achtte, de aaal kinzon, waar de Vergade ring den unionistón in Ulster het minst kou grieven, t t - Te Konden hebben gisteren ongeveer iOüO kaïrevoerders van den Grooten Noor- dcrspoonveg gestaakt. De maatschappij ontsloeg een karrevoerder, omdat hij ge weigerd had een hem opgedragen taak te yolvoeren, voorgevende dat het niet zijn werk was, De anderen trokken toen zijn. partij. Men vreest nu, dat het overige per soneel zal volgen en mede zal staken, tenzij het geschil onverwijld bijgelegd wordt, (Mi 'Frankrijk, 1 i Onder de postbeambten te Parijs heerscht een bedenkelijke gisting, daar de algemeenc secretaris van den bond, Bor- dères, wegens een redo 'door hem gehou den en een door hom onderteekend rond schrijven. door het postbesfuur met ont slag wordt bedreigd. Bovdères zal Zater dag a.s. voor den Raad van discipline Verschijnen, die over het door het bestuur 'dor posterijen voorgenomen ontslag zal moeten beslissen. Tegen Zondag is door den bond een groote protestvergadering bijeengeroepen om tegenover bet optreden van het pos t- beshrur op besliste wijze stelling te nemen. Do Senaatscommissie tot onderzoek van do Fi'ansch-Duitsche overeenkomst heeft gisteren de overeenkomst goedgekeurd met 15 tegen 2 stemmen bij 4 onthoudingen. O o s tenrjjk-Hongar ij e. Uit Weenen komen zeer ongunstige be richten over graai' Vort Aehrenthal, den minister van buitenlandsche zaken. Zijn toestand is opnieuw verergerd, de genees- he-eren achten dien zorgwekkend, zelfs wordt gameid, dat de minister zijn post niet meer zal kunnen blijven waarnemen. De president van liet Oostenrijksche en die van het Hongaarsche ministerie heb ben Woensdag een bespreking gehouden, waarbij zij' ovorccnkw u>\dat, voor het geval Von Aehrcnthal zou aftreden, zjjn politiek moet worden voortgezet. Italië. l De „Osservatore Romano" maakt' een schrijven van den kardinaal-staatsisecreta- ris Merry del Val aan kardinaal Cassetta openbaar, waarbij een commissie wordt benoemd, onder eere-voorzitterschap vaat prins Colonna, ten einde voor 1913, een feestelijke herdenking voor te bereiden van het edict van Constantijn desa Grooto, waar hij de christelijke religie met de andere godsdiensten gelijk weid gesteld. Argentinië en Paraguay. De Argentijnschc vegeoring heeft, besloten twee gepantserde kruisers en twee torpedo jagers naar Paraguay te zenden, wegens de voortdurende onlusten on hot. incorrec te antwoord, dat de icgeering van Para guay gaf op de nota van den minister van buitenlandsche zaken van Argentinië, be treffende de gewelddadigheden begaan tegen Argentijnschc scheep vaart- inrichtingen. G h i n a. T'e Koeldsja is uit Oud-Soeidoens bericht ontvangen, dat. Tsjiutai, de bevelhebber der keizer] ijk o troepen aldaar, 'die door de jevolutionnaircn was afgezet, den kruitkel der in de tucht heeft laten vliegen. On geveer honderd huizen werden verwoest en vele personen gedood en gewond. Naar het heet, is Tsjintai om het leven gekomen. Te Koeldsja is liet rustig; boven de gebouwen der nieuwe regeering wappe ren de vlaggen der rovelutionnairen. Volgens mcdedeelingcn in Japansche bladen is de 12de divisio van Japan ge mobiliseerd, om ter sterkte van '10.000 man naar Mandsjoerije scheep to gaan en in Dalni to landen. Deze maatregel wordt gemotiveerd niet do noodzakelijk heid om de Japansche onderdanen in Mandsjoerije te beschermen. BINNENLAND. Vau het hof. Z. K. H. de Prins heeft gisteren aan den burgemeester van Den Haag, jhr. mr. Van Kamebeek, een bezoek in diens kabi net op het stadhuis gebracht. De Prins bezichtigde daarna het raad huis. Castnobftl. Het 2e Casino-bal zal 16 Februari in het Hotel den Ouden Doelen, te 's-Gravenhage .gegeven worden. Corps diptomatlquB. De nieuwbenoemde gezant van Rusland bij ons hof, Alexander Swetchine, is een man van middelbaren leeftijd. Hij is lid van den Russische» Raad van State en Ka merheer van Czaar Nicolaas, Laatstelijk was hij Raad dor Russische ambassado to Con- stantinopol. lir In het Hotel den Ouden Doelen, te 's-Gra- venhago is aangekomen de nieuwbenoemde militaire attaché van do Fransche Republiek voor België on Nederland, kapitein Gónie, Onze Marine. Blijkens bij het departement Van" marine Van. den commandant van Hr. Ms. pant- serdekschip „Utrecht", den kapitein ter zeo Wi .T. de Booy, ontvangen draadloos te legram, hoopt gemolde commandant op Zaterdag 27 dezer met zijn onderhcbb'on- ben bodem te LTmuiden aan te komen. i (Stct.) Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is Br. Ms, pantserschip „TJeemskerck", onder bevel Van den kapi tein ter zee G, L. Goedhart, 25 dezer te Ajaccio aangekomen. (Stct.) Baad van State. Openbare vergadering van den Raad van State afdeeling voor do geschillen van bestuur, op Woensdag 31 dezer ,dcs voor middags te 11 uur. Bidderorde, B\j Kon. besluit van 24 dezer is de ka pitein dor infanterie van het, Nedor- landsch-Indische leger F. J. P, Sachse, ge wezen lid der sedert ontbonden Ncder- landscho commissie tot voorbereiding van do aanwijzing van do natuurlijke grens tusschea het Nederlandsrh en Duitscho gebied op Nieuw-Guinea en commandant van het aan die commissie toegevoegd ge weest zijnde militaire exploratie-detache ment, benoemd tot officier in de orde van Oxanje-Nassau. Jhr. mr. A. F. de Sarernin lehiuan. De „N. Ct." meldt, dat jhr. mr. A. F. de Savornin Lobman inderdaad het voornemen to kennen gegeven heeft, zich in 1913 niet meer beschikbaar te stellen voor een Ka- mercandidatuur. Waarschijnlijk is het; dat de heer Lobman aan dit voornemen gevolg zal geven, doch een definitief besluit heeft hij nog niet genomen. Men is 200 zeide do heer Lobman nog betrekkelijk ver van 1913 af en, het laat zich 'denken, dat de politieke constel latie mij zou nopen mijn voornemen te laten varen dat uitsluitend gegrond is op mijn hoogen. leeftijd. Do heer Lobman wordt den 29ston Moi 75 jaar. Onderwijzercandldaat Tweede Kamer. Naar de Nederl. verneemt, hebben B. en W. Van Den Haag een verlof van 10 dagen verleend aan den openbaren onder wijzer W. de Jong, cartdidaat van de vrij zinnigen voor de Tweede Kamer in het district Hilversum, ten einde in dien tijd in het district voor do candidatuur to kun nen optreden. Certlflcatea van oorsprong voor den Invoer in Italië. Do minister van landbouw, nijverheid en handel heeft den Kamcis van koophandel en fabrieken medegedeeld, dal bij besluit van den Koning van Italië, een bijzonder tarief van invoerrechten is vastgesteld voor een aantal, in dat besluit genoemde arti kelen van Turksche herkomst bij invoer in Italië, en dat, indien bedoelde artikelen (waaromtrent opgave zal worden gedaan in no. 254 van Handelsberichten) uit andere landen dan Turkije in Italië worden inge voerd, een oorsprongscertificaat moet wor den overgelegd, opdat die goederen kunnen worden ingeklaard vólgens het tarief, dat daarop in verband met hun herkomst van toepassing is. Op een daartoe door de Nederlandsche regcering tot de Italiannsche gericht ver zoek, heeft deze zich bereid verklaard cer tificaten van oorsprong voor de betreffende waren, volgens man de Kamers van koop handel en fabrieken toegezonden model en afgegeven door de secretarissen dier Kamers, to erkennen. Ba stand van da verzekerlngawetgevlng. Naar „Het Volk" verneemt, is het in de commissie uit de Tweede Kamer ter voor bereiding van de verzekeringswelgeving al dus gegaan met de verhooging van de ziek- tc-uitkeeriug van 50 op 70 pet. Door de katholieke en liberale- leden, maar vooral ook het krachtigst en stelligst door de so ciaal-democraten (onder voorbehoud van hun voorkeur voor 100 pet. uitkceriog), werd deze vorhooging verdedigd, terwijl do antirev. leden het behoud van de uitkeering op 50 pet. verdedigden. Minister Talma nam daarop do 70 pet. als regel over, met be voegdheid van de Raden van Arbeid om de uitkeering voor bepaalde ziekenkassen op 50 pet. te verlagen. Bovendien had do minister op algemeenen aandrang reeds toegegeven om gedurende de eerste dertien weken, gedurende welke ook de ongevallen- ui tkeering door de ziekenkassen zal worden overgenomen, de uitkeering op 70 pet. te brengen, waarvan 20 pet. voor rekening van do ongevallenbank komen. Zoo is er meer verbeterd in do Ziektewet. Omtrent do eerste beide vergaderingen van dezelfde commissie van voorbereiding over de Invaliditeitswet heeft „Het Volk" gehoord, dat de besprekingen niet in aan wezigheid van den minister plaats hadden, en dat er veel verzet is tegen allerlei on derdeden. Echter hebben er nog pas alge- meeno besprekingen plaats gehad en wor den do artikelen eerst later behandeld. 2 Decombor 1911, (wijst oen bedrag aan van f 1,562.348.72i/2. VL'AARDINGEN, 26 Jan. Op Maandag 11 Maart 1912, zullen do manschappen der lichting 1911 'en 1912 bestemd ter inljjving voor volledige" oefeningen worden ingelijfd. OVERSCHIE, 25 Januari. Door den plaatsvervangend districtsveearts, A. J, v. Volsen, to Schiedam, as gisteravond bij twee gestorven runderen van den vee houder L. Heemskerk, miltvuur geconsta teerd, I iii STADSNIEUWS. Kamer van Koophandel en Fabrieken. Bij do heden gehouden stemming voor en lid der Kamer van Koophandel, en Fa brieken alhier, is gekozen do heer A. II. M. Melchers, met 34 stemmen. Er waren 35 stemmen in het geheel uitgebracht. Hot aantal kiezers bedraagt 217. In November j.l. besloot, do Raad een credict van f300 te verkenen voor het melkonderzoek. Naar wij vernomen, is dit onderzoek opgedragen aan den heer H. J. Smith, apotheker, alhier,, en valt dit on derzoek in vele gevallen nogal mede, ter wijl er enkele zijn, waarvan nogal wat op to merken zou zijn. Do hoer A. C. A. Nolefc heeft zijn be noeming tot lid der Commissie van Ad ministratie der fondsen van do vernietigde gilden, aangenomen. De heer Dr. R. van der Meulen, leeraar in geschiedenis en aardrijkskunde, aan het Gymnasium alhier, heeft als zoodanig ont slag gevraagd mot ingang van zoo moge lijk 16 April a.3. B* middelen van (leu A, N. B. B. De staat van beschikbare middelen van den Alg. Ned, Diamant bowerkersbond, op De „Stct." no. 21 bevat de statuten der naamlooze vennootschappen: Maatschappij tot Exploitatie van Onroe rende Goederen „Oud-Delfshaveu", to Rot terdam. Doel: het verkrijgen en vervreem den, exploitoeren, huren, verhuren en admi- nistreeren van onroerende goederen, en het doen bouwen van huizen, het aangaan van hypothecaire of andere geldleeniogon en het verrichten van alle 'handelingen die met voornoemd doel in verband staan en ter be reiking daarvan noodig zijn. Duur: tot 31 December 1939. Kapitaal: f50,000, ver deeld in 50 aandeelen van flOOO, waar van 20 geplaatst cn volgestort. Het bestuur der vennootschap wordt uitgeoefend door een directeur, den heer P. Teekens, onder wijzer, en tot commissarissen de hoeren A. J. Teekens, mr. Zeilmaker, en J. G. W. Schenk, onderwijzer, allen te Rotterdam. Maatschappij tot exploitatie van onroe rend goed „Oud Mathenesse", te Rotter dam. Doelhet verkrijgen, vervreemden, ad- ministreeren en exploiteeren van onroerend goed. Duur: tot ultimo December 1941, Ka.- pitaalf 24,000, verdeeld in 24 aandeelen van f 1000, alle geplaatst en volgestort door inbreng van onroerend goed te Schiedam. De vennootschap wordt bestuurd door een directeur. Voor de eerste maal directeur de heer P. Dijkshoorn. Spaankorvenfabriek „Holland", tc Schie dam. Doelhet fabriceeren van en het drij ven van handel in verpakkingen, in den ruimsten zin. Duur: tot 31 December 1941. Kapitaalf 80.000, verdeeld in 80 aandee len van f 1000, waarvan 35 geplaatst en volgestort, 31 door inbreng van allo rechten op een uitvinding van een middel tot het praepareerc-n van houtsoorten, waardoor deze bruikbaar worden voor het vervaar digen van mandwerk, geschikt voor ver pakkingen en van handelsrelaties. Het be stuur der vennootschap wordt uitgeoefend door 2 directeuren, onder toezicht van 3 commissarissen. Voor do eerste maai zijn benoemd: tot directeuren de heeren A. .C Otten, particulier, en L. van Pelt, directeur van het „Dagblad De Rotterdammer", en tot commissaris do hoor H. van Reek, fruit handelaar, allen te Rotterdam. S. 0. V. De aandc-olhouders der Schiedamsche Of ficieren Vereeniging zijn tor vergadering op geroepen tegen Maandag 29 Januari a.s., in verband met den financieclen toestand der vereeniging. De aid. Schiedam van 'den Alg. Nederl. Metaalbewerksbond zal ter gelegenheid van het 6-jarig bestaan der afdecling, in Con- stantia een feestavond geven, waarbij haar medewerking zullen verloenon de muziek» vereeniging „Kunst en Strijd", de tooneel- vereeniging „Steun in den strijd" en het Delftsche duo B. en D. De feestrede zal worden uitgesproken door mej. S. Groc- neweg-. Wedstrijdbrandweerlieden. „Die vlug Helpt, helpt dubbel", luidt een oud gezegde, en zeker is dat, van toepassing op hulp bij het uitbreken van brand. Van dat standpunt uit is ook do organisatie der brandweer hi ei' ter stede geregeld. Zoodra ergens brand wordt waar genomen, wordt dit aan de politie mede gedeeld, die dadelijk den brandweercom mandant. daarmede telefonisch in kennis stelt en door een enkele electrische schel worden de brandweerlieden in eiken kring opgeroepen. Deze nikken zoo snel mogelijk met hun hlusschings- en reddingstnate- ïiaal uit naai' de plaats, waar hun hulp vercischl wordt, Dan moet zoo snel mogelijk dal mate riaal in werking gesteld worden. Om de manschappen zooveel mogelijk to prikkelen tot vlug en goed handelen, hoeft de Schiedamsche Braiulweerlieden- vcreeniging „Vriendschap zij ons doel", besloten wedstrijden uit te schrijven en prijzen -toe. te kennen aan hen, die het snelst eon brand kraan in werking stelled. De werkzaamheden daarvoor beslaat in lo. het opzetten van een waters luk. 2o. het aanslaan van een slang, 3o. het openen van den straalpijp cn daarmede hel wa ter geven. Wanneer dat goed gedaan wordt, zullen do opzetstukken en koppelingen vast aange draaid, do slangen zonder kronkelingen of schcrpo bochten uitgeloopen 011 de kra nen geheel opengedraaid zijn. Op al deze onderdeden hoeft do brand weerman to letten in den korten tijd, waarin hij met den grootsten spoed die werkzaamheden verricht. Wel zal in den regel dat werk verricht worden door 3 personen, maar het kan ook zijn, dal hut volledig personeel nog niet aanwezig is, zelfs dat slechts één persoon daarvoor beschikbaar is, en dan nóg moeten die verrichtingen snel en goed geschieden. Dat dit een groot® oefening vereiscld, zal vooral begrijpelijk zijn voor hen, die deze werkzaamheden meermalen bij oefe ningen of bij brand hebben gadegeslagen. Het is dan ook een zeer te waanleeren daad van de vereeniging van brandweer lieden, dat zij een middel toepast, die zeer zeker de brandwecilieden tot ijverige oefening zal prikkelen. Voor den wedstrijd hebben zich 36 per sonen laten inschrijven, en deze zullen hun proeven afleggen op 25 Januari, l en 8 Februari. Gisteravond heeft dan ook de eerste groep deelnemers, beslaande uit 12 personen waarvan er echter 2 ver hinderd bleken le zijn hun proef afge- legd. Mot liet oog op het uitnemende doel van dezen wedstrijd, hadden wij verwacht tal van belangstellenden op het plein ach ter den üoele te zullen zien, maar, hoewel er tal van fakkels en lampen hel terrein oehoorlijk verlichtten, hebben wij, behalve den commandant en't meere-ncleel der kring» commandanten, slechts één persoon een gemeenteraadslid gezien, die aan de uitnoodiging lot bijwoning van den wed strijd had gehoor gegeven. Toch waren er, naar men ons op onze vraag mededeelde, 61 uituoodigingeu ver zonden. Wij betreuren liet dat deze vereeniging op dezen eersten avond zoo weinig rail waardeering van haar daad hoeft mogen bemerken, maar wij veronderstellen, dat een samenloop van omstandigheden daar van oorzaak is geweest, zoodat te ver wachten is, dat op do volgende avonden velen van hun sympathie zullen getuig m door dan enige oogenblikkcn den wedstrijd, die ook voor met-brandweerlieden interes sant genoeg is, bij te wonen. Do uitslag zal bekend gemaakt en de prijzen uitgereikt worden in het gymnas tieklokaal op Donderdagavond 15 Februari aanstaande. Door de politie "is proces-verbaal opge maakt togen oen persoon verdacht van dief stal of heling vair eenige metalen on een manometer, uit een pakhuis aan de Noord- vest. De voorwei-pen zijn in beslag genomen bij een opkooper. Hedennacht omstreeks 3 uur is de knecht van het aakschip Antonia, de 23- jarige S. Hermes, in dc binuonsJuis van, het schip in het water gevalt®. Op zijn hulpgeroep werd hij weer spoedig aan boord gehaaid. AGENDA- Hedon en volgende avonden Circus, 8 uur. Specialiteiten voors telling. Heden en volgende avonden. Casino, uur. Schots en scheef. (Revue Henri tor HalL) Heden en volgende avonden. Tivoli-Schouw- burg. Solser en Hesse's gezelschap (60 personen). Kom jo ook op de bruiloft van Mietje? 26 Jan. Schouwburg, 8 uur. Rotlerd .Too- nerigazeLchap. Het Duel. 27 Schouwburg, 8 u. Hal. Opera, Tra- viata. 27 Nutszaal, Rotterdam, S u. Piano- avond. Winifred Christie. 28 Tivoli, 21/2 uur. De Bruiloft van Mietje. 28 Groote Schouwb, 71/2 u. Fiansehe Opera. Mignon. 28 Tivoli, 8 u. Ilal, Opera. Cavalle- ria en 11 Pagliacci. 28 Schouwb. 2pj u. Eruditio Mus.ca. 5e Populaire Namiddageoncerl. 29 Veroen. lokaal Broersvest. 8 uur. Christ. Hist. Unie, aid. Schiedam. Oponb. vergadering voor geeslvei- wanten. Spr. mr. H. Verkoutoren, van A'dainVrouwenkiesrecht. 29 S. O. V. 8Y2 uur. Vergadering van aandeelhouders der S. O. V. 29 Schouwb. 8 u. Uottcrd. Tooneel- gozolsch. Voor leden van het Ne tlerl. Toonaolverbond, De Waar heid. 80 Leesgezelschap Genoegen en Nut. Jaarvergadering. 1 Febr. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Ned. Toonoelvercöru Amsterdam. Glück auf. 3 Febr. Constantia, 8 uur. Algent. Nederl. Metaalbewerkersbond. Afd. Schie dam, Feestavond, Kunst en Wetenschap. Joh. 11. B. Koekkoek, j- lu den ouderdom van 71 jaren is to Hilversum overleden een lid der talrijke selrildmfamiüo Koekkoek, verdienstelijk schilder van strandgozic-htjes met stoffage, die gemakkelijk afnemers vonden. Joh. H. B, Koekkoek, was de broeder van den tc Londen gestorven kunsihan.de- laar H. B. Koekkoek, wiens schilderijen- bezit hier ton vorigen jare in veiling kwam. f i Af weer. Naar de „Tel,"' verneemt, zal hel gezel- schap, door Louis Bouwmeester Jr. ge- vonnd, met September naar Indië Vertrek ken, Dezer dagen hoeft Bouwmeester Jr. den heer F, Bluoist ie Hoerenveen go- engageerd, die als dittettant door goed spel do aandacht had getrokken. Rechtzaken. Met man en muis vergaan. De Raad voor de Scheepvaart behan delde gisteren het met man en muis ver gaan van liet Loggers chip „Maria M. A, 136'" in de Noordzee. Op 14 October vertrok hol schip uit Maassluis naar zee. Schipper was Joh. Poot, tei wij! er aan boord 14 koppen waren. Op 24 October werd hel schip nog gezien en gepraaid Jaarna, werd er niets meer van vernomen. Er word ook niets aangespoeld. N.uu de reet!er Job, Bergwerff, uit Maas-luis, verklaarde, was de „Maria"' 14 jaar oud. Hit een onderzoek van een expert van „Unilas" was gebleken, dat bot schip in zeewaardiger! staat was. Uit de werkaarleu bleek niet, dat liet in dien lijd bovenmatig stormachtig was. Do llaad zaL later uitspraak doen. Kerh era School. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Amemuiden do heer G. A. Pott. cand. te Zetten; te 01de- en Nyebor- koop ds. P. Bruining Jzn., te Almelo. A a n genomen: het beroep to Noord- wijk aan Zeo ds. 11. H. v. Ameide to llillo- gom; het beroep le Schcllinkhout de hoer A. E. K. Bolland, cand. te Leiden. Bedankt: voor het beroep te Doorn ds, E. Warmolls te Ju lp haas. Bij Kon. besluit vau 25 dezer zijn be noemd tot predikant bij de Proteslantscho gemeente in Nederl.-Indië, B. J, Audicr, predikant bij de Nederlandsch-Hervornido Gemeente te Zeerijp, en D. J. Leepel, ge wezen predikant hij de Proteslantscho Ge meente in Nederl.-Indië thans predikant bij de Evangelisch Luthersche Gemeente te Culemborg. 1 Hooger Onderwijs. Te Utrecht is cum laude bevorderd tot doctor in de Ned. letteren de heer G. J. Iloo- gewerff, geb, tc Ameifoort, op proefschrift: „Nederlandsche schilders in Italië in do XVle eeuw". (Dc geschiedenis van het l'O- Te Groningen is tot arts bevorderd do hoer C. D. de Langen. 1 LaMbouw ©n Teeteelt. Groote nationale pluimveetentoonstelling In de Stads Gehoorzaal, te dier gelegen heid feestelijk met vlaggen en groen ver sierd, heeft de Leidsche Pluimveover- eoniging haar vierde jaarlijksche natio nale tentoonstelling georganiseerd, welke zich in een buitengewone belangstelling] mag verheugen. Daar kraaien, kakelen cn snateren niet minder dan 2500 dieren, de fraaiste exemplaren van hun ras. De Leid- sehü tentoonstelling is thans de grootste der nationale tentoonstellingen hier to lande, tenvijl slechts twee der internatio nale haar overtreffen; slechts enkele num mers hoenders zijn minder aanwezig da.11 op de. laatst te "s-Gravenhago gehouden tentoonstelling van Avicultura. De meest bekende liefhebbers en fokkers hebben inge zonden, waardoor de Nederlandsche hoen derrassen compleet vertegenwoordigd zijn, terwijl ook de buitenlandsche rassen in talrijke Laaie en zeldzame exemplaren aan wezig zijn. Zoo weiden wij getroffen hij het aanschouwen van een tweetal Japan sche prachtkanen, waarvan de staart niet minder dan D/a meter lang is. Bij liet binnentreden der zaal treft reeds dadelijk bijzonder onze aandacht do zeld zame collectie fasantehoenders met hun sierlijke lang e staarten. Naast een ruime collectie postduiven, meerendcels beproefde kampioenen der lucht, die uit. verre landen hun hok weer weien te vinden, ziyi de sierduiven iin verschillende rassen tentoongesteld, waar omier een zeer groote collectie kroppees in de eerrte plaats moet worden genoemd. Eenden en konijnen zijn in afzoderlijko zalen ondergebracht en trekken daar ieders bewondering. Van Indische loopoendenzijn. nivt minder dan twaalf nummers ingezon den. Onder de konijnen vallen vooral op do fraaie reuzensoorten. Ylaainsche en Lo- tluiringer reuzen zijn daar, welke den lief hebber met verrukking 'bezielen en onge looflijke afmetingen bereikt hebben. Hoi aantal inzendingen bedraagt hiel minder dan 1300, vertegenwoordigende 2500 cxejuplaren, zoodat de jury een zware taak zal hebben mot het toekennen der bijna- 300 prijzen, welke zijn uitgeloofd, «wri fit nï iwmiHjM

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 2