Goede Baad. Onze vloot. Het paatsercleksdiip „Holland" zal van Shanghai' naar Yokohama vertrekken, in verband met de begrafenis van den keizer van Japan. i I De leger- en post honden. Naar aanleiding van desbetreffende dag- bladberichten heeft het Hoofdbestum* van den Anti-Trekhondenbond, den Minister van Oorlog en het Hoofdbestuur van de Poste rijen en Telegrafie verzocht niet over te gaan tot invoering van het gebruik van trekhonden b\j het leger en bij den dienst der posterijen. Eigen vertegenwoordiging Indlë. De correspondent van het „Hbld," te Ba- tavia seint: In zijn rede, ter gelegenheid der openbare audiëntie op Koninginnedag door den gou verneur-generaal Idenburg gehouden, deel de 'dezo o. a. mede, dat binnenkort een eer ste stap zal worden gedaan om Indië een eigen vertegenwoordiging te geven. Nood in West-Indlë. De verkoop van heidebloempjes door Padvinders te Amsterdam, heeft ongeveer f2000 opgebracht, 's Namiddags te 2 uur was de voorraad al uitverkocht. Te 's-Gra- venhage was de opbrengst ruim f7000. Te Vlissingen hebben de heidebloempjes f 150 opgebracht, te Leeuwarden ,f 350,' Utrecht f875.96, Loenen f25, Delft f350, Enschedé f300, Leiden f551.71, Gorin- ehem f 145.56. VL A"A RDINGEN, 3 Sept. Gisteravond wilde een binnenvaartuig onder de haven- brug door. Toen het er onder zat, kon het niet verder, waarvan het gevolg was, dat door den vloed de schuit klem geraakte. Door het rijzen der schuit werd de brug 1 d.M. opgelicht, waardoor het verkeer werd belemmerd. STADSNIEUWS. De Gemeentebegrooting. De heden bij den Gemeenteraad inge diende gemeentebegrooting wijst voor de gewone ontvangsten en uitgaven een cijfer aan van f 835.662.82yo, voor de buiten gewone ontv. en uitgaven f914.000, al dus een totaal aan ontvangsten en uit gaven van f 1.749.662.82y2. Op de voordracht ter benoeming van een .onderwijzer aan de school voor g. 1. p. 3e kl. no. 80, te Rotterdam, k'omt als no. 2 voor de heer C. Snijder, alhier. Op de voordracht ter benoeming van een leeraar in het vakteckenen, afd. smeden en bankwerkers, aan de burgeravondschool met voortgezetten cursus te Ylaardingen, komt als no .2 voor de heer H. Bokhorst, alhier. Op de voordracht voor een leeraar in rechtlijnig teekenen aan diezelfde school staat no. 2 de heer G. Mebius, alhier, terwijl op de voordracht van een leeraar in vakteekenen (bouwkunde) ais no. 3 voorkomt de heer T. Joustra, alhier. De a.s. Gemeenteraadsverkiezingen. In de gisteravond gehouden ledenverga dering der Vrijz.-Dem. Vereeniging Schie dam bleek, dat nog geen candidaat door deze vereeniging kon worden gesteld. Ne gen partijgenooten en zeven andere heeren van vooruitstrevend vrijzinnige richting wa ren aangezocht, maar hadden allen bedankt. Er zijn thans nog onderhandelingen gaande mot eenige andere heeren. Mochten deze tot niets leiden, zoo hoopt men, dat er nog een groep vrijzinnigen een voor de vereeni ging aannemelijken candidaat zal stollen. Geschiedt dit niet, zoo zullen hoogstwaar schijnlijk de eanchdaten der S. D. A. P. worden gesteund. Voor de Statenverkiezingen in 1913 werd voorts naast mr. Treub' nog als candidaat aangewezen de heer J. H. van Westendorp alhier. De heer J. M. Hillenius had zich, zooals reeds gemeld, teruggetrokken. Bij de gehouden bestuursverkiezing zijn in de plaats van den heer Gerlach, die als zoodanig bedankt had, en voor den hoer Van Suchtelen, die de gemeente metter woon gtiat verlaten, gekozen de heeren A. Bakkes on A. Dirkzwager. Onze stadgenoot, de heer C. J. Goslinga, thcol. cand. aan de Vrije Universiteit, heeft heden 'zijn praepesatoIr examen afgelegd voor de classis Schiedam cn is beroepbaar gesteld voor de Gereformeerde Kerken in Nederland. Heden slaagde onze stadgenoot, de jeug dige violist D. Voorhuijzen, leerling van den heer J. Feltzer, voor het thans ge houden examen der Maatschappij' tot bevor dering der Toonkunst voor afdeeling Kunst klasse, te Rotterdam. In een winkel aan den Singel is gister middag een gewicht van 5 hectogram ont vreemd, vermoedelijk door een 15-jarigen jongen. De politie doet onderzoek. T. J. Vrijland, (aankomst) 103634; 2. Vijfwinkel, 1036—53; 3. Broos, 10—37 20; 4. Broos, 10—44—5; 5. Vrijland, -10— 4832; 6. Lensveld, ,10—52—387, Vijf-, winkel, 10—54—33; 8. Broos, 10—59—34; 9. L'ensveld, 10—69—3510. Vijfwinkel, 11-2-10. Zweminrichting. 1 Do temperatuur van het water bedroeg hedenmorgen 59 en 's middags 64 graden Fahr. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten van hier verzonden, gedurende de 2e helft dan de maand Augustus. Brieven. Z.-II. fabriek „Do Kroon", Dordrecht- Mej. J. Brasser, Den Haag. Briefkaarten. Wed. Degenhart], Amsterdam. Van der Ent, Maassluis. Van Gerven, Rotterdam. Buitenland. Brief. J. van der Minke, Lerwick. Briefkaart. Fraul. M. Metaxa, Cuxhavcn. Aan de afzenders wordt aanbevolen, hun naam en adres op de brieven te vermelden, opdat 'deze bij onbestelbaarheid kunnen teruggegeven worden. WedrlncUt „De Adelaar". Zondag hield "de poslduivenvereeniging „De Adelaar", alhier, een wedvlucht van uit Oldenzaal (180 K.M.) met oude en jonge duiven. De prijzen werden behaald als volgt: D,ui ven los 7 uur. Spaarbank te Schiedam, Opgericht door de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, Ao. 1820. Ingelegd in de maand Aug, f 29065.— en terugbetaald f32017.95. Er werden 48 nieuwe deelnemers inge schreven terwijl 63 deelnemers geheel wer den afgeschreven. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand Aug. 1912 ingelegd f 16.715.721/2, „erugbetaald f10466.73. Het laatste, door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 8775. Folksbadhuls. Inde week van 2530 Aug. 1912 werden genomen 263 baden. kuipbaden 14 kuipbaden 29 regen s 23 regen 159 school 5 ets. kinder 38 Gedurende de mamd Aug. 1912 werden genomen 1935 baden, kuipbaden 94 kuipbaden 203 regen 112 regen 1300 school 5 ets. kinder 226 In Aug. 1911 werden genomen 1346 baden. AGENDA. Heden en volgende dagen. Schied amsche Bioscoop, 8 uur. Voorstelling. Heden en volgende avonden. Casino. 8 uur Revue Gezelschap. Ter Hall. Heden en volgende avonden, Tivoli, 8 u. Holl. Tooneelgezelschap. „Blanke Slavinnen". 3 Sept. Gr. Schouwburg. Rottcrd. Tooneel gezelschap. „Zoo'n Windbuil". 3 Rotletd. Diergaarde. 8 u. Avond concert, Kon. 'Scherpschutters. 6 Rotterd. Diergaaule. 8 u. Avond concert. Kon. Scherpschutters. Het Stedelijk Museum aan het Doeleplein alhier, is eiken Woensdag van 2 tot 4 uur en eiken Zondag van 1 tot 2% u. voor het publiek opengesteld. Den eersten Dinsdag van iedere maand wordt in de A'mbachtssohool een openbare les gegeven, die dus door belang stellenden kan worden bijgewoond. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d. g. verzoe ken wij steeds geregeld mededeeling, op dat wij die in onze agenda kunnen .op nemen. I i Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Schiedam op Dinsdag 3 September, des nam. 2 uur, Voorzitter de Burgemeester, de heer M. L. Honnerlage Gretc, Tegenwoordig zijn 20 leden. Vastgesteld worden de notulen der ver gadering van 23 Juli j.l., en verdaagd die van 6 Augustus d.a.v. De Burgemeester deelt mede dat 'door het Gemeentebestuur, ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin een te legram van gelukwensch is gezonden en dal antwoord daarop met 'dankbetuiging is terug ontvangen. Voorts wordt mededeeling ge'claan, dat bij het college van B. en W. dc volgende mis sieven zijn ingekomen: Van den Minister Van Binncnl. Zaken: a. het bericht, dat do tijdelijke benoe ming van P. C. A'. Geijl tot leeraar in Nederl. taal en geschiedenis aan het Gym nasium wordt goedgekeurd; 1). het bericht, dat er door „hem in zal worden berust, dat een gedeelte van het onderwijs in de Geschiedenis en het onder wijs in de Staathuishoujdkunde aan de Iloogere Burgerschool voor den cursus 1912—'13, zat zijn opgedragen, onderschei denlijk aan S. Keuring1 en Mr. S. I. Blau- pot ten Cate. Wordt aangenomen voor kennisgeving, Van de Ged. Staten'dezer provincie: a. het bericht, dat de Minister van Binnonl. Zaken, krachtens machtiging van H. M. do Koningin, van 20 Juni j.l., no, 67, heeft te kennen gegeven, dat geen ge volg gegeven kon worden aan het "voorstel van den Raad van 19 Juni j.l., om machti ging te vragen voor het verlcenon van een buitengewone vergunning voor den verkoop van sterkendrank boven het maximum, voor een gebouwencomplex aan de Tuin- laan; b. hot bericht, dat de kohieren 1 en 2 van do plaats, hel. naar het inkomen, dienst 1912—'13, onder dagteekening van 5 Augustus j.l., zijn goedgekeurd; c. het bericht van ontvangst der veror dening van 23 Juli j.l., tot wijziging van 'die ter handhaving van de openbare orde en veiligheid en op de straatpolitie; d. het bericht van goedkeuring, onder dagteekening van 19 Augustus j.L, van het raadsbesluit van 6 Augustus, tot verkoop van een perceel grond aan de Rozenburg- schc- hoek Goercesche straat, aan W. C. Waalwijk van Doorn; e. het bericht van ontvangst der verorde ning van 6 Augustus j.l.,. tot wijziging van die, houdende bepalingen ter voorko ming van brandgevaar en ter regeling van het blusschen van brand; f. het bericht van ontvangst, der verorde ning van 6 Augustus j.l, a.. regelende de samenstelling en den werkkring der com missie voor de Fnianciën en de Belastin gen," en b. Lot wijziging der verordening regelende den werkkring der vaste Raads commissies, belast met het onderzoekou der bezwaarschriften van aangeslagenen over hun aanslag ijj de pi. dir. bel, naar het inkomen; 1 g. het bericht, dat bij Kon. bcsl. van 10 Aug. 1912, no. 29, is goedgekeurd de ver ordening van 2 Juli j.l., tot wijziging dei' verordening tot heffing van een recht onder den naam van hiivengeldi h. het bericht van goedkeuring onder dagteekening van 27 Aug. j.l,, van het raadsbesluit van 6 Augustus j.l., tot koste- looze overneming van een tweetal strookjes grond aan de Stationstraat, Worden mede aangenomen voor kennis geving. Voorts deelen B. en W. mede, dat hij onderzoek' van de om advies in hun, handen gestelde reclame van den heer M. Kramer, tegen zijn aanslag in de pl. hel. naar het inkomen, dienst 1912'13, gebleken is, dat de aanslag is geschied in strijd met art. 245 der Gemeentewet, waarom het college hem ambtshalve afschrijving heeft verleend van het totale bedrag van den aanslag. Deze mededeeling wordt eveneens aan genomen voor kennisgeving. Ingekomen stukken van B. on W. Aanbieding van de Gemeentebegrooting voor 1913. Deze zal in druk aan de leden worden rondgedeeld en algemeen verkrijgbaar wor den gesteld. Van den heer B. W. de Jong, bericht d.d. 20 Aug. j.l., dat hij zijn ontslag neemt als lid van den Gemeenteraad, wegens ver trek uit de gemeente. Van 'den heer W. C. Gerlach, bericht d.d. 21 Aug. j.l., dat hij zijn ontslag als lid van den Gemeenteraad neemt. Beide berichten werden aangenomen voor kennisgeving. Van de afd. Schiedam van de Nat. Chr. Geheel-Onthouders-Vereeniging, verzoek om haar perceel aan de Korte Kerkstraat no. 3 te willen rangschikken onder de porcee- len, uitsluitend dienende tot algemeen nut en om den aanslag in de plaatselijke belas tingen op de gebouwde eigendommen te vernietigen. In handen van B. en W. om advies. Van de Delftsche Ilandelsverceniging ver zoek, om adhaesie te betuigen aan hot adres dier vereeniging aan de Directie der II. IJ. S. M., om de lijn Schiedam—Gouda in exploitatie te brengen. DaaT reeds door de II. IJ. S. M. aan de Ilandelsverecniging hierop is bericht, wordt dit verzoek verder voor kennisgeving aangenomen. Van de Nederlandsehe Vereeniging van Schoolartsen, verzoek, om, in afwachting van een betere rijksregeling van het genees kundig staatstoezicht op de Besmettelijke ziekten, reeds bij gemeenteverordening een 6-tal aangegeven punten te regelen. Wordt, mede om advies gesteld in han den van B. en W. Van den heer R. Beckering Vinckers, verzoek, om eervol ontslag als lid der Com missie van Toezicht op het Lager Onder wijs. Het gewaagde ontslag wordt onder dank betuiging voor de in deze functie aan do gemeente bewezen diensten, eervol ver leend. Van II. Bicknerpe, schrijven betreffende het weigeren van een muziekuitvoering voor een tapperij. Daar het schrijven ongezegeld is, kan het niet voor een beschikking in aanmer king komen en stelt dc Voorzitter voor, om die reden dit schrijven ter zijde te leggen. Hiertoe .wordt besloten. Van mej. M. C. de Bruijne, verzoek om eervol ontslag tegen 1 November a.s. als on derwijzeres aan school D, wegens haar be noeming to Utrecht. Het gevraagde ontslag wordt met ingang van genoemden datum eervol verleend. Van C. Snijder, verzoek, om ontslag tegen 1 November a.s. als onderwijzer aan school D, wegens zijn benoeming te Rotterdam. Ook dit ontslag wordt met 1 November eervol verleend. Ageudiai. 1. Benoeming van leden der vaste raads- commissiën, veis dio voor de Gasfabriek en Drinkwater leiding; J. II. Evers, C. Houtman, A. C. A. No- let, D. Ris Jzn., C. H. Scheffers, B. A. J. Wittkampf. die voor de. Gemeentewerken W. A. Beukers, J. van Katwijk, A. J. Schreuder, N. van der Velden, die voor hel Grondbedrijf; Voor dat tot de verkiezing van dc com missie voor het grondbedrijf wordt over gegaan, vraagt de heer Noict, niet moor in aanmerking te komen voor commissielid, en wei, omdat in den laalsten tijd de advie zen van de commissie niet meer gewaar deerd worden. Tot deze commissie worden daarop benoemd: Mr. J. C. von 13riel Sasse, J, li. Evers, N. van der Velden, C. Hout man. Laatstgenoemde zegt, na een kleine toelichting, zijn lidmaatschap te aanvaar den, die voor de Gemeentereiniging; W. A. Beukers, J. van der Meer, F. J. Smit, C. II. Scheffers. die voor de Strafverordeningen T. S. Goslinga, J. II. M. de Graaff, Mr. SI. J. C. M. Kavelaars en P. .de Bruin. De heer de Brui n zegt dank voor het vertrouwen hom ditmaal betoond, maar hij kan in deze commissie moeilijk zitting nemen en zal aan de werkzaamheden geen deel kunnen nemen. Ilij' wenscht gerchabi liteerd te worden; dc eenige commissie waarin hij kan zitting nemen is die van gemeentewerken. De Voorzitter merkt op, dat hij niet bedanken kan. Do heer de Bruin zegt, dat hij niet bedankt, maar niet aan de werkzaamheden kan deelnemen. Voorzitter en leden der Commissie, be doeld hij art. 175 der Bouwverordening, de heeren: mr. M. J. C. M. Kavelaais, voorzitter; E. Koopmans, B. A. J. AVitt- kampf, leden. Voorzitter-lid, 2 andere leden en 3 plaats vervangende leden der Commissie voor de Financiën en de Belastingen. Deze Commissie vervangt de bestaande Financieeie Commissie, alsmede die lot het herzien van alle plaatselijke belastingen, enz. De Financieeie Commissie was als volgt samengesteld (Vacature-De Jong) voorzitter; J. IL M. de Graaff, lid; B. A. .1. Wittkampf, lid. Thans werden benoemd: een voorzitler- lid: B. A. J. Wittkampf; twee andere leden: J. H. M. de Graaff en Mr. Kave laar; en drie plaatsvervangende leden: Koop.nans, Houtman, Scheffers. De opgeheven 'Commissie tot het her zien van alle plaatselijke belastingen enz., trad, aangevuld met drie plaatsvervangende leden, tevens op als Commissie belast met het onderzoeken der bezwaarschriften van aangeslagenen over hun aanslag in deplaat- solijke directe belasting naar het inkomen. Deze commissie, samengesteld uit voor zitter-lid, yier andere leden en drie plaatst vervangende leden, blijft beslaan. Gekozen werden: P. M. J. A. Lagorweij, voorzitter-lid; E. Koopmans, A. C. A. Nru le t, J. van der Meer, F. J. Smit (vacature- Van der Drift), leden. Plaatsvervangers zijn de heeren: W. A. Beukers, C. IL Se he ff er, N. v. d. Velden. (De vergadering dmirt voort. Ingezonden Mededeel ingen. Indien gij niet voldoende purgeert, koop een flesch Hunyadl Jdnos (let op den naam) en neem eiken morgen, op Uw nuch tere maag, een wijnglas van dit water. De resultaten zijn uitstekend en gij behoeft in geen enkel opzicht Uw levenswijze te veran deren. Uit de Pers. Vrijzinnige concentratie. Naar aanleiding van den aanval der Re dactie van „De Vaderlander" op den heer J. M. Hillenius, in verhand met diens rede over bovengenoemd onderwerp, in een ver gadering der Vrijzinnige Studie- en Propa- gandaclnb alhier, gehoudieii, bevat genoemd blad tevens het volgendie ingezonden stuk van den heer f$,i i Mynheer dc Redacteur, Met belangstelling heb ik kennis geno men! van het artikel „Vrijzinnige concen- tratio", in „De Vaderlander" van 24 Augustus 1912. Het verwondert mij, dat „De Vaderlander" schrijft, dat ik mij in de sociaal-democratische manier van strjjö- voeren heb ingewerkt. Immers ik heb be schuldigingen geuit, met de bewij zen erbij; „De Vaderlander" acht het daar entegen noodig, mij van laster en o n- Konulli gh eid te beschuldigen, zon der bewijzen te noemen. Van mijn geheole rede is niets overgenomen, ook' Wiet 'de gronden, waarop ik de Liberale Unie van oneerlijk- beid en, bedrog hob beschul digd. Ik geloof, dat zulks meer lijkt op de* sociaal-democratische manier van strijdvoeren, en indien U in hetzelide num mer 2 van „Vrijzinnig Schiedam Ont waakt" ook eebs hot tufikel „Sociaal-De mocratische Persmanieren" zoudt willen bostudeeren, voorzoover het voor U niet te „onbenullig" is, dan kan U zulks nog dui delijker worden. „Intusschon zal ik met belangstelling af wachten het oqgenblik, waarop „die voor- mannen der vrijzinnig-democraten, die met zooveel klem samenwerking hebben be pleit, oen woord van krachtig protest zullen doen hooren, en mij een non tali auxilio zullen toeslingeren". Indien echter gat „krachtig protest" van „die voormannen," wat al to lang mocht uitblijven, dan hoop ik, dat U 'den moed zult hebben de gron den, waarop mijn beschuldigingen berus ten, aan Uwe lezers mede te dee Ion en te weerleggen. „Wat den „comischen kant" van mijn rede betreft, „het middel om Nederland van de conservatief-clericale overheer- sching te verlossen", is ook in het verslag mijner rede te vinden, zooals U bij nauw- keuiigo lezing van het „onbenullige arti kel',kunt consLaloeren. Ik heb in mijn rede gezegd, 'dat ik het met stemmencjjfeis van vroegere verkiezingen na<lor in „Do Wereld" hoop uiteen te zetten. Dat do vet- slaggever mijner rede (ik heb' n.l. niet zeif „de twijfelachtige eer het artikel geschre ven te hebben") dit minder juist heeft weergegeven, was natuurlijk voor „De Va derlander" (sociaal democratische wijze van strijdvoeren!) een heerlijke gelegen heid om te trachten van mij aan zijn lezeis een belachelijke voorstelling te geven." Kunst en Wetenschap. Een prijsuitdeeling met protest, In Frascati, op de Kipstraat, te Rotter dam, had Zondag dc uitreiking der prijzen plaats, die behaald zijn in den nationale» zangwedstrijd, uitgeschreven door de Rot- terdamsche mannenzangvereeniging „Nut ea Genoegen", ter gelegenheid van haar 15- jarig beslaan. Na een toespraak van 'den voorzitter, mot de prijsuitreiking belast, kreeg een afgevaar digde van de Rollerdamsche Onderwijzers- Zangvereeniging het woord, in opdracht van de leden zijner vereeniging doelde hij in een breed opgezet betoog roede, dat deze vereeniging besloten "heeft, cm, hij wijze van protest tegen de uitspraak der jury, den haar in 'do 1ste afdeeling gemengde koiea toegekenden 3den prijs niet te aanvaarden. Voorts werd namens de vereeniging „Con cordia" medegedeeld, 'dat zij, hoewel niet tevreden mot 'den oden prijs b, haar toege kend in 'de 2de afdeeling gemengde koren, dezen prijs toch zal aanvaarden, terwijl van 'de bestuurstafel werd ter kennis ge bracht, dat van Delft's Mannenkoor, te Delft, bericht is ontvangen, dat het pro testeert tegen, den 4den prijs, toegekend in de 1ste afdeeling mannenkoren, en dezen niet wenscht te aanvaarden'. 1 Hierna volgde de uitreiking van de prijzen en diploma's. i De Haagsche schouwburg. De kosten van den bouw, van-een nï ou wen Schouwburg op de tegenwoordige plaats, waarvoor B. en Wj. den Raad binnen kort een Voorstel zullen aanbieden, zullen bedragen ongeveer f 1.150.000. Bij het voor. stel zullen gevoegd worden 'do bestekvoor. waarden voor den bouw en van alle in- cn u i twen d 1 ge we rkza amh rel en De nieuwe schouwburg zal 12G8 plaatsen bevatten. De bedoeling is de leiding bij de uitvoe ring van den bouw op te dragen aan dc ont werpers van het plan, de architecten Feil- ner en Ilelmer. Rotterdamsche concert- Vereeniging. De concerten, vroeger onder den naam Concert-Vereeniging „Wolff—Verhcy'to Rotterdam gegeven, zullen voortaan Wor den gegeven onder den naam „Rotterdam sche Concort-Vcrceniging; do „Mossel,-Ma tinees" zullen mot de matinees van do „Rott. Concert-Verceniging" worden samen gevoegd. Met den heer A. B;. JL Verliey en I, Mos sel is thans do heer Julius Röntgen Jr., violist, aan die vereeniging verbonden, zoo dat het trio 'der vereeniging uit bovenge noemde heeren zal zijn samengesteld.. Do data dor uitvoeringen, z'ooWel dio van de avond- als middagconcerten, alsmede do namen der solisten, zullen binnen e"ke'8 dagen wonden bekend gemaakt. Kerk en Sckool. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Iloogcloon o.a. de heer 0. W]. IC. van dor Veen., cand. te Utrecht; te Lith c. a. (toez.) ds. H. Cl. Botcrm.ms, te Gennep. e- Aa'ngenomen: het beroep'te Klevers kerke op Walcheren (toez.) de dieer J. H. Semrnelink, cand. to Ambt-Dootinchem. Geref. Kerken: Beroepen; te Hoogkerk (Gr.) ds. 6- Kerssies, te Wolvega; te Laugorak ber de Lek, de heer B. van Halsema, cand. te Nijeveen. 1 Sport. Dammen. Om, het wereldkampioen- pehap. 1 De ,tc R,otterdam gehouden wedstrijden om hef wereldkampioenschap zijn gister avond geëindigd, met het resultaat, dat 'do late klasse, 2de klasse, 1st» klasse. 2de klasse,

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 2