missie met 3 tegen 3 stemmen gesloten, aan do Kamer ditmaal geen afdeelings on derzoek voor te stellen. De tegenstanders van afdeelirïg s onder z oek waren de h'eeren Nolens, De Visser en Van Vliet, do voor standei's de heeren Patijn on Schaper, Verlof. De minister van oorlog heeft bepaald dat het aanvragen van verlof door militairen, hetzij in het garnizoen, hetzij naar eldeis binnenslands, slechts dan behoeft te ge schieden, indien met bedoelde vergunning eventueel viijstelling van dienst ook van [appèls of verwijdering gedurende den nacht gepaaid zal gaan, zoomede dal aan de militairen, heneden den rang van officier, ïian wie binnenslandsch verlof voor larigei dam twee dagen wordt verleend, hetzij in (hel garnizoen, hetzij naar elders een schrifte lijk bewijs (verlofp'as) zal worden ver strekt. Alan 1de militairen beneden den rang van officier, aan wie buitenlandsch verlof wordt verleend, wordt eveneens een verlofpas uit gereikt Op dien verlofpas moet verdei mel ding worden gemaakt van de verplichtingen, voortspruitende uit de bepalingen van het (Voorschrift betreft oude het dragen van uni form in het buitenland. internationale gyminastiekwedstrijden van 5 tot 11 Juli, to Bazel, (Duitschland). De Keer v. Dijk' zal deel uitmaken van h'c-t Nederlandse?! 12-tal, dat het Ncdeï- landsoh' gymnastiekverh'ond aldaaï' zal vertegenwoordigen. Dat 12-tal gymnasten werd door het bestuur van Het N. G. V. uit de beste Nederlandschë vereenigingon gekozen. Voor de Schiedamsche gymnas- tiekvereenigingen dus een hooge onder scheiding. i Een persoon kwam hedennacht 12 uur bij de politie klagen, dat hij aan de Lange Haven van een ander persoon een pak slaag en een bloedneus in patvangst had moeten nemen. Die lieflijke bejegening ging vei- gezeld van de beschuldiging, flat hij met de vrouw van zijn aanrander een glaasje bier zou hebben g&lronken. Op den hoek van Groenolaan en WiOiel- minaplein is hedenmiddag van een Rotter- damschen 'bodenwagen de as gebreken, ten gevolge waai van de wagen is omgekan teld. Do goederen moesten op een anderen, wagen worden overgeladen, waarna de wa gen naar een wagenmaker is gebracht Bestelling van geschnt. Het bericht van „Het Volk" betreffende bestelling van geschut in Oostenrijk vult de „Avondp," aan met do mededeel ing, dat aan de Skoda-Werka te Pilsen, in Oosten rijk, is opgedragen do levering van 8 ka nonnen van 71/2 c.kl.f L. 30, voor do nieuwe torpodojbooten bestemd. Ook de firma Krupp had hiervoor ingeschreven. Van een jongen, die zich gistermiddag naar het zwembad begaf, werd door een anderen jongen zijn zwembroek en hand doek onder den arm weggerukt. De jeugdige gauwdief ging ermee op den loop. Zweminrichting. De temperatuur van het water was he denmorgen 65 cn hedenmiddag 67 graden. Hoog-Rullen, Gisteren is te 's-Gravenh'age, onder lei ding van dr. W, P. Ruijsoh, de algemoene jaarlijk'sclie vergadering van de vereeniging tot bevordering van het herstel van drank zuchtigen gehouden. 1 Nadat de voorzitter mededeeling had ge- jdaan van de actie, gevoerd naar aanlei ding van de besluiten, genomen op de al- gemeene vergadering van 18 Mei 1911, werd voorlezing gedaan van bet dientenge volge aan de regeering gezonden adres. De heeren J. van Deventer Szn. en Phi lips brechten verslag uit over het jaar 1911, waaruit bleek, dat de resultaten van do exploitatie van het herstellingsoord Hoog-IliiHen niet ongunstig waren. Aan verpleegk'osten weid ontvangen f 6735.50'/f, tegen f8223.38 in 1910; de winst op de exploitatie van de boerderij bedroeg f880, tegen f1302 in het voorafgaande jaar. De uitgaven werden met ongeveer f500 ver minderd. Uit het ver-slag van den geneesheer-di recteur, dr. Posthumus, bleek, dat van de 34 afgevoerde verpleegden er 6 buiten beschouwing m'oefen blijven wegens te kor ten verpleegtijd, te sterke afwijking van hun geestestoestand, enz, zoodat van 28 dient te worden nagegaan, hoe zij zich thans nog gedragen. 19 zijn tot heden geheelonthouder (ongeveer 68 percent), 4 zijn weer matig gebruiker geworden (on geveer 14 percent), terwijl 5 (ongeveer 17 percent) weer in hun vroeger lijden zijn teruggevallen. Wanneer men de cijfers neemt van de laatste 10 jaren, verkrijgt men de volgende uitkomsten over 401 patiënten, van wie 163 buiten beschouwing moeten blijven: 123 patiënten zijn tot heden geheel-onthou der gebleven; 40 zijn matige gebruikers geWorden, en 78 zijn weer teruggevallen. Voorts worden in liet verslag verschillen de mededeelingen gedaan omtrent de wij zen van verpleging en de daardoor ver kregen resultaten. Een commissie werd benoemd 0111 na te gaan, op welke wijze de propaganda kiach tiger zal kunnen worden; deze commissie bestaat uit de heeren J. v. Deventer Szn., mr. J. W. Belinfanle, dr. Af van 'der Heide, mevr. Mees-Snethlage en de heeren W. C. van Haeftan en A. Willemse. VLAARDINGEN, 14 Juni. Te Groningen is bevorderd tot aids de heer-A. Voogd, ge boren te Vlaardingen. VLAARDINGEN, 14 Juni. Er doet zich hier weer een geval van besmettelijke ziek te, „febrio typhoïdea", voor. Dit is het tweede geval gedurende di1 jaar. VLAARDINGEN, 14 Juni. Op het beroep van den rnilitiecommissaris in het eerste 'district hebben Gedep. Staten dezer pro vincie gehandhaafd de uitspraken an den militieraad, waarbij niet van den dienst worden vrijgesteld Dirk Westerhout en Fiank do Ruijter, beiden van hiei. Uit den Gemeenteraad. III. STADSNIEUWS. Bij hot te Rotterdam gehouden examen voor hot diploma-Vroedvrouw is o. rn. ge slaagd mej. W. Mureman, van bier. Hedenmorgen 10 uur kwam hier aan Hel Belgisch aviso „Ville d'Ostende", comman dant E. Timmerman, Het schip heeft lig plaats gekozen aan de Maashaven, waai het eenige dagen zal vertoeven. Den heer J. II. v. Dijk, onderwijzer en lid der gymnastiekveereeniging „T. II. O. R," alhier, is door B. en W. vei lof ver leend, ten einde deel te nemen aan, de Voorstel een crodiet te verleenen van f 2000 voor den bouw van een woning voor den boschwachtor in het Sterrehosch. Den 'heer Koopmans heeft het vreemd toegeschenen, dat er bij dit voorstel geen plaats is aangegeven en geen vorm of mo del te vinden is voor die woning. Spr. is ovoituigd, dat B. en Wi, niets zullen goed keuren wat zal ontsieren, maar het is toch voor de raadsleden wol gewenscht, dat zij weten waar en wat gal gebouwd worden, alvorens daaraan hun goedkeuring to hech ten. Spr. zon dus gaarne vernemen, waar het huisje zal komen. Zal het op gemeen- tegiond komen? Is in het gevraagde cre- diot den grondprijs reeds opgenomen? Na dere toelichtingen zijn wel gewenscht. De heer Sc keffers rneentp In ver band mot het voorstel tot het bouwen Van een woning voor den boschwachter, wel te mogen vragen: kunnen B. en jW. ook maatregelen nemen, waardoor in het vei volg meer ongestoord genot zal bestaan bij het Wandelen buiten do gemeente. Als men nu den moed heeft buiten de poorten der stad te gaan, dan haast men ziel', weer zoo snel mogelijk om daarbinnen te rug te keeren om to ontgaan wat men daar ervaart. Het is er werkelijk ongenietbaar, 1 Spr. merkt op, dat het gras langs de wegen door de gemeente verhuurd wordt en vraagt, of de gemeente nu ook niet verplicht is dat gras tegen beschadiging te be-reheiinen. Kan niet verboden worden, dat peisonen in dat gras gaan liggen? Kan niet meer politie ter assistentie van den buitendienst beschikbaar gesteld worden? Als één veldwachter daarvoor niet vol doende is, kuit men er dan meer aanstel len. Met genoegen heeft spr. onlangs gezien dat de boschwachter zijn hond op personen die daar lagen, af zondhad deze ze maar opgevreten. Wanneer men daar met zijn kinderen wandelt, weet men dikwijls niet welke ver halen men moet doen om de kinderen in plaats van naar beneden, naar boven te laten kijken. De Voorzitter merkt op, dat het on derwerp eigenlijk ligt buiten de orde, maar waar klachten warden uitgesproken, daar wil spr. daarvan gaarne nota nemen )en overweging toezeggen van wat ter voorko ming daarvan te doen kan zijn. Do heer Koopmans wenscht een en.kol woord te> zeggen naar aanleiding van de klacht van den heer Scheffers. De Voorzitter zal do heer Koopmans daartoe straks gelegenheid gegeven; beter is het eerst Jiet voorstel van B. en Wj. Iq behandelen. De heer Koopmans zal daarin berus ten. De heer Goslinga zegt, dat hij als plaatsvervangend voorzitter van Grondbe drijf, ter vervanging van don Burgemees ter, die ongesteld is geworden toen doze za.njk reeds aanhangig was, moet medodeo- len dat zonder deze omstandigheid het voorstel reeds eerder zou zijn ingekomen. Men is algemeen van meening dat de tegenwoordige woning van den Boschwach tor slecht is; zij is vóór 5 jaren reeds pi gekeurd. Men heeft echter getracht, toen de zweminrichting gemaakt werd.- doorliet leggen- van een dijk om deze woning den toestand le verbeteren; men hoopte dat daarmede de woning en haar naaste pm- geving zou beschermd worden tegen het opkomend water. Maar de Specie, waaruit do dijk bestaat, is gebleken niet van dien aard te zijn, dat het middel .afdoende bleek, zoodat do noodzakelijkheid bleef bestaan om -do woning te doen ontruimen. Toen is overwogen, waar een nieuwe woning zou kunnen worden geplaatst- In het Sterreb'osch de woning to plaat sen, achtte men minder gewenscht, omdat die dan te ver verwijderd lag Van de tele foon en moeilijk te voorzien zou zijn van drinkwater, waarom dat denkbeeld weer is losgelaten. Toen is overwogen om het huisje te zetten najbij de Spuisluis. Om het te plaptsen op do plaats waar de te genwoordige woning staat, bleek vrij duur, terwijl dan de woning juist zou staan in het geprojecteerde verlengde van de Wes terhaven. 1 Vermoedelijk zal nu de woning gebouwd worden direct bij de Spuisluis op ge meentegrond. Dat zal geen vüla worden, maai' toch zal het het karakter krijgen van een boschwachterswoning, die een lande lijk aanzien behoort te hebben. Het is ge wenscht dat de b'oschwachter njiet te ver verwijderd woont van een telefoon; en nu kan men den man Wel een eigen telefoon geven, maar zoo druk heeft hij die niet noodig. Het is alleen gewenscht dat hij' te- Ic tone eren kan indien het noodig is dat hij hulp requireert of van de een of an dere gebeurtenis direct moet k'emiis geven. Do Directeur van Gemeentewerken zal een plan ontwerpen, en in de eerstvolgen de vergadering der commissie zal dat wor den besproken. liet is noodig dat er eeni- gen spoed media' gemaakt wordt, omdat het gewenscht is dat de h'oschwachter 'de nieu we woning voor den winter zal kunnen be hekken. 1 Do heer De Jong merkt op 'dat de b'oschwachter behalve loon ook 't genot van het grasgewas heoft. Als hij door verhui zing dat genot gaat missen, zal het noodig zijn hem daarvoor een vergoeding toe te kennen. Is daarmede rekening gehouden? Maaj' bovendien verdient de keuze voor de plaats waar de woning zal komen ernstige overweging. Spr. gelooft dat het beter is do woning te bouwen aan de West- dan aan de Oostzijde van de Spuiiiaven. De tegenwoordige woning staat reeds ver van het Sterreb'oscJi verwijderd en wan neer men de nieuwe nu nog verder gaat brengen, zal dit, naar spr.'s meening, het paard achter den wagen spannen zijn. Beter is hot z. i. een plaats te zoeken in de richting van het Storreb'osch. Wat de heer Scheffors lieeft gezegd is vroeger reeds door anderen, ook door spr., opgemerkt. Men zal bij de woning van den boschwachter ook wel een tuin mogen aanleggen. 1 1' De V 0 or z i tf or zegt dat de b'oschwach ter was do oorspronkelijke pachter van hot grasgewas. De opmerking van den lieer De Jong omtrent het missen van het genot der opbrengst is juist en spr. zegt toe dat met diens opmerking rekening gehouden zal worden. f De heer Goslinga zegt dat men op het oog heeft een huis met tuin voor den Hosohwachter. Of hij echter een huis zal krijgen zoo groot als hij nu heeft, weet spr. echter niet. De verhuizing zal hem eenig genot, de opbrengst van het grasgewas kosten, maar daar staat tegenover dat hij een ander genot in de plaats krijgt in do betere woning. Do aanwijzing der oude plaats voor 'den bouw van een ruime woning zal zeer duur zjjn. Het denkbeeld om de plaats naar het Westen op te schuiven kan woiden overwogen. Do heer v. d. Velde 11 moikt op, dat de man kinderen heeft, en voor dezen zal het moeilijk wordeil om naar de stad te gaan, wanneer de woning te veel verwij derd woidt geplaatst. Het is alleen voor den Zondag, dat die verplaatsing naai het bosch zelve gewenscht zou zijn, want de man werkt de geheele week daar. rUa;u' 's Zondags heoft hij toch in het bosch zelve een schuilplaats als dat noodig is. Do heer De Jong (merkt op, dat de kinderen, die op de zalmvisscherij wo nen, toch ook dagelijks van daar naar school gaan. Het verkeer naar en langs het Storrebosch neemt dagelijks toe. De aangewezen plaats zou eigenlijk zijn nabij den ingang van het.bosch. Spr. voelt alleen het bezwaar van het brengen der water leiding naar de Woning als een bezwaar tegen dit denkbeeld. 1 Als men dat kon ondervangen, zou dat spr. zeer aangenaam zijn. Het voorstel wordt hierop aangenomen met algemoene stemmen. De heer Koopmans wil even opko men tegen de beweringen van den heer Seheffers, omdat zoo licht wordt toegepast het gezegde: wie zwijgt stemt toe. Spr. meent dat men zich voor overdrij ving moet wachten. Hij stemt toe dat op buitenwegen wel eens iets gebeuren zal, wat niet door den beugel kan, maar een be schrijving als de hoer Sclicffers gaf, is, zachlst genomen, zeer overdreven. Spr. zegt dit uit ervaring. Ilij woont in do nabijheid van gezochte buitenwegen cn al wil hij niet beweren dat daar nooit iets afkeurenswaardigs geschiedt, kan hij toch wel zeggen, dat hij daar nooit iets onvoeg zaams hoeft gezien. Do heer Scheffers meent dat de een wat ruimer meening heeft omtrent wat door den b'eugel kan dan do ander. De heer II out m a n wenscht zich aan to sluiten bij de opmerking van den heer Koopmans. Spr. komt daar heel veel en hij heeft daar evenmin zooveel ergs gezien. De Voorzitter gelooft dat allen ge lijk zijn in hun appreciatie van ergerlijke zaken en overtuigd zijn dat, als -die bodre ven worden, zd behooren te worden tegen gegaan, 1 1 1 t Do vraag Is thansIs het wandelen in 'de omgeving dezer egmeonte genietbaar? S tota me n: Ja! 1 Do Voor zittor: De vraag van 'den hoer Scheffers beschouwt spr. als gericht aan het Hoofd der politie en deze zul een onderzoek omtrent de klacht instellen en zoo noodig overwegen of en zool ja, welke maatregelen moeten genomen wor den. Hangende dat onderzoek: zal niets spr. aangenamer zijn de klachten te vernemen van geconstateerde ergerlijke feiten, maar dan liefst schriftelijk'. Verder zal spr. op deze kwestie niet ingaan, omdat zij eigenlijk hier niet thuis b'ehoort. De heer Do Bruin krijgt uit het ge hoorde den indruk, dat hier een stempel Wordt gedrukt op het Sterrebosdi, als zou dat eigenlijk niet meer voor wandelplaats geschikt zjjn. 1 Er zullen daar zoowel als elders, nu zoowel als vroeger, dingen gebeuren, die niet door den beugel kunnen, maar spr. is oveituigd, dat de heer Scheffers over drijft. - I 1 Spr. komt daar veel, ook met zjjn kin deren, en li ij .k'an de verzekering geven, dat hij er nog nooit ets ontmoet of ge zien heeft, waartegen hij zijn kinderen moest beschermen. 1 Het is niet goed, dat hier op die wijze woidt gesproken over het Stenebosch, dat egienlijk do eenigo mooie wandelplaats is die in de Schiedamsche omgeving bestaat en waarvan meer en meer door wandelaars gebruik igemaakt wordt. 1 Ergerlijke dingen zullen overal wel eens voorkomen; in het Haagscho b'osch, in de omstreken van Arnhem, enz. En zeer ze ker zullen de leden van den Raad dier ge meenten zich wel wachten te zeggen, dat het daar een zwijneboel is. En wat het politietoezicht betreft, spr. heeft zich dikwijls verbaasd over de vele uniformen die hij daar zag, soms met diio tegelijk; vaak zag hij daar ook' fiet sende agenten. 1 Spr. komt dan ook tot de conclusk\ dat de heer Scheffers óf zeer overdrijft öf het bizonder slecht treft. Do discussie wordt hierna gesloten. Vischmarkt. Voorstel tot vaststelling eener verorde ning tot heffing van rechten, ter zake van de Vischmarkt. Do Voorzitter merkt pp, dat in de toelichting wordt gezegd, dat de tegenwoor dige verordening dateert van 18G5, maar dat dit moei zijn 1856. De heer Smit kan over do gewijzigde verordening niet volledig oordcelen, om dat hij de verordening van 1856 niet kent en bij de stukken niet heeft gezien. IHj had gaarne gezien, dat daarvan een exem plaar was overgelegd|. Men kent 'zijn stand punt in zake den middenstand. Het komt hem voor, dat, waar het keur loon voor vleesch en voor visch is afge schaft, men ook deze heffing wei zou kun nen missen. Spr. zal er echter niet logen zijn, maar kent de bestaande verordening niet. Do heer Wittkampf weet niet, of met deze wijziging een verhooging bedoeld wordt, maar meent, dat dit wel zoo zal zijn, omdat wijzigingen van belastingverordenin gen in don regel verhoogingen zijn. Mis schien is deze retributie bestemd om te zijn een bron vaa inkomsten ter dekking- van de kosten voor hot schoonhouden van de vischmarkt. Dat torh is een zeer noodzakelijk iets en de omwonenden kunnen voortdurend erva ren dat schoonhouden een noodzakelijke eisch is. Men 'heeft gezegd, dat do stank, die daar dikwijls heeischt, veroorzaakt woidt door dat de goten niet uitwateien. Gemecnter werken heeft daarnaar een onderzoek in gesteld en (nog steeds wateren de goten niet uit. Later is nog woei' eens geconslateert, Rat d© goten niet uitwateren en op het oogenblik Wateren -de goten niet uit. Spr. erkent, dat jvat hij zegt ten deelq is een oratio pro domo, doch in het belang van hemzelve (en in dat van andoren wil spr. toch ernstig aandringen dat de goten zoo worden [veranderd, dat zij uitwateren. Hij hoopt ivoorts, dat de gemeentereini- ging in den vervolge het schoonhouden dei Vischmarkt ter (hand zal nemen, wat stel lig aan den, toestand ten goede zal komen. DoVoorzittföï' merkt op dat de heer Smit hoeft gevraagd overlegging van een exemplaar der verordening van 1856, maar het is te begrijpen dat exemplaren daar van niet meer in grooten getale voorban den zijn Maar. toch kan spr., voor zoover hem bekend is, wel zeggen, dat de wijziging niet bedoelt een verhooging der heffing, omdat vroeger geheven werd een retributie, waarvan 5 'pet. werd uitgekeerd aan don af slager en 1 pet. aan den schrijver, ter wijl de rest ten goede kwam aan den keur meester. Nu is het keurloon afgeschaft, cn der halve kan do keurmeester geen vergoe. ding meer heffen en hebben B. en W. die vergoeding uit de gemeentekas gegeven in dezelfde verhouding als hij die vroeger ge noot. Die vergoeding was vrij voldoende; de omzet was gemiddeld f15.000 en daar van werd 5 pet. of f 750 uotri.bju.tie gehe ven. Dat bedrag is nu uit de gemeentekas beschikbaar gesteld, en voor do 23 we ken is Ï231 uitgekeerd, i Voor den Wethouder van Financiën was dit een relden om na 1e gaan of eon andere regeling mogelijk' was en liij 'heeft gezien hoo de verordening van Rotterdam was; in dien zin is ook het voorstel 'dat thans aan de orde is, samengesteld. Als wij derhalve den regel „Voor wat, hoort wat" willen blijven toepassen, 'dan mag de voorgestelde retributie wel gevraagd worden, vooral om'dat 'die voor do mid denstanders niet bezwarend zal zijn. De vischmarkt is altijd behoorlijk on derhouden, maar dat neemt niet weg dat er groote herstellingen kunnen komen, zoo als b.v. do verandering der goten waarop, z'ooeven is gewezen. Men moet er naar streven de vischmarkt zoo weinig mogelijk hinderlijk te doen zijn voor de omwoneni den. 1 1 Do artt. 1, 2 en 3 en vervolgens do gebeete verordening Worden goedgekeurd mot algemoene stemmen. Rectificatie. Men vestigt onze aandacht op een zin storende drukfout, welke is geslopen in het Ingezonden Stuk in oprs nummer van gisteren. j 1 Op de 3e pag., le kolom, moet de 12e alinea luiden1 En dan volgt de 20-millioem;-quaeslie< welke niet het voornaamste geschil uit maakt, want de beschuldiging (van Mr. Marchant grondt zich' in de eerste plaats op do quaestie van het oortogsschip- 19041 1 1 In de plaats van „beschuldiging", stond te lezen „behandeling". Geveilde en verkochte onroerende goederen. Notaris Frans L. Hartong, £o Rotterdam. Geveild 14 Juni. Een woonhuis met tuin en erf, aan de Hoofdstraat no. 93, to Schiedam, bij het kadaster bekend Sectie L, no. 1395, groot 1.54 are, f 1650. AGENDA. Heden en volgende dagen Casino, 8 uur. variété programma. Intern, wor stelwedstrijd. 14 en 18 Juni. Rotterd. Diergaarde, 8 uur. Concert Kon. Scherpschutters. 18 Juni. S. O. V. 8V2 uur, Oranjeverecni- ging. Tuinfeest, Vocaal en Instru mentaal concert, illuminatie en vuurwerk. 23 Rotterd. Diergaarde, 2'/2 uur. Na middag-Concert, 4e Regt, Inf. Kunst en Wetenschap. Groote Godsdiensten. Serie lïno. 4: „Do Godsdienst van Israël", door dr. II. Th. Obbink, hoogleeraar aan de universiteit van Amster dam, is dezer dagen verschenen. (Uïtg. Hollandia-Drukkejij, Baarn). Vit Zenuw- en Zieleleven. In deze brochurereeks is verschenen Se rie II, no. 3„De Z o o g e n a a in d e „Strenge" School", door ,dr. F. M. Cowan, geneesheer voor (Zenuw- en ziels ziekten te 's-Cya.venhage. Kerk en School. Hoooer Onderwijs. Een conflict. Omtrent het geschil tussclien minister Heemskerk en de Groningsehe hoogleeraren- voorÉitters van de taal-examen-commissie verneemt „Het Volk" nader, dat hun be zwaar niet zoozeer gericht is tegen de be noeming van eenige door hen niet ge- wcnschte clerical© commissie-leden, als wel tegen het schrappen van eenigo zeer be kwame niet-clericaJo personen door den mi nister, Onder de clerical© leden, die de minister benoemde, was ook de heer J. M. Muller, loeraar aan het Gereformeerd Gymnasium te Amsterdam, die hij zelf reeds tevoren benoemd had in do commissie voor het Staatsexamen (toelatingsexamen voor de universiteit), welke functie hij tegelijkertijd zou moeten hebben waargenomen I Dehcer Muller vernam zijn benoeming in de Fran- sche taalaktc-commissie pas uit de krant. Hij heeft intusschen voor de Fransehe com missie .bedankt 'Nog meldt men aan „liet Volk", dat do meesten der permanente commissie-leden van de taal-examen-commissics met hun hooggeleerde voorzitters instemmen en vast besloten zijn, en bloc hun ontslag te nemen als commissielid, zoo niet de uitgestoolenen alsnog aan de commissie worden toege voegd. 1 Sport. Wegkaarten. V,an don heer J. A. Sleeswijk, uiige vei; to Bussum, ontvingen we twee k.aar'teni een yan Gelderland en Ovorijsel (schaal 1:250.000) omvattende Zeeland, Nooid-Bia- hant en Limburg en het noordelijk deel van België tot Brussel. Do kaarten zijn met* veel zorg in kleu ren gedrukt en geven oen nauwkeurige af standsbepaling tusschen de plaatsen aan, zoodat ,zij vooral voor wandelaars, wiel rijders en automobilisten aanbeveling "ver dienen. Aan duidelijkheid laten zij niets te wenschen over. Luchtvaart. Weef twee doodan. Volgens een particulier telegram uit Bor- lijn aan do „N. Ct." zijn bij Maryland) do tweo Amerikaansch'e vliegers, Iiazle- Ifurst en Welsh, met hun tweedekker ge vallen en gedood. i

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 2