A VICTORIA-WATER Christ. Geref. Kerk. Onze Marine. Blijkens bij het departement van marine ingekomen bericht is Hr. hls. pantserdek- schip Gelderland, onder bevel van den kapitein ter zee J. Albarda, 20 dezer in Se Sognefjo'rd aangekomen. 1 („Stct.4') Personalia, Bij Kon. besluit van 19 'dezer is benoemd tot lid van de Algemeene Eekenkamer, de heer R, Zuydcrhoff, waarnemend referen daris, chef van de afdeeling comptabiliteit aan het departement van koloniën, te 's Gra venhaag. Onderscheiding. Bij Kon. besluit van 19 dezer is bepaald dat alsnog bij afzonderlijke dagorders, zoo in Indië als in Nederland, eervol zal wor den vermeld, de sergeant der infanterie van het leger in Nederlandsch-Indië A. van den Born (algemeen stamboek no. 57359) en zulks ter zake van zijn yerrichtingen op 10 November 1910, bij de vermeestering van de versterking Penelo (landschap Mo ri, Oost-Celebes). t Be peet op Java. Bij het departement van koloniën is ont- yangen het volgende telegram van dan gouverneur-generaal yan Nederl.-Indië d.d. gisteren, betreffende pes (gevallen op Java, gedurende iiet tijdvak van 3 tot en, met 16 jdezer. Afd. Malang: 34 doodelijke gevallen; Ma'dioen: 2; Kediri1'. Be Franscke oud-mlnlstor Hnnotaai over Holland's roeping. ïn het orgaan der Vereeniging „Vredej door Recb't" vinden wij o. m. onderstaand stukje: Ka nol au x, Idie jarenlang minister van bui'tenlandsdhe zaken in Frankrijk is ge weest en lid is yan de Académie Fran- yaise, heelt dn da „Fi'gjaio" van 7 Jun'ij een interessant artikel geschreven over Hol land. Belangrijk is di't artikel voornamelijk voor ons, Nederjandscihe Pacifisten, om dat hieruit wederom' blijkt het groote ver trouwen, dpt buitenlanders hebben Sn Hollands talak„K>p internationaal gebied,. ïïpnotaux hifacht 'in herinnering den strijd ïn de zestiende -eeuw tussc.hen het katho lieke Zuid-Nederland en het protestante Nrlord-Nederland. Hoe geheel anders be schouwden d,nn ook de groote schilders,' Rubens «enerzijds, Frans Hals anderzijds, den toestandHoe verschillend waren do helden, fdio zij schilderden(En .toch, 'de protestante Arnalia van Solms vertrouwde 'do beschilderingen van het Huis ten Bosch toe ;aan "den volgeling van Rubens, den Zuid-Nederlander Jordaens Hanotaux ziet hienn een teeken, hoe reeds toen aan Nederland door do gesteld heid Van het land eigen was de geest yan toenadering, waartoe het thans in deze eeuw is 'aangewezen.. Immers, „in dit zelfde Huis ten Bosch werden 250 jaar later geopend do zittingen van de Vredes conferenties. Een andere vrouw beheersehto toen hel lot Van Holland, n.l. Koningin Wilhelmina, in Parijs gezien, glimlachend, bevallig, vol leven, getrouw aan groote herinneringen en toch zoo opmerkzaam voor de werkelijkheid van het tegenwoor dige (oogenhlikDeze vrouw, deze Ko ningin. onder wier regeering de Vredescon ferenties werden geopend, heeft zich zon der twijfel herinnerd den plicht van be vrediging pn vereeniging, eigen aan hét land, dat zij regeert. V'oor een edele taak, edele prb'eiders!" Nederlands roeping is dus ook, volgens jHahotaux: te bevredigen en te vereeni gen. Zullen wij het Verstaan? Zullen wij ons waardig toonen, dat hier is gebouwd „onder de regeering yan. een .Vrouw, bemind en geëerd door gillen, de loekomstige tempel v,an den Vrede?"' Klokken-eoncert. In navolging van een goed Belgisch voor beeld heeft te Amsterdam de s tads ca ril! on- nist, de heer Vincent, 'gisteravond een con cert gegeven op het Paleis-carillon. De ■mooie zomeravond had duizenden aandach tige luisteraars naar den Dam gelokt. Wan neer dit klokken-eoncert als een proefne ming beschouwd moet worden, is het zeker wel geslaagd. Blr. bel., Invoerr. en Ace. Bij (len dienst der directe belastingen zijn BenoemdIngang 1 JuliW. de Groot, tot rijkski. 3e kl. te Amsterdam (le kaut. D. Bthans part. kl. aldaar; Y. de Jong, tot rijkski. 3e kl. te Groningen (kant. D. 11.), thans part. kl. te Leeuwarden (kant. D. B.); A. H. van Dalen, tot rijkski. 3e kl. ter insp. Ter Neuzen (tijd.), thans part. kl. ten kant. Gemert; P. I. Ilazeloop, tot rijkski. 3e kl. tor insp. Middelburg (tijd.), thans part. kl. ten kant. Stadskanaal; G. Stapersma tot rijkski. 3e kl. ter insp. Haar lem le afd., thans part. kl. ten kant. Bos koop; O. Zwittink, komm. 3e kl. te Bel- feld, thans komm. te water te Wessem; A. Speerstra, komm. 3e kl. te'Well; A. van Iloogdalem, komm, 3e kl. te Budel L. Harms, komm. 3e kl. te Ulft; C. T. Fossen, komm. 3e kl. te Lobith (tijd.) J. Lucas, komm. 3e kl. te Denekamp; D. Homp, komm. 3e kl. te Lobith (tijd.); R. Eggons, komm. Be kl. te Geestoren; J. Zich tenman, komm. 3o kl. te Geesteren; D. Alema, komm. 3e kl. te Rammelbeek; J. Smit, komm. 3e kl. te 1 lezingenJ. Tanja, komm. 3e kl. te RadewijkW. Braber, kont. I 3e kl. te HerkenboschJ. Nijholt, komm. 3e kl. te Bocholtz (tijd.); J. C. Slootmans, komm. 3e kl. te Bladel; N. F. Wieringa, komm. 3e kl. te Tegelen. Bevorderd: ingang 1 Juli: A. Atsma, van rijkski. 3e kl. te Groningen (D. B.) tot rijkski, 2e kl. ter contr. grondbel. te Rot terdam; A. Goossen, van rijkski. 2e kl, ter insp. Ter Neuzen, tot rijkski. 2e kl. ter insp. 's-Hertogenbosch, 2e afd.; J. II. Thomassen, van rijkski. 3e kl. ter contr. gtondbel. Roermond (tijd.), tot rijkski. 2e kl. ter contr. grondbel Roermond (def.); D. J. van Drunen, van rijkskl. 3e kl. tot rijkski. 2e kl. te Haarlem (kant. b. g.); G. I. P. G. Brink, van rijkskl. 3e kl. ter insp. Middelburg tot rijkskl. 2e kl. ter insp. Heerlen. Ingang 16 Juli: A. ten Brink, van koinm. 2e kl. te Enschedé (vis.) tot kom.- verif. te Zevenaar; II. Jager, van komm. 2e kl. te Roosendaal tot komm.-verif. te Har- lingen. Verplaatst, ingang 16 Juli: P. v. d. Berg, verif,, van Winterswijk naar Amsterdam; D. v. d. Loos, verif., van Zevenaar naar Winterswijk; A. Boekestein, kom.verif. van Rotterdam naar Amsterdam; G. v. Hattem, komm.-verif. van Harlingen naar Rotter dam. Ingang 1 JuliII. G. P. Vervenne, rijkskl. 3e kl., contr. grondbel. dir. Rotterdam, Rot terdam; J. v. d. Berg, rijkskl. 3e kl., insp. 's-Bosch, insp. Hilversum, 2e afd. (t!); de komm. 2e kl.J. Mulder, van Zevenaar (St.) naar Oosterbeek; J. Rietman, van Ewijk naar Zevenaar (St.); H. Pieters, van Groes- beek naar Lienden. Ingang 1 Augustus: de komm. 2e kl.: H. v. d. Bcnd, vau Valkenburg naar Nij megen (b.); K. Dekker, tijd. bel. met de Heinkenskand, waairi. van het grenskant. St. Kruis; B. Groodbod, komm. 3c kl., van Beek (bij Nijm.) naar Winterswijk (veldcl.). Ingang 16 Juli: do komm. le kl.: A, C. Krijger, van Dordrecht (t.) naar -Amster dam; S. Bokma, van Leeuwarden naar Am sterdam; de komm. 2e kl.: II. L. Snel, van Elburg naar Amsterdam; II. G. En- ze rink, van Goor naar Amsterdam; II. v. den Ham, van Uithoorn naar Amsterdam. (Wbld. v. d. Adm. d, dir. bel.) Financieel nieuws. Uit hét jaarverslag der* Levensverzeke ring-Maatschappij „Dordrecht''1 blijken, de navolgende resultaten: Voor- stellen. Kapitaal. Lijfrente! Onafgedaan 278 f 932,095.2,687.10 Ingediend 11971 „.15,441,812.93 222,170.41 Behandeld 12249 16,373,907.93 „224,863.51 Afgewezen 512 1,791,741.92 1,350. Aangenomen 11175 13,719,225 81 „216,151.88 Onafgedaan 262 862,910 20 7,361.63 Van kracht bleef f95,912,521 verzekerd bedrag, waarvan in de afdeeling Levens verzekering 32133 posten met f89,302,089 en bij de Volksverzekering ,105832 posten met f 6,610,430. Het gemiddeld verzekerd bedrag der verzekeringen bij overlijden is in de eerste afdeeling f3087, in de tweede f 67 per hoofd. 1 Het premie-inkomen is voor 't ingetre den jaar f 3,266,293 of f215,235 meer dan verleden jaar. De sterfte der verzekerden bij overlijden bedroeg bij de groote pesten, 62 pet., bij de kleine 74 pet. van de verwachting. De uitkceringen cischten f 2,111,739. Onder de lijfrenteniers was de sterfte 70 pet. van de verwachte. De premie-reserve werd met f 2,2öl,19G verhoogd tot f24,101,800. Na afschrijvingen en verhooging der ver schillende reserves, blijft een saldo van f91,828.34 ter verdeeling beschikbaar. Hieruit wordt aan aandeelhouders 12 pet. hunner stoitïng uitgekeerd, aan verze kerden f33,200, aan de beambten f3320 toegewezen. De aftredende com'missarissen C. J. J. Veibroek van Nieuw-Beijerland, mr. A. C. Erena de Jongh en mr. G. J. W. van Tricht, werden herkozen. Het door den heer A. A Colombijn van Raamsdonk aangevraagde ontslag uit zijn betrekking als directeur dor Mij", werd op de meest eervolle wijze verleend, onder dankbetuiging voor het vele. dat de heer Colombijn, sedert de oprichting aan de Maatschappij als directeur verbondon, voor de vennootschap verricht heeft. VLAARDINGEN, 22 Juni. De St.ct. no. 141 bevat de statuten der naamlooze ven nootschappen p. Visscherij Maatschappij „Proefne ming", te Vlaardingen. Doelhet maken van winst door de uitoefening van de ha- ringvisscherij door één of meer vischlog- gors en verder door alles wat in den ruim- stcn zin des woords lot de reederij van visscbersvaartuigen en de exploitatie daar van behoort. Duur: tot 31 December 1942. Kapitaalf 100.000, verdeeld in 200 aan deden van f500, waarvan 62 geplaatst en volgestort. In voldoening van een gedeelte der aandeden wordt ingebracht: een eiken houten loggevschip, genaamd Proefneming, met masten, rondhout, stoornspil,, staand en loopend want, zeilen, ankers, visch-1 tuig en verderen inventaris, en een aan deel in de N. V. Taandorij en Nettcndrogerij, groot f 600, waarop 50 pet. is gestort. De vennootschap wordt bestuurd 'door een di recteur, onder toezicht van 2 commissaris sen. Voor do eerste maal zijn benoemd: tot directeur de heer W. Brouwer, kam toorbediende, en lot commissarissen do hoeren L. van Beek, schipper, en M. Maan, veehouder, allen te Vlaardingen. STADSNIEUWS. Bij Kon. besluit van 19 dezer is be noemd tot reserve-tweede luitenant, bij het reserve-personeel der landmacht, de vaan drig A. A, Holst bij het 4e Regiment in fanterie. Stedelijk Muziekkorps tan Schiedam. Kapelmeester de heer G. K. L. Burgdorffer. uiTvoEBiare op Zondag 23 Juni, des nam. ten 1 uur, in de Plantage. 1. Einzug der Gladiatoren, Marsch, F'upik; 2. Martha, Ouverture, F. von Flotow; 3. Frühlingstraume, Walzer, Fahrb'ach; 4. Trouvère, "fantasie, G. Verdi; 5. II Burgo- mastro di Schiedam, L'. Rossi; 6. Marsch. vse» Oberlahnstein geeft vermengd met Limonade-of Mgw andere siropen, een heerlijke drank. Kunst en Wetenschap. De diepte van de nee. Reuter seint uit Berlijn: Het opmetingsschip „Planet" heeft op zijn laatste 'reis van Oost-Azië naar de Stille Zuidzee op een afstand van 40 zee mijlen van de Noordelijke punt van Menda- nao, een van de Philippijnon, een diepte van 9780 meter gepeild. De grootste diepte tot nog toe bekend was 9635 meter, gepeild in 1901 door het Atnerikaansche kabelschip „Nero", ten Zui den van Guam, een eiland van de Marian- nenarchipel. Kerk en School. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen: het beroep te Dalf- sen ds. II. Guittart, te Minnertsga; het 'beroep te IJlst, ds. W. Lodder, te Vrooms- hoop. 1 Beroepen: te Tiel ds. Prins, te Lo- chem. 1 ,i Geref. Kerken. Bedankt: voor het beroep te Bode graven ds. G. H. van der V-egte, te Urk. Geref. Gemeente. Beroepen: te Kalamazoo (Michigan, N.-Amerika) ds. G. van Reenen te Leiden; te Opheusden ds. J. Verhagen, te West- zaan. i i Beroepen: te Lutten en de Krim, ds. L. II. Beekamp, te Arnhem. Remonstrantsche Broederschap. Bedankt: voor het beroep te Gra ven ha go 'di'. II. L. Oort, te Utrecht, Israëlietische Kerk. Aangenomen: Üo bénoeming tot lee- raar te Veendam,Wildervank, door den heer B. Kroon, id. te Zuid- en Noordbroek (Gr.). Hoooer Onderwijs. Universiteit te Leiden. Bevorderd tot doc tor in 'do rechtswetenschap op proefschrift: Deelbaarheid bij' Verbintenissen, de heer A. Oppenheimer, geboren te Rotterdam. Universiteit te Utrecht. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op proef schrift: Beschouwingen over de seheeps- verklaring, de lieer A. Brand, geboren te Dordrecht. Doctoraal examen rechtswetenschap de heer H. W. NieuwKuis. Te Utrecht is bevorderd tot arts de heer I. L. de Heer en tot tandmeester de heer II. A. A. Menschaar. Universiteit te Groningen. Doctoraal ge neeskunde de heer R. Ubbens. De heer G. M. van der Plank, reserve militair paardenarts 2e klasse te Utrecht, is aan de universiteit te Bern bevorderd tot doctor 'in de veeartsenijkunde, na ver dediging van een proefschrift: „Ueber die physiologisqhe Senkung der brei ten B-ecken- 'bander beim Rinde''. Voor de op 26 en 27 dezer te houden examens ter verkrijging van het Mercurius- diploma, hebben zich aangemeld 1033 can- didatcn, van wie 455 voor boekhouden, 295 voor Engelsche handelscorrespondentie en 191 voor Duitsche handelscorrespon dentie. i 'p wederom Zendeling-officieren naar lava uit gezonden worden. Voorts zullen er op grooter schaal als ooit muziek- en zangfeesten gehouden wor den en een défilé van het Nederlandsehe Leger des Heils plaats hebben, terwijl ver schillende oefeningen en „drills" door de kinderen zullen worden gedaan. Een en ander zal zeker voor velen een reden zijn dezen velddag te bezoeken. Ingezonden Mededeelingen. Gratis afhaler* a bezongen. TeleP. N?15 Velddag Leger des Ileils. De 20ste nationale velddag van het Le ger dek Heils in Nederland, zal dit jaar weder gehouden worden op het landgoed „Ninnnerdor" (nabij de stations Amersfoort en Leusden), voor dit doel welwillend af gestaan door den WelEd. Geboren heer Boissevain, met vriendelijke toestemming vun tlcïi HoogWel Geboren heer Baron van Boetselaar van Oosterhout. Verleden jaar nam een grooter aantal personen dan vorige jaren deel aan dezen velddag; een der reden was ook, dat de verschillende spoorwegmaatschappijen extra treinen tegen goedkoop tarief lieten loo pen. Ook dit jaar zijn weder dergelijke schik kingen gemaakt, en goedkoope kaartjes met programma's zijn aan alle H. S. M.-sfcations verkrijgbaar vanaf Woensdag 3 Juli tot en met Maandag 9 Juli. De velddag van dit jaar belooft wederom van zeer bijzonderen aard te zullen zijn, daar het niet alleen de nationale viering van het 25ste jaarfeest van het Leger des Heils in' Nederland wezen zal, maar ook Een nierkwaal maakt u ellendig Doordat gij pijn in den rug hebt van den vroegen morgen tot den laten avond. Doordat gij u uitgeput gevoelt na de min ste inspanning. Doordat gij voortdurend last hebt van hoofdpijn, duizeligheid, schemeringen voor de oogen. i Doordat gij niet kunt hukken of uit een stoel kunt opstaan zonder dat een verschrik kelijke pijn uw rog doortrekt. Doordat gij stijf wordt in de gewrich ten, last krijgt van rheumatiek en jicht. Doordat de nacht u in plaats van rust kwelling en pijn brengt, en gij zenuwachtig, prikkelbaar en moedeloos wordt. En wanneer de aanvangsverschijnselen, hierboven genoemd, veronachtzaamd wor den, breidt uw ziekte zich hoe langer hoe meer uit en zullen ernstige en gevaarlijke ziekten als ontsteking der nieren en blaas, niersteen, waterzucht, chronische rheuma tiek, verschrompeling der nieren, enz., on getwijfeld volgen. 'Behandelt niet de verschijnselen, doch do oorzaak uwer ziekte, namelijk de nie ren, en hiervoor is niets beters hekend dan Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het specia le nier- en blaasgeneesmiddel. Zij zijn se dert jaren in gebruik om de gezondheid en kracht der nieren op te bouwen, en een na tuurlijke working van deze soort belang rijke bloedfilters te herstellen en te onder houden. Duizenden hebben er bun terug gewonnen gezondheid aan te danken. Let er evenwel op, dat gij de echte Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen krijgt en geen waardelooze namaak. De échte, kenbaar aan de handteektening van James Foster op liet etiket, zijn te Schiedam verkrijgbaar bij de hoeren Kappelhoff Hovingh. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwis sel fi f 1,75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Sport. Auto-A Ipentocht. Gisteren, op den vierden dag van den in ternationalen automobiel-Alpentoc'ht, is tus- schen (Triest en Lubach een zeer ernstig ongeluk gebeurd. De „Mercedes"-wagen van den Berlijnschen fabrikant Fischer, reed op do Monte Maggiore, niet ver van Abaz- zia, tengevolge van het breken van een veer, tegen een rots en, werd totaal ver nield. De heer en mevrouw Fischer wer den op slag gedood, 1de controleur, rit meester ,Walzl, van het Oostenrijksche le ger, werd levensgevaarlijk gewond. De chaufeur bleef ongedeerd. Do veer van den wagen was reeds een dag te voren gebroken. Do heer Fischer liet echter te Triest geen nieuwe inzetten, omdat hem dit een strafpuat gekost zou hebben, doch liet door den chauffeur de oude veer yepareeren. Luchtvaart; Graaf Zeppelin constructeur. Zooals .we reeds meldden, had graaf Zeppelin, plan, vliegmachines .te gaan hou wen. i Dit plan is werkelijkheid g'ewojtden. On der den naam van „Flugzeugbau Friedrichs- hafen", is in Friedyichshafen een naamloo ze vennootschap opgericht. Begonnen wo'rdt met een kapitaal van 372.000 mark. President 'is de fabrikant Chillingworthl le Ndrnberg, vice-president is graaf Zeppelin, leider van hot bedrijf zal zijn de ingenieur Kober. Gemengd Nieuws. Drievoudige kindermoord. Een misdaad van zoo afschuwelijk ka- rakfer als gelukkig zelden voorkomt, hoeft gisternamiddag te Amsterdam plaats ge had. Een bewoner van de Van Hogendorp- straat, de kleermaker Van B., sneed zijn drie jonge kinderen mjet een mos de keel af en trachtte daarna zichzelf door ver drinking van het leven te berooven. Het was omstreeks drie ,uur, zoo vertelt do „N. R. Ct." toen een tuin-1 der, dicht bij Slotr/dijk, een man in do Haarlemmer-trekvaart zag springen. On middellijk snelde hij toe, en bet gelukte hom, door middel van een vaartuig, don drenkeling te redden, 't Was, zooals later bleek, de kleermaker Van B. In het schuitje kwam hij spoedig bij en vertelde aan 'den warmpozenier, dat hij, do poging tot zelf moord uit wanhoop had gedaan; z§n hul- selijk leven was zeer ongelukkig, en daar om ,had hij' zoo pas zijn drie kinderen twee meisjes van zes en drie jaar en een jongetje van anderhalf jaar, vennoord. Of schoon het verhaal haast ongeloofelijk klonk, achtte de tuinder het toch raadzaam den drenkeling in handen van 'de politie te stellen. Hij bracht hem! dus naar heij politiebureau te Sloterdijk, vanwaar Van R, Onder geleide Van een veldwachter, naar het politiebureau in de Spaarndammer- straat werd veryoord. Ook daar hield ,Van B. yol, dat hij een drievoudigen kinder, moord |had gepleegd, waarom de afde lingschef onmiddellijk den commissaris van politie in de 6e sectio, den heer Fundter de Beauchène, waarschuwde, die pp zijn beurt do justitie van. de vermoedelijke, misdaad in konnis stelde. Dadelijk' daaipp stelden politie en justitie een onderzoek in loco in. Het bleek, dat de .woning1 ge sloten was. De vrouw van Van B. was om twaalf uur uitgegaan en zou éérst om 'halftwee teruggekomen zijn, en in dien1 tijd had Van B. do vreeselijke misdaad gepleegd, om daarna do woning achter zich te sluiten en wég te holten. Want inderdaad bleek, dat hij bedreven had wat hij vertelde. Toen politie en justitie binnengedrongen waren troffen zij daar een schouwspel aan zóó ontzettend, als zelfs teen rechterlijk ambte naar in een lange loopbaan zelden le aan schouwen krijgt. In het keuktentjd lagen de lijkjes van de twee meisjes. liet oudste had blijkbaar nog getracht aam bet mes te ontkomen en was onder de tafel gekro pen, Avaar het den laatsten adem had uit geblazen. Haai' zusje lag midden op 'den vloer, beiden mtet 'diep afgesneden hals. En zoo mogelijk nog droeviger was het tooneel, dat den ambtenaren in de werkplaats van den kleermaker wachtte. In zijn bloedig bedje lag daar het kleine jonske dood. Gelijk reeds gezegd, geeft Van B. als reden van zijn onnatuurlijke misdaad op, huiselijke omstandigheden. Hij is voor de tweede maal getrouwd, en dat huwelijk, waaruit de drie vermoorde kinderen gespro ten zijn, was niet gelukkig. Om zich op zijn vrouw te wreken en zelf uit de ellende to zijn, zou hij toen b'esloten hebben zijn kinderen het leven te benemen en daarna zichzelf te verdoen. De misdaad werd vol voerd met een groot mes, dat hij kort geleden gekocht had. Men begrijpt, welk' een sensatie het hait- verscheurende drama in de volksbuurt bui ten de Muiderpoort geeft. Den geheelen middag en avond stond een dichte menigte voor het huis, en meermalen klonken harts tochtelijke bedreigingen aan het adres van den moordenaar. Het onderzoek werd ook 's avonds voort gezet. 1i.i i j 1 j 1 Nader meldt men: i Bij zijn verhopr, gisteravond, maakte de dader, een ongevee: -jarig man, groot van gestalte, een normalen indruk. Toen hij vertelde van zijn huiselijke oneenighe- den, trachtte hij de schuld daarvan op zijn vrouw te schuiven, die hem' o. a. vaak zou hebben venveten, dat hij1 zoo weinig verdiende, zoodat zij de inkomsten moest vermeerderen met werk als modiste. Uit baloorigheid is hij toen tot zijn onmen- schelijke daad gekomen. Eerst vermoord de hij hot oudste meisje, daarna haar zusjo en ten slotte zijn jongste kind. Toen de politie en justitie bet bids bin nendrongen door de deur in te trappen, zat de moeder van de vermoorde kinderen, die de woning gesloten had gevonden, bij de benedenburen te wachtten. Men deelde haar zoo voorzichtig mogelijk het gruwe lijke nieuWs mede. Met geweld moest men haar daarop beletten binnen to gaan. De lijkjes zijn naar het Wilheimiina-Gasl- huis vervoerd omi daar geschouwd te wor den. 1 De justitie heeft de Woning van Van B. verzegeld. 1 I Het „Hbl." meldt nog,, dat het echtpaar van B. eerst vier maanden geleden uit den Haag te Amsterdam is komen wonen. Toen zij ongeveer 7 jaar geleden hun, huwelijk aangingen, waren, zij beiden ge scheiden. De man had uit zijn eerste hu welijk geen kinderen, de vrouw een zoon, die thans als koloniaal in, het Oost-fndiscli leger dient en een dochter, dio in een dag dienst is, ten 's avonds thuis kwam slapen. Uit den tweeden echt waren 'drié kinderen gesproten. Er moot altijd vrees-olijke oneenigheid ia het gezin bestaan hebben. Ramp. De Bataviasche correspondent van het ,„IIbld.''' seint: 1 1 De noodbrug in hot Pandeglangsclie, re sidentie Bantam', is door een opeenhoopiag van Mekka-gangors "ingestort. Vijftig men- schen vielen in liet ravijn, waar 18 den dood vonden en 22 gewond werden. 1 Kwaadwilligheid, Van een feestje terugkeere-Ad, bemerk ten eenige personen te Yianen brand ra een houtopslag. De eigenaar werd opgebeld on met eenige emmers water bet vuur ge doofd. Den volgenden morgen bemerkte men, dat ooni'ge planken met petroleum waren overgoten,, zoodat hot vermoeden voor de 'hand ligt, dat hier opzet in. het spel Was. Denzeïfclen wacht werden in een tuin te Vianon 'de aardbei bedden vertrapt en eenige jonge boompjes uitgetrokken, PEOOHAMMA'

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 2