verkooping FABRIEKSPANDEN. A VICTORIA-WATER m VERlj STOOMEH: Openbare Vrijwillige HUIZEN hadden wereldkundig gemaakt, dat zij Zan- ïzoei' hadden bezet, nu een hevigen slag moesten leveren, in do hoop zich mees ter te maken van do oase., bewijst vol doende de onjuistheid van hun bewerin gen.'' i Do Balk a n. Do ïurksche minister Noradoenghian heeft zich ia een interview zeer bemoedi gend uitgelaten over den toestand in den Balkan. „Wij hebben," zoo zeide hij, „geen reden om te twijfelen aau Bulgarije's vtede hevonde gezindheid. Eli wanneer dit tand zich vreedzaam Wijlt betooneu, zullen on getwijfeld de andere Bnlkaimtaten dat voor beeld volgen." De mimslot" veiklaauie verder, dal Tur kije verzekerd is van de sympathie en Jou steun der mogendheden. Ma rokko. Lit Mogadon wordt geseind, dat Moelay Hafid's opvolger, sultan Moelay Joeasoef, thans ook daar tot sultan is geproclameerd. liet geheele gebied van Tiznit is in op stand gekomen tegen den pretendent Ë1 Hiba. STADSNIEUWS. Nood In West-Indlë. In den loop der volgende week zal den ingezetene een lijst ter inteekening wor den aangeboden, waardoor ook in deze gemeente gelegenheid wordt gegeven bij te dragen in het fonds tot loeniging van de nood op Curasao. Deze lijst gaat rond met goedkeuring en onder aanbeveling van het hoofd onzer gemeente. Hoe zwaar onze door de natuur zoo zeer misdeelde eilanden Bonaire en Aruba ge teisterd worden, nu de regen zoo lang is uit gebleven en alle middelen van bestaan zijn te niet gegaan, nu de oogst totaal is mislukt, de diereu sterven, de bodem een dorre woestenij is geworden, nu scheur buik en dysenterie beginnen te heerschen men heeft het in de couranten kun nen lezen. En dat deze berichten niet over dreven waren, blijkt wel uit het door den Gouverneur van de kolonie Curasao op een desbetreffende vraag van Z.Exe. den Mi nister van Koloniën geseinde antwoord: „de armoede op Bonaire en Aruba is zeer groot. Ook in de buitendistneten van Curayao zijn veel behoeftigen. Een inzameling is zeer gewenscht." Laat het Xedei*land«che volk hier helpen. Moge het toonen zijn deernis in daden Se kunnen omzetten. Dadelijke hulp, geld om er levensmiddelen voor te verschaften, is hier noodig. Elke bijdrage zal dankbaai worden aanvaard. II. M. de Koningin ging ons hierin voor. Behalve Ilare reedsin de vorige maand naar de kolonie gezonden gift van 11000, schonk II. M. aan de Groep Nederlamlsche Antillen van het Alg. Nedcrl. Verbond,reeds wedc-roin f 500 voor dit doel, terwijl H. M. de Koningin-Moeder volgde met een even groote gift, en Z. K. H, de Prins der Neder- landen aan de Groep Nederlandsche Antil len een gift van f 200 toezond. Waar ons Koninklijk Huis zoo voorgaat, mag Nederland niet achterblijven. Veel zal noodig zijn om de ellende, die daarginds door onze stamgenootèn geleden wordt, te verzachten. Door onzen stadgenoot, Jan Hingnxan. wordt de volgen week in Hebers' kantoor - boekhandel tentoongesteld een lijst met vijf oorspronkelijke etsen, zooals die aan wezig waren op de „Vicrjaarlijksche" van dit jaar te Amsterdam, Oberlahnstein wordt met eigen schepen geregeld van Oberlahnstein te Rotterdam aangevoerd. Kunst en Wetenschap, Blanke Eskimo's. Den laatsten tijd is er telkens sprake van dezen merkwaardigen volksstam, na zaat van de Noorsche kolonisten in Anxei ika. Langs de heele kust van Noord-Anxerika van Labi'ador af tot in de huurt van Bos ton, en waarschijnlijk tot in den tegemvoor- digen staat Wisconsin, hebben de Noorman nen tochten gedaan. Tot hel midden van de vijftiende eeuw weel men dan ook nog van hun bestaan hier af, maar door het verval van do Noorsche rijken, de pest en het verloopen van de kolonies in Groenland geraakten do Ainerikaansche nederzettingen l '.cel vergelen. Toen nxen na eenige .iVvc ix de ruines op NVw-Foundland ont dekte, deed zich do vraag voor, wat er wel van do bewoners terecht kon zijn geko men. Hun aantal was te aanzienlijk om dooi de Eskimo's, dio slechts in kleine stammen vooikomen, to zijn uilgexocid. Het raadsel bleef onopgelost. Eenige ruïnes en een paar skenen mot Noorsche inschriften getuig den nog alleen van liet beslaan van de oude nedexv.eUingen. Van de bewoners vond men geen spoor. Wel doken er echter voort durend verhalen op van bet beM.ian van oen stam van blanke Eskimo's, maar nie m uiii had die pog gezien. Nu zond vijf jaar geleden hel New-York- scLe Museum vooi Natuurlijke Historie Dr. Stefan-isüu naar hel N'ooiden om een uit voerig onderzoek til te stellen. Verleden week L SlolaiisiOn, over wien men zich al reeds ongerust maakte, van zijn tocht te- inggekeerd. Hij had op Victoria Island dertig graden oostelijk van den mond der Macken- zie-rivier de „Blanke Eskimo's" gevonden. Behalve de blanke jnenschen had bij twaalf nieuwe stammen oixtmoet, waarvan tien nooit een Europeaan gezien hadden en waar van twee anderen slechts door de expedi tie van Franklin in aanraking met blanken waren gekomen. Dat was dus ook al een zestig jaar geleden. De stam van Blanke Eskimo's woont langs de kust van de Coronation Golf, gedeel telijk op liet Amerikaansehe vasteland en grxleeltolijk op Victorki.lsland, hel vroe gere Prince Edward Island. Zij tellen onge veer twee duizend zielen. Zij hebben in liet geheel mei het Mongoolsehe type van de mdero Eskimo's, maai blond ot loodachtig haar. lichte wenkbrauwen eix een lichten baard. Maar daar blijft hel op het oogottblik bij. Van hun afkomst herinneren zij zich niets. De andere gegevens, de overblrjKelen van 'Uid-Noorsche gebruiken, zulten ceist nog nader onderzocht moeien worden, vooidat we daaiomtrent eenige zekerheid hebben. Zij leven als Nomaden, evenals de andere Eskimo's, hun wapens en hun sieraden zijn hoogst primitief. Slechts in den vorm van een enkel gebouw vond Stefansson een constructie, welke gelijkt op die van de Noormannen op Groenland. Voorloopig moeten wij het daarmee doen. Dr. Stefansson is nu aatx het werk in het Xew-Yorksche Museum, om zijn verslag uit to brengen. Daarna gaat hij naar het Noor den terug, om een meer volledig onderzoek in te stellen. Dat men hier met een Cook-ontdekking te doen heeft, behoeft men, verklaart de Washingtonsche briefschrijver van het „Htlbl.", aan wien wij deze bijzonderheden ontlecneix, niet te vreezen. Slefansson is van IJslandsche ouders, in Canada geboren. Hij studeerde o. a. in Harvard, waar hij in het Peaboy Mudseum werkte. lu 1906 maakte hij deel uit van de Mikkelsen-Lef- fingwell-expeclitie als ethnoloog. Het is zijn doel twintig jaar van zijn leven aan ethno- logisch weik onder de Eskimo's te beste den. Sinds 1900 is hij bijna zonder tusschen- poozen in hel Nooxaim geweest. Ingezonden Mededeelingen. Gratis afhalers a bezor^ep Voor ouden van dagen. Het is met de o-ude dag, maar zwakke of zieke nieren, die rugpijn, rhoumatiek, mine- kwalen, waterzucht, graveel, lendenjicht enz. veroorzaken. i Ouden van dagen zoowel als jonge men- schcn dienen te weten, dat do nieren zorg dragen voor de afscheiding van het urine zuur en andere schadelijke stoffen uit het bloed. Wamxeer deze organen hun. werk behoorlijk doen, gaat het bloed er iedere drie minuten door heen en komt het er vol komen gezuiverd uit. Zijn de nieren echter verzwakt of ziek, dan kunnen de onzuiverheden in het bloed er niet door de nieren uit gefiltreerd wor den. Het met onzuiverheden bezwangerde bloed geelt dientengevolge ziekte in plaats van nieuw leven aan alle organen in zijn omloop door het lichaam. Vandaar dat kwalen als de bovenge noemde, spoedig volgen, en hei is dan ook van het giootsto belang, dat merischen op leeftijd acht geven op de werking van hun nieren. Wanneer zij hun plicht niet behoor lijk vervullen, konxl hen dan onmiddel lijk te hulp met Foster's Rugpijn Nieren Pillen, dc standaardmedicijn voor de nie ren en blaas. Zij versterken de nieren en maken hen gezond, zij stellen hen in staat om hun gewichtig werk weer behoorlijk tc doen en als uw nieren gezond zijn, hou den zij ook u gezond. Let er op, dat de juiste naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen en de harxcltceke- ning van James Foster op het etiket voor komen, dit behoedt a voor namaak. De echte zijn le Schiedam verkrijgbaar bij de hoeren Kappeihoff Ilovingh. Toezending geschiedt franco na ontvangst van post wissel a i' 1.75 voor ééxx, of f 10.voor zes doozen. UftmtmsRj Nieuws, Dief dal verijdeld. Men meldt ons uit Amsterdam dal, gis teren Gisteravond is door een viertal mannen oen poging toj diofslal gedaan in het per ceel Kloveniersburgwal 148, hoek Himien- instel Toen de koetsier van de naast dit pciceel gelegen onderneming met zijn viouw onge- veet half lien passeerde, zag hij een twee tal mannen in verdachte houding zich al daar ophouden, terwijl een der ruiten van liet ondcigedeelle van hel huis aan de zijde van den Binneix-Aiixslol vet broken was. Nu zijn in hoi huis de kantoren ge vestigd van den heer W. Del'aïs, expediteur, het eilecleiikaiitoui' van den heer van Ëmb- den, enz., zoodat het vermoeden voor do band lag, dal do bedoelingen van de„hee- ren" niet al te zuiver zouden zijn. De koetsier vroeg do beide mannen wat zij daar uitvoerden, doch de twee indi viduen kozen ijlings hot hazenpad. Zich vervo'gens in het ondergedeelte van het huis begevend, ontmoette do koetsier daar nog twee jonge mannen, met wie een worsteling ontstond., De vrouw kwam haar man bij de vechtpartij te hulp cn liep daar bij enkele verwondingen op. Inmiddels was de politie vrxn hef posthuis Halvemaan steeg gewaarschuwd. Enkele agenten gin gen eveneens het onderstuk binnen en ar resteerden de heide mannen, die daarop naar de Halvemaansteeg werden overge bracht cn vervolgens naar het bureau Sin gel, waar zij hedenmorgen werden ver hoord. Geëindigd. De staking der binnenschippers, die het vuil voor de Asehstaal tc's-Gravenhage ver voerden voor den aannemer van dut ver voer. is geëindigd. De plaatsen, waarheen de schippers hel vuil moeten vervoeren, zijn thans minder ver gelegen dan vóór de staking het geval was. In verhand daarmede zijn ook de voor waarden, waarop zij het vuil in hun schui ten wegvoeren, gewijzigd. Vriend- en vijandschap bij dieren. In een boerenschuur te Filipsland speelt zich dagelijks een alleraardigst tooneeitje af, vertelt de „N. Z." Daarin zijn onder dak gebracht een paard en een hok, ter wijl de huishond er ook gewoonlijk zijn verblijf houdt. Deze leeft op gespannen voet met den bok, die 3 maal per dag mot brood gevoerd wordt. Nauwelijks heeft de hond in de gaten, dat de bok zijn rantsoen ont vangt of hij haalt 't hij stukken en brokken bij hem weg en legt 'I bij het paard neer, dat 't natuurlijk in dank verorbert. Zelf gebruikt hij er niets van. Eerlijk duurt het langst Een eenvoudige boerenvrouw, die in Vcnlo inkoopon was gaan doen, verzocht aan het Duitsche grensstation te Kalden- kiichen gekomen, den kommies haar wa ren te „verzollen". Na opgave van 't een en ander bepaalt do ambtenaar hel te betalen bedrag, waar op de vrouw in haar eenvoud antwoordt, dat dit wel niet juist kan zijn. want dat men haar in den winkel verteld had, dat ze veel meer schuldig zou zijn. De ambtenaar onderzoekt nu nauwkeu rig den. inhoud van do mand en vindt zes stel nieuwe speelkaarten. Daar voor elk ingevoerd spel 60 Mark boete verschul digd zijn, moest de sukkel nu 360 Mark betalen en werd zij, omdat ze zooveel geld niet bij zich had, gearresteerd. Drie kwartier te water. Door schipper Kos, van de schuit HD. ISO, werd gistermiddag te Helder aange bracht een Duitsch zeeman, welke in den morgen van 26 dezer ter hoogte van het lichtschip Haaks te water was geraakt, 'toen hij v.an een Duitsch stoomschip, op weg yan Duitschland naar Zuid-Afrika, over boord sloeg. De rriarx, dia drie kwartier te water had gelegen, werd door bedoelden schipper opgepikt. Winstgevende bedelmuziek. Dat Java nog in veel opzichten het land van beloften is, kan weder ecxxs uit het volgende blijken. Onlangs togen to Ban doeng een drietal straatmuzikanten al be delend langs d>e huizen en in do kampongs rond. Dal. de opbrengst nogal bevredigend geweest moet zijn, bewijst de weigering x'an het trio om een aanbod te acceptcereu yan een vast inkomen van vierhonderd gul den 'a rnaands, zegt de „Prcanger-B,ode". Een Londensche amokmaker. Gistermorgen schoot een bezoeker van de huffetkarner van het Hox-se Shoe Hotel in Tottenham Court Road to London plot seling zijn revolver af. De man doodde de directrice van het hotel en wondde de buffetjuffrouw. Daarna rende hij de straat op, steeds zijn revolver afvurende. Drie mensehen op straat werden door de scho ten getroffen, van wie er een, een couran- tenjongen, reeds is overleden. Eindelijk kon de man worden gegrepen on aan de poli tie overgeleverd. Door een olifant gedood. Op de onderneming Sa.nxcrito in. Siantar hebben een paar Javaanscho koelies, die in het boscli waren gegaan onx stokken te zoeken voor den rubberaanplant, een ont moeting gehad met een reusachtigerx oli fant. Door veel lawaai te maken, hoopten zij' het dier te verschrikken, maar het mocht niet baten. De olifant viel heil aan en doodde met zijn verschrikkelijke wape nen een der Javanen. Eenige Europeanen uit het Siantarsche zijn dadelijk op de jacht getogen, voorloo- pig zonder succes. lieden wordt de jacht voortgezet. De olifant is gezien achter de Bataksche kerk te Pematang Siantar, in de onmiddellijke nabijheid van de hooi'dplaats dus, meldt de „Sum. Post". Muiterij van schooljongens te Neiv-York. In de Harlem-wijk te New-York brak Maandag een opstand onder schooljongens uit, die hel noodig maakte dal een aanzien lijke politiemacht word opgeroepen om de muiterij den kop in to drukken, niet echter dan nadat de knapen twee scholen letter lijk hadden verwoest ou iedere ruit ervan hadden ingeworpen. Do opstand brak uit wegens hot over plaatsen van een beminden onderwijzer, en 1500 broekjes weigerden om de lessen hij to wonen. Zij violen den nieuwen onderwij zer met steencn en eieren aan, ranselden alle jongens af, die niet wilden meestaken, drongen daarop in gesloten gelederen de school binnen en smeten inet de schoolrneu- helen en leerboeken. Do leeraren waren niet hij machte, 'dc jeugdige muitelingen te beteugelen, maar een groote politiemacht verjoeg hen uit het gebouw. Daarop togen de strikers in optocht naar de schooi waarheen hun geliefde1 on derwijzer was overgeplaatst en lieten aan en in het gebouw geen stuk heel. Pas nadat de politie de 'belhamels in den kraag had gevat en onschadelijk had gemaakt, kon den de „oproerlingen" tot redo worden ge bracht. Een moderne Ilaroen-Al-Ras j id Een dezer pachten heeft de burgemees ter vpn Amsterdam, vergezeld van der. commissaris van politie in de eerste sectie, een bezoek gebi;acht aan verschillende nachtsocieleiten, om eens de gegrondheid na te gaan van de klachten welke door de omwonenden tol de stedelijke overheden waren gericht. Het rumoer' en nachtelijk kabaal moeten den burgemeester erg meegevallen zijn, het geen 'eenigszins begrijpelijk is, zegt liet „N. v. d. D.", wanneer men verneemt hoe het bij die nachtelijke ronde is toegegaan. 's Nachts na twee uren dan ging de bur gemeester er op uit, onder geleide van den commissaris van den St.-Pietcrshal cn in gezelschap van teen paar kkxgers. Het eerste bezoek gold een pachtsocietei't in 'de Pieter Jacobdwarsstraal. Men lier- kende daar de hoeren niet on de portier maakte dus bezwaar hen toe te laten, om dat zij geen lidmaatschapskaart konden too nen. „Ik ben de commissaris van politie on deze mijnheer' is de burgemeester," klonk het niet zonder plechtigheid en na druk in den nacht en op dat too verwoord werden de societeitsdeuren natuurlijk wijd geopend. De hoeren gingen binnen en, behoeft het nog te worden gezegd dat ei tijdens hun be zoek een voorbeeldige toon hoerschte'? Be hoeft het voorts gezegd, dat onmiddellijk nadat de hoeren binnen w a-reu er ijlboden werden gezonden naar links en rechts, om te waarschuwen, dat tie burgemeester op 't pad was? En eindelijk, zoo zou men willen vipgen, behoeft het te verwonderen, dat zijn Edelachtbare op zijn verderen tocht door de Wprmoesst-raat, waar anders des nachts bacchanalen gevierd worden, nu een idyllische rust vond? 't Was er vredig en kalnx in do War- moesstipat en omgeving. Geen gerij van snorders of yan toeterende chauffeuis, want die waren gewaarschuwd en zetten hun vrachtje aan den ingang van de straat af. Men liep er op zijn teeuen dien nacht; geen onvertogen woord wer gehoord, geen muziekklank vernomen, de portiers stonden zwijgend aan den ingang dor nachtsocieleiten, en daar binnen zweeg de muziek. Wat wonder dat zijn Edelachtbare den indruk kreeg, dat de huren, die zoo over den overlast klaagden, de zaken toch wel wat heel overdreven haddon voorgesteld. Ja zelfs vond de burgemeester het wat al te kalm, want in de sociëteit „Ilollandais" vroeg hij, of er niet eens wat muziek kon worden gemaakt. De muzikanten wa ren dadelijk bereid en zo speelden hun zachtste wals. Zo speelden die „consor- dini", en wederom kreeg Z. Edelachtbare den induik, dat de buren, die over muziek- rumocr klpagden, wel erg prikkelbaar moes ten wezen cn buitengewoon scherp yan gehoor. i j Kortom 't w.as er heelemaal niet rumoe rig dien nacht in de Warmocsslraat en de bewoners sliepen ,als rozen. Tot... de burgemeester en de commissaris hel terrein Ipulden verlaten. Toen. keerden de herrie en hel rumoer terug, tweemaal zoo hard als gewoonlijk. De ingehouden feestvreugde b.arstte los met geweld. Rot zes uur in den morgen is er in heel de nachtbuurt gefuifd, door het wilde heen. Nog nooit was 't zoo erg toegegaan; de heele buurt geleek een pandaenxonium. De wijze Haroen. A Rasjid, de rechtvaar dige khahif van Bagdad, legde hel anders aan wanneer hij eens wilde weten wat er gebeurde in zijn goede stad Bagdad Een anecdote van Herbert Spencer. Herbert Spencer ging in de Londensche Athenaeum-club voor eexx moester in 'it biljartspel door en hij1 was daarop bijna even trotsch als op zijn wijsgeerlijken roem. Op een dag maakte hij kennis met een jongmetisch, dat net als hij voel van bil jarten hield; Spencer xxootligde hem dan ook dadelijk tot een partijtje uit. 'Onze wijsgeer bleek al spoedig te doen te heb ben met iemand, die hem, tenminste op hel biljart, do baas was cn hij kreeg dan ook danig klop. Al zijn wijsheid hielp hem nu geen zier om daar zijn opgewekt heid hij te houden, en terwijl de leden van do Athonaeunx-club het veelbeloven de jongmensch met bewondering overlaad den, zei Spencer met een zuur gezicht: „Jongmensch, een matige vaardigheid in het biljartspel is het bewijs van een goede opvoeding, maar wanneer gemand zoo goed spoelt als u, dan bewijst dat, dat hij in zijn jonge leven zijn tijd verlummeld lxeeft. AD V E RTENT ItS, De Notaris 11. .11 Ej. BLAISSE, te Schie dam, zal op Vrijdag It October 1912, 's voormiddag 11 uur, hij Veiling en o'p Zaterdag 19 October 1912, 's avonds 8 uur, bij Afslag, telkens in het Gebomv „Misis Sacrum", aan de Lange Haven, te Schiedam. in het openbaar verkoopen: l—V. Vijf afzonderlijk te veilen WOON HUIZEN cn Erve te Schiedam, in een gang aan het Oude Kiarkhof no. 10" 10'2, 10'", 108 cn 10», kadaster Sectio B nos. 742, 740, 735, 733 en 732, sa, men groot 1 are 7 centiaren met aan deel in de gang aldaar kad. Sectio B nos. 2202. Resp. verhuurd voor f 1.30, f liiö f 1.—, f 1.40 en f 11.40 per" week. Grondbelasting f 16.66. Straatbelasting f 6.60. VI. Een HUIS en Erve te Schiedam, Broei-svold no. 48a, kadaster Sectio 13 no. 1634, groot 20 centiaren. Verhuurd voor f 1.25 per wwk. Grondbelasting f 2.96. Stxaatbelastine f 1.17. VII. Ecu TIUIS en Erve te Schiedam, Zijl straat no. 42, met aandeel in de gang aldaar, kadaster Sectie A no, 618 en nos. 1495 err 1496 gedeeltelijk. Verhuurd voor f 2.— per week. Grondbelasting ca. f 6.80. Straatbelas- ling f 2.64. V'IIL Een Café en Erve met Inventai'is te Schiedam, Lange Haven no. 114, ka daster Sectie C no. 154, groot 45 cen tiaren. Verhuurd tot 30 November 1912 voor f 5.per week en tot 30 November 1917 met 5 optiejareu voor den huur der, voor f 0.per week. Grondbelasting f 11.91. Straatbelastirrp f 4.74. IXX. Twee afzonderlijk te veilen WO NINGEN en Erve to Schiedam in een gang aan de Korte Haven nos. 348 en 343, kadaster Sectie C nos. 228, 231 en 695, groot 75 centiaren. Resp. verhuurd voor 1.50 en f 0.75 per week. Grondbelasting f 4.405.. Straatbelasting f 1.71. XI. Een WINKEL- en WOONHUIS met Bakkerij en Erve te Schiedam, Vis- scherstraat no. 6, kadaster Sectie L no. 870, groot 75 centiaren. Verhuurd voor f 6.— per week. Grondbelasting f 13.-16. Straatbelasting f 5.34. XII. Een HUIS en Erve te Schiedam, Spui straat no. 2, kadaster Sectie L no. 670, groot 30 centiaren. Verhuurd voor f 1.50 per week. Grondbelasting f 5.22. Straatbelasting f 2.07. XIII. Een HUIS en Erve te Schiedam, Ha- gastraat no. 29. kadaster Sectie L no. 667, groot 69 centiaren. Verhuurd voor f 1.60 per week. Grondbelasting f 5.22. Straatbelasting f 2.04. XIV. Een WINKEL- en WOONHUIS met Open Plaats en Erve te Schiedam, K reu polstraat no. 46, kadaster Sectie 13 no. 2332, groot 63 centiaren. Verhuurd voor f 4.per week. Grondbelasting f 11.94. Straatbelasting f '4.74. XV. Een HUIS en Erve te Schiedam, Hec- renstraat no. 45, kadaster Sectie B no. 2265, groot 71 centiaren. Verhuurd voor f 2.50 per week. Grondbelasting f 11.96. Straatbelasting f 4.74. XVI. DRIE PANDEN met Open Grond en Erve te Schiedam, Noordvestsingel nos. 91, 93 en 95, kadaster Sectie II nos. 684 en 706, gxoot 14 aren 39 centiaren. Deze panden, waarin thans is gevestigd een loodsuiker-fabriek, zijn verhuurd aan de N. V. Fabriek van Chemische Producten tot 31 December 1914 Legen f 1350 per jaar, terwijl alle kosten van onderhond en belastingen, met uitzon dering der grondbelasting, zoomede de assurantiepremie voor rekening van de huurster zijn. Grondbelasting f 39.13s, SI ra a (belasting f 14,64. Aanvaarding en betaling der Kooppen ningen 18 November 1912. De Porceelen zijn le bezichtigen Woens dag 9 en Donderdag 10 October 1912, van JO lot 12 cn van 2 tol. 4 uur, op vcrioon van een toegangsbewijs, afgegeven door ge noemden Notaris, ten wiens kantore, Nieu we Haven no. 149, nadere inlichtingen IQ bekomen zijn. VAN EN

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 2