ook sympathie vond bij de heeren Nolens en Van Idsinga. En toen kwam de boei De Savotnin Lobman daartegen in verzet. Men moest, volgens hem, er voor waken, dat de verhouding tusschen meesters en dienstboden omgezet werd in die van fa brikant tot arbeider, want Zoodoende kwam do weigever diet gezin uil elkaar rukken. Daar kreeg men don heer Schaper op zijn paardje Hij herinnerde aan den smaad, dien hij had moeten lijden, toen hij bij het Arbeidscontract den heer Lobman ver weet, dat deze ajtijd iets anders wilde dan werd votergestejcl; en dat het toen heette, dat hij spreker belasterde. Toen gteldede heer Lobman hij amendement voor, ,de dienstboden huiten het arbeidscontract te Haten, dat haar recht geeft pp verpleging hij ziekte, omdat ze thuishooren in een Ziekteverzekering; en nu komt „die mijn heer met een stajen gezicht zeggen, dat do dienstboden niet in de Ziekteverzeke ring thuishooren, omd,at zujks het gezin uit elkaar rukt." Daarop kjtonk een forsch „dat is ge- Hogen" door de zaal, en pint kwam uit den mond van den van wbedo gehee(l Wecken heer Do Saramin Lbhnran. En toen had je het. De heer Schaper, rood Van toorn, riposteerde„Ajls je niet meer weet Wat jo zegt, dan word je kindsch," 'en de vejTo incidentfen tusschen de beide hee- ren waren weer met één vermeerderd^ Het was anders voor den toeschouwer niet geheeH onvermakelijk. De Kamer in grototo opschudding, de voorzitter ajhveer vergeefs hamerende om de gentoederen tot bedaren te krijgen. De heer Van Dedenï tracht idon heer Duys o, naïviteit! uit te leggen, dat niet Schaper, maar de heer Do Savornin Lbhman gelijk heeft, waf zcbveel indruk op Zaandam's afgevaar digde maakt,i llat hij, de 35-jarige, don 74-jarigen afgevaardigde wcior Zwolle, die 33 jaar in de Kamer zitting 'heeft, toe roept: „Jij hebt ook meegedaan met Lob man, jelifj zijt Robert en Bertram, 'de lus- tjige vagebonden." De Voorzitter maakt tbans schuchter jde opmerking, dat de heer Schaper een pi li ng gedaan heeft,, die be- Icedjigend is voor een lid der Kameiv maar doze, nog zjedend van drift, doet den volke komt, „dat ihem zulks pleizier doet". De voorzitter zucht, en is blijkbaar verheugd, dat het uur is aangebroken, waarop hij1 de pa'tize kan laten beginnen, en de leden den inwendigen uiensch kunnen gaan ver sterken; misschien dacht hij aan het be kende spreekwoord,' dat de katjes niet ni'u'izen, als ze miauwen. Onder grootc op winding gaat (men aan de .lunch. Na de tpauze kwam de .Voorzitter op de zaak terug. Hij had zich ,het stenogram van den beer Schaper later geven, waai- 'ult te docren viel, dat hij den heer Lob man voor „kindsch" had uitgemaakt; ,hij noemde dit een 'krasse beleediging yoor don man van 75 jaren, .die in de Kamer zoovele bewijzen geeft van zijn .helder ver sta ndj, en vertrouwde, dat üe afgevaardigde voor Appingodum deze uitdrukking zou terugnemen. Maar deze was daaraan nog lang niet toe, het „gelogen" van den man, met wien hij in voortduiende veete leeft, zat hem zeker nog heel diep. Hij was nu eenmaal, zoo zei hij, van den heer De Savornin Lobman zooveel gewoon, dat hij niet al te veel scrupules had tegenover dien mijn heer". Daarenboven had hij niet gezegd, dat bij kindsch was, maar dat hij liet werd, als hij zich niet meer herinnerde wat hij vroeger gezegd had, en dat dit er werd dus nog een punt aan gedraaid eigenlijk de beste verontschuldiging voor hem was. Toen begreep de voorzitter, dat het geval hopeloos was, en als zijne moo ning te kennen gevende, dat de uitdruk king bcleedigend was, wat vooral door de Rechterzijde, voor zoover zc aanwezig was, luide werd onderstreept, sloot Hij het in cident. Maar men zou den heer Van Bylandt niet moeten kennen in al zijn goedhartigheid om niet te hegrijpen, dat deze afloop der zaak hem geea vrede kon geven. Spoedig daarop zag men hem den weis. Er viel een fijne ijzel en de meeste toeristen gaven de yoorkeur aan het lekker vuurtje van den salon. De misten waren opgetrokken. Men onderscheidde de som bere massa van het gebergte. Gaby, in wit linnen mantel, wachtte. Zij schertste over het te laat kornen van haar man, die nooit haast had. Als zijn lucifers maar niet nat geworden Waren! Naarmate het wachten langer duurde, slonk ons troepje. Een man, die zijn vrouw goeden avond wenscht, dat is geen schouwspel, voldoen de om iemand buiten te houden als de koude scherp is en de regen bevroren. De arme Oaby trachtte wel zich goed houden, maar aan haar stem raadde ik dat zij ongerust was Ik was bijna alleen met baar, i !c die haar niet kende vóél den vorigen avond, en wij wachtten al bijna twee uren. Van lijd tot tijd ont stak zij een Bengaalscbe vlam, maar hel gebergt-o antwoordde niet- Ik legde haar uil, dat haar man wellicht aan de andere zijde, naar het dal van Z er matt, gedaald was. Zij schoen naar -mij te luisteren en volgens zei ze: „Ik hen hang." Ze zei dit lachend en ik geloofde haai niet. Men gelooft niet gaarne hen die te v rooi ijk zijn. Wij willen haar mee naar .binnen ne men. Zij weigerde, met een zachte, maar voorzittershamer aan den heer Van Nispen tot Sevenaar overgeven, en de zaal ver laten, waarvoor dat va3, zou weldra blij ken; lïij moest zijn woordje apart met den heer Lobman bobben, en dien eerst over halen zijn „dat is (gelogen- terug te ne men. i '1 I Deze had ondertusschen eeno zijdeling- sche poging gedaan om de Kamer te over tuigen vair zijn good reeht om den heer- Schaper van „liegen1' te beschuldigen, en wel door den heer Patijn bij interruptie te willen laten weten wat hij eigenlijk gezegd had; waaruit zou blijken, dat het een absolute leulgen was, wat ,die mijn heer'' gezegd had; maar de afgevaardig de voor Zierikzee, zeker bedenkende, dat ieder Kamerlid genoeg heeft aan zijn eigen ruzie, verklaarde wijselijk, dat hij het beter achtte, zich niet in den strijd tusschen de beide afgevaardigden te mengen. Toch zou hot ook hier worden: Ein,d good, al goed. Aan het eind toch van do zitting de heer Van Bylandt had ondertusschen den voorzittersstoel wederom ingenomen kwam de heer' De Savornin Lolrman ver lof aan de Kamer vragen om in zijn steno gram de woorden „dat is gelogen" te ver vangen door do woorden „dat is volstrekt onjuist". Een zijner vrienden had hem er opmerkzaam op gemaakt, wist de hoer Lohman dit zelf dan niet? -dat deze uitdrukking onparlementair was, en daar hij steeds gaarne er toe meewerkt oin den goeden toon in het parlement te bewaren, nam hjj de uitdrukking „dat is gelogen)*' terug. En toen werd ook des toorniigen Sclia- por's hart verteederd. Ook hij nam, er aan herinnerende, dat zoowei aan de uiterste aristocratische als arm de uiterste demo cratische pool der Kamer leden zitten, die zich wel eens eene scherpe uitdrukking laten ontvallen, die ze betreuren, zijn „kindsch" terug, er leuk bijvoegende, dat niemand in het Parlement aan de groote scherpzinnigheid van den heer Lohman twijfelt. Dat bezorgde hem niet alleen veel bijval van Links, maar de heer De Vis ser, man des vredes als hij is, klapto van blijdschap over dezen afloop luid in 'de handen, terwijl do voorzitter om dezelfde reden straalde van genot. Maar, zoo vragen we, zal deze donder bui in een Kamer zoo vol electriciteit., niet spoedig door eene tweede worden ge volgd Daar et- onder onze lezers misschien een enkele is, die wel weten wil, hoe het nu op dat oogenblik m-et de Raden staat ons interesseert de toestand van dezen ten doodo opgeschreven zieke al .uiterst ma tig zij het volgende résumé gegeven. Art. I luidt aldus(1). Voor elk der ger bieden, waarin het Rijk hij algemeenen, maatregel van bes tuut wordt verdeeld, wordt opgericht een Raad van Arbeid. (2). üe plaats, waar de Raad van Arbeid gevestigd is, wordt mede hij algemeenen maatregel van bestuur bepaald. (3). liet gebied van den Raad van Arbeid telt tenminste 25000 inwoners. (4). De verdeeling, in dit artikel bedoeld, kan, nadat vijf jaren na het in werking tre ilen van deze wet zijn verlortpen, slecbls bij de wet worden gewijzigd. Dit artikel, waarbij dus de Raden van Arbeid in hot leven worden geroepen, is ongewijzigd aangenomen. Maar, zooals wij hierboven reeds zeiden, praejudiceert zulks absoluut niet over de aanneming der wet. Een amendement van den lieer Patijn, om dien Raad van Arbeid den naam te geven van Verz ekerin gs ra a d, nu die Raad van Arbeid ten gevolge van een uitspraak van do Kamer niet meer zal zijn Talma's grootsche opzet, die zijn medewerking zal verleenen bij de uitvoering van wetten of algemeene maatregelen van bestuur den arbeid betreffende, maar het dóódsimpele orgaan voor de uitvoering van de sociale verzekering, werd met 37 tegen 34 stem men verworpen. Doel was natuurlijk het vooigoed absoluut onmogelijk te maken, dat er iets zou komen van de Talmasclie koppige volharding, en steeds lachend, Weldra was zij alleen op haar post. Moe ging ik naar mijn kamer. Zo zei me nog: t Weet u, ik blijf, maar jk weet cigen- '"'k niet waarom. Hij is zeker in Zor- maiL Ik logeerde, daar hét hotel vol was, in een buis aan 't einde van liet dorp, dicht bij do plek die zij gekozen had voor haar vuurwerk. Uit mijn venster zag in haar elk half uur over mooi baar, als om zich te vermaken; baar vergeefsehe pioef herbalen. Een expeditie, waarvan ik deel uitmaak te, vond twee dagen later, in een couloir- waar de storm steenen verplaatst hadv do lichamen van den ongelukkige en zijn gids. Mme. Frairroy was ons te gemoel gekomen. Zoodra ik baar zag, bereidde ik mij voor om haar het ongeluk mee te doelen. Hoe ontstelde ik, naderend, toen ik baar hoorde schaterlachen, zooals dien eersten avond, toen zij kalm naar binnen ging zonder zelfs zich om to wenden, naar het laatste signaal. De zakken ziende, die wij mee terug brachten, was zij krankzinnig geworden. chimère, die „organisatie van den arb'eid heet", en die op den voozen grond yan Kuyper's phraseologie is opgebouwd. Eveneens werd een amendement Treub- Teenslra met 44 tegen 26 stemmen, ver worpen, om Artikel I (3) aldus te lezen Het g te hied van den Raad van Ar beid t11 ten minste 5000 inwo ners. Het doel van dit amendement, in verband met andere amendementen op vol gende artikelen, was, den grootschen op- zet dezer Raden van Arbeid tot bescheide ner afmetingen terug te brengen, zooveel mogelijk ,lo .ambtenaren te weren en te zorgen, dat belanghebbenden zooveel mo gelijk het beheer en de verschillende be slissingen in handen houden en xle kosten van administratie zoo gering mogelijk te maken. Het anrendenrent-Patijn kreeg alle stem men van Links en 6 van Rechts; lietamen- dement-Treub' 3 van Rechts en alle stem men van Links, behalve die van de so ciaal-democraten, die, altijd tuk' er op den vrijzinnig-democraten een hakje to zetten; do meening ingang trachtten te doen vin den, dat de heer Trenb' met zijn amende ment het bewijs leverde, dat hij' ultra-reac tionair was. Wie lacht daar? Art. 2, luidt: (1). Voor iedere groep van Raden van Arbeid, bij algemeenen maat regel van bestuur aangewezen, wordt op gericht een Verzekeringsraad. J2). Do plaats, waar do Verzekering^ raad gevestigd is, wordt mede bij algemee nen maatregel van bestuur vastgesteld. Ten goeden verstande dieno, dat de Ver zekeringsraad voor de Raden van Arbeid zijn, wat Gedeputeerde Staten zijn voor (le gemeenteraden. In verband met zijn amen dement op art. 1, had de heer Patijn voorge steld die Verzekeringsraden „Raden van Toezicht" te noemen, maar door de afstem ming van genoemd amendement, verviel dit natuurlijk. Toch zou die naam zeer juist uitdrukken wat die verzekeringsraad is. Art. 96 toch van de wet zegt o. a.: „Aan don Verzekeringsraad is opgedragen het toezicht op de Raden van Arbeid, waarvoor hij is opgericht, voor zooveel betieft de uit voering van wetten en algemeene maat regelen van bestuur betreffende de ar- b'eidsverzekering." Artikel 2 werd zonder discussie vastge steld. Aitikcl 3 (te lang om over te nemen) bepaalt, wie de arl>eklers zijn, dio onder de wet vallen. Dat is natuurlijk een hoofd- quaestie. Do Minister wil onder arbeider, alleen hem vers taan, die in een onder neming werkt. Nu is er een amendoment-Patijn om ook do arbeiders, die niet in een on dome in i 'n g werkt en, met name ook de dienst boden, in de wet te betrekken. Dan is er een amendement van de so ciaal-democraten, om ook de losse arbeiders in de wot op te nemen. Verder is er van dezelfde fractie een amendement, om niet als minimum-loon f2.50 en ais maximum loon f 5 aan te nemen, om onder de wet to kunnen vallen, maar f3.50 en £7, Dit vonden do voor-stellers, speciaal met het oog op verschillende categorieën van aan- delsreizigers, veel te laag. Eindelijk nog een am'cnclernent van do sociaal-democratische fractie, om ook de handelsreizigers in dienst van een in het buitenland gevestigde on derneming in de verzekering te doen op nemen. Dit laatste werd echter bij monde van den heer Duijs ingetrokken, toen Je Minister beloofde te overwegen, of aan de zen wensclr niet door een wijziging in de Ziektewet zou kunnen worden tegemoetge komen. Over dat artikel met zijn amendementen zal Dinsdag a.s. wel beslissing wordten ge nomen; met Rechts tegen Links is reeds besloten ook' Dinsdagavond aan de Raden- wet te wijden. Is het misschien niet de beste manier om do Kamer zoo spoedig mogelijk haar bekomst van de heele zaak te doen krijgen? BINNENLAND.. Arbitrage. Dezer dagen zijn in het aan arbitrage onderworpen (geschil 'tusschen Frankrijk en Italië naar aanleiding van de aanhouding der Fransche schepen der Manouba en Carthago de wederzijds die mem oriën uit gewisseld. Zij werden aan hel Bureau van het Permanent 'Hof van Arbitrage gedepo neerd respectievelijk door den heer Henri Fromageot, advocaat te Parijs, als agent van Frankrijk en door dpn heer Arturo Ricci—Busatti, gezant en chef der afdee- ling geschillen en wetgeving aan Jt Minis terie van Builenlandsche Zaken, te Rome, als agent van Italië. Op 15 Augustus moeten partijen haar contra-memoriën iadienen, zoodat de be handeling der zaak voor hel daartoe inge steld Scheidsgerecht Van het Permanent Hof van Arbitrage vermoedelijk einde Sep tember een aanvang zal kunnen nemen. Het Oranjekrula. Men meldt ons uit Utrecht: In het gebouw voor Kunsten en Weten schappen alhier, is heden de algemeen? vergadering gehouden van don Koninklijken Nationale» Bond voor Reddingswezen en F.crste Hulp bij ongelukken „Het Oranje- Kruis". De vergadering werd geleid door Z. K. II. Prins Hendrik, die in een openingsrede herdacht de aangename feestavond het vo rig jaar in Arnhem en getuigde van zijn dankbaarheid voor wat thans de studenten bier hadden georganiseerd. Voorts herinnerde Z. K. H. aan de twee door den Minister van Binnenl. Zaken in gewilligde verzoeken, hij wees opi de activi teit die de on'derdeelea van den Bond ontwik kelen, op do samenwerking tusschen de aangesloten vereenigingen, die het moge lijk heeft gemaakt bij rampen hulp te ver leenen, vooral bij den grooten ramp die Zeeland trof. Spr. dringt er hierbij op aan, dat de hulpverleening snel en systhema- tisch geschiedt. (Applaus) Uit het jaarverslag blijkt, hoo groot het aantal rampen in 1911 is geweest. Her innerd wordt aan den ramp te Brakel, aan de storm van 30 September 1911 én gerele veerd wat ten deze gedaan is. Er werd uit gekeerd een bedrag van f 12.939.171/* aan Brakel; ter leeniging van de schade door den storm van 30 September werden ach tereenvolgens beschikbaar gesteld f 25.000,- f 5000, f 23.000 en f 25.000, later nog ver meerderd met f 8537.53V2 en f 950. Door- deze uilkeeringen, gedeeltelijk voortvloeien de uit giften, is het Prins Hendrik-fonds belangrijk geslonken en wordt een beroep gedaan op de Nederiandsche liefdadigheid. Van de oprichting van provinciale comi- té's wordt veel heil verwacht bij het ver strekken van hulp. Van verschillende zijde is krachtige me dewerking toegezegd tot bereiking van het doel van den Bond. Het aantal „gewone leden" klom van 17 tot 20 en dat der ledenbegunstigers tot 205 De rekening van hel Prins Hendrik-fonds wijst wel is waar uil, dat het kapitaal van f 1464.26 tot f 3722.44Vs is gestegen; maar zij leert ook, dat hel voor de rampen beschikbaar gestelde bedrag van f 6600 slechts door steun der Amsterdamsohe bur gerij is bijeengekregen. De verslagen van secretaris en penning meester weiden goedgekeurd. Hierna werden verschillende mededoelin- gen gedaan. O.m. dat de Nederiandsche consul te 'rit. Petersburg een bedrag van f 3500 lmd geschonken, waarvan f 1000 be stemd voor het Prins Hendrikfonds. Tot bestuurslid werd o. m, gekozen de beer C. Moens, te Rotterdam, voorzitter- der Zuid-Hollandsche Maatschappij tot red ding van schipbreukelingen. Na do vergadering werd het woord ge geven aan Dr. H, Charas, tot het houden eener voordracht. Holland heeft zich, zoo zeide spr,, ten op zichte van het reddingsw'ezen in het bijzon der verdienstelijk gemaakt door de stich ting van de Maatschappij tot Redding van Drenkelingen. Het jaar 1767 het stich tingsjaar dezer maatschappij zal met gulden letters in d'e geschiedenis van het reddingwezen zijn ingeschreven. In grootere steden is het aantal geval lenen en verwonden op de slaohtvelden van den vrede zeer aanzienlijk. Het is daarom dringend noodwendig, maatregelen in het belang van dezulken te beramen, niet alleen uit de ethische, gronden der barmhartigheid, maar ook om sociaal (eco nomische redenen. Het is immers van het grootste belang om te verhinderen, dat arLcidskrachtige medeburgers vroegtijdig in valide worden, waarvan verarming van tal rijke families het gevolg is. Er moeten daarom reddingstations inge richt worden ,'en deze moeten, rijkelijk wor den voorzien met alle mogelijke redding middelen, als flohscben met tegengift, zuur stof, electrische apparaten, enz. In deze stations moeten artsen en helpers permanent dienst doen. Een geneeskundige dienst is beslist nood wendig, omdat de ervring geleerd neeft, dat dikwijls, tot behoud van het leven, in grijpende handelingen moeten geschieden, die alleen de arts verrichten kan, en om dat dikwijls het eerste verband en de eer ste hulp voor het verdere verloop der ziekte b'elslissend zijn. Het Samariter-onder- richt voor loeken is, als noodhulp op het platteland, ,zeor toe te juichen. Ook het transport der verongelukten is zeer belangrijk. Daarom moet elk red dingstation op het transport van zieken ingericht wezen, zoodat bij liet inroepen van hulp 'de arts met zijn helpers en het reddingsmateriaal zich dadelijk naar de plaats van het ongeluk kan begeven, want eerste hulp is snelle hulp. Door middel van lichttbeelden, Jrinema- tograifscho opnamen, werd een en ander verduidelijkt en aangetoond, op welke wijze dit reeds in het buitenland wordt toegepast. Spr. verklaarde ten slotte, dat hij door deze lichtbeelden do voordeden van een juiste en zaakkundige eerste hulp hij on gelukken wilde uiteenzetten en spT. be sloot met den wensch, dat deze den stool mogen geven soortgelijke inrichtingen, ook in dit schoone land, waar de wieg van het reddingswezen stond, in te voeren. VLAARDINGEN, 22 Juni. Naar wij ver nemen, zijn door mevr. de wed. If. C. de MeijLam bach, 49 Fcbr. j.L te Rot terdam overleden, do volgende legaten ver maakt: Aan de vere-eniging voor zieken verpleging (Ziekenhuis) alhier f 500. Aan de Diaconie (ler Ned. Herv. Gemeente al hier f 400. Aan het Orgelfonds voor de Nieuwe Kerk der Ned. lierv. Gem. f 200, YLAARDINGEN, 22 Juni. Op de Hoog straat werd gistervoormiddag door een melk wagen een kind van 4 5 5 jaar overreden, hetwelk belangrijke kneuzingen opliep. YLAARDINGEN, 22 Juni. De zAngver- eoniging „De stem des Volks" is uitgenoo- digd op de tentoonstelling voor vak en kunst te Dordrecht aldaar op, Zondag 7 •Tuli, ©en concert te geven. Bij die gelegen heid zal een boottocht daarheen worden, georganiseerd met een der booten, van do Vlaardingsclie Stoombootmaatschappij' VLAARDINGEN, 22 Juni. Ten behoeve van het leggen van buizen van de gas fabriek zullen tusschen 24 Juni en 6 Juli a.s., gedeelten van de Hoflaan voor 't ver keer afgesloten worden. VLAARDINGEN, 22 Juni. Hedenmorgen is de 2-jarige Arie Visser, wonende in, de Dwra»steeg alhier, in een onbewaakt oogen blik in een kuip met water gevallen en verdronken STADSNIEUWS. In de godsdienstoefening der afd, Schie dam van den Nederl. Protestantenbond zal morgen als spreker optreden de heer J. C. Vanduin, Nederl. Hervormd predikant to Naaiden. Jlet afbreken 'der oude school F aan de Broers vest zal thans spoedig plaats heb ben. De aanbesteding zal plaats hebben, tegelijk met 'die van het afbreken van een paar pakhuizen aan Raam en Kinderbuurt. Vanmorgen omstreek's half tien schrikte het paard, gespannen voor een spoeling wagen en bestuurd door den 58-jarigen C. Vroet, wonende 'te Rotterdam. Door bet uitwijken van het paard stootte de wagen tegen den steenen rand langs de rails^ waardoor het lemoen (brak, het paard op den bol ging en de bestuurder tegen den grond sloeg. Deze laatste kreeg daarbij een tamelijk ernstige verwonding aan het hoofd, waarom hij op een nabij zijnd erf werkl, binnen gebracht en daar door oen dokter verbonden. i Het paard weid bij het Roodo Hek door een politieagent gegrepen. Door een ande ren bestuurder werd bet paar weer voor den wagen gespannen, waarna hij paard en wagen naar Rotterdam! bracht./ Zweminrlefotlni?. De temperatuur van het water was he denmorgen 65 eji hedenmiddag 68 graden. Cfevondten voorwerpen» Aanwezig aan het Commissariaat van Politie: l 1 Fransoh leesboek, knipmes, sleutel, kin- derkraaigje, wit schort, pet. Bij de volgende personen: Dwarsfluit, Wetstenij; 'Nieuwsticht Z.Z. 1; zilv. 'dameshorloge met ketting, Brunet do Rocheh'rune, Boterstraat 78; portemon- naie met inhoud, GunncWeig1, Kortlandstr. 28; idem, Juffermans, G, Verb'oonstraat 1; idem, Thijsscn, Tuinstraat 7; vrouwen zak mei inhoud, Poots, Roosbeek 21; zwar te kous, Bronneman, Breedst raat 19j jasje, Weber, Hoogstraat 74; pet, horlogeketting medaillon en mes, v. Gogh, Breed straat 5; lorgnet, Visser, Nassaustraat 8; hand wagen, Slobbe, N. Haven; koperen bout, Kortland, Ged. Broersvest 56-1; knipmes, Post, Fabristraat 40; moisjeshocd, Rade- makers, Louronstraat 20; doeshoml, Droge, Groenelaan 109; kussensloppen en zak doeken, Kemenade, Gr. Markt 3. AGENDA. Heden en volgende 'dagen. Schiedamsclie Bioscoop, 8 uur. Voorstolling. Heden en volgende dagen Casino, 8 uur. variété programma. Intern, wor stelwedstrijd. 23 Juni. Rottord. Diergaarde, 2Va uur. Na middag-Concert, 4e Regt. Inb 25 err 28 Juni. Rotterd. Diergaarde, 8 uur. Concert Kon. Scherpschutlters. 27 Musis Sacrum, 8 uur. Vrouwen kiesrecht. Propagarulaa vond ,'afd. Schiedam. 28 Kantoor Bank, 2 uur. N. V. 'doll. Alg. Verz. Bank. Jaarlijksclre Al- gem. vergadering van aandeelhou ders. 28 Kantoor Bank, lA/r uur. Holh Alg. Verz. Bank. Vergadering van Polis- houders. 29 Kantoor Venn., 2 uur. N. V. Distil leerderij v.h. Simon Rijn bende on Zonen. Algom. vergadering van aandeelhouders. Kunst en Wetenschap. Ned. AU envereeniging. Verschenen is no. 1 van den lOdenjaar gang (1912) van de „Mededeelingen der Nederiandsche Alpeo-Vereenigittg", onder redactie van den heer Ph. C. Visser Gzn, alhier. Het nummer bevat tal van keurige kiekjes uit de bergen, ter aanv,uiting van de beschrijving. Sport. Cricket. f Het wedstrijdprogramma van den Ne derl. Cricket Bond op Zondag a_s. luidt: lc klasse. Schiedam: IlerrnosVolharding. Haarlem': Haarlem's-Gr. C. C. Amsterdam: A. C. C.Rood en Wit., demcngii Nieuws. De steiger bij Schiermonnikoog niet afgebroken. Het bericht, dat op last van „Domeinen de landingsteiger zou moeten worden af- W—H—WH—B— i i J t

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 6