Laatste Nieuws. brieven. in ontvangst genomen. van den 1 delnren to 's-Oravenliago, die verleden jaar boor E. Grullon, ;üs buitengewoon gezant j een verzoek heeft gericht tot den minister en gevolmachtigd minister van do Domi- nicaansche republiek bij het Nederland- sche ho!. _'_(„Stct.") Consulaire dienst. Bij Ivojiinklijk besluit is aan den heer [W. M. Uluyas, op zijn verzoek, eervol ont slag veiiecnd uit zijn betrekking van vice- consul der Nederlanden te Scilly en is hij benoemd tot ridder in do orde van Oranje- Nassau. Do zetel van het vice-cotnsulaat is ver legd naar Penzance en bij koninklijk be sluit is tot vice-consul der Nederlanden, aldaar benoemd, buiten bezwaar van 's lands schatkist, de 'heer II, H. Pezzaek, aan wiem in het Engelsch geschreven moet worden. Hot ressort van he-t vice-coimulaat om vat het gedeelte van het graafschap Corn wall, gelegen ten westen van een lijn van St. Agnes naar Lovo Bar, benevens do Scilly eilanden. Bjj Koninklijk besluit is do candidaat con sulair ambtenaar P. A. van Butting a Wi- ehers benoemd tot adspirant-vice-consul. '(„Stct.") Onderscheidingen, Bij Kon. besluit is, fcer belooning van hen, die zich hebben onderscheiden in het gou vernement Atjeh en oridorhoorigheden, hoofdzakelijk gedurende het jaar 1911; In de Militaire Willemsorde bevorderd tol ridder 'der 3de klasse, de Is te-luite nant van 't korps inarechaitsm II. J. feiuidi, en benoemd tot ridder der 4e kl. de kapitein der infanterie, jhr. J. J. Bo- reel, de Europeesche sergeanten van het korps marechausse A. F. A. E. von Gilsa en J. Kretz, en de Amboineesche sergeant der infanterie P. Latukonsina; benoemd tot ridder in de orde van Orartje-Nassatl, de is te-lui tenant van het korps marechausse H. Meijer; bepaald, dat bij afzonderlijke dagorders zoo in Indië als in Nederland, eervol zul len worden vermeld: de eerste-luitenant van het korps mare chausse J. van Ark.el, de onder-luitenant der infanterie A. H. C. Roelofs-en, de se dert gepensionneerde Europeesche ser geant van het korps marechaussee J. van do Mortel, de kapitein van dat korps F. P, A. van Gheel Gildeme-ester en de Euro peesche sergeant C. Vink en J. K. F. Ru- gebrecht, respectievelijk van de infanterie en van het korps marechausse. van justitie, om te komen tot wijziging van do Failüssomentswet, heeft aan de le den der Tweede Kamer steun te dezor zako verzocht. Mede is aan verschillende handolsvereem- gingen en Kamers van Koophandel, die nog geen instemming 'hebben betuigd mot het adres aan den minister, verzocht dit als nog te willen doen. („N. R. Ct.") Optochten verbod. De Rotterdnmseho Raad nam gisteren bet voorstel van B. en \Y\, betreffende het op tochtenverbod aan. met 23 tegen 17 stem men. Zsndbergon. Het bestuur van de Maatschappij „Zand bergen" heeft besloten zoo spoedig moge lijk over te gaan tot den bouw van een eigen Herstellingsoord voor zwakke, her stellende en prae-tuberculose weezen, naai aanleiding van de uitstekende resultaten, die by een gedurende mim twee jaren ge nomen proef te Nunspeot zijn verkregen. De plannen zijn gereed, het terrein om te bouwen, dat in alle opzichten geschikt ia, is door een grondeigenaar nabij Amers foort beschikbaar gesteld. De uitvoering van de plannen wacht, ft.otdat hel ver- cischtc bedrag, zijnde 30.000 gulden, bij een is. Voornoemde Maatschappij heeft dezor da gen een legaat ontvanger;, groot f 1000 van wijlen den heer P. E. II. Loenderts, te Apeldoorn. FssrdenvleeschhonwerHen. Men meldt ons uit Den Haag: Naar men mededeelt, hebben eenigo han delaren hier ter stede bet plan gevormd een naamlooze vennootschap op te richten tol het drijven van paardenvleeschhouwe- rijea met het doel lc kwaliteit paarden- vleesch te verkoopen tegen zeer verminderd tarief. Yoorloopig is eca kapitaal van 50 dui zend gulden gevormd. Kamerverkiezingen In 1918. Naar „Het Volk" meldt, heeft de S. D. A. P. in het district Hoogezand gecandi- deord voor de a.s. Kamerverkiezingen, don hoer H. Spiekman van Rotterdam. Geleibiljetten. Bij een resolutie van den minister van financiën is bepaald, dat in het vervolg één geleibiljet kan worden afgegeven, voor meer dan één soort van accijimgoed. Gelei biljetten voor vervoer van grdisti'teerd of van verscb vteeseh mogen echter nimmer betrekking hebben tot andere accijnsgoede- ren De Xarlefwet. Door de firma's de X. V. Houthandel, voorh. William Pont, to Zaandam; de X. V. Houthandel voorh. AHaus Co.. te Am sterdam; de N. V. Houth. voorin Bontoko- ning Aukos, te Amsterdam; de If. V. onder de firma Boot Co., t,e Amster dam; de H. V. onder de firma Van Wes sons Co., te Zaandam, allen importeurs van gezaagd hout, de N. V. Houth. voorh. Alberts Lzm Co., te Middelburg eu T. Dekker Jzn., te Zaandam, is aan de Tweede Kamer een adres gezonden, waar in verzocht wordt het onder no. 302 lett B voorgestelde recht op gezaagd hout niet goed te keuren. Bakhers-naehtarbeld. Het Nationaal pomité voor afschaffing van den nachtarbeid in het bakkersbedrijf heeft gistermiddag to Amsterdam voor het laatst vergaderd. De boeken en bescheiden van den pen ningmeester bleken in orde te zijn. Eon woord van hulde werd gebracht aan den heer G. Slagt, die 6 volle jaren lang onafgehroken en geheel belangloos hot pen ningmeesterschap heeft waargenomen. De heer Slagt bracht dank aan den heer v. Rwstirr., die als secretins zeker r"i ever- groote deel van de werkzaamheden heeft verricht, Chr. Hïst. Unie. Te Amsterdam is gisteren door de Chr.- Hist. (prov. N.-H.) een provincialen land dag belegd. Dr. P. J. Kromsigt, van Am sterdam, hield een referaat over „Christe lijke Staatkunde en de Schoolkwestie. Spr. bepleitte, dat op onderwijsgebied dé Unie een groote on groolsche taak heeft te ver vullen. Het is een ernstige grief van spr. èn tegen het ministerie-Kuyper èn tegen bet mi nisterie-Heemskerk, dat wel veel gedaan heeft voor het bijzonder onderwijs, maar niets voor het openbare. Het onderrecht moet ook op de van do overheid uitgaande scholen tot zijn recht komen. Het grond wetsrapport opent die mogelijkheid, doch dit zal nu ook bij algemeene wet moeten worden geregeld. (Daarna sprak mr. H. Verkouteren over het „kiesrecht". Volgens spr. heeft uitbreiding van het kiesrecht het groote, nadeelige ge rote. dat een demoralisatie onder dc kie zers komt. Ook op de candidaten zal hel de- moraliseerend werken. Een bedenkelijk ge volg van de kiesrcchtuitbreiding zal ook zijn uitbreiding van de •daabbemooiuig. Eenig debat volgde in besloten zitting. VLAAItDINGEX. 29 Nov. Dooi' tiet be stuur van het Vtiiaidingbcli \Vt-ikloozen- fopds, zal in 't vervolg limsetmiikomsl. wor den verleend om wetkgevers en werkne mers met elkander in contact te brengen in denzelfden geest als dit geschiedt, bij gemeentelijke arbeidsbeurzen. De ingekomen aanvragen zullen, zoo mo gelijk nog denzelfden dag, door middel van aanplakking, op uitsluitend voor dit doel beschikbare borden, ter kennis wor den gebracht van belanghebbenden. Inlichtingen verstrekken omtrent ge schiktheid, gedrag, enz. van werknemers zal echter niet plaats hebben. STADSNIEUWS. liep, zonder onheilen te veroorzaken. Dien tengevolge editor zal deze hut gedurende cenigen tijd niet gebruikt kunnen worden. Men hoopt in een 14 dagen de oven weer gemaakt to hebben,- waarna deze geleidelijk zal worden gestookt. Setileilains Mannenkoor „Orplioua". „Oiléon". Met medewerking van mejuffrouw Tons Brakkee, sopraan, te Rotterdam, gaf „Or pheus" gisteravond zijn cprste concert, in dit seizoen. Het programma vermeldde van twee koornummers „lo uitvoering", n.l. „To Dóum", van Verhulst, en „Le Chant des Matelots", van ïtadoux, wat na tuurlijk do belangstelling voor Hit concert ten goede kwam. Verhnlst's werk, waarmede weid. aange vangen, is minstens veertig jaar oud.-Voor do kerk geschreven, is het als zoodanig van een imposant karakter, 'doch ook als koomummor voor een degelijk gevormde vereeniging, is het voortreffelijk geschikt. Behoudens enkele gedeelten, welke lo lang zijn uitgewerkt en gerekt klinken, is het dankbaar uit to voeren, en voor aüc par tijen ia er te doen, on zoo 'bleek, dat Or pheus, zij het ook bescheidene, solistische krachten onder zyn koor telt en'die nu goed geslaagde diensten presteerden; het kwar tet, bij een gelukkiger uitvoering dan nu, kan zeker van grooler impressie zijn. Het koor bracht ziin taak mot bezie liny ten uitvoer, en zeker heeft deze stem mingsvolle muziek bij de gewijde woor den grooten indruk nagelaten. Van geheel anderer. aard is de tweede noviteit: le Chant des Matelots, van .1. Th. Radoux, toonkunstenaar en directeur der muziekschool te Luik, alwaar meerde re naamgenooten in hot Luiksche mu ziekleven wel bekend zijn. Zeer interessante, karaktervol beschrij vende muziekkunst, van soms weêke, wee moedige stemming, dan wéder van gees tige, pittige opgewektheid getuigende. Een wel geslaagd muzikale illustratie van het gedicht. De uitvoering van tiit zeer moei lijk werkje vereischt bijzondere geoefend heid, want de minste vergissing zou sto rend werken; voor een eerste uitvoering is die voortreffelijk gelukt; vast in rhyt- rnns en fraai van nuance 'en toon, is er veel succes mee behaald, en werd de moei te, hieraan verbonden, wel beloond. Nog zong het koor Jehovah", van Wou ters, waarschijnlijk een concoursnummer, meer moeilijk als boeiend en verder „Euter pe", van Heinze, een nog altijd gaarne gehoord mannenkoor, wel wat verouderd en soms door vele herhalingen wat gerekt, maar het effectvol finaio maakt alles goed. De sopraanpartij werd door mejuffrouw Toos Brakkee zeer glansrijk met frlsch, helder geluid ten gehoore gebracht; een zangeres, van uitnemende kwaliteiten en die ook m liederen (van Viotta, Ge org Rijken en Alex von Fielitz vooral) van haar voordrachtskunst en dictie de beste getui genis gaf. Het succes was volkomen en de mooie toegift dankbaar aanvaard. De hoer LimLarh heeft zich hoogst ver dienstelijk gemaakt door een uitstekend zorgvuldige klavierbegeleiding in do wer ken van Verhuist en ITeinze. terwijl te dirigent de soliste ter zijde stond. Dat alles zoo goed slaagde is ook nu weer aan de krachtige zekere en beproefde leiding van den beer Goorg Rijken te danken. Moge de uitvoeringen van Orpheus steeds de belangstelling behouden, wolko zij ver dienen. Deze avond gaf in dit opzicht een teleurstelling. AGENDA. Bij de (e Rotterdam gehouden examens vrije- eri ordeoefeningen is o. m. geslaagd rnej. A. Mulder van hier. Bij beschikking van den Minister van Justitie is benoemd tol onbezoldigd Rijks veldwachter alhier de opzichter van het Nieuwstieht, de heer P, West er veld. Tij K. B. van 25 Nov. 1912 i-j, mot hand having van Jiet besluit van heeren Ged. Op één Bond na hebben alle aangesloten L^utcn van Z.-R, verworpen het, beroep, vcreenigingen aan hun financieelo verplich tingen voldaan. De secretaris deed voorlezing van ver schillende brieven van patroons, die him steun toezeggen aan de nieuw op te rich ten vereeniging. Alen denkt omstreeks ludf Januari te Utrecht een vergadering te, hou den, waar tot definitieve oprichting van de nieuwe vereeniging zal worden besloten. Do ontwerpstatuten, daar te behandelen, worden door het Comité goedgekeurd,De heer v. Rossum meende om bijzondere're denen geen functie in do nieuw op te rich ten vereeniging meer to kunnen aanvaarden, doch zegde tot aan de oprichtingsvergade ring zijn medewerking toe. Do lieer Ilutter zal worden aangezocht om de leiding van die oprichtingsvergade ring op zich te nemen. ingesteld door den heer II. Jansen, te Schiedam, tegen een uitspraak van dat col lege van 23 Juli 1912, waarbij goedkeu ring werd verleend aan het plan van uit breiding, bedoeld bij art. 28 der Woning wet, voor hot noordelijk deel der gemeente Schiedam, vastgesteld bij raadsbesluit van 28 Nov. 1911. Faillissement. Door de Rotterdamse he rechtbank is he den in staat van faillissement verklaard J. T. 31. Nolet, koopman en eenig behce- rend vennoot der Commanditaire Vennoot schap IV. Jansen Co., kassier en com- missonair in effecten alhier. Tot rechter commissaris werd benoemd mr. II. W. B- Thomas en tot curator mr. ,W. Tabingh Sucrmondt. In het begin dezer week is in de glas- FallllssementBiret. j fabriek „do Schio" een oven gebroken, ten- De Vereeniging van Fabrikanten en Hen- j gevolge waarvan het vloeibare ge meng weg- 29 29 30 30 1 Dcc 1 1 Neosalvarsen in de oogheelkunde, In eo.n medisch weekblad schrijft een oogarts over de succesvolle behandeling van een, syphililische lioornhuidziekte bij oen negenjarig kind door middel van neo- salvansan-indruppelingen. Een door syphilis veroorzaakte aandoe ning maakt de hoornhuid ondoorziohtbaar en doet haar er poroéloinachtig uitzien. Do gewone behandeling niet kwikzilver en met „snlvarsan", had op deze processen tot nu toe een zeer beperkte inwerking. Door dagelijks die aangestoken lioomhuid- deelen to bedruppelen met een „ncosalvnn- san"-oj>los«ing in verbinding met Atropin werd do huid steels meer donrzichtbaar, zoodat de patiënt na, twee dagen vingers op 3 M. afstand vim haar oogen kou tellen, terwijl ze voor die bewerking met neo- salvarisan totaal blind was. De uitvinder van de telefoon. Dezer dagen stierf in armoede en verge telheid Charles Bouiseul, telograaf-beambte, dio een voorlooper van de telefoon-uitvin ding mag genoemd worden. Na een wissel vallige loopbaan werd hy in Parijs bij de telegrafie aangesteld juist nadat dit het Cappe-systeem had vervangen. 'Bij het be- studeeren der wetten, waarop de overmen- ging van het geschreven woord rust. ont dekte hij de mogelijkheid om het gesproken woord over te brengen. ILij zette zijn theorie in 1855 in l'Hlustration uiteen. Graham Bell noch Edison hebben ooit Itourseul's boten- kenis miskend. Dertig jaar geleden, gedu rende hot internationaal congres voor elec- (riciteit hebben zij hem gevierd. Zonder de tegenwerking van Bourseul's superieuren, die zijn studio's al» onnut beschouwden, was hij misschien 'n beroemheid gewor den. Rechtzaken. Heden en volgendo dagen. Scbiedamsche Bioscoop, 8 uur. Voorstelling. Heden en volgende avonden. Circus Variété. Specialiteiten-programma. Heden en volgende avonden Casino, 8 u. Specialiteiten-programma, 29 Nov. Kerkgeb. Protestantenbond. Kcrk- concert. Groote Schouwburg. De Daui- cheffs. Tivoli Schouwburg, 8 u. Piano avond. Carl Friedberg. Groote Schouwburg, 8 uur. Ital 0[iera. Lucie de Lammermoor. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Het NetledTooneel. Dn Opvlamniing. Tivoli Schouwburg. 8 u. Het Too neel. De Vijf Frankforters. Groote Schouwburg. 8 u, Rotterd. Tooneelgez. De Danicheffs. Tivoli Schouwburg, 2t/2 u, Rot tend. Concertvereeniging. 2c Mid dagconccrt. Tilia Hill, Verhey en Mossel. 3 Dec. Odéon, 8 uur. Coba Rijneke, Kla vieravond. Kunst en Wetenschap. Nobelprijs. De "Nobelprijs voor do physiologic der metalen is toegekend aan de Noter. De prijs bedraagt. 190.000 francs. Sterren fotografie. Van een internationaal reuzenwerk, waar aan voor 23 jaar begonnen is, ziet men de voltooiing tegemoet. Binnen de 'drie jaar is men gereed mot de fotografische opna me van den geheclen sterrenhemel. Op de sterrenwachten der geheclo wereld heeft men op 20.000 fotografische platen meer dan 50 millioen sterren in beeld gebracht Do groote van deze sterren gaat tot do 15c klasse. In dagen van strijd. Voor de Groningsche rechtbank heeft isteren terechtgestaan het raadslid E. Rug- go, een der voormannen der soc. democra tisch o partij aldaar. Hij zou op den avond van 3 October, tijdens een volksoploop in verband met do staking in den Franschen bazar aldaar, geweigerd hebben te voldoen tan het verzoek van een inspecteur van politie om door te loopen. Er werden een zestal getuigen a charge en een zevental h décharge gehoord. Bekt. vertrouwde, dat hij zou worden vrijgesproken, omdat niet is gebleken, dat hij opzettelijk niet voldeed aan het bevel tpt doorloopon. Het O. 31. richtte zich in scherpe be woordingen tot bekl, en eischte zeven da- gon gevangenisstraf. Kerk en School. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oud-Beierland ds. S. van Dorp te Bodegraven. Geref. Kerken. Beroepen te Zegwaard ds. B. Roorda te Coovordente Tienhoven ds. G. Kers- sies te Wolvegate Middelharnis ds. W, den Hengst te Veenendaal; te St. Jacobi Parochie ds. 31. P. L'arlevliet te Nes en Wie rum. Universiteit van Amsterdam. Doctoraal examen scheikunde de heer J. ter Weel. IIoog er Onderwijs. Bevorderd tot doctor in de rechtsweten schap na verdediging van stellingen A. 11. Servatius, geboren te Leeuwarden. fJcmengd Nlenws, Aangehouden. Op verzoek der Raliaanscho regeering is heden te Rotterdam aangehouden de !ta- tiaansche postbeambte A. S„ uit Serregrio verdacht van verduistering van gelden. Ilij was voornemens met do „Canipa- nello" naar Amerika te vluchten. Voodoo- pig is hij in het Huis van Bewaring op- gesloten. Zes dagen beiousteloos. Alen bericht ons uit Wolvega: Een jongedochter P. K,, te Terldzardt, bij Wolvega, ging de vorige week een avond naai' het land om de schapen te melken. Toen zij na geruimen tijd niet terugkam ging men haar zoeken en vond haar be wusteloos liggen in een sloot. Terstond werd geneeskundige hulp ingeroepen, doch men slaagde er niet in haar bij to bren gen, Eerst na zes dagen herkreeg zij haar bewustzijn. Zij wist zich toen te herinneren, dat zij op den liewusten avond voor een grooten zwarten hond was geschrokken en door den schrik in de sloot was geraakt. Er bestaat nu alle hoop, dat zij spoedig ge- heel hersteld zal zijn. Overreden. Hedenmiddag is de 8-jarige J. B, hij het spelen, op de Gedempte Botersloot to Rotterdam, onder een heloden handwagen geraakt, waardoor hij zoodanige kneuzin gen bekwam, dat hij op weg naar het zie kenhuis overleed. Ongelukkige val. De dienstbode van V. L., wonende aan de Baan, te Rotterdam, is hedenmorgen door een lantaarn gevallen en terecht ge komen in de zich daaronder bevindende badkamer. Zij viel met het. hoofd cp een kraan, waardoor zij oen schedelbreuk kreeg. Haar toestand is zeer ernstig. Ziekte onder de varkens. Men schrijft ons uit Hoog-Blokker In het oostelijk gedeelte van de Aiblasser- waard, waar de varkensfokkerij en -mesterij een voornaam bedrijf is, lijden vele land bouwers meer of minder groote schade, door een onbekende ziekte, die vooral onder do gefokte varkens slachtoffers maakt. De ziekte duurt weinig langer dan een etmaal. De dieron verlaten het eten, loopen wagge lend rond en vallen eindelijk neer, waarop al spoedig de dood intreedt. Spoorwegongeluk in Amerika. Do Parijsche bladen bevatten een telegram uit New-York over een spoorwegongeluk op den Pennsylvania-spoonveg, waarbij 28 menschen werden gedood. Uit de Pers. Ommen. Over den uitslag van Oommen do volgen- do driestar in „De Standaard". De 'uitslag was .wat men verwachten kon. Gelijk we toch vermoedden, kwam het advies van het hoofdbestuur der Chr. Hist. Unio niet tijdig genoeg, on gelyk nu bleek heeft men het gelaten bij een kennisgeving, en is er niet naar Ommen gedelegeerd om do kiezers door het ge sproken woord te waarschuwen. De coalitie staat dan nu metterdaad voor al het gevaar, dat in dozen afloop voor haar schuilt. Er blijkt, dat we er niets te veel van hebben gezegd. Dit ge vaar deigt voor de Tweede Kamer, voor de Provinciale Staten en voor dc Eerste Kamer, en op den koop toe voor de co alitie als zoodanig. Ommen heeft nu alle kans in 1913 voor de Tweede Kamer liberaal te wor den, Zeer waarschijnlijk toch zullen wij anti-revevolutionnairen, in Juni thuis blij ven, en de zaak tusschen de liberalen en Dorlandianen laten uitvechten. Alaar hierbij blijft het niet. Als Ommen voor goed omgaat, gaat er riQeer. En heel de uitslag in 1913 zal nu af hangen van het antwoord cp deze per- tinerite vraag: Zal 't gelukken vóór Juni zulk een accoord aan te gaan, dat men vastelyk overeenkomt, hoe 't zal moeten loopen, en zullen de drie partijbesturen genoegzaam zeggenschap in hun partij bezitten, om voor het aangaan van een vast accoord den zedelijken waarborg te Kunnen bieden, die in Ommen, gelijk nu gebleken is, bij een der drie groepen ten eenenmale ontbrak. De nieuwste kl edmg-verordening in China en het nationalisme. Ook republieken hebben hun ceremo nieel. De Franscho republiek heeft haar „Monsieur Protoeole", de nieuw-gevestig- do Chineosche republiek heeft een officieelo kleeding-verordening uitgevaardigd in een ambtelijk orgaan. Voor de mannelijke :oo- wel als voor de vrouwelijke ambtenaren on beambten Is de Europeesche kleeder dracht voorgeschreven. Ook in gevallen van rouw is voorzien. Ais hoofddeksels zijn de hooge „zijden" en de ronde vilten hoed voor mannen voorgeschreven. Hoe wel China in dit opzicht zich geheel naar Europa richt, bewaart het zijn nationalisme in het voorschrift, dat hot gebruik van in- heemsche zijde en inheeinsch vilt wil. Wol mag eerst dan gebruikt worden, wanneer er in China goede wollen stoffen gefabri ceerd worden. r Hofbericht. H. 31. do Koningin ontvangt heden in audiëntie, mr. W. B. R. van Welderen ba ron Rengers, gezant te Stockholm, tevens bij de hoven van Denemarken en Noorwe gen, die eerstdaags van zijn hier te lande doorgebracht verlof naar zijn post terug keert. Onze Gezanten. Onzo gezant to Londen, baron Gericko van Ilerwijnen, is in België, waar hij met jaarlijksch verlof was, ernstig ziek gewor den, zoodot hij vooreerst niet naar zij» post zal kunnen terugkeeren. liet Kamerlid voor Ommen. In de Tweede Kamerzitting van heden middag hoeft, nadat tot zijn toelating te- sloten was, de heer Bichon van IJssel* monde, het nieuwbenoemde lid voor Om men, reeds zitting genomen. Dc heer mr. Bieho" nu. LL..cimonde, die in de Vergadering der Tweede Ka- tmer van lieden, na aflegging der vereisen- te eeden, zi'ring nam voor het kiesdistric Oimnen, hei ft, wegens het nog steeds heer- schendt? gf-hrek am plaat» op de banken ter rechte) zijde van de vergaderzaal, voor- loopig zijn zetel ter linkerzijde en wel uatvs 'den heer De Klerk, afgevaardigde voor Rotterdam II. Grr vin van Vlaanderen. *f* De miasie, ter vertegenwoordiging vaa do Koningin bij de begrafenis der §>ra)\ van Vlaanderen, is hedenochtend afgerei naar Brussel, namens do Belgische lcgn door graaf d'Oultremont, eerste-secreta i aan den trein uitgeleide gedaan. Uit naam der Koningin zal een bww wrmr i^^^iW7a'^y^>aT4«2K^<aTM6»oCTa^maocc»iwiCBCXi ttwrw, ^g^gggggggg J» V if

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 2