 ..4 87 86% Obl. Orol-firiasi Itmk. 500 2000 -1 887/m dito Kursk-Char, R M 600 2000 4 8SV5 dito '89/90 (tope Co. G. R. 625 1 88 87 dito '94 fie Em. G. R. 62a 4 86% 86% dilo Binn. '91 Us. 100—tOOO i 91 SER VIE. Obi. frs. 600-5000 4 84% TURKIJE. Goun Srh. 1903 4 867, 85% CHINA Goudl 189S 4l/2 100% JAPAN. Bin Schk. Imp. I. 6 95% 95% MEXICO. Aflb. OW. 1,8,3, 4.<5. 5 47 dilo Rul. vrije Goudl. 1899 101% BRIZII.TF. Funding L. 1893 5 503% «Mc Obl 1889 4 867, 86 VI NTZIJKt.01)1. 1903 F 20- 500 3 58 PROY. EN GEM LEEN Ut OEN. Nl'.DERL Amsl. O. 1900/1901 1 101% dito 1831 90 3l/o 94'/, Roll O 1S9S'1909 31/5 91®%» Schiedam O. 1907/OS 4 100% dilo 1902 3l/o dito 189', O 3 84% BANK- EN CRED -INSTELLINGEN. NED FN KOL Am»! Bank A. 199% 1937a incasso think A112 Ned Bank A 209'/, Twenfsi he Bankv. A 15-4 BETTENI. B Aux. d. I. Bour.e A. £0 80 Duil-. le- lli]jph. A141 O.-itong. Bunk A 141% 1H% HYPOTHEEKBANKEN. BINNENL. Arnh. Hyp. B.Pd 4 83'/, le Ned. Hyp Bricfb -pmidbr. 1 97 lo Ned. Sciieepv.-Mij4l/2 lOO'Vifl 's-Gmv. II. B pb4 98 Haerl. lisp. Bpnlbr4 98'/3 98®/, Hull. Hyp. pndbr4 97% 67'/, Maaslrirht. Hvp. pndbr. 4 95 Nat H. B. pb, 4 100% 100% Ned. 11. B Veendam .4 99 North West. APac. Hyp. sB/C. 1'*4 163 Pretoria Hvp. Mij. pndbr. 41/» 8F Rott. H.-B. Pb. 4 100'/, Ulrochtscho Hvp. Mij. pndbr. 4 98 Westl. H.-B. Pndbr. 4 98 97 Z.-ltolI, Hyp -b. pndbr4 94 BU1TENL. Hong. Hyp. Bank P. 4 ?2% 1NDUSTK. ONDERNEMINGEN. BINNENL. v. Devontor's Giaef. A. 153®/, BUITENL. Am. Copper Oy. C. v. A65% 55'/, Am. Car. A F. C. v. A. 47'/, 47"/^ U. S. Steel Cy. v. A. 68 68%t KOL. CRED.-INSTEI.L. EN CULT.-ONDERN. Ned Hand. Mij. A585135 Ned Ind Hand B. A. f 1000 246®/, 246 MIJNBOUWMAATSCHAPPIJEN. Redjang Leb. Mijnb. Mij. A. 535 585 PETR0LEÜM0NDERNEMINGEN. Kon. M. t. E. Petr.-br. 1000 A. 408 412 Mooara Emm A190'/, 191'/, Sum. Pol. P.-M. A. 153% 151 RUBBERMAATSCIIAPPLTEN. „Amsierd," Rubber Cult.-Mij. A. ISS'/j 200 SCHEEPVAARTMAATSCHAPPIJEN. NED. EN KOL. Kon. Pak -Mij A. 164'% 162'% Ned. Am. S. M. A163% 163 Rotlerd. Lloyd. A130 128 St. Mij. Neder!. A. 144 TAB AKSON DERN EMING EN NED. EN KOL. Deli-Balavia A. 669'% Deli Cultuur A92 DeliMij. A462 463 N. Asaban A13'/, Holterd.-DeU A465'% 458 Sonembah-Mij, A. 483 43C1% DIVERSEN. BUITENLAND. Per. Corp. C. v. Prof. A39'% SPOORWEGEN. Hol!. IJ/. Sp.-Mij. A83'% 83'/, dito Obl. lOOOCOD 4 101'/. 1011/, Mij. t. E. v. S. S. A. 93% 93'% dito dito Obl. 1901-11 4 1C01/, 101 Ned. Cent.-Spw. Obl, it f 1000 3 82% Ned.-I. Sp.-Mij. A. 285 N. B. Boxt. gost, 75/50 97'/, 97% ITALIË. Spwgl. 87/89 03 67% Zuid-Rai Sp. O. 3 67% 67 POLEN Warscli, Ween. A. 2CS RUSL. Moak.-Kiew-Wor. Sp. '95 O. 4 89'/, M. Wind Ryb. 93 iv '20-1000 1 91 Rjas UraUk G. U. 025 O. 4 86'% 86% Wladik Sp.-Mij. 1SS5 G. U. 625 O. 4 89% AMERIKA. Atch. Top. en St. Fe C. v. A102%, 102'% dito Alg. Hyp. Obl4 S8:% Ccntr. Pae. le R. Hyp. Obl. 4 96 -6 Denver Rio-gr. C. v. A. '22®% 22®/, Erie gcw. A28'% 2.T-/a Erie Gen. lien 4 7575'% Kansas City S. Rw.-Cy. g. A. 2727®% dito dilo pref. A. 64 64 dito dito le Hyp. 03 73'/, 73'%, Miss. Kans. Tex. C. v. A. 28% 28ls/u dito dito le Hyp. 04 97%, 97'%, dito dito Se lijp. O. 4 84'%, 84% Missouri Pae. Goud Obl. 4 74 74 Nat. R. R. ot Jlex G. O. p 1926 100% Noxv-York Ont. West, A 38'/, 38 Norfolk Webt. C. v, g. A. 100'% Oreg. 4 Calif, te hyp. Obl. 5 102®/, Rock Island Co. C. v. g. A. 23%, 2i% South, Pac. Cy. g. A. 105% 106"%, dilo dilo conv. 04 95y95 y, South. Hiiilvv. Co. Afg. g, A. 25%, 26 Union Pacific Itr. C. v. g. A. 161®/, 162'/, dito dito G. Obl4 100% 100 Wabash C. v. g. A12'%, 13 duo C, v. prof. A27% 27'% W. N.-York Penna. Obl. in G. 5 109% PREMIEREEN INGEN. NEDERL. Amsleut.im f lOü A. 3 107 Rotterdam f 100 A3 1037jit BELGIË. Stad Antwerpen 1837 21/» 87% HONGARIJE. Rong llyp -B. lfcSi 4 124 Tlioiss Rog. Ges els ei;4 158% OOSTENRIJK. Staats!. I860 6 167 lllJSL. Binnenl. Staatsl. 1S64 6 458 TURKIJE. Leening 1870 50 50%, Prolongatie 3'% pCt PRIJZEN VAN COUPONS. Amsterdam, 15 September. Molali. Fnp. in kr. 49.92-,, Diversen in R. m58.70 Zilv. Jan. ld, 49.95 Russen in G. R. 1,89 Eng. met allid. il.SO idem in Z. R. 1.25 Franscho 47.30 Amorik. Doll. G. 7.47 Belgische 47.20 Overzicht van (lo Beurs van den dag. Staatsfondsen nagnoeg als gisteren, mot weinig handel. Loculo 'fondsen iets vaster, vooral herstelden zich Bedjnng Leboug, waar» voor flinke kooplust was met een voerdeel van 50 tegen gisteren, l'etreiempaai loe ien vast. Amorik. fondsen verkeerden in he tere stemming in verbant! met Londen, vag- waar de koersen hooger afkwamen,

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 3