EMSER-WATEK, Laatste Nieuws. klaring van minister Aehrenthal. Hij wees erop, dat alle. sprekers eenstemmig de mee rling hadden -uitgesproken, dat Oostennjk op het oogenblik onmogelijk tot een aan vallenden oorlog in staal sou zijn. Het is dan ook onbegrijpelijk, zoo zeidc hij, waar om Italië aan de zuidelijke grens van Oostenrijk toerustingen maakt. Hij sprak verder de hoop uit, dat de openbare mee ning in Italië tot een beter besef van Oos tenrijks houding zon komen, en voegde daaraan toe: „De algemeene erkenning, dat liet ministerie van buitenlandsche zaken een vredelievende politiek voert» is een krachtige manifestatie van de vredelievende gevoelens, waarmede Oostenrijk bezield is." van den Nedcrlandschen Protestantenbond zal als spreker optreden de heer D. Rook. Woensdag zal voor de Christ. Geref. Ge meente in het lokaal Schie 68 als spreker optreden ds. De Boer, predikant te Dor drecht, P e r z i 1 1 Yolgens uit Teb'ris ontvangen berichten is liet vijfde regiment Russische jagers, na een gevecht van. achttien men, de stad binnengedrongen, en heeft er de orde her steld. De gebeurtenissen van de jongste 'da gen zullen aan Rusland de vermoedelijk zeer gewonschte aanleiding geven om zich geheel en at in die stad te nestelen. De „Nowojo |Wremja"- weet althans reeds te vertellen, dat Rusland daar' een voerloo- pig bestuur zat vestigen met een Rus- sischen gouverneur aan het hoofd, een Rus- sisehen chef van politie, Russische finan- cieele controle cn een Russische rechtbank. liet officiense blad voegt huichelachtig aan bovenstaande mcdedeeling toe, dat het niet in de eerste plaats te doen is om de aan do schuldigen op te leggen straf, maar om een streng en „rechtvaardig" bestum. Wel zal men zorgen, dat de „bloedige week" bij de Perzen in herinnering blijft, maar niet alleen door een krachtige on derdrukking van den opstand, maar ook door de invoering van een geordend be- stuursstelsel, waarvoor de Perzen beslist dankbaar zullen zijn. Heden is in gebruik genomen het nieuwe bragwachtershuisje aan de Appelmarktbrug. Voor de brugwachters zal dit huisje een groote verbetering geven. Zij hebben daar in een flinke wachtkamer met uitzicht naar beide zijden over de haveneen balkon aan do waterzijde geeft mede nog uitzicht over haven en brug eu zal 's zomers voor hen een, heerlijk' zitje geven. Efen paar onmisbare inrichtingen zijn tevens aan deze verblijf plaats toegevoegd. Dat de brugwachters erg met hun nieu we verblijf ingenomen zijn, bleek ons toen wij, daar passeorende, dadelijk aangeklampt werden om het in oogcnschouw te nemen, waarbij ons op de verschillende bijzon derheden van hel huisje werd gewezen. Ter viering van het 20-jarig bestaander zangvereeniging Polyhymnia" in meer in- tiemen kring, heeft deze vcreeniging een soiree met na afloop bal georganiseerd, tot bijwoning waarvan, de leden en de donateurs zijn uitgenoodigd. Deze soiree zal plaats hebben in de S. O. Y. op Dinsdag '4 Januari a.s. Op Zaterdag 13 Januari a.s. zal de gym nastiekvereniging T. H. 0. II. alhier in de S. O. V. een uitvoering geven, dio be sloten zal worden met een bal, daf onder leiding zal staan van den heer P. Wer ven van Rotterdam. C li i n a. Do vredesconferentie Ie Sjanghai heeft gis leren besloten, dat gedurende de zitting van de Rationale Conventie, die over den loekomstigen regecringsvorm van China zal beslissen, welke beslissing bindende kracht zal hebben, do keizerlijke regeering geen buitenlandsche leening zal mogen sluiten. De keizerlijke troepen moeten teruggetrok ken worden tot op een afstand van 17 mij len van de posities, die zij in sommige centrale provincies hebben ingenomen, ter wijl de republïkeinsehe troepen niet ver der mogen oprukken of nieuwe posities in nemen. Joean Sji Kni heeft Donderdagavond, met eenparige goedkeuring der keizerlijke prinsen, een edict uitgegeven, waarin wordt verklaard, dat de Kroon bereid is zich te onderwerpen aan de beslissing van een nationale Conventie over het toekomstige regeoriugsstelsel van China. Inhissehen is dr. Bun Yat Sen lot pre sident der Chineesclie republiek gekozen, liet zal dus de vraag zijn, of de vertraagde beslissing van de Kroon thans de monar chie nog kan redden. Temeer, indien waar heid beval liet bericht, van den „New- Yovk Herald"-corrospondent te Peking, vol gens hetwelk Joean Sji Kai, ontstemd dooi de weigering van de prinsen en edelen om hij Ie dragen in de kosten van den oor log, wegens ziekte vei lof heeft genomen. Men leidt daaruit af, dat. hij reeds meer dan genoeg heeft van zijn ambt en nu waar schijnlijk voorgoed afscheid var den dienst heeft genomen. Over het algemeen, 'zoo deelt de corres pondent van de „New-York Herald" mede, zien de buitenlandsche diplomaten den ioe- sland donker in; zij gelooven, dat, tenzij de regeering een paar flinke overwinningen op de revolutionnairen behaalt, de repu bliek onvermijdelijk zal zijn. Wordt China een republiek, <1 an vreest men, dat er een onbeschrijfelijke anarchie zal ontstaan. "BINHENLAm Wijziging Burgerlijk Wetboek, In de jaarvergadering van de Centrale .Yereeniging tor behartiging van de belan gen van zwakzinnigen in Nederland, werd medegedeeld, dat aan do Regeering is ge adviseerd, alsnog aanhangig te makon een j ontwerp tot wijziging van 't Burgerlijk Wet boek, bepaaldelijk ten aanzien van de cu- rateele. In een adres aan de Tweede Kamer werd oen overzicht gegeven van do be sprekingen door do wetenschappelijke com missie over de ontworpen betreffende do misdadige psychopaten. VLA AR DINGEN, 30 Doe. Don 9en Ja nuari a.s. zal door het koor van den Pro testantenbond in de kerk van de Rem. Geref. gemeente een uitvoering worden ge geven. 1 De Neclei'l. Middornaehlszending Vereen, hoeft een openbare vergadering belegd te gen Woensdag 3 Januari a.s., in hot Yer- eenigingslokaal aan do Broersvest, tor be spreking van do nieuwe Zedelijkheids- wetten. 301idem, Seijk'ens, Yisscheisliaat 42; muil korf, Klepke, Ifelenastraat 16; hcerenhand- schoen, Plooi.j, Wcstvost 22. Omtrent C. do B., wonende in liet Broers veld alhier, die voor enkele dagen ia een schip op de werf der fiima Wilton te Oud-Delfshaven was gevallen en in het Diacotiessehuis te Rotterdam werd opge nomen, kunnen we thans mededeelen, dat 'na onderzoek gebleken is, dat niets bij hem gebroken is. Hij lijdt echter zeer aan het hoofd, zóó, dat het spreken hein zelfs zeer pijnlijk is. Volledige stilte en rust moet bij den patiënt bewaard blijven. Zijn toestand lijkt thans niet gevaarlijk. Heden 31 31 AGENDA. en volgende avonden Circus, 8 uur. Specialiteitenvoorstelling. Heden en volgende avonden. Casino, 8 uur. Specialiteiten voorstelling. 30 Deo. Groote Schouwburg, 8 uur. Ita- liaansche Opera. Ernani. Grooto Schouwburg, 7l uur. De Salon-luitenant. Tivoli, 8 uur. Tivoli Tooneelge- schap. Hel Spookhotel. 1 Jan. en volgende avonden. Tivoli Schouw burg. Solscr en ITesse's gezelschap (60 peisonen). Kom je ook op cle bruiloft van Mietje? Jan. Groote Schouwburg, S uur. Ilotel „het Witte Paard". Gevolgd door De Bruiloft van Kloris en Roosje. 4 Jan, Groote Schouwburg, 8 uur. N. V. Het Tooneel, dir. W. Royaards. Do Yioliers. Vereen, lokaal Broersvest Openb. vergadering van do Middernachtzending Vereen, nieuwe Zedelijkheidswetten, Lokaal Schie 68, 8 uur. 1 en 2 uur. Ned. De 3 13 De vereeniging van leden van het Ste delijk Muziekkorps zal 6 Januari a.s. een feestavond geven, dat besloten zal worden met een bal, onder leiding van den heer H. H. van Vleuten. Eenige variété-speciali teiten zullen ter afwisseling van den avond hun medewerking verleenen. Het Chr. Geref. Gem. Spr. ds. de Boer, van Dordrecht. S. O. V. 8 uur. Vereen, van le den uit het Stedelijk Muziekkorps. Feestavond met bal, S. 0. V. 8 uur. Gmynasliekver- eeniging T. H. O. R. Uitvoering en bal. Stedel ijk Museum oan liet Naar wij vernemen, zal de Alhambra flot- tante thans op 5, 6 en 7 Januari de aan gekondigde bioscoopvoorstellingen hier ko men geven. t bevordert op blijvende wijze den bloedsom loop in liet ondeilijf eu werkt daimlooi 'zeker stillend op do opwellingen. Aanbe volen door wijlen prof. Stokvis. Gemengd Nieuws. liet zachte lueer. Bij enkele bloemisten te Lisso ft men reeds weer begonnen met hel mirchumen der deklaag op de bloembollonvelden. Dit is nu reeds het derde jaar dal men door het zachte weer verplicht is hiermede vooi het nieuwe jaar te beginnen. De staking te Eindhoven. Verschillende van de slakende metaal bewerkers hebben mei goed resultaat el ders werk gezocht. Velen zijn gisteren en heden naar Antwerpen, Rotterdam cn En schedé vertrokken, üe overige stakers pos ten nog steeds. Onder de klei bedolven. Te BelfeJd (Li,nib.) waren Dondcrdagna- midclag P. Lankes, oud 17 jaar, W. Ver dronk, oud 15 jaar en ,1. Kesseis, oud 16 jaar, bezig met het uitdelven van klei aan den Kleiberg. Er ontstond plotseling een aardverschuiving; alle drie geraakten onder de aarde cn werden later levenloos onder de aardmassa uitgehaald. In een café aan de Verbrande Erven ont stond gisteravond een vechtpartij tussclien twee kostganger:;, waarbij eenig huisraad werd gebroken- Toen de politie ter plaatse verscheen, was de vrede reeds weder her steld en konden beiden daar blijven, om dat, toen de eene zou verwijderd worden, de andere ook zou heengaan. Gisteravond is per brancard naar zijn woning aan het Nieuwsticht gebracht de 13- jarige G. van den Heuvel, die, omstreeks 6 uur, op den Nieuwen weg tusschen Delfs- haven en de Iloogeboomen fietsende, zooals hij zegt door den slechten weg, gevallen is en daarbij met de juist passeerende uit Schiedam komende eleetrische tram in aanraking was gekomen met den achter sten wagen. Met do eerstvolgende tram naar Schiedam, medegenomen, is hij naar een dokter gebracht, die constateerde dat de groote teen van den rechtervoet was verbrijzeld. Doeleplein alhier, is eiken Woensdag van tot 4 uur 5 10' ct. per persoon voor het pu bliek opengesteld. Den eersten Dinsdag van iedere maand wordt in -de Ambachtsschool een openbare les gegeven, die dus door belang stellenden kan worden bijgewoond. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d. g. verzoo- ken wij steeds geregeld mededeeling, opdat wij die in onze agenda kunnen opnemen. 2G Cents per heele kruik, liet beste middel tegen hoest, ver koudheid, maagzuur en influenza. Kunst en Wetenschap. Een onbekend doek van Melsu. Alen meldt ons uit Amsterdam Naai' wij vernemen heeft dr. Bredius het geluk gehad de hand te leggen op een bui tengewoon mooi werk van groole afmeting) van den beroemden Hollandschen schilder uit cle 17e eeuw Gabriël Metsu. Het doek was steeds als zoodanig mis kend, daar het voor een minder belangrijk werk werd aangezien'. Het bevindt zich op het oogenblik ter restauratie te Berlijn. De massavergiftiging te Berlijn. In den loop van den dag zijn gisteren nog enkele verpleegden uil liet asyi voor dakloozcn overleden, terwijl weer anderen ziek werden. De opgaven loopen echter zeer uiteen, hetgeen moet worden toege schreven aan het feit, dat enkele usylislen zich als ziek opgeven, alleen om een goede verpleging te krijgen. Bovendien blijkt nu. dat enkele gevallen niet doodelijkcn af loop niets met de vergiftiging te maken hadden. Honderd drie en twintig zieken en drie en dooden waren tot gisteren geteld. 1 1 Gisteren hadden in de ziekenhuizen her haaldelijk conferenties plaats van genees- heeren en medische autoriteiten. Algemeen was men van meening, dat er vandaag geen nieuwe gevallen zouden komen, daar nu de vergiftiging wel uitgewerkt zou zijn. i i i I i 1 Yolgens prof. dr. Lentz van het konink lijk instituut voor inl'eclie-ziekten te Berlijn heeft men ongetwijfeld te doen met de bacterie botulinus, mei worstgif, zooals 'le algemeene benaming luidt. Het kan echter nog wel tien dagen duren voor een rein cultuur gemaakt is, die op dieren overge bracht kan worden, om bel resultaat te zien. In het Kon. Instituut is men over tuigd, dat de zieken weggeworpen bedreven isch opgeraapt en gegeten hebben. slechts één van de vijf inillionnaiin niet in de bedrijfsbelasting is aangeslagen. En deze eene heef! een vermogen van 26 millioen, zal dus wel de rijkste man van Nederland zijn. Ee andere aarlsmillionnairs in Neder land werken alleen ook nog voor hun brood. Door dat werken leggen zij ook wel iets op zij. In 1907 waren er ook vijf groot- miliionnaii's. Hun vermogen was toen 77 millioen. In twee jaren is hun kapitaal dus met 10 millioen of 13 pCl. aange groeid, Maar dc ééne millioniiair die niets doet, zag zijn vermogen van 1908 tot 1909 (over 1907 vinden wij geen gegevens) aan groeien met 2.5 millioen gulden, dat is 10 pCt. Dat zou in twee jaren 20 p€t zijn. Wij zouden haast den andoren groot- mi II ionn airs aanraden, hun baantje er maar aan Loc te geven. i Wat onze inillionnairs lot nederigheid en dankbaarheid! kan stemmen: liet vermogen van de vijl" rijkste Nederlanders is zoo om en nabij even groot als het jaarlijksch inkomen van Andrew Carnegie, Weersverwachting. Verwachting tot den avond van 31 Dec.: Zwakke tot matige later toenemende zuide lijke lot zuidwestelijke wind, zwaarbe wolkt lot betrokken, waarschijnlijk regen buien, zelfde temperatuur. MaMel en Bedrijf. Beurs van Schiedam. ZATERDAG 30 DECEMBER. Officieele noteering van de Comnistie uit de Kamer van Koophandel aan de Beun. MOUTWIJN: 12J per 1I.L., cont., •ouder fust en zonder belasting. ROGGE: geen opgave. GERST: geen opgave. MAISgeen opgave. Nament de Oomm. voor de noteering, B. A. J. Wittkamfp. Voteering der Vereeniging „Bond van Dit. tillateurt", gcvcttigd te Botterdam. MOUTWIJN: 13.— per H.L. JENEVER: 17.— per H.L. AALST. PROEF: f 18.50 per H.L. De Comm'.stie voor de noteering. A10UTWUN: Stemming prijshoudend. SPOELING I'2.10. SPIRITUS: f23 h 2.1 VT RUWE SPIRITUS: 10? Gisteravond kwam een met 2 hitten be spannen vrachtwagen van AI. v. cL Alost in de brandsloot nabij de Groenclaan te recht. Do hitten weiden spoedig op den kant geholpen, zonder letsel te hebben liekomen. De 10-jarige Al. van Gogh, die in do Raamgracht met een bootje aan het varen was geweest, viel, doordat een zusje hem stootte, in het water. Zijn 19-jarigen broer, die spoedig te hulp kwam en den drenke- koling gekleed nasprong, trok bij ongeluk een jongen, Schulze genaamd, die in de nabijheid stond, in het water, zoodat ze piet hun drieën daarin lagen le spartelen. Hij redde toen eerst de beide knapen kwam toon zelf op het droge. Rechtzaken. Oplichting door een advocaat. Aten iseint ons uit Leeuwarden. Do rechtbank alhier deed hedenmorgen uitspraak in de zaak tegen Air. Jac. S. vroeger odvocaat en procureur te Leeu warden en sprak hem vrij van de hem tenlaste gelegde verduistering gepleegd als curator in het faillissement van Al. D. Pee reboom te Dokkum. Hij" werd veroordeeld tot 8 jmaanden gevangenisstraf onder aftrok ?n prefer)tie): wegens oplichting van den notaris AR. S. Boltjes to Leeuwarden. en van rozenkrans, STADSNIEUWS. Belanghebbenden maken wij opmerkzaam op de kennisgeving in dat nummer, be treffende het examen ter verkrijging van een getuigschrift voor viermaander enz. Op 2 Januari a.s. zal op diens gewone spreekuren by dokter N. F. Elzevier Dom gelegenheid bestaan tot kostelooZe inénting cn herinënling tegen pokken. In 'de godsdienstoefening op Zondagavond (Oudejaarsavond) van de afd. Schiedam Gemden v««rwerjsen. Aanwezig aan hef Commissariaat politie Fantasie-armband, jasje, kerkboekje (R.-K.), sleutel. Bij dc volgende personen: Portemonnaie met inhoud, de Pater, Wil- lemshofje 10; zak haver, Groenhorst, St. Jansstceg; bloedkoralen armband, Eijkel boom, Oosterstraat 14; strik met zakdoek, Verveen, Roltenl. dijk 11Gdamcslaséhje met inhoud. Soeters, Singel 1328; zilv. horlogekast, v. d. Hoeven, Yillaslraat 2; rozenkrans, Bos, Brouwerstraat 26; want, v. Wijngaarden, N. Ilaven 29; damestaschje met inhoud, Wessci, L'. Kerkstraat 64; le dige portemonnaie, de Regt, Helenastraat 28; ziiv. dameshorloge, wed. Langewisch, Zalmstraat 18; idem, v. d. Aleer, Palm straat 12; schort, Post, Ouddorpsche straat 7 kloksleutel, Romeijn, Schie 104; fluwce- len ceintuur, den Routing, Tuinlaan 50; gouden oorknopje, Kuipers, Alariastraat 38b'- rozenkrans, Knikrnan, Stationsstraat Kerk en Sehool. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Alakkinga, Elsloo en L'angedijkc ds. D. van Eorens, te Eoxt; te Kockengon ds. J. G. Woelde ring, te 0t- loland; te Hasselt ds. F. F, J. van de Plassche, te Jaarsveld. Aangenomen het beroep te Lulke- wierum ds. H. Bax, te Hippolitushoof; ie Utrecht (13e predikantsplaais) cis. J. Goslinga, te Leerdam. Bedankt voor het beroep te Kromme niedijk en Egmond a. ct. Hoel, de beer AI [W, J. van Linschoten, cand. !c Leiden le Hem, cle heer A. E. K. Holland, cand te Leiden. Geref. Kerken. Beroepen le. Rozenbrg ds. II. W Felderhoff, to Doesburg; te Ridderkerk ds. J. D, Heersink, te Emmelenkamp; te Aiiddolharnis, ds. J. Vessour, te Elburg Ingezonden Mededeelingen. Beklemming op de borst, cn hartklop pingen worden niet zelden alleen door on- regclmatigen stoelgang veroorzaakt. J/c wijn glas natuurlijk Franz Jose f-bitterwater dagelijks op de nuchtere maag genomen Opzienbarende ontvoering. Do Franseho gezant te St. Petersburg heeft zich officieel by de Russische regce- ring beklaagd over den Russischen gezant, J. Korostovctz, te Peking Do Russische gezant moet de 16-jarige dochter van den chef der Franseho posterijen, Pirièr, tc Pe king, verleid hebben. Toen de daad niet meer verbloemd kon worden, wilde Korosto vctz het meisje in de kleeding van een Chineesclie dienstmaagd naar Europa ont voeren. De vader van hel meisje reisde hef paar met een extra-trein pa en liet den trein, waarin de vluchtelingen zaten, aanhouden. Zoowel Pirièr als de schoonzoon waren mei pistolen gewapend, om den Russischen gezant neer te schieten. Tevergeefs door zocht de Franseho consul te Tientsin den salonwagen van den Russischen gezant. Het meisje was reeds naar ïakoc ontvlucht. Zij werd echter, vóórdat zij zich kon in schepen naar Tsjifoe, aangehouden en naar huis teruggebracht. De gezant verborg zich in een goederentrein, om zich aan de ver volging te onttrekken. Te Alookden heeft hij zich daarna drie dagen verborgen ge houden bij den Russischen consul. Van daar vertrok hij naar Petersburg. Het voor val verwekt verbazende sensatie in Russi- scho hofkringen. 5 /II. MOUTWIJN. Offlcioele noteering over Oct., Nov. on Dec. 1911. per 11L., Ct., zonder fust en zonder belast. De Nederlandschc millxonairs. Op 'do stellig wal nieuwsgierige vraag naar do bezitters van deze vermogens, ge ven antwoord de cijferstaten der Vermo gensbelasting, waarbij de bescheidenste groep die is van 8844 personen, voor 13 tot f 15.000 aangeslagen in 1.90Ó; dit aan tal bedrooeg 10.152 in 1910. Vervolgens blijkt dan, dal wij in Nederland ons in 1909/10 mochten verheugen in het bezit van 568 jnillionnairs, tegen niet rater dan 433 in 1900. Hiervan zijn er 302, die wer den aangeslagen over een vermogen van minstens één millioen, 110 met een ver mogen van handerhalf tot twee millioen, 136 met een vermogen van twee Lot vijl millioen. Hier beginnen dus de döllars- millionnairs. Dan waren er 15 aangeslagen voor een vermogen van vijf tot tien mil lioen en 5 als de bezitters van vermogens hoven tien millioen. Deze vijf groot-miLH on nairs, de eenige vijf Nederlanders dus die wellicht volgens Engelschcn standaard milliounair genoemd zouden kunnen worden, hebben 1e zamen een vermogen van bijna 87 millioen. gulden. Een rekensommetje zou dus uitwijzen dat het maximum vermogen van een Ne derland sch en millionnair 87 millioen 4 X 10 millioen. 47 millioen zou zijn. Alaap in ,een andere tabel lezen wij, dat Oct. Nov. Dec. gl. ct. gl.ct. gl. ct. 4 1 11 75 1 12 25 2 11 50 2 11 75 2 12 25 3 41 50 3 11 75 3 4 11 50 4 11 75 4 12 25 5 11 5 5 1225 G 14 6 12 6 12 25 7 11 7 12 25 7 12 25 8 8 42 25 8 12 25 9 11 50 9 12 25 9 12 50 40 14 50 •10 12 10 14 11 50 11 12 11 12 50 12 14 75 12 12 12 50 13 12 13 12 25 '13 12 50 14 12 50 14 12 25 14 12 50 45 15 12 15 12 75 46 12 75 16 12 16 -12 75 17 -12 75 17 12 17 18 13 - '18 12 25 18 12 75 19 13 - 19 19 12 75 20 13 20 12 25 20 12 75 21 13 21 12 25 21 12 75 22 22 12 22 12 75 23 12 75 23 12 23 12 75 24 12 50 24 11 75 24 25 12 25 25 11 75 25 26 12 25 26 26 27 12 25 27 12 27 12 50 28 12 25 28 12 28 12 50 29 29 12 25 29 12 50 30 12 30 12 25 30 12 50 31 1175 31 Noteering der SPOELING oyer Oct., Nov. en Dec. 1911. Per ketel. Dec. gl. ct. 2 20 220 2 20 2 20 2 20 2 20 2 20 2 20 210 210 210 210 210 240 210 210 210 240 2 2 Oct. Nov. gl. ct. gl. ct. i - 1 210 1 2 2 2 210 2 3 2 3 210 3 4 2 4 210 4 5 2 5 5 6 2 6 210 6 7 2 7 2-10 7 8 8 210 8 9 2 9 210 9 10 2 -10 210 10 ■11 2 11 210 11 12 2- 12 12 13 2 13 210 13 14 2 14 210 14 15 15 210 45 16 2 16 2 10 16 17 2 17 210 17 18 2 18 210 18 19 2 49 19 20 2 20 210 20 21 2 21 210 21 22 22 2 10 22 23 2 23 210 23 24 2 24 210 24 25 2 25 210 25 26 2 26 26 27 2 - 27 2 10 27 28 2 28 210 28 29 29 2 20 29 30 2 30 2 20 30 31 210 31 i 90 1 70 4 70 240 Hfgnramr ra «aaMaaaaBSBaaaiassBgaaB^^

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2