dewrces 'geopperd, dat men, een zwaren in valide, die nog wel b.v, een portiersbaantje kan vervullen, het invaliditeitspensioen zou onthouden. Men gafdaarom in overweging liet woord bezigheid te veranderen in be roep. Uit het antwoord van den minister bleek, dat hij, evenals de commissieleden die vrees voor misbruik koesteiden, een milde uitlegging gewenscht vond.' Intus- schen miste men daarvoor de noodige waar borgen in de redactie van het artikel Alen zou b.v. volgens de letter der wol, arbeid' kunnen opdragen, die in de gemeente enz., niet voorhanden was, en op dien gtond pensioen weigeren. Daarom werd aan den minister aangeraden aan het slot van het artikel voor het woord arbeid" in te voe gen: „dergelijke", waaruit onmiddellijk zou voortvloeien, dat alleen die arbeid zou mo gen worden opgedragen, die in cle gemeente enz., inderdaad verricht wordt. Voorts werd er op gewezen, dat sommige gemeenten van zeer grooten omvang zijn, zoodat men van een arbeider, die invalich teifspensioen aanvraagt, op grond, dat bij in zijn naaste omgeving niet meer een derde van zijn vroegere loon kan verdienen, zou kunnen eischen, dat hij in een vele uren gaans van zijn woonplaats en bloedverwan ten verwijderde streek ging arbeiden. In plaats van gemeente wilde men daarom lezen: woonplaats of plaats. Daar de redactie van dit artikel voor een groot deel de geheele wet beheerscht, wilde de minister niet aanstonds over de gevraag de wijzigingen een beslissing geven. Aan het slot van de Maandagzitting werd bezwaar gemaakt tegen den ouderdoms- vachttijd van 1248 premiën, waardoor iemand pas na 24 jaar verzekerd te zijn geweest, ouderdomspensioen kan vorderen. Sommigen wilden dien wachttijd geheel la ten vervallen, omdat hij voor de invalidi teitsverzekering wel, maar voor de ouder- domsverzekering niet noodig is om misbniik te keereti. Wil iemand zich laat verzekeren (later dan het 35ste jaar is dat toch niet mogelijk volgens art. 36), dan zou hij ook zooveel minder premie betalen en dus ook zooveel minder pensioen ontvangen. An deren hadden legen een wachttijd op zich zelf geen bezwaar, maar vonden 24 jaar te lang. Gisteren werd aan „Het Volk" gemeld r Inzake den wachttijd van 21 jaar voor de ouderdomsrente is gebleken, dat de mi nister ter voorkoming van enormen admini stratieven rompslomp in elk geval een kor ter wachttijd, b.v. van 5 jaar gewenscht acht. Of dit verzekeringstechnisch mogelijk is, zal met den wiskundigen adviseur wor den overwogen. Bij art. 62 heeft de minister toegezegd, dat bij de berekening van de uitkeeringen bet 325-voud van- bet totaal premiebedrag niet gedeeld zal worden door het totaal aantal weken, waarover cle verzekering heeft geloopen, maar- dat daarbij b.v. de we ken. van de jaren na het 65ste jaar niet zul len meetellen. Daardoor zal worden voor komen het groote bezwaar, dat iemand door tot zijn 70ste jaar te "blijven werken joinder zou ontvangen dan 'wanneer "hij op zijn 65ste invaliditeitsrente trachtte te verkrijgen. Met den wiskundigen adviseur zal woiden nagegaan, of het mogelijk is, den grondslag met 12 pCt. in plaats van met 10 pCt. te verhoogen, evenals in liet onlwerp-Kuyper. Bij art. 65 werd krachtig bepleit om een ontzegging van invaliditeitsrente op grond van het plegen van een misdrijf niet anders dan tijdelijk uit te spreken, om later op bedreven hardheid te kunnen terugkomen. Bij art. 67 werd aangedrongen op verkor ting van den wachttijd voor de toekenning van de weezenrente, evenwel zonder suc ces. VLAARDINGEN, 31 Juli. In de gister avond gehouden vergadering van den raad dezer gemeente waren de h.h. Uzermans en Den Hartog afwezig. Tot helpsters in de nuttige handwerken aan de scholen A, C en E werden resp. benoemd de dames J. van Heijst, AV. C'. Bourguignon en AI. AI. Küchler. Het voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening, regelende de heffing van schoolgeld op de openbare scholen, kon langs een zijpaadje leiden naar het terrein van den schoolstrijd. En de hceien maakten er een dankbaar gebruik van. Ze boomden zwaar over de meerdere school- geldbetaling op de bijzondere scholen dan op de openbare, of de ouder- der „bijzon dere" leerlingen graag de hooge school 'gelden betalen of niet, over de bijzondere positie van de plaatselijke schoolcommis sie enz. Deze discussie was uitgelokt door een voorstel van den heer Niemantsver- driet, strekkende om het schoolgeld voor de gezinnen met vier en racer kindoren iets te verminderen, maar in 't geheel de opbrengst der schoolgelden iets te verhoogen. Hoewel de wethouder van onderwijs, de heer Do Bordes, de voorgestelde tego- ling op grond van het degelijke door B. en AV. ingestelde onderzoek als de billijkste verdedigde, besloot de raad met 10 tegen 7 stemmen de door den heer Niemandsver driet voorgestelde regeling in la voeren. De door de plaatselijke schoolcommissie en ook door den heer De lieer gewenschte gevenschte invoering van een middengroep tusscheji de heffingskla.-sen van meer- en minvermogenden, was, naai de heer D c Bordes opmerkte, in strijd met de La ger Onderwijswet, die deze klasse niet noemt. Na inlassching van bovengenoemd amen dement werd de voorgestelde wijziging on veranderd goedgekeurd. Aan de vereeniging „Kennis is macht", werd voor 1913 een subsidié; vcrleencVgroot f 1165. 1 U-' Y Daarna werden ecnigc finan'cieeJ.e za ken, waarvan we (noemen een ruiling van grond, uitgiften van grond'in erfpacht en goedkeuring der rekeningen .'van waterlei ding, van gasfabriek en van de Bad- en Zweminrichting over 1911 afgedaan. Alvorens tot de goedkeuring der rekening van de gemeente-reiniging werd overgegaan, vioegen de h.h. De Heer en Hoogen- ilijk nadeien uitleg .over deze rekening, en wei naar aanleiding van de uitdrukking in het accountantsrapport, dat de boeken, „vooizoover was na te gaan", richtig va ten betonden. Die uitdrukking kon aanlei ding geven tot zonderlinge vermoedens om trent het finantiecl beleid van den direc teur, maar de Voorz. stelde de hoeren sgeiust en veiklaaule, dat deze zinsnede uitsluitend doelde, op den aan- en afvoer van liet opslagterrein, welke moeilijk was te regelen. Het dagelijkse!: bestuur zou ech ter in over'eg met den accountant een hetere regeling zien te freffc-n. De ontworpen verordening, regelende de verplichting tot het aanwezig hebben van goed drinkwater aan boord van in de ge meente liggende binnenvaartuigen "en visch- schepen, weLke in een vorige zitting Was aangehouden, werd heden goedgekeurd, na dat door de strafvevordcningscomniisaie art. 3 (voorschrijvende datbuitenboorJswatei' al leen voor hot onmiddellijk reinigen van het vaartuig mag worden gebezigd) en waar tegen in de vergadering van 3 Juli nogal bezwaren waren aangevoerd, had geschrapt. Tenslotte werden, behoudens een kleine wijziging, de verordening betreffende de ha venpolitie- en de algemeene politie-vcror- dening 1909 herzien. VLAARDINGEN, 31 Juli. Voor het exa men Engelsch Aliddelbaar A, slaagde he den te 's-Gravenhage, mejuffrouw T. T. lloogeboom van hier. VLAARDINGEN, 31 Juli. Bij de te 's-Gra- vetihage gehouden examens L. O. Engelsch is o. m. geslaagd mej. AV. C. Bourguignon, vair hier. A'LAARDINCïEN, 31 Juli. Tot onderwijze res voor het onderwijs aan herstellende kin deren is uit" een 13-tal" sollicitanten door het bestuur der-afdeeling „A'olksondcrwrjs" alhier benoemd mej. S. 1. van Dorsser, te liillegom. STADSNIEUWS. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den gemeen teraad van Schiedam, te houden op Dins dag 6 Augustus 1912, des nam. te,2 uur. Vaststelling van de notulen der verga dering van 2 Juli j.l. en verdaging van die van 23 Juli d.a.vr Arededeelingen. Ingekomen stukkeu. Agenda 1. AToorstel om te besluiten, dat voor den cursus 19121913 weder alle klassen der Hoogeie Burgerschool zullen woiden gesplitst in twee parallet-afdeelingen en in verhand daarmede tot herbenoeming voor dien cursus van de heeren leeraien: N. AV. vatl Gelder, vooi \vi,kunde en icchllij- nig teekenen; AV, Oosteibnan, voor wis kunde, werktuigkunde en rechtlijnig teeke nen; N. J. A. Roklanus, voor scheikunde; J. II. Schutt, voor Engeisehe taal en let terkunde. 2. Voorste], voor den cursus 1912—1913 weder op te dragen: aan den heer Air. S. J. Blaupot ten Ca te de lessen in Staathuishoudkunde aan do Hoogere Burgerschool; aan den heer J. Kenning de lessen in ge schiedenis in één eerste klasse dier school, 3. Voorstel om ten behoeve van de Drinkwaterleiding ten laste van uitbreiding een crediet van 17000 beschikbaar te stel len tot verhooging van tiet vermogen der hezinkbakken. 4. Vooistel tot vaststelling eener veror dening tot wijziging der verordening hou dende bepalingen ter voorkoming van brandgevaar enz. met betrekking tot het naar buiten openslaan van deuren in in richtingen, waarin openbare "eenkomsten worden gehouden. 5. Voorstel tot vaststelling van het uit breidingsplan voor het oostelijk deel der gemeente. 6. Behandeling van het voorstel tol. re organisatie der Financieele -Commissie tot een voor de Financiën en de Belastingen en tot vaststelling eener verordening voor deze Commissie. 7. Beschikking op het adres van J. van Gelderen om schadevergoeding in verband met het struikelen van een zijner paaiden over boven de straat uitstekende tram rails. En verdere voorstellen en mededeelin- gen. Bij de te 's-Gravenhage gehouden exa men- hoofdakte is o. m. geslaagd de hoor i'. de Boer, van hier. Ijri de (e Botterdam gehouden examens -fkerren is de akte Ahl behaald door den Ver J. 0'. Decider van hier. Opkomst Landwet-r, Do in lieve gemeente ingeschreven Land weer fnfantene-verlofgangers van de lich tingen '1907.J 1908{ 1910 en 1911 worden bij 'deze 'herinnerd aan de opkomst op Maan dag 5 Augustus a.s., waarvoor zij zich des morgens te half acht uur op het Stations plein 'alhier moeten bevinden. Muziek eii vuurwerk. Wij herinneren er nog even te 'dezer plaatse, aan dat, ter gelegenheid van het 25-jarig beslaan der afd. -Schiedam van den 'Bakkersbond, en de heden hier ge houden jaarvergadering van den bond, van avond t .n half acht in dc Arriendschap een concer 'gegeven en om half negen een vuur werk afgestoken zal worden. Terug op het pail der deugd. De Christ.-historische „Nederlander", die zich oen paar maal had vroolijk gemaakt over de Schiedamsche hermenverordening, schrijft thans: NVij 'ontvingen uit Schiedam van alleszins bevoegde zijde een schrijven, waarin leed wezen wordt betuigd over de in onze ru briek „Gemengd Nieuws" geplaatste schets jes „AA7e gaan nog niet naar huis" en „AAro ga,an wèl naar huis". Alen heeft ter plaatse, "waar met groote ernst een uiteraard zeer moeilijk te vinden oplossing in gezocht voor het daax heerschende probleem van publieke eerbaarheid, in onze stukjes „hoon en spot" gelezen en bovendien er in gemist de locale bekendheid, noodig om een juist oordeel te vellen, i Hoewel wij meenden, dat de plaats en de vorm 'dier stukjes hun waarde schetsjes zonder meer genoegzaam aanwees, wil len 'wij er hier, mede om de „Schadenfreu de", 'welke er in sommige bladen aan ver bonden 'is, melding van maken, dat in geen enkel opzicht bedoeld werd, de ontwerpers en voorstemmers clier verordening onaange naam te zijn, doch louter getracht is, in eenigszins railk-xrenden vorm te wijzen op het gevaar van verplaatsing van het bestre den euvel. Daarbij was het oog gericht op jong Schiedam en niet zooals ons nu is gebleken, dat men bestreed op intern, zeevolk, en Rotterdamse]) vrouwvolk, welks bezoeken voor Schiedam in hooge mate eorbedervend zijn. AVie in de stukjes een principieele aantijging zag van het stre ven 'der Rechtsclie Schiedamsche Raads leden, 'heeft de waarde er van overschat èn de bedoeling miskend. Een groentefcoopman, die op zijn rijwiel in cle Lange Niemvstraat reed, is gister avond in dc Plantagesloot gereden, door dat een hond zijn kop lusschen de spa ken stak. Door een koetsier en een conduc teur van de tram werd hij op liet droge geholpen. Vanmorgen werd naar het politie-bureau gebracht een 14-jarige jongen, die door de politie in den tuin van een pand aan de Damlaan was aangetioffen en bekende, dat hij voornemens was fruit te stelen. Ned. Brooil-j Koek- en Banketbakkersbond. In het café-restaurant „de ATiendschap" aan den A'laardingerdijk is hier heden ge houden do 30ste algemeene vergadering van bovengenoemde Bond. Reeds vroeger hebben wij medegedeeld, dat voor de deel nemers aan deze vergadering met hun dames deze dag tevens is gemaakt tol een feestdag. De afd. Schiedam had een aardig pro gramma voor dezen dag samengesteld en wij meenen wei te mogen verzekeren, dat de naar Schiedam gekomenen een prettige herinnering daaraan zullen meenemen naar huis. Do afdeeling heeft mogen ondervinden dat Schiedam er prijs op stelde den Bo,nd binnen haar muren te ontvangen. Het Ge meen tobestuur ging voor met de officinale deelnemers ton Stadhuizc officieel te zul len begroeten, terwijl hoeren gistfabrik'anten aan de afdeeling met de meeste Welwil lendheid hun finantieelen steun hebben ge geven. i j i De deelname aan deze vergadcripg was vrij druk en de leden der afdeeling, die ter ontvangst der gasten zich aan de sta tions van spoor, tram en boot bevonden, hebben tal van dames en heeren naar „de ATiendschap" mogen begeleiden. De leden van het Contraal-ibestuur, van het Hoofdbestuur en tal van afgevaardig den begaven zich tegen. 10 uur naar hel Stadhuis, waar de offficieele begroeting door Burgemeester en Wethouders zou plaats hebben. De heer P. AL J, A. Lagerweij, waarne mend burgemeester, heette de bezoekers hartelijk Welkom in Schiedam. Spr. wees er op, dat de Burgemeester zich, na zijn ziekte, nog moest ontzien,; waarom aan spr. als oudste wethouder was' opgedragen, den Burgemeester hier te ver vangen. Het gemeentebestuur heeft gemeend, het centraal bestuur, hoofdbestuur en afgevaar digden hier het eerst te moeten begroeten, vooral daarom, waar Lusschen de bakkers en de gistfabrikatie zoovele relaties be staan. Uitvoerig schetst spr, dan don gocdrnoc- digen hakker, die zorgt dal het dagelijkse!) brood smakelijk zij. Dan geeft spr. een overzicht van het streven in de gistindus- ttie naar het excelsior van de gistcultuur, welk stieven en strijden zeer zeker dc be langstelling en sympathie der bakkerij zal hebben. Spr. eindigt met een „lang leve do Ned. Brood-, Koek- en Banketbakkersbond I" Do hoer G. Slagt, voorzitter Van den Bond, dankte het Gemeentebestuur voor do ontvangst tela stadhuize, dio do Bond op hoogon prijs stelde on, voor do hartelijke Woorden dooi' don Wethouder gesproken. Hij voegde daaraan toe do beste wenschen voor de Welvaart van Schiedam, en hoopte dat de burgemeester voortdurend in beter schap zou, toenemen. Vervolgens word gegaan naar hel ver gaderlokaal, ,waaT de heer A. M. E. Pa- penhuijzoü, voorzatter dei afdeeling, Schie dam, het Welkom aan do aanwezigen toe riep. i Spr. brengt lof aan het Centraal lmronu voor het optreden ook 'ten opzichte van het Bondsorgaan en meent zoo te spreken uit panm van alle bondsleden; roept nog in 't bijzonder ide .dames,de trouwe mede werksters in het bedrijf het welkom toe, en spreekt de vreugde der afdeeling uit, hu zij* als gastvrouw mag optreden, voogal waar do afdeeling haar zilveren feest viert. Spr. richt een woord van dank aan 'de oprichters ook die hier - niet aanwezig zijn en herinnert eraan, dat ook in 1892 de Bond hier is ontvangen. In het bijzonder dankt spr. hen, die door hun steun het feest hebben mogelijk ge- m,aakt; in de eerste plaats het gemeente bestuur, fd,at zoo welwillend is tegemoet getreden, (fan de heeren gisthandelaren, die de afdeeling zoo krachtig hebben gesteund. Ton slotte brengt spr. een eeres.aluut aan den Bond, die thans 30'jaren de belangen der bakkerij heeft verdedigd. Ook hier beantwoordde de heer G. Slagt het Woord van welkom. Spr. bracht hulde aan de afd. Schiedam voor 'de wijze waar op zij haai- taak als gastvrouw opvatte en hij twijfelde niet, of allen zouden naar huis terugkeeren met de meest gunstige indruk ken van deze stad, die zeer velen 'der aan wezigen voor de eerste maal bezochten. Nadat de aanwezigen nog eenigen tijd in gezeliigc-n. kont hadden doorgebracht, vroegere kennismakingen hadden her nieuwd, met velen voor de eerste maal kennismaakten, weid plaats genomen om in vergadering over te gaan. Do Voorzitter opende de vergade ring met ee.n korte toespraak. Spr. herinnert aan het 30-jarig bestaan van den Bond, aan de tentoonstelling te Amsterdam bij het 25-jarig bestaan van van den Bond en wijst op de groote werk zaamheid in die periode, waaraan de af deeling Schiedam juist 25 jaren heeft mede gearbeid. Spr. wenscht die afdeeling met haar jubilee geluk en spreekt de hoop uit, <fat een eendrachtig en krachtig sa menwerken de toestanden In do hakkerii zullen bevorderen. Djm werpt spr. een terugblik op hot af- geloopen jaar, dat oen zeer bewogen jaar is geweest voor de bakkerij en herinnert hij laan de Jaarvergadering van 1911 te Groningen. Alaar ook door de mislukte be moeiingen voor de stichting eener meelfa briek te Schiedam. Met waardeering getuigt spr. voorts van de ontvangst hier ten stadhuize door B. en AV. Ten slotte verwijst spr. naar de werk zaamheden die de vergadering wacht, en die hij hoopt dat kort en vlug zullen be handeld worden. i Daarna werd. tot 'behandeling der agen da overgegaan. De vergadering, die zeer druk bezocht is, wordt bijgewoond door vertegenwoordi gers van bijna alle 36 afdeelingen van den Bond. Na voorlezing werden de verku ;ïe no tulen goedgekeurd. Alededeeiing werd gedaan van ingeko men stukken, onz. Alet 1 Augustus treedt de nieuwe redac teur van het Bondsorgaan, de heer Bok horst, op. Daarna werd aan de orde gesteld dc bespreking der jaarverslagen van den secre taris en van den penningmeester, welke verslagen reeds in de Bakkensfc'onds courant zijn gepubliceerd. In het jaarverslag van den secretaris wordt er op gewezen dat als gevolg van de Bakkerswet van minister Talma he* jaar 1911 wel het woeligste jaar is geweest in de bakkerij, wat nog versterkt werd door eer. staking in een Amsterdamsche bak kerij. Een. en ander bad tot gevolg, dat(het voreenigingsleven en het coöperatief werken sterk werd bevorderd. Het station van Maalderij en Bakkerij te AYngeningen nam zeer in bloei toe en wijst op groot succes. De hond trok te velde tegen do voorge stelde invoerrechten op meel. De bondscou rant, hoo scherp soms aangevallen, gaf me nig lezens- en bcha rtigingswaardig artikel Herinnerd wordt aan het overlijden van drie leden van botcekenis. Voorts kunnen wij nog medodeelen, dat het .aantal leden van den bond pl.m. 1300 bedraagt en het aantal afdeelingen 36. Het financieel verslag wordt alleen huis houdelijk gegeven, en dus kunnen wij daar uit niets medodeelen. De verslagen woiden besproken; de Op merkingen worden door het Centraal be stuur beantwoord. Het rapport van de Commissie tot na zien der administratie van de Bakkers- courant en der rekening e,n verantwoording van den penningmeester. Overeenkomstig het rapport worden reke ning en verantwoording goedgekeurd on do penningmeester gedechargeeid. De "heer J. F. II, AVilriihk', te Amsterdam, die volgens rooster moest aftroden als lid van het Centraal Bestuur, Word herko. zen t Als voorzitter werd herkozen do heer G. Slagt. i Als lid en als plaatsvervangondlid in d0 Commissie tot nazien dei' rekening en ver antwoording werden respectievelijk goko- 'zen do heeren B. AVijman, Zntfen, en De Vries Haarlem. Hierna kwam aan de orde het voorstel var hot Hoofdbestuur om, evenals het vorigo jaar, de contributie vast te -stellen op f 2.50. j Goedgekeurd. i i Tot plaats voor do Volgende algemeene vergadering werd aangewezen Beverwijk. Hiermede Waren cle gewone werkzaam heden beëindigd en verkreeg de heer A. Boonstra hot woord tot het houden eener voordracht om de bepalingen betreffende kwaliteit van meel, vast te leggen in het Uniform koopbriefje. Dit punt werd aangehouden, daar de spreker nog niet aanwezig was. Na de gebruikelijke.rondvraag werd do vergadering door don Ar.oorzitter met een korte toespraak gesloten. Terwijl de vergadering plaats had, had den tal van dames van hier jen elders, die met den afgevaardigden naar Schiedam waren gekomen, zich naar d,e Korte Ha ven begeven, Waai' een boot gereed log om een tocht door de havens te maken, Er waren echter ook vele heeren; die aan den boottocht de voorkom- gavjein, boven hei hijwonen der vergadering, zoodat een vrij groot gezelschap aan boord ging. Na door de Korte-, Langei-, Buiten- en Voorhaven gestoomd te zijn Werd de rivier de Maas opgevaren, enkoers gezet naar het SteiTobosch, waar de passagiers aan wal gingen. Daar wachtte hen oen gezellige picuio. Verversdiingcm Wachtten daar de posten, die door do lanen van het bosch wandelingen maakten, de zalmvdssclierij in oogenschonw namen en genoten van het prachtig uitzicht dat men daar op de ri vier heeft. Een muziekkorps, dat reeds op de boot zijn opwekkende toornen had doen hoo- ren, voerde ook hier verschillende num mers uit. i Te half twee werd van het Sterrdb'osch! weer teruggevaren maar het Ifoofdplein en vandaai' langs de Hoofdstraat en de Plan tage terug gewandeld naar ^de ATiend schap", i Bij de terugkomst van de pienio-ers was de vergadering nog niet beëindigd, zoodat de tweede boottocht niet op het vastge stelde uur kon plaats hebben. De heer Boonstra verscheen te ruim 2 uur ter vergadering tot het houden van zijn voordracht. Na afloop daarvan werd de vergadering gesloten en begaven allen zich naar de boot om de riviertocht te aanvaarden. De tocht werd aangevangen in de Nieuwe Haven en daarna werd door Buiten- en \roorhaven naar het Hoofdplcin gestoomd, Daar werd overgestapt op hot groote schroefstoomsehip „Schelde"! en daar mede werd nu de reis gemaakt de Maas op,- in (le richting van Rotterdam en Ier bezichtiging van de Ratterdamsche ha vens, I 1 Ii Ook deze boottocht werd door muziek opgeluisterd, zoodat het .wel geen betoog behoeL, dat door allen van. dezen tocht heerlijk genoten werd. po prachtige, mach tige Maasstroom, met de reusachtige indus Irïeön aan haar oevers, do groote hoeveel heid zedcasfeelen, die ouder geweldig ge rammel en gestamp hun lading losten of nieuwe lading innamen, maakten op velen een verhijs tereiaden indruk'. t 1 Te 5 uur zou men weer aan het Iloofd- plein terug zijn, Waarna door alle deel nemers, met de muziek voorop, gewandeld zou worden naar het punt van uitgang „De ATiendschap'! Daar wacht dan de gasten het feestdiner, waaraan door zeer ye!e dames en feeren zal worden deelgenomen. Te 71/2 uur heeft in den tuin van „de Vriendschap"1 'n concert plaats va,n 't Sfcdc- lijk muziekkorps, aangeboden' door de Ge meente Schiedam. Te 8Va uur wordt tot sluiting van den dag een groot schitterend vuui'werk afge stoken. 1 Aan de Nieuwe Haven had vanmorgen de 28-jarigö Frcderik Kok, wonende aan het Doelehofje, het ongeluk van de tuil van het voorwiel van een wagen te glijden. Bij zijn val brak hij dc rechterknieschijf. De ontboden geneesheer ad viseerde over brenging naar hel ziekenhuis, hetgeen ge schiedde por rijtuig. Hedenmorgen is door de politie naar Botterdam gebracht en daar tor beschikking van dc justitie gesteld een man, die nog één dag gevangenisstraf had te ondergaan. Stedelijk Muziekkorps van Schiedam. Kapelmeester de lieer C. K. L. Burgdorffer. IIITVOKUIIVG np Vrijdag 2 Aug., des nam, ten 8 uur, op de Broers vest. PBOGBAMMAi 1. Bersivgliori Marsch, R. Eilonbcrg; 2, Concert Ouverture, C. Hatise; 3. Immer odor Nimmer, AVaizer, Waldteufei; 4. Trourère, Fuut., 'Verdi; 5. Wir Spielen Soidat, Eilen- berg; 6. Marsch. i 1 Springtij: 1 Augustus voormiddag. i

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 2