Do knoop tegen de verkiezing van qx- pi'eskient Roosevelt draagt liet ernstiger nppchrlft „Heen dorde ambtsperiode!" ter wijl zijn aanhangers als verkiezingsmotto verkondigen: „Eerlijkheid overal 1912". Op oen anderen knoop is een zinsnede pangebrachl door Teddy zelf uitgesproken: Mijit l>oeid kgl i» l"'t strijdperk 1" lietgeen doelt op een oude gewoonte van farmers, die hun hoed op den grond wierpen als do opvordering om te vechten. Een jagers- Jiocd met de letters T. R, symboliseert deze spreuk. Deze voikiezingsknoopen zijn vooi het eeist in 1881 gebiuikt en beboo- ien mmLm-| dieil tijd bij iedere verkiezing ia A mei itri. Koloniën. Een gevaarlijke ontmoeting. In bet disrrict Sloman, aftleeling Indta- majoe, werd de inlander Sarkad. terwijl hij een veld van hoog riet passeerde, eens klaps besprongen door een tijger, die ziclr in de alang-ahmg verscholen hield. De inlander werd eerst tegen den grond geworpen en aan lande schouders Verwond doch had do- tegenwoordigheid van geest ("dan wet tiij nandefcfo uft angst) om net gevaarlijke heest bij den Keel te vatten en vast te houden. In dezen strijd tusschen merrsch en iTïer Ideef do eerste ovenvin naar Rij drukte den tijger eerst 'tegen den grond en wist mot heide handen, hoewel zelf vreeselijk gewond, het dier te wurgen. Toen kwanten pas lieden opdagen, die Sarkad naar bot ziekenhuis tranpoitsceriiendo gerioode tijger werd aan do politie afge leverd. Een staaltje van hijzonderen moed merkt de Tjeiimai. De officlerie waarheid. Dit opschrift heeft het „Soer. Ilbl." bo ven een verslag van een beschouwing over het officicele rapport belreffeudc de Chi- peesche relletjes in Februari j.l. liet hlntl is zeer slecht over het rap port te sprjeen en komt tot de volgende conclusie: Hijna ieder land heeft in zijn geschie denis periodes, waarin vom hun taak niet betekende (bestuurders een „decline .and fall" van hun Luid teweegbrengen. In het grooto hoek van Klio vindt men heel wat van die donkere, door 't noodlot bo- heerschto (bladzijden. Thans schijnt ten onzent beslmu's-impo ten tie baar funest kwaad te willen wioch- ten. i Onze landvoogd dient naast zich te heb ben een ingewijde, in volkom-echtelijke kwesties en diplomatieke gebruiken; een ervaren ex-d'p'oarnal Alenz'ouIie-monrecht aandoen, als men van hom eischte dat hij een staatsman in den echten zin van 't woord var llij doet zijn host en maakt fouten. Zijn weigering inzake hel uits'leken der vijfkleurige lappen, die de Chineezen hun vlag noemden, was oen font, waar tan geen der overheidspersonen in du omgeven de Engidselm bezittingen zich schuldig heeft gemaakt, (louverner c'c-st pré\ou\ Dit woont is belaas als oen veel gebruikt muntstuk gesleten. De landvoogd had, de spanning onder de Chin-cozen kennende, mo-lonvoor zien dat elke hinder, deze lieden aange daan, tot conflicten moest leiden. Hier ie Sr»<r-di-tj,. was hot beleid bij den resident en den assistent-resident vrijwel afwezig. De ambt maar voor Chineesclie za ken, wettige en natum-hjke voorlichter, werd geheel genegeerd. De opgewondenheid on der de Chineezen, in wier moederland kort te voren de groote omwenteling was ge slaagil, werd niet opgemerkt, geheel ovei bet hoofd gezien. !u pbtats van extra toe gevend te zijn niet het oog oj> die politieke spanning, weid op last van den assistent- residonl liet afsteken van vuurwerk op Straat verboden en aan dit verbod de hand gehouden in straten, waar huiserven zoo goed aks onbekend zijn. Dit is de eerste duidelijk zichtbare schakel in den causali- teitskctcn. De spanning ward vergroot door het dom optreden der Chinecseho officie ren, van wie de één de klagers afwees terwij! do ander ze niet te woord stond ai zelfs uitschold (de kapitein-Chinees). Dom die ongeschiktheid der Chineescbe officie ren die door oen wijs en actief bestuui niet zouden zijn gehandhaafd, maar door betere vervangen vervolgden do gebeur tenissen "beur noodlottigcn loop, zich bet eerst en moc»l rechtstreeks openbarend iti de vernieling van den inventaris in de woning van den kapitein-Chinees. E,n om het liooze spel van het noodlot als in de han^ te werken, mishandelde en verno- derde de Soerabajasche politie in den avond van 19 Februari Lal van Chinoezen die -- zich verwant voelend aan de natie die overdo zoo- haar vrijheid had bevochten gedwongen werden als inlandsch tgc- boefto te hurken, de kousen en schoenen uit te trekken en zoo voort. Deze vernedering ',ras al slaat er geen letter over in hel officieel „vLrslag" een der hoofdoorzaken van <Io gevolgde bedrijfsslaking. Rn nu wordt cto werking van al dit kwaad KQg versterkt door 1M met do waarheid strjjdig ambtelijk relaas der gebeurtenis scn| i i 1 I .1, Een goed staatsman voorkomt internatio nale verwikkelingen. Ilior schijnt het wel het noodlot onze ibe.sjmmlerein als in- struinen ton heeft gebruikt om ons in enn- ftirt to brengen met een rijk, dat thans 'log een op zijn rug liggende reus is, maar in de toekomst zich zal oprichten en meer kracht vergareu, dan ons lief kan zijn. Haïiüel en Bedrijf. AMSTERDAM, 19 Juli. Lijnolie. Vliegend f38'/3 881/4Augs. f 38; Sept.-Decernber f 861/4 3G r/g.Tan.-April f 333/4 HET WEST LA N D, 19 Juli. Vcreeniging Westland. Do prijzen waren: roodo aalbassen 9.38 fi f9.79, witte f5.45 A f G.05, zwjarle f 12.30 per 50 kilo; Aan voer •10,850 kilo; uien f 1 .GO por baal; aanvoer 30 'haal. LEEUWARDEN, 19 Juli. Boter. Fabriehsbotcr £51 A f52. Aan voer 19 derde, 42 zesde valen. Noteering van do Commissie, la kwal. Fabnekslioter f52.. Noloering van de Commissie der Ver. van Boter- en Kaashandelaren in Friesland. Ie •♦ooit Fahrieksboler £51. Booreboler le somt £49.50. Aanvoer: 8 f'j, en 1 i/g vaten. PARIJS, 19 Juli. Spiritus kalm; per hectoliter: per Juli fr. CO A G5.75 betaald, per Aug-, fr. G1.75 A 95, per Sept. fr. 58 A 58.25, per 4 laatste maanden fr. 52 A 52.50, per 3 maanden van Oct. fr. 50.25 dito, per 4 eerste maan den fr. 50.75 dito. BUDAPEST, 19 Juli. Tarwe: Stemming kalm. HAMBURG, 19 Juli. Petroleum. Pennsylvanische in loco mk. Spiritus in loco kalm; per Juli mk. 25%. Aug.-Sept. mk. 25% koop (zon der fust). "NEW-YORK, 19 Juli. Juli Sept. Dec. Mei Tarwe: lOSi/j. '101</2 101 Juli Sept. Dec. Mei \Iais: St|]nvrachtCn. Steenkolen. De verzendingen van kolen uit de havens zijn aanhoudend zeer belang rijk en de van do mijnen aangevoerde kwaniiteiten zijn zoo groot, dat er dikwijls niet geno;g sclieepsruimte voorhanden is, Lierdoor bobben ook de scheepsvrachten een voor dozen tijd van het jaar zeer Imo gen stand bereikt. Zoowel in Zuid-Duitsch land ais ook in Holland en België is do vraag naar haast alle soorten van kolen gelijkmatig groot; zelfs in huisbrandkolen, waarin do handel tot nu stil was, do-ct zich meer leven voor, daar men vreest, dat men in de herfstmaanden met gebrek aim waggons te kampen zal hebben en dat daardoor de toevoer niet in die mate kan versterkt worden, om benevens de directe behoefte ook nog voorraden voor den winter Ier _to kunnen opdojeiy. fn vergelijking met de kolenvoorradeu uit 't vorige jaar zijn deze oogenblikkelijk in Zuid-Duiitschland slechts gering en daar nu de toeren, al zijn deze nog 7,00 belangrijk, meesl voor di ïccl gebruik dienen, liestaat er weinig kans om deze voorraden beduidend te vergroo- lon, zooveel te minder, daar ook do water stand van den Rijn teruggaat ran de diep gaande vaartuigen slechts na jbelangrijko lichtingen d° bovenrijnscho plaatsen kun nen bereken. De kolenmijnen leveulen on verminderd circa 29.000 dubbelwaggons van 10.000 kg. per werkdag op. Vrachten. In de afgeloopen week was ,1e vraag naar scheepsruim Ie zoowel naai den Bovenrija als naar de Noderlandsche im Belgische plaatsen zeer levendig; toch konden deze haast al tijd gelokt worden. Po vrachten naar den Bovcnrijn zijn op Jon vorigen stand gebleven, tocli is bij aan houden van het droge en heete weder een rijzing te verwachten. Naar Holland en België zijn deze iets gedaald. De slecp- 'ooncn zijn bij voldoenden voorraad van ''eepkracht onveranderd. Do waterstand van den Rijn is bij het tan hoi dond droge weder in de laatste da- ren vaLIend; hij wires heden vroeg aan -te peilschaal hier 1.25 Meier. Men be laaide voor schepen van middel bare grootte per ton van 1000 kilo naar: Rotterdam 1O.80 A f0.9Q, groole f0.75 A t'0.80, kleine 10.95, Schiedam f0.90 A 10.95, groote f 0.80. Faillissementen- Uit de Staats-Courant. U itgesproken: P. Ch. Stam, koopman to Dordrecht. Rech ter-commissaris: mr. G. Sluis; curator: nar. C. Tieleman. J. de Vries, handelaar in brandstoffen, te Tiel. Rechter-commissaris: mr. A. G V. Ridder van Hajipard; cuialor: nir. W. F. van Everdingen. II. N. \Vconcr, mr. schoenmaker, te Rot terdam. Curator: mr. A. N. Speyorj Rech ter-commissaris: mr. A, A. F. W. van Ro mondt. In bet faillissement van .1. de Groot, com missionair in wc, te Rotterdam, is in plaate van mr. S. J. L, V. Aalten tol curator be toomd mr. W. M'ios. I). Chrl Michon, kun to orb -diende, te Den Haag. Rechter-commissaris: mr. J. G. Gra- tams; curator: mr. C. llombroek. J. C. Haring, handelaar in koloniale urn- ren to Scheveilingen. Rechter-commissaris mr, P. Potvivt; curator: mr. P. Drnogtee- \vr Fortuyn. A. van den Arend, winkelier to Boskoop Rechter-commissaris: als voren; curator: S. J. Rinzeveld, St.". I Geëindigd: Th'. Ph. Veraart, sigarenmaker, to Cu- lemborg. 1 Opgeheven: J. G. Prins, ta Den Haag. C. Voorbij, ta Den Haag. Hoogwater te Sibiednm. fuli 20vm. 8 20 nam. S 57 21 9.44 9.45 2-2: d 40.9 40.43 23: 44.17 t 11.53 Hoogte van het water op de rivieren. Berichten van 49 Juli. .OBITH, £mn.m 10 50 Gev 0.40 M vOlïLENZ, 6 u. 's morg. 2 29 Gov 0.04 M •R1ER, Du. -0.40 Gev. 0.07 M -EüLEN, 11 u. 2.10 Gev 0.06 M HIHRORr, 8 u. 1.25 Gev. 0.0GM Zon en Maan. onmpp. Juli 2i 4 4 v.no. ondg. 8 7 am. 22: 4 5 >86 234 7 s >85» 21 Juli E N. 29 Juli V. M. Familioboricliten. (Uit eenige couranten.) Getrouwd: 17 Juli: M. J. C. van Swieten en AL E. E. W. S. Harm an, Am sterdam. 18 Juli: G. J. Be rend oen en J. J. A. Stam, Benneibrook. G. O. A. do Thouars en M. G. II arm se, Amsterdam. II. W. A. Riessen en J. 'Lintvelt, Amster dam. J, van Tcrtholen en T, MeerwaJdt, Amsterdam. J. L. Montijn en Af. J. Hart kamp, Amsterdam. Overleden: 16 Juli: M. J. van Det, 52 j„ Amsterdam. 17 Juli: J, Schermer, 86 j., Heiloo. W. F. Ilochussen, 79 j., Den Haag. H. E. Pieters, .70 j., Am sterdam. C. E. F. StokvisRohling, 65 j., Amsterdam. ALLEBLEL WAAR BLIJVEN DF SPELDEN ENZ.? Dikwijls viaagt ro' zich af: waarheen gaan toch do spelden, naalden en schrijf pennen? Een oude heer in liet noorden van Engeland, kan daarover inlichtingen geven. Hij legde eenige honderden staten spelden, naainaalden, haarspelden en schrijfpennen in een hoek van zijn tuin, waar zij aan alle wisselende invloeden van het weer blootgesteld waren, zonder dat onbekwame handen ze konden aam- raken. Het resultaat was zeer merkwaar dig; de gewone. Haarspelden waren na omstreeks 145 dagen de eerste, die in bruinachtig roest oxy de arden. Zoodra deze zich gevormd had, werden zij door den wind weggeblazen en na eenige maanden kon men niet het minste spoor meer van hun ontdekken. Bij de gewone witte spel den duurde het achttien maanden; do ko peren waren reeds lang door kopergroen verteerd. Aan do penhouders waren de stalen penen na vijftien maanden geheel weggeroost, 'terwijl do houten houders in 't geheel niet veranderd waren. Alisscnien had de verf tot hun behoud' bijgedragen. EEN VERGETENE. Den vierden Mei 1837 werd voor een der rechtbanken te Parijs een geval van majesteitsschennis 'behandeld, bedreven te genover koningin Afarie Antoinette, 41 jaar dus nadal deze ongelukkige Fransche ko ningin bel hoofd onder de guillotine had verloren. Toen deze namelijk ia liet jaar 1787 op een avond in Februari een operavoorstel ling bijwoonde en zij het baar toejui chende publiek door buigingen vriende lijk dankte, klonk plotseling boven het gejuich uit cen schel gefluit, wat de trot- sche vorstin zoo ontstemde, dat zij' zich onmiddellijk tciug trok naar don achter grond hnrer loge en bevel gaf, dat, wan neer zij de Opera 'bezocht, slechts hoe ren en dames uit den hofkring toegang tot den schouwburg zouden hebben. Intusschem was het juist één. dier hoeren geweest, die zoo had gefloten. De markies P. behoorde tot die edellieden, bij wie do nieuwe ideeën over gelijkheid, en do heerschappij van het vorstand in gang hadden gevonden, en in jeugdigen overmoed had hij het wel aardig gevon den, de koningin door deze uiting zijner vrijzinnigheid te doen schrikken. Natuurlijk word hij tamelijk e.izachl uit do schouw burgzaal verwijderd, on naar do stedelijke gevangenis to Chiitelct overgebracht. Om hem te onttrekken aan de zeer zware straf, die hem ongetwijfeld waehttö, ge lukte het do familie van den markies hom ontoerekenbaar te doen verklaren, en op dit attest werd hot do familie ver gund, hem in een krankzinnigengesticht te doen opnemen. Men luid voor den jongen man cen van do 'best ingerichte gestichten van dien aard gekozen en zich door liet storten van een groote som gelds van een uiLstc- kendc verpleging verzekerd. Hier leefde hij zeer vredig en b(dragelijk, wijdde al zijn tijd aan historische studiën en gaf ten slotte alle pogingen, om in vrijheid gesteld te worden, op. De revolutie brak uit, zijn familie werd naar allo richtingen verstrooid daarop volgden do oorlogen van Napoleon, maar van dat alles drong geen enkel gerucht door lot den levend 'heg ra ven e, die hotten laatste ook verleerde te denken aan de voor hem zoo verre, onbereikbare wereld. Zoo kavam hol, dat de anno markies ten tijde van do heerschappij van don burgerkoning nog altijd opgesloten zat, om dat 'hjj Maria Antoinette Had uitgefloten, een misdrijf, dat reeds twee jaar later als een patriottische daad zou worden toegejuicht en hem tot een der loeiden "der revolutie zou hebben gemaakt. Eerst toen hij op zekeren dag een zeer degelijk his torisch. werk wilde laten drukken, werd toegestaan, dat een uitgever toegang tot hem kreeg. 1 Van dien man vernam toen do mar kies eindelijk al de geweldige gebeurtenis sen, die der maatschappij een zoo vol komen veranderd aanzien hadden gege ven. Van zijn familie bleek bij navorsching nog slechts een neef in leven te zijn, die onmiddellijk de nocxüge maatregelen nam, om dit (Ongelukkige slachtoffer van het F" arische absolutisme de vrijheid te her geven. I Voor de rechtbank werd de markies als volkomen gezond van geest erkend, bij weid in al zjjh burgerlijke en familieroch- steld; maar dewijl hij zoo totaal onbe kend was met de nieuwe maatschppelijke verhoudingen, waarmede hij' eerst langza merhand vertrouwd kon worden, werd hem in den eersten tijd een rechterlijke raads man ter zijde gesteld. Van dien avond in do opera had hij slechts een zwakke herinnering bewaard, maar hij gaf er de voorkeur aan, liever niet over dien nood- lottigen streek uit zijn jeugd te spreken. DE DIEFHOND. Een aanzienlijk Parjjzenaar weid eeni- gen tijd geleden op zeer onaangename wijze in verlegenheid gebracht door zijn hond, een mooien buldog, dien hij eerst sedert cenigo weken in zijn bezit had. Ilij moest namelijk aan een bankinstel ling zijn, en had zijn vriend Néro, die reeds bizonder aan hem gehecht was, meegenomen. Hij moest een groote som aan geld "wisselen, en toen hij later weer thuis kwam, zag hij, dat de houd wat in zijn ibek had. Het dier stootte met den grooten kop tegen zijn arm, en trachtte aldus zijn aandacht ie trekken; hel stak den ibek omhoog en bood hem een bun deltje papieren aan, dat hij er, al lachend om de intelligentie, en de speelschheid van het dier, niets kwaads vermoedend, ontnam. Half in gedachten maakte hij het 'bundeltje open, en zag toen tot zijn niet geringe verbazing, dat bij vijftien bank biljetten van honderd francs in de hand hiold. Eerst moe rule hij, dat liet dier dezen schut op straat had gevonden, maar wel dra school hem een onaangename moge lijkheid 'door het hoofdhij kwam op de gedachte, dat do hand de bankbiljetten op de bank had gestolen. Oogenblikkelijk ging luj terug, eai kwam nog net 'bijtijds, om een schandaaltje te voorkomen, want zijn vermoeden was juist. Alen had de bankbiljetten reeds gemist en er de politie mee in kennis gesteld. Ge lukkig was hij bij de directie ter goeder naam en faam 'bekend, en men twijfelde dus niet aan de waarheid zijner mededee- lingon. Hij herinnerde zich nu, dat hij den hond gekocht luid van een man met oen zeer ongunstig uiterlijk, die een beruchte achterbuurt als woonplaats opgaf; 'twas dus zeer goed mogelijk, dat zijn Néro vroeger diefjesmaat was, en hij bij zijn ouden meester het stelen geleerd had. AVie weet, als do hond had kunnen spreken, wat vreesetijke dingen hij verteld zou heb ben. EEN VORSTELIJK SPUITGAST. Vorst Leopold van Dessau was niet al leen een dapper soldaat, maar hij was ook bij andore gelegenheden, waar hel op moed aankwam, gaarne bjj de hand. Toen hij eens te Berlijn logeerde, brak' er een he vige 'brand uit. Alles, wat maar eenigs- zins helpen kon, snelde toe, om aan bet blusschingswerk deel te nemen of om den brandweerlieden (het was in 't hartje van den winter) iets verwarmends tc geven. Toen kwam ei' een in een pels gehuld, deftig heer op de spuitgasten toestappen, die met ernstige bi ikleun liet werk dei- mannen gadesloeg. Juist loopt hij voorbij een brandspuit, waaraan een man met rij laarzen aan en een k'ort rijjas je druk bezig is en hem toeroept: „Aanpakken, als je 'blieft, mijnheer, hier zijn handen te korli" „Wat denkt u wel," antwoordt de aan gesprokene koel. _,,Ik bon de staatsraad F arbor." „En ik," zegt de ander, en drukt don ambtenaar met een vlugge beweging een emmer met water op het hoofd, „ben de vorst van Dessau.'* 1 NIEUWTJES VAN HIER EN DAAR. Een gewone locomotief heeft ongeveer 1000 paardekrachl. Er zyn in Europa 16000 theaters; Ita lië heeft er meer dan eenig ander land. Van do duizend mannen die trouwen, hebben er 332 een jongere vrouw, 679 trouWen vrouwen van denzelfden leeftijd en 89 trouwen oudere vrouwen. Do Chinoezen verdeelen den dag in twaalf doelen, ieder van twee uren. De Ita lianen rekenen do 24 uur achter elkaar, in plaats van twee gedeelten van twaalf. Dit laatste gebeurt ook' in vele Belgische plaat sen. Ij! Waneer do dames in Japan cen japon gaan koopen, zeggen zij aan den winke lier haar leeftijd, en o£ zij getrouwd zijn of ongetrouwd, want er zijn bizondero tce- koningen voor do gehuwde en dö onge huwde dames, evenals voor de verschil lende leeftijden. Het gevolg hiervan is, dat men van iedere dame, die men op straat ontmoet, den leeftijd kaai raden, on weten of zij getrouwd is. Een jongen Le Durham viel 200 voet diep in een kolenmijn, en kwana terecht op den b'odem, waar dertien voet water stond, zoodat hij er zonder eenig em-jig leisel afkwam. Eon aclrice to Stockholm verloor eens door een treurig bericht haar spraakver mogen en haar geheugen, zoadat zij haar rollen niet langer kon vervullen. Zij werd daarop gehypnotiseeid, in welken for-dand de dokter haar beval naar den schouw burg to gaan om haar ro! te vervollen, wat zij zoo natuurlijk deed, dat de tor schouwers ombekend bleven met wat er was voorgevallen. De president der F ransel ie republiek reist bij ofiicieele uitstapjes altijd op kosten, van den staat, maar wanneer hij weer thuis is, rekent zijn secretaris uit, hoe veel do reis, wanneer bij had moeten betalen, gekost zou hebben, en dat bedrag wordt dan altijd onder de arm sten der spoorwegbeambten verdeeld. ANECDOTEN. A.; „Daar loopt C., hij is al door eon half dozijn dokters opgegeven." B.„Zoo, ik vind niet, dat hij er zoo slecht uitziet; wat scheelt hij dan!" A.„Hij betaalt zijn rekeningen niet." TE VROEG. De ontroostbare weduwe: „Ik weetniet, hoe het komt maar ik kan met meer huilen.j- Do vriendin: „Me Leve irren.seh, ik heb bet je toch immers al gezegdJe bent veel te vroeg 'begonnen." ZEER WAARSCHIJNLIJK. „Meid, meid, hoe dikwijls Jwsb ik je nu al gezegd, dat ik den Ik>.?,1 schoon wil hebben? Nu vind ik weer spinnewebben aan het plafond van de huiskamer. Hoe komt dat?" „Ik denk, dat het komt van de spin nen, mevrouw. OP SCHOOL. De onderwijzer vraagt „Hoe komt liet Jan, dat je broer er vandaag niet to Jan: „Hij hoeft zoo'n hoofdpijn, mees ter.''i „Maar dat is toch geen reden 0111 \\og lo blijven? Stel je eens voor, da! ikiede- reu keer als ik hoofdpijn had, thuis bleef „Dat zou ook nog zoo eig niet zijn,. meester.'1 WEINIG GERUSTtoTELLEYD Bij don -barbier. Een bediende een ki.m scherend„Ja, mijnheer, de baas is alles behalve makkelijk; telkens als we iemand maar een klein sneedjo geven, krijgen We twee kwartjes boete, en als 'f eorg is een gulden.'? En hij voegde er bij. /.ijn scheermes triomfantelijk in de lucht zwaaiend Alaar vandaag komt 't er niets op aan. Ik heb van ochtend een prijsje uit de loterij ge trokken. 'T GOED GEMEEND. Schrijver, wiens modern, dubbelzinnig tooneelstuk is uitgefloten: ,,/.io je vol,! men heeft me alweer niet begrepen." Vriend: „AVees daar maar blij om, an ders was het je misschien nog slechter vergaan." j VOLDOENDE. Kleermaker: „Wanneer zuil u mij nu eindelijk eens betalen?" 't Lijkt wei, of u me heelemaal vergeet" Klant: „Schei uit, kerel. Ik heb vannacht nog zoo verschrikkelijk over je gedroomd Laat 1110 nu weer eens een poosje met rust!" - j EEN VERRASSING. „U komt om den dokter te spreken; maar /oudt u morgen niet terug willen komen?" „Waarom, is do dokter dan niet thuis?" „Dat wel, maai- u bent de eerste pa tiënt, en morgen is dokter jarig, 't Zou zoo'n aardige verrassing voor hem zijn," TE KLEIN. Elsje, vier jaar oud, had een jjroertjje gekregen ,en werd nu in de kraamkamer geroepen om liet. kindje te bekijken. Na het cen poosje aandachtig te heb ben bekeken, zegt ze: „Mama, waarom hebt u niet wat meer betaald, en.een groo tore genomen?" VOOR DAMES. VERGETEN. Do gewoonte 0111 to vergeten is zoo al gemeen en ingeworteld in ons, als die van zorgeloos praten en is zelfs erger in lraar gevolgen. Zorgeloos praten kwetst het oor uil den beschaafden geest. De gewoonte van vergeten demoraliseert de natie. AVij ken nen allen do huisvrouw, die vergeet hel maal gereed le maken, do moeders, die be. lofton vergeten aan haar kinderen gedaan, de vrienden, die vergeten do kleine diensten welke zij elkander beloofd hebben, do af spraken die zij maakten, de beambten, die

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 7