Laatste Meuws. Handel en Bedrijf. *1 Burgerlijke Stand. gggssgggiassae g1saga» b bi V V V er. m>u tel zijner cchtgenoote, en trok haar op den wal. Do levensgeesten waren toen cclitcv al geweken. Hij verklaarde voorts, hierbij tot onge veer ter hoogte van de enkels natte voe ten te hebben gekregen. Bij het peilen door do politie bleek echter, dat de diepte van het water op de plaats van hel ongeluk ruim 5 voet was. Daarop gewezen, ver klaarde de heer Ewoldt, dat hij slechts natte voeten had gekregen, omdat hij bij do poging tot redden zich tiad vastgehou den aan do rollaag van de brug. Het echtpaar heeft vier nog jeugdige kinderen. Gevaarlijk spel. Gisteravond omstreeks 5 uur hebben to Groningen jongens een vuurtje gestookt aan do Oosterhaven. Zij brachten Vuur bij een aldaar liggend benzincvat. Dit ont plofte met een onlzcttcndcn knal. M<m- schen kwamen toesnellen en vonden een paar jongens kermend op den grond lig gen. Een hunner was het toch te ronder- boen Ier hoogte van do knieschijf afge broken en weggeslingerd. Men ging aan liet zoeken en vond na eenigeii tijd een stuk er van terug. De voel is editor nog niet gevondun on zal vermoedelijk in do Oos- terliaven geslingerd zijn. Ook bad het ongelukkige ventje, de 12- jarigc II. llunder, nog een zware verwon ding aan hot hoofd. In hopcloozen toestand, hoewel nog bij kennis, werd bij door een viertal mannen, onder geleide der politic, naar het Academisch Ziekenhuis veivoerd. Uni 2 uur hedennacht is hij daar over leden. Hot andere slachtoffer, den 8-ja.rigcn J. Dagclet, werden beide boenen gebroken. üc andere kinderen hoeveel er precies waren weet men niet bleven voor zoover men kon nagaan, ongedeerd. Drie petten gedeeltelijk verschroeid en andere kleeding- stukken werden later gevonden. Het meest tragische van dit diep treu rige geval is wel hel feil, dat de twee, zoo zwaar verwonde kinderen, liet ongeluk zelf niet veroorzaakt hebben. Het vcnljo, dat de lont aangestoken hcett, word zelf niet verwond. Het heeft bekend, maai' kan na tuurlijk niet veivolgd worden. Afschaffing nachtarbeid Wij vernemen, dal in een vanwege de afdeeling Delft van de „de Vereeniging van fllasbewerkers", gehouden vergadering, het bestuur volmacht is gegeven, alles Ie doen wat binnen korten lijd de afschaffing van den nachtarbeid, een der besluiten van liet laatste internationale congres te Hoi lijn, een feit za! doen worden. Alen nieenl dat het niet te bowijfelen is, of binnenkort zal het doe! bei eik! zijn. Onder de tram. Te Groningen is Zaterdagmiddag de 3 jarige G. v. A. door de l'aterswoldsche Irani overreden. Met twee verbrijzelde boontjes werd de kleine naar hot ziekenhuis ge bracht, waar zij korten tijd daarna over leed. Op vrije voeten, F. F. uit Oldenburg, die Donderdag te Groningen, als verdacht van moord en dief stal bij Oldenburg, was gevangen genomen is op telogrn.fi'-<rii bericht van den heer C F. Jas, burgemeester te iN'icuweschans, te veils lijksgraiseomuiis&arïs, weer in vrijheid gesteld. Verdronken. Te Veenendanl miste de vi omv van C. van 1). haar I J/a jarig kindje. Na lang zoeken vond men het in 'een sloot nabij liet huis Een goneösheer kon slechts den dood con statceren, Toen Zaterdagmiddag twee jongens, werk znam aan de flosschenfabriek to Delft, na afloop van hun arbeid ecu eindje de Bras sprkade opliepen, bemerkten zij in een sloot een boschje haar. Bij onderzoek bleek hen dat dit liet lijk was van oen man. Een sla gersjongen, die juist per fiets langs kwam waarschuwde onmiddellijk do politie. Men herkende in het lijk dat van een ongeveer 40-jnrigen man, die in do omgeving in den kost was. Aangezien hij meerdere malen in dronken toestand thuis kwam, veronder stelt men, dat hij door do duisternis mis leid, den vorigen avond daar is te water g.e ra a kt. Ongelukkon. In een onbewaakt oogonblik is Zaterdag liet 21/2-jarig zoontje van den landbouwer \V. C. van Doom, te Geld., Veenendaal, te water geraakt cn verdronken. In de vaart te de Wilp is VTjjdag liet lijk gevonden van den 75-jarigen landbou wer V"., uit die buurt. Het lijk iiad een wonde aan het hoofd. Door hei uitglip]>en van bet hengsel van een ketel stortte Zaterdag liet zich daarin bevindende kokende water over bet vier jarig kind van M„ te Gis ter wijk iA'.-Br.), waardoor het zulke hevige 'brandwonden opliep, dat het eenige uren daarna is over leden. zonder blijk van welwillendheid van den II. Vader mag gelden. Dank zij het geleide van kardinaal van Rossum werden beide religieuzen toegela ten in een der particuliere vertrekken van Z. H. Na een zeer hartelijk onderhoud vroeg de Alg. Overste den H. Vader een souve nir. Jin Pius N, met een zeer vriendelijke bui ging, nam zijn wit calolje van het hoofd en het overreikend aan de Alg. Overste, zeido Z. IE: „Voici inon souvenir," Dat 's Pauzen eigen homiet in Iriurnf naar Nederland werd meegevoerd, cn dat zjj in het Tilburgsche Moederhuis steeds als een kostbaar aandenken zal bewaard blij ven, behoeft wel geen beloog. Kan souvenir van den Paus, Alen schrijf! aan ,,De Tijd": Omho do vele belang wekkende bijzonder heden, door ,.l)e Tijd" medegedeeld over het bezoek der zus Ier van kardinaal van Ros sum do Eerwaarde Overste van het Zus terklooster ie Stratum naar men weet is er eeu velgelen, die als een geheel bij- Korte vreugde, AVe meldden dezer dagen, dat 111 de nabij heid van het station Bunde een knaap uit dcu trein was gesprongen en zich door do vlucht aan zijn bewaker, een in burger gekleed marechaussee, -wist te onttrekken. Omtrent dit gevaarlijke werkje vernemen wij nog, dat de knaap, een Maastrichtenaar die door de rechtbank alhier was ver oordeeld tot plaatsing in de Nijmeegsche tuchtschool, opnieuw voor de rechtbank had moeten verschijnen, waarbij legen hem nog zes maanden tuchtschool was geëischl we gens diefstal. Met den sneltrein van 6.11 uur 's avond werd de knaap, onder geleide van don ma rechaussee, weer naar Nijmegen teiuggc- bracht. Bij Bunde wist hij uit den in vollo vaart zijnden trein te springen; de vnaic- ehaussce reed dooi' naar Beek, en keerde naar .Maastricht terug. De knaap liep naar zijn geboorteplaats, waar hij óór leven uur in de Kleine Staat den marechaussee Meijs tegen het lijf liep, die toevallig den vluchteling goed kende. Dc knaap beweerde, dat hij aan den trein was te laat gekomen, en dat zijn geleider vlak bij hem stond. Plotseling zette hij het op een loopen, doch werd spoedig door den marechaussee Meijs gegrepen. Later vertelde hij, dat 'hij naar Maas tricht was gegaan ten einde zijn kamera den op tezoeken en met hen de wijk naar België te nemen. Den volgende ochtend werd hij echte andexmaal op transport gesteld en naar tie tuchtschool te Nijmegen overgebracht. („Limb'. Koer.") De overstrooming in Portugal. Naar een Lissubonsoh telegiam meldt blijken de overstroomingen over het gelieele land aanzienlijke schade aangericht te heb ben. Gelieele dorpen #n gedeelten van ste dcu zijn zwaar geteisterd. Overal ligt dood vee; ook vindt men verscheidene lijken van menschen. Duizenden zijn dakloos gewor den. Do regeering heeft Zaterdag naar het overstroomingsgebied 5000 biooden, 25.000 kilo visch en 20.000 liter wijt' verzonden. De aangerichte schade wordt op verscheidene millioenen begroot; ook vreest men voor uitbreken van hongersnood. Twee vuurtorenwachters van honger gestorven. Een viceselijk drama is afgespeeld in den vuurtoren van het eiland Lobeira (Coneus bin, y pan je). Sinds 22 dagen hadden de twee bewakers van den lichttoren lum voor raad levensmiddelen en drinkbaar water, jwaarover zij beschikten, uitgeput en geen boot kon ben tijdens den storm naderen. De ongelukkigon heschen een witte vlag op het dak van den toren om hulp in te roe pen. Zij vertrouwden lnin jammerklachten toe aan een brief, in een flesch gestoken; die zij in 't water wierpen. De flesch werd op het strand van Concusbia gevon den. Het is onmogcljjk don lichttoren te nade ren. Alen heeft zekerheid, dat de twee be wakers van honger zijn gestorven. Brand in een bioscoop-theater Tc Boekarest is Vrijdag, tengevolge van een defect aan de elcctrische leiding, brand uitgebroken in een hioscoopllutter tijdens de voorstelling. Do gelieele zaal stond di rect in vlammen. Onder het publiek ont stond een vrecselijk paniek. Allen drongen naar den uitgang. Drie kinderen werden letterlijk doodgetrapt. Een vrouw, wier kind om hot leven kwam, werd krankzin nig. De eigenaar van de onderneming schoot zich dood, Tafereelcn van den hongersnood in Rusland. Hof aantal personen, door den hongers nood in Rusland getrotl'en, bed raagt vol gens officieele gegevens 12 millioen, maar in werkelijkheid, zegt de „Fronkf. Zeitung", hebben ongeveer 30 millioen onder de plaag to lijden. Toen in de.11 nazomer uit bet Wolga- eu Üeralgebied ongunstige berichten over den slechten toestand der oogst kwa men, vonden deze in Russische vegeerings- kringen weinig geloof. De minister-president Kokowzew vatte aanvankelijk den toestand niet zeer ernstig op en spiak van een „dieet", waaraan de bevolking der gc- (loffen districten zich zou hebben te onder werpen. Langzamerhand begon men te St. Pelerbuig Ln Ie zien, ilaf liien iets meer te doen had, dan met, de ramp te spotten. 27 millioen poert km en (een poert is 16 kilogram), verden ter beschikking der plaat selijke autoriteiten gesteld mn onder de noodlijdende bevolking veideeid te worden, maar de regeeringsmachine in Rusland is alles behalve geschild tot dergelijke hulp actie, Yaü'tlo gtoote hoeveelheid koten door de regeering aangekocht komt slechts wei nig terecht bij hen, die er behoefte aan hebben. De volgende tafereelen, ontleend aan de Russische bladen geven eenigszins een beeld van den tremigen toestand der hongerlijdende boeren In het dorp Petrofska, in bet gouverne ment Satnara. hebben ongeveer 500 boeren, die eigenaar van hoeven zijn, niets meer van den vorigen oogst over. Het vee is reeds lang geslacht en opgegeten; bij velen zelfs ook de paarden. Dc gaarkeukens kun nen slechts een zesde deel der honger lijdenden voeden, "n Poed meel kost thans het zesvoudige van vroeger en het vee, dat het vorig jaar tegen 70 80 roebel per stuk gekocht word, wordt thans voor 6 a 7 ïoebel verkocht. In het dorp Pe trofska hebben nog slechts tien hoeven ei gen brood, terwijl 600 personen, zooajs de Russen zeggen, „aan de grenzen van den dood staan". Ze voeden zich uitsluitend mol zemelen, die voor 80 kopeken de poed gekocht worden. Ook komen voortdurend gevallen van typhus voor. Overal ziet men moedeloosheid en vertwijfeling bij de bevol king. De grond wordt verkocht voor een vijfde van zijn oorspronkelijke waarde. Men verkoopt zijn akkers voor een spotprijs om dan voor goed bedelaar te blijven. Dit ge schiedt in duizenden dorpen van het door hongersnood getroffen gebied. Hongersnood met al de schrikwekkende verschijnselen, die hem begeleiden, komt ook voor in het Simberische gouvernement. Ook hier heeft do boer het laatste gedeelte van zijn vorigen oogst verbruikt en ver koopt hij zijn vee tegen spotprijs. In het gouvernement Saratof woedt de hongers nood met groolc heftigheid. Tegen 378 sterf gevallen in Juli kwamen er Ln AugusLus 951 voor. In vele dorpen vindt men in iedere hut. een zieke. .Geheel het uiterlijk der bevolking draagt de kenteekenen van het geleden gebrek. Dc huid neemt een grauwe tint aan; een algcmcenc onmacht en neerslachtigheid merkt men. Alen klaagt slechts over gebrek aan voedsel. De eenige hulp zoekt men in den verkoop van de laatste goederen. Er zijn hoeren, die zelfs aan woekeraars hun hutten verkochten, om dan met drie of vier families te zamen in één hul te gaan wonen. Het komt voor, dat menschen bij tientallen hun toevlucht zooken in holen. Niet minder slechts is de toestand in West-Siborië, Astrakan cn Perm. De hon gersnood heerseht hier in bijna twintig pro vincies. Do overheid wil dil echter niet toegeven en zoo verklaarde de gouverneur van Simborsk, dat de hongersnood door journalisten uitgevonden is. Aferkwaardig is het standpunt, dat de gouverneur van Kazan tegenover de ramp inneemt. Aan den voorzitter van een zemst- «o verklaarde hij: „Met uw voortdurend klagen over' den hongersnood windt gij liet volk slechts op en gij zult mij dwingen, soldaten te laten komen. Ik waarschuw u bijtijds, als ge voortgaat op den inge slagen weg, zal ik u dwingen uw ontslag te nemen," De vrees van den gouverneur voor een opstand der bevolking schijnt niet ongegrond. Van verschillende zijden werden reeds maatregelen genomen 0111 k« voorkomen, dat de noodlijdende bevolking to blunde ring cn excessen overgaat. Benrs van Schiedam. AIAANDAG, 19 FEBRUARI. Officieele noteer ing van de Commitsie uic de Kamer van Koophandel, aan de Beurt. MOUTWIJNf 1514 per ILL,, zonder fust on zonder belasting. Nament de Comm. voor de noteering, B. A. J. VVr/TKAtfi'F. •MAANDAG 19 FSBItüASI. STAATSLEENINGEN. lieden den vice-admiraal Went- Hofberichton. H. AI, de Koningin ontving minister van marine, holt, in. conferentie. Hare Hoogheid de Prinses Heuss ge bruikte heden hot tweede ontbijt ten huize van den gezant van hot Duilscho Keizer rijk te 's-Gravenhage, den heer Von Alüllei, Tot dezen lunch waren weder 0. n. ge, noodigd barones Von Lcdebür, behoorende tot hei gevolg der Prinses; cle opperceremo- niemeestcr van II. AI. de Koningin, lmion Van Pallandf Neerijnen; baronesse v. d. Goes van Dcialandjhr. A, Al. Borcel, en mevrouwbaron v. Giskra, gezant van Oos ten rijk-T longa.rijc te 's-Gravenhage, en de heer Schart'cnberg, secretaris der Duitsche legatie, en mevrouw. Zaterdag j.L hebben nis gasten van II. Al. de Koningin-AIoeder ten Haren Paleize gedineerd: de heer A'on Atüller, gezant van het Duitsche Keizerrijk Ie 's-Gravenhage; jhr. mr, Van Cittors, oud-gezant te Poking; luitenant-general De Aleester, commandant van het Veldleger en gouverneur' der resi dentie; baron L. Tacts van Ameronge.n, kamerheer i. b. d. van 11. AL de Koningin en He barones, on voorts voi-scheirtene leden van bet d.d. civiele en militaire Huis van II. AL de Koningin, met hun dames. Tweede Kamer. Naar in parlementaire kringen verluidt, zul do eerste bijeenkomst der Tweede Kamer na, het reeès, mmgenmiildag te 2 uur te houden, niet van zoo korten duur zijn als gewoonlijk op zulk een eersten zittingsdag liet geval is, en wel in verhand met voor nemens om de urgentie Ie vragen van be handeling' dei' moüe-Troelstra. betreffende ouderdomspenrionneeting. alsmede van tie Bakkerswet, Noteering der Vereeniging Bond van Dit- tillaleursgevettigd le Botterdam. 5 ArOimVIJN: f 15.50 per H.L. JENEVER; f 19.50 per H.L. AA1ST. PROEF: f21— per II.L, De Commistic voor de noteering. MOUTWIJN: Stemming kalm. SPOELING: f 1.80. - SPIRITUS: f 271/e a f28. RUWE SPIRITUS: f 13. Weersverwachting. - Yenvachlingtot den avond van '20 Fe bruari: Zwakke tot matige Z.O.lijke wind, betrokken met regen, later opklarend; zelf de temperatuur. ROTTERDAM, 19 Febr. Op de veemarkt alhier waren, beden aan gevoerd: 288 vette runderen, 119 vette kal veren, 528 schapen, 1339 varkens 1 bok. Besteed werd voor: koeien, le kw. 82, 2e kw. 78, 3e kw. 7-1 ct.ossen le kw. 80, 2ekw, 714, 3e kW. 70 ctkalveren 1 e k w. 125, 2e kw. 115, 3e kw. 105 ct scha pen le kw. 56, 2e kw. 51. 3c kw. 50 et. Jammeren 6-162 ei varkens 2e kw. 56, 3e kw. 52 ct.{; 4446 ct.alles per kilo. Handel in: koeien en ossen NEDERLAND, dito Cert. dito Cert. HONGARIJE. pCi. 7. W. Sch. Obl. 3 3 -- 21/2 Leen. 1892/1911 4 ITALIË. Inschrijving '02/81 38/,- OOSTENR. Bol. vr. Kr. L. 4 PORTUG. Tabaksmon4l/2 dito lo seria 3 RUSLAND, laschr. 1900 tr. 2500- 6000 6 O. Iwang Dombr. G. R. 626 41/2' dito serie 31/36 1909 Ir. 2500 41/9 Gr. R. Sp. 1898 4 (Nic.) '67/69 4 1850 GR. 628 Gee. 4 Z.w. G. R. 625 4 Orei-Grhsi Rink. 600— le kw. 59. licht sooil traag lammeren, kal- var- veren en schapen redelijk; keus en licht soort goed. Aardappelen. "Z-eeuwscho blauwe f 3.30 f3.70: idem bonte f3.403.60; Geld. Blauwe 1'2.202.40; Zeeuwse he Eigenhei mers f 2.302.50. Eieren. Zeeuwsdie f5.80f G Ovcr- rn-aassclie f 6.206.40. Vlas. In het land was redelijke handel tot vorige marktprijzen. Hier ter markt be." l goede viaag, waar op de houders h mij zen verhoogden. Alleen het Groningsch moest daaionder lijden en bleef grootendeels onver kocht. De vorige soorten, vooral Blauw gt .geil vlot weg, sommige partijen werden 2 stui vers duurder betaald. Alen noteerde voor Blauw 42—60 at.; Wit 30—40 st.; Geel 53—57 stuivers per steen. Aangevoerd was: 12530 st. Blauw; 1880 st> Wit; 700 st. Geel; 1350 steen Gro ningsch. Ajuin. Aangevoeld: 2500 a 3000 It. L. Groote Bruine en Mroocele f 4.25; kleine f 4.50. Zaden. Lijnzaad f 19.50 f 20.50; Kanvij- zand f 14.75 I' 15.—; Koolzaad, f21.-. HAMBURG, 19 Fehr. Koffie prijshoudend. Alaarl 65. Alei 6512, Sept. 65j-2, Dec. üöVi- 1 LIMBURG, 19 Fcbr. Suiker kalm. Fehr, 16.45. Alei 10.7211', Aug. 16.80, OcL/Dec. 11.90. Bynrrachtes. DUISBURG-BUHBORT. 17 Fehr. Steenkolen. De kolenmarkt is aanhoudend zeer vast, wat reeds daardoor bewezen wordt, dat op een dag der afgoloopcn week de kolenmijnen het misschien nog nooit bereikte aantal van 30.000 dubbcl-wagons a 10.000 kg. hebben opgeleverd. Vooral is het de zeer goed gaande „Industrie", die deze groote eiscken aan do mijnen stelt en ook do sterke export van kolen naar de zeehavens, terwijl de behoefte in huisbrand minder sterk blijkt te zijn. De verzending van kolen naar den Bo- venrijn was bij den verbeterden waterstand zeer levendig en deze kolen werden meest rechtstreeks aan de verbruikers geleverd, terwijl do groote magazijnen te Atannheim en omstreken slechts geringen tocvoei in verhouding gekregen hebben. Ook de na vraag uit Holland en België was voor de zen tijd van het jaar tevredenstellend Do scheejjsvrachten zijn in de afgoloo- pen week bij Hen gunstigen waterstand voor Holland en België iets gedaald cn kon den naar den Rovenrijn tot Alanubeim den vorigen stand volhouden, naar welke phials zeer belangrijke hoeveelheden verscheept worden, terwijl dc verzendingen naar Karls ruhe en Straatsburg niet in gelijke mate ter uitvoering kwamen; de waterstand van den Rijn boven Straalsbiug was nog niet voldoende, om de scheepvaart daarheen te kunnen opnemen; in 't algemeen werd ook do vaart dikwijls door nevel iets gehinderd, üc navraag naar scheepsruimte was zeer groot, toch kon in 't algemeen door genoog voorraad daaraan benulwooul woulen. Do waterstand is aan de Bovenrijnsche plaatsen weder langzaam vallende, var, Keu len afwaarts nog iets gestegenhij noteeide heden vroeg hier aan de peilschaal 1.71 meter, Z.O. wind, nevel, -f 4° C.aan de peilschaal te Caub 2 meter, Z.O. wind. be trokken lucht -j- 1° C.; aan de peilschaal te Alannhcim 2.98 meier, windstilte, betrok ken lucht -j- 2° Alen betaalde voor schepen van middel- liaan grootte per ton van 1000 kg. naar Rot tendam t'0.75 a f 0.80, groote 10.60 a f 0,65, kleine r 0.85 a 0.90; ychiedam 10,90, groote f 0.75 ii f 0.80. SCHIEDAM. G oboreu: 16 Fehr. Jan Cumelis Jae.obus, z. v. N. T.izelaar en S. v. Katwijk. Beietlamlscho- stmai, - Louis Ad ritmus. z. v. 1,. v. Bok ou 'f. X. de Lange, Fal.riHtr.ml, Kursk-Char. R. M. 600— Obl. dito Obl. dito Obl. 2000 dito 2000 4 dito '89/90 Hope A Co. G.R. 826 4 dito '94 6o Em. G, R. 826 4 dito Binn. '94 Rs. 100—1000 4 SERVIË. Obl. frs. 600-8000 4 TURKIJE. Geun. Sob. 1903 4 CHINA. Goud!. 1898 4( JAPAN. Bin Schk Imp. L. 6 MEXICO. Atlb. Obl. 1,2,3,4 S. 8 dito Bel. vrije Gondl. 1899 6 BRAZILIË. Funding L 1898 6 dilo Obl. 1889 4 VENEZUELA. Obl. 1905 L20- 500 3 I'HOV. EN GEM. LEE NT.DKRL. Amst. O. 1900/1901 4 dilo 1886/IX) Sl/a Rutt. O. 189S/19Q9 S//2 Schiedam O. 1907/08 4 dito 0. 1902 Sl/3 dito 1895 OS 17 Fetr. 19 Fehr H.K. M. t. 88% 88 82% 82'%, 69% 69%, 90?%, 93% 93% 20"% 90% 95?/» 65% 65%, 100% 100%, «7% 97% 98 88% 88?/« 83»/„ 88% 88% 86"/u 86% 87% 88% 88 88% 88% 88% S0'%, 90'/,, 82% 82'/, 85 j 96% 94% 94%, 47%, 101%, 104% 66% 58% 58'/- HINGEN. 101 931/4 98% 100% 34% BANK- EN CRED.-INSTELLINGEN. 200'/, 115 211 150 87 141% 139% 83% 97 10,VU 93'/; 94 98 100 98% 171% 98% 100 Vu 87% 98 93 91 INDUSTR. ONDERNEMINGEN. NED. EN KOL. Amst. BankA. Incasso Bank A Ned. Bank A Twontsche Bankv. A BUITENL. B. Aux.d.l. Bourse A. Duitscho Rijksb, A O.-Houg. Bank A HYPOTHEEKBANKEN. BINNENL. Arab. Hyp. B.Pd. 4 le Ned. Hyp. Briefh.-ptadbr. 4 le Ned. Scbeepv.-Mij41/a 's-Grav, H. B. pb, Haarl Hyp. B.pndbr Holt. Hyp pndbr Maastricht. Hyp. pndbr. Nat. H. B. pb Ned. H. B. Vaendam North West. APac. Hyp. s.B/C. Pretoria Hyp. Mij. pndbr. 4l/o Rott. II.-B. Pb. 4 Utrechtsche Hyp. Mij. pndbr. 4 Westl. H.-B. Pndbr....4 Z -Holl. llyp.-b. pndbr4 93% 201 BUITENL. Hong. Hyp. Bank P. 4 98% 93% 100 100'/,, 97% 93% Deveöter's Glasl. A. Am. Copper Cy. C. 157 65%, 51% 53»/i« BINNENL. BUITENL. v. A Am. Car, 4 F. C. v. A. U. S. Steel Cy. v. g. A. KOL. CRED.-IXSTELL. EN CULT.-ONDERN. Ned. Hand. Mij. A188% Ned.-Ind. Hand. B. A 11000 2 41% MIJXBOUWMAATSCHAPPIJEN. Redjang Leb. Mijrib. Mij. A. 453 PETROLEUMONDERNEMINGEN. Kon. II. t E. Petr.-br. 11000 A. 467% Mooara Enim A213% Sum. Pol. P.-M. A171 RUBBERMAATSCHAPPIJEN. „Amsterd." Rubber Calb-Mij. A. 221 SCHEEPVAARTMAATSCHAPPIJEN. NED. EN KOL. Kon.Pak.-Mlj.A, 164/, Ned. Am. S. M. A1S2 Rottcrd. Lloyd. A 133 St. Mij- Neder!. A. 149 TAB.AKSONDERNEJIINGBN. 65% 51 60%, 189% 24 465 469 213 171%, 220 134% SS2% 110% 525 511 552% 873 110% 525% 541 552 NED. EN KOL. Deli-Baluria A. Deli Cultuur A Deh-Mij. A N. Asahan A Rottcrd.-Deb A Sononibab-Mtj. A DIVERSEN. BUITENLAND. Por. Corp. C.v. Pref. A SPOORWEGEN. Holl. IJz. Sp.-Mij. A dilo Obl. IUOC'09 4 Mij. U E. v. S. S. A. dilo dilo Obl. 1901-11 4 Ned. Cent.-Spw. 01)1. 4 f 1000 3 Ned.-I. Sp.-Mij. A N. B. Boxt. gest. 75/80 ITALIË. Spwgl 87/89 O. S Zuid-Ital. Sp. 03 POLEN. Warsch. Ween. A. RUSL, Mosk -KiewAVor. Sp '95 O. 4 M Wind Ryb. 99 20—1000 4 Rjiu Uralsk G. R. 625 O. 4 Wladik Sp -Mij. 1886 G. R. 625 O. 4 AMER'KA. Ateh. Top.cn St. Fe C. v. A dito Alg. Hyp. Ob!4 Centr. Pac. lo R Hyp Obl. 4 Denver 4 Rio-gr. J. v. A. Erie fow. A. Erie Gen lion 4 Kansas City S. Rvv.-Cy. g. A. dito dilo pref. A dito dito le Hyp. 08 Mise, Kans. 4 Tex. C. v. A. dilo dito lc Hyp. 04 dito drto 2e Hyp. O 4 Missouri Pac. Goud Obl, 4 Nat. R R. of Mux G. 0. p 1926 New-York Ont. West. A. Norfolk 4 Webl. C. v. Oreg, S Calif, le hyp. Rock Island Co. C. v. South. Pac. Cy. g. A, dito dilo conv. 04 South. Railw, Co Afg. g. A. Union Pacific Rr. C. v. g. A. dito dilo G. Obl4 Wabash C. v. g A ilito C. v. prol. A. W, N.-York Penns. Obl. in G. 6 PHE.MII.I.I IJMNUEN. NEPERL. Amsterdam 1100 A. 3 Rotterdam f 100 A1 BELGIË. Stad Antwerpen 1687 2-t/o HONGARIJE. Hong Hyp.-B, 1SS4 4 Theiss Reg. Gesolseb4 OOSTENRIJK. Stnatsl. I860 b RUSL. Bmnenl. Slaalsl. 180 4 5 TURKIJE. I.oening 1870 Prolongatie PRIJZEN VAN COUPONS. Amstardair, 19 Februari. Metal!. Pap. in kr. 48.95 Diversen in R. m.58.65 Zilv, Jan. id. 49.97'/; Russen in G. R. 1.89 Eng. mot affld. 11.90 idem in Z. U. 1,26 Fransehe 47.55 Amerik. Doll.G. S.46 Bekiscbe 47.35 .gjjg, Overzicht van tie Bours van don dair. Ook lieden was dc handel in SlanUUin.l- mmi nihil mi hejiuaide do hamlet zich tot lokale fmiiktm, die met letemligen handel zooi- wittig waren. Intern. Room, I'e'.r., ite.l- jmm. Lull, aauil. ui Amerik. fondsen wa ren /oer Viü4, Ook l'ennuion lmuget op Londen. I'iol. 3-j,<)V, g. A. Obl. 6 g. A. 48% 49%, 86% 87 100?/» 100% 98 Wo% 100%, 83% «5 s?% 64%, 64% 64% 185% 37% 90%, 90%, 86% 81% 89 W4%, 105%, 29 93 96 96 21?/, 22 31 30?/a 77% 25% 26?/» 63 6 2 Va 72%, 75%, 27%, 27%, 96% 82% 83% 73 73%, 101"/M 37 37% 1ÜS% 103% 102% 24%, 24 106% 106% 96 27% 27% 164 164% 10ü%, 100?/, 7'%. 7"/i, 19% 19% 107 107% 104,'e 86%, 87% 122% 121% 153 152% 165 163'/, 470 48% ipCl

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 3