plotseling eensgezind uit den hoek gekö- ineir zijn tegen Turkije. In diplomat ioko klingen to Louden wordt' daarentegen meegedeeld, dat do Russische minister Sassonof de meest dringende en eategc.risc.ho vertoogen heeft doen houden ie Sofia en Belgrado voor hot behoud van 'den vrede. Groot-Britlnnniö, Frankrijk en Rusland handelen in volkomen overeenstemming terwijl de mogendheden van het Drievou dig Verbond eveneens besloten zijn alles te doen om het uitbreken der vijandelijk heden te voorkomen. De vertegenwoordigers van alle mogend heden te K.011 slantinopel brengen tegelij kertijd de Porto op vriendschappelijke wij ze de diingende noodzakelijkheid van hor- vormingen onder het oog. BINNENLAND. Corps diplomatique. Do gezant der Fransche republiek bij Hr. Ms. hof,- de heer Mavcellin Pellet, is heden, ha, een buitenlandsch verlof van zes vreken te 's-Gravenhage teruggekeerd. Consulaire dienst. Bij Kon. besluit is de heer B. Spottorno benoemd tot vice-consul der Nederlanden te Cartagena (Spanje), buiten bezwaar van 's lands schatkist. Het vice-consuinat treeft de provincie Mursiu tot ressort. Ann den heer Spottorno moet in het F ran sell, Engelsch of Duitsch geschreven ■worden. .Personalia Bij Kon. besluit van 1 dezer is, met de dagteekening van dit besluit, de schout bij-nacht G. F. Tydeman, directeur en com mandant dor marine te Amsterdam, be vorderd tot vice-admiraal. Ommen. Mr. D. Fock heeft de hem door de centrale liberale kies vereerd ging in het district Ommen aangeboden candidatuur voor hot lidmaatschap .van de Tweede Kamer aangenomen. Het centraal comité der Christ.-H.ist. Unie in het district Ommen, heeft, naar nan „Do Neder]." wordt bericht, de voL- ^onde motie aangenomen: Het Centraal Comité der Christ.-Hist. Unie in het district Ommen, voltallig ver gaderd te Almelo, op Maandag 30 Sept. overwegende, dat het centraal bestuur van aangesloten kiesvereenigin'gen geheel buiten alle besprekingen is gelaten be treffende de candidaatsstelling in het dis trict Ommen, besluit: met een eigen candidaat uit te komen bij de a.s. verkiezingen, voor welke ver kiezing met algemeene stemmen candidaat werd gesteld mr. JE. baron Mackay T.Pz., te 's-Gravenhage. Uit het disirict wordt aan „Do Ned.'' gemeld 1, dat deze loop van zaken gevolg is van een door de anti-rev. gepleegd ver zuim, waarvan de plaatselijke C.-H. kies- vereeniging te Nijverdal, die van den aan vang af voor een eigen candidaat ijver de, gebruik heeft gemaakt om de Maandag saamgekomen" ledorr van de Districts-cen- traj-e tot het bovengemelde besluit te be wegen. Nijverdal erkende niet de autori teit van het prov. bestuur in zake een Kamer-verkiezing. Nu luidden twen leden van da.t prov. bestuur officieus met de anti-rev. gecon fereerd, met de conclusie den zetel* te laten aan de ante.rev. partij. Aan 'de dis- triefs-oentrale van dc Christelijke-histori- schen werd echter, door de anti-rev. geen enkele mededeéling gedaan, misschien in dé onderstelling, dat de zaak in orde was. Hoe 'l zij, verzuim of misverstand, deze loop van zaken is er het gevolg van. De bakkerswet- AaSberse. In een Zond,ag te Rotterdam gehouden vergadering van den Ned. R. R, Bond van Bakkers on Cacao-, chocolade- en suiker bewerkers is een motie aangenomen, waar in diep leedwezen wordt uitgesproken over ide wijze waarop op het congres voor af schaffing van nachtarbeid, op 9 en 10 Sep tember te Utrecht gehouden, is gespro ken over het o n tw e ip - A a,11 rer se, waardoor de z.aak der afschaffing van nachtarbeid ■zeer is benadeeld en waarin voorts ver klaard wordt, dat deze Bond de plan nen der heeren Aalberse en Passtoors krachtig zal steunen en zoo noodig en mogieljjk medewerken tot de technische ver betering van 't ontwerp. Tenslotte wor den eenigo voorwnaiden aan het „Nat. Co mité voor Afschaffing van Nachtarbeid voor het daarbij aangesloten blijven van dien bond gesteld. STADSNIEUWS. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den gemeente raad van Schiedam op Dinsdag 8 October 1912, des namiddags 2 uur. Vaststelling der notulen van de raadsver gadering van 3 September 1912 en vcrda: ging van die van 17 September d.a.v. Mededcelingen. Ingekomen stukken. Agenda. 1. Onderzoek der geloofsbrieven van do nieuw gekozen raadsleden G. Dubbelman, ,\V. van der Hoek en J. A. M. Moijer. 2, Benoeming van een stembureau ter vorkiozing van leden van da Kamer van Koophandel on Fabrieken, wegens perio dieke aftreding, S. Benoeming van een lid der* Commissie van Toezicht op het lager ouderwijs (vaca ture Beckering Vinckors). Door de Commissie worden aanbevolen: 1. do heox J. WiUinck; '2. do heer D. Ris Ellzn. 4. Benoeming van een lid der Commissie van beheer der fondsen van het voounalig Oude 'Manhuis, wegens periodieke aftre ding van den heer mr. K, J. van Erpe- cum Jr. 5. Bonooming van oen onderwijzeres aim school E, Voorgedragen worden de dames: 1. 11. Bazuin, te Huvelto; 2. H. Gijsborts, te Den Helder; 3. M. Th. de Grooth, te Schie dam. 6. Benoeming van een onderwijzeres aan sehocd D (hoofd de heer J. Hage). Voorgedragen worden de dames: 1. II. Gijsberts, te Den Helder; 2. IV. Th. B- C. ten Bemsel, te Kildcr gem. Bergh; 3. M. Th. de Grooth, te Schiedam. 7. Benoeming van een onderwijzer aan de Herhalingsschool voor jongens, wegens niet aannemen der benoeming door den heer G. van der Most. Aanbevolen worden de heeren: 1. C. K. Minder houd2. A. van Wagtendorik. 8. Voorloopige vaststelling van de Ge meenterekening over* 1911, met advies der Ffnancieele Commissie. 9. Wijziging der Gemeentebegrooting, dienst 1912. 10. Voorstel tot vaststelling der kohieren voor het schoolgeld aan de Hoogere Bur gerschool, het Gymnasium, en de M. U. L. 0. scholen, dienst 1912/13. 11. Adres van den opzichter bij het Bouw en Woningtoezicht, C. Huisman, om hem een jaar uitstel te vei leen en van de ver plichting om zijn ontslag te vragen uit den gemeentedienst, wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd. 12. Voorstel om bet teirein aan den Havendijkj ten Noorden van de fabriek der firma Van Deventer, alsmede het terrein aan den Groenendijk ten Noorden van de werf |„Gusto". voor sportdoeleinden be schikbaar te stellen en B. en 'W. te mach tigen het gebruik daarvan te regelen. 13. Adres van tie Vereeniging van school artsen om een verordening in het leven te roepen betreffende het weren van de scho len van besmettelijke ziekten, met advies van B. en W. 14. Behandeling van het ontwerp-plan van uitbreiding voor het Oostelijk deel der ge meente. 15. Verzoek van A. A. Meeuwesen, strek kende dat da N. V. Maatschappij s,0xyge- nium" of haar rechtverkrijgende, in erf pacht zal mogen ontvangen een 25 M. breede strook langs de Noordgrens van haar ter rein aan de Buitenhaven en voor de ver krijging van het alsdan overblijvende ter rein de voorkeur mag hebben, met advies van B. en W. 16. Beslissing omtrent de levering door Schiedam van water aan Delft en vanelec- triciteit door Delft aan Schiedam. En verdere voorstellen en mededeelingen. Voor het toelatings-examen tot de Rijks veeartsenijschool te Utrecht, is, na her examen geslaagd do heer J. A. v. Vel- zen, van hier. De R.-K. bakkersgezeUenvexeeniging „St. Clemens" heeft het besluit genomen, haar hoofdbestuur in overweging te geven zich van het Nationaal Comité tot afschaffing van nachtarbeid af te scheiden, om daar door te meer te toonen, dat de R.-K. vak beweging zich niet met het standpunt: al les of niets, ingenomen op het Utrcchtsch congres, kan vereenigen. De staking der glasblazers. Gistermorgen staakten de glasblazers aan do fabriek „Uto" alhier, liet werk, omdat or flesschen werden, ingeladen, be stemd voor een der grootste afnemers van de fabriek „de Schie" waar de arbeiders hebben gestaakt. Do glasblazers zagen hierin, dat zij ge bruikt worden om hun kameraden tegen te werken. Nadat de directie van de fa briek „Uto" beloofd had, dat de fles schen niet zouden verzonden' worden voor- dat het hoofdbestuur van den vakbond daartoe zijn toestemming had gegeven en nadat de directie beloofd had ook den nachtarbeid fe zullen afschaffen wanneer deze z,al afgeschaft zijn in de fabrieken waar thans gestaakt wordt, namen de ar beiders het werk weer op, zoadat deze staking slechts eenige uren duurde. De waterleiding Schiedam— Delft. In ons nummer van gisteren hebben w'ij in extenso opgenomen de ontwerp overeenkomst tot het leveren vaji waiter door Schiedam aan Delft; wij laten hier onder thans volgen de o n twe rp- o v e reet i- komst tot hot ioveren van electrische stroom door Delft aan Schiedam, vvaar- vjan wij gisteren reeds een uittreksel ga ven. Artikel 1. De Gomoonto Schiedam ver bindt zich gedurende een termijn van 25 jaren electricileit te betrekken van dc Ge meente Delft, die zich vciiiindt tot dat tijdstip electriciteit to leveren van de soort •en in den omvSa,ng hieronjder nader vastge steld. De termijn gaat in uiterlijk don lsten Juni 1913. Hoeft 5 jaar voor 'den afloop vanilon termijn geen sclrriftolijto opzegging door een dor partijen plaats gehad, dan is deze overeenkomst stilzwijgond verlengd tot vijf jaren na den dag waarop opzegging door oen der /partijen zal plaats hebben ge luid. De olectricitoit zal zijn draaistroom van gelijke hoedanighoid als do draaistroom welko in hot Delftscho laagspanningsnet be schikbaar is, en zal dus o. a. 50 perioden per seconde en ongeveer 220 volt driehoek- spanning bezitten. Zonder toestemming van Burgemeester en Wethouders van Delft mag de grootste gelijktijdig voorkomende belasting een waarde van duizend (1000) kilowatt niet overschrijden. Binnen de toegestane grenzen wordtj over macht uitgezonderd, goede levering verze kerd. Art. 3, De Gemeente Schiedam waarborgt de gemeente Delft, dal noch door het Schie- damsche net, noch door de daarop aange sloten verbruikers een hinderlijke invloed zal worden uitgeoefend op de spanning in de Delftsche installaties, en verbindt zich, indien zoodanige hinder onverhoopt mocht ontstaan, dien door het nemen van doeltref fende maatregelen onmiddellijk te doen op» houden. Art. '4. De Gemeente Schiedam betaalt voor lederen verbruiker aan de Gemeente Delft, ,op grond van de aflezingen der door en vanwege de gemeente Schiedam in iedere installatie te plaatsen verbnriks- en fnaximummeters, hetgeen de verbruiker zou zijn verschuldigd, indien zijn verbruik werd berekend volgens de D.elftsc-he verordening, regelende de voorwaarden voor de leve ring van electriciteit door het Gemeente Electriciteits Bedrijf te Delft, verminderd met vijf en veertig (45) procent, evenwel met dien verstande, dat niet minder dan twee (2.0) cent voor elk verbruikt resp. gegarandeerd kilowattuur zal worden be taald bij levering volgens dubboltarief en verminderd met veertig (40) procent bij levering volgens abonnementstarief. Heeft ingevolge art. 10 van deze over eenkomst door de gemeente Schiedam leve ring plaats tegen een lageren prijs aan een verbruiker, welke tien duizend (10,000) ki lowattuur of meer per jaar garandeert, dan betaalt de gemeente Schiedam voor dien verbruiker aan de gemeente Delft, hetgeon deze verbruiker naai' het oordeel van Bur gemeester en Wethouders van Delft inge volge bijzondere overeenkomst aan het Delftscho Electriciteits bed r ij f op datoogerr- blik zou betalen, indien hij rechtstreeks aan het net van de Gemeente Delft werd aangesloten,' verminderd met dertig (30) procent, evenwel met dien verstande, dat niet minder dan twee (2.0) cent voor elk verbruikt resp, gegarandeerd kilowattuur zal worden betaald. De gemeente Delft is gehouden den op deze wijze voor een bepaalden verbruiker vastgesteldc-n prijs te handhaven voor. den tijdj gedurende welken de gemeente Schie* dam zich dientengevolge ten opzichte van dien verbruiker heeft verbonden, echter niet langer (dan tot hot eindigen dezer overeen komst. De bepaling van het tweede lid van dit artikel kan door Burgemeester en Wethou ders van Delft eveneens worden toegepast, op die instellingen van de gemeente Schie- danij waarvoor laatstgenoemde een jaarver bruik van tien duizend (10.000) kilowatt uur of meer garandeert. Art. 5. Indien de gemeente Delft zich door de aanwijzing van een meter bezwaard acht, zal de gemeente Schiedam haar in de ge legenheid stelten dezen te doen ijken; in dien 'bij dit onderzoek blijkt, dat de meter meer dan 4 procent afwijkt, zal deze door en vanwege de gemeente Schiedam door een anderen worden vervangen. De aanwijzingen, der afgeloopen maand zullen alsdan worden gebruikt met inacht neming van de uitkomsten der ijking. Wanneer door de eon of andere oorzaak do gegevens,- noodig voor de vaststelling van het door do gemeente Schiedam ver schuldigde, niet uit de aanwijzingen der meters kunnen worden berekend, geschiedt die vaststelling naar billijkheid met inacht neming van allo bekende gegevens, zooals: het verbruik in het overeenkomstige tijdperk van het vorige jaar, de meteraanwijzingen in do voorafgaande en opvolgende tijdper ken j enz, Art. 6. De gemeente Schiedam garan deert aan de gemeente Delft gedurende de eerste tien contractjaren in elk jaar een stroomverbniik van 600.000 K.W.U. in het eerste bedrijfsjaar en in elk volgend jaar telkens 50.000 K.W.U. meer, gemeten in hot hoogspanningsstation in de gemeente Schiedam, Dc gemeente Schiedam zal voor elke K.W.U. welke in eenig jaar minder wordt gebruikt dan is gegarandeerd, twee cent iaan de gemeente Delft betalen, met dion verstande, dat voor niet meer dan 200.000 K.W.U, per jaaï behoeft worden betaald. Art. 7. De betaling van hetgeen voor ver bruikte electriciteit of uit anderen hoofde op grond van deze overeenkomst is ver schuldigd, geschiedt maandelijks, binnen twee weken nadat de rekening door do ge meente Delft is ingezonden. Hetgeen in een contractjaar aan de in art. G vastgestelde garantie mocht Ontbreken, wordt betaald binnen twee weken na indie ning der pa afloop van dat contractjaar in te zonden rekening. Art. 8. Het hoogspanningskabelnet op het gebied van de gemeente Schiedam, wordt, voor zoover het electrisch gedeelte betreft, vanaf do Schiedamsche grens; volgens dooi; de Collegos van Burgemeester en Welhou- dors van boido gomoenten vooraf goed to keuren ontwerp; door de gemeente Delft aangelegd en zoolang dc overeenkomst duurt door haar ondorhoudon, een en ander even wel voor rekening van do gemeente Schie dam, welke zich verbindt zoolang de over eenkomst duurt, dc- gelroelc behandeling van het hoogspanningskabelnet aan de gemeente Dolft over te laten on er niets aan te veran deren noch er eenige werkzaamheden aan te verrichten. Do weg, waarlangs de Delltsche hoog spanningskabels de gemeente Si hiedam bin nentreden, wordt, na overleg rnel lluige- meesler en Wethouders van Schiedam, door Burgemeester en Wethouders van Del 11 be paald. Tot het hoogspaimingskabelnet wenden in deze overeenkomst ook gerekend te be hooryn do transformatoren en alle hoog- spanningsinrichtingen. De gemeente Schiedam geeft aan de ge meente Delft alle mogelijke gelegenheid tol het onderhouden en tot bet verder behando len, van het hoogspanningskabelnet. De gemeente Schiedam "zorgt voor de eventueel noodige vergunning voor het aan leggen, hebben, gebruiken en onderhouden der hieronder vallende inrichtingen. Het hoogspanningskabelnet, dal zich op het gebied van de gemeente Schiedam he vindt, is en blijft het eigendom dier ge meente. Het in dit artikel bepaalde is eveneens van toepassing op uitbreidingen van het hoogspanningskabelnet. Bij liet eindigen dezer overeenkomst, zal do gemeente Delft de verbinding tusscben bet Delftscho en hot Schiedamsche net bij de gemeenschappelijke grens van het bezit der kabels verbreken. Art. 9. Zegt de gemeente Schiedam de overeenkomst op, dan moet zij het op den dag van beëindiging nog niet atgeschrevcne op het door Delft ten behoeve van Schie dam en buiten Schiedam gelegde hoog spanningskabelnet aan de gemeente Deitt vergoeden, en wordt dit hoogspanningska- benet het eigendom! van Schiedam, tenzij de gemeente Delft het hoogspanningskabel- net wil behouden, in welk geval do ge meente Schiedam het een derde deel van het op den dag jan beëindiging nog niet afgeschreveno op het door Delft ton be hoeve van Schiedam en buiten Schiedam gelegde hoogspanningskabelnet aan de ge meente Delft vergoedt. Wordt do overeenkomst betreffende do levering van water door Delft opgezegd, darr zal, wanneer Schiedam de overeenkomst betreffende de levering van electriciteit bin nen een jaar opzegt, nadat haar de op zegging van de eerstgenoemde overeenkomst is medegedeeld, Schiedam ontheven zijn van de verplichting ia het eerste lid van dit artikel, alsof ook de opzegging van het tegenwoordig contract door Delft was gedaan. De in dit artikel genoemde afschrijvin gen zullen b'edragen 2Va per jaar van hot aanleg-kapitaal en worden gerekend rente op rente tegen 4 To te zijn belegd. -Art. 10. De gemeente Schiedam verbindt zich de electriciteit aan haar verbruikers niet te leveren beneden liet door do ge meente Delft voor de aan haar net aan gesloten verbruikers vastgesteld tarief. Voor een verbruiker, die tien duizend (10.000) kilowattuur of meer per jaar ga randeert, mag zij evenwel lagere prijzen berekenen. De dan. te berekenen prijs be hoeft echter in elk bijzonder geval do goedkeuring van Burgomecster en Wethou ders van Delft, die dus goedkeuring kun nen weigeren o, a. indien naar hun oordeel de bijzondere prijs voor den verbruiker gun stiger zou zijn dan in overeenkomstige ge vallen voor een Delftsche verbruiker bij bijzondere overeenkomst zou zijn vastge steld. Art. 11. Do gemeente Schiedam mag de aan het Delftsche net ontleende electri citeit zonder goedkeuring van Burgemees ter en Wethouders van Delft niet buiten haar grenzen leveren. De gemeente Schiedam verbindt zicli aan do gemeente Delft op aanvraag het recht to- verleenen om in en onder den openbaren gemeentegrond of hot openbaai gemeentewator, electrische kabels voor de levering van electriciteit aan derden bui ten het gebied dor gemeenten Delft 1 m Schiedam te leggen en te hebben. 'Deze vergunning zal worden verleend on der ide volgende voorwaarden: a. door do gemeente Delft worden ten behoeve dezer kabels geen werkzaamheden in, onder of boven den openbaren gemeen tegrond of hot openbaar gemeentewater in de gemeente uitgevoerd, dan nadat Burge meester en Wethouders van Schiedam daar toe hun goedkeuring hebben verleend. Do hieruit voortvloeiende kosten aan eigen dommen der gemeente Schiedam, evenals aan eigendommen van derden, komen ten laste van de gemeente Delft. De gemeente Schiedam behoudt zich voor deze werken zelf voor rekening van do gemeente Delft uit te voeren. b. de gemeente Delft vrijwaart dc ge nicente Schiedam wegens verantwoordelijk heid voor mogelijke schade van 'derden ontstaan door den aanleg, do aanwezig heid, het onderhoud of do exploitatie dczei kabels. c. soortgelijke vergunning zal op ver langen van de gemeente Dolft voor min stens vijf en twintig (25) jaar worden ver- leeridi Art. 12. Desverlangd' belast de gemeente Dolff zich met hot ijken en de reparatie van clcclriciloilsmotors, welke de meen to Schiedam voor haar vorbruikL bezigt, een on ander voor zoovor bet la.' boratoriunr van hot Gemeente Elected- teitsbodrijf daartoe is ingericht oir zijn. por^ sonoel daartoe in staat is, en voor reton uing van de gemeente Schiedam, Art. 13. Do gemeente Delft is niet tot ccnigorlei schadevergoeding 0f schadeloos stelling gehouden, indien 'de levering van electriciteit, door welke oorzaak ook, irtbcht worden belommerel of verhinderd, ook niet indien aan of dom het hoogspanningen- balnet en hetgeen daarmede samenhangt eenige schade mocht ontstaan. Art. 14. Geschillen, die over do uitvoe ring, uitlegging, toepassing of aanvulling dezer overeenkomst ontstaan, zullen wor- -alen onderworpen aan hot oordeel van tvre* deskundigen, waarvan 'door ieder der par tijen één benoemd, wordt. Zoo deze 'deskundigen, niet tot overeen stemming kunnen komen, zal aan 'den heer Commissaris dor Koningin in deze provin cie de aanwijzing van een derden deskun- dige worden verzocht, welke alsdan mes do beide eerstgenoemde deskundigen bij meerderheid van stemmen een voor par tijen bindende uitspraak' geeft, Gisteren is door een winkelier in goud en zilverwerken, welke h\j ten verkoop in commissie hoeft, aangifte gedaan, dat hij-' uit zijn winkelkast vermiste verschillend^ f doublé-, gouden- en zilveren voorwerpen, zonder eenige aanwijzing te kunnen doen omtrent dion diefstal. Do politic stelleen Onderzoek in. Een vrouw in de Gorzen heeft bij do po; litie aangifte gedaan, dat zij uit een kast in haar woning een porternorinaie met geld vermist. Een onderzoek wordt door de politio ia- gesteld. Bij een werkwillige, aan den Rotterdam- sclien dijk wonende, is gisteravond met een steen een ruit ingegooid. AGENDA. 'leden on volgende dagen. Schiedamscha Bioscoop, 8 uur. Voorstelling, Heden en volgende avonden. Circus Variété. Specialiteiten-programma. Heden ion volgende avond™ Casino, 8 u. Specialiteiten-programma. 2 Oct. Tivoli Schouwb., 8 u, Naderl. Tooneel. Do Klucht der IVjaar- beid. 3 Tivoli Schouwb. 8 u. liet Too neel. De vijf Fiyurkforters. 3 Groote Schouwburg, 8 u. V/knor Operette. Eva, 4 Geb. Spoelingvereeniging, 8 uur. V. P. N., A£d. Schiedam. Leden vergadering. 4 Groot© Schouwburg, 8 uur. Pri- Merose. Siunst en Wetenschap. •sliet Volk", Het orgaan dor S. D. A. P. bestond gis teren 121/j jaar. De partijgenooten, daar toe door hot blad opgewekt, zorgden voor een practisch geschenk: in 14 dagen wor den 'ruim 3000 nieuwe abonnés aange bracht. Van vele zijden ontving het blad blijken van belangstelling. Het redactie bureau waa versierd met gioen en roode bloemen;kran sen en telegrammen kwamen in grooten getale in, verder een reuzentaart en een kolossale Sinterklaas-vrijer van „De Dage raad", onder bijvoeging van „iets zoet» na heel veel zuurs en bitters", wat vermoe delijk beteekent, dat het blad dit onder vond, in plaats van te lezen gaf LouisBouwmeester naar Londen, Louis Bouwmeester beeft mot het «Co- liss-eum" te Londen, thans een contract afgesloten voor een 'reeks voorstellingen in „De Groep". Eenige Engelscbe ni listen zullen het met hom opvoeren. Rechtzaten. Rotterdamsche Rechtbank, Gisteren stond o. a. terecht do 25-jarige glasarbeider P. S., te Schiedam. Hom was ten laste gelegd, alhier op Woensdag 28 Augustus M. Nieuwstenten, oveneens glas- arbeider aldaar, gewelddadig te hebben gestompt. Beki. ontkende en zeide, Nieuwstenten dien dag zelfs niet te hebben gezien. Deze deelde mode, niet tot de stakers te belmoren, die op hom en de anderen die doorwerkten, verstoord waren. Op 28 Aug. bevond get. zich met zijn broeder en v. d. Beek in de Plantage, waar twee groe pen slakeis kwamen slaan rondom de bank, waarop het drietal gezeten was. Get- en zijn kameraden stonden op en ging011 ',oW' Toen zij de Plantage luidden vctlaten, zag get. den bok], staan, die naar hem too kwam en liem een slomp in bet gri-1fV to0luacht. De broeder van Xieuwstralen1 on got. v. (I. Beek bevestigden deze verkla ring. De mishandeling zou volgens Nipuwstra* ten zijn gepleegd des avonds 0111 half ach Beki. was, zeide bij, op dien tijd mms ou een gel. ii décharge deelde mede, he»1 omstreeks acht uur te hebben gespreten bij do muziek aan de BroersvesL. Een tviee do get. ii décharge verklaarde, °P Woensdag zich met beki. den geheolen ag to Vlaardingen te hebben bevonden. Er of na zeven uur rvaron zij terug geke.nl, jot\

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 2