tot het verspreiden van de gisteren gepu bliceerde geruchten, doordat Prins Hendrik nog Dinsdagavond laat onverwachts in do residentie terugkeerde, terwijl mid doler- vijl II. Al. de Koningin-Hoeder laat. in den nacht naar het paleis in het. Noordeindo werd geroepen, alwaar zich, reeds dr. Roes- siugh en later ook pro?, Houwer bevonden. Reeds verscheidene dagen voelde H. 51. zich minder goed. Dinsdagavond achtte H. AL's omgeving het raadzaam, Z. K. H. Prins Hendrik te waarschuwen, terwijl in derdaad van Dinsdag op Woensdagnacht II. ih vrij ernstig ongesteld bleek te zijn. De ongewone drukte van hel af- en aanrij den. liet voortdurend aanwezig zijn van II. 51. de Koningin-5Ioedcr benevens der genoemde medici, ten paleize, waren een .voldoende aanleiding, dat men zich in de residentie ongerust maakte, met tot resul taat liet gisteren alom met teleurstelling vernomen gerucht. Gisteravond doelde men ons echter mo de, dat alhoewel H 51. de Koningin Inder daad, zij liet dan ook gelukkig niet ern stig, ongesteld is, er kans bestaat, dat men in de hoopvolle verwachting niet teleur gesteld zal behoeven te worden. Prof. Kou- ver en zeer waarschijnlijk ook dr. Roes- singb, waren voornemens ook dezen nacht Dn paleize te vcrblbijven. Eerst heden zal, indien zulks noodzakelijk zal blijken, een otficiede mededoeliug aangaande 11. 51.''s g tv.ondhe i dsl oesla ml verscb i jnen Consulaire dienst. In aansluiting aan het bericht, voorko mende re de. Kederlandsehe Staatscourant van 14/15 Januari j,L, No. 11, brengt de minister van Bnilenlandsche Zaken ter al- gemeene kennis, dat do Iteer Wl .1. Oudeiv dijk, Ih'. 5Is. gezant en consul-generaal tc Teheran, met verlof hier te lande, Voor belanghebbenden hij den handel op Perzië o.nt. te spreken zal zijn te Groningen in bet bureau der Kamer van Koophandel al daar, op Dinsdag 2d Januari a.s.. en te Tilburg op Wijting 26 Januari ten stadhuize aJdaar, telkenmale 's middags van 2 tot 4 niir. Onze Ministers De 5Iinister van Oorlog, die lieden op zijn inspectietocht te Harderwijk is aangekomen, nam aldaar de nieuwe kazerneer'mg in o ogenschouw. I)e minister van marine. Werd voor het uiteengaan dei' Tweede Kamer de kans groot geacht, dat. men den minister van Alarine in Februari niet meer tonig zon zien vooral omdat ditmaal Zijne Excellentie persoonlijk neiging toonde om do portefeuille neer te leggen, thans vernemen wij, dat dit voornemen geheel is losgelaten. De minister stelt zich voor, zijn pantseisohip met kracht ie handha ven en alleen voor overmacht hel veld te ruimen. Aan liet departement is „alle hens arm dek" om nadere gegevens te verza melen voor de verdediging dei' begi'oo- iiug, Kn de zaak zoo .slaat, mag het vrijwel uitgesloten heeterr. dat de 'Kamermeerder heid de gelden voor de nieuwe. Indische panUervloot zal weigeren, hoe vernieti gende critiok daarop ook van deskundige zijde werd uitgebracht. 3>e KamorTerklczlnr? In het district Hilversum. Alen schrijft uil liet district Hilversum: De" candid aten voor de aanstaande verkie zing voor' de Tweede Kamer zijn nu ge steld en hebben de candidatum* aangeno men. De candidaat der liberalen en vrijzr domoc-raten is de heer Wï. de Jong (11. L.), dxo der c-lms Ielijk-hisiorischen Air. II. Th. s' Jacob (C. II.1, anti-revolutionairen en voomschcn stelden 5Ir. Ar. II. Rutgers (Anlir.1, de S. D. A. P. Dr. T. vj. et. Woorden (S. 0. A. P.) en de S. 1). P. den heer Wijnkoop (S. D. P.). De voorbereiding veeft vooral aan de par tijen van rechts heel wat beslommering gekost. Hl ijk baar wilde een deel der woinsoh katholieken de Candida tuur van 51r. Ruiger-, liever niet en pousseerde daar om he«l in het begin ai die van den heer A. holijn ('Antir.) Ie Aieuwer-Ainstel, die echter van anti-revolutionaire zijde alleen door de kiesverccniging te Ouder-Amstel xoodunpig gesteld word en daardoor ver viel.' Toen daarna bij de christclijk-histo- rréeltm geneigdheid bleek ie bestaan met een eigen candidant uit Ie komen, ging van do centrale R. K. Kiosvereeniging hel denkbeeld uit om in dat geval ook een eigen K, K. candidaat te stellen en werden zelfs vijf roomschen voor een candidatuur gepulst, die erhler allen bedanken. Het slot was, dal, ilc discipline de overhand be hield en (de K. K. Kicsvemmigingen una niem bel wachtwoord volgden om Mr. Rut gors, den candidant der anti revolutionairen te steunen. Met de. christelijk-historiscbeu echter vlotte hot niet om ook hen lot bet .steunen van de caudidatuur-Rutgers te be wegen. Toen zij reeds Air. s' Jacob candidaat gesteld hadden, werd er nog sterke pres zie. door hel hoofdkwartier dor partij uit geoefend om deze candidatuur van de, haan Ie krijgen. Edoch tevergeefs. Air. s' Ja- col; aanvaardde de candidatuur en zoo zal dus in hef districht Hilversum do reclifsclio coalilic- verdeeld optreden. Als uitslag van de eerste .stemming op ,'il Januari verwacht men een her-stemming van inr, Rutgers niet den heer do Jong of met inr. s' Jacob. V* A'aar rle Gooi- en Eemlander meldt heeft apse tuf. Y, Tl. Rutgers to Hilversum, een ci viele actio ttogem dit. blad ingesteld, naar aanleiding van den volgenden passus, voor- Komende in zijn Nieuw jaarswensch op SO December LU Pieterne!.- Of is het geen vermebel stre ven, Om zoo maar duizend te geven Voor woningbouw, dio in den raad Alleen er door kwam met 't gepraat A'an iemand, dio als advocaat, Alet dezen bouw zeer was gebaat? Thomasvaer: Bedoelt gij Rutgers, beste vrouw? 't Is waar, ik boordo, dat deoz' bouw Hem wel wat eieren zou leggen, Mam* dit wil daarom nog niet zeggen, Dat hij zijn plicht, als lid des raads, Vermak! voor dio eens advocaats, enz. Statenverkiezing. Het bestuur van 'de Centrale R.-K. kiesvereeniging Katwijk-Leid er-dorp, advi seert, naar het L. D. verneemt, den plaat- selijken R. K. Kiesvarecnigingen bij de a.s. verkiezing van de Prov. Staten te steunen de 'beide candidaten van de Centrale A.-Il. Kiesvereeniging in het distrist Leiderdorp, de heer en 0 uw oh and, en Wamaar. Het wordt tot dit besluit geleid door de overweging, dat. do beide zetels volgens vroegere overeenstem min g bezet zullen wor den kloor personen, bohoorende tot de anti- rev. partij. Het bestuur is niet te min teleurgesteld 'door het feit, dat vanwege de anti rev. geen aanvrage is gedaan tot gemeenschap pelijk overleg. jtjjuMans—Sclieldekanaal. Er worden, naar de ,,L'. K." meldt po gingen aangewend, om niet slechts te ko men tot een RijnAIaaskanaa.1, maar terens tot een daarop aansluitend AfaasScholdc- kanaal. Naar hel blad verneemt, heeft er ver leden Zaterdag ten stadlmizo te 5 bi as tri ebt een bespreking plaats gehad tussehen vijf groot-bul us tri eelen uit Zuid-Limburg en den burgemeester in verband met deze plannen. Do conferentie heeft geleid tot de.vorming van een voovloopig y.Rijn—-AlaasSeheJdo- knnnnl-comité". Middenstandsconjres. Naai- wij vernemen zal het Aüddonstands- corrgres op 10 en U Juli fo Deventer ge houden worden. De R. K Middenstander. Alen bericht ons, dat, de ZeerEerw. Heer A. AM. Overvedde, hoofdredacteur van de. R. K. Middenstander to Zwolle, als zoo danig is afgetreden wegens de drukke pa rochie werkzaamheden van dezen priester. Voortaan zal de redact ie van genoemd blad alleen worden waargenomen door den journalist A. Kellenaers te Leiden, terwijl do lieer Overwelde er als medewerker aan zal verbonden blijven. VLAAI!DINGEN, 18 Januari. Hedenmorgen brak in do Sclrooistraat door de gladheid de as van den volgeladen b'aggexwagen der gemeente-reiniging. Hot verkeer was geruimen tijd gestremd. STADSNIEUWS. Gladde straten. Gisteren en eergisteren maakte een. he viger noord-oostenwind, gepaard aan een tamelijke vorst, het loopen langs, de stra ten waarlijk niet tot een genot, vooral wanneer men tegen den wind. in moest. En het was dan ook geen wonder dat men vanmorgen, zoo uit bed komende, en naar buiten kijkende, zich verheugde, dat or verandering in het weer was gekomen: hot regende I Nu zou men weer met min der weerzin naar- buiten gaan. Af aar o wee! wat, kwam men verkeerd uit Niettegenstaande het regende, bleef do thermometer op den wind 8, buiten den wind 4 graden Fahrenheit vorst aanwij zen en de gevallen regen werd op de kou de stralen dadelijk een spiegelgladde )ki- dekking. Op aanmaning der politie nil eigen Iwveging schijnen de menschen daartoe maar niet te kunnen komen word nu zand en koolaRch op de trottoirs gestrooid, maar de telkens weer vallende regen be vroor tengevolge van de vorst weer on middellijk, zoodat hel niet lang duurde of zand en koolasch waren weer dadelijk ver dwenen onder een nieuw laagje ijs. liet loopen op dc straten eischte de grootste voorzichtigheid en menigeen heeft aan den lijve ervaren hoe snel men op zulke straten kan vallen. Natuurlijk zag men ook menig een allerlei overhaaste bewegingen met ar men en boenen uitvoeren om het gestoor de overwicht weer te herstellen, wat vaak, doch niet steeds, gelukte. Na twee uur "hedenmiddag steeg het kwik in den thermometer boven het, vries punt en herleefde dc hoop. dat de ellende nu gauw voorhij zou zijn, terwijl een fijn motregentje de verwachting nog kwam ver sterken. Hel was een leuk gezicht de menschen op de Rroorsvesf en Singel allen achter elkaar tussehen de rails van de tram te zien stappen. Het ijs was daar ter plaatse door pekelwater opgelost en door depanT- den stuk getrapt, zoodnt daar de glad heid was verdwenen. De gemeente-reiniging heeft weer oen aantal menschen aangenomen dio langs de trottoirs zand strooiden, om 't loopen daan over te vergemakkelijken. V Do gladheid heeft ook wel ernstiger on gelukken tengevolgo gehad, al zijn dié ook goed afgoloopon. Nabij de Spoorbrug gleed eon paard, ge spannen voor een spoolingschomv, onder uit, en viel in do Schie. Het dier is naar den overkant geleid en daar op het land geholpen. Voorts is de G-jarigo P. Waasbergen om streeks 12 i/i uur door de gladheid geval len, waarbij hij met het hoofd zoodanig tegen de straat aankwam, dat eon bloedende wond boven het rechtoroog ontstond, die door een dokter is verbonden. Gistermiddag ontstond in een pand aan de Hoofdstraat een schoorsteenbrand, die door de politie met, den oxUncteui is ge- bluscht. Een 6-tal jongens, die zich op het ijs in do Plontagesloot hadden gewaagd, zijn daar gezamenlijk doorheen gezakt. Zij wisten ziehzelven weer op den kam te helpen. Uit den Gemeenteraad. III. Z.ooals wij reeds zeiden, de missive van 'do Crcrneente-'R,obliging, houdende denloon- slaal no. 2 van G tot 13 Januari j.L, gaf aanleiding tot een uitgebreide discussie. Do heer' De Bruin heeft deze lijst van uitbetaalde loonen bij dion dienst wel ge zien, maan is daaruit niet veel wijzer ge worden. Hadden do stukken, die een vorige maal ter visie gelegen hebben, daarbij gele gen, dan zou het mogelijk zijn geweest een vergelijking tussehen heide staten te maken. Nu was dit eenvoudig niet moge lijk. Is spr. goed ingelicht, dan is het met do wijziging der ioonen zóó gestelt, dat deze in het, algemeen onveranderd zijn gebleven en alleen do allerlaagste loonen, die van de losse werklieden, zijn verhoogd, dus nu voor de 2e maal. Spr. had venvacht heel wat anders te zullen vinden en het voorstel van B. en W. om dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen, heeft hem zeker niet minder verbaasd, vooral na do woorden van den Voorzitter, naar aanteiding van oen door spr. over deze zaak gedane vraag: Thans is het woord aan de Commissie voor' de G emecnte-Reiniging. Spr. meent uit die overgelegde lijst tot de conclusie te moeten komen, dat de Commissie weer tot de overtuiging is geko men, dat de loonen voldoende zijn. Echter is spr. van meening, dat uit het geen do Aroorzifcter heeft gezegd, toch mocht ver-staan worden, dat een voorstel tegemoet kon gezien worden, en daarvan heeft spr. niets gevonden. Waai* in de andere gemeentelijke dien sten rekening weid gehouden met de dure tijden, daar lijkt het wel gevaarlijk de Ge- meente-Remigng te noemen, bij de vermel ding daarvan in do Nieuwjaarsspeech, om dat ei' bij dion dienst van verhooging van loonen al heel weinig sprake is geweest. Mocht dan ook geen voorstel van do Commissie to wachten zijn, dan acht spr. het geveirschf dat uit den Raad een vcr- zocK aan B. on ML wordt gericht om deze kwestie re overwegen en met do commissie in overleg te treden. Spr. -zal gaarne de motieven hooren waarom in den Raad niet is gekomen wat xv as toegezegd. De hoer Lagerwey betoogt, dat geen voorstel is toegezegd, maar- een schrijven en dat is ingekomen. Ilij kon namens de Commissie geen toezegging doen. Spr. had echter gegronde verwach ting, dat de Gem.-Reiniging wel iets zou doen, met het oog op de dure tijden en die verwachting is uitgekomen. De Com missie heeft voor de 2o maal dc loonen dor losse werklieden verhoogd. Daarvan is kennis gegeven aiur den Raad door- de overlegging der loonlijsten. Daar behoorden wel bij do vorige lijsten om de verschil lende verlroogingcn te kunnen nagaan. Rn waar do heer Do Bruin vraagt naar motieven, daar moet hij verwijzen naar do verordening op de G.-R., die een minimum en maximum bepaalt, Uit de overlegging dor loonlijst kan de conclusie wel juist zijn, dat de Commissie een v er-dere ioonsverhooging voorioopig niet noodig acht, Do heer De Brjrin heeft niet do toe lichting gekregen die hij vroeg, n.l. waar om do toegezegde voor-stellen niet zijn ge komen. By veie raadsleden, voor zoover dio voor zulke zaken voelen, en misschien ook bij andere menschen, zijn verwachtin gen gewekt, dio niet vervuld zijn. Ais de Commissie vreest dat zy niet verder kon gaan, met het oog op de verordening, waarom heeft zo dan niet voorgesteld de verordening lo wijzigen. Spr. kan de diepte niet peilen van die formeele bezwaren. Maar als alle andere gemeentelijke diensten behoorlijko althans in vergclijking tol an dere loonen betalen, waarom moet do G.-R. dan als stiefkindje behandeld wor den? Er kan misschien nog door enkelen met minachting worden neergezien op de werk lieden bij de G.-R.dat, werd vroeger ge daan, maar behoort tegenwoordig piet meer te geschieden. Toen werd aan deze menschen f 1.betaald. Afaar de G.-R. legt beslag op den vollen lijd dezer men schep. en dus moet zy zorgen dat die men- schen' hun gezin, zullen kunnen onderhou den. Do gemeente mag niet meewerken om de menschen lerarg te houden hun plichten in de maatschappij te vervullen. Aan gemeentewerklieden o. a. is het recht van staken ontnomen, maar, zooals dr. Kuy- per heeft gezegd, daartegenover moet hun positie beter zijn dan van anderen. Waarom dus krijgen dio menschen bij G. R. zulke loontjes, waaraan bovondien nog zoovelen komen plukken, de groentenverkooper, de huisbaas enz. enz. Men behoeft waarlijk geen rekensommetje te maken om te we ten dat van 11 in den legemvoordigen tijd geen gezin kan onderhouden worden. Als dus van de Commissie geeri voorstel tc venvachten is om do loonen te verhoogen, niettegenstaande spr. die commissie vol doenden tijd gelaten heeft om dit te doen, stelt spr. voor, de loonen te verhoogen, en in verband daarmede do verordening te herzien tot wijziging der maxima en mi nima. Do heef v. d. Drift zegt, dat de Com missie zoover is gegaan als de verordening toeliet. Daarmede waren de loonen in over eenstemming met die, welke bij particu lieren worden betaald. Daarom achtte de commissie wijziging der verordening niet noodig. Spr. verwijst o. a. naar wat de firma Van Deventer' betaalt. De heer Do Bruin meent, dal de com missie aan een adres verzeild is geraakt, dat haar goed te stade kwam. Afen kan echter die menschen ook ver gelijken hij de opperlieden der G. W., on dan is het een onbillijkheid, dat zij min dor verdienen dan laatstgenoemden. Die on billijkheid behoort weggeruimd te worden. De Ar o o r z i 11 e r- zegt, dat dc loonlijst niet lang bij B. en W. is geweest, en dus niet volledig besproken is kunnen worden. Waar echter de loonen door de com missie worden vastgesteld, kunnen B. ort W. slechts een bespreking houden, en alleen in hoogstnoodzakelijke gevallen behoort in het recht oener commissie te worden in gegrepen. Natuurlijk kan do heer De Bruin voor stellen, dat do Raad B. on W. uitnoodigt de verordening te herzien, verder kan nu niet gegaan worden. De heer D c Bruin zal ook niet ver der gaan. De hoor Wittkampf merkt op, dat als zoo'n voorstel wordt aangenomen, B. en W. natuurlijk bij de commissie komen om advies, en dat zal luiden dat verhoo ging niet noodig geacht wordt. Wordt dan toch dnaitoe overgegaan, dan is dat een beleediging voor do Commissie, die toch bestaat uit meerderjarige personen, die wel weten wat ze zeggen of doen. Spr. zou niet gaarne xvillen, dat zoo iets plaats had met een Commissie, waarin hij zit- tng heeft De heer m r. v. Br iel Sasse gaat mis schien buiten de orde, maar wil naar aan leiding van het golioordo toch vragen, of het B. en W. niet is voorgekomen, dat de macht van commission soms te groot is. In wat do Overheid doet moet éénheid van gedachten zijn, en daarom zou spr. willen vragen, of het niet mogelijk zou zijn, deze zaak eens onder de oogen te zien. Het is zeer zeker een zaak die studie vereischt, doch zij is belangrijk. Spr. ge looft, dat de macht van de commission wel wat groot is, want het is werkelijk ge- wonscht, dat er éénheid van gedachten be slaat in wat van de Overheid uitgaat. Ongelijko regelingen, als nu ter sprake zijn gebracht, kweeken natuurlijk -naijver bij de betrokkenen. De heer v, Westendorp merkt op, dat die éénheid er had kunnen zijn, als de loonregeling naar een klassen-indceling in het werkliedenreglement ware opgenomen. Nog iets anders; In de verordening op dc 0. li. komen loonen voor, die niet meer worden uitbe taald, omdat die to laag geacht worden door de Commissie; dat is dus reeds reden ge noeg om de verordening to herzien. Aan den heer AVittkampf wit spr. nog opmerken, dat hij erg veel respect heeft voor Commission van Bijstand, maar als wethouder zou hy er niet tegen opzien tcïpn een handeling van zoo'n commissie in te gaan, indien hy dat noodig achtte. Over deze kwestie zal hij echter niet ver der ingaan. Spr. is het met den heer mr. v. Briol Sasse eens, dal er eenstemmigheid moet heerschen in de regeling der ioonen, en daarom adviseert spr.neemt die op in het werkliodenreglement, dan weten de men schen zeker dat zij hun billijk loon zullen krijgen. De heer Lag er wey zegt, dat de loon regeling bij G. R. geschiedt zooals de heer v. Westendorp dat wenschelijk acht voor de bedrijven. Do Raad bepaalt het mini mum en maximum. Geheel anders is het bij Gemeentewerken, waar do loonregeling geheel aan do Commissie is overgelaten. De heer v. W e a t e n d o rp Bij de Gas fabriek eveneens. De heer Lagcnvey: Als dus dooi' een raadslid gezegd wordt, dal er geen overeen stemming is, dan treft dat niet G. R.t die gebonden is, maar andore commission, die gebruik hebben gemaakt van hun vrijheid en afwijken van een regeling, die door don Raad is vastgesteld. Voor het ovorigo laat spr'. de beslissing aan den Raad. Spr, acht hot altijd aangenaam, do zaken met de Raad af te doen, en G. R. beeft daarom de loonstalen overgelegd. Verder kan daarover echter niet gesproken worden. B. en W. kunnen zich over deze kwestie niet verder uitspreken, omdal zij daartoe geen directe aanleiding vinden. Als de Raad beschikt over schriftelijke bescheiden, kan zij de zaak pas beoordeelen. Re heer Wittkampf meent, dat do heer v. Westendorp hem niet begrijpt. Als een Commissie haar plicht niet doet, moet zij tot haar plicht geroepen, worden maar wanneer een Commissie haar werk goed doet, dan is er geen. reden een nader on derzoek in te stellen. Aan de debatten bij de behandeling van het werkliedenreglement gehouden, zal spr, thans niet herinneren, en daarover nu geen discussie beginnen. Daarover is heel veel te zeggen, zoowel voor het standpunt van den heer v. "Westendorp als voor dat van de bedrijfsleiders. Die zaak moet In den lneede behandeld worden. Do heer Do Bruin is tovredon ovor den loop der discussie. Hij vreest alleen dat een klein hoedje dreigt aan een grooten kapstok te worden opgehangen. Ilij betreurt dat de hoer Wittkampf zoo slecht schijnt, geluisterd to hebben naar den heer Lagenvey, dio heeft verklaard, dat de loonen niet méér verhoogd zjjn, omdat de verordening dat niet toeliet, en dat do Raad do regeling der loonen vaststelt. Spr. is het met ueze volmaakt eens, en acht het gelukkig, dat deze op het idee is gekomen die meening hier Ie geven. Spr. hoopt, dat in het zeer voorzichtige voorstel van hem verder geen wantrouwen in de Commissie zal gezien worden; het vraagt alleen dat G. R. en B, on W, de zaak eens zullen overwegen. Do heer AVittkampf wijst op do ver schillende meeningon van do hoeren Lager- wey en v. d. Drift in dezo, boide deel uit makende van de Commissie, Beiden zetten nog eens hun meening uiteen. Do heer- v. Westendorp, herhaalt nog eens, waarom er z. i. alle reden bestaat, de verordening te herzien. Het voorstel-Do Bruin wordt nu onder steund door de hoeren Do Jong en Geriach. Do hoor Koop mans merkt op, naar aanleiding van een uitlating van den heor v. d. Drift, dat do gemeente niet do par ticulieren moet. volgen, maar dat zij een voorbeeld moet geven. De heer Wittkampf vraagt, of de Com missie de voorgestelde uitnoodiging als een affront opneemt. De beer Lagcnvey antwoordt ontken nend, en zet uiteen, dat de loonlijst na do inwerkingtreding dor nieuwe regeling, dio Zaterdag voor do eerste maal is toegepast, roods AJaandagmorgcn 10 uur was inge diend. Hij acht het beter de leden in de gele genheid te stellen de loonen nog eens te vergelijken, alvorens ccn beslissing te ne men. Thans acht hij het voorstel nog voor barig. Voorts is spr. bereid, de andere lijsten nog eens ter visie te leggen. Wij weten allen genoeg, zegt spr., hoe de loonen hier in do stad zijn, en het gaat toch niet aan de loonen maar te verhoo gen. Die moeten toch tenslotto alweer be taald worden door do belastingplichtigen. De Voorzitter wenscht de debatten te sluiten. Do heer v. d. Drift antwoordt no-g aan den heer Koopmnns, dat de Commissie zich heeft te houden aan de beslissing van den Raad. Dc heer De Bruin wil wel afzien van de beantwoording van den heer Lagenvey, maar moot toch nog even opkomen tegen hel oude idee, dat de verh'ooging van loon door de belastingplichtige moet betaald wor den. Dat is zóó oor-conservatief, dat het eigenlijk schandalig is om het hier nog eens te laten hooren. Door den menschen een te laag loon te geven, legt men hun een last op, die oen veel te zware belasting zou zijn. Verder ziet spr. ook van het woord af. Hot voorstcl-Dc Bruin, daarna in stem ming gebracht, wordt aangenomen met 15 tegen 3 stemmen. Vóór stemmen de hceren mr. Kavelaars, Rrii rend er, v. Westendorp, Klein, v. d. Drift; Houtman, v. d. Velde, De Graaf, Geriach, mr. v. Brie! Sasse, De Jong, AVittkampf, Koopmans, Do Brain en v. d. Aleer. Tegen stemmen de heeren Lagorwoy, Gos- lniga en Nolet. AGENDA. Heden en volgende avonden Circus, 8 nur. SpeciaJiteitenvoorstolLing. Heden en volgende avonden. Casino, uur. Schots en echeof. (Revue Henri ter Hall.) Hodon en volgende avonden. Tivoli-Schouw- burg. Solser en Hesse's gezelschap (60 personen). Kom jo ook op de bruiloft vnn Mietje? 18 Jan. 8. 0. Ar, 8 uur. dir. Gem. Zang- vereen. T. E. G. E. N. O. en Chr. Alannenkoor „Immanuöl". Ge combineerde uitvoering. 18 Groole Schouwburg 8 uur. N. AL „Hel Tooncol" W. Rooyaards. De Violier-s. IS) Lokaal Schie 68. 8 uur. Christ. Go- ref. Gcmeenct Spr. ds, T. A. Bak ker, van den Haag. 1!) Groote Schouwburg, 8 uur. De inilli onn ai rsdoch ter. 20 Groote Doelezaal, Rotterdam, 8 u. Zangavond. Edith AA'nlker. 20 Gioolö Schouwburg, 8 uur. Ita liaanse hc Opera. Camion. 21 Schouwburg, 8 uur. Rotterd. Too- neelgez. Dokter Klaus. 21 Tivoli, 2Va uur. Concortver. Wolff- Verhoy. Populair namiddagconcert, („Tel.") ■a—rHTr~-~gyag ggg

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 2