Gemeenteraad. Kerk_enticttool. f Pr®T. Staten tan Znl4-H»llan4. Bij do opening van do zomorzitting dor Prov, Slaton van Zuid-Holland, herdacht hedenmorgen Commissaris Swceris hot overleden lid baron Van Heemstra, die ieder collega hoogelijk waardeerde, De nieuwgekozen leden voor Leiderdorp de hoeren Warn-cc en Ouwehaad, namen zitting. )0 verscliillendo stukken werden com- Nsoriaal gemaakt of naar do afdeelingen rzonden, dio hedenmiddag vergaderemf De volgende vergadering wordt Dinsdag re Juli gehouden, Hollandsche Spoorwegpersoneel. De Vereeniging tol. Steun bij Overlijden aan Weduwen of naaste Bloedverwanten van het Hollandscho Spoorwegpersoneel, heeft Zondag haar aigemeene jaarlijkse'ne vergadering te Amsterdam gehouden. Gedurende 1911 kwamen er 16 sterfge vallen voor, waarvoor f5337.27 werd uit gekeerd; het ledental bedroeg op 1 Ja nuari j.l, 3745. Do re-serve klom tot f4264.01. De rekening en verantwoording in totaal f 14,S93.14V2, werd goedgekeurd. Do aftredende bestuursleden, de hecren H. Antonisso, Th. .T. Jansen en S. II. de Vries, werden herkozen; ter vervanging van den heer D. de Kat, die Wegens ge zondheidsredenen zioh niet herkiesbaar slel- de, werd tot voorzitter gekozen de heer B. Bakker, chef van het station Muider- poort, te Amsterdam; in de hierdoor ont stane vacature van Bestuurslid werd voor zien door de verkiezing van den heer O. van der Kooi, seinhuiswachter te Amster dam-Rietlanden. De finaneieele voorstellen van het Bestuur omtrent de korting voor de reserve, de geldbelegging, enz., zijn aan genomen. De -aftredende voorzitter werd Bij acclamatie benoemd tot eere-roor- zitter. 1 I Internationale Conferentie reor Volks- en Schoolboden. Do Belgische regeering zal op de inter nationale conferentie voor Volks- en School boden vertegenwoordigd worden door 'do hoeren G. Velghc, directeur van den ge zondheidsdienst te Brussel, en prof. F. Put- zeijs, hoogteeraar in de hygiëne aan de universiteit te Luik. Het gemeentebestuur van Antwerpen heeft als zoodanig afgevaardigd de heeren dr. Victor Desguin, wethouder van openbaar onderwijs en gezondheid, en M. A. van Stechelen, gemeente-architect. De stad Brugge wordt Vertegenwoordigd 'door dr. Jules de Schregel, gemeente- raads lid; Charleroi door mr. Et Buisset, ad? vocaat, lid van de Kamer van Afgevaar digden ten wethouder van financiën; Gent door Fr. de Coster, bestuurder van de na- en omschoolscbo werken. Antl-aleohol-meeting Op Zondag 7 Juli zal op het terrein van Zorgvliet, bij het Stadhoudersplein, te 's-Gravenhage, vanwege de Zuid-Holland- sche propaganda-commissie der Ned. Ver eeniging tot afschaffing van alcoholhou dende dranken een provinciale meeting worden gehouden (gelijk er dien dag in 8 provinciën van ons land provinciale be toogingen zullen worden gehouden) voor geheelonthouding in het algemeen, voor het opnemen in de Drankwet van het plaat selijk verbod in het hijzond er. Finantleel nieuwe. De minister van financiën maakt bekend a. dat op 29 Juni j!. bjj de betaalmeesters Sn kas was. .f 1,865,966.521/2 b. dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. llbis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van f 2,235,910,86 c. dat op den genoemden datum gf-en schatkist papier in omloop was.. (»Stct.") VLAARDINGEN, 2 Juli. Burg, en Wetli. bevelen den Raad ter Benoeming van een gemeente geneesheer, in de plaats van den lieer S E. J. Blicdemn, aan, den heer A. J. Formijne, arts alhier. STADSNIEUWS. Bij besluit van B. en W, van 1 Juli 1912 is do tijdelijke aanstelling van Th, Heeze als nachttelefonist met een halfjaar ver lengd, alzoo tot 1 Januari 1913, H, A. T. Bank. In de heden gehouden aigemeene ver gadering van aandeelhouders werd door de directie veislag uitgebracht o-ver het afge- loopen jaar, de balans- en winstrekening vastgesteld, en het dividend bepaald op 7 pCt. (vorig jaar 5 pCt.). Aan den heer Jhr. Mr. F. G. W(. J. Backer werd wegens zijn benoeming in een andere functio eervol ontslag ais directeur ver leend, onder dankbetuiging voor bewezen diensten. Besloten werd in de vacature voorloopig niet te voorzien. Vervolgens werd de heer Backer be noemd lot commissaris der vennootschap. Over de aan de orde gestelde statuten wijzigingen konden geen besluiten worden genomen om reden geen voldoend .aantal anivdeclen. vertegenwoordigd waren, zoo'dat hierover in een volgende vergadering moet worden beslist. Aan het verslag is hot volgende ontleend Van Bet maatschappelijk kapitaal ad f 1.000.000 is geplaatst" f 600.000. Nieun-o aandeden werden niet uitgegeven. In do afdeeling Levensverzekering steeg hot verzekerd kapitaal tot f 3.933.561 '(1910 f 3.622,091.69), zoodat na aftrek van roye menten do voomitgang £331.469.87 be draagt. Aan premien werd ontvangen f 147,626.84 (vorig jaar £128.326.16). Aan uitkeeringen, lijfrente en afkoop van polissen werd uit gekeerd f 34.679.57, waarvan door réassu rantie was gedekt £3Q65,505. tildo afdeeling Ongevallenverzekering. Arbeidscontract, enz. Bedroeg de premie ontvangst f 144.571.38, zijn do f18.464.693 nicer dan in 1910. Aan ré assuradeuren werd betaald f 17,860.39''. Er kwamen voor 826 ongevallen, waar van 19 den dood, 34 gedeeltelijk blijvende en 773 tijdelijke invaliditeit tengevolge had don. Het gemiddeld aantal uitkccringsdagen bcdioeg S per geval. Voorls kwamen voor 1163 ziektegevallen met een gemiddeld aantal uitkceringsdagcn van 15 per geval. Do uitkeeringen bedroegen £77.206.28 (inbegrepen f 15.585 gereserveerd voor op 31 December '11 nog loopende schadegeval len). Yan róassuradeuren werd terugont vangen £13.483.63. Do wiskundige reserve Levensverzeke ring nam toe mot 'f 56.917.525, en Bedraagt thans £330,253.97, die voor de afdeeling Ongevallen enz. nam toe met f 10.637.82 en bedraagt thans £34.595. De Beleggingen bedragen f410.043.345 te zamen, en wel: Hypotheken £203.750; Ef fecten f 137.619.16; Deposito £22.420; Be leening f 15.952.05; Onroerende goederen (kantoorgebouw) 15.000Kassier en Kas £9052.63»; Interest te goed £3676.11; Ka pitaal belast met vruchtgebruik £1000; Re servedepot Nordisk f 1573.37. De waarde der Effecten is bciekend naar den Beurskoers van 31 December 1911, Het geleden koersverlies ad f 272.82 werd afgeschreven. Aan Interest werd ontvangen f 15.010.065 (vorig jaar f 12.008.665), De gekweekte rente bedroeg gemiddeld 4.42 pCt., terwijl de reserve berekend is op een rentevoet van 3.5 pCt. Dc verhouding tusschen de werkelijke en verwachte uitkeeringen was wederom zeer gunstig. Na afschrijving op Drukwerk en Materieel f4948.075 (waardoor deze rekening vermin dert lot f 1500), op Kantoorinboedel 1485.87 (waardoor ook deze rekening ver mindert tot 1500), toevoeging aan de Re serve voor Dubieuze Debiteuren f1565.725, Vorming eener Reserve voor waardever mindering f 1000, blijft ter verdceling over f9843.71." Hiervan komt allereerst aan Aandeelhou ders 5 pCt over 600 aan doelen is £3000. Vervolgens extra reservefonds f 684.37, Ver zekerden f 3079.67, Aandeelh. f 1231,87, welk bedrag een extra uitkeering toelaat van 2 pCt., zoodat Aandeelhouders ontvan gen 5 en 2 is 7 pCt. Vannacht is door de politie een 12-jarige jongen aangehouden, wiens ouders zijn op sporing hadden verzocht. De jeugdige zwer ver, die sinds gistermorgen werd vermist en niet naar school was gegaan, werd aan zjjn ouders teruggegeven. Vergadering op Dinsdag 2 Juli, des na,- middags 2 uur. Voorzitter de waarnemend burgemees ter, de heer P. M. J. A. Lagerweij. Tegenwoordig zijn 15 leden. Goedgekeurd worden de notulen van de raadsvergadering van 21 Mei j.l., terwiji die van 11 Juni d.a.v. voot; vaststelling worden veidaagd. Mededeelingen. De Voorzitter deelt mede dat bij hot College vair B. en W. is ingekomen van God. Staten dezer provincie, de goedkeu ring van: a. het besluit (model C) van 11 Juni j.l., tot het doen van af- en. overschrijving op de begrooting van uitgaven, dienst 1911, tot een bedrag van f 100; h. het besluit, d.d. 11 Juni j.l., tot ver koop van een perceel grond, gelogen langs de Z.Z, van de Prins Frederik Hendrik straat en langs de Groenelaan, aan Kok q.q. c. het Besluit idem, tot verkoop van een perceel grond, gelegen op den hoek van den Sluisweg en de Ouddorpsche straat, aan D. Kok q.q.; en d. het besluit idem, tot pnderhandsc.be verhuring aan W, F. Beijgersbergeti van een koetshuis met wonig en erf, aan de Ylaardingerstraat no. 28 en 30. Deze medcdeelimgen wtorden aangenomen voor kennisgeving. Van B. en W., proces-verbaal van do door hen op 21 Juni j.l, gedane opneming der boeken en kas bij den Gemeente-ont vanger. i Kennisgeving. Schrijven dal. 26 Juni j.l., waarbij een opmerking van de Finaneieele Commissie omtrent de rekening van (jet grondbedrijf over 1911 wordt beantwoord. Hierop zal warden gelet als de reke ning aan de orde k'omt. Van do Financ. Commissie adviezen d.d. 28 Juni j.l.: Ie. Op de rekening over 1911 én Begroo ting voor 1913, dor Hofjes van Belois. 2e. Op do rekening over 1911 van liet Burgerlijk Armbestuur. 3e. Op do verhooging der begroeting voor 1912 van hot. Burgerlijk Armbestuur. 4o. Op de rekening ovor 1911 van het Stedelijk Muziekkorps. 5. Op idem van het Stedeljjk Museum. 6. Op idem van de vereeniging „Volks huisvesting'8. "V. Op idem van dc voreonlging Huishoud en Industrieschool voor Schiedam! en""'0m- streken. Al deze blijven ter behandeling in een volgende vergadering. 8. Advies op de Bcgrooting voor 1913 der Gezondheidscommissie. Deze zal Behandeld worden bij de Be grooting voor *1913. Van do Finaneieele Commissie, advies d.d. 28 Juni j.l., op hot besluit van Regen ten der Hofjes van Belois, tot af- en over schrijving op de begrooting voor 1912 dier instelling. Wordt voorgesteld dit punt pog heden te behandelen. Hiertoe wordt besloten en de af- eu over schrijving goedgekeurd. Van de Kamer van Arbeid voor de Bouw bedrijven, schrijven d.d. 10 Juni j.l., betref fende hot oprichten van een gemeentelijk rechtskundig Bureau. Wordt gesteld in handen van 3, en W. om advies. Van J. G. van Vlaardimgen, dankbetui ging d.d. 14 Juni j.l., voor zijn benoeming tot hoofd der herhalingsschool voor ion- gons. Vair liet Bestuur van liet Volkshuis, ver zoek d.d. 24 Juni j.l,, om op grond van art. 5 sub B, der verordening tot heffing eener plaatselijke belasting op de gebouw- do eigendommen, vrij gesteld te worden van betaling in die belasting, als zijnde het Volkshuis een instelling tot algemeen nut en tevens om restitutie van het reeds betaalde gedeelte der belasting. In handen van B, en W. om advies. Van M. Martens een verzoek, d.d. 27 Juni j.l., om niet in aanmerking te komen voor de benoeming van een lid voor de Commissie tot wering van Schoolverzuim. Op dit schrijven zal gelet worden als do benoeming aan de orde komt. 'Van het bestuur der St. Willibrordus- sticliting, schrijven d.d. 29 Juni j.l., ten geleide van de begrooting voor 1912 van de onder zijn beheer staande bewaarscholen. Kennisgeving. Nog is ingekomen een dankbetuiging van de onderwijzeressen in de nuttige hand werken voor de verhoogüg harer jaar wedden. Door de heeren Koopmans en Gerlaoh Svordt nog ingediend een voorstel tot wijzi ging van art I der verordening op de Zwemplaats in dien zin, dat ook des Zon dags de Zwemplaats zal zijn opengesteld Na eenige discussie wordt dit voorstel tot een volgende vergadering aangehouden. Agenda. 1, Benoeming van een lid der Commissie voor het Stedelijk Museum, wegens perio dieke aftreding van den heer G. Visser Bz. Door de Commissie worden aanbevolen de heeren: 1. G. Visser Bzn. 2. Arij Prins. De Raad benoemt den heer J. Visser Bzn. 2. Benoeming van een plaatsvervangend, niet ambtelijk lid der Commissie van aan slag voor de Bedrijfsbelasting (vacature M. H. Kranen). Aanbevolen worden de heeren: 1. M. W. v. d. SohalkL 2. D. Kok. Wordt Benoemd de heer M. W. van der Schalk. 3. Benoeming van een leeraar in Natuur kunde, Werktuigkunde en Kosmographie aan de Iloogicre Burgerschool (vacature J. van Andcl). Aanbevolen worden de heeren 1. J. H. Massink, te Amsterdam. 2. D. J. E. Schrek, te Utrecht Benoemd wordt de heer J. H. Massink. De heer Houtman komt ter vergadering. 4: Benoeming van een onderwijzer aan school D (hoofd de heer J. Hage) vaca ture A. W. Sevenhuijsen, Voorgedragen worden: 1. J. van Galen Last, te Oud-Beierland. 2. C. II. A. Colloe, te Sassenheim1. 3. M. 0. F V. d. Heul, te Sliedrecht. Benoemd wordt de heer J. van Galen Last. 5. Benoeming van twee onderwijzers aan school G (hoofd de heer 51. Martens). Voorgedragen worden: I. (vacature J. A. Bijlo). 1. P. de Jong, te Scharnier. 2. C. A. Tettelaar, te 's Gravezande. 3. J. van Galen Last, te Oud-Beierland, Benoemd wordt de heer P. de Jong. II. (vacature J. H. Raadersma). 1. C. A. Tettelaar, te 's-Gravenzande. 2. J. van Galen Last, te Oud-Beierland. 3. C. II. A. Colloe, te Sassenheim, Benoemd wordt de heer C. A. Tettelaar. 6. Benoeming van een lid der Commissie tot Wering van schoolverzuim categorie meerderjarige onderwijzers aan de O. L. school, bedoeld sub. 2o. van art. 22 der Leerplichtwet wogons periodieke aftre ding op 3 Augustus a.s. van don heer M. 5Iartens. Aanbevolen worden de heeren: M. Martens, en A. Baan, i 1 Léttende op T ingekopte» schrqVén vair den hoor Blarbens, benoemt de llaad hier toe den heer A. Baan. 1 7. Voorstel betreffende splitsing van klas sen der Burgeravondschool pp Benoeming van leeraren. Volgens den directeur der school zal bij den a,s. cursus het 1c leerjaar 42 en het 2e leerjaar 26 leerlingen tellen. Een split sing zal voor hot lo leerjaar dus noodig zijn. Voor het 2e leerjaar zal geen splitsing noodig zijn, maar kan het in den loop van het cursusjaar noodig Blijken dat. liet vakteckenen der bankwerkers in twee af- doelingen onderwezen moot worden. B. on W. stollen daarörn voor splitsing van hot le leerjaar in twee paraliclklas- scn en omi zoo noodig het vakteekemen dor Bankwerkers in het 2e leerjaar aan. 2 parallclklassen te doen geven en in ver hand met deze splitsing: den heer D. P. Gerhardt, leeraar in lijn- tcekenen en projcolioleer, te benoemen tot leeraar ook in vakteekenen; de tijdelijke benoeming van den heer J. N. van der Waals door een definitieve aanstelling te vervangen; en de tijdelijke Benoeming van den heer W. II. C. 'van Heek voor den a.s. cursus te vernieuwen. Nadat de raad de splitsing heeft goed gekeurd worden genoemde heeren als zoo danig benoemd, uitgezonderd do heer Van Heek, wiens benoeming voorloopig wordt teruggenomen. B. en W. doelen nog mede dat, worden dc vakken waarin den heer Gerhardt lessen kunnen worden opgedragen, overeenkom stig het voorstel uitgebreid met vakteeke nen, dan zal te zijner tijd een aanbeveling den Raad Bereiken, voor een nieuwen leeraar in lijnteekonon en pro-jeotioleer. 8. Voorstel tot toekenning van een perio dieke verhooging der jaarwedde van den hoer S. Beenhakker, leeraar aan do IIoo- gcro Burgerschool mot verhooging van zijn pensioensgrondslag. Overeenkomstig de betrekkelijke veror dening woixlt de jaarwedde met f70 ver hoogd en den pensioensgrondslag nader vastgesteld op f 1540. Do heer Mr. Kavelaars komt ter verga dering. 9. Behandeling van rekeningen over 1911 der navolgende instellingen a. het Grondbedrijf. b'. do Gasfabriek. cf. de Drinkwaterleiding. d. hel Stads Ziekenhuis. e. het Algemeen Handels Entrepot. f. de Arbeidsbeurs, g. do Kamer van Koophandel en Fabrie ken. h. de Gezondheidscommissie. i. het St. Jacobs Gasthuis. met advies der Financieel© Commissie. 5Iei Betrekking tot de rekening van het G rondbedrijf beantwoorden B. en W, de op merking van de finaneieele commissie en deelen mede dat aan de opmerking, met betrekking tot de rekening van het Alge meen Handels-Entrepot en de Arbeidsbeurs is voldaan. - - i 51et betrekking tot het grondbedrijf vraagt, de heer Witlkampf, waarom B. en W. thans de opmerking Van de sub-commissiën be antwoorden in plaats van het Grondbedrijf. De heer Goslinga geeft opheldering. - Hierna Kvorden de verschillende rekenin gen goedgekeurd. 10 Behandeling van 'de bezwaarschriften tegen den aanslag in het vergunningsrecht. In de zitting van 21 5Ici j.l. werd de behandeling hiervan aangehouden, deels omdat een schrijven van de vereeniging „Vergunning"- was ingekomen, en deelsom alsnog het advies van de Commissie Voor de belastingen te vragen. De commissie, hierop antwoordende, zegt dat zij', in ver band met den grondslag dezer heffing, niet kan bcoordcelen of de aanslagen al of niet juist zijn. Zij méént daarbij te mogen wijzen op art. 6 der betrekkelijke veror dening, waarhij den Raad de bevoegdheid Wordt gegeven, zich zoo noodig door een of meer andere deskundigen te doen voor lichten. i i Do Voorzitter wijst er opy dat B. on W. 'overeenkomstig art. 6 der verordening de 'adviezen, die bij den aanslag hebben ge diend, hebben overgelegd, zoodat nu de beslissing 'thans aan den ltaad is. Intusschon hebben schattingen plaats ge had 'door deskundigen, die de eerste schat ting Diet hebben gedaan, doch overeenkoiiï- stig genoemd art. kan de Raad meerdere deskundigen hooron. Do heer Scheffers (met het voorstel om een nieuwe, derde schatting te doen plaats hebben, en wel om reden de kaak voor hém en ook voor anderen nog te duister is. Na eenige discussie wordt het voorstel- Scbeffers aangenomen. 11. Voorstellen tot reorganisatie van den Havendienst. Zie Bijlagen no. 23, opgenomen in ons blad van Woensdag 26 Juni j.l. Nadat eenige vragen van de heeren Koop- mans en Garlach waren beantwoord, wor den deze voorstellen aangenomen. (De vergadering duurt voort. Zweminrichting. Detemperatuur van het water was he denmorgen 65 en hedenmiddag 66 graden. Springtij: 3 Juli voormiddag. Folksbadhnis. In de week van 23—29 Juni werdej genomen 508 baden. kuipbaden 32 kuipbaden 68 regen t> 26 regen 353 school 5 ets. kinder 29 V Gedurende de maand Juni 1912 werdel genomen 2224- baden. f.' kuipbaden 133" kuipbaden 299 regen 119 regen 1568 - i school f 5 ets. kinder 105 In Juni 1911 werden genomen 1390 baden. I AGENDA. 'f Heden en volgende dagen. Schiedamsch( Bioscoop, 8 uur. Voorstelling, i Heden en volgende dagen Casino, 8 ui®' variété programma. Intern, worl stelwodstrijd. f* 2 en 5 Juli. Rotlerd. Diergaarde, 8 uur? Concert Kon. Scherpschutters, f 3 Juli. Goh. Spoelingvereeniging, 11 uurt Ledenvergadering der Spoeling; Vereeniging, 7 Juli. Rotterd. Diergaarde, 2!/a uur. Na middag-Concert, 4e Regt. Inf. I Het Stedelijk Bfuseum aan het;' Doeleplein alhier, is eiken Woensdag vat1' 2 tot 4 uur en eiken Zondag van 1 té 2Va u. voor het publiek opengesteld. 1 Den eersten Dinsdag van iedere maaaif wordt in de Ambachtschool een? openbare les gegeven, die dus door belang stellenden kan worden bijgewoond. I Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d. g. verzoe ken wij steeds geregeld mededeeling, op dat wij die in onze agenda kunnen op nemen. Nm Herv. Kerk. Beroepen te Oterleek (toez.) de heer!' K. F. Proost cand, te Leiden, die voor het! beroep te Sijbekarspel beeft bedankt. j> Geref. Kerk B. Aangenomen het Beroep te Bun schoten ds. II. A. 5Iunnik Jr. te Fijnaarti Geref. Kerken. Bedankt voor het Beroep te 1-J 1st ds.. R. M. Westerink te Voorburg; te Lopj. per-sum ds. B. La rubers te Avereesfc. j R.-K. Kerk. 5Ien meldt aan „De Tijd", dat jmgr. dr.| P. Bfanncns, proost van het Kathedraal Kaf pit tel van Roermond en president van het! groot-seminari, door mgr. Drehmanns is he-1 rroemd tot zijn vicaris-generaal. 't Hoooer Onderwijs. Universiteit te Utrecht. Doctoraal cxa-j. men geneeskunde de heeren J. BI. ,Wig- gctendani en F. Hijmans. Doctoraal examen rechtswetenschap de hoeren J. L. Stem cn E. 51. Heikkingj, Universiteit to Amsterdam. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift: Osteomalacia en Psychose, de heer W. 51. v. d. Scheer, geneesheer aan het genees kundig- gesticht voor krankzinnigen „.Blee- renBerg", te Blocmendaal, geb. te Abben- Broek; en op proefschrift Fnesche en Ma ker schedels; Bijdrage tol kennis van de anthropologic do rb'evolking in Nederland, do heer J. A. J. Barge, geboren te Reina- rang. Vrije Universiteit te 'Amsterdam. Docto raal examen rechtswetenschappen: dc heer II. A. van Zuylendoctoraal examen, theol. faculteit: do heer B. B. Keet. 1 Gepromoveerd lot doctor in de. rechtswe- tenscihapl: dia hoeren G. II. B. v. <1. Boom, op proefschrift: de strafbare djeelneminig I- aan een aanval of vechterij (art. 306 W. s v, S.); C. von Bloyenfeldt, op proefschrift' j De grenzen van het recht van amende- ment in do praktijk van de Tweede Kamer j der Staten-Generaal. Technische IIoogeschoo(Ü jjo Delft In genieurs-examen voor Bouwkundig inge nieur: de heeren C, G. van Buuren, H, von Essen én R. L. A. Schoemakfer, lsle-luit. der genie O.-I. L'. Zaterdag is aan de Technische Hooge- school to Karlsruhe de lieer II. H. Dres- selhuijs, van Rotterdam, geslaagd als ge- diplom, werktuigkundig ingenieur. Lager Onderwijs. R X. openbare onderwijzers. Do honil van R. K. onderwijzers in het bisdom Haarlem heeft Zondag zijn 12de aigemeene vergadering gehouden. Aan het verslag, dat het „Huisgez." daarvan geeft, ontleencn we het volgende: Het hoofdbestuur stelde do volgende mo tie voor „De Bond van IL K- openbare onder wijzers in bet bisdom Haarlem verklaart, dat hij het werken van het gemengd comité van salarisactie op lioogen prijs stelt en dat hij, zooveel in zijn vermogen is, dien ar beid zal blijven steunen, mits die vrij blijft van politieke bedoelingen." De geestelijke adviseur stelde hiertegen over een andere motie en wel deze: „De Bond van R. K. onderwijzers rin het bisdom veiklaart dankbaar te zijn voor hetgeen het gemengd comité inzake salaris actie tot nu toe beeft verricht, maar let tend op liet streven 0111 dc actie hoor salarisverbclering te verbinden met de ac tie voor finaneieele gelijkstelling tusschen openbare en bijzondere onderwijzers, be sluit de beslissing oven hot steunen van Ist« kltMB. 2ds kUase, i i lBte kiasec. 2(}o klasse. j i r F f<

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 2