STAÏ)SilETJWSrm^^ Een stoomschip gestrand. Gemengd Nieuws. De Turkseh-Itallaansche oorlog. Be Kamer vare Koophandel to Rotter dam heeft het volgende regesringstelegram ontvangen: Volgens bericht, door hot Nederlandsche gezantschap te Konstantinopel vande Otio'uaansche regeering ontvangen, worden van ]L Zaterdag ai alle Otomaansche lich ten in do Middel [andsche Zee van het vuur van Kaap Nare (Dardnnollen) ai, evenals de lichten, in de Adriatische en de Roode Zee, niet meer ontstoken. Nederl. scheepvaart en de oorlog. De directie van de Kon. Ned. Stoom boot Mij. heeft aangaande de gevolgen, die 'de Ttnliaansch-ïurkfeche oorlog voor haar sieomvaartdiensten op de Middcllandsche -Zeehavens kan hebben, aan liet „dlbld." liet volgende meegedeeld De oorlog tusschen Italië en Turkije zal, voor zoover thans voorzien kan worden, geen noemenswaardige gevolgen op ons bedrijf uitoefenen. Zeer onwaarschijnlijk mug bet geacht worden, dat onze schepen van één der beide oorlogvoerende parljjen overlast ondervinden zullen, te meer daar de strijd tot Tripolis gelocaliseerd schijnt to zullen worden. De vrachten zullen in het Oostelijk deel der Middellandsche 'Zee teil gevolge van liet terugtrokken der Italiaansehe han delsvloot uit die wateren, ongetwijfeld rij zen, en wellicht zal dit ons bedrijf hier en 'daar ten voordeele komenaan de andere zij de zullen vele verschepers, geleid door al 'dan niet gewettigde vrees voor betalings moeilijkheden, door den oorlog veroorzaakt, geen goederen naar Turkije durven zenden, waartegenover weer staat, dat een mogelijke boycot van Ttaliaanschc goederen de plaat sing van orders in Nederland en zijn achter land in de hand kan werken waarmede hei vervoer met onze lijn gebaat zou zijn. Zooals gezegd, zijn noch groote voordoo ien, noch belangrijke schaden uit dezen krijg op dit o ogen blik te voorzien. Intern, Sanitaire Conferentie. De Intern. San.faire Conferentie, die op 10 dezer te Parijs zou gehouden worden, is, naar aan de „Ncd." bericht wordt, lot No vember uitgesteld. Sleehthooromleii. Het hoofdbestuur van de vereeniging tot bevordering der belangen van slechlhooren- 'den deelt mede, dat de heer J. It. T. \V. van den Ham, oud-notaris te Hanteren, lie- sloten heeft aan de vereeniging ten geschenke aan te bieden, een perceel grond met hout gewassen en weiland, groot ruim drie hecta ren. gelegen te Hunt eren, om daarop een landhuis te stichten. liet hoofdbestuur heeft in verband hiermee tegen heden een buitengewone algemeenc vergadering in Den ITaag uitgeschreven. ,(„Vnd." Bond van ontvangers der dir. belInv. en acc De bond van ontvangers tier directe belas tingen, invoerrechten en accijnzen (oud-sur numerairs) vingen in een adres aan de Tweede Kamer, het daarheen to willen lei den, dat de ontvangers eventueel de-el zullen hebben aan het tot stand komen van de aan slagen, op to leggen krachtens de onlangs igedionde wet tot heffing van een inkom stenbelasting. Dooi' heil ambtshalve lid te maken van de volgens dat wetsontwerp in 't leven te roepen Rchattingseoimnisriën en cmuriisjfji van aanslag, zou, zoo zegt adressant, partij kunnen worden getrokken van de locate ken nis, door deze ambtenaren verkregen. VLA AR DIN GEN, 2 Oct. De storm. De storm van Zaterdagavond heeft ook in deze gemeente liecl wat schade aangebracht. Ver schillende schoorsteenen moesten het ont gelden, terwijl bij onderscheidene bewoners gaten is do daken werden geslagen. Op sommige plaatsen regende het pannen van de daken, en zag de politie zich genoodzaakt gedeelten van straten af te zetten, 0111 evcn- tueele ongelukken voor personen te voor komen. Het meest hooft wel het zoo fraaie plant soen geleden, hetwelk thans een woestenij gelijk is. Door het geheele „Hof" liggen boomen en gedeelten van hoornen verspreid. Ook de oudste boom, pl.111. 200 jaar, on staande bij hel schuurtje van de tuinlie den, is geveld. Ook op den Schiedamschcn weg is een boom, staande voor het woonhuis van den heer W. J. van Dusseldorp, in diens tuin vlak naast de serre terechtgekomen. Twee daarnaast staande hoornen, die ieder oogen- blik dreigden te vallen, en dan op het woon- huis van den heer v. Dusseldorp waren terechtgekomen, konden nog bijtijds door stutten staande gehouden worden. Voorts zijn enkele boomen aan den Maassluisschcn dijk gevallen. Een broodwagen van G. Niemantsverdriet en Zoon, geladen met brood, woei bij de viaduct geheel om. Een schippersvrouw werd van de loop plank afgeslagen en viel in de haven. Met veel moeite werd zij door het personeel der gemeentegasfabriek gered. VLAARDINGEN, 2 Oct. Na des voormid dags bevestigd te zijn door zijn schoonvs.- der, ds. H. J. Baarslag, predikant te Ab coude, met een rede naar aanleiding var Galaten 1:11, deed ds. N. v. d. Snoek, overgekomen van Ooster-Nijkerk, gister avond zijn intrede in de Ned. Herv. Kerk alhier. Z. Eerw. bepaalde in zijn eerste prediking zijn gehoor bij de woorden, vervat in 1 Korinthe 3:7: „Zoo is dan noch hij, die plant, iets, noch hij, die nat maakt, maar God, die den wasdom geeft.". Aan 't einde der prediking richtte de nieuwe leeraar de gebruikelijke toespraken tot verschillende colleges en personen, 0. a. tot de burgemeesters van Vlaardingen en VlaarcL-AmbachL Do gemeente, die in groo- ten getale was opgekomen, zong tenslotte haar nieuwen herder too de zegenbede uit Ps. 131: 3. OVERSCHIE, 2 Oct. Door den plaats vervangend districtveearts A. J. van Vel- zeu is bij een gestorven rund van den vee houder Joh. Hofstede miltvuur geconsta teerd. OVERSCHIE, 2 Oct. Door den hevigen storm, welke Zaterdagavond alhier woedde, zijn verscheidene boomen aan den Dellweg onder deze gemeente omgewaaid, die het verkeer van hier naar Delft Voor rij- en voertuigen geheel stremden. Ook aan vele gebouwen werd stormschade veroorzaakt door het afwaaien van dakpannen, gedeelten van schoorsteenen en hot indrukken van ruiten. De storm. De avond van 30 September en de daar opvolgende nacht zullen mot een zwarte kool in do annalen der historie blijven aan- getcekend, naar aanleiding van den ontzet tonden storm, die, behalve de ellende op zee, tal van gemeenten op een treurige wijze heeft geteisterd. En onder die gemeen ten behoort helaas ook Schiedam. Vaar boomen staan daar heeft de storm zijn weg geteekend. En waar moeten wij beginnen om de verwoestingen le beschrij ven: de Plantage, het Emmaplein, de Offi- eierenvoreeniging'? Zo zijn door den storm geteisterd, op een wijze, die voor jaren liet harmonisch mooi heeft vernietigd. Aan liet Emmaplein, dat mooie stadsge deelte. met zijn fraaie, goed verzorgde plant soentjes en fraaie boomonrijen, ziet men een viertal boomen liggen, de trottoir opge broken, de hekjes in elkaar gedrukt, de plan ten vernield. f In de Plantage liggen tegenover bet Een- drachtsplein 4 zware boomen Legen den grond, die in hun val de omgeving vernie tigd hebben. Een telefoonpaal, waarbij allo draden gebroken zijn, hangt over de sloot. Verderop liggen nog een drietal boomen omver, die eveneens in hun val groote schade hebben aangericht. Een paar boo men zijn te halverhoogte van den stam afgebroken als glas. Zware takken zijn af gerukt en door het lagere hout geslingerd; wat in de bloemvelden stond, ligt plat tegen den grond. Tal van boomen staan gereed 0111 in den losgewerklcn grond hun laatste steunpunt te verliezen of rusten op een buurman, die minder van de kracht der storm to lijden heeft gehad. In alle bloembedden, op alle paden en grasvlak ten, tusschen allo bosehjes liggen de af gerukte takken en vormen te samen een beeld van vernieuwing, dat treurig is om sum te zien. In den tuin der Officierenvereeniging is do verwoesting niet minder. Daar heeft de storm, van do zijde der Damlaan ko mende, zich een baan getrokken over de gehcelo lengte van den tuin. Een tiental der grootste boomen zijn uit den grond getrokken en omver geworpen, een paar hoornen middendoor gebroken of in de lengte, afgescheurd. De veranda nabij de laan is ten decle van zijn dak lieroofd, door het rostecende gedeelte is een zware tak gedrongen. Tusschen het gebouw en ile muziektent staat haast geen hoorn meer overeind. Deze hebben in hun val Moeien en tafels omvergeworpen en in elkaar gedrukt. Een deel van het dak der muziektent is van zijn overstekend aedeelte ontdaan, lil de toegangslaan zijn t boomen ontworteld en andere hangen nog zoo wat in den grond. Tusschen het opgehoogde gedeelte van do Broers vest en de in aanbouw zijnde openbare school is een boom omgeworpen die een scheidingsmuur heeft doen ver dwijnen. De takken sloegen daarbij tegen een der zich daar bevindende woningen en vernielden een paar ruiten. liet gewel dige lawaai dat daarbij veroorzaakt werd, deed de bewoonster van schrik bewuste loos neervallen. De bewoner kon echter zijn woning niet verlaten en stond te roe- peil om een dokter, zoodat de politie den man moest te hulp komen. Irr de Warande zijn boomen gebroken en ontworteld, evenals in den Diefhoek en op den West Erankelandschen dijk. Tal van schoorsteenen zijn afgewaaid, vele hebben in huil val belangrijke scha de veroorzaakt. Ontelbaar zijn do dakpan nen die werden afgerukt en weggeslin gerd. Van pand 52 aan de Hoogstraat zijn zoo veel pannen van hot onbeschoten dak af beschoten dak afgewaaid, dat do zolder voor een kwart open ligt. De schutting voor het in aanbouw zijnde schoolgebouw lag Zondag op straat, enz., enz., enz. Dankbaar mag men bij al dezo ellende wel zijn, dat geen ernstige ongelukken door vallende hoornen, schoorsteenen, pannen cn heiningen zijn veroorzaakt., Slechts van lichte kwetsuren hoorden wij. Maar natuur lijk is door do vallende voorwerpen heel wat schrik veroorzaakt. Aan het Hoofd stond liet water Zaterdag avond van half zeven tot twaalf uur drie i\ vier voet hoog en reikte hier en daar tot de raumkoziinen der huizen. Het Hel algemeen op, hoe het hout der zoo talloos gevallen boomen door ouderdom erg vermolmd was, zoodat die inwendige zwakbeenige, gevoegd bij de droogte van den grond, die door het in de laatste dagen gevallen water nog niet genoeg verzadigd was, er veel toe kan hebben bijgedragen om het weerstandsvermogen tegen de kracht van Aeolus te verminderen. De Vereeniging voor Armenzorg en tegen Bedelarij waarschuwt tegen het gezin Beit- sehut, wonende Noordmolenstraat 22, dat kinderen uitzendt om te bedelen. Nadere inlichtingen verstrekt het bestuur van bovengenoemde vereeniging gaarne. Spaarbank te Schiedam, Opgericht door de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, Ao. 1820. Ingelegd in de maand Sept. t 31866. en terugbetaald 1 29863.62. Er werden 72 nieuwe deelnemers inge schreven terwijl 50 deelnemers gelmei wer den afgeschreven. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantooralhier werd gedurende de maand Sept. 1911 ingelegd f 13780.67, terugbetaald £18693,55. Het laatste, door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 8380. AGENDA. Heden an volgende avonden. Casino, 8 uur. Specialiteiten-Voorstelling. Hedea en volgende avonden Circus, 8 uur. Specialiteitenvoorstelling. Heden en volgende avonden Tivoli Schouvr- burg, 8 u. Polnischo Wirtschaft. 3 Vereen. Lokaal Broersvcst, 8 uur. Bijbellezing door ds. J. de Zeeuw, 3 Oct. Groote Schouwburg, 8 uur. Het Rottere!. Tooneelgezelscliap, De zin voor het Kwade, 5 Lokaal Sell ie CS, te 8 uur, Christ. Geref. Gem. -yn ds. De Boer van Dordrecht. Zaterdag in den vooravond verspreid de zich hier ter stede het gerucht, dat een boot van de Rotterdamsclio Lloyd nabij Hoek van Holland op het strand was go- loopen. Niettegenstaande den geweldigen storm, gepaaid met stortregens, togen er dadelijk personen naar het station, om in den Iloek zich nader van hot ongeluk op de hoogte te stellen. Ook wij begaven ons daarheen en hoe wel natuurlijk in do stad wel reeds een geweldig weer was waar te nemen, bleek toch pas, toen do trein op den open weg was gekomen, hoeveel geweldiger de storm in werkelijkheid was. De waggons werden door den storm heen en weer geschud, do regen sloeg tegen de ramen, dat het water naar binnen spatte, cn de wind gierde rondom do voortsnellende wagens en huilde door de luchtkokers. Een ge broken telegraafdraad rammelde een oogen- blik op het dak der coupé alsof er steo- iieu opgegooid werden. In Maassluis bleek het buitendijksche ge deelte der gemeente onder water te staan, aangezien do trein eerst stopte aan de Rooncrsluis, alvorens aan het station do stoppen. Van de Rooncrsluis kunnen, de passagiers over den dijk naar Maassluis komen, zonder door het hoogo water te behoeven te gaan. Eindelijk kwamen we aan het station Iloek van Holland. Drie kwartier had de trein tengevolge van den storm voor dien tocht van 1 uur meer nondig gehad dan anders. In gezelschap van eert collega stapten wc toen het perron ai' en den iloek in, maar slechts langzaam konden wij voort komen, want dan joeg de storm ons recht streeks tegemoet; dan kregen wij een duw rechts, dan weer links. Soms moesten wij een oogenblik stilstaan. Een van een paar vóór ons uitgaande vrouwen kreeg, toen zij den hoek zou omgaan, onverwachts een duw van den storm in den rug, zoodat zij voorover viel in do modder en haar pakjes over den grond rolden. Nu kwam de ergste wandeling, n.L naar liet strand, bijna recht tegen den storm in. Mol moed werd de tocht in de dichte duisternis begonnen, maar te volbrengen bleek hij niet. Een juist passeerend rij tuig werd aangeroepen, maar de koetsier dacht er niet ever, den rit naar buiten to wagen. De passagiers, die hij vervoerde, moesten uitstappen cn zien hoe ze zou den komen waar zo wezen moesten; te berijden was do weg evenmin als te be- loopen. Dan maai' geprobeerd inlichtingen in te winnen aan het loodskantoor. Ook daar heen was de weg eigenlijk levensgevaar lijk. Eerst een trap in den dijk af, dan langs de loodshaven. Op dezen weg ont moetten wij mannen, die van boord kwa men. Van een baggermolen, die in het kanaal lag, hadden zij do bemanning, 6 per sonen, afgehaald, omdat hot vaartuig wa ter begon te maken. Van hen hoorden wij, dat de „Solo" al spoedig na het verlaten van den Waterweg, te ruim 4 uur uit den koers was geraakt en naar- het noor den was afgedreven en noodsignalen had gegeven. Do xeddiiigsboofc „President yan llcel" was daarop naar buiten gegaan, maar het was niet mogelijk in zee buiten buiten do pieren lo komen. Ook de zee- slcepboolca „Roode Zoo", „Noordzee", „Gouwzee" en „Schelde", die wilden trach ten hulp te verleenen, moesten onverrich- terzake terugkeeren. Van Andere zijden vernamen wij, dal volgens de het laatst ontvangen berich ten de „Solo" nog in diep water was en zich op 1000 A 1500 meter uit de kust tor hoogte van Ter Ileijde was. Daar had het de ankers uitgeworpen, had ook reeds een anker verloren. Men hoopte, dat de ankers zouden houden, maai' mot ecu vliegenden storm als er dien avond ging cn zooveel kracht had, was niets te voor spellen. Waar echter de storm uit een meer noordelijken hoek begon te waaien, hoopte men, dat dit het sclnp ten gunste zou komen. Maar, zooals later bleek, lang vóór den tijd dat deze gesprekken, werden,gevoerd, dreef "de ,,Sofo" reeds naar de kust, om ten slotte te stranden. Te 9 a 10 uur was hot van zijn tweede anker afgeslagen en op strand gedreven. De noodseinen waarschuwden, dat het schip dringend hulp noorlig had, waarop de reddingsboot van Terheijde, onder be vel van schipper Tuk, zee koos, oni ver binding niet het schip te verkrijgen, maar duisternis en stormen maakten het vol maakt onmogelijk, De dag moest afgewacht worden. Zoodra het licht begon te worden, werd liet reddingswerk weer ter hand genomen. De reddingsboot ging opnieuw in zee, ter wijl met hel reddingsmortier een touw over het schip geschoten, werd om zoo verbinding te verkrijgen. Do pogingen der dappere zeelieden wa ren niet tevergeefs. Toen eenmaal ver binding met het schip was verkregen kon hel voldoende genaderd worden om de mcnschon van boord en op de reddings boot te krijgen en hen naar wal te bren gen. De 39 personen, waaruit de beman ning bestond, werden in 3 tochten behou den aan wal gebracht. De kapitein bad een lichte hoofdwond opgeloopen, dooi dat een stortzee hem had opgenomen en in den bak geworpen, terwijl twee stokers beenwonden hadden gekregen. Spoedig werden aan allen droge klee- rea verschaft en na eenigen tijd van rust werden zij per rijtuig naar Iloek van Hol land en van daar per trein van 25 naar Rotterdam gebracht. De „Solo" zit thans dicht hij de kust, nog in de richting zooals het schip van den Iloek is gekomen, d. w. z. met den kop naar het noordon, dwars op het strand; bet helt naar buiten over. Een der opvarenden deelde mede, dat de „Solo" was uitgevaren kort achter de „Teessider", die rustig zee koos, zoodat ook op de „Solo" gedacht werd dat alles wel goed zou gaan. Maar dit schip werd plotseling door een paar grondzeeën ge grepen, waardoor zij uit haar roer liep, terwijl de rondloopende storm van Zuid west naar Noordwest en ten slotte tot N.NW. het nog verder uit do richting wierp. Niettegenstaande de machines tot de grootste krachtsontwikkeling werden aangezet en alles word gedaan om uit. do gevaarlijke positie Le komen, het mocht niets baten, do storm won het in macht. Do „Solo" dreef om den pier en naar do kust too. Wel werden ankers uitgeworpen, maar een ging er al dadelijk verloren, en de andere hield op den duur niet. Machines en stuurinrichting waren en bleven vol maakt in orde, maar hoewel de kop naar zee gehouden werd, kon het schip niet van de kust wegkomen. Do rest weet men. Zoodra liet schip op strand lag, sloe gen de zeeën er overheen, do onderste vuren doofden al heel spoedig, maar de bovenste vuren bleven branden, zoodat do dynamo kon worden aangekoppeld;daar mede bad men de eleolrische verlichting ter beschikking, wat natuurlijk voor schip en bemanning van do grootste beteekenis was. Do Javaanschc stokers, de blauwen zoo als zo natuurlijk door den verteller wer den genoemd, benevens de twee zieke sto kers, werden liet eerst in de reddings boot gebracht cn zoo werden achtereenvol gens de 39 man gered. Gisteren zijn tal van personen naar den Iloek en naar Ter Ileijde gegaan, om do gestrande boot te zien, zoodat het daar, niettegenstaande het nog weinig uit lokkend weer, vrij druk was. De „Solo' is een vrachtboot, groot bruto 3353 en netto 2375 xeg. ton on was geladen met stukgoederen, brugdeelen, pijpen, spoorstaven, enz. Met de Nieuwe Bergingsmaatschappij to Maassluis is een contract gemaakt voor de berging van schip en lading. De storm. Door den hevigen stormwind uit het Noordwesten is Zaterdagavond in liet geheele westen van 011s land groote schade nango richt. Hier volgt een overzicht van de meest ernstige gevolgen Te Rotte rdfi m. De schade te Rotterdam aangericht, is buitengewoon groot. Het aantal omgewaaide schoorsteenen, ontwortelde boomen, ingedruly te spiegelt uiten, neergeslagen heiningen is ontelbaar en den gehceien dag door kwamen nog bij politie en reddingsbrigade berichten daaromtrent in. In de plantsoenen als Park, Oude Plantage, Nieuwe Plantage, Diergaar de, werd groote schade aangericht en reus achtige boomen braken af. Dat was inzon- deiheid ook het geval in het plantsoen, voor liet ziekenhuis, aan den Goolsingel, waar ze]fs verschillende ruiten zijn ingewaaid. Onherstelbare schade is in de Diergaarde aangericht, hoewel deze zich gelukkig alleen tot de nanplantingen beperkt. De gehouwen zijn intact gebleven. De groote verwoestln» is aangericht rondom "de Rots; maar geen onkel gedeelte van den f raaien tuin is ongedeerd ge bleven. Wanneer men weet, dat niet minder dan ruim veertig groote boomen ter aarde zijn geworpen, kan men zich een denkbeeld vormen zoowel van de kracht van den wind ai- viui den aanblik, dien de overal met bla deren eri tukken bezaaide tuin gisterenmor gen opleverde. Dat de vallende boomen geen schade aan de gebouwen hobben aangericht, is inderdaad een wonder. De groote serres zijn eveneens gespaard gebleven; alleen van don linkerzijgevel der Victoria-serro is door een afgcrukten tak de bouten bedekking be schadigdvoorts zijn van alle serres eenree dei kleine ruiten stuk gewaaid. Op de rivier heeft het ook ontzaglijk ge pookt, ofschoon het getal ongelukken voel geringer is dan men vreesde. Alleen is een graanelevator, liggende bij boei 10, gezon ken, terwijl in de Dokhaven het daar lig gende omsmettingsvaartuig van zijn touwen los-doeg en driftig werd, waardoor de zich t.uirop bevindende ziekenoppasser en vrouw een oogenblik in doodsangst verkeerden. Gelukkig slaagden enkele sleepbooten er -poedig in, de boot op te vangen en weder vast te leggen. in de Maashaven zijn 10, in de Waal haven 9, in de Rijnhaven 6, en verder van de boeien op de rivier een aantal zeeschepen van de trossen losgerukt an op drift gesla gen, Met de hulp van sleepbooten heeft men de zeeschepen weer vast kunnen maken. Aan sommige schepen is schade aangericht, hi de Waalhaven is ook de drijvende politie post lo-ges!agcn en op drift geraakt. De tjalk Grietje, schipper Velvis, die in de Rijnhaven langs het stoomschip Llanisten lag, .sloeg los, dreef naar den wal, kwam in botsing met umleie schepen, brak door mid den en zonk. [let,, kraaksehip Op Hoop van Zegen, •schipper 0. J. Bnigts, is in de Waalhaven \ol water ge.-higen en gezonken; van heide -chcpcn zijn de opvarenden gered. De boeien 23 011 25 op de rivier zijn ge zonken, andere boeien zijn losgeraakt. Veel bekijks had gif teren de motorboot Jam-je aan dc Lemelmven, die nog met den -tin en op den wal zat, terwijl het aehtpr- "irid enkele meters lager in het toon sterk gedaalde water slak. Omstreeks half vijf li-id men de motorboot met vereende krachten rij van den wal en vlot in de luiven gekre sen. De schipper er van is te Oven-chic woonachtig. Van verschillende groote handels!ood=en op Fijenoord z,ijn heeie of halve daken af gewaaid. In de KraItem-leeg werd een vrouw door ien vallenden schoorsteen .getroffen en kreeg en schedelbreuk. In de Middelland,«traat werd een gewonde vrouw con banketbakkerswinkel binnenge dragen. Terwijl men daar bezig was Imar te verbinden, woeien twee spiegelruiten van den winkel in en kreeg zij, evenals de omstan ders, door dc glasscherven nog ineeidore kwetsuren. Legio is het aantal personen, dat door den wind tegen den grom! geslagen werd cn op een of nndeie wijze verwondingen oplie pen. Het water steeg nog tot 3.20 plus 11.R- \'a 1 907 wit» er niet zulk een hormon vloed geweest. De „Batavier 4", die gisteren te Rotter dam is binnen gekomen, heeft zwaar met den storm gekampt. Aan boord waren 70 ■Jachtpaarden, waarvan de helft elkaar dood getrapt heeft. Do Hull-boot „Ecvaidx Ab be* is gisteren binnengekomen. Zij had rijt' schipbreukelingen van ccn Lngel-clien kollet' aan boord, die ter beschikking van don Engelsehen consul zijn gesteld. Vrijdag uitrok uit Rotterdam de zeelichter „Mo del ne kunst", gesleept door de zccslcepboot Athlect". Tri „Atideet" is den "Waterweg binnengekomen, hebbende den zeelichter door len stoim verloren, Alen vices', dat de zee lichter met 6 man is vergaan. Op den Nieuwen IV a t c r w e g. Men meldt uit den Iloek van Holland, d.d 1 October: De Ilanviehboot „Munich", die gisler- 'vond langs haar steiger lag, om 's avonds zee to kiezen, is tegen 7 uur door den ont- ellenden storm losgeslagen cn aan den over kant omhoog geloopen. De reizigers, die met de „Munich" mee, moesten, hebben gedeel telijk in het hotel en gedeeltelijk in de trei nen overnacht. Vanmorgen heeft men te ergcef» getracht de „Munich" los tc trek ken, "Wanneer het met 't volgend hoogtij ge hikt, gaat ze eerst naar de werf Wilton. De pnssagiorsboot van Harwich kwam eerst vanmorgen 7 uur hier aan. Op de Mansvlakte zit een hom. Do stooin- •eddingboot is binnendoor ter assistentie 'oiliokken. Door den storm kon ze nog niet himendoor. De Duit.-ehc sleepboot „Thor kwjm hier om 12 uur 15 binnen cn rappor teerde, dat ze 0 mijl in zee bij Umuiden den zeelichter „Moderne kunst" verloten heeft. Men meldt uit Maassluis d.d. 1 October: De gisteren vertrokken Italiaansehe stoom boot Kennis" heeft den storm op do Maas vlakte doorgemaakt en is hedenmorgen te ruggekeerd. Zij heeft ankers cn kettingen verloren. De sleepboot „Thor", gisteren ver trokken met den lichter „Moderne kunst") is vanmorgen teruggekeerd. De lichter is verloren, waarschijnlijk verongelukt,, /s£Hciiv11

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2