3ers, verslagen hebben en dat de negers aanzienlijke verliezen hebben geleden en naar allo richtingen uiteengeslagen zjjtn. Verder wordt uit Washington gemeld, dat president Taft aan dr. Ferraro, den voorzitter van 't Cubaanscbe Huis van Af gevaardigden, verklaarde, dat hij zeer goed begreep, hoe moeilijk het was om de neger- rebellen in de bergen ie bestrijden. Nog eens legde hij er den nadruk op, dat er van Amerikaansche zijde geen interventie bedoeld was met het zenden van oor logsschepen en marinesoldaten. Zooals be kend is, gebeurde dit alleen om in geval van nood. vreemdelingen en hun eigen dommen te beschermen. Taft verzekerde verder, dat de Unie zich niet zou laten be ïnvloeden door zekere Amerikaanschei in triganten, die de onafhankelijkheid van de Cubaanscho republiek bedreigen. Minister Knox heeft reeds bevel gegeven de Ame rikaansche schepen terug te roepen. President Gomez zlond nog 'het volgende telegram aan den Cubaansohen gezant te Berlijn: Over hot geheel is de toestand te Cuba rustig. In h'et Oosten zijn onge regeldheden voorgekomen, die echter elk ernstig karakter missen. Te Havana en andere steden h'eerscht volkomen orde en rust. BINNEHLAm H. M (le Koningin te TYarneiulHde. Men 'meldt ons uit AVarnenuinde Woensdag 'heeft II. Al, de Koningin van Nederland in gezelschap van de Hertogin ,v,an Saksen-Altenburg, de Czarine van Bulgarije, de Prinsen Leopold en Sigis- Trnmd v.an Pruisen en de Prins en Prin ses v.an fleuss een bezoek gebracht aan (IVarnemiinde. Deze stad is een der eerste badplaatsen der Oostzcekust. Het vorig jaar 'herbergde het niet minder dan 23000 bad gasten. 1 Gelegen aan de rivier welke naar de ha venstad Rostock voert, heeft Warnemünde een levendig scheepvaartverkeer. In de oude stad, waarvan het strand na tuurlijk op moderne wijze is ingericht, maakten de vorstelijke personen eenige wan delingen, sloegen het eigenaardige leven „am Ström" 'den waterweg naa.r Rosbock gade, ton vertoefden voorts op den strand- boulovard ton het strand zelf. Ook werd oen bezoek goDracftt aan een zeer steil gedeelte van den oever in het woud, de „Stolteraa" goheetcn. Des avonds 7 uur werd Warnemünde ver laten. H. M. koorde naar Dobbin terug Onze Marine. Blijkens bij het departement van marine (Ontvangen berichten zijn Hr. Ms. pantser schip Evertsen, onder bevel van den kapi tein ter zee J. J. Rambonnet, 14 dezer, On Hr. Mis. pantserschip Heemskorck, onder bevel van den kapitein ter zee G. L. Goed hart, 15 dezer, respectievelijk van uit de Sognefjord naar zee vertrokken, en is. Hr. Als, pantserdekschip Gelderland, onder her vel van den kapitein ter zee J. Albania. 14 dezer te Bergen aangekomen. V Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is Ilr, Als. pantserdek- ischip Zeeland, onder bevel van den kapi tein ter zee AV. Houwing, 13 dezer te Para maribo aangekomen. Onze ministers. De minister van binnenlamlsche zaken is voornemens, de op 4 en 5 Juli te Ara- hem te houden algemeene vergadering van fde Neder!. Vereeniging voor Armenzorg ton Weldadigheid bij te wonen. Honselgnenr OiOYannhil. Alen deelt aan het Hdbl. mede, dat mon seigneur Giovannini, voormalig internun tius van den Paus in den Haag, aan mr. Arthur Wijhans, advocaat te Alaastricht, opdracht heeft gegeven gerechtcrlijke ver volgingen in te stellen tegen allen, die zoo wel schriftelijk, door middel van de druk pers, als mondeling, lasterlijke praatjes te zijnen nadeele hebben verzonnen en'Wer- spieid, in verband met liet plaats gehad hebbende incident van do Oranje Golf-Club te Scheveningen. Reeds zijn c.e noodige klachten gedepo neerd ten parkelte van de officieren van justitie te 's-Giavenhage en te Aliddelburg Noorsch luarlimaartaig. Naar men ons meldt, zal Zr. Ais. kanon neerboot „Frithjof" van de Noorsehe ma rine, onder bevel van den commandant I. Scotthnnston, den 19den Juni a.s. een bezoek brengen aan Amsterdam. Vermoedelijk zal de Leitbsle.'ger als ligplaats voor dejzon bodem, worden aan gewezen. Bnkkersactie Saamgoroepen door den Bond van Chris lelijke Bakkersgezellen vergaderden Zater dagavond in Den llaag de hoofdbesturen der drie landelijke Bonden van Bakkers, gezellen, den Bond van Arbeiders(sters) in het Bakkersbedrijf, den R.-K. en den Chris- tclijken Bakkors-gezellenb'ond. Besloten werd wanneer definitief out woord der hoofdbesturen binnengekomen is, op't programme van actie to plaatsen: af soli af fi ug van Zondagsarb'eid, verkorting van den arbeidsduur, en ia verband met dil laatste punt herziening der loonon. Door deze actie hoopt men tegelijkertijd de organisatie te versterken om daardoor later des te krachtiger met den oisch van afschaffing van nachtarbeid voor den dag te komen. Electrlsche centrale's. Naar do „Avondp." verneemt, kan binnen niet al te langen tijd een wettelijke rege ling worden verwacht, waarbij waarschijn lijk zal woTden bepaald, dat voor den aan leg en de exploitatie van een inrichting lot het voortbrengen, transformeeren en verdeden van electriciteit met bijbehooren- de werken en het leveren van elcctrisclie oreeigie, een van regeeringswege 'te ver- leenen concessie zal worden goëischt. Ver der ligt het in do bedoeling om, zonder daarbij op de provinciale grenzen te lct- 'en, concessie tel verleenen voor groote ge deelten van het land en slechts aan do houders van die concessie op aanvraag vergunning te verleenen, ten behoeve van den aanleg van de eleclrische werken, ge bruik te maken van rijkswerken en rijks- eigendommen. Reeds zijn concept-v oonvaar- den, waarop poncessie zou worden ver leend, in gereedheid gebracht. Da Vradesboweging. AVij ontvangen het volgende communiqué van liet Perscomité van „A'iede door Recht" Als het zoo dooigaal, zal in 1913, het jaar waarin, naar wij hopen en vertrou wen, het vredespaleis, de rechtbank der beschaafde volkeren zal worden ge opend, Nederland bovenaan staan op de lijst der vredelievende volkeren. Dit ver schijnsel kunnen wij van harte toejuichen. Den 20eu Alei bleek uit bet jaarver slag van den penningmeester van den Nederlandschen Vredesbo-nd „Vrede door Recht", dat deze. organisatie na 1 Ja nuari 1912 ruim tweemaal zooveel leden or bij had gekregen dan in het geheele voorafgaande jaar. Ook bleek op de jaar vergadering dier organisatie, dat Nederland weer actief zal optreden op het derde Vredescongres, dat in ons land zal worden gehouden, en spreekt uit alles, dat moer en meer zeer invloedrijke personen zich met ernst bezighouden mot de groote vraagstukken, die deze materie b'eheer- schen. Het aantal der eerste en bekwaam de staatslieden, dat zich bij de Vredes beweging aansluit, vooral ook in ons land, neemt bij den dag toe. Dat geeft moed en hoop. Toch' moeten wij voor het na derende jaar verder, veel verder. Noodig is, dat het geheele volk hekend wordt gemaakt met de gedachten van de vreïes- vrienden, dat ieder medevoelt de verant woordelijkheid om ook het zijne te doen. Immers, onbekendheid met het werken en stroven 'der pacifisten heeft tengevolge do onverschilligheid van de breede volks lagen. Dank zjj d<j groote en niet te vol prijzen medewerking van onze Nederland- scho pers, zijn wij in staat duizenden te bereiken, om al do akkers te beploegen en te bezaaien in het volle vertrouwen van te overwinnen na den strijd voor het hooge beginsel, neergelegd in do zin spreuk „Vrede door Recht". En als dan in altc deelen van ons land vrienden wor den gevonden, die reeds sympafhisecren met de algemeene leuze „Vrede door Recht", maar die nog gaarne op vele practische vragen antwoord wenschen, of lezingen wenschen georganiseerd te zien, dan behoeven ze zich slechts te wonden tot onze secretaresse, Atevrouw C. C. v. DorpPelgrim, Walend orperweg 67, te Rotterdam, die dan spoedig de noodige maatregelen zal nemen voor het beleggen van vergaderingen en liet aanwijzen van sprekers, zoodat wij dart spoedig kunnen komen tot oprichting van zeer vele af- deelingen. Want dan alleen zullen do volksvertegenwoordigers zich meer en meer gaan richten naar den wil van het volk, dat door het organiseeren tot zijn recht komt, dan eerst voidt de vredesvraag een urgente kwestie. Dat is noodig, hoog noo dig en toch gemakkelijk bereikbaar met ecnige welwillendheid, gezien de ontwik keling van hot verantwoordelijkheidsge voel van den nrcnsch in on zon tijd. Laten wij de groote massa aan het verstand brengen, dat het niot noodie is, dat ge rezen geschillen alleen kunnen worden be slecht door het zwaard, dat rechtspraak en arbitrage heel wat beter past in den besclnvingstijd van het heden, dan moord en ruw geweld, dat daardoor de rechts zekerheid zeer vergroot wordt, dat door door zal blijken, dal niet alleen en altijd de sterkste het recht aan zijn zijde 'hoeft. Dat reeds die steeds grooter wordende som men golds, besteed aan de dooie weer middelen, bijna in alle- beschaafde lan den tweederden opslokt van.van het staats budget en dat een groot doel van de krach tigste mannen voortdurend worden ont trokken aan de voortbrenging in de maat schappij. Dat al de oorlogen 'der laatste jaren nooit eenig voordeel voor een land hebben opgebracht, zelfs niet aan den overwinnaar, dat nimmer vernietigingen geweld bronnen kunnen zijn van welvaart, dat de laatste 30 jaren het geheele maat schappelijke leven zoo hebben gewijzigd, dat oorlog daardoor een misdaad wordt, waarover men zich te schamen heeft. Dat reen handel, verkeer, post, wissel, tele graaf. enz. eenige waarde heeft als je niet de geheele wereld tot haar terrein kan rekenen, temeer nu do bevolking van iedere natie zich expandeert door heel do wereld heen. Denk eens aan de 10.000 Italianen, dio in Turkije vertoeven en. nu worden uitgezet. En als wij dat alios en honderdtallen meerdere voorbeelden loeren aan 'hefvolk in zijn geheel, dan zullen wij, het kan niet anders, bereiken, wat we door mid del der pers spoedig in- Nederland heb ben, de grootste organisatie en het ac tiefste leger voor de Vredesbeweging van gansch de wereld. Onze beweging heeft behoefte aan be kendheid, op alle tot ons gerichte vra gen zal worden geantwoord. De vredes vraagstukken worden practische levensvra gen, en zijn urgent. 1913 zal ons brengen aan de spits op 'do plaats waar wij be- hoorem, als gastvromve van de. recht bank der volkeren. Alg. Ned Metaalbewerkersbond. Te Amsterdam werd Zondag de alge meene vergadering van den Alg. Ned. Me- taalbeWcrkersbond gehouden, die ook he den wordt voorgezet. De bondsvoorzitter, do heer AV. F. J. Dekkers, wees er bij de opening op, dat de organisatie in ledental steik vooruit ging en thans tot 3600 is gestegen, (ter wijl het in 190G, hot jaar der scheuring met de anarchisten, slechts 600 bedroeg. Ook het klasse-beWustzijn onder de leden is toegenomen. De meeste acties werden gevoerd in samenwerking met de zusterorganisaties. Aiet den Katholieken Molaalbeweikersbond was die Samenwerking voorbeeldig, ter wijl ook de andere Christelijke oigamsatie, loyaal heeft meegewerkt. JMet de vrije organisatie van Aletaal- beworkers was slechts in de uiterste nood zakelijkheid saam te werken; niot om hun beginsel, doch om hot wantrouwen, dat bij hen bestond tegen de moderne orga nisaties. Na dit openingswoord wordt meegedeeld, dat 64 afgevaardigden, vertegenwoordigen de 35 afdeelingen mot 3563 leden, aanwe zig waren. Hierna Wes de bespreking der jaarver slagen aan de orde. Bij de beraadslagingen hierover werd het hoofdbestuur hulde gebracht voor zijn ac tiviteit, doch daar naast critiek' geoefend op de leiding van het hoofdbestuur in zake het opzetten van stakingen en loon- acties. 1 Zoo achtte Rotterdam den opzet der Am- steulamsche electrioienstaking wel wat on voorzichtig, wijl er ook een groot aantal ongeorganiseerden bij betrokken waren. Amsterdam meende, dat een stakings- taktiek, waarbij van de zeven stakingen er vijf verloren gingen, niet de juiste kon zijn. De fout ligt, volgens die afdeeling^ in het teveel betrekken van ongeorgani- seetden bij de acties. In het vervolg dient meer aandacht te worden besteed aan het vooraf organiseeren der vakgenooten, om daardoor een actie heter kans van welsla gen te geven. Toorts worden van andere afdeelingen bezwaren geuit tegen de samenwerking met de Christelijke organisaties, wijl daardoor het standpunt van den bond voor de vak genooten niet voldoende tot uiting komt. Tal van andere afdeelingen critiseerden voorts de onvoldoende of h'. i. verkeerde leiding van het hoofdbestuur bij stakin gen op verschillende plaatsen. Klachten in dit opzicht werden geuit door do afdeelingen Utrecht, Schiedam, Groningen, terwijl voorts uitvoerig de lei ding der stakingen te Eindhoven en "Alid delburg werden besproken. Van de bestuurstafel werden deze op merkingen uitvoerig beantwoord. Do gansch'e dag is aan deze bespre kingen besteed, waarna de vergadering tot den volgenden dag werd verdaagd. Dir. bel., Invoerr. en Ace. Bij den dienst der directe belastingen en accijnzen is met ingang van 1 Juli de hoofdkommies II. Jalving, te Harden'berg, belast met de tijd. waarneming van het grenskantoor Smeermaas. Benoemd: ingang 1 Juli S. T. Poel- stra, tot komm.-ver if. te Tilburg, thans konnn. 2e li. te Rotterdam; J. Quist, tot komm.-verif, te Hulst (tijd.), thans komm. 2e kl. te Roosendaal. Do verplaatsing van Th. L. Cooae, komm. 2e k! "in Aardenbuig naar Hulst, is ingetrokken. Verplaatst, ingang 15 dezer: do komm. 2e kl. AV. H. U. Londeman, van Wamel naar Tiel. Ingang 1 Juli: de kommiczen 2e kl.AV. Jansen, van Renesse naar Aliddelburg;E. L. Bregenbeek, van Uzendijke naar- Re- nesse; W. Jansen, van Ilansweert naar 'Hontenisse; A. Kleveringa, van Vaals naar Horst: T. C. Reman, van Alaastricht (r) naar Alaastricht (b.); H. AV. Nicuwenhuis, van Ottersum naar Boxmeer; P. Grave, van Susteren naar Budel (g. en 1.); de kom miezen 3e kl.. J. Molenaar, van Huijber- gon (tijd.) naar Uzendijke; R. de Vries, van Mill na v Sibben gewaldAI. AVispel- wcij, van Gennep (g. en l.J naar Bergen; II. Kiene, van Belfeld naar Ottersum; J. F. Osthoff, van Belfeld naar Alill; J. P. Alijnsbcigen, van. Budel (g. en 1.) naar Venlo (v.); H. R. Wijngaard, van Vcnlo (v.) naar Heerlen; E>. Aleijer, van Venlo (v.) naar Roosteren; Th. van den Bran der, van Wolfhaag naar Alaastricht (v.); T. Nauta, van Waubach naar Venlo (v.); L. A. v. 't Hooft, van Amstenrade (tijd.) naar Weert; II AVallinga, van Kerkreale naar Lottum; lï Iloltkamp, van Herken bosch naar Gennep (g. en 1.); D. Postma, van Schinvold (tijd.) naar Waulkich; C. v. Rijs, .van Eijsden (g. en 1.) naar Bcl- fed; C. J. Alaat, valn Schinveld naar Wolf haag; II. SneJlink, van Belfeld naar Venlo (v.); J, de Fouw, van Welle naar Eijsden (g. en 1,); AI. Ruster, van Bladel naar Alaastricht (v,); J. A. Vos, van Bocholtz naar Eijsden (g. en 1.); B. Hoff, van Venlo (v.) naar Susteren; L. Zeeders, van Tege- len naar Arenlo (v.); II. Graven, van Well naar Belfeld; J. Boteroopor, van Rielk naar OudenbosehA. F. Kamp, van Aardenburg naar Riel, l Ingang 1 Augustus: do kommiezen le kl., G, H. A. van de Buigt, van Tilburg, W. II. Eelsinglï, van Zaandam, 'beiden naar Amsterdam; de kommiezen 2e kl. T. Tjadcas, van Schiedam,, A. van der Steeg, van Avereest, F. J. de Bree, van Bussum, II. van den Berg, var. Delft, S. Groot, van Buiksloot, C. R, Janssen, van Delft (tijd.), en G. Timmer, van Bever wijk, allen naar Amsterdam. („Wkb'l. v. d. A-dm. d. dir. bel") Y L A A R DIN G E N, 15 Juni. Heden slaag do aan de Vrije Universiteit te Anisler-t dam voor seimi-candidaats-examen Godge leerdheid de heer AL Post Cz. alhier. VLAARDINGEN, 17 Juni. De heer L. Boer, candidaat in de theologie slaagde Donderdag voor het kerkelijk voorbereidend examen. VLAARDINGEN, 17 Juni. Tot tijdelijk on derwijzeres aan school B. is benoemd mej. P. Visser en aan school C. nwj. P. C. Beu gelink. („N. VI Ct.">' VLAARDINGEN, 17 Juni. De ,.St.-Gt." no. 139 bevat de statuten der naamlooze vennootschap' Zeevisscberij Maatschappij „De Hoop", te VIaard in gen. Doel: de uit oefening der haring- en beugvisseherij door een of meer schepen, hetzij stoom- of zeil schepen, en verder het verrichten van al datgene wat in den meest uitgebrc-iden zin tot de reederij van vissdhersvaartuigon en de exploitatie daarvan behoort. Duur: tol 31 December 1941. Kapitaal: f40,000,ver deeld in 40 aandeden van f 1000, waarvan 20 geplaatst en volgestort. Het heli-eer der vennootschap is opgedragen aan een direc teur onder toezicht van ton minste 3 com missarissen. Voor de eerste maal zijn Be noemd: tot directeur de heer A. C. van Dam, scheepsbouwmeester, te Vhardingen, en tot commissarissen de hoeren L. van Dam Pz., administrateur van De Nieuwe Courant, te 's-Hage, L. de Boer, walkapi tein, en AV. J. Kalis, directeur der glas fabriek en waterleiding, beiden te Vlaar- dingen. kennis gegeven, dat in den nacht van Za terdag op Zondag een partij hooi, dat daar was opgestapeld, was ontvreemd. STADSNIEUWS. De heer T. Tjadens, kommies 2e kl. bij de directe belastingen alhier, is niet in gang van 1 Augustus verplaatst van hier naar Amsterdam. f Gisteren is ter toedieningvan het II. Vormsel hier ter stede te ongeveer half een 'aangekomen Mgr. Cahier, bisschop van Haarlem. Te dier gelegenheid wapperden do vlag gen met den <£>ause]ijken wimpel uit (de katholieke kerken en ivan enkele particu liere woningen. Van morgen is Mgr. Cahier weer van hier vertrokken. OraDjetereenlglng. Op verzoek van het Comité voor het Tuinfeest willen wij er nog even nadruk kelijk de aandacht op vestigen, dat uiter lijk heden, Alaandag, nog voor leden toe gangsbewijzen verkrijgbaar zijn voor f 0.25. Alorgen zal daarvoor f0.50 moeten worden betaald. Ook is het lieden de laatste dag voor hen, die zich als; lid wenschen op te geven, en van de aan het lidmaatschap verhonden voordeelen willen profitceren. Voor niet-leden is de toegangsprijs, zoo als men weet, fl. De Afd. Schiedam, van den R. IC. Volks bond zal 22 Juni a.s. haar >20-jarig bestaan herdenken. 'sAIorgens zal oen heilige mis worden opgedragen, waarhij de zangver- fceniging „St. Cecilia" de Alis van Perosi za,l uitvoeren, 's Avonds zal in het ge- houw een feestvergadcring gehouden wor den, waarin kapelaan Donders van AVoen- sel (N.-Br.) als spreker zal optreden. Zaterdagavond is bij een opkooper al hier door de politici in beslag genomen een partij zakken, die vermoedelijk af komstig is van diefstal te Vlaardingen. Zaterdagnacht is naar het politiebureau gebracht 'n man, die zich niet wilde ven wijderen uit een volksoploop toen de politie hem daartoe den last gaf. Hij werd daar op met geweld verwijderd en omdat hij zich daartegen met kracht verzette is hij naar het bureau overgebracht. Daar is proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Na het verhoor werd hij ontslagen. De opbrengst der collecte, gisteren voor ondersteuning van 'den gewapenden dienst hier gehouden, beefft opgebracht f 121.21. Het vorig jaar was 'de opbrengst daarvan f 119.46. j De politie werd Zaterdagavond door den badmeester van het badhuis ter assistentie geroepen. Omdat iemand, die eori kuip bad nam, ongewoon lang daarin bleef, had de badmeester zich daar toegang verschaft en dezen persoon in de kuip zittende ge vonden, zonder eenig teeken van leven te geven. Toen de politie was verschenen, bleek de man springlevend te zijn. Een ge neesheer, die oveneens ter hulpverleening geroepen was, vermoedde dat de man had zitten slapen. Zaterdagmiddag is in de AVacht aan de Hoofdstraat verbonden de 6-jarige AI. v. d. Aioezei, wonende in de Piet Heinstraat, die zich bij het spelen mot een mes verwond.' had aan de rechterhand. Een' persoon, aan wion Zaterdagnacht nachtverblijf door de politóe werd verstrekt, bleek in het algemeen politieblad gesig naleerd to staan voor 7 dagen hechtenis. Hij is naar het huis van bewaring te Rot terdam gebracht om daar de straf te on dergaan. i Door iemand, die het gras aan den Vlaar dingerdijk gepacht heeft, is bij de politie Hedenmorgen omstreeks 10 uur heeft de 14-jarige H. do Ronde in do cartonnage- fabriek „Neerlandia" het ongeluk gehad met een vinger tusschen een machine te gera ken, waardoor die vinger verwond werd. Na op de fabriek voorloopig te zijn verhon den, is hij naar een dokter gegaan. Zweminrichting. De temperatuur van het water was he denmorgen en -middag 65 graden. Springtij: 18 Juni voormiddag. Geveilde en verkochte onroerende goederen. Notaris Frans L. Hartong, te Rotterdam. Verkocht 15 Juni. Een woonhuis met tuin en erf, aan de Hoofdstraat no. 93, te Schiedam, bij het kadaster bekend Sectie L, no. 1395, groot 1.54 are, in veiling f 1G50, niet vorkocht. AGENDA. Heden en volgende 'dagen. Schiedamschq Bioscoop, 8 uur. Voorstelling, Heden en volgende dagen Casino, 8 uur. variété programma. Intern, wor stelwedstrijd. 18 en 21 Juni. Rotterd. Diergaarde, 8 uur. Concert Kon. Scherpschutters. 18 Juni. S, O. V. 8Va uur, Oranjevereni ging. Tuinfeest. Vocaal en Instru mentaal concert, illuminatie en vuurwerk. 21 De Doele, 81/2 uur. Samenkomst van H.IL Zangers voor 31 Augustus 1912. 23 Rotterd. Diergaarde, 2V2 uur. Na middag-Concert, 4e Regt. Inf. 28 Kantoor Bank, 2 uur. N. Ar. Hall. Alg. Arerz. Bank. Jaarlijksche Al- gem. vergadering van aandeelhou ders. 28 Kantoor Bank, I3/, uur. HolL Alg, Verz. Bank. Vergadering van Bolis- houders. 29 Kautoor Venn., 2 uur, N. V. Distil leerderij v.h. Simon Rijnbende en Zonen. Al gem. vergadering van aandeelhouders. Kunst en Wetenschap. De Joodsche Prins. Als iets nieuws op Joodsch letterkundig gebied kan worden gemeld, dat binnenkort te Amsterdam een geïllustreerd Joodsch weekblad, 'do Joodsche Prins, zal ver schijnen. iii 1 Sport. Cricket. Nederlan d,~B e 1 g i Dwars tegen allo verwachtingen in, heeft het Nederlandsche Xl-tal gisteren in Den Haag een smadelijke nederlaag geleden. Slecht balten op een nat wicket was oor zaak van een totaal van slechts 79, waar van Postliuma met 24 en Van Loon mot 18 de eenigen met dubbele cijfers wa ren. Het stond in den beginne zelfs 3 voor 6, Schroder met den derden bal gebowld, Van Gogh leghetere op den vol genden en Rincker In de tweede over, eveneens voor O. AVright was hier do bowler en dezq kleine Engelschman hield geducht huis on der de Hollanders. Van AVaveren bowlde hij en na een korte rustpoos, waarin Post liuma in één over van Schots 13 runs maakte, nam hij kort na elkaar de wickets van v. BooVen, E, Holdert en v. Renter- gheïn. Met een schitterende 7 voor 22 kwam hij terug van de mat. Het fielden der Belgen was bovendien vlug en zeker. Alpen deed twee mooie vangen en Brotherlon ving Posthuma van een mooicn slag vlak voor de boundary. Dat er een nederlaag voor Nederland klaar lag, bleek al vrij spoedig. Knight en Bartlett brachten hot voor hot eerste wicket 27 op, het 2e viel op 3G, hot 3e op 46 en daarna kwam een stand van bijna 100 door schitterend spel van Wor- thington en Alpen, die hot vrij tandelooze bowlen geheel meester waren. Met 7 wickets in handen werd Nederland's totaal gepasseerd, en het was reeds 137, toen Alpen door Posthuma voor oen keurige 32 gebowld werd. Maxwell was onmiddel lijk l.b'.w., doch Schots hield geruiinen

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 2