to benoemen, om met het uitvoerend comité 'deze begrooting nog eens goed. to onderzoe ken, alvorens vast te stellen. De heer .1. B. Hillen, ter vergadering aan. iwezig, verklaarde zich, op een desbetref fende vraag bereid, in dit comité plaats te nemen. Aan het uitvoerend comité werd overge laten leden voor do finaneieele remissie te benoemen. Van twee ministers en één kreeft. Onder dit hoofd schrijft de „Vaderlan der" „De lozer laclie niet om het opschrift, de zaak is ernstig genoeg. De kreeft, dit 'door lekkerbekken zoo gewaardeerde scbaal dier, is de aanleiding geworden tol. een diep gaand meeningsvversclül Insschen minister Talma en minister Kolkman. De heer Kolk man heeft in zijn nooit misprezen tarief-ont werp de kreeft als buiteniandsch product met een hoog procent heiast, zijnde een luxeartikel voor de verwende tongen van fijnproevers, terwijl bet edele schaaldici naar de medcdeeling van' Zijtic Excellentie bijna uitsluitend wordt geïmporteerd. „De heer Kolkman schrijft ter verdediging van zijn invoerrecht op bladz. 96 van bet Tariefverslag „Het is niet denkbaar, dat zich op de Zeemvsche stroomen een kreeftenteelt zal ontwikkelen, en kreeften zullen wel steeds .van 't buitenland moeten worden inge- voerd." „We slaan nu de begrooting van hoofd stuk X der Slaatsbegrooting, dus van het departement van minister Talma, eens op. Op bladz. 8 van het ontwerp van wet le zen we: Uitgaven ter bevordering vnn den kreeftenstand in kustwateren f 4000. „En op bladz. 12 en 13 van de Memorie van Toelichting wordt den volke kond ge daan. 'dat de kreeftvisschcrij 'in de Zeeuw- 'cche wateren na 1900 al niet onbelangrijk was en dat thans de kreeften met buiten gewoon aanpassingsvermogen blijkbaar toe gerust, de steehbestortingen langs de Zeeuw- sche oevers als rotsen beschouwen en er hun domicilie hebben opgeslagen-. „Voor de kreeftenteelt wordt daarom f 4000 subsidie gevraagd. „Booze tongen beweren', dat men den hoer Kolkman rood als een kreeft het depar tement van zijn, coilega heeft binnen zien gaan, omdat de kreeftenhistorie de men scben moet doen gelooven, dat zijn ta ricfontwerp zonder behoorlijke kennis van ide feitelijke toestanden in elkaar is gezet' „De minister heeft één troost; de coalitie merkt zoo iets toch niet!" De kanalisatie van de Mans. De Antwerpschc Kamer van Koophan del heeft, volgens de „Neptune", van haai voorzitte., den heer Corty, belangrijke me dedeelingen ontvangen omtrent den uitslag van de onderhandelingen van de Neder- landsch-Belgische Commissie voor do ka nnlisatie van de Maas. De Belgische commissie heeft als voor waarde tot de kanalisatie gesteld: lo. 'net graven van een kanaal van Ant werpen naar den Rijn door Ned. Limbing 2o. liet aftappen van water uit de Maas om het nieuwe Ooster- en Noorder-ka na lou net van België te voeden. De Nederlandsche leden zouden daarmee accoord gegaan zijn en in beginsel toe gestemd hebben om voor het Rijnkanaal het tracé via Bocholt en Venlo te gebrui ken, waarbij met het oog op de vergroo ting, de gekanaliseerde route zal mogen gebruikt worden, die thans van Antwer pen tot Venlo nabij de Duitsche grens be staat. Verder zou de commissie het er over eens zijn, dat er een nieuw kanaalpantl van Venlo naar de Duitsche grens moet worden gegraven. Dir. bel., Invoerr. en Acc. Bij den dienst der directe bel., invoerr. enz., zijn: ■Benoemd: .Ingang 16 dezer: K. 11. Meijer, tot tijdelijk kommies to water 2e kl. aan boord van vaartuig No. 1 amb. rcch. Ie afd. Ingang I November: A. ,W. Soetlioudt, tot rijkski. 3e kl. ter ins'p. Zutphen; thans part. klerk aldaar, J. C. Hamve, tot rijks klerk 3e kl. ten kant. Doetinchem (tijd thans part. klerk ten kantore Sittard; A. La bric, tat kommies 3e kiasse te Lobith; J. Dusseljeetot kommies 3o klasse te Lo bith; C. Vermaas, tot tijd. kommies Ie ■water 2e kl. aan boord vaart No, 3, amb. recherche 2e afd. Bevorderd: Ingang 1 November: L. J. 'Arons, van rijkski. 3e kl. te Doetinchem, tot rijksld. 2e kl. ten kantore te Wormer- veer. 1 Verplaatst: ingang 1 Novemberde kom mieze tl 2e kl. A. J. v. d. Zande, van Roer mond naar Areen (gremsk.); G. Voslam her, van Valkenswaard naar Enkhuizen; J. B. Overgooi-, van Niemvveen naar Maas tricht (b. d.); H. J. Welp, van Cuijknaar Nicuwvecn; kom. 3e kl. R. de Groot van Laude naar Enschedé (g. en 1.). Ingang 1 December: P. Dik, kom. 2e kl;, Van Bcllingwokle (gr.) naar Nieuwe Po- kela, I f i Is eervol ontslag verleend: ingang 1 Ja nuari 1913 aan-.'J. W. F. van der Spek, rijksklerk le kl. te 's Gravenhage, D. B., 3e kantoor. 1 De rijksklerk 2e kl. H, J. Dronkers, on do rijksklerken 3e kl. J. F. Iloogcnstraateii en A. Bar Jok, werkzaam aan do inspectie Amsterdam D. B. 3e afd. worden gerekend mot ingang van 1 .dezer te zijinj geplaatst aan do inspectie D. B. 1ste afd. aldaar. De rijksklerk 3e kl. J. B. .1. M. Derks, tijdelijk werkzaam aan de inspectie D. B. 1ste afd. te Rotterdam, wordt met ingang van 1 November definitief aldaar werk zaam gesteld. (,,\Vbl. v. d. Adm. d. dir. bel., inv,. enz.") „De Post". De Nederl. Bond van Post- en Tolegraaf- beambton „De Post", zal op Zondag 27 October in 18 plaatsen des lands open bare vergaderingen houden, ten b'elange van de noodzakelijkheid van loonsverhooging. Voor de Ring ,,'s-Gravcntmge", omvat tende de afdeclingen Delft, 's-Gravenhagc, Leiden, Gouda,. Schevcningen, Schoonho ven, Wcstiand en Zoetcrnicer, die zijn ver gadering houdt des avonds 7 uur in hel Bondsgebomv van Haagschc Vereenigingon, aan den Ged. Burgwal, te 's-Gravonhage, zullen als sprekers optreden de heer D. do Klerk, lid der Tweede Kamer, met een nader te bepalen onderwerp, en de beer G. J, v. d. Jagt, van Amsterdam, met het onder werp: „Onze positie". VLAARDÏNGKN, 21 October. Donderdag 7 November zal in do Remonstrantscho kerk een concert gegeven worden door mevr. Van Linden van den IleuvellVer- ploegh Chassé (zang), den heer J. van dei Ileul (orgel) en den heer J. G. Litzau, van Rotterdam. OVERSCÜIE, 21 Oct. Zaterdagmiddag had de auto- en rijwielhersteller Knoops, wonende Middensteiger te Rotterdam, een oud knechtje van hem opgedragen een auto schoon te maken. Nadat deze aan die op dracht had voldaan, kreeg hij de lust om met een kameraadje in do auto een pleizier- tochtje naar O verschic te maken. De heen reis ging uitstekend, doch op de terugreis oven buiten het dorp, geraakte hij aan den Rijweg zijn stuur kwijt doordat hij voor een wielrijder wilde uitwijken en reed pardoes de sloot in. Beiden wisten zich ongedeerd onder de auto uit te werken en kwamen met den schrik en een nat on bemodderd pak vrij, doch de auto die nog al bescha digd was, is eerst Zondagmorgen met takels uit de sloot gelicht. STADSNIEUWS. Op de voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan school D (hoofd de heer J. Ilage), zijn' geplaatst de heeren: 1. J. H. Romijnj te Maarsbergcn. (gem. Maarn); 2. M. Troost, te Oostvoorne; 3. D. Hoek, te Oud-Beierland. Bij het te Rotterdam gehouden examen vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek is o. m. geslaagd de 'lieer Ph. v, d. Most, van hier. Door de heeren Houtman, Koopmans en Bis is oen amendement ingediend om in de verordening lol wijziging der verorde ning regelen'de de salaris-en van onderwij zers en onderwijzeressen hij hel openbaar lager otiderwij- de periodieke verhoogingen voor do (mannelijke) onderwijzers te ver- lioogen, zocalal de vei hoogingon zullen zijn: na 2 jaren f 1.00, na -1 l' 100, na, (i, 8, 10, 13 en 10 jaren telkens I' 50. Vonrls oen amendement om in hol voor stel helretïende de regeling der salarissen van leeraren hij het iloogor- en Middel- wijs in art. 2 to laten vervallen: b. voor den leeraar in handteokenen f. 105, waar door deze zal komen onder wat mi is c. voor andere leeraren f 150. De aangeslagenen in de Rijksbelasting op bedrijis- en andere inkomsten over dit jaar, die nog niets betaald hebben, zullen in het begin der volgende maand wor den vervolgd. Betaling kan geschieden des Maandags, Dinsdags, Woensdags en Donder dags, van 's ochtends 9 tot namiddags 2 uur, Lange Haven 67. „Knust aan Let, Volk". In do nieuwe concert- en schouwburgzaal Odéon zal door de yerceniging „Kunst aan liet Volk" een tooneclavond gegeven worden op Woensdag 13 November a.s.,- waarbij het Rottcrdamsch Tooneol Gezelschap, Di rectie P. van Eysdcn, een nader vast te stel len stuk zal opvoeren. Do openingssoiree in Odeon, zal mor genavond plaats hebben. De uitnoodigingen daarvoor zijn verzonden. Onder den titel „Eerst zien en dan?" is er een boekje met .„eenigo illustraties van den arbeid van het Leger des Heils in Nederland uitgekomen. .Behalve een kort wooid vooraf van 'kommaridant W. Itidsel waarin hij> o. a, zegt, dat van 19 dezer tot 2 November over geheel Nederland „de nationale aanvrage" zal gehouden volden om' f 40.000 voor 't werk van 't Leger in ons land bijeen +e brengen on, een blad. zijde cijfers, bevat 't boekje slechts foto's dio echter een welsprekend getuigenis af leggen van het omvangrijke en eerbied waardige werk, dat bel Leger des Jloils Inci te lande verricht. Hedenmorgen omstreeks 11 uur is een sleeperswagcui in aanraking gekomen met den lantaarnpaal die bij de brug over 'de Korto Haven aan de zijde der Lange Ila,- ven staat. Het gevolg was, dat de wit porse leinen plaat naar omlaag kwam en 'daarbij 'het 'glas, het kousje on een ruit brak, Ook' oen paal die daar stond, moest hel 'Ontgelden en brak bij den grond af, terwijl de 'lantaarnpaal los stond, doordat in don grond een stuk daarvan is afgebroken. Dadelijk is een andere lantaarn geplaatst, ,tlio reeds hedenavond, thans met een rond glazen kap, dienst zal doen. Zaterdagavond is een 7-jarige man door een bakkerswagen in het Brocrsveld aange reden en gevallen, tengevolge waarvan hij verwondingen opliep aan neus en knie. Een bewoonster in de Polderstraat, heeft bij Vlo politie aangifte gedaan, dat Zaterdag avond 2 ruiten van haar woning waren vernield. De vermoedelijke daders zijn be kend. Een veehouder, wonende in den 's-Gra- velandschon polder, heeft bij de politic ken nis gegeven dat een roeiboot, die iu do Schio voor zijn woning lag, was verdwenen. Ge bleken is, dat cenige jongens die boot had den weggenomen om te spelevaren; zij is in Oversehie teruggevonden en aan den eige naar weer teruggegeven. Gemeeutebegrootlng. MEMORIE VAN ANTWOORD op hot verslag vim het onderzoek dei Gem een te-B eb rooting voor 1913 in do afdeclingen van den Ge meenteraad. A 1 g e m o c n e l i e s e h o u w i ngc n. Hoewel erkend moot worden, dat de t'jd tusschcti de uitreiking der begrooting en de behandeling in de afdeclingen altijd kort is, vertrouwen wij, dat de besludeering e,n de bespreking de leden ook thans weder in de gelegenheid hebben gesteld hun op merkingen te verzamelen en in de sectiever gadering te berde te brengen, zoodat zij zich bij de behandeling in de openbare vergade ring tot deze kunnen beperken. UITGAVEN. Volgnummer 77. Kosten van hot onder houden en schoonhouden van 't gebouw of vertrek, bestemd door de Vergadering van den Raad on van Burgemeester en Wethou ders en voor de Secretarie der Gemeente. Wat 'de opmerking aangaat naar aanlei ding van de voorgestelde vernieuwing mei verplaatsing van de binnentrap van het Stadhuis, moeten wij er op wijzen, dat, waar men zich met het Stadhuis nog kan behelpen, 'de 'finaneiccle toestand der Ge meente niet 'toelaat voor een nieuw Stad huis aanzienlijke sommen te besteden, welke voor andere groOtero belangen zoo dringend noodig zijn. Volgnummer 82. Kosten van aanplakken en omroepen. Cementen aanplakborden bestaan aan bel Nieuwsticht, de Politiewacht Iloofdslraat, Gewit Verboonstraatj Broei svest. Ovcrschio- sche plein en Vlnardingerpooi t Houten bor den zijn geplaatst in de Dwarsstraat, Lange Nieuwstraat, Oranjestraat en Dnmlaan. Deze laatste zullen, als ze vernieuwd moeten w union, zoo mogelijk ook iu cementen wor den veranderd. Uitbreiding van het aantal aanplakborden is tot nu toe afgestuit op de moeilijkheid om daarvoor een geschikte plaats te vinden. De kosten van een cementen hord bedra gen 170.ii CS0.terwijl die van een zuil zeker 25 °o hooger zijn. Wil men een zuil op het Hoofdplein plaat sen, dan zal dus deze post, die slechts f 100.— bedraagt, daartoe verhoogd moe ten, worden. Volgnummer 87. Kosten voor het opma ken 'der notulen van den G noenteraad. Naar aanleiding van de opmerking, ge maakt omtrent liet verslag van de hande lingen van den Raad, komt het ons voor, dat hier geen roden is voor een algemeeno klacht, 'doch dat men dergelijke bezwaren kan doen gelden bij de rivisie en desnoods bij 'de behandeling in den Raad. Hoofdstuk III, Afdeeling I. Volgnummers 106 en, vlg. Kosten der Politie. Waar 'de inwendige dienst der Politie o. i. een 'zaak is nóch van den Raad, nóch van 'Burgemeester en Wethouders, maar uitsluitend van den Burgemeester, komt hel ons gewenscht voor, dat wij ons van hot geven van advies inzake do oprichting va,n een 'scheidsgerecht voor do Politie en diöt gebruik van den gummistok onthouden. De beperkende voorschriften van cle ver ordening ter regeling van het verkeer op de wegen in de Gemeente in verband mei het gebruik van motorrijtuigen en rijwie len gelden, volgens art. 9 dier verordening, niet ten aanzien van motorrijtuigen en rij wielen, overeenkomstig de bevelen der over heid in het belang der openbare orde, vei ligheid of gezondheid in gebruik. Wat de plaatsing aangaat van een wacht huisje voor do Politic in de omgeving van Go Koemarkt, do behoefte aan gelegenheid tot voorloopigc bewaring van gearresteerden wordt aldaar wel gevoeld. De aandacht blijft oj) dit punt gevestigd. "Wanneer een 'goede oplossing wordt gevonden, zullen voorstellen, worden gedaan. Volgnummer 107. Bclooning van do in specteurs, dienaars cn verdere beambten van politie,, mitsgaders van de veld wachters. Hoewel met .ontkend kan worden, dat cr bij ,do nu gelukkig geëindigde werksta king bij do glasfricken, ongerechtigheden zijn voorgevallen,- mag met voldoening wor den goconslatccrd, dat do orde zonder po litiebijstand van buiten is kunnen bewaard worden. Do taak der politie, dit moet worden er- kond, werd zeer verlicht door het halen en brengen van werkwilligen per auto. Die taak is wel zwaar geweest, doch niet te zwaai'. Een gratificatie is echter alleszins billijk cn zal worden voorgesteld. Ook beeft de staking wel beslag gelegd op veel personeel, doch voor behoorlijk toezicht in de andore gedeelten der Ge- meonlo kon steeds worden gezorgd. Gelijk ten vorige jare is herinnerd, be oogt 't reorganisatieplan der Politie uitbrei ding van het aantal agente: lc on 2e klasse tol 46, met afschaffing van de agen ten 3e klasse. Bij de begrooting voor het loopendo jaar word ecu vermeerdering van het aantal agenten met 5 toegestaan, mot hot uitsluitend doel meer surveillance te kunnen doen houden. Daardoor is voors hands reeds een gewenschte verbetering verkregen. Een voorstel tot verhooging van do trak tementen der politieagenten heeft Uw Raad reeds boieikl. Naar aanleiding van hot op gemerkte omtrent de bezoldiging der recher cheurs, zal naar hun positie elders wor den geïn fonniead. Volgnummer 115. Belooning cn premiën aan brandmeester en brandspuitlicden. Art. 4, le licl der Verordening tegen brandgevaar schrijft voor dat de schoor- stoencn eenmaal per jaar moeien worden geveegd. De bedoeling is in den schoonmaaktijd do ingezetenen door aanzegging huis aan lmis aan dozo verplichting te herinneren. Volgnummer '11S. Onderhoud der lan taarns cn verdere kosten der verlichting, liet aansteken met de hand heelt he groole nadeel, dat het te lang duurt, n.l. on geveer 40 minuien tusschen aanvang en eiiule. Door het opstellen van automatische ontstekers is hieraan tegemoet te 'komen. Do kosten van aanschaffing, onderhoud en afschrijving worden door de lagere uit gaven aan arbeidsloonen voor een deel teruggevonden, omdat men met een kleiner aantal lantaarnopstekers kan volstaan. Do tijden van aansteken en Idusschon worden tot nog toe van politiewege gere geld. Op verschillende plaatsen in do Gemeen te staan de lantaarns op le grooten alsland van elkander, altham» volgens de eischen die tegenwoordig aan de openbare vmlich ting allerwege worden gesteld, en die hoo ger zijn dan vroeger. Gedeeltelijk kan men hierin voorzien door opschuiven en bijplaat sen van lantaarns, zooals b.v. aan den Bui tenhavenweg, of door dubbele branders, in plaats van enkele branders te nemen, zoo als op de Hoogstraat, of door lichten van eenigc honderden kaarsen sterkte te plaat sen op grooteie hoogten boven den grond, zooals- aan de Broersvest bij de electrische tram. Er wordt naar gestreefd oni al naai de omstandigheden op do eenc of andere wijze geleidelijk de openbare verlichting in onze gemeente te verbeteren. Hoofdstuk IV. Kosten der plaatselijke zorg voor Volksgezondheid en huisvesting. Wij moeten toegeven dat de waterverver- sching van Noord- en Veilevest in den laat- slen tijd nog al eens te ivenschon heeft overgelaten. Toch mogen wij conslateeron, dat tegenwoordig de toestand bij vroeger vergeleken, in het algemeen zeer is ver beterd. Men boude in bot oog, dat bij' hooge rivierwaterstanden, gelijk wij dezen zonmr, evenals in dien van 1910, zoo veelvuldig gehad hebben, geen water van de Schie kan worden atgelaten. Wij kunnen echter verzekeren, dal dit be lang onze bizondorc aandacht heeft. Volgnummer 120. Kosten van de bouw- politio. Het beschrijven der woningen is reeds sedert eenigen tijd aangevangen. Alleen aan do hand van dio beschrijving en wanneer eenigermale een overzicht is te maken, van wat behoort tot de minst gewenschte wo ningtoestanden, kan van opruiming van krotwoningen gesproken worden. Wil men sucoes hebben, dan dient sys tematisch steeds hot slechtste opgeruimd te worden. In deze aangelegenheid grepen doen, komt minder gewenscht voor. Wil men van het beschrijven werkelijk nut hebben, dan dient men, wat eenmaal beschreven is, bij te houden. Daarvoor wansrht men het kaartonstel- sel in te voeren. Zonder nu in eens in do behoefte te voorzien, dient men een behoorlijke oplaag te laten drukken. De kosten van die eerste aanschaffing bedragen 350 en zullen vermoe del ijk voor 3 jaren strekkon. Is met de beschrijving zooveel bereikt, dat men zich oen denkbeeld kan vormen wat het eerst noodig is, dan zullen voor stellen worden ingediend. Volgnummer 126. Kosten van keuring van andere levensmiddelen. Het komt ons niet gewenscht voor de resultaten van het mclkonjdorzoek verder bekend te maken, daar verschillende le veranciers, wier melk ongunstige at wijkin. gen vertoonde, daarover onder handen zijn genomen. Wel kan worden medegedeeld, dat do resultaten van het onderzoek heb ben aangetoond, hoe noodzakelijk' een keu ringsdienst is. 1 Hetzelfde gekit natuurlijk van de andere hoofdvoedingsmuldolen. Dit onderwerp heeft onz'o volle aan,'dacht. Wij hopen te oenigor tijd een aannemelijk vjoorstol te k'uiinen; Hoed. j i Volgnummer 128. Onderhoud van hui zen, torens, poorten en dergelijke gebouwen v.por 'den openbaren' dienst bestemd, jniet in andere hoofdstukken begrepen. j Zooals de toelichting op do begroeting aan geeft is het do bedoeling oni het zooge naamde oliehuis bij den toren af te bre ken. Wenscbt men nog vorder te gaan en ook de Klokluiderswpninjg! te verwijde* ren, dan moeten wij' daartegen wiajirschu- won, daar wol is geconstateerd, dat juist cle kleino huisjes, die tegen een kerk aan slaan, het aanzien, van, zulk oen. gebouw verhoogen, Wordt vervolgd.) „De Dageraad". Voor de afd hier ter stede trad Zondag morgen op de heer J. do Wit, met het on derwerp: ;,Dc Mullatuli van België". Spreker begon met aan te toonen dat liet Belgische volk bij veel verschilpunten ook veel punten van overeenstemming hacl met ons, Noord-Nederlanders Zoo ook de strijd tegen het klericalisme in do 17de eeuw. Een der Belgische strijders, letterkundige en vrijdenker, met onze Multatuli overeen komende, - was Charles de Coster, en zijn hoofdwerk was Tuijl Uile spiegel en Lam me Goedzak. De geschiedenis dier dagen wordt hierin op meesterlijke wijze be schreven. Zeer mooi wist spr. do meest treffende gedeelten uit dit werk voor te dragon, hetgeen telkens met brokstukken uil cle algemecne geschiedenis door hem werd toegelicht. Duidelijk dcecl hij uitkomen, hoe reusachtig groot het bijgeloof cn boe wreedaardig cle folteringen waren, in die dagen. En vooral hoe cynisch dat door geestelijken en machthebbers besproken wercl. In het slot van het werk ligt do bolcekcnis dat men een levend volk nooit begraven kan, cn op den huidigen dag kan ;..uii zien hoe juist deze voorspelling is geweest. Zie do reusachtige demonstraues en zie clan tevens dat Vlaanderen nooit zal sterven. Ten slotte spoorde spreker aan hun te steunen, die het Vaandel van do gewetens vrijheid in onzen tijd hoog houden en zich aan-te sluiten bij de vereeniging „De Dage raad". Gereilde en verkochte onroerende goederen. Notaris: H. B. E. Blaisse. Verkocht: 19 October. Vijf woonhuizen en erve te Schiedam) in een gang aan 't Oude Kerkhof no. II11, 1012, 1017, 108 en 10e, kadaster Sectie B nos. 742, 740, 735, 733 en 732, samen groot 1 are en 7 centiaren met aandeel in de gang aldaar kad. Sectie B nos. 2202, in veiling pore. I i'350, perc. II. f320, perc. III f390, pore. IV. f420, perc. V. f 420. Gecombineerd verkocht voor f 1950. Een huis en erve te Schiedam) Broers- veld no 482, kadaste.r Sectie B no. 1034, groot 20 centiaren, in veiling f 480, daarvoor verkocht. Een huis en erve te Schiedam, Zijlstraat no. 42, met aandeel in de gang aldaar, ka daster Sectie A no. 618 en nos. 1495 en 1496 gedeeltelijk, in veiling f 900, daarvoor verkocht. Een caTé en. lerve met inventaris te Schie dam, Lange Haven no. 114, kadaster Sec tio C no. 154, groot 45 centiaren, in vei ling f2200,, verkocht voor f2525. Twee woningen en Erve to Schiedam, in een gang aan de Korte Haven nos. 342 en 343, kadaster Sectie C nos. 22S, 231 en 695, groot 75 centiaren, in veiling te zamen f 350, verkocht voor f 450. Een winkel en woonhuis met bakkerij cn erve te Schiedam, Visscherstraat no. 6, kadaster Sectie L no. 870, groot 75 cen tiaren, in veiling f2025, verkocht voor f 3000. Een huis en erve lc Schiedam, Spun straat no, 2, kadaster Sedtic L no. 670, groot 30 centiaren, in veiling f 480, daarvoop verkocht. Een huis on erve te Schiedam, Jlaga- straat no. 29, kadaster Sectio L no. 667, groot 69 centiaren, in veiling f910, ven kocht voor f 930. Een winkel- en woonhuis m'ot open plaats en erve te Schiedam', Itreupelstraat no. 46, kadaster Sectie B no. 2332, groot 63 centiaren, in veiling f 1720, verkocht voor f 1830. Een huis en erve tc Schiedam Reeren- straat no. 45, kadaster Sectie B no. 2265, groot 71 centiaren, in veiling f 1020, ver kocht voor f 1040. Drie panden ,mcl Open grond en er ve tc Schiedam, Noordvcstsingol nos. 91, 93 en 95, kadaster Sectie II nos. 684 en 706, groot 3 4 aren cn 39 centiaren, iri veiling f 15.000, niet verkocht. Notaris: W. A. v. Dolder. Een woonhuis en erve, mot tuin, tc Schie dam aan do Puuttcrshocksehestraat no. 44, groot ongeveer 183 centiaren in veiling f 2640, niet verkoeld. Een perceel bouwgrond, nevens vorig per ceel, breed aan do straat ongeveer 4 M. en diep ongeveer 18 M., groot ongeveer 72 centiaren, in veiling [465, niet ver kocht. Een dergelijk perceel Bouwgrond, nevens vorig perceel, groot 72 centiaren, in veiling f 495, niet verkocht. Twee woningen cn erve met gang en open grond, te Schiedam, aan de Ploegstraat nos. 15 cn 17, to zamen groot 110 centiaren, in. veiling elk f 1020, beide daarvoor ver kocht. AGENDA- Heden en volgende 'dagen. Schiedamsche Bioscoop, 8 uur. Voorstelling, lieden en volgende avonden: Circus Variété. Specialiteiten-programma.

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 2