L P VICTORIAWATER De Koninklijke Tafeldrank. BINNENLAND. Kerk en School. STADSNIEUWS. Kunst en Wetenschap. Luchtvaart. V Ingezonden Mededelingen. Gemengd Nieuws. Sweging hoeft aangesloten. Maar aangeno- fmen zelfs, dat liij op tijd aankomt, dan jkan hij nog niet voel uitrichten, daar zelfs de beste divisie, waarover de regeering kan beschikken, geen voldoende nnmities heelt en daarom is het te erger, dat liet grootste arsenaal van China, dat van U;m- jaug n.l. in handen der jevolutionnairen is gevallen. Van het hof. H. 31. do Koningin-Moeder is gisteren van het paleeisperron Het Uoo vertrokken per extratrein om 5 uur 16. II. 31. reisde in den salonwagen van de Xcnl. Cenlr. Spoormij. en was vergezeld van freule van de Poll en graaf Schimmelponninck, die de reis naar Zuid-Tyroi medemakon. Tot aan de trap van liet pah'ishonles verge zclcl van Prinses Juliana, begeleidde 11.31. de Koningin Haar 3Ioeder wandelend naar den trein. li. 31. de Koningin-Moedor ver zocht de Koningin haar groeten aan den Prins te brengen. De Koningin-Moedor droeg een bouquet van rose en roode ro zen. De burgemeester van Apeldoorn was bij liet vertrek aanwezig. Het publiek giuet- te eerbiedig. Eldderord# Bij Kon. besluit is bevorderd tot offi cier in do ordo van Oranje-Nassau, dr. J. L. Nommenson, opliorus van bet Uijn- sche Zendingsgenootschap in de Ba'aklau- den, op Sumatra. Personalia. Dy Koninklijk besluit is met ingang van 1 November 1911, de schout-bij-nacht F. C. E. L'. Koster, directeur en comman dant der marine te Willemsoord, bevor derd tot vice-admiranl. De Tacature bij de Alg. Rekenkamer. Bij de Tweede Kamer zijn vct/nekscluif- ten ingekomen van jhr, .1. O. de Jong van Beek en Donk, ootl-gouvemem van ('uva cao te 'sllage. en een van A. W. v. dj. 31eev; uepensionneerd kolonel, hoefd-mten- dant van liet leger in Nederlanrisch-lndié, te Breda, houdende vrzoek hen te plaat sen op do voordracht aan 11. 31. de Ko ningin voor de benoeming van een lid der A Igemeene Rekenkamer. Besmetverklaring opgeheven, De minister van Binnenlands vit Zaken heeft goedgevonden zijn beschikking van 20 Juni 1911, waarbij Smyrna is besmet verklaard wegens Aziatische cholera, in 1e trekken. De «Koningin der Nederlanden". Het stoomschip Koningin der Neder landen", dat te Colombo met cholera in quarantaine heeft gelegen, vertrok gisteren van Perim. De gezagvoerder seint, dal de gezondheidstoestand aan boord goed is. stel is met de bezwaren van Gedeputeer den rekening gehouden; do strekking van het voorstel is evenwol dezelfde gebleven. Koloniaal Etablissement. Naar het „Hbld." verneemt, hoeft de Schoonheidscommissie te Amsterdam haar goedkeuring onthouden aan het gevelont werp voor het nieuwe koloniale etablisse ment, dat aan het IJ Hij de ,W,estqnloik> sluizen verrijzen zal. Pensioenregeling H IJ. S. M. Door den Bond van Orde is aan de directie der H. IJ. S. 31. hot verzoek ge richt, om voor hot personeel, dat bij de staking in 19D15 werd ontslagen, doch we der in dienst genomen, de jaren vóór 19D3 bij de berekening van het pensioen te doen medetellen. Tevens deelde de Bond van Ordo mode, dat gaarne gezien werd, dal al do dienstjaren bij pcusioimeering medetellen voor hen, die om andere re denen tijdelijk uit den dienst der II. IJ. S. 31. traden, zooals bijv. het personeel, dat in dienst geweest is bij de Zuid-Af ri- kaansche Spoorwegmaatschappij. Door do. directie is geantwoord, dat in de nieuwe pensioenregeling met deze wen- schen rekening zal worden gehouden. Volgens bedoelde regeling zal het pen sioen worden berekend over alle jaren, welke iemand in den dienst der .Maat schappij is werkzaam geweest, waaruit volgt, dat ook voor de door deri Hond van Orde bedoelde personen do jaren vóór 1903 bij de berekening van hun pensioen zullen medetellen. („Hdbl.") Het pnlels-iraailhulsvraagstnk. Naar de „Tel" uit betrouwbare bron ver neemt, is van de zijde van het Koninklijk Huis aan de lands regeer ing te kennen ge geven, dat II. 31. do Koningin hoogst on gaarne het Paleis op den Dam aan zijn tegenwoordige bestemming zou zien ont trokken. II. 31. zou er prijs op stellen, het ook als Paleis aan historische momen ten zoo rijke monumentale bouwwerk, uit sluitend Koninklijk verblijf te doen blijven. De verkiezing in Den Haag I Naar aanleiding van de verklaring van nvr. E. L. van Einden, dat hij geheel hui- ten zijn voorkennis door een aantal per sonen randidaat is gesteld voor den ge meenteraad, een handelwijze, die hij te on begrijpelijker noemt, omdat die eamlidaat- stelling plaats had tegenover een candidaal der kiesvereeniging (den heer Sehalekampl. tol wier bestuur hij zelf behoort, en waar over mr. v. E nu'en ten zeerste voront waardigd is, schrijft de „N. Crt." nog. 3Iimter duidelijk is de beweegreden die tut deze zonderlinge candidaatstelling ge leid heeft. De namen van de 4! kiezers, die de lijst samenstelden, geeft geen vol doen de opheldering. De heer v. F.mbden werd n.l. candidaal gesteld door moeren deels .Toodbche ingezetenen, kleine kooplie den, bewoners van de lied. Gracht en omlig gende buurten, zoodat hier verhand met voorkeur van die ingezetenen voor 'u c.uuli- daat, die tevens In u gelooBgenool is, uitge sloten moet worden, daar inr. v. F.mbden tot de gezindte der anti-revolutionairen behoort, en de mogelijkheid, dat men in hem een beteven anti ivvolutionaiien u\n didaat vond dan den heer Schalekaiup kan ook niet worden gedacht, daar on der de 41 kiezers geen anti-revolutionairen voorkomen. 3Vaarschijnlijk heeft men hier te doen met 't een of ander persoonlijk kabnaltje, door iemand op touw gezet, die een aan tal kiezers heeft weten over (e halen hun naam op ceen lijst te leekencii zonder pie eies te weten waarvoor, Enkelen van de 41 kiezers, bij wie wij inlichtingen inwon nen, wisten met eens dal hun naam op de lijst voorkwam. Eenzelfde geval heeft zich eenige jaren geleden voorgedaan, bij een verkiezing voot dt* Provinciale Staten, toen tegenover dr. LtTy plotseling de enndidutuur opdook van den spraakleeraar Van bier, die toen ook moest verklaren niet te weten van waai de wind kwam, die hem legen zijn wensdi in do politieke arena deed terecht komen. Do grensregeling: ran Amsterdam. Het „Hbld," verneemt, dat binnenkort het voorstel van 1>. en W. inzake do wij ziging van de grensregeling van Amsterdam kan worden verwacht. Zooals men weet, hebben legen peil dergelijk mondei, om vattende Watergraafsmeer, een deel van Sloten en van Zaandam, vroeger Gedepu teerde Staten van Noord-Holland bezwaar gemaakt. In het nieuw in le dienen voor- Yorbandmlddelen. Te 's-liravenhago sprak gisteravond de heer C. F. Utennöhlon over verbandmiddelen voor eon niet zoor talrijk gehoor, waaron der zich 'Z. K. II. Prins Hendrik der J\e- derlandon bevond.. ÏTet grootste gedeelte van de rede, die met lichtbeelden werd verduidelijkt, was gewijd aan de bereiding van de watten, van hot oogenblik, dat zij voor gebruik gereed, de fabrieken van don lieer Utor- möhlen verlaat. Ook vindt de heer Uter- niühl gelegenheid te wijzen op het groo- to nut van het oprichten allerwegen van zg. eerste hulpbrigaden, welke, bestaande uit in de verbandleer eonigszins geoefende mcnschen, in tijd van oorlog en van ram pen liet Roode Kruis krachtig kunnen ter zijde staan of op eigen gelegenheid arbei den. Hij waarschuwde horhaaldolijk tegen het verbinden van wonden met niet asoptisch gemaakte handen en verbandmateriaal on tegen het treden buiten de grenzen van eerste hulp door niet-geneeskundigen: men bepale zich tot het asoptisch afdekken van de wond in afwachting van de komst des geneeshcers. Krachtig wekte hij op lot liet medewer ken om het Roode Kruis iu ons land tot de beste van soortgelijke instellingen in Europa te maken, waartoe hij meende, dat men reeds op den goeden weg is. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het boroep te Benthui- gon, do heer A. H. J. G. van Voorthuizen, cand. te Ede (Gld.); te St. Annaland, cis, T. Stigter, te Berkel on Rodenrijs. Geref, Kerken. Beroepen te Ouderkerk a. cl. IJsel ds, W. don Hengst, te Veenendaal. Hooger Onderwijs. Vrije universiteit te Amsterdam. Bevor derd tot doctor in de theologie, de heer H. Jansen, op proefschrift: Het verbond van zonde een dood in het Oude Testament. Lager Onderwijs. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben het besluit van don raad der ge meente Papokop tot opheffing van do open bare lagere school aldaar, niet goedge keurd. Militairen. Belanghebbenden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende kennisgeving be treffende de zitting van den militieraad. In de godsdienstoefening der afd. Schie dam van den NederJ. Protestantenbond zal morgen als spreker optreden de heer 1). Rook, van liier. Stormramp in Zseland. Het Bestuur van het Provinciaal Wa- tersnoodeomité in Zeeland meldt ons het navolgende: Op den tien October hield het Besluur een bespreking met een lid van de Alge meene Veroenigde Commissie tot leniging van rampen door watersnood ,tc Amster dam en een lid van den Raad van Bestuur van „Het Oranjekmis". Van de zijde van ,,Itet Oranjekruis" werd alle mogelijke steun aan het Provinciaal Comité toegezegd, voor zoover de beschei den geldmiddelen, welke ook in luidere dooien des lands zullen moe-ten worden aangewend, zulks zullen toelaten. Namens administrateuren van bet wa tersnood fonds te Amsterdam werd ver klaard, dal, hoewel 1 rij hen het denkbeeld vooropstond, dat hel reglement, waaraan zij hij de besteding van de middelen van het fonds gebonden zijn, strikt genomen geen ruimte laat om bij een ramp als deze, die geen, eigenlijke ramp door wa tersnood kan genoemd worden, geldelijke hulp to verleenen, zij toch bereid zijn om do algotiioene vereenigde commissie tearl- viseeren, een ruime bijdrage af te zonde ren tot leniging der ramp, indien mocht blijken, dat de gelden, welke het Provin ciaal Comité en „Het Oranje-kruis" be schikbaar zullen kunnen stellen en degel den, welke, thans in den lande tot leniging van dc ramp zijn en zullen worden gege ven, ontoereikend mochten blijken om dat doel in voldoende mate te bereiken. Het Provinciaal Comité stelt f25.000 uit zijn fonds beschikbaar voor deze vamp. Het totale sehadecijfer is nog zelfs niet bij benadering te schatten, doch gevreesd wordt dat het wellicht tot f 150.000 zal klimmen. In deze omstandigheden, waar derhalve het bedrag der hulpverteening uit het Aru- sterdamseho Watersnoodfonds in ieder ge val nog niet vaststaat, on ook het juiste sehadecijfer nog vooreerst niet bekend kan zijn, terwijl niet twijfelachtig is, dat uit de titans beschikbare bedragen de schade nog bij lange ïut niet gedekt kan worden, ook indien men de hulpverteening binnen enge grenzen beperkt, achten „Het Oranje- kruis" en het Provinciaal Comité zich ver plicht, bij deze ■een beroep te doen op de algemeene liefdadigheid, teneinde in staat te worden gesteld, om aan de zwaar beproefde gezinnen van vis.sc.hors en an dere sehadelijdemlen, doeltreffende hulp te reileenen en du middelen terug te ge ven om hun broodwinning to hervatten. Het zal daarom door hen op hoogen prijs worden gesteld, indien plaatselijke eomité's dc geldinzamelingen willen ter hand nemen. Alle giften, welke zullen inkomen bij den penningmeester van „Het Oranjekruis" (Jhr. 31r. E. 1L J. F. van Bevervoorden tot Oklemeulen, ie Amsterdam) zullen aan gewend worden voor leniging van nood en schade in Zeeland en in andere doe len des lands, terwijl alle giften, welke bij den penningmeester van het Provinciaal Comité (Mr. J. F. van Deins®, te 3Iiddel- bmg) zullen inkomen, uitsluitend voor Zee land zullen worden besteed, Wij hebben reeds medegedeeld, dat „het Oranjekruis" £5000 hoeft gogovon. Op Woensdagavond 18 October a.s. zul du heer mr. A. W. Kamp, te 's-Gravou- liage, in JIusis Sacrum een voord each te n- avond houden voor de leden van het Depar tement der Mij. t. N. v, 't A. Ook niet- leden kunnen door het bestuur geïntrodu ceerd worden. Wij verwijzen belangstellen den naar de betreffeudo advertentie in dit blad. (Maandag a.s. zal in do etalagekast van do firma J. A. do Heer's Boekhandel (C. A. Rcnier) aan den Dam ter bezichtiging worden gesteld een schilderij, gevende een interieur van de Groote Kerk alhier, g schiklerd door onzen stadgenoot, clen heer A. van der Zee. 898ste Staatsloterij. Op 20 Nov. a.s. begint de trekking voor de 398ste staatsloterij. De verkoop van de loten zal bij allo collecteurs, behoudens bij zondere omstandigheden, aanvangen op 30 October a.a. Oil ERL AHN STEIN, Das weite Land. Do nieuwe tragi-coniedie „Das Weite Land", van Arthur Schnitzle.r, dat Dins dag a.s. door het Rotterdamse!). Tooneel- gezelschap onder den titel van Zieleraad selen wordt opgevoerd, wordt heden 14 dezer in 13 schouwburgen in het buiten land tegelijk voor do eerste maal ten too ncele gebracht, als te Weenen, Berlijn Alünchen, Hamburg, Frankfort, Breslau Leipzig, Praag, Hannover enz. Concours Harmonie- en Fanfarekorpsen Ter herinnering aan het 10-jarig bestaan van het Zaandarusch Fanfarekorps „Excel sior" te Zaandam, zal op de beide eerste Zondagen in Juli 1912 een groot nationaal concours plaats hebben van harmonie- en fanfarekorpsen, volgens de regelen der Fe iteratie. Oedipus-opvoeringen onder prof. Max lieinhardt in Holland, 3Ien schrijft ons: De onderhandelingen tusschen professor 3Iax Bernhardt en het Concert- en Theater Bureau 31. J. do Haan, den Haag, over eventueels 0 edi pu s- op voeringen hier t lande, mochten lot heden tot geen gunstig resultaat leiden. Daar, waar 3Iax lleinhardt's verbazend groot Oodipus-Ensemble hoogo eischen stelt aan honorarium, moest, ton einde de kos ten te kunnen (lekken, worden omgezien naar gebouwen, welke duizenden toeschou wers kunnen bevatten, bijvoorbeeld circus sen. Deze zijn evonwcl niet disponibel. Dc keuze voor den Haag is thans goval len op hot Gebouw voor Kunsten en We tenschappen, alwaar Woensdag 25 Octo hor a.s. een Qodipus-opvoering zal plaats vinden. De vertooningen zullen geheel gelijk zijn aan die in hef Circus Schumann, te Ber lijn gegeven. Allo decors on tooneclmalig' toestel wordt medegebracht. Circa 500 personen nemen deel aan do handeling. i Een gedenkteeken voor Veluanus. Voor Joannes Annstasius Veluanus (Joan nes Gorntsz Versteghe), den hervormer van Gelderland, zal to Garderen een gedenk teeken wordengesticht. Het plan gaat uil van den kerkeraad en de kerkvoogdij der Hervormde gemeente aldaar en wordt ge steund door ta! van invloedrijke personen, onder wie verscheidene beoefenaars dei- kerkgeschiedenis. \reluanus is geboren te Stroc (gemeente Garderen), waar zijn geboortehuis nog word. aangewezen. Hij arbeidde van 1544 tot 1550 als pastoor te Garderen en werd wegens zijn prediking in Gereformeerden geest af gezet en opgesloten. Na zijn ontvluchting uit de gevangenis schreef hij Der Leken Wechwyser, het boek, dat menigmaal is gedrukt en heeft bijgedragen tot de vesti ging van het protestantisme in ons vader land. In de laatste jaren is aan hot, licht gebracht dat Veluanus, toen hij in Ne derland niet meer veilig kon leven, als prediker heeft gearbeid te Bacharaoh aan den Rijn (Palts). Ook door andere geschrif ten diende hij de Hervorming en waar schijnlijk heeft hij een niet onbelangrijken invloed geoefend op do wording van den Heidelbergsehcn Catechismus. Do vorm, die aan het beoogdo gedenk teeken zal worden gegeven, is nog niet vastgesteld. Bij voorkeur zal het worden aangebracht aan of bij de kerk te Garderen, welker toren nog uit den tijd van Ve luanus dag teek en I;. Gardereu is trouwens de eenige plaats in Nederland, waarvan het zeker is dat de hervormer van Gel derland er heeft gewoond en gewerkt. De kerkeraad en do kerkvoogdij van Garderen hopen op den steun van hun eigene ge meente, van de protestantsche gemeenten in Gelderland en in geheel Nederland, en evenzeer op dc hulp van velen, die uit historisch oogpunt voor het plan sympa thie gevoelen. Vliegongelukken. De mechnuicien van graaf d'llespol, die naar we gemeld hebben een klap van do schroef van het vliegtuig van zijn mees ter gekregen heeft, is aan de bekomen ver wondingen overleden. De vlieger Fisher is Donderdag to Brook- lands ernstig gevallen. Hij vloot; op zijn cen- dekker, vrij hoog, nam oen draai en stortte ter aarde. De vlieger kreeg een hersenschud ding cn bleef langen tijd bewusteloos. Hij i- riiol buiten gevaar. Do vlieger Bibreek heeft Donderdag bi eea landing te- Les Bruyères een kind var zes jaar overvlogen. liet was terstond dood lingscommissie. Deze transactie kwam er dus, gelijk de Rekenkamer opmerkt, ten slotte op noor, dat 'een paard, tochchoo- remlo aan den secretaris dor commissie in eigendom overging a;ui een lid. Haar den Staat kostte hot f450, plus f85 on kosten van koop en verkoop. Hot verslag bevat nog zoo'n geval. Hot bleek haar, dat eenige leden van examen commissies voor hun reizen in 's rijks dienst hadden gebruik gemaakt van een ander vervoermiddel en van biljetten van een lagere klasse, dan zij in hun declara tion hadden vermeld. Naar aanleiding van een ingesteld onderzoek moest door de betrokkenen f 2798.7D/2 warden terugge stort. Ook kwam aan hot licht, dat sommige van examencommissies haddon gebruik ge- maakt van küomoterboekjes 2e klasse, doch den prijs van retourbiljetleu lo klasse had den gedeclareerd. Een ander had gede clareerd alsof een examen door hem in 1909 elders was afgenomen, terwijl zulks had plaats gehad in zijn woonplaats. Dien tengevolge had hij ten onrechte een bedrag van f 109.25 Wegens vergoeding voor reis- en verblijfkosten in rekening gebracht. Ook bleek, dat om. gelijke roden ook over 1906 en 1907 bedragen van f 101.25 en f84 ten onrechte waren gedeclareerd en ontvangen. Desniettemin was de betrokken minister niet bereid terugstorting dezer bedragen to vorderen, omdat de betrokkene over 1908 in het geheel geen declaratie had ingediend en het ook onbillijk was hem alleen te laten k„alen, terwijl anderen ook gefraudeerd hadden. De minister onder stelde ook „volkomen goede trouw" bij den betrokkene. Een slachtoffer der wetenschap. Woensdag is overleden do 25-jarige stu dent J. Th. Bomwater, de zoon van clen te Overvoen gevestigden geneesheer. De overledene is een slachtoffer der we tenschap geworden, meldt het „II. Dhlcl." In het Anisterdamsch laboratorium ver richtte hij namelijk reeds gedurende een jaar wetenschappelijke proeven, om mate riaal voor zijn dissertatie te verzamelen. Daarbij moet hij van lijd lot tijd giftige gassen hebben ingeademd, dio ten langen leste de oorzaak van zijn dood zijn gewor den. Na zich eenige dagen onwel gevoeld te hebben, word hij Zondag ziek cn over leed eergisteren. Als officieelo doodsoorzaak is ook vergif tiging door gassen opgegeven. De Reg i e r u ngs-31 ed icinal-Rat dr. Clemen.- ïti Kudolstadt, lieeft bevonden dut: Oiige veer een half wijnglas natuwlijk FRANK JOSEF-bittenvnter reeds zeker en krachtig afvoerend werkt. Echt „Franz JoscP'-wati in kleine hoeveelheden eenige malen daag- gebruikt, is een prachtig middel tegen aam beien en pijn in de lenden Uit cle staatsruif.' Do Rekenkamer maakt in haar jongsft jaarverslag krasse staaltjes openbaar van de wijze, waarop leden dor provinciale re gelingscomnrissio voor de paardenfokkerij in. Zuid-Holland uit de staatskas eigen zakken vullen. Zoo had, naar do sec.retaris-pcnningmces ter der commissie mededeelde, een lid de aankoopeommissie, telkens wanneer hij van een reis als commissielid thuis kwam, di uitgaven berekend naar het verschil van het bedrag hij zijn vertrek. Hij bracht dus eenvoudig in rekening de medegenomen som, verminderd met hel bedrag, dat daar van bij terugkeer nog in zijn bezit was onafhankelijk van den aard der gedam. Uitgaven, Hot schijnt, dat mei zulke dccln raties genoegen genomen weid ook. Nog krasser is een ander geval. IVzelfdi aankoopeommissie had den hengst „lui mu" voor f 1800 aangekocht van den se cretavis-penuingmeester der regelingscom missie. Daarna was dc hengst openbaa verkocht, en voor f 1350 eigendom gewor den van een tier leden der aankoopeom missie, die tevens lid was van de rege S.s, t> Munich". Uit Maassluis werd gisteren gemeld liet s.s. „3Iiniieh", dat tijdens den storm van 30 Rept. op 1 Oct. op drift en op den Zuid wal aan den grond geraakte, is heden door -1 sleephooten vlot gebracht en naar Rotterd<un opgostooind De storm en de zeevaart. Volgens do Woensdag openbaar gemaakte staat van liet Meteorologisch bureau te Lon den heeft de storm van 30 September op 1 October een buitengewoon karakter gehad. Enorm veel schade werd veroorzaakt. Niet minder dan CO stoomschepen en 20 zeilsche pen werden op de Lloyds ongeva Ileal ijst ge plaatst. Spelen op het dak van een school. Hoog in de lacht, met het gezicht op do daken en torens der stad, spelen nu dc kin deren van school No. 3 aan do Looiersgracht te Amsterdam (hoofd de lieer S. Th. Min nenat) bin en op het schoolgebouw. Ze heb ben daar boven op het platte dak van hot nieuwe schoolgebouw, dat bij het oude is aangebouwd, frismhc lucht in overvloed en ze kunnen naar hartelust spelen, 't Is voor het ein-t, dat in Amsterdam het dak van een schoolgebouw tot een speelplaats is in gericht en de schoolkinderen daar hun vrij kwartiertje kunnen doorbrengen. De vloer der speelplaats is van gewapend betón en omringd door een sirenen muur ter hoogte van 1 nieter ongeveer, daar boven is ecu netwerk van ij/ergaas gespannen tusschen ijzeren balken, zoodat er niets van het dak op straat kan vallen en men op het dak zelfs kan voetballen, De toegang tot de speel plaats wordt gevormd door een trapook deze wordt door hooge beschotten beschermd, ioodat ongelukken zoo goed als uitgesloten /.ijn. Zoowel hel ondom ijzend personeel als do kinderen zijn over deze dnkspcc-lplaats zeer tevreden. Wat oen ven-dril is er tusschen dit Jichtige'' sped tel rein en liet geheel ia- gebouwde, nauwe plaatsje tusschen de oude en de nieuwe school, waar nu nog de kinde ren uit de langste klassen spelen. (1 Rioter dan deze speelplaats aan de Eooiomgruchf, welke zich slechts op het dak van liet nieuwe gedeelte der school bevindt-, is een zelfde inrichting op de nieuwe open bare school voor gewoon lager onderwijs No. [s in de Balïstrttnt. Ook andere scholen zul len van deze si t'»lphiutseii voorzien worden. („Ubkl") vS.s. Ixion." Volgen» ecu telegram van Reuter heeft do gezagvoerder urn het te Colombo tanige ko men -ui. „Uoop Hope'' gerapporteerd, dut het s.s. „Ixiun" in de Straat Boeuda totaal door brand is vernield. Zeven Europeanen cn 13 Ghineez.cn verdronken. Er werd nog verder gerapporteerd, dal du gezagvoerder van de „Ixion',' zeker \vu-> dut de hooi, waar in Isowmgenrx'mde personen zaten, was ge zonken. Des nachts lmd hij kreten gehooid cu loon het dag vverd was du boot verdwe nen, De overlevenden van de „Ixion" werden

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2