Een hengelpartijtje,- Ingezonden Mededeelingen. Aambeien en aandoeningen der huid. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. Kerk en School. Ned. Herv. Kerk, Christ. Geref. Kerk. Gemengd" Nieuws, H!3<leronle. Bij Kon. Besluit van li dozer is be noemd tot ridder in de orde van Oranjo- Nassau, M. Veldhuyzejn van Zanten Sr., oudste lid der firma M. Veldhuyzen van Zanten Zonon, bloembol 1enkweeker ijs to Lisse. i i Be Kamer m kiezing in hot dlstriet Hilversum; Do ca.ndidaatstel 1 ing van nu-. V. 11, Rut- gors door 'de centrale anti-revolutionnaire kiesvereeniging is, naar aan Het Oentr. wordt gemeldf, geschiedt met 72 stemmen, tegen 19 op den hoor A. Colijn. i De pest op Java Bij het departement van koloniën is ont vangen het volgende telegram van den gouverneur-generaal van Ned.-ludië, d.d. 12 dezer, betreffende pestgevallen op Java: gedurende do week van 39 dezer: AMeeling Malang, 3 nieuwe pestgevallen, 2 dooden; Toeloèngagocng, 5 nieuwe go- vallen, 4 dooden; Madmen, 4 nieuwe ge vallen, 2 'dooden. Do lijder van. de vorigo week te Soe- rab'aja is overleden. In 'do vorige weekperiode nog 2 doodo- lijko gevallen te Madioon. Redd lag wezen en eerste hulp bU ongelukhen. Da ministor van. Binnenl.'indsche Zaken heeft aan do commissarissen der Konin gin verzocht, do aandacht der burgemeesters te vestigen op het bestaan en het doel van den Koninklijken Nationalen Rond voor Redtling3wczen en Eerste hulp bij ongelukken „Hot Oranje-Kruis", van welken bond voorzitter is Z. K, H. de Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg, en secretaris dr. G. J. Mijulieff, Leliegracht. 27, te Amsterdam, mi van hot door dien bond beheerde fonds, genaamd Het Prins Hendrik-Fonds", alsook op de wijze waarop deze lichamen hun doel Irachlen te bereiken. De minister heoft zich voorla, op ver zoek van vermelden bond, bereid verklaard om medewerking to verleunen tot hel hou den eener enquête inzake het reddings- wozen, in Nederland, zulks aan de hand van een door de burgemeesters in te vul len vragenlijst. Ai belderapensUneerlng, Het bestuur van de SociaahDemocrnti- sche Arbeiderspartij richt, zich in het or gaan dier partij tot het Nederlandsche volk, teneinde dit op to wekken tot een beweging ten gunste van de nvbeideis- pensioneeriag. De bedoeling is om de Tweede Kamer te bewegen een spoedige en gunstige beslissing te nemen op de motie-Troelstra. 1 Be drukkerskweïtle te (Joude. De door B. en W, van Gouda benoemde nrbilrage-commissie inzake de aanbesteding van de levering van hel drukwerk voor die gemeente, bestaande uit de heoren S. W. Meichior te Ame-sfoort, Groen J.Jzn. te l.eiden, en C. tmmig Jr., te flotteidiun, heeft thans haar rapport bij R. en \\r. in gediend. in dit rapport, komt de i ommissie tot de eouciusici dal, al moge een enkele iü- eorisequenstie iln de inschryvingsbiljetteri zijn aan Ie (oonen, de prijzen uiterst bil lijk zijn en blijven beneden hol normale, waarom zij adviseert de aanbesteding te gen de ingeschreven prijzen te gunnen. De commissie wijst verder in haat rap port op enkele punten der inschrijvingsvoor- waarden, welke ten deele niet scherp tie bedoeling weergeven, ten deelo niet billijk zijn. la verband hiermede wordt door B. on IV. er de voorkeur aan gegeven de levering van het bcnoodigde drukwerk voor do ja- Vrij naar het F ransel i van ANDRF. THE!Ft IET. Do ambtenaar bij de Administratie der Staatsdomeinen to Tours was een man van zestig jaar, klem, gezet, met reodo gezond© lippen en wakkere scJiitierende oogen; hij was zoo precies als de klok en had allo eigenmirdigheden van een ouden jongeheer. Hij was, gelijk alle be woners van Toiunine, lang niet onverschil lig voor eon lokkeren maaltijd, maar toch was zijn grootste liartstoc.it zijn liefheb berij voor hengelen. Hij heette Chabot het was of die naam voor hem was uit gezocht, want ge moet weten, in Tou ra ine geeft men den naam van „Chabot" aan een soort, vvitvisch, die in andere plaat sen „meun" genoemd, wordt. In dat land. besproeid. door verschil lende rivieren, had onze vriend Chabot rijkelijk gelegenheid zijn smaak hot te vie ren. hij had de Loire on de Cher vlak in de nabijheid om de kleinere bijrivieren, wat verder op, niet eens mee te rekwn De Cis.se, die vol grcnulcliug zit, en de Rourner, bekend om de kreeft. Geen ster veling wist beter een goed plaatsje uit te kiezen, of handiger een buil te maken van pottabakk-ersaardo met wormen, tot lokaas bestemd voor do visschen. Jtljj koude op zijn duimpje aile soorten aas, die door visschers gebruikt wordt: gekookt koren yoor vorentjes, een stukje kers voor bra reu 19121917 onder de gesleldo voor waarden niet te gunnen (de. voor de herbo- steding ingeleverde biljetten zijn ongeopend gebleven), maar mot gebruikmaking van de opmerkingen der commissie nieuwe voorwaarden samen te stellen en volgens deze voorwaarden de levering voor korter termijn opnieuw aan te besteden. Vele menschen zijn aangedaan met aam beien, en wanneer zij van tijd tot tijd verschrikkelijk daardoor lijden, komt dit doordat zij twee vergissingen maken: lo. omdat zij hun kwaal niet als ernstig be schouwen, en 2o, omdat zij denken, dat er voor hen geen genezing mogelijk is. Him kwaal is ernstig, omdat zij en zeer slechten invloed uitoefent op hot humeur van den lydcr, hem soms krankzinnig maakt door de onbedaailijko jeuking en pjjn, en bij verwaarloozing zich steeds kan uitbreiden en mettertijd een operatie nood zakelijk maakt. Genezing is mogelijk door toepassing van FOSTER'S ZALF, hot geneesmiddol bij uit nemendheid. Reeds de oerste aanwending brengt verzachting en doet weldadig aan. FOSTER'S ZALF is eon speciaal genees middel voor aambeien en allo jeukende huidziekten, alseczeem, gordeluitslag, roos, winterhanden en -voeten, huiduitslag, enz. Zij is te Schiedam verkrijgbaar bij do heoren' KAPPELHOFF HOVINGH. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel it fl.75 voor één, of f 10. voor zes doozen. t 1 Lag de berg Sinaï in Arabië De overlevering houdt den Dschebel Musa ('is Mozesbcrg) voor den berg Sinaï, waar op Mozes uil Jehova's hand do twee steu nen tafelen der tien geboden ontving. Eerst in !81li kwam de beroemde reiniger Lud- wig Burokhardt als resultaat zijner onder zoekingen op het Sinaï-schieroihunl, op het vermoeden, dat veeleer de Dschebel Serval de berg was, waarop Jehova zich den kin deren Israels open haarde. Lepsius en Ebors aanvaarden deze hypothese als juist, terwijl Karl Ritter en Tischendorf zich tori gunste der oude traditie verklaarden. De nieuwste onderzoekingen bieden even wel geheel een andere uitkomst op de vraag, waar eigenlijk do Sinaï gelegen hoeft, In 1873 gaf de Engclsche geograaf Charles Hoke, als zijn vermoeden te kennen, dat in het bijbelsche verhaal herinneringen aan oen grootc vulcanische uitbarsting te vin den waren; Gunkel en Stade doolden dezo nrecning. Inderdaad past de schilderij in Exodus 19 heel goed bij bedoelde veronder stelling. Hier heet het namelijk, dat er op den berg donderen en bliksemen waren, en een zware wolk, en het geluid ecner sterke bazuin." (vs. 16), terwijl vs. 18 ver meldt: „En do gansche berg Sinaï rookte; en zijn rook ging op als de rook van een oven, en de gansche berg beefde zeer." Volgens doze beschrijving moet, do berg Sinaï ten tijde der wetgeving werkelijk een vulcanische uitbarsting te aanschouwen hebben gegeven cvenwol, de grooto moeilijkheid brj dit alles was, dat noch do Mozes-berg, noch de Dschebel Serval van vulcanische natuur zijn, en dat. zelfs op het heele Sinaï-schiererland, vulcanische res ten ontbreken. De vraag werd dusis er in de buurt van het Sinaï-schiereiland een vuurspuwende berg, waarop hot bijbel-ver haal betrekking kan hebben? Deze vraag schijnt thans door de onder zoekingen van prof. A, Musil en L, Kober sein, kaas voor barbeel, een vliegje voor forellen. „Mijnheer," zeido hij eens op ccrn dag tot mij. „het zijn domooren die beweren, dat hengelen eentonig is, slaapverwekkend, zonder eeuigo ontroering Die menscJien spreken over dingen waar zij geen ver stand van hobben; ik, wat mij betreft, heb aan hengelen het eenig-o avontuur to danken in mijn heele leven, dat een lcven- digen indruk op mij gemankt hoeft Eens op een Zondag, het zal ongeveer dertig jaar geleden zijn, was ik naai- do oevers van den Cher gegaan, in de om streken van Saint-Avertin. Hot was edit voorjaarsweer, vrij warm, maar niet to waini; do nabijheid der rivier en een lek ker windje gaven een aangename koelte. Ik had een prachtig plekje uitgezocht, een kleine holte in het gras tussehen twee uilgenstruiken, en ik zat net zoo gemak kelijk als in een fauteuil. Jlot bruinachtig groene water stroomde aan mijn voeten, heel kalm en rustig, en vormde kleino trechtertjes; al lette ik goed op mijn hen gel, toch zag ik op den anderen oever uitgestrekte weilanden, schitterend ver- li'dil door de zon; het, vette gras was vol madeliefjes en papa rem, het was een lust voor de oogen. Nu en dan hoorde ik klokken luiden to Azay en te Saint-A ver tin, het was kerktijd, en ik genoot van de heerlijke rust. Zondag! den jgeheelen middag vrij, en niemand zou mij storen in mijn geliefkoosd amusement. Ongelukkig had ik buiten den waard gerekend. Wamt daar zie ik 's middags om een uur of drie een heer en damo van achter de populieren te voorschijn opgelost, te zijn. Volgons een vooiloopigc mededeeling van Musil in den „Anzeiger der Keiserlichen Akademie der Wissen schaften" te Weencn, moot als do ware Bijbelsche berg Sinaï beschouwd worden de vulkaan Hala-l-Bedr, gelegen op 27 graden 12 min. N. B. en 37 graden 7 min. O. L., ten westen van do tegenwoordige groote spoorlijn. Naar de mededeelingen van den gooloog Kober, worden daar jongere vulca nische verschijnselen gevonden, die zich in oen richting Noord-Zuid uitstrekken. De veronderstelling, dat daar in histo- rischen lijd een vulcanische uitbarsting heeft plaats gevonden, wordt hierdoor on derstond, doordien zulke uitbarstingen in hot meer zuidelijk gelogen vulcaangobied van Medina uit de jaren 1242, 1251 en 1256 bekend zijn. Bij de laatste uitbarsting werden zon en maan zelfs in Damascus door den rook verduisterd. Blijkt zoo zegt prof. Oberimmer van voormelde hypothese dat de localisatie, gelijk Musil die geeft, juist is, dan komt hem do verdienste toe op de door Beke en Gunkel ingeleide vraag inzake de verlegging van den berg der wetgeving uil hot Sinaï- schiereiland naar Arabië, hot antwoord ge vonden De hebben. De draagkracht dezer ontdekking kan nauwelijks hoog genoeg wor den geschat. Buitengewone moeito en scherpzinnigheid zijn ten koste gelegd aan het vaststellen van den weg der kinderen Israëls door het Sinaï-schiereiland en idle vaststellingen zouden dan gefaald heb ben, indien Musil's en Kobor's hypothese de goede is. De Schelfzec, door welke de kin deren Israëls zijn heengetrokken, voor de eigenlijke tocht door de woestijn begon, is dan niet meer de noordpunt van de golf van Suez, maar die van de golf van Akaba. liet zooken naar de afzonderlijke ruststations ge durende den woestijn-tocht rnnej nu in Midïan opnieuw begonnen woiden -- of welslagen het gevolg zal zijn, zal de toe komst loeren. In alten gevalle staan we in zake do Sinaïvraag aan het begin van een algeheele omwenteling van alle overgele verde opvattingen." Raad voor de Scheepvaart. De i Raad voor do Scheepvaart heeft gisteren uitspraak gedaan inzake het ver gaan, op 5 December, op de Jutsche kust van den schooner Rival, reeder P. van Wa- rendorp, schipper .1. Drost, van Schie dam. Do Rival was, met oud glas geladen, op weg van Londen naar Gothenburg. De raad is van. oordeel, dat de Rival vergaan is tengevolge van de zware en langdurige stormen uit het /.O. en .dat schipper noch I stuurman eenig verwijt treft. Dat niet gepoogd is Christinasund te bereiken is begrijpelijk, aangezien niet ver wacht kon worden, dal de Z.O.-stormen zoo lang zouden aanhouden. Bij do Ned. Herv. Kerk waren op 1 Ja nuari 140 predikantsplaatseu vacant, tegen 141 op' 1 Jan. 1911. Beroepen te Loon-op-Zand cis. J. G. Dekking, te Monster. Geref. Gemeente. Het bericht van het aannemen van het beroep naar Alkmaar door ds. Van der Kamp, te Sliedrecht, is onjuist; ds. v. d. Kamp heeft nog geen beslissing genomen. Aangenomen het beroep te Alkmaar (vacature-'ds. .T. kV. WecheLaar) ds. Van der Karnp, te Sliedrecht. B e'dankt voor het beroep te Kornhorn ds. A. Jnnsens, tc A alten. komen; zij zetten zich neder aan den an deren kant van mijn wdigonboscbje; op twee schreden afstand ongeveer do rivier op. Hot was een man van middelbaren leeftijd en eon dame die er jonger uitzag en heel aardig, dat ver oker ik u. Do heer had een gladgeschoren gelaat, hij was in 't zwart gekleed en zag cr keurig uit, ik hield hem voor iemand van de rechterlijke macht. De dame droeg een grijs linnen costuum, een strooien hoedje met blauw lint, zij was blond, blank, en zag er vroolijk en aardig uit Zij luidden eon vouwstoeltje meege bracht, waarop hij zijn vrouw verzocht plaats to nemen; toen maakte hij een splin- torniomven hengel gereed, deed er den haak aan en reikte hem rijn vrouw toe. Aan do manier waarop zij .dit deden, zag ik, dat het ivieuwelingcn waren in het vak. „Goed," dacht ik, „dio hebben er niet veel verstand van, zo zullen mij niet veel nadeel berokkenen... als ze maar niet te veel praten en de visschen bang .ma ken Ik had mij niet vergist, zij kenden e.r hoegenaamd niets van, en al deed het damotjo n6g zoo dikwijls oen nieuwe worm aan don haak, do viscJi beet niet. Heel andore dan bij mij, ik was bepaald ge lukkig, en iedere vijf minuten als ik mijn hengel ophaalde zag ik een vischje, zoo vlug als kwikzilver, aai\ het oind van mijn snoer spartelen. Binnen het uur had ik in mijn mandje met vorsch gras drie brasems, vier meunen en twee berljoe len, zonder liet kleine goed nog mee te rekenen. i Mijn buren vingen niets. Zoodat het Hooger Onderwijs. To Leiden is bevorderd tot arts de hoer H. J.- Meyling. 1 i i Spoonuegongelu h Ongeveer halfzeven kwam gisteravond een goederentrein uit Amsterdam even voor Haarlem, bij de kruising Janswcg, in botsing met een rangeer-locomotief, die door verkeerden wisselstand te ver was doorgereden. De locomotief werd meege sleurd, de goederentrein reed nog een 100 nieter door en derailleerde. De locomotief viel om en een 5-tal goederenwagens scho ven in elkaar. De hoofdconducleur van Spankeren en twee remmers zaten gevangen in de ruïne van do wagens en moesten worden uitge zaagd. Geen hunner had ernslige kwetsuren gekregen. - i. De machinist van den goederentrein, llel- mcijer, en zijn stoker, Ekleer, hebben zich bij dit ongeval flink gehouden. Zij worden beidon van de machine geslingerd, maar nauwelijks had deze zich iu het zand vastgewenteld, of zij vlogen er weer op en gooiden het vuur uit den haard op de rails, waardoor erger ongelukken zijn voor komen. De lijn was'in heide richtingen versperd, zoodat het spoorwegverkeer van en naar Rotterdam over Uitgeest moest worden ge leid. Echter gelukte het, door gebruikma king van een zijspoor, do Fransrhc expres langs don gewonen weg te doen rijden, zij het dan ook met een vertraging van onge veer 40 minuten. Met man en macht was men gisteravond in de weer om het. spoor vrij te krijgen. Eerst tegen hedenochtend hoopte men daar mee gereed te zijn. Zachte tuin ter. Op het terrein van de Verf- en Chemi caliënfabriok aan don Kanaalweg te Delft staat thans een roos in bloei. Tramongeluk. Gistemamiddag is in do Breestraat be Leiden het 13-jarig zoontje van notaris B,, te Noordwijk, ieelijk bekneld geraakt tussehen een tram, waarop hij juist was gesprongen, en oen verhuiswagen. In deerniswaardigun toestand werd de knaap de studentensociëteit „Minerva"' bin nengedragen. Een geneesheer achtte zijn overbrenging naar hot nabijzijnde Höpitnl Wallon hoog noodzakelijk. De. jongen had inwendige kneuzingen gekregen en zijn beide armen waren gebroken. Hoewel niet direct levensgevaarlijk, is zijn toestand toch ernstig. Tussehen lip en bekerrand. Een jong paartje te Zalthonunel, vertelt do Tel., zou in het huwelijk treden. Ze blaakte van liefde en de bloem om wonden ketenen zouden hen zeker al om kneld hebben, als niet op '1 laatste oogen- blik een kink in don kabel gekomen was. Pa en ma der bruid leefden namelijk in onmin en gescheiden. Op den Rouwdag nu, even voor dat naar het stadhuis gereden zou worden, werd aan pa verzocht zijn toestemming te verlee- ncn. Pa ging zoover, zich tot op het bordes van het gemeentehuis te wagen, in een zwak moment van verloedering. Maar hij bedacht zich, keerde terug en ging in een naburig café kalm zijn borinl drinken. Afgevaardigden werden gezonden, onder handelingen gevoeid met een ernst, als die tussehen (Jambon en Kidcilen Wachtel moet hebben gesierd, maar niets hielp. Pa bleef onvermurwbaar. Jlij weigerde en bleef weigeren, en onder een hartelijk vrouwtje eindelijk spijtig haar hengel neer gooide on nieuwsgierig naar mij toe kwam. Juist op hot oogeublik dat zij achter mijn rug stond, kreeg ik beet, ik liet mijn snoei vieren, trok heel voorzichtig op en haalde oen baars op, zeker anderhalf pond zwaar: ik was zoo wreed het dier even op het gras te laten spartelen, voordat ik hem in het mandje legde. „O, wat eon mooi dier!" riep hel jonge vrouwtje opgetogen uit, En zich tot mij wendende voegde zij er heel vriendelijk bij „Mijnheer, wat doet u er toch aan om zooyeol visch te vangen, terwijl wij geen spierinkje hebben kunnen bemachti gen? Ik was jong in dien tijd, on ofschoon ik altijd verlegen geweest ben voor de meis jes, ik was toch niet onverschillig voor een aardig gezichtje. Ik antwoordde dus zoo galant mogelijk: „Wol, mevrouw, dat kond omdat u hol niet goed doet. Hengelen is vee! moeilij ker clan men denkt. Maar indien u mijn raad wilt opvolgen, zal u eens zien, Ga daar eens zitten, ik zal den hengel vooi u in orde maken." Het vrouwtje, riep of haar man haar den hengel wou brengen; ik maakle zorg vuldig den visch haak klaar en wees mijn .aandachtige I -erling d> ni-c'bjkhrdon van het vak, waar zij tot mu to- geen flauw* besef van had. Het duurde niet lang of zij deed het vrij goed. De plek waar wij zaten was heel geschikt, en de visch liet zich vangenHet was nu wel niet een vangst, zooals ik het. gewoon was. maar voor ecu beginneling was het al heel aardigtwaalf vorentjes en twaalf pijl- 'k'arpors, en welgemeend hoeraatje van een saam- gestroomde belangstellende menigte reden do jongelui onverrioh terzake terug. Tragisch. Do von'gc week Vrijdag, 's middags om een uur of twaalf wendde zich een netto, 'eenvoudig gekierde dame van omstreeks 25 jaar, licetje Indisch type, tot oen op den Dam te Amsterdam gestationeerd en koet sier met de vraag, of hij naar een be grafenis-onderneming wilde rijde De man stemde natuurlijk dadelijk too en bracht haar naar een dergelijke onderneming op do Brouwersgracht. De juffrouw stapte uit, het rijtuig moest waditen. Binnenshuis had intusschen, aldus het „N. v. Ned.'", een vrij vreemdsoortig on derhoud plaats, tussehen |ja Vrouw van den ondernemer dezo zelf lag licht ongesteld in bed on do bezoekster. Do laatste vertelde nl,, dat eon vriendin van haar vergif ingenomen had en denzelf den dag nog zou sterven. Wel was zij nog niet dood, maar lang zou het niet meer duren. Of er voor een fatsoenlijke, 3e klas begrafenis kon worden gezorgd, zonder volg- rijtuigen, aangezien ei' toch geen familie was i Deswege gevraagd, vertelde do juffrouw, dat er ao.g geen doktor bij de patiënte was geroepen, het geval was toch hopeloos. L)e vrouw van den begrafenisondernemer vond de zaak nog al vreemd, tomeer daar do juffrouw, die v. N. zeido te hceten, tevens meedeelde, dat zij do begrafenis van haar vriendin, die De P. heette, mot kon bijwonen. Zij ging een buiten!andseba reis ondernemen. f Enfin, de juffrouw vertrok weer -en liet zich forel naar do Frans van Miorisstraat rijden, naar een ponsion, waar zij tot Dins dag te voren twee maanden lang gewoond heeft, vandaar naar het bureau van de Gemeentetram aan de Stadhouderskade en vervolgens naar de badinrichting aan den Heiligenweg. De begrafenisondernemer, die intusschen alles van zijn vrouw had gehoord, vond de zaak erg verdacht ou waarschuwde de politie. De koetsier werd opgezocht, maar die wist niet veel nieuws te vertellen. Intusschen hield een rechercheur het door juffrouw v. N. bij dc begrafenis-omdenre- ming genoemde aanstaande sterfhuis in lmt oog. Dit was in do Bosboom Tous- saintstrnat, doch bij navraag bleek er geen juffrouw De P. te wonen. Wel woonde er een andere dame, maar die was op 't oogeublik niet thuis. De rechercheur wachtte tot ongeveer kwart over vijf, toen de bewoonster der kamers aanbelde. Hij ging met haar naar binnen en ondervroeg haai- omtrent enkele dingen. Veel liet zij evenwel niet los. Tijdons dit verhoor moest zij zich, plot seling even verwijderen, de rechercheur laat haar gaan, nadat de juffrouw ver zekerde, dat zij zicli heusoh niet van kant zal maken. Plotseling hoorde echter het dochtertje van de kostjnff'rouw een brekend geluid, do rechercheur rukt de dour open en men ziet de juffrouw zitten met een gebroken staaf cyaan-kali in de hand. Een stuk had zij doorgeslikt. Een spoedig geroepen dokter liet haar naar het Wilhelnuna-gasUmis overbrengen, maar iu het rijtuig stierf zij. Donderdagmorgen is de ongelukkige lor aarde besteld. Wat de oorzaak van dezen zelfmoord is geweest, weet men nog niet. liet '27-jnrig meisje is onder-directrico van een Huishoudschool te Amsterdam ge west. Don laatstee tijd studeerde zij voor een nrle stenografie. Een spookhuis. Te, Saint-Michel, in de buurt rian Lyon lederen koer als zij iets gevangen bad lachto het jonge vrouwtje als een kind, zij klapte in do handen en keek met een zegevierenden blik naar haar man, dio rustig glimlachte, en zich zoor scheen te verheugen over do vreugde van zjjn vrouw en mij bedankte mot een zekere plechtige beleefdheid. Intusschen beg oh het avond te worden. Tegen zes uur stonden wij op en ik wilde afscheid van hen nemen, toen het jonge vrouwtje naar haar man liep en hem iets influisterde. Hij luisterde met een pein zend gelaat Het denkl>eeld scheen hem niet aangenaam tc zijn. Na verloop van een minuut ongeveer zag ik hen tot mij terngkoercn, hot was het jonge vrouwtje dat het woord voerde, en zekle: „Mijnheer, u is zoo vriendelijk voor ons geweest, wij kunnen zoo niet scheiden... Aan u hebben wij te danken dat wij wat gevangen hebben; het is niet meer dan billijk dat wij onze visch gezamenlijk op eten.Wilt ii ons het genoegen doen, met ons te gaan dinceren?" De in 't zwart gekleede mijnbeer knikte toestemmend en eindigde met mij zelf ook te animeeren. Zij drongen er beiden zoo vriendelijk op aan, dat ik de uitnoodiging aannam; zoo koerden wij naar Saint Avertin terug. In de „Trois Pigeons" be stelde mijnheer een diner in oen afzonder lijke kamer. Wij kregen, een kamer, jdio op ilon tuin vol kerseboomen uitzag, in de verte kon men do rivier zien en popu lieren, die al in ischemic een gevoel vnn frisehheid gaven, W© deden alle drie den maalttijd ieer aan; de lucht had ons eetlust gegeven. Het

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 6