Laatste "Nieuws. district Dokkuin. Nn, dat was waar, Haas- Ierland ligt in het district. Sneek, waar voor de heer Schemer, Tnede-ondoitceke- naar van het amendement, in cle Kluner zit, die wijselijk achter schot Weet en den heer van Veen 'de kastanjes nil het vuur liet halen. Maar daarenboven, hoe kan een Kamerlid er een aantijging in zien, dat men zegt, dat liij een districtsh'elang ver dedigt; dat doen de heeren toch alleman! op hun beurt, eu daar zijn zij, om met de Domineesvrouw uit Onkel Briisig te spro ken, dan toch ook de naaste toe. ]>e Mi nister verzette zich niet tegen 't a men,dement maar wilde het toch 'niet overnemen, maar de verantwoording dan de Kamer laten. Wij voor ons zouden willen vragen, waarom de oude toestand niet gehandhaafd kan wor den, als het goed gevonden wordt die toch nog vijf jaar te con timmeren? In dit amendement is do Kamer blijven steken. De wet is nu op een oor na gevild. c:U Dinsdag a.s. zal men er mee gereed komen; Vrijdag (och is de Kamer niet in openbare zitting bijeen geweest, maar heeft ze in de afdeeliugen vergaderd. Komt de Vogelwet eens in het Staatsblad waaraan wij niet twijfelen dan zal niemand ooit kunnen beweren, dat we hier niet een fraai stuk wetgeving te doen heb ben. Deze wel had zeer noodig in handen van eerie Commissie van Voorbereiding moeten zijn gesteld; dan had men deze lang durige, dikwijls hopeloos verwarde discussie niet gehaddan had er vooraf overleg mot den Minister plaats gehad over de ingedien de amendementen; dan ware de wet geen lappendeken van wijzigingen geworden, waarvoor eigenlijk niemand de volle ver antwoordelijkheid gevoelt. Als men bedenkt, dat een zoo ingrijpend wetsontwerp als de Armenwet, dank zij den uitnemenden arbeid van de Commissie van Voorbereiding, in an- derhalvcn dag is afgehandeld en dat men aan deze Vogelwet vijf dagen bezig geweest is, kan men slechts betreuren, dat met de laat ste w>t: niet zoo gehandeld is a'ls met do eerste. BINNENLAND. Hofbericht. Tol do genoodigden aan dc Koninklijke tafel gister-en ten Hove, behoorden nog Ba ron van Zuijlen van Nijevdt, Kamerheer in buitengewoner! dienst en le luitenant; jhr. de Beaiü'orf, onloorianee-officier van H. Af. Van het hof. II. M. de Koningin-Moeder zal heden avond het Alengijlbeu-gconceri., 'het laatste van de .reek's in dit seizoen, bijwonen. Onze Ministers De Minister van Koloniën zal Dinsdag lot Pnsdien, met een verlof dat hij in het binnenland zal doorbrengen, uit de stad gaan. Hldderovde. Bij Kon. besluit van 20 dezer is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau, .1. Cosier, hoofd <ler firma J. Coster en Zonen, fabrikante van zuivel-bereidingsstof- l'en te Gouda. Hof van Arbitrage. Z. M. de Koning van Noorwegen heeft de hoereu Sigurd Ibsen, doctor in do rechts wetenschap, Minister van Staal en Horst, oud-president van het Lagting, enz., leden van het Permanent Hof van Arbitrage, als zoodanig voor zes jaren herbenoemd. V Donderdag 21 Maart j.l.. zijn hij het Bu- lean van het Permanent Hof van Arbitrage de contra-memoiics ingediend inzake het ge schil tusschen Italië en Peru, betreffende een vordering van de familie Lanevaro op de l'erunansche Begeering, waarvoor het Scheidsgerecht in de maand April zal bijeen komen. Op denzelfden dag is ook ingediend de i-apliek van Rusland inzake het geschil tus schen Rusland en Turkije omtrent de vraag of moratoire interessen verschuldigd zijn wegens de vertraging in de betaling der schadeloosstelling, dooi laatstgenoemd rijk krachlens art. var. het trnctaaf van San Stefano van 1879 te betalen .aan Russische onderdanen, wegens de schade, door dezen geleden tijdens den oorlog van 1877. Vennocdelijk zal het Scheidsgerecht in .leze zaak tegen tiet einde van dit jaar conclusie nemen. ï)e Tariefwet. Wij hebben gemeld, dat het Anti-Tarief- wet-comité, naar aanleiding yan het feit, dat de heer Van der Voort van Zijp, te Xijkerk over de Tariefwel sprekend, dam-, volgens een plaatselijk blad, zon hebben gezegd dat het Anti-Tariefwet-comité werd gesteund door Dnitsch kapitaal, tot dezen heer een open brief heeft gericht. Do heer v. ii. Voort V. Zijp heeft nu op dien open bi iel geantwoord en zegt. volgens liet, „Vad.'L o.a.t ..Kon woord door mjj te Xijkerk vóór en- kele weken gesproken over de beteekenis van de courant .in een vergadering, belegd door de Persverceuiging ..Het. Arnhemsch Dagblad", heeft aanleiding gegeven tot een profest, van de zijde van het Anti-Tariefwet- comité. - Reeds het feit dat ik over de courant smak, maakt he.t zeer onwaarschijnlijk, dat ik .daaraan .verbinden zou een bestrijding van het A. 'l'. Comité. Ik deed dit dan ook niet, noemde zelfs niet den naam, gelijk dan ook blijkt uit de door het comité aange haalde zinsnede uit jiet verslag dat mij overigens onbekend is. 'Met liet oog op de advertenties eener cou rant wees ik erop hoe men in bladen, die tie Tariefwet verdedigen, .ongeteekendo ad vertenties van tegenstanders van dit wets ontwerp aantreft. En ik sprak het vermoeden uit, dat het zeer wel mogelijk is, dat Duitsch kapitaal was bijeengebracht om met dergelijke ad vertenties een tariefwet te bestrijden in iïollandsche bladen, die van deze wet ver hooging van de nationale welvaart ver wachten. Dat hieruit zou zijn te concludeeren, dat ik eenig verband legde tusschen de. actie van het A. f. comité en Duitsch kapitaal, meen ik ten eenenmale te moeten betwisten. Dat is door mij met geen woord gezegd. Vrouwenkiesrecht. De Nedeii. Bond voor Vrouwenkiesrecht houdt zijn vijfde algeineene vergadering op Zondag 5 Mei, te Arnhem. Daarin zal ook worden beslist, of de bond zal meedoen aan een eventueel te houden optocht voor vrou wenkiesrecht. Zaterdagavond 4 Mei houdt de afdeeling Arnhem van den bond een propaganda-feest- avond. YLAARÜINGEN, 23 Maart. Gisterena vond had de vrouw van R„ wonende P. K. Drossaartstraat alhier, het ongeluk van de trap te vallen. Per raderb'rancard werd zij naar het ziekenhuis vervoerd. YLAARDINGEN, 23 Maart. De vereeni- ging „Flard in ga ns voornemens bij gele genheid van Re verjaardagen van Prins Hen!- drik en Prinses Juliana, concerten te geven'. Bij den verjaardag van Prinses Juliana zal tevens een vuurwerk worden ontstoken. VLAARD1NGEN, 23 Maart. Do tentoon stelling der vervaardigde teckeningen in de Burgeravondschool zal gehouden wor den op '13 en 15 April, des avonds van 7—10 uur. VLA ADDING EN, 23 Maart. In de Woens dag 1.1, gehouden vergadering van het Visschers Weduwen- en Weezenfcmds is verslag uitgebracht. Hieruit blijkt, dat aan het eind van het jaar 65 weduwen, 50 weezen en 105 oude zeelieden ver-den on dersteund. De bemanning van het ia den storm van 30 September omgekomen log- gerschip „Kik" bestond geheel uit elders woonachtige zeelieden, aan hun nagelaten liet,rekkingen word f 2225 ineens, uitge keerd, De ontvangsten hebben bedragen rente f 2825.40 bijdragen van rceders en particulieren f 24715.75 en bijdragen van de visschers f 7135.89, te zamen 12438.04. Daartegenover is uitgegeven aan wedu wen en weezen f 8783, aan oude zeelieden f 5575.50, administratiekosten f 348,90, te zamen f 14707.40. Derhalve sluit de re kening met een nadcelig saldo van f 2269.36, waardoor het kapitaal is terug gebracht tot f 87929.08. Tot lid van do vereeniging, met-roeder, is gekozen de heer D. van Heijaingen en tot leden van het bestuur in de plaats van de hecien L. IJzermans en P. /van Gelderen, die aan de beurt van aftreding en niet herkiesbaar waren, de heeren P. Pruis en B. Pot. OVERSCHIE, 23 Maart. De bezwaren van den hoer J, Post tc Overschie, tegen het op den legger der wegen en voetpaden van die gemeente voorkomen van den Hofweg, zijn door Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land ongegrond verklaard. STADSNIEUWS. De afdeeling Schiedam van het Alge meen Nederlandsch Verbond houdt een ledenvergadering op Woensdag 27 Maart a.s. Voor bizonderheden verwijzen wij naar de in dit. nummer voorkomende ad vertentie. Huishond» on Industrieschool voor Schiedam en Omstreken. Gisteren brachten de leerlingen van de „Opleiding voor Huishoudkundigen", onder leiding van de directrice en eenige leer- aiessen, een bezoek aan de Koninklijke Nederlandschc Fabriek van goud- en zii- vetweiken van J. Al. van Kempen en Zn., lo Voorschoten, Ruim twee uren duurde het bezoek, waarbij aan de bezoeksters niet de grootste welwillendheid alles werd getoond wat deze prachtige fabriek haar te zien kon geven. Tn den afgeloopen nacht, ongeveer half een, is in de puinhoopen van de mouterij ..Haarlem" opnieuw d'e vlam uitgeslagen.- De politie werd gewaarschuwd, die do brandiveer daarvan kennis gaf. Doze heeft daarop de brandende on smeulende massa opnieuw flink bespootcn en het vuur gc- hluscht. Het zoontje van den slager Poot, wo nende in hét Broersveld, is gistermiddag omstreeks 4 uur door een handwagen, waarvan de bestuurder onbekend is ge bleven, aangereden en daarbij aan het hoofd verwond. Gisteravond vervoegde zich aan liet bu reau van politie een 16-jarige indrager, te Rotterdam thuisbehoorende en werkzaam aan een der glasfabrieken alhier, die aan gifte deed dat hij kort te voren door zijn 17-jarigen hroer, eveneens op die fabriek als -indrager werkzaam, met een pijp, waar aan nog een gloeiende navel van een flesch, tegen het rechter dijbeen was geworpen, tengevolge waarvan hij ter plaatse een verwonding bekwam. Na voorloopig door den portier der fabriek verhonden te zijn, was hij naar een dokter gegaan. Per tram is li ij naar huis teruggekeerd. Vanmorgen is in een logement alhier aangehouden de scharenslijper J. B., die in het algemeen politieblad gesignaleerd stond voor een boete van f5.subsidiair 2 dagen hechtenis. Hij is tot het ondergaan der straf naar het Huis van Bewaring te Rotterdam overgebracht. Door een winkelier, wonende in de Fabri- straat, is bij de politie 'aangifte gedaan, dat hij vermoedelijk is opgelicht door een circa 15-jarig meisje, dat eenig suikerwerk op zicht vroeg, doch dit niet heeft terugge bracht, noch verder iels .van zich heeft doen hooren. Gistermiddag omstreeks 3 uur is de 18- jarige Jan Timmermans, wonende in 'dq Maasstraat, die bezig was met op stapels rollen van met teer gevulde fusten aan den Bui ten havenweg, door het afrollen van een fust bekneld geraakt tusschen dat fust en een muur, waarbij hij zoodanig werd be zeerd, dat hij' niet meer kon loopen. In een vigelant is hij paar zijn woning ge bracht waar geneeskundige hulp is inge roepen. Hedenmiddag omstreeks 3 uur is de elek trische tram aan den Rotterdamschen dijk uit de rails geloopen. Gevonden voorwerpen, Aanwezig aan het Commissariaat van Politie; Sleutel, Prol. vragenboekje, eenig geld, 2 H.G.-gewicht. Bij de volgende personen: Jongensjasje, concierge v. d. kerk v. d. Prot.-Bondkoraal van een oorbelletje, D.uimel, Fabristraat 34; gouden ringetje, gemerkt, v. Kampen, Hoflaanstraat 17; ge ruite doek, De Jong, Rotterd. dijk 37brood zak met werkkiel en broek, Groeneweg, Nieuwsticht. M. 17portemonnaie met geld, Westerveld, "Buitenhavenweg 70; zilv. armband, Degeling, KI. Baan 41; dames pantalon, v. Eijk, L. Achterweg 44; vrou wenzak, met inhoud, Herkeiman, Lange Niouwstraat 151/'0R.-K. kerkboek, Wals» man, Heerenstraat 21. AGENDA. Heden en volgende avonden. Casino, 8 uur. Specialiteitenprogramma, Heden en volgende avonden Circus Variété. Specialiteiten-programma. 23 Maart. Tivoli Schouwburg, 8 uur. De Bruiloft van Figaro (40-jarig jubi- leum-L. II. Chrispijn). 22 ,j Tivoli. 8 u. Yereenigde Toonee- listen. Do Levende Brug. 23 Grooto Schouwb', S u. Opera Ita- liana Manon Lescaut. 23 Harmonie, R'dam, 8 uur. Pisuisse en Blokzijl. 24 Groote Schouwburg, 71/-' "ur. Opera ItnJiana. Lucia dï Lammer- moor. 24 Tivoli Schouwburg, 2 Va u. Mossel Matinéo, 24 J, Tivoli. 8 u. Hot Tooneel. Jonk vrouw de la Soigliére. 25 Maison van der Heyden, 8 uur. Oranjevereeniging. B es tuur s verg a- dering. 25 Groote Schouwburg, 8 uur. Mar- garetha Gautier. 26 Musis Sacrum, 8 uur, Voordraeh- tenavond, iloor den deel amateur P. C. Bos. 27 Lokaal Kerkstraat 62, 3Va uur. Al gemeen Nederl. Verhond. Leden vergadering. Kunst en Wetenschap. De opvoering van De Violier»" verboden, Naar wij vernemen heeft dc burgemees ter te 's-Hertogen b'o-sch verboden.de op voering van „De Yioliors", welke Zondag avond 24 Maart, aldaar zou plaats heb ben, te doen doorgaan. JÖemengd Nieuws. Droevig ongeluk. Mou meldt ons uit 's-Gravenhago. Op „Eik-en-Duinen" is gisteren een teer ling der 5de klasse eener Hoogereburger- schoal te 's-Gravenhage begraven, die be zweek; tengevolge van een ongeluk dat hem door een val met zijn rijwiel ovc kwam. Hij was n.l. tegen een zandhoop gereden in een opgebroken straat en bleek do lever te hebben gescheurd als gevolg van zijn val. 'Aanvankelijk jwas bezwaar gemaakt legen zijn begravenis, doch toen bleek dat hier een ongeluk' was gebeurd zonder schuld van anderen do lamp m cle lantaarn bij het. opgebroken straat- gedeelte brandde tijdens het ongeval werd het verlof tot de teraardebestelling niet geweigerd, 1 Loonaclie in het Limburgsche mijnbekken. In Zuid-Limburg is thans door de ver schillende-Alijnwevkersbonden een actie in geleid tot het bekomen eener loonsverhoo- ging. Door de bnitonlandscho mijnwerkers- stakingen immers worden de Limburgsche kolen op het oogonblik met circa. 150 o/o winst verkocht I Evenzeer als in het bui tenland verlangen de mijnwerkers in ons kolengebied meer loon, doch zij missen de macht om tot het uiterste middel, een staking, oyer te gaan en dit wordt veroor zaakt door hun verdeeldheid. Er bestaan thans drie mijnwerkershonden in ons ko- lendistrie.t, l. w. De Nederl. Mijnwerk om bond, De Algemeene Bond van Christe lijke Mijnwerkers in Nederland en „Recht en Plicht", een 'neutrale Bond. Eerstge noemde Bond is aangesloten bij bet Neder). Vakverbond. Door de beide eerstgenoemde Bonden zijn thans en wel door ieder afzonderlijk, aan de mijnbestuuiders een aantal eischen inge diend, in afwachting van het antwoord dezer bestuurders heerscht thans eenige spanning in het mijngebied. Daar bedoelde bonden echter absoluut niet samenwerken, is van een staking hoogstwaarschijnlijk geen sprake. Door een molenwiek getroffen Den 70-jarigen molenaar Laurens Tet- teroo te Voorburg aan den Binnen- of Vliegenmolen trof gisteren het ongeluk Oen slag van een der wieken te krijgen, waar door hij in het, water (den molentocht) geslingerd werd en bijna onmiddellijk overleed. Slachtoffers van een grap. In een dorp, niet ver van Gennep, had een landbouwer aan een collega twee koei en verkocht, doch wenschte om de eene of andere roden den koop ongedaan te ma ken. Bij de hierover gepleegde onderhan delingen werd, volgens de in die streken heerschende gewoonte, een stevig glaasje gedronken. .Eindelijk verklaarde de kooper zich bereid van de koeien af te zien op voorwaarde, dat zijn tegenpartij op vier flesschen w\jn zoude tracteeren, wat deze aanvaardde. Onze gierig van aard zijnde boertjes verorberden alleen de vier fles schen druivensap, wat een tweetal in het café aanwezige vreemdelingen met loede oogen aanzagen. Zij hadden gaarne mee geprofiteerd en zonnen op wraak. Toen ecnigen tijd daarna de waard met den koop man naar den stal ging om het Vee te be zichtigen, namen zij de gelegenheid waar. Zij Stelden zich aan ons boortje, die tame lijk „de hoogte" had gekregen, en wiens brein beneveld was, voor als coiffeurs, die zijn haarxlos en baard, die deerlijk in de war zaten, bij wijze van reclame gratis wilden opknappen. De boer vornl het best! Toen de waard naderhand in zijn lokaal terugkeerde, waren ,d« vreemdelingen ver dwenen en de boer ingedommeld. Bij zijn ontwaken kwam deze tot de minder aan gename ontdekking dat zijn. weelderige haar dos en mooie ringbaard verdwenen waren. Zijn hoofd was kaal, alleen stonden hiel en daar nog een paar lange haarbtmdels. De kin vertoonde twee lange pieken, zoo als bij een geit! XVoedend zocht hij het geheele dorp af, om de euveldaders te vin den; jdezen waren echter spoorloos verdwe nen. Opgehitst door de dorpelingen begaf hij zich toen naar een advocaat, om daar, na zijn penningske Voor advies geofferd en zijn verhaal, gedaan te hebben, te ver nemen, dat er niets tuin te doen was, omdat men „als men dieren wil hangen, men ze eerst moet Vangen". Ingezonden. Met opneming wordt geen instemming der Re dactie bedoeld. Copy wordt nimmer teruggegeven. M. de R., Het heeft mij, en waarschijnlijk velen met mij, aangenaam aangedaan, dat de Delftsche Gemeenteraad besloten beeft om water van onze waterwerken te gaan be trekken. Niet om het feit zelve, evenmin om het beding, dat wij nu o^jc eens electriciteit zullen krijgen, maai- uitsluitend omdat we nu geen electriscben 'stroom van.Rotterdam zullen krijgen. Want we zijn toch reeds danig aan 't verrotterdammenSchiedam is niet meer het Schiedam van vóór tien jaren, we be vinden ons al op de helling, nog één flink stootje en Schiedam is er geweest. En als dat Rotterdammer-zijn ons, win keliers, nu maar wat in onze zakken bracht, och, ik zou al spoedig denken ,dat 'teen- der is of men aan Jantje of aan Pietje z'n belasting dokt, maar in dezelfde ver houding als Schiedam naar Rotterdam glijdt, verwisselen onze koopers, het Schie- damsch-kooppubliek, ons voor onze Rot- terdamsche collega's. Vóór eenigen tijd heb ik reeds de gast vrijheid van uw veelgelezen blad niet tever geefs ingeroepen om vooral op dit laatste do aandacht te vestigen en ook thans kom ik weer op hetzelfde aanbeeld hameren. In dien tusschentrjd hebben we gehad een etalagewedstrijd, een heel vermaak, (voor 't publiek), enmet dubbele koopwoede gaat ons publiek naar ..Rot terdam. Ja, ik weet bet wel, we kunnen cte men- schen aan geen touwtje vastleggen of voor schrijven waar ze moéten koopen, evenmin als we hen kunnen behouden met tocon- cuneeren tegen onze Rotterdamsche colle ga's, tlie rage zal nog best een poosje duren, maar ook hieraan zal een einde komen en wij zullen wellicht weer iets krygen van 't vele van voorheen. Maar wat geen winkeliers, en geen eta lagewedstrijden kunnen doen, kan onze Raadalleen ons G e m rente h! e- stuur kan er voor zorgen, dat wij, mid denstanders, Dl ij ven bestaan, en dat Schie dam, Schiedam blijft. Wij, winkeliers, verlangen alleen koopers, en wanneer er nu maar menschen genoeg hier gevestigd zijn, dan zullen we best ieder een klein gedeelte, genoeg voor elk, erlangen. Maar, hier zit juist de groote fout, de oorzaak van dit schrijven, de rem van onzo welvaart. Ja, waren er maar genoeg Schiedam mers in Schiedam, er zouden allicht vol- doende koopers zijn, zoo noodzakelijk voor onze bestaansvoorwaarden, maar zij zijn er niet en geen etalagewedstrijd kan ze er blijvend tooveren. Er is woningnood in Schiedam, endaar- om gaan zoovele der tiier arbeidenden naar Rotterdam: fabrieksmenschen, daglooners kantoorschrijvers, bazen, e. d., allen komen 's morgens uit Rotterdam, om er 's avonds weer heen te trekken. En dat de „trek" toe neemt, bewijst de weer pas gewijzigde tram- dienst der R. E. T. M. Waarom zijn hier eigenlijk niet voldoende woningen Zie, M. d. R„ als hier wol voldoende Woningen zouden zijn, zouden ook die „trek- keis" hier blijven, ze zouden hun dagelijk- sche behoeften minstens gedeeltelijk hier moeten koopen, zo zouden hier wel eens gaan wandelen en bij ons imvippen, we zou- den meer personeel moeten aanschaffen, jongelui, die thans dagelijks naar Rotterdam gaan, en Schiedam 'zou niet zoo vlug ver- r otterdammen. Zouden onze vroede vaderen dit nu niet voelen, moet Schiedam nu gaan ver dwijnen terwille van enkelen, daar, waar 't belang van zoovelen on 't spel staat? U ziet, M. d. R., ik schrijf zuiver mate rialistisch, maar ik twijfel er niet aan, of er zijn er zoo veten, die uit een ander beginsel tot dezelfde conclusie komen, ge- zwegen nog van branders en distillateur-s, die evengoed als wij, winkeliers, stoffelijk belang er bij hebben dat Schiedam blijft „eon en onverdeeld". Wij hebben thans 'a gezegd, en gaan on zen electriscben stroom van Delft betrekken, laten we nu ook b zeggen en woningen bouwen voor de velen, die hier gaarne zouden willen wonen, omdat ze hun be staan hier vindon, en voor de weinigen, die hun brood elders verdienen en toch hier wensehen te wonen. Rotterdam begint tegen ons op te drin gen en we beginnen don druk al te voelen. Er is maar één eisch voor ons zelfstan dig voortbestaan, en dat is: „een Schie dam voor n 1 wat Schiedammer w i 1 zijn". Dit zij ook do leuze van den midden stand bij gemeenteraadsverkiezingen; het is een roep om eigen behoud en dit staat m. i. ver boven eiken 'partijstrijd. WeereTerw achting. Verwachting tot den avond van 24 Maart: Toenemende tot matige of krachtige Zui delijke tot ZAV.-lijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk regenbuien; zelfde temperatuur. Tweede Kamer. Het plan is om de Tweede Kamer a.s. Vrijdag met Paaschrecès te doen uiteen gaan en de vacantic niet langer te doen duren dan toe de tweede helft van April of begin van Mei, ten einde na hervatting der werkzaamheden voort te zetten hot debat over de bakkerswet, indien dit do volgende week mocht kunnen aanvangen en vorder te behandelen het pantserschip- voorstel en de Ziektenwet, welke laatste vermoedelijk de Kamer tot dicht bij het zomorrecès zal bezighouden. He Anisterdamsche loodglotersstoklng opge heven. Men meldt ons uit Amsterdam: Do loodgietersstaking is opgeheven met 222 stemmen voor, 101 tegen cn 7 blanco. Een rovolvergevecht. Men seint ons uit Den Haag: Heden vervoegde zich zekere R., oud- ontvanger te Overschie, inwonende bij zijn vader, eon oud-kolonel, aan den Rijsvijk- schen weg, alhier, zich aan het nabijge legen huis van den politie-inspecteur Van Rossom en bedreigde daar in opgewonden toestand do echtgenoote van dien inspec teur met een revolver. De inspecteur, ge waarschuwd, ging zich aan het huis van R. beklagen, doch werd daar met revol verschoten ontvangen. Terwijl R bleef 'doorvuren, begaf de in- 'specteur zich met een agent naar boven. Beiden losten hunnerzijds schoten. Of R. daardoor, of door eigen tocdoon geraakt is, staat nog niet vast, doch zeker is, dat hij ernstig aan het hoofd gewond, in liet ziekenhuis is opgenomen. Do inspecteur is licht aan een dor handen gewond. Yerdacht van gplonnage. Alen seint ons uit Londen: i De Amsterdammer,Kart Denig, op het eiland Wight als verdacht van spionna- go gevangen genomen, is lieden op vrije voeten gelaten. Met de noorderzon. Aten meldt ons uit Waalwijk: Volgens hardnekkig ioopende geruchten zou sedeit gistermorgen alhier verdwenen zijn nolnris de Vochl, zonder orde op zijn zaken te stellen. Men spreekt van een aan zienlijk tekort, ten gevolge van ongeluk kige speculatie. Air. P. Loeff, president der rechtbank to 's-Ilertogenbosch, stelde gisteren als voorzitter van de Kamer van Toezicht een onderzoek naar de zaken van den verdwe nen notaris in. i 1 i Hedenmorgen arriveerde het parket uit den Bosch. 1 J - i X'.

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 6