ten van' Noord. Amerika, Cuba, .China, Rusland, de staten van Brazilië, jhr. Van Weedo, Ilr. Ms. gezant te Rome, jhr. Van Citters, Ned. gezant ter beschikking; hij afwezigheid der Sloofden, do zaakgelastigden van Frankrijk, de lieer Delvi.ncourl; van Uroot-Britannic, de heer Lindsay; van den Jleiligen Stoel, Mgr. Valk-gavan Spanje 'de heer Garcia de Aeilu, benevens jhr. J. ,W. C. jjuarles van Ufford en graaf C. van Aldenhurg-Bentinck, heiden gezant,, sehaps.attachés, werkzaam bij 's Ministeis kabinet. Be feestdronk, namens de vertegenwoor digde vreemde staatshoofden, op het welzijn yan H. M. de Koningin, werd uitgebracht 'door den deken van het corps diplomatique, .welke toost beantwoord werd door den Mi nister "van Buitenï. Zaken met een dank betuiging. Do Bakkerswet. In een Vrijdag te Groningen gehouden vergadering van afgevaardigden van de ver schillende bakkerpatroonsvereenigingen in de prov. Groningen, en Drente werd besloten ten sterkste te ageeren tegen de invoering van het drieploegenstelsel. Een afscheid. Den heer D. Boddeüs, commies der Rijks verzekeringsbank te Amsterdam, benoemd tot notaris te Schiedam, werd Vrijdagmor gen ia verband met het naderend vertrek van. die instelling, waaraan hij sedert 1 Maart 1903 was verbonden, namens hoofd ambtenaren en. collega's een treffende hulde gebracht. In de raadkamer der bank werd hem een keurig eikenhouten bureau-ministre met een keurig album, bevattende de namen der gevers, aangeboden door den heer mr. L. Del Raere, referendaris, chef der juridi sche afdeeling, die zich op verzoek van een commissie van regeling volgaarne had bereid verklaard, bij den vertrekkenden ambtenaar de tolk hunner gevoelens te zijn. Een hartelijk woord van afscheid word tot den vertrekkenden. ambtenaar gericht, terwijl er de nadruk op werd gelegd, dal de heer Boddeiis deze hulde in ontvangst had te nemen, niet omdat hij lang genoeg gediend had, 0111 bij deze gelegenheid offi cieel te worden toegesproken, maar alleen omdat diegenen, die zich daar hadden ver- eenigd, behoefte hadden, om den vertrekken den collega een blijk te geven van hun persoonlijke sympathie en hem te zeggen, dat 't hun leed doet, hem zijn plaats in hun midden te zien verlaten. De heer Boddeüs dankte, diep getrof fen, voor dat groot bewijs van waardeering. Daarna mocht de heer Boddeüs nog een blijk van sympathie ontvangen. Uit naam van de ambtenaren, die onder zijn leiding hadden gewerkt of bij hun studie voor het vak-examen zijn onderricht hadden genoten, werd hem door den adjunct-commies "Ph. D. C. Brudé met een deputatie in hartelijke bewoordingen een Amerikaansch eikenhou ten bureaustoel aangeboden, waarbij hij o. a. deed 'uitkomen de uitstekende verstand houding, die steeds over en weder had ge- heerscht. Een calligraphisch bewerkte op dracht bevatte 'de namen der deelnemers. Ook voor deze uiting van sympathie kracht de heer Boddeüs zijn innigen dank. De Oranjebloem. Ook de burgemeesters van Hilversum, En. scliedé en Hengelo hebben geweigerd ver. gunning te verleenen tot den verkoop dei Oranjebloem op Koninginnedag. Uit Deventer wordt aan de „Stand." ge. meld, dat de garnizoens-commandant aldaai verboden heeft de Oranjebloem in de ka zerne tea verkoop aan te bieden. VLAARDINGEN, 31 Aug. Bij Kon. besluit Van 27 dezer is aan F. Dijkshoorn, pakhuis, baas bij de firma Van Hanvégen ea Den Breems, alhier, da zil(veren eere-medaille 'der orde van Oranje-Nassau toegekend. VLAARDINGEN, 31 Aug. Ter gelegen heid dat den heer A. Knottenbelt met ingang van 1 September a.s. eervol ontslag als notaris is verleend, had Zaterdag in de zaal „Harmonie", namens vele ingezetenen van yiaardingen en VI, Ambacht, bij monde van den heer P. van Dusseldorp, de aanbie ding van een huldeblijk plaats, bestaande uit een gips plaquette, waarop het borst beeld van den heer Knottenbelt, en een prachtig album, waarin de namen van al len die hieraan hadden bijgedragen. Deze- plaquette zal in de fabrieken van den. hoer Begeer, te Utrecht, in kleiner vorm ge maakt worden in goud, zilver en brons. De heer Knottenbelt heeft ruim 3G jaren het notarisambt alhier vervuld. VLAARDINGEN, 31 Aug. De werkzaam heden voor het leggen van den toevoerkabel voor.de levering van eleclriciteit aan deze gemeente door 'Rotterdam, zijn begonnen. Binnen enkele dagen zal er op vier plaat sen aan gewerkt worden, namelijk zoowel uitgaande van 'de elcctriciteitsfabriek Schie- haven te Rotterdam als van bet uiteinde dei toevoerkabels alhier; verder aan het ge deelte, dat binnen Schiedam is gelegen en aan de kabels, welke door den Schiemond 'e Deifshaven zullen komen te liggen. liet ligt in de bedoeling, de werkzaam heden zoodanig le bespoedigen, dat de strooml eve ring voor den winter zal kunnen beginnen. VLAARDINGEN, 31 Aug. Burg. enWeth. dezer gemeente stellen, overeenkomstig het advies der Raadscommissie voor financiën aau den Raad voor, afwijzend te beschik ken op het verzoek van het bestuur der Huishoud- en Industrieschool te Schiedam. De commissie vobr financiën 'motiveert haai- advies aldus: - t „Ter zake van "de ih-mafgfne,;vernvelde aanvrage, hebben wijdde eer Uw College mede te deolea, dat hot hoofdargument, waarop het verzoek wordt gebaseerd, ons niet afdoende toeschijnt. J)e tekening sloot met een nadeelig saldo van-f 22.79,'/c, ter wijl ze geopend werd met een nadeelig saldo van f SSG.10dus een vooruitgang van circa ISG3. Onder-gelijke omstandig heden als in 1911, zou het Bestuur dus in 1912 in staat zijn om een bedrag van ruim f800 te bestemmen tot aflossing van oude schuld. Verder wordt blijkbaar door allo leer lingen van Vlaai-dingen schoolgeld betaald, dat een niet onaanzienlijk bedrag vormt. Blijkens het prospectus- bedraagt hetscbool- geld van f0.25 per week tol f GO per jaar, behoudens de bijzondere tarieven voor verschillende cursussen in koken, strijken, naaien enz. De school is door het bezoek van leerlingen uit deze gemeente dus ge baat. Dat de gemeente de Ambachtsschool sub sidieert, is juist, maar vergeten mag niet worden, dat op deze school ook on- of min vermogende leerlingen uit deze gemeente worden toegelaten. VLAARDINGEN, 31 Aug. De Koninginne dag weid in deze gemeente feestelijk her dacht. - - Des morgens ÏO1/» uur gingen de ver sierde tilbury's voor de ringrijderij van den Maasslnisschen dijk naar het terrein, begeleid door de muziekvereeniging „Con cordia". Op het terrein had oerst de be oordeeling plaats van de versiering der tilbury's. 1 le prijs .7. Smit, 2e prijs F. Smit, en 3e prijs M. Moerman, uit Schiedam, De ringrijderij had tot resultaat dat de eerste prijs werd toegekend aan T. Smit met zijn zuster J. Smit, alhier; de tweede prijs aan P, Nouwt en Mej. A. Groeng- veld, uit Vlaarfinger-Ambaeht; de derde prijs aan M. Notcboom en Mej. uit Kethel, en de 4e prijs aan F. Zuid geest en Mej. N. de Bloois, uit Vlaai*-" dinger-Ambacht. Te halftwee begonnen daarop de voor bereidingen voor den kleppermarsch, waar aan ongeveer GÖO kinderen deelnamen, die met de muziekvereeniging „TJollandia';' langs den voorgeschreven weg al kleppe rende een tocht door de stad maakten, waarbij zij voor het huis van den burge meester en op andere plaatsen stil hielden en den geheelen marsch uitklepperden. De wijze, waarop zij dit deden, was uitste kend en deed den leider-den. heer E. ill. C. Dentz, alle eer aan. Te halfvijf namen de gymnastische wed strijden een aanvang. Begonnen werd met 100 meter hardloopen met keer punt. De prijzen werden behaald door: Eereprijs M. van der Gaag, verg. zil veren medaille; eerste prijs J. Vundcrink. kunstvoorwerp; tweede prijs T. Goedkr.egt, kunstvooiwerp. i Los vè r-spri nge n. Eereprijs M. van der Gaag, verg. zilveren medaille; eerste prijs T. Goedknegt, kunstvoorwerp; tweede prijs L. de Boer, kunstvoorwerp. Polsstokhoogspringen. Eereprijs M. van der Gaag, verg. zilveren medaille; eerste prijs, ,1. Yunderink, kunstvoorwerp; tweede prijs, L. de Boer, kunstvoorwerp. 11 i ndern i sba a li. Eereprijs, M. van der Gaag, verg. zilveren medaille; eerste prijs 'L. de Boer, kunstvoorwerp; tweede prijs .1. Vundcrink, kunstvoorwerp. Daarna weid afgestoken Japansch vuur werk, hetwelk goed slaagde. Een gezellig concert van „Concordia" met tot slot een schitterend vuurwerk sloot den avond. OVERSCHIE, 1 Sept. Gisteren is ook in deze gemeente 'de verjaardag van II. M. de Koningin feestelijk gevierd. De dag ving aan met een kinderoptocht met muziek, later werden 'de kinderen op het terrein van de Overschiesche Oranjevereeniging onthaald, 's Namiddags hadden op genoemd terrein kinderspelen plaats, waar tevens een muziekuitvoering ivercl gegeven. De dag werd besloten met een bioscoopvoorstelling. STADSNIEUWS. Koninginnedag. De verwachtingen Waren niet hoog ge spannen ten aanzien van het welslagen der feestelijkheden op 31 Augustus. De ïeeks van regendagen, die den mensch had gewend aan het idee, ,tlaf. „normaal weer" boteekende- „regen en wind", had tevens allen moed en hoop op beter weg genomen. De enkele mooie dag, die dc reeks onderbrak, werd eenvoudig be schouwd gelijk de oase in do woestijn. Toch, tot tiller verbazing waarschijnlijk, maar daarom zeer zeker niet met minder dankbaarheid begroet, heeft het weer mede- gcweikt. Vóór 7 uur 's morgens een klein buitje en toen klaarde Jiet op, zóó zelfs, dat op sommige tijden libt zonnetje flink doarbiak en alles tintte niet haar vroo- iijk schitterende stralen. Te G3/.i uur werd d,e feestdag geopend met hel luiden der klokken van de Groote kolk, do drie katholieke kerken ,on de Gast huiskerk, en deze metalen stemmen riepen de burgerij' op tot het feest, dat te 71/2 uur aanving met koraalmuziek, zang en kleppermarsch. Plechtig klonken over de Markt, waar zich duizenden menschen verzameld had den, de koraal nummers en de .Volksliede ren, welke laatste op de .trappen van het stadhuis en Rooi* zeer velen onder het pu bliek blootshoofds worden aangehoord. Daarna zong een mannenkoor, begeleid door het Stedelijk1 Muziekkorps, dat ook het eerste' gedeelte had. uitgevoerd „II,ol- iaiuls Glorie" en „O schitterende kleuren van Nederlands vlag". Met toewijding .Wer den deze liederen gezongen, maai', het be trekkelijk gering aantal zangers was nor- zaak, dat het op het groote plein niet zóó klonk als dit wel ,gcwenscht was. Wij hopen dan ook, dat, indien,weer een man nenkoor voor een dergelijke uitvoering ge vormd zal worden, het aantal deelnemers aanmerkelijk groote r zal zijn. Als slot van dit openingsnummer werd de kleppermarsch uitgevoerd. Met dit num mer heeft do heer Burgdorffer het bewijs geleverd met hoeveel toewijding, volhar ding en bezieling hij den .jongens dezen marsch heeft geleerd. Trouw in de maat, zonder noemenswaardige fouten, lieten do jongens hun klappers klepperen, 011 doen het nummer geëindigd was, toen daver de de lucht van het handgeklap, een hulde aan de klepperaars en aan .den heer Burg dorffer, dje volkomen verdiend was. Dan werd van de Markt afgemarcheerd en de wandeling aangevangen, de .Plan tage in de rondte, waarbij op de Koe markt en de Hooikade een herhaling van den kleppermarsch werd gegeven. Ook in den tuin van het Ziekenhuis werd een vroolijk wijsje gespeeld. De tocht eindigde in den Doele. Daar had nog een plechtigheid .plaats. Het comité voor den kleppermarsch Riad behoefte gevoeld aan den heer,Burgdorffer een stoffelijk lie wijk te geven van de groote waardeering voor hetgeen hij ten deze had gedaan. Bij monde van den voorzitter .der Oranje vereeniging, den heer G. S. Montfoort, werf hem een zilveren schrijfgarnituur uit het magazijn der firma Miele aangeboden, waarop een toepasselijke inscriptie. De heer Burgdorffer, aangenaam vei rast door deze hulde, dankte het comité en het bestuur daarvoor ten zeerste. Nadat het Stedelijk Muziekkorps met den Kleppermarsch van de Groote Markt ver trokken waren, verscheen daar de gecos- tumeerdc optocht, geoiganiseerd door den heer W. Vrijland. Deze optocht was samengesteld uit kna pen en meisjes, gekleed in de meest ver scheidene costnums en uniformen. De heer Vrijland reed aar. het hoofd van een ruiterstoet, bestaande uit knapen, waarvan een in de uniform van oppcr- officier der marine, gekleed als schild knapen en ridders, benevens een paar, die de uniform van huzaar droegen. Aan hel eind van dezen ruiterstoet reed nog een volwassene. 1 Dan volgden voetgangers in verschillende kleederfrachten, waaronder meisjes in de kleederdracht van verschillende provinciën. Ook deze stoet maakte een. wandeling door een gedeelte der stad, wat 's namid dags tc 4 uur werd herhaald. Intusschen werd in de Groote Kerk .ten negen ure een plechtige .dankdienst ge houden, welke geleid werd door ds. flalff- man. 1 In de drie katholieke kerken werd een H, Mis gezongen, waarna Te Deum ter ge legenheid van den feestdag opgedragen. Het groote kinderfeest, dat zoowel aan jong als oud veel vermaak verschafte, be gon tegen elf uur op het terrein van S. V. V., nabij de Werf Gusto. Op zes verschillende plaatsen kon men de jeugd bezig zien in een kamp naai' een prijsje, terwijl St. Ambrosius onvermoeid vroo- lijke en vaderlandsche wijsjes over het veld deed schetteren. Heel veel bekijks en vermaak gaf het bocgsprietloopen, en een schaterend gelach ging telkens .op, wanneer een der deel nemers den zwiependea paal onder de voeten verloor en öf in het met meel öf in het met roet gevulde dekkleed, dat aan weerszijden was gespannen, terecht kwam. En dat gebeurde nogal eens. Maar de meeste jool gaf toch het nummer tob- bctjesstekten. In een hoek van, het afgezette terrein rolden de lage wagens van een schuine helling maar af en aan. Even vóór het eind dier helling hing een tob betje, gevuld met water, en daaronder was bevestigd een plank', waarin een ronde opening. Degene, die in het wagentje zat, moest nu, al rijdende, een lans door dat gat duwen. Gelukte hem dit niet, dan deed hij de tobbe kantelen en kreeg den inhoud pardoes op zijn lichaam, hetgeen zijn kameraadjes, maar ook de ouderen, deed gieren van de pret. Dit was met recht eon onschuldig en toch leuk Oud- Ilollandsch spel. Van het stroophappen kan dit minder gezegd worden. Dat had men maar in üud-llolland moeten laten. Onze voorva deren waren minder kieskeurig .uitgeval len, en vonden het kostelijk, wanneer een jongen, na met zijn gezicht tot aan zijn ooien in oen pan met stroop te hebben roaclgewoold, daaruit met den mond een geldstuk van den bodem opvischt en ze gevierend zijn van stroop druipenden snuit verheft, om dezen tot slot nog eons in een met veeren gevulden pan te steken. Maar men denke zich eens in, hoe sma kelijk die stroop moet zijn geworden, wan neer zoa\n vijftig jongonssnuiten daarin hebben rondgchapt en gelikt. En dan, als de honderdste aan dc beurt komtl't Is beter 0111 daar niet aau te denken. Neen, dan was Jiet hindernisloopen over een springmatrak, oen keHingbrug, klim palen en boegsprieten een frisse her en flinker spel. Het mastklimïnen bleek' ve len boven hun krachten te gaan, waarom later de gladde paal iels werf ingekort, zoodat de daarboven bungelende prijzen voor meerderen verkrijgbaar waren. Kos telijk was ook het nummer zakloopen. V.ijt bij vijf huppelden of schuifelden de jon gens, wier bewegingsvrijheid door oen zak word belemmerd, vooruit, om dan eens klaps 0111 te rollen, weer op Le springen en weer neer le lollen, totdal het doel al strompelende en kruipende was bereikt. 1 In dienzelfden tijd, n.l. om elf uur, klingelde het carillon van den GrooLen Kerk-toren met heldere kiokklankjes on derscheidene nationale ca oud-Vaderland- sche liederen, door de op dat moment in dc binnenstad tieerechende betrekkelijke stilte, fn den namiddag evenwel kwamen dc feesten, waarmee de Oranjevereeniging wel het meeste succes heelt gehad. Hot begon 0111 één uur met een zwemwedstrijd in de Nieuwe Haven, tusschen Oranje- en Kip penbrug. Aan beide zijklen van liet water stond een dichte menscbenliaag, cle glooiïng aan dc Westvest geleek wel een diiclitbe zette reusachtige tribune. Het waren bijna uitsluitend leden van do Schiedamsche zwemclub, dio elkander in liet natte de ment de uitgeloofde prijlzen bestreden, voorts eonige zwemslagen demonstreerden en de vertooni.ng van het redden van een drenkeling gaven. Biji den wedstrijd snel zwemmen over een afstand van 600 me ter, deed zich een aardig moment voor. Onder de zeven deelnemers, die van een der booten tc water doken, bevond zich de 13-jarige jongejuffrouw J. van Wie ringen, en een geweldig gejuich begroette baar, toen het rose badmutsje nabij de startlijn bovenkwam. Aanhoudend klonken de aanmoedigingen en gestaag zwom dc kleine zwemster door, de laatste honderd meter afleggend ids de eerste, met den ge wonen schoolslag. De andere deelnemers, die allen een zijdelingschen slag toepas ten, bleven haar daardoor voor, maar wijl twee hunner al. spoedig wegens vermoeid beid den strijd opgaven, geleek de pres tatie van de kleine des te kraniger. De tobbenwedvsfrijd kwam helaas niet zoo goed tot zijn recht a!s verleden jaar. Van den zwemwedstrijd bewoog de men- schenmassa zich direct in de richting van do Plantage, waar honderden en nog eens honderden hadden plaats gevat, 0111 dc groote ringrijderij en het bloemencorso te bewonderen. Om half drie >vas de stoet van deelnemers, bestaande uit een negen tal gecostumeerde ruitere op versierde paarden en een 21-tal versierde voertui gen, uit den St. Joris Doele vertrokken, en had een ommegang door het noordelijk stadsgedeelte gemaakt. Bij de Gerrit Ver- boonstraat stelde zich het Stedelijk Muziek korps aan het hoofd, en alstocn begon de feestelijke rondetocht om de Plantage, waar .duizenden genoten van het schouwspel, dat de stoet van ridders en edellieden, en keurige bloenienwagentjes, met deszclfs meerendeels gecostumeerde bestuurders, bood. Heel lief was het buiten mededin ging meerijdende, met teer groen e.11 oranje- bloomen als een koepeltje versierde, ponny- wagentje, waarin zich een viertal in ',t wit gekleede dochtertjes van den heer J. M. van der Schalk bevonden, van wie er een dc beide Arabische ponnies mende. Doch ook aan. de andere wagentjes was veel zorg besteed, zoodat dikwijls keurige bloemcffeclen waren verkregen. De jury had. dan ook een moeilijke taak. Na den ommetoclit had liet ringsteken voor de deelnemers van het bloemencorso plaats, voor ruiters en voertuigen natuurlijk af zonderlijk. Niet veel belangstelling werden de gesties der dames, die zich van de aan de palen hangende ringen moestem meester maken, gevolgd en becritiseeiid. Tenslotte, nadat de kaarten, de verschil lende behaalde prijzen vermeldende, aan' de paarden of voertuigen waren bevestigd, en n,a nog een omxnotocht rond de Plan tage, werd een rondgang gemaakt door het zuidelijk' stadsgedeelte. De deelnemers konden daarvan nauwe lijks terug zijn, of op de BroereVest opende het „Stedelijk' Muziekkorps" bet feestcou- cert, waarvan Weer door een talrijke men- schenmenjgte genoten werd. Ook de klep permarsch, die 's morgens zoo in den smaak was gevallen, werd nu gespeeld. De dag werd evenals de vorige maal besloten met een gondelvaart. Van den daaraan verbonden wedstrijd van verlichte en versierde vaartuigen kon helaas bijna geen sprake zijn, omdat er slechts twee vaartuigen aau deelnamen. De Oranjever eeniging had echter zelf voor do verlich ting van een aantal booten zorg gedragen, zoodat even over achten een sierlijke liclit- stoet zich door Schiedam's kanalen lie woog. Voorop ging de „Gusto", en daarop volgde een schitterend verlichte gondel, voorstellende een deel van bet kasteed ,j0ud-Mathenesse", hetwelk was bezet dooi St. Ambrosius, onder aanvoering van den heer J. F. M. Smits. Een vroolijke bezet ting! Aan dit muziekkastecl waren vastge koppeld twee groote, van onder tot boven met lampions behangen gondels, waarop vele leden der Oranjevereeniging den tocht meemaakten, en daarachter de beide in schitterende lichtlijnen voortdrijvende wed- strijdgonjdels. Eerst een gondel, voorstel lende oen tweetal .zVahein, Ren gondel voojtllreklkcndo,' en door ee.ri ridder be stuurd, en tot slot een voorstelling van do j,/Litanie", het schip in zijn volle glo rie dan altijd; lange rijen verlichte patrijs- poorten, vier. rockende schoorsteenpijpen en 'verlichte tuigages. Vanaf de Sfadswerf bewoog de lichtsloet zich, aanschouwd door duizenden, langzaam voort door Niéuwe Haven, Buitenhaven en Lange Ha ven, waar verschillende bewoners met Ben. gaalsch vuur hot geheel nog moer luister bijzetten, 0111 bij do Viselnnarkl te koe ren. Vóór de afvaart en Lij het keerpunt deed de matmonzangvereeniging „St, Cao- cilia" eonige mooie zangnummers over liet water weerklinken, on oogstte daarmee groolen bijval van het. publiek op dc boo ten en van do menigte aan weerszijden van het water. Het was bij elven geworden, toen do liclitvloot in de Nieuwe Haven ontbonden kon worden. Vandaar ging ,een deel der, opvarenden nu naar de ,in vaderlandsche kleuren gestoken zaal van Musis Sacrum, waar de uitreiking Rev prijzen van allé wedstrijden, de volksspelen uitgezonden! plaats had. De voorzitter, ,de heer G. S, Montfoort, hield eerst oen korte toespraak, waarin hij verklaarde dat deze zesde feest dag van de Oranjevereeniging schitterend was geslaagd en hij dankte dat aan het prachtige weer en aan de voorbeeldige! orde, die er ook gedurende de feesten iu Schiedam's straten heeft gehcerscht, dank zij het uitstekende optreden der politie. Vervolgens noodigde spreker de aanwe zigen uit en niet vergeefs 0111 uit to brengen een „Lang leve II. M. Koningin Wilhelmina! Lang leve liet Koninklijk Huis gezin!" (Fanfares.) Tenslotte bracht spr. dank aan verschil lende personen, die aan het welslagen van het feest bet hardst hadden meegewerkt, n.l. aan degenen, die de verschillende prij zen verschaften, ann de onderscheidene juryleden, aan de verschillende muziek- korpsen, speciaal aan St. Ambiosius, dat van den ochtend lot den laten avond ook nu luisterde het de prijsiiildeeling op do Oranjevereeniging had terzijde gestaan, aan St. Caecilia, en aan de comi,- téleden, die zich van de voorbereiding en uitvoering der feesten zoo verdienstelijk hebben gekweten. Herbaalde toejuichingen en fanfares vie len dezen personen en vercenigingen ton deel, terwijl nog eens afzondeilijk de Oran jevereeniging, de Schiedamsche Zwemclub en nog meerderen met toejuichingen en fanfares werden bedacht. Eindelijk k'on tot de prijsuitreiking wor den overgegaan. De uitslagen der wedstrij den waren als volgt: I I ZWEMWEDSTRIJD. 40 meter rngzwemmen. le prijs: zilveren medaille, M. Oranje; 2e prijs: carbkllantaarn, A. Oranje; 3e prijs: 'sigarenkoker met zilver, J. A. Bijloo. 80 meter snelzwemmen. le prijs: staande klok, N. J. Bouvet; 2o prijs: rookstel met zilver, M. Oranje; 3e prijs: kistje sigaren, J. Wf V. Vlaar- dingen. GOO meter snelzwemmen. le prijs: verguld zilveren medaille, J. in 't Hol; 2e prijs: zilveren medaille, N. J. Bouvet; 3e prijs: zilveren horlogo, A, Oranje; consolatieprijscollier, Mej. J. v. Wielingen. T 0 b 1) e n, w e d s t r ij d. lc prijs: zilveren horloge, G. Lnbke. man; 2e prijs: zilveren, horlogeketting, M. Oranje; 3e prijs: sigarenkoker, C. v. d. Knaap; 4e prijs: kistje sigaren, Cr. J. Slahlie. Allen bij loting. PJNGHI.IDEIHJ. A f cl. versiering voertuigen- le prijs (150): W.. C'. Lcenmans; 2e prijs (4 25): De Leede (Nassaustraat); 3e prijs (RIO): H. v. d. Most; 4e prijs (f7.50): H, Meijer; 5o prijs (f5): Mej. B. Kooijman; Gc prijs (G flcsschcm Naurnaiine): P. Slicker; 7c prijs (boogzwcep): Mej. v. d. Most. Afd. versiering ruiters. le prijs (f 20)P. v. Dijk2e prijs (f 10) L, v. Dijke; 3e prijk (f7.50): C. Kool; 4e prijs (f6): L. v. d. Volden; 5o prijs (14): C. Stokhof; Ge prijk (f2.50): H,. Mote- gers; 7e prijs (bopgzweep)C. .Dijkshoorn; consolafieprijs (kist wijn): L. J. Wossel; consolatieprijs (doos bonbons): L. Ilout man. Afd. ringsteken' voertuigen, le prijs (f 25)M. J. Berck2e prijs (f 15)W, C. LeemtianS; 3e prijs (£7.50): M, Jongejan; consolatieprijs (kist wijn): A, v, d. Most. Afd. ringsteken ruiters, lo prijs (f 15)L. v. Dijke; 2o prijs (f 10)II. Melegcrs3c prijs (f 5)F. v. Dijk. De laatste twee bij" loting. E erop rij z e 11. f 10 voor mooist versierde voertuig: W. C. Lcenmans, f 10 voor mooist versierde paard voor een voertuig: De Leede (Nassaustraat). Zilveren hecit nremontpir voor mooist versierde paard (ruiteis): G. Kool. Staande klok voor mooist geconstumecr- den rui tor: P. v. Dijk. Paardendek voor aardigst gekleed paar in een voertuig: M. Akkerman. Gouden bioche voor dame, die de meeste ringen steekt: Mej. A. C. Noleboom. Flacon eau de cologne voor dame, die de minste ringen steekt: Mej., Akkerman. Koekoekklok voor ruiter mat ra eest aan tal punten in totaal: L. v, Dijke, iMiMt—aaw—a— 1

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 2