woordi.ge zitting, mr. W. K. F. P. graai' ran Bylandt, lid van die Kamer. Tweede Kamer. In de vergadering van gistermiddag sprak de tijdelijke voorzitter, de lieer LIEFÏINCK, Graaf van Byland, opnieuw lot voorzitter dor Kamer benoemd, toe, en wenschte hem geluk met zijn benoeming tol het hooge en moeilijke ambt, dat hem opnieuw met volmaakt vertrouwen is opgedragen. Spr, wenscht heni lust en kracht toe oin werk zaam te zijn in 's lands belang en tot eigen voldoening. De heer VAN BYLANDT aanvaardde daarna het presidium, verklarende, naar onpartijdigheid te zullen blijven streven, en de Kamer verzoekende zoo min mogelijk gebruik te maken van interrupties, die vaak geestig, soms hatelijk en niet altijd par lementair uitvallen. Ingekomen was een voorstel van den heer Troelstra c. s., om ingevolge artikel 9G van het reglement van orde de ope ningsrede met een adres van antwoord te beantwoorden. De VOORZITTER stelde voor, dit voor stel in druk te doen ronddeelen on le be handelen op een nader te bepalen dag. Terstond openbaarde zich hierover eoiïige zenuwachtigheid in den christelijk-histori- schon hoek. De heer VAN VEEN hield een niet heel duidelijke rede; de heer VAN DEDEM betoogde, dat een adres van ant woord op een openings rede d. w. z. wanneer de Koningin niet zelve de zitting lieci't geopend iets heel ongewoons zou wezen... en eindelijk kwam de heer LOK MAN ronduit met het voorstel om nu da delijk te heslissen dat men het voorstel- Troelstra c. s. niet in behandeling zon ne men. Men had nu eenmaal het zenden van een adres van antwoord afgeschaft en het ware dwaasheid, om er oen te zen den juist in een geval waarin het nooit gebruikelijk was geweest. Tc vergeefs merkte de VOORZITTER op, dat de beleefdheid toch eischic, dat men een behoorlijk ingediend voorstel eerstaf- wacht vóór men er over beslist...; te vergeefs protesteerde do heer TROELSTRA er tegen, dat men zou beslissen over een voorstel, dat men nog niet had gezien, en herinnerde hij er aan, dat men alleen het Adres van Antwoord als p 1 i u. h t p 1 e ging had willen afschalfen, doch niet .wanneer men werkelijk wal te zeggen had.... te vergeefs dreigde de heer SCHAPER, dat men zich niet zou laten „guillotinee ren" (hij deed reeds de mogelijkheid van obstructie doorschemeren)...; le vergeefs gaf de heer DE BEAUFORT den heer Lob man gelegenheid om te verklaren, dat hij niet bedoeld had, over een ongezien voor stel bij voorbaat alle discussie af te snij den bet .hielp niets. De afgevaardigde van (ioes hield vol. Discussie over oetiig voorstel belrolfeiulc een adres van antwooul dient lot niets, zoo meende hij. Ze kan ons slechts afhouden van de behandeling van hoogst belangrijke zaken als de shaks genoemde MUitiewet ...Geroep van: „Ah! Zoo!" links... ...en daarom handhaafde do spreker zijn vooistel. Ja, maar o\ei dat voorstel kon ywpio- ken worden. En er werd gesproken! Do heer DU VS kreeg nu het woord -- wel te verstaanover liet voorstel au den heer Lobman om nu leeds te beslissen dat het voorstol-Troelstra niet zou worden be handeld. En toen woonde men het merk waardige geva! hij, dat de lieer Duyt 1 a n g z a u m s p r a k. De afgevaardigde van Zaandam, anders de schrik der stenogra fen wegens zijn ontetteznd snel tempo, sprak nu, uls wijlen resident Slijmoring, met een punt achter elk woord. Bovendien met aller lei omhaal van wooulen en omschrijvingen en met zwaarwichtigheden als deze: Wat is eigenlijk een Troont ede? Daarvoor moet men onderzoeken wat men verstaat onder een Troon en wat onder een rede. Hot was de obstructie in volle werking. Blijkeiijk was het doe! der ."■ociaal-tteniocia- ten, tijd te winnen totdat hun voor-te!, mor gen, wellicht in handen van de loden zou '.linnen zijn. Het was een even belachelijk ais oigerüjk spektakel, waarvoor echter -- dit zij aan stonds gezegd den hoer Days en don zij nen geen enkel verwijt mag tretfen. Tot tweemaal toe trachtte de spreker /elf er een eincl aan te maken door schorsing van de beraadslagingen voor te stellen. De eerste maal werd dal voorstel verwor pen, nagenoeg rechts tegen links. En de tweede maal maakte de heer LOTDIAN' van de gelegenheid gebruik om een motie lot sluiting Van de discussie in te die nen. Onder woeste uitroepen en steeds stij gende roerigheid van de sociaal-democra ten werd dit voorstel aangenomen met 38 tegen 2-1 stemmen (links tegen rechts, met afwijking rechts van den heer Van Bylandt en links van den heer Van Karnebeck). En daarna werd het voorstei-Lolnnan onmiddellijke beslissing, dat het voorstel- Troclsira niet zou worden behandeld aangenomen met 37 tegen 23 steinmeil Ditmaal stemde de linkerzijde zonder eenige uitzondering tegen. En ook de Voorzitter deed weder, met de linkerzijde, zijn „tegen" hooren. Daarop vroeg de heer T r oe Is tra nog het woord voor een „korte verklaring", waarin hij de gevallen beslissing een van „zeer groote en noodlottige beteekenis" noemde en haar een disqualificatie achtte van de sociaal-democraten als gelijkgeiech- tigde Kamerleden. Onder groot rumoer riep hij, terwijl de Voorzitter reeds opstond van zijn zetel na het sluiten van de vergade ring, de rechterzijde nog eens toe: „Schan de over uwe beslissing 1 Gij zult ons nu löeren kennen!" (Applaus op do publieke tribune, ver mengd met gefluit. Heftig rumoer in de zaal.) De heer DUYS schreeuwt: Dat is God dienen op het terrein van de staatkunde. De heer ÜUYMAER VAN ÏW.IST (a.-r.): Bravo De heer 1IUGENH0LTZ: Dompershemic! De lieer SCHAPER: Horde! Geroep van socialistenFarizceürsbende „Het Vaderland" meikt naar aanleiding van dit alles op: Op „Rooden Dinsdag" bewoog zich een socialistische kiesrechtoptocht van een 20.000 man door de ilaagschc straten. Niet tegenstaande naar de meening van velen onze Koningin om deze betooging was weg gebleven en niettegenstaande er zeer vele tegenstanders van liet doel der betooging op de heen waren, verliep alles zonder dat éón hard woord viel. Gisteren stelden de parlementaire leiders van deze richting voor om een adres van antwoord op de Openingsrede in te zen den, kennelijk de Voorzitter verklapte het cn iedereen vermoedde het reeds in verhand met de kiesrechtbcweging, en er ontstond een tooneel, zoo verwoed als onze Tweede Kamer nog nimmer te aan schouwen gaf 1 Is ons volk zooveel nuchterder, zooveel verstandiger dan zijn Parlement? De vraag dringt zich als vanzelf op. Vat gisteren gebeurd is, mag niet als een gewoon Kam relletje beschouwd, zon der moer. Keu warm oogenblik, eenige harde woorden zijn in den regel gauw vergeten. Het besluit van gisteren zal ech ter, vreezen wij, ernstige gevolgen hebben. De lieer Hugenholtz had het reeds tevoren aangekondigd: als de Kamer het voorstel- Lohman aannam (om het voorstel-Troelstra c. s. niet in behandeling te nemen), dan gaat de socialistische fractie obstructie voe ren hij allo mogelijke wetten (met name werd de Militiewct genoemd), en toen de Kamer, rechts tegen links, op den Voor zitter na, het fatale besluit nam, kwam mr. Troelstra naar voren voor hot afleg gen van een korte verklaring, met ternau wernood ingehouden woede begonnen, om te eindigen met een schande, driewerf schande I der rechterzijde in het gelaat te slingeren. Kit de Staatsbegrootlng 1912. Het uitzicht bestaat, dat de kweekschool voor vroedvrouwen le Heerlen in Septem ber 1912 zal worden geopend. Tot dusver gingen de periodieke verboo gingen van de wedden der leeraren bij de lUjks Hoogcre Burgerscholen uitsluitend in op 1 Januari. Thans is onderzocht in hoe verre het mogelijk zou zijn om, zonder don administratieve!! omslag al te zeer uit le breiden, tegemoet te komen aan den wensch, dat die verhoogingen ook nog op andeie tijdstippen zouden ingaan. Een oplossing is door den Minister van Binnen- lamlsche Zaken gevonden in deze richting, dat de verhoogingen behalve met den aan vang van het kalenderjaar voortaan ook zouden ingaan met het begin van het eur- siisjaav, dus op 1 Sept., met welken da tum de wedden toch verandering plegen le ondergaan, tengevolge van de wijziging van het getal parellelklassen. Op de Marinebegröoting voor 1912 is uitgetrokken 16000 voor de aanschaffing en oprichting van een stel masten voor een station voor draadlooze telegraphic te Amsterdam. Het tc Den Helder opgerichte „Algemeen Tehuis voor militairen", dat zich in een druk bezoek van militairen, zoowel van land- als van zeemacht, mag verheugen, is in de Marinebegrooting voorgedragen tot het ontvangen van eenigen financierden steun. Het voornemen bestaat bij het Departe ment van Financiën, ter voorkoming van gegronde klachten geleidelijk voort te gaan met het verbeteren der iocaliteit van ont vangkantoren. Het voornemen bestaat het bruto ont- vnngslloon van de ontvangers bij het dienstvak der registratie te vervangen door vaste zuivere traktementen mot een ver goeding, zooals door de ontvanger-s bij het dienstvak der directe belastingen wordt ge noten. In 1912 zal examen gehouden worden voor adspirant-landineter en teekenaar van het kadaster en. voor Rijksklerk bij het dienstvak dor registratie en domeinen. De organisatie van den voorlichtings dienst ten behoeve van den rubberliandel en de rubbernijverheid is thans zoover ge vorderd, dat in den loop van dit jaar een aanvang werd gemaakt met de che misehe keuring, resp. van ruwe en be werkte rubber, terwijl de mechanische keu ring van deze artikelen, waarvoor de noo- tlige toestellen werden besteld, met 1 Ja nuari 1912 zal kunnen aanvangen. De Landbouw begrooting voor 1912 is verhoogd met 15000 in verband met do behoefte, die zich hoeft doen gevoelen aan ontvangst van avond telegrammen uit bin nen- en buitenland, teneinde ook dos avonds een weersverwachting te kunnen opstellen en publiceeren, en teneinde neg aan een 20-tal adressen van den landbouw de weerberichten te kunnen toezenden. Hoewel liet oorspronkelijk in de bedoe ling lag op de Landbouwbegrooting ter zake van de in 1913 te houden land bouwtentoonstelling flOO.OOO uit te trek ken, wordt met het oog op den financierden toestand van 's Rijks schatkist, voor dat doel thans slechts 150.000 .aangevraagd. liet voornemen bestaat de adjunct-hout vesters hij 't Staatsboschbeheer in 1912 tot houtvester aan te stellen op een aanvangs salaris van f 1800. Een dezer houtvester-s zal dan aan het hoofd worden gesteld van do houtvesterij Assen, terwijl de an dere werkzaam zal zijn bij de gemeente- bosschen. i t Gemeentepolltle-beambtea. De Bond van Gemeentepolitic-be.ainbten in Nederland heeft gisteren zijn jaarlijksche vergadering gehouden te Kampen, onder voor zitterschap vim den heer G. van Dutten, van Leiden. .Vertegenwoordigd waren afgevaardigden van 17 bij den bond aangesloten vereeni- gingen. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat op 1 Juli 1.1. bij den bond waren aangesloten 20 vereertigïngen mot 30S0 le den; het aantal peisoncele leden bedroeg 70. In het ai'goloopen jaar werd te Leiden een hondsdrukkerij opgericht, welke zeer gun stige resultaten afwerpt, die ten voordcele komen van den bond. Vervroegde -winkelsluiting te Amsterdam. Gisternamiddag is een deputatie uit de winkeliers van de Joden Breestraat bij den wnnrnemenden burgemeester geweest om te trachten, vergunning te krijgen tot het open houden van luin winkels op Donderdagavond en in verhand mot de n.s. Br. feestdagen gedurende vier weken ook op Zondagavond. De heer Semmor reide hun, dat een der gelijk verzoek per request moet worden in gediend, en dat het voor de a.s. feestdagen toch reeds tc laat was. Vóór de a.s. Isr. Panschdugen zal het ver zoek nogmaals en dan per request worden ge daan. Op den Zeedijk verkoopt een winkelier in koloniale waren na negen uur des avonds op een toonbank]e, dat boven een hek in de deuropening is aangebracht. Op deze wijze kan het publiek koopen zonder in den win kel te worden toegelaten, („fldbk") Christelijke vakbeweging. De internationale conferentie der christe lijke vakbeweging, die gehouden wordt te Keulen, heeft, naar de „Stand." meldt, be sloten, dat een commissie van enkelo Duit- schers, Belgen en Nederlanders binnenkort samensprekingen zal houden om le komen tot een internationale organisatie van haven arbeiders. Vereen. Het Kaascontröle-statton. Gisteren vergaderde in hot Zuid-Hol- randsch Koffiehuis de vereeniging 'Het kaaseontrölestation Zuid-Holland, onder leiding van den heer S. C. Korteweg. De directeur-generaal en de inspecteur van den landbouw, de heer Swaving, had den bericht van verhindering gezonden. Den heer Bos, die was opgetreden als se cretaris, werd door den voorzitter harte lijk dank gebracht voor al wat hij zoovele jaren in deze positie had gedaan. Machtiging werd verleend aan het be stuur, om bij de Regeering aan te dringen, dat het kaasmerk van het station als Rijks merk zal worden gebezigd, gelijk reeds ten vorigen jare officieus was in uitzicht gesteld, 1 Verslag werd uitgebracht over de ten toonstelling te Glasgow en over die te Leiden, waar de gecontroleerde kaas zulk een goed figuur maakte. Het kaasmerk had ook daar uitnemend voldaan, zoodat er alle reden was, ook na den voor de kaas zoo ongunstigen zomer, om het be staande kaasmerk ie handhaven. Uit de vergadering werden nog enkele opmerkingen van ondergeschikten aard ge maakt, kleine bezwaren geopperd, waaraan tegemoet zal worden gekomen, zoodat de voorzitter kon constateeren, da.t het werk den leden goed voldoet. Financieel nieuws. De „Stel." no. 220 bevat de statuten der namnlooze vennootschap Stoomvisscherij Maatschappij „Concordia", te IJmuiden. Doel: de uitoefening van de zoevisscherij, de verkoop van dc aangevoerde visch en alles wat verder tot het bedrijf behoort, maar met dien veis hinde, dat de vennootschap nooit meer mag liezitten dan één trawler. Duur: 25 jaar. Kapitaal: 33,000, verdeeld in 33 aandeden van 1000, waarvan 10 geplaatst en volgestort. De vennootschap wordt be stuurd door 1 directeur, terwijl er ten min ste 1 commissaris zal zijn. Voor de eerste maal is benoemd tot directeur de lieer A. Oostveen, koperslager, te IJmuiden, en tot commissarissen de heeren W. TJff, particu lier, te Zaandijk, K. Ouwojan, id., te Zaan dam, en S. Teeling, koopman, te Zaandijk. STADSNIEUWS. Aan de tweede II. B. School met 5-jarigen cursus to Rotterdam zijn hedenmiddag dooi den gemeenteraad aldaar benoemd tot leeraar in de Nederlnndsche taal en letterkunde, dr. D. Kloosterman en tot leeraar in wiskunde de heer W. F. Gisolf, Bide leeruren aan de II. B. School alhier. De agent van politie 2e kla&>e <1. J. de Ruiter alhier heeft bij de te Utrecht gehou den examens het poütie-diploma met aantee- keningon behaald. Ten overstaan van een commissie, bestaan de uit schermmeesters van Schiedam en van den Ned. Schermbond, is met goeden uitslag afgelegd het examen voor meester op de sa- bol door de hoeren \V. J. Th. Leliveld en F. J. Dille en dat voor prevot op sabel dooi den heer J. Vredebregt, allen leden van de scherm vereeniging St. Michael alhier. Kunst aan het Tolk. Voor de leden van de vereeniging „Kunst aan het Volk" zal het Rotterdumsch Too- iieolgezeLchnp, directeur de heer D. D. v. Rysden, op Maandag 25 September a.s. in de zaal der S. O. V. worden opgevooni het treurspel van Ernest Lecouvé, „McJea". De titelrol zal daarbij vervuld worden door mevr. Alida TartuudKlein, terwijl voorts daarin zullen optreden dc dames Else Mnuhs (Kreiioii), M. CoelinghVorderman (dc voedster van Kreusa), en Betsy Wolfl'ers f ;en jong meisje), en de heeren L. Ver voorn (Kreon), U. v. d. LugtMelsert (Orpheus), F. Tartaud (Jason) en Joan Stapelveld (een Ivorinthiër). Dit treurspel werd, zooals men zich zal her inneren, door mevr. Alida Tartaud-Klein ge kozen voor haar eere-avond te R'dam op 23 Mei j.l. Bij die glegenheid werd na elk Iin drijf het gordijn I-, 5-roaal gehaald en ten slotte aan mevr. Tartaud een ovatie gebracht, als op jubileum-avonden alleen den beste on der de besten is te beurt gevallen. Mevrouw Tartaud heeft toen zooals bet „Nieuws van den Dag" schrijft een Meden gege ven, die aan de hoogste eisohen vnn mach tige, groote tooneelspelkunst voldoet. De caféhouder P. van I)., die vóór 8 da gen bloedvergiftiging aan de hand kreeg, is daaraan Dinsdagavond overleden. De 23-jarige zwerfster E. M. v. E., is gis- teic-n door de politie aangehouden en tegen haar is proces-verbaal opgemaakt ter zake van landlooperij. Zij is vanmorgen naar het huis van bewaring te Rotterdam overge bracht. Vanmorgen werd bij de politie aangifte gedaan dat een rijwiel, dat slechts even onbe heerd voor het post- en telegraafkantoor gelaten was, ontvreemd is. Kort daarna ont ving de politie bericht dat bij een rijwiel handelaar een fiets le koop was aangeboden, die vermoedelijk van diefstal afkomstig was. Aangezien aan de fiets een reparatie moest geschieden, zou de aanbieder later terug komen om do tats te halen. De politie nam met het oog daarop haar maatregelen, maai ile man kwam niethij had misschien, een flauw vermoeden van wat kon gebeuren. De politie stelt een onderzoek in. Zweminrichting. De temperatuur van het water was heden morgen 02 en hedenmiddag- 53 graden. Springtij22 September voormiddag. AGENDA- Heden an volgende avonden. Casino, 8 uur. Spec ialiteiten-V oorsteli ing. Heden en volgende avonden Circus, 8 uur. Specialiteitenvoorstelling. 21 Volkshuis, 8-V uur. K. a. li. V. Algem. vergadering. 21 Gnx>te Schouwburg, 8 uur. N. V. Het Tooneel. Willem Royaards. Een avontuur van Sherlock Hol mes. 21 Tivoli Schouwburg, 8 uur. Tour nee Louis Bouwmeester. Voerman Henschel. 22 Sept. Groote Schouwburg, 8 uur. Twee weczon. 23 Tivoli Schouwburg, 8 uur. Tour nee Louis Bouwmeester. De koop man van Venetië. 23 en 24 Sept. Groote Schouwburg, 8 uur. Polnische Wirtschaft, Kunst en Wetenschap. Sociaal Weekblad, Naar de „Tel." verneemt, zal hot „So ciaal Weekblad" tegen het einde van dit jaar ophouden te verschijnen. Rechtzaken. Kantongerecht, Gisteren werden voor het kantongerecht verschillende zaken behandeld betreffende het snijden van klaver op een land aan anderen tocbehoorende. Do beklaagden be weerden allen, dat zij geen klaver, maar gras gesneden hadden. Het O. M. merkte echter op, dat diefstal van gras evenmin is geoorloofd als diefstal van klaver, en eischte tegen de beklaagden f3.— bonte subsidiair 1 dag hechtenis. Een beklaagde, die vervolgd werd we gens het loopen over een andermans grond zonder vergunning, trachtte don dans tc ontspringen, door op te merken, dat in het proces-verbaal genoemd werd Jan v. d. L„ terwijl zijn naam was Johan v. d. L. Hij wenschte dus niet de straf te krijgen, die voor een ander bestemd was. Hij gaf echter toe, dat hij op den grond geloopen had. Maar, zoo betoogde hij, het was een dijk langs stroomeiul water en dus oeu openbare weg. Daarna ging hij behandelen het recht van den Burgemees ter, om voor iiet begaan van dien weg veVgunning to geven, terwijl deze blijkt f" zijn vc'rpacht, maar midden in dat betoog viel de kantonrechter hem in de rede, met ve'rzoek zich te bepalen tot de zaak, waar- voo'r hij gedagvaard was. Het O. M. eischto f3.boete subsidiair 1 dag hechtenis. Een jongen, die, met zijn meisje wan- delend, door een anderen jongen herhaal delijk was getart om te vechten en ten slotte doo'r dezen en 3 anderen was aan gevallen, had daarbij te zijner verdediging gebruik gemaakt van een boksbeugel. Vóór hel bij zich hebben van dien boksbeugel en het gebruik maken daarvan was "bij vervolgd, maar zijn verdediging grondde Hij op het feit, dat hij getart was, waartoe hij zijn meisje als getuige a décharge had medegebracht. Die verdediging hielp hem echter weinig. Gevraagd werd veroordea- ling tot f 10.boete subsidiair 3 dagen hechtenis. Een paar hengelaars, die zonder vergun ning in verpacht water hadden gevischt onder de gemeente 'Overschie, hoorden f3 boete subsidiair 2 dagen hechtenis tegen zich eischen. Een rijks- on een gemeente-veldwachter, te zamen buiten Overschie fietsende, hooi den een .schot uit de richting van den, watermolen van J. N. Zij begaven zich onmiddellijk daarheen, zagen N. op diens erf terugkeeren en een geweer achter een heining wegstoppen. Zij namen het geweer in beslag .en verbaliseerden N. wegens overtreding der jachtwet. Als verdediger trad op Jhr. mr. Pompe van Meerdervoort, uit Rotterdam, die be toogde, dat de man had geschoten op een rat, omdat hij veel last van- ratten had, De verbalisanten hadden den man, zooals zij zelf erkenden, niet in het jachtveld gezien en konden 'dus ook niet zeggen dat hij in jagende 'houding was geweest, in welk geval alleen verbeurdverklaring ge oorloofd was. Het 0. Af. wees cr op, dat de mail het geweer, dat met scherp geladen was ge weest, had weggestopt, wat wol aanduid de, dat hij iets) had gedaan wal niet go oorlootd was. Trouwens, 'elke jachtovertrc- der beweert, dat hij op iets anders had geschoten clan op dat, waarop hij niet mag schieten. Spr. wil gaarne laten vallen „de jagende houding"; het 'zich met een ge weer bevinden in een jachtveld zonder vergunning is reeds strafbaar. De eisch luidde 2 maal fö.boete sub sidiair 2 dagen hechtenis. Een jongen, die op 31 Augustus een klakkenbosch onder het publiek had ge worpen, hoorde f5.'boete subsidiair 3 dagen hechtenis tegen 'zich eischen. Een slagersjongen, die op zijn fiets do Plantago inreed, maar 'vóór het bordje eraf was gesprongen, vertelde 'clat hij den agent had aangekeken cn deze daarop had ge zegd, dat hij hem zou bekeuren, omdat hij hem zoo brutaal aankeek. „Ik hen dus niet voor het fietsen m de Plantage, maar voor het brutaal aankijken bekeurd," zeide de jongen. Het O. 'M. eischte t'0.50 subsidiair L dag hechtenis. Een der beklaagden, 'die een proces-ver baal had ontvangen, waarin stond, dal hij over een weiland onder Maassluis had ge loopen, zonder daartoe vergunning te heb ben, merkte op, 'dat dit land onder Maas land lag. Het O. M. erkende die onjuist heid en vroeg op grond daarvan vrijspraak. De bekl. deelde nog mede, dat hij bin nenkort toch wel weer hier zou komen, want de verbalisant zoekt hem en dan moest meji er ten slotte wel eens „bij" zijn. Een mooi raadslid. Men meldt uit Arnhem aan „De Tel." Voor de rechtbank stond terecht zekere Th. J. J., bicrbotteluar, te VTIeerenbcrg, tevens lid van den raad dier gemeente. Z.Ed. Achtb. lmd zich tc verantwoorden ter zake, dat hij, toen de marechaussees, op last en met machtiging van den burgemeester, zich aan zijn woning vervoegden om in zijn woning een onderzoek in te stellen naar overtreding der drankwet, zich met gewold 'n bedreiging heeft verzet tegen die beambten door onder den uitroep„Kom cr maar L"ns in als je durft", met een bijl te dreigen en 'oen de beambten daarop die bijl m beslag wilden nemen, zich heftig heeft verweerd. Het schijnt, dat het verzet nog al heftig is geweest. Zelfs Mch's kinderen namen cr aan deel. Een dezer heeft de marechaussees nvt oen pook geslagen. Bekl., die het feit erkent, meent, dat d° politie in zijn huis niets te nuiken lud, dmu' dit een gesloten huis is, dus geen d -ank- of verlof-lokaliteit. Desgevraagd zegt de brigadier der marc- clnmssce's, dat hij bekl. moest hooren en tevens een onderzoek moest instellen in zijn woning, omdat hij werd verdacht aan kinde ren bier te \crkoopcn. Met behulp van getui genverklaringen, is dit feit thans vastgesteld. 'Ie dier zake zal boklaagde's echtgenoole voor den kantonrechter verechijnen. Herhaaldelijk was bekl. uitgonoodigd een verhoor to ondergaan, maar hij weigerde per tinent. Dc officier van Justitie legt een lijstje over van het aantal vonnissen, dal het edel-achtb. raadslid iwds beeft ondergaan, 't Zijn cr ve!o voor dronkenschap, politic-overtreding, dmnkwetovertreding enz. liet O. Af. meende, dat hier een flinke straf gcwcnsclit is en requireert beklaagde» veroordeoiing wegens wederspantiigheid tot J maanden ge va nge n isst ra f Luchtvaart. Vliegwedstrijd. Afen meldt ons uit 's-Gravenhagc Aledegedeeid wordt, dat zich hier t?E

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2