VICTORIAWATER De Koninklijke Tafeldrank. I resten echter nog een. aantal kwesties, waarover nog geen overeenstemming ver kregen is. De onderhandelingen worden voortgezet. Te verwachten is, dat ten spoedigste een nieuwe samenvatting van de punten, waar over men het eens is geworden, en van die, welke nog een bespreking eischen, door de Duitsche regeering aan die te Parijs zal worden gezonden. Het staat intusschen vast, dat men reeds een. flinken stap voor uit is gekomen op den weg tot overeen komst tusschen Frankrijk en Duitsehland. STADSNIEUWS. Venezuela. t De internationale commissie, wier taak het was de schadeloosstellingen, die door verschillende mogendheden aan Venezuela werden gevraagd, vast te stellen, heeft zoo even haar taak volvoerd. In het geheel be liep 't bedrag der vorderingen 118.568.150 francs. De commissie erkende hiervan slechts 35.375.150 Xrs. Van deze som heeft de regeering van Venezuela reeds 26 mil- lioen francs betaald, zoodat dit land uit het gedrang begint te raken. Gisteravond is in het ziekenhuis op gen o- verlaging van 1000 van den hooide- men de 17-jarige licht-matroos if., uit Hot- Chin a. Het begint er met den opstand in Sels- joen heel ernstig uit te zien. Volgens be richten uit Peking is Tsiengtoe geheel van de buitenwereld afgesneden. De dagelijk- acho bezendingen rijst zijn gestaakt, en men vreest, dat het gebrek aan levens middelen spoedig tot onlusten in de stad zal leiden. Alle toegangen tot Tsiengtoe zijn door de opstandelingen bezet, wier aantal voortdurend toeneemt. Allerlei voor de vreemdelingen vijandige geruchten doen de ronde; de zendelingen in Wanhsien, de grensplaats van de pro vincie Setsjoean. aan de Jantse, zijn naar veiliger plaatsen in de provincie Ilocpeh gevlucht. De toestand wordt algemeen als zeer' ernstig beschouwd. Volgens een tele gram uit Tsoeagkiug, heeft de Engelschc consul, arm wien indertijd do waarneming der Amerikaansche belangen werd toever frouwd, gisteren laten bekend maken, dat alle Engelschc en Amerikaansche onderda nen in de provincie Setsjoean zich onver wijld naar veilige plaatsen moeten begeven, vóór dat de toestand ernstiger wordt, BINNENLAND. VLAARDINGEN", 16 Sept. Bij de aan bieding van de gemeentebegrooting voor 1912 zeggen B. en W. dat, nu do dien-U 1910 met een zoo belangrijk batig takte, n.l. van 36,691 sloot, het \oor do hand ligt, dat het opmaken, van deze begrooting weinig bezwaren opleverde. Niettemin zijn zij in hun verwachtingen om voor 1912 een aanmerkelijke belastingverlaging Ie kunnen voorstellen, teleurgesteld, zij kunnen slecht- een lijkon omslag vooratellen. Verschillende uitgaafposten, o. a. \oor de rerhooging van de wedden en looncn van gemeente-ambtenaren en -werklieden, bene vens voor het doen van bijzondere uitgaven terzako van de gemeente-reiniging zijn \ct- hoogd en voorgesteld wordt, de prijzen van het munt- en lichtgas met 1 cent per kub. M. te verlagen, hetwelk een mindere op brengst van 7225 met zich zal brengen. Het was B. en W. niet mogelijk, liet be drag, dat door hoofdeiijken omslag moet worden verkregen, lager dan op ƒ86,000 uit te trekken, zoodat het voor den dienst 1912 bezwaarlijk zal gaan, den- aftrek voor nood zakelijk levensonderhoud aanmerkelijk te ver hoogen, wanneer men tenminste het verme nigvuldigingsgetal van het heffingsgercen- Inge hetzelfde wil laten als in 1911. VLAARDING EN", 16 Sept. Het voorbe reidend militair onderricht in den aanstaan den winter, zal plaats hebben op Woensd en Vrijdag en een aanvang nemen op 4 Oe- loDor. VLAARDINGEN, 16 Sept. Door een por soon van ongeveer 26 jaar, middelmatige lengte, donker uiterlijk en klein kneveltje, gekleed met donkerblauw costmun en groe ne fietspet, is eenigen tijd geleden bij een rijwielhandelaar te Vlaardingcn ecu rijwiel gehuurd, hetwelk niet is terugge bracht, zoodat verduistering vermoed wordt. Het, is een ongemerki zwart ge lakt heerenrjjwiel met nikkelen velgen, af gezet met zwarte bies, frame met dubbele groene en gele biezen, op het loopvlak der banden het woord „Ideal" en voorzien van een bel, gemerkt „M. J. Brouwer, Vlaardingen". De Commissaris van Politie alhier ver zoekt in beslagname, alsmede aanhouding en voorgeleiding van den dader. OVERSCH1E, 16 Sept. Bij Kon. beslis sing is ongegrond verklaard het beroep, in gesteld door dijkgraaf en hoogheemraden van Schieland, Legen het besluit van Ge deputeerde Staten, van Zuid-Holland, hou dende vernietiging van de voorwaarden, waaronder door appellanten aan A. van der Eijk en H. Maatje te Overschie vergun ning is verleend tot demping van een sloot. O.VERSCilIE, 15 Sopt. Nabij de Ned. Herv. Kerk viel hedennamicldag de 28-ja- rigc Jan Groenewegen van der Weijden, dio een handwagen bestuurde, tegen de straat. Eenige omstanders brachten hem in de nabijgelegen woning van densteen- kolenhandelaar C. Boon, waar onmiddellijk een geneeskundige verscheen. Deze koa echter slechts den dood constateeren. J)o man, die gehuwd is en vior kinderen heeft, was reeds lang lijdende aan een hartkwaal, Do door den gemeenteraad in zijn vergade ring van 5 dezer benoemde leden van het Burgerlijk Armbestuur, de heeren J. van Katwijk, G. van Mours, J. A. M. Meijer, C. M. de Vries en A. J. M. Zoetmulder, heb ben deze benoeming aangenomen. De aoedoitlaat aan de Sekte. Bij Kon. beslissing is, met wijziging van de voorwaarden, gehandhaafd het besluit van Gedeputeerde Staten, waarbij aan de gemeente Schiedam voorwaardelijk vergun ning werd verleend om bij het werk voor de rioolbemaling van het Singelkwartier, vereenigd met do binnenstad, door plaat sing van een gasgemaal in de nabijheid van het bestaande, op de Schie loozende stoomgemaal, met een uitloozing in de bui tenhaven, een nooduïtkaf te maken op de Schie. I Deze beslissing overweegt, dat blijkens nader ingesteld deskundig onderzoek, aan de bezwaren van het apelleerend gemeente bestuur van Schiedam, voor zoover ge grond, op voldoende wijze kan worden tegemoet gekomen door wijziging van som mige der gestelde en toevoeging van an dere voorwaarden. De vlieger bleef ongedeerd, maar zijn toestel is geheel vernield. Boven Marokko. De militaire vlieger Brégi heeft het plan opgevat om, vergezeld van een passagier van Casablanca over Babnt en Mekinez naar Fez te vliegen. Woensdagmorgen te Casablanca opgeste gen, is hij nog denzelfden dag te Rabat geland. Do biplun van Brégi heeft een diepen in druk gemaakt op de Marokkanen. Zij noe men BrÉgi „Chitane" of duivel ca zijn aero plane de „sloomvogcl". Brégi liet tijdens zijn vlucht duizenden in het Arabisch gestelde groeten en zegen- wenschen noderfladderen. ITij wil binnenkort eerst naar Fez vliegen en dan naar Casa blanca terugkeeren. Daarna zal hij een tocht van Fez over Tnsa naar Oran ondernemen. Ingezonden Mededelingen. Propaganda voor algemeen kiesrecht. Men deelt ons mede, dat a.s. Maandag avond door de afd. Schiedam van de S, D. A. P., den Sohied. Bestuurdersbond en de bij dezen aangesloten vakvereenigingen een propaganda.tocht voor hot algemeen kiesrecht door de stad zal worden gehou den met muziek, vaandels, transparanten, enz. i De optocht, welke te ongeveer 8 uur vanuit „Coustantia" vertrekt, zal worden begeleid door twee muziekkorpsen. Na afloop zal in „Constantia" door den afdeelings-voomtter. P. de Bruin, de be- teekenis worden uiteengezet van het op Dinsdag 19 September aan de Regeering aan te bieden kiesrechtadres. Dr. <T. B. Amiss, te Harrisonburg (U. S. A.) schrijft: Ik schreef het natuurlijke FRANZ JOSEF-bitterwater voor bij een man die aan chronisch eczeem leed, en behalve dat ik hem van zijn hardnekkige constipatie ver loste, was hijmij uitbundig dankbaar, omdat hij er ook overigens zooveel baat bij gevon den had. Gemengd Nieuws. Identiteitskaarten. Binnenkort kun de invoering verwacht worden van identiteitskaarten, ten gebruike bij de nfhaling van anngetcekende stukken postwissels, telegrammen, enz. aan de post en telegraafkantoren. Diefstal met geweldpleging. Men seint ons uit Rotterdam: Hedenmorgen omstreeks 11 uur bevond zich de heer J. de Ruiter, bureauchef van het kantoor van aan- en afmonstering vari zeelieden der firma Wj. II. Muller Co., an de Schecpstimmermanslaan alhier, op zijn kantoor. Een zeeman kwam binnen, De stedelijke wedstrijd, uitgeschreven door I vroeg hem te spreken en gaf hem on- de tooneelvereeniging „Vriendenkring", zal, verwacht een stomp tegen den buik, waar zooals thans definitief bepaald is, plaats heb- door de heer De Ruiter bewusteloos neer ben in de groote zaal der Officieren-Ver- j viel. De zeeman bracht hem voorts nog eeniging, op Zondag 5 November a.s. met een scherp voorwerp een verwonding Voor dezen wedstrijd is een eerste prijs aau het hoofd toe en legde hem een doek beschikbaar gesteld door den Burgemeester, inet chloroform op den mond. den heer M. Iu Honneiiagc Grete. j Hij maakte zich daarna meester van den city-bag, inhoudende f 4000.aan papier Een fietsrijder is gisteravond op den Rot- j en specie, en verdween daarmede. Het weder in Frankrijk. In Frankrijk heeft, evenals bij ons, de buitengewone hitte plaats gemaakt voor vee! koeler weder. Te Parijs zijn eenige droppels regen gevallen, de bui hield echtet niet lang aan. In de provincie echter heeft het zoo hevig geregend, dat de oogst op verschillende plaat sen ernstig heeft geleden. Toulon en omge ving hebben vooral van een zwaar onwedcr te lijden gehad. Men vreest dat de buitenge woon zware regens aan de wijngaarden groote schade hebben verricht. In de omstreken van Montpcllier regende het zoo hevig, dat een brug tusschen St. Martin-de-Londres en Viols-Ie-First werd weggeslagen. Verscheidene rivieren zijn trou wens reeds huiten haar oevers getreden en eenige spoorlijnen in het departement Héroult zijn overstroomd. In de omgeving van Die, bij Valence, wer den door een zware hagelbui de bergen als met een wit kleed ovorlogen. Jacht op een vrouwenroover. De geheele L'nnadeesclic gemeente Snow- flake in Manitoba heeft deze week een ver woede menschenjacht gehouden. Deze werd uitgelokt door de ontvoering van een niet onknappe schoolottdmVijzeres, Eleanos Gladys Price genaamd, door een desperado, dien men vermoedt de beruchte Bill Minei te zijn. Gedurende den nacht achtervolgde een menigte van 300 personen den vluchte ling door do wouden en talrijke schoten wer den gewisseld. Bij zonsopgang werd hij in dicht struikgewas aangetroffen. Bloedhonden hadden zijn spoor gevolgd van ai' het school gebouw, waaruit hij het meisjes had ont voerd. Deze laatste kwam Woensdagnacht in opgewonden toestand terug. Men vreest den vluchteling niet tegen de bevolking te kun nen beschermen. tenlnmschen dijk in een verzakking gereden ten gesolge waarvan hij viel en met zijn rij wiel in de heg terecht kwam. Het rijwiel werd ernstig beschadigd, doch de berijder kwam er goed af. tei dam, die op het uitvarende stoomschip Caledonia van den kajuitstrap was gevallen en een arm gebroken hal, Een in de nabij heid zijnd sleepbootje nam den patient van het schip over en bracht hom naar wal. De kapitein van de Caledonia heeft de kosten der verpleging voor zijn rekening genomen. Gevonden voorwerpen, Aanwezig a. h. Commissariaat van. politie Ceintuur, lorgnet met één glas, horloge ketting, ring met sleutels, rijwiolgereedschap. Bij 71e volgende personen Muilkorf, v. d. Dlissen, Dwarsstraat 2S sigarenkoker, Krabbendam, O. Kerkhof 18 heipalen, Soeters, Maashof je 36; goud -chccpje, wed. Krabbendam, Adrianastrnat 1; spieren, Dolleman, Zeestraat 13; eind touw, BI Begijnhof 4; geitje, Kor&remeier, Mnrinstrnnt 25booctechnpnetje, Vermeulen, Lange Haven 10; zilv. medaille Clements, Roze nb11rgschcstraat 13 zilv. armband, Ouwendijk, L. Nïeuwstrant 85eend, brug wachter van de Spoelingbrugrozenkrans, Korde!, Jacobastraat 2. Een zeeman, die later op het kantoor kwam, vond den heer De Ruiter bewuste loos en badende in zijn bloed. Dadelijk werd geneeskundige hulp inge roepen, doch het duurde geruimen tijd al vorens men den gewonde uit de chlorn- formoseering kon doen ontwaken. Omtrent den dader zijn nog geen aan wijzingen verkregen. Een ernstig onderzoek wordt ingesteld. AGENDA. Heden an volgende avonden. Casino, 8 uur. Speci nl i tei ten-V oorstel 1 i tig. Heden en volgende avonden Circus, 8 uur. Specialiteitenvoorstelling. 17 en 18 Sept. Groote chomvhurg, 8 u. Twee weezen. Tivoü Schouwburg, 27r uur. Ie Mossel-Matinee. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Kon. Ver. Ned. Tooneel. Papa. Groote Schouwburg, 8 uur. Do vlucht van Priscilla. Stedelijk Muzikkorps. Matinee, uur, Plantage. Bevolv er aanslag, Op de Linkerrottckade te Rotterdam had gisteravond een twirt plaats tusschen den graanwerker B en de voormannen 31. v. W. en H. S. Beide lantsten trokken ten laatste een revolver en losten niet minder dan tien schoten in de richting van B, Enkele ko gels doorboorden zijn jas, doch overigens kwam hij er wonder boven wonder af met een paar kwetsuren aan het been. De beide daders zijn gearresteerd. Een vreemdeling. Te Hoek van Holland raakte dezer dagen een groote viseh beklemd tusschen de palen van den steiger der exportslachterij van de firma Müller. Door werklielen vandaar werd het beest, na afgemaakt tc zijn, op den wal gebracht. De viseh is -li M. lang mi heeft een spits toeloopenden hek, zoonis van een vogel. Vermoedelijk is het dier uit de Noor delijke zeeën hier verdwaald geraakt. Iemand uit Naaldwijk heeft de viseh ge kocht om hem tegen eritrée te laten zien. Ingezonden. Met opneming wordt geen instemming der Re dactie bedoeld. Copy wordt nimmer teruggegeven haven do tram naar Schiedam te nemen, die veelal ook met passagiers voor Bin nenweg en Delfshaven uit Rotterdam ver trekt en bijna geheel ontlost uit Delfs haven naar Schiedam vertrekt. Met het nomen van deze zeer doenlijke maatregelen, ten gerieve uwer ahonné's en het Schiedamsche reizend publiek, zoudt ,u den dienst zeer bevorderlijk maken, en niet het minst hen ten zeerste aan u ver plichten. Schiedam, September 1911. 19 24 Naar Amerika. Het s.s. Nieuw Amsterdam der Holland Amerika-iijn vertrok hedennacht van Rotter dam naar New-York met 345 eerste, 3S9 tweede en 018 derde klasse gnssagiers. De Etna. In de omgeving van den vulcaan begint men zich over de uitbarsting ze,er ongerust te maken. Gebleken is, dat de zeer breede lava stroom zich mot een snelheid van drie kilometer per dag voortbeweegt. De gloeien de massa's sluiten de prachtige wijngaar den, bosschen en heerlijke villa's in; dc spoorweg rondom den Etna is reeds over stroomd en de hoofdweg van de provincie is afgesneden tusschen Linguaglossa en OBERLAHNSTEIN, I Meer dan honderd nieuwe openingen puf fen zware rookwolken uit, die het zonlicht vergeefs tracht te doordringen. Oorverdoo- vende ontploffingen volgen elkaar in korte tusschenpoozen op en de geheele omgeving is bedekt met dikke lagen asch. Zelfs op Malta en in Afrika valt de asch neer. Prof. Guzzarti, directeur van het Mineo Observatorium, heeft den lierichtegevcr van de „New-York Herald" te Palermo mede gedeeld, dat de betrekkelijk geringe bewe ging van de seismische instrumenten aan toont, dat de vulkaan zwaar werkt, daar de seismische krachten zich een anderen uitweg hebben gezocht; anders zouden deze bepaald hevige schokken moeten ver- oorzaken^ Luclityaart. Door een aeroplane gedood. Op een vliegmeeting te Swevezeele bij Brugge, waar de jeugdige leerling van Olie slagers, De Joncker, vliegdemonstraties gaf, daajde diens toestel plotseling ter aarde te midden van de toeschouwers. Een vrouw werd door de schroef getrof fen en onmiddellijk gedood. Een andere vrouw werd zoo ernstig gekwetst, dat men voor haar leven .vreest. Andere personen werden gewond in de paniek, die er onder de menigte was ont staan. Daar liet zeer noodzakelijk wordt geacht, om een wijziging te verkrijgen in het vei voer van reizigers op lijn 8 der R. E. T.M., n,eem ik beleefd do vrijheid, plaatsing in uw blad te verzoeken voor onderstaand adres, te richten aan de Directie van ge noemde Mij., opdat een ieder met den in houd daarvan bekend worde en belang hebbenden dringend te verzoeken, hetzelve met 'hun handteekening to willen bekrach tigen. Het adres zal ter teekening liggen bij den sigarenhandelaar C. J. V. Jansen, Koe markt 2, hoek Hoogstraat alhier. FRANS ZOETMULDER. Aan de Directie der R. E. T. M., te Rotterdam. Ondergeteekenden, allen abonné's der R. E. T, M. van lijn 8, nemen beleefd de vrijheid, onder het oog te brengen een misstand, welke bij uwe Maatschappij be staat, en hunne grieven te uiten over het vervoer van het traject SchiedamRotter dam visa-versa, met dringend verzoek, daarin die wijziging te brengen, tor ge heele voldoening uwer abonné's, en welke wijz.iging zij de eer hebben hier te doen volgen. De abonné's van lijn 8 zijn verplicht alleen van die lijn gebruik te maken, terwijl reizigers, en hoofdzakelijk zijn, die, om hunne bestemming te bereiken, tot flil doel lijn 7 kunnen nemen, die elke 3 mi nuten vertrekt, terwijl lijn 8 om de 10 minuten wordt bereden, geregeld ook in zeer grooten getale daarvoor lijn 8 worth genomen, zeer ten ongerieve van abonné's en reizigers op die lijn, die dan geduldig kunnen wachten, totdat zij eindelijk bij een volgenden afrit een plaatsje veroveren kun nen. Hoofdzakelijk heeft dit plaats op de middaguren, en vooral op de Zon- en feest dagen. Het gevolg daarvan is, dat tusschen Rotterdam en Delfshaven liet grootste aan tal reizigers successievelijk de train hebben verlaten en, en de tram, dio feitelijk vooi de Schiedamsche reizigers bestemd was, bijna 'zonder passagiers het einddoel bereikl. Wij wenschen u dan wel dringend te verzoeken, de wijziging daarheen te lei den, dat lijn 8, voor de Schiedamsche rei zigers bestemd, hetwelk ook duidelijk blijkt aan 'hot aan den motorwagen aangebrachte bord, ook voor hen wordt gereserveerd cn dat slechts dan alleen andere reizigers daarvan kunnen gebruik mak,on, wanneer bij den afrit weinig passagiers voor Schiedam zich aanmelden, Dat, wanneer bij den afrit blijkt, dat oen opgepakte menigte passagiers zich verdringt om don tram te bestijgen, den condocteur& wordt gelast, het reizend publiek bekend te maken, dat slechts alleen reizigers voor Schiedam worden vervoerd, of aau den tramwagen een bordje, duidelijk lees baar, te bevestigen, waarop vermeld staat „Alleen voo.r Schiedam"; alsdan hebben ook 'de passagiers, die aan de ver schillende halten op de tram wachten, zeer zeker gelegenheid om de terugreis te kunnen aanvaarden, en niet, zooals nu, tram na tram z.ien voorbijgaan, voor de helft of wellicht meer bezet met bewoners van Binnenweg of Delfshaven, en gemoe delijk kunnen wachten, om bij een volgende, met de 'grootste moeilijkheid, somwijlen met vee! gedrang en onhebbelijkheden, nog een plaatsje te kunnen veroveren. Mocht u dezen maatregel ongeschikt ach ton, dat dan werd gewijzigd, dal ook ahon- nés het recht wordt toegekend, van lijn 7 te mogen gebruik maken; alsdan worden zij in de gelegenheid geteld om, in Delfg Stilten-Generaal. Yereenlgde vergadering van de beide Kamers op Zaterdag 16 September 1911, tol sluiting van de zitting der Sta ten-Generaal. (Geopend te 3 uren.) De heer SCHIMMELPENNINCK VAN DER OYE bekleedt den voorzittersstoel. De VOORZITTER laat door den griffier van de Eerste Kamer voorlezen een Ko ninklijk besluit van 7 September 1911, no. 83, waarbij do Minister van Binnenland- sclie Zaken wordt gemachtigd, heden, te drie uren des namiddags, zich te begeven naar de vergadering der Staten-Generaal, teneinde in een vereenigde vergadering der beide Kamers de zitting in naam der Ko ningin te sluiten. De VOORZITTER benoemt een commis sie, die den Minister in hel gebouw der Tweede Kamer zal ontvangen en uitleiden. Sluiting S laten-G e nc Faal, De Commissie lot in- en uitgeleide van den Minister van Binnonlandsche Zaken bij de sluiting der Kamers, was samen gesteld uit de lodenLaan cn Jhr. Ver- Heijen, van de Eerste Kamer; Roodhui zen, Van Vim ren, Limburg on Snoek Hen- kemans, van de Tweede Kamer. Kort daarna treedt de Minister, vooraf gegaan door de commissie, de vergader zaal binnen. De heer IIEEMSKERCK, Minister van Binnenlandsche Zaken, neemt plaats achter de Ministers la fel cn houdt 'de volgende rede: Mijne Heeren Het heeft Hare Majesteit dc Koningin behaagd mij op te dragen, de zitting van de Staten-Generaal in Haren naam tc slui ten. Dank zij Uive medewerking, kwamen in het afgeloopen zittingsjaar onderscheidene wettelijke voorzieningen tot stand. Goedkeuring werd gehecht aan de Lon- densche verklaring van zeeoorlogsrecln, aan eeno wets voordracht betreffende toe treding tot de Bemer-conventie en sluiting van soortgelijke verdragen, aan een ver drag met Zwitserland nopens overneming van onderdanen en oud-onderdanen, aan een verdrag met Argentinië nopens genees kundige hulp aan onvormogonclen en aan een verdrag tot regeling van liet verkeer van gedistilleerd over de Duitsch-Nodor- landsche grens. De classificatie der kantongerechten werd beter geregeld. Tot bestrijding van de zedeloosheid wer den wettelijke bepalingen vastgesteld. In de onzekerheid ten aanzien van den vorm, waarin eeden, beloften en bevesti gingen moeten worden afgelegd, werd bij een wet voorzien. Een wet kwam tot stand ter verzeke ring van de naleving der Conventie van Genöve van 6 Juli 1906 voor de verbete ring van het lot der gewonden en zieken in de legers lo velde. Wettelijke bepalingen tot regeling van de banken van leening werden vastgesteld. In dc drankwet en de wet houdende re geling der samenstelling en bevoegdheid van den Raad van State werden wijzigin gen aangebracht. Eenc wijziging van de wet legen besmet telijke ziekten verkreeg Uwe goedkeuring. Tot het aangaan van eenc geldleening ten laste van den Staat werd besloten. De heffing der rechten van successie cn van oveigang bij overlijden werd nader geregeld. Wettelijke voorzieningen worden getrof- len tot bevordering van het verkeer te land en te water in onderscheidene gedeelten van het Rijk. Rene regeling van het octrooirecht voor uitvindingen kwam tot stand. Het Staatsmijn veld werd uitgebreid. Bepalingen werden vastgesteld betreffen de hot maken van kaas, afkomstig van aangeslotenen hij oen kaascontrdlestation, hetwelk zich onder Rijkstoezicht heeft ge steld. Voorschriften kwamen tot stand tot we ring en bestrijding van ziekten van cultuur- gewassen en van voor cultuurgowassen schadelijke dieren. Ecne wet tot wijziging van do Indische Mijnwet, teneinde do inkomsten van den Slaat uit den mijnbouw te vermeerderen, kwam tot stand. De wijze van beheer en verantwoording van de geldmiddelen van de koloniën Suri name en Curasao werd bij de wet ge regeld. Een wetsontwerp betreffende het terug brengen van particuliere landerijen op Java tot het Staatsdomein mocht Uwe goedkeu ring verwerven. Ten behoeve van eenc reorganisatie van den burgerlijken geneeskundigen dienst in' Nederlandseh-Indiö en tot terugkoop van het particuliere land In drama joc-Wpst wer- den d,e noodige gelden beschikbaar gesteld^ 17 i

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2