Laatste Ileum BINNENLAND. Corps diploma! iquo De le secretaris der Frartsche legatie to 's-G ravehhage, de heer Delviacourt, is he den met verlof van ongeveer een maand naar Frankrijk vertrokken. Roade Krul". i Aan een brief van l)r. Lingbeek, den ■26sten uit Konstnntinopol aan het tloofd- eomité van het Netl. Roode Kruis verzon den, is het \olgonde ontleend: „Ofschoon er i»*«n nieuws valt te vor- melden, acht ik mij verplicht u mede te doelen, dat de Kerstavond heel genoeglijk door ons en eenige van de cadetten, die ons altijd bijstaan, werd gevierd. Wanneer de Zwcedsche ambuh-HCO ver trekt. wil die ons een 40 it 50-tal patiënten overgeven, zoodat dit ons werk nog zal uit breiden. lI.Exc. de Ambassadrice van Frankrijk, die hier gisteren met een Zwitserscben professor was, zeido dat tv ij de „roi des ambulances" waren., Msul. Bompant heeft een 12-tal ambulances onder haar super visie; zij kan er over oordeelen dus. En de Z wits crèche professor, die in Stamboel .werkt, was opgetogen en zei, „ais we aan eiken hoek waar gevochten werd, maar één zoo'n ambulance hadden gehad, hadden ,We toch ten minste iets voor do arme drom mels kunnen doen (in het veld)". Een feit is het, dat iedereen werkt, zoo hard hij kan. De geest in de ambulance is zóó goed, dat ik mij geen beter harmonie en-samenwerking zou kunnen voorstellen." Jmü-tarlefvret comité. Het Anti-Tariefwet-Comité heeft Zaterdag middag te Amsterdam, in het „American Hotel",- een ledenvergadering gehouden, on der voorzitterschap van mr. Th. M. Verster, waaromtrent ons hel volgende wordt ge meld: In zijn openingswoord deelde de voorzit ter mede, dat het Dagelijksch Bestuur het wenseheiijk had geacht, om nu, nadat het Comité ongeveer 12 maanden werkzaam is geweest, de leden bijeen te roepen om ie beraadslagen, omtrent hetgeen verder te doen staat ten einde de zaak van den Vrij handel te bevorderen en ons land te behoe den voor een noodlottige politiek van be scherming, en ook om een overzicht te geven van datgene, wal, door het Comité tot heden werd verricht. De werkzaamheden zijn zeer veelvuldig geweest. In de eerste plaats werd getracht-, en het bestuur meent daarin te zijn ge slaagd, alge meen o belangstelling voor het vraagstuk van den Vrijhandel le wekken door in korte stellingen in iele dagbladen de bezwaren legen een verandering voor handelspolitiek te doen uitkomen. Dit ge schiedde in den vorm van korie advcrlen- ties, en spreker meent, dat deze advertenties hun doel wel hebben bereikt, want de nieu we tariefwet is ongetwijfeld oen der meest besproken vraagstukken geworden en mag zich thans in aller belangstelling verhen gen. Deze wijze van propaganda is wel eens gecritisoerd geworden, maar moeilijk is het, om het een ieder naar den zin te maken. Spreker wilde thans alleen eonstateeren, dat, hoewol deze advertenties zeer kort waren gesteld, de inhoud enfin toch nauw keurig was overwogen, en dat zelfs onze moest heftige tegenstanders nooit, eenige onjuistheid daarin hebben kunnen aantoo- nen. Wat men hel Comité wel eens verweten heeft is, dat dergelijke korte stellingen geen enkel bewijs voor de juistheid daarvan in hielden. Dit verwijl, zou billijk zijn geweest, ais door hel Comité niets anders gedaan was dan het plaatsen vim advertenties, maar, zoon Is bekend, zijn daarnaast door het Comité twee uitvoerige werken uilgege ven, ,,De Vrijhandel" en „Beschouwingen over Vrijhandel en Protectie", het eerste geschreven door den héér jbr. mr. II. Smis- saert en het laatste door don hoer K. llcijne. In deze werken zijn de nadoelen van be scherming, zoowel in het algemeen, als voor ons Vaderland, in bijzonder, op duidelijke gronden uiteengezet en met vele bewijzen gestaafd. Naast deze wetenschappelijke hetoogen jzijn. meer populaire geschriften verspreid, en" is in talrijke dagblad-artikelen het standpunt van het Comité geregeld uiteenge zet en verdedigd. De dorde wijze van actie togen de Tarief- wet, waarvan echter minder naar buiten is gebleken, is geweest hot verstrekken van inlichtingen aan tal van belangstellende personen en corporaties, waardoor deze in staat werden gesteld hun belangen bij de handhaving van de tegenwoordige handels politiek te toetsen en op den voorgrond te brengen, zoodat zij zich zelfstandig tegen de Tariefwet konden verzetten. Onder deze rubriek zijn ook te brengen de voordrach ten, alom in den lande gehouden, en de werkzaamheid van het Comité in Waalwijk en in Ommen, naar door uioilidding, zoowel door het gesproken woord, als m geschriften, werd bereikt, dat ook in krin gen, die om politieke redenen geneigd zou den zijn een protectionistische regeering te steunen, een waarschuwend woord kou worden gesproken, om te voorkomen, dat groote economische belangen voor kleine politieke beweegredenen worden verwaar loosd of op den achtergrond worden ge steld. Vele onverdiende verwijten zijn het Co mité naar het hoofd geslingerd; daaronder was nochtans niet het verwijt, dat het heeft stilgezeten. Inmiddels in het Bestuur overtuigd,- dat er nog zeer veel te doen overblijft. liet Comité heeft daarom nog veel strijd materiaal gereed liggen, overtuigd als het is, dat de strijd tegen de Tariefwet nog lang niet als uitgevochten kan worden be schouwd. Hoe gevaarlijk liet protectionis tisch drijven no'g altijd is, blijkt wel hier uit. dat ook, nadat de Regeering do schade lijke meelrechten heeft ingetrokken, deze opnieuw met aandrang door bekende pro tectionistische bladen worden aanbevolen on verdedigd, en dat zich vóór korten tijd een Comité heeft gevormd, dat met ach terstelling van fiscale belangen, met allo kracht pleit voor meerdere bescherming van onze nijverheid. Dit Comité kom! weer met de oude schoon schijnende beweringen, die reeds zoo dikwijls zijn weerlegd, en be looft „winste" rechts en links, meer arbeid, meer welvaait, gunstige gevolgen voor han del en verkeer, voonleel voor den bneron- stand, echter zonder eenig bewijs of ga- iantic. Wel geluigl dit Comité, flat ons volk zich mag vei heugen in een geluk kigen groei, wel verklaart hot, dat er ten onzent ongetwijfeld in de laatste jaren op eenige verhooging van induslrieele kracht valt te wijzen. Maai toch vraagt dit Comité om ruggesteun voor onze industrie, om zich tot export-industrie te kunnen ont wikkelen, alsof niet reeds lang onze be langrijkste nijverheidstakken zich 'tot een aanzienlijke export-nijverheid hadden ont plooid, en alsof niet onze export zich juist onder begunstiging van onze tegenwoordige vrijhandelspolitiek in een stijgende richting bewoog. Gevaarlijk is hei ook, dat onze regeering bescherming in ons land wil gaan invoe ren op een oogenblik, dat in den vreemde alom teekenen zijn waar te nemen van een kenteering in het protectionistische streven, Amerika koos met overgroote meerderheid een overtuigd vrijhandelaar tol president, en in Duitschland nam de duurte van le vensmiddelen zulke onrustbarende verhou dingen aan, dat noodgedwongen van de protectionistische beginselen moest worden afgeweken. Maar het allergevaarlijkste in ons land is de vermenging van politiek met bescher ming. Deze vermenging leidt tot een ver dediging van bescherming door dik en door dun, met argumenten, dïe niet door den beugel kunnen, en veelal door personen, die op economisch terrein totaal onbekend zijn. Zeker niet het aangenaamste deel van sprekers taak is geweest, het kennis nemen van de schrijverijen in de kleine protec tionistische pers, de tweede iumds-phono- graafpeis, zooals een lid dor Tweede Kamer deze heeft genoemd. Hoewel onbekend met de geregelde lozers van dergelijke bladen, moet men toch vaak de schrijvers van die artikeltjes beklagen, die hun lezers nog alleen schijnen te kunnen boeien door on waarheden en ongekuischte taal. Deze wijze van bestrijding heeft de taak van het Be stuur niet altijd aangenaam gemaakt. Spr. eindigde met zijn vasto vei houwen uit te spreken, dat de goede zaak, welke tiet Anti-Tariefwet-Comitó voorstaat; tenslot te zal zegevieren, in de hoop, dat ons land bewaard moge blijven voor een luchthartige verandering van onze beproefde handels politiek. Uit het verslag van den secretaris, mr. ■I. H, G. Bakker, bleek, dal namens het Comité oen 70 tal spreekbeurten in groote en kleine gemeenten werd vervuld; dat in den loop van 1912 in 312 dag- on week bladen ieder 98 advertentie» werden ge plaatst; dat 191.000 brochures werden ver spreid: dat drie miüioen sluit zegels wer den gebruikt en daarnaar slew Is vraag blijft beslaan, en dat binnenkort een adres togen de Tariefwet van hoofden van ondernemin gen, i.iel minder dan 3000 in getal, aan de Tweede Kamer zat worden aangeboden. De besprekingen van het Comité droe gen een huishoudelijk kaïakler, zoodal daar- omturnt geen mededelingen kunnen wor den gedaan. YLAARDINGEN, 31 Der. Tot inspecteur van politie 2e klasse alhier is benoemd mei ingang van 15 Jan., de heer J. II. van Yeijn, rijksklerk 3e kl., thans verbon den aan hel parket van den officier van justitie te Rotterdam. STADSNIEUWS. Mhitle. Wij herinneren de in 1894 geborenen aan hun verplichting om zich voor de Militie le doen inschrijven, waartoe a.s. Vrijdag en Zaterdag in den St. Joris Doele gele genheid zal bestaan. Indeeling Militie. Op Maandag 20 Januari as.., des voor- middags te 9 Va uur, zal oen gedeelte der hdelingon dezer gemeente van Uc lichting 1918, te Rotterdam, in het Algemeen Yor- kooplokaal aan de Gou'dsche Singel no. 33, worden ingedeeld hij de voor die loto- lingen aangewezen korpsen. ElecMcRoItsleverlng '3' Rotterdamsche gemeenteraad nam gis teren ie voordracht van R. en "W. aan tot levering van eleetrieiteit aan Schiedam, In de godsdienstoefening der afd. Schie dam van den Nederl, Protestantenbond op Oudejaarsavond, zal als spreker optreden prof. dr. B. D. Eerdmans, uit Leiden. „Utile Duld". Gisteravond gaf 'de Schic-damsehe Too- ncelveroeniging „Utile Duld", een jonge vereeniging, gevormd 'door dilettanten, die waarschijnlijk allen voor de eerste maal voor het voetlicht traden, een opvoering van het blijspel van 'G. Kadelberg, „Het denker Punt", en wij kunnen er dadelijk bijvoegen, dat zij een Welverdiend succes hebben gehad. In het stuk wordt oen conflict gegeven tnsschen de oude ch do nieuwe stands- op\attingen: de ou'de, die den adelbrief, de nieuwe die den crediefbvief als meest te waaideeren erfgoed beschouwt, al bleek ook in dit stuk, dat er geen te sterk doorgevoelde scheidingslijn bestaanbaar is. Over het algemeen werd met de noodige levendigheid en vlot gespeeld, en, hoewel natuurlijk een dilettanten-gezelschap niet te zeer mag worden gecritiseerd, meeneu wij doch cle bescheidenheid niet te veel ter zijde le stellen, wanneer wij zeggen, dat vooi een belangrijk deel het succes is te danken aan Gebhai'd, Freiherr von der üüh- nen, die een zeer algemeenen aanleg toonde tn bezitten, evenals dr. Boby Woodleigh, de neger Christian 'Adam Brinckmeijer, de selfmade-man en Marie Louise, de vrouw van Gebhard. Va» de andere rollen gaven niet alle de gelegenheid om de, gaven dor speelsters en spelers te beoordeelen, doch wat zij ga ven, was te waardeeren. Wij hopen deze vereeniging nog meer malen op de planken te zien,. Een mandoline-gezelschap dames- cn heoren-dilettanten, als de tooneelisten opende den avond met eenjge nummers on gaven ook tnsschen de bedrijven eenige nummers ten beste. De tooneol- en de muziek-dilettanten hebben herhaaldelijk een dankend, applaus in ontvangst mogen nemen, een applaus, dat meer te beteokenen had dan een beleefd heid, wat wel bleek o. a. bij hel 2e bedrijf, toen het doek driemaal gehaald moest worden. Na beëindiging van het laatste bedrijf trad de heer Af. Hom op het tooneel. en bracht hulde a-an, de jongelui, die zich zoo uitstekend van hun' taak gekweten hadden, en den dank van de Vereen. Schied. Ge- zondheidsk'olonie voor hetgeen Utile Dulci voor haar deed. De heer De Jong dankte namenS zijn medewerkers op1 het tooneel den heer Horn voor diens hulp en voorlichting bij het instudeeren van bet stuk, en voor diens woorden van waaxdeering, die toonden, dat de-heer Hom hun werk wel als 'dilettan tisme en dus welwillend beschouwde. De aanwezigen toonden met beide toe spraken hun instemming. De zaal was uitstekend bezel, zooi]at de opbrengst, die is bestemd voor de Schie- damsehe Gezondheids-kolonie, zeer waar schijnlijk niet onbevredigend zal zijn, in elk geval een zeer te waardeeren verster king van 'de kas 'dier vereenigin'g zal wezen. Een opgewekt bal besloot dezen welge slaagden avond. Gisteren kwam in een stalling Van eeli varkenshouder aan de Noorderstraat een vreemd varken binncnloopen. Het dier werd daar in bewaring gehouden, terwijl van het geval aan de politie kennis werd gegeven. Hedenmorgen reed een Rotterdamsche koopman bij ongeluk met zijn wagen tegen een lantaarn op den hoek van de Warande en Schoolstraat, tengevolge waarvan eenige ruiten en hel kousje braken. Jrijst van onbestelbare brieven en brief kaarten van hier verzonden, gedurende de 2e helft van de maand December. Binnenland. Brieven. G. Velperstein, Rotterdam. .1. Waterreus, Rotterdam. A. Heierman, Rotterdam. Dr. Letter, Yeendam. Briefkaarten. R. K' deer, Vlaardingen. W de Groot, Haarlem. P. v. Vliet, Haarlem. Een zonder adres. Buitenland. E. Chaigneau, Wickel Ilesselder. Aan de afzenders wordt aanbevolen hun naam en adres op de stukkon te vermel den, opdat doze bij onbestelbaarheid kunnen teruggegeven worden. Volks!) ïwlhuts. In de week van 2228 Dec, 1912 werden genomen 403 baden. kuipbaden 49 kuipbaden 70 regen 22 regon 274 school 5 ets. kinder 48 AGENDA. Heden en volgend© dagen. Schiedamsc.be Bioscoop, 8 uur. Voorstelling, Heden en volgende avonden. Circus Variété. Specialiteiten-programma. Heden en volgende avonden Casino, 8 u. Specialiteiten-programma. I,* 3 en 8 Jan. Groote Schouwburg, 8 uur. M'n ouwe heer. .Gevolgd door de Bruiloft van Kloris en Roosje. 1 Jan en volgende avondenTivoli Schouw burg; 8 uur. Solser en Hesse. Ga je mee de erfenis deelen van oomc Hein? 2 Jan. Groote Schouwburg, 8 uur. Rotterd. Concert-Vereen'. Susan Metcalfe. 4 Groote Schouwburg, 8 uur. Opera Italiana Rigolctto. 9 Groote Schouwburg, 8 uur. „Het ToonceR'. Roy aards. Von'dcTs Gijs- brecht van Aemstel. Het Stedelijk Museum aan Doeleplein alhier, is eiken Woensdag ran 2 tot i uur en eiken Zondag ran 1 tot 2Vs u. roor het publiek opengesteld. Don eersten Dinsdag van iedere maand wordt in do Ambachtsschool een openbare les gegeven, die dus door belang stel! end en kan worden bijgewoond. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, d. g. verzoe ken wij steeds geregeld raededoeling, op dat wij die in once agenda kunnen op- aonseo. Gomeentera a (L 0p Dinsdag 31 December 1912, des na middags 2 uur. Voorzitter de Biagemeesler, de heer M. L. Honnerlage Grete. Tegenwoordig zijn 20 leden; er bestaat één vacature. Afwezig de heeren Smit en Ris. De vaststelling der notulen van de ver gadering van 20 December j.l. wordt ver daagd. De voorzitter deelt mede, dat bij het Col lege van Burgemeester en Wethouders is ingekomen Van Ged. Staten dezer prov. schrijven, betreffende do definitieve vaststelling van de Rijksuitkeering over 1912, tor uitvoe ring van de wet van 2-1 .Mei 1887 (Stbl. no. 156), alsmede het over het 4e kwar taal 191*2 uit. te keeren bedrag. Kennisgeving. Idem, schrijven ten geleide van het goed gekeurde raadsbesluit cl.d. 20 Dcc. j.l.. tot afstand van een strookje grond tor grootte van 3 AI2., ingenomen door het pand aan de Laan no. 1, van J. AI. van der Schalk, eigenaar van het pand. Ingekomen stukken. De beer Van den Hoek vraagt, om liet voorstel grondvetkoop aan Smulders aan te houden. De heeren Houtman en Do Bruin kunnen met dit denkbeeld mectegaan. Ook de heer Wittkampf kan, om verschil lende redenen zijn stem hieraan geven. De heer v. d. Velden verklaart, dat het vonrstel-Smit geen verhand houdt met dezen grondverkoop. Na nog eenige discussie wordt dit voor stel met 9 tegen 1 stemmen verworpen. Van het raadslid F. J. Smit, voorstel om geen enkel stuk grond aan de Alaas, binnen eeh nader fe bepalen, diepte, te verkoopen, doch om 'dezen grond slechts in huur of erfpacht uit te geven voor een niet al te langen termijn. Óver dit voorstel, het al of niet te behan delen, wordt door verschillende leden het woord gevoerd. De heer Gosiinga stelt voor liet in handen van B. eu W'. te stellen om advies. Hiertoe wordt besloten. Van den heer 'A'. J. Sclireuder, schrijven, waarhij hij verklaart, zijn benoeming tot lid der Commissi© van Administratie voor het Stadsziekenhuis aan te nemen. Idem van Alr. Al. Ar. van Velzen, waarbij hij verklaart, zijn herbenoeming tot lid van de Commissie van Toezicht op het .Middelbaar Ondeiivijs te aanvaarden. Beide missiven worden aangen'omen voor kennisgeving. Van den heer J. C. Norenburg, dankbe tuiging voor de hem verleende jaarlijksche toelage Dij gelegenheid van zijn zilveren ambisfeest als ambtenaar bij de politie in deze gemeente. klem van den hoer Gosiinga, als Haven meester, voor cle door den Raad aange brachte wijziging in de regeling van zijn salaris. Van G. Frudiger, namens het bestuur dei Schiedainsche 4Tool bal vereeniging „Voor waarts", adres, waarin zij, in verband me' het voorstel tol verkoop van den bij ben als voetbalterrein in gebruik zijnden grond den Raad verzoeken do noodige maatrege len fo willen nomen, dat hun belangen niet worden geschaad. Zal op worden gelet als cle grondverkoop aan de orde komt. Worden mede voor kennisgeving aange nomen. De vergadering duwt voort. Gemengd Nieuws. Vrouw verbrand. Alen nieldt ons uit Amsterdam In den afgeloopen nacht heeft in do Uilenburgerstraat een droevig ongeluk plaats gehad. De 60-jarige juffrouw Noot, wonende in perceel 29, geraakte omstreeks 1 uur in brand, doordat haar ondergoed in aanra king kwam met het vuur van een zooge naamde „wanne stoof". In een oogwenk was de arme vrouw in vlammen gehuld. De gealarmeerde brandweer behoefde geen dienst meer te doen, wijl toegesnelde bu ren de vlammen reeds hadden gedoofd. Wel werd door haar de eerste geneeskun dige hulp verleend. Per rijwielbrancard werd de ongelukkige in hoogst bcdenkclij- ken, toestand naar het (fed. Isr, Ziekenhuis vervoerd. Bij informatie" vernamen wij Gat juffrouw Noot in levensgevaar voikeeiL Nader meldt men ons, dal zij heden middag in het ziekenhuis is overleden. Moord. In den afgeloopen nacht kwam de 27- jarige chauffeur N. Alblas bij cle politie aangifte doen, dat hij ecrgisterennacht in een huisje aan liet Huygenspark waar ook ten vorigen jare een moord plaats had de 40-iarige geseheiden vrouw A. II. S.. mot wie hij ecnigen tijd leefde, na een twist, had gewurgd. De aangifte bleek juist. De dader moot aan de politie hebben meegedeeld, dal do verslagene van slechten levenswandel Was, dat zij zich vaak aan drankmisbruik over ga!, en dat zij. Zondagnacht, ook in be schonken toestand verkeerende, hem met een sleutel in het gelaat had geslagen. De man ho«fl toen cle vrouw gewurgd, hot lijk met zijn jas overdekt en is toen heengegaan. Ten. einde raad heeft hij zich aangegeven, doch vcrklaaul, niet het voornemen te heb ben geluid de vromv te doodon. Politie en justitie stelden hedenochtend ter plaatse een onderzoek in. De dader bleef in arrest. Nader is gebleken, dal de vrouw, die in haar woning Kan het Huygenspark is ge wurgd, hij de worsteling met ilea chauf feur A., ook oen scheermes in de hand heeft gehad. Do verdachte, dit aan de po litie meodeelende, verklaarde, toen uit zelf verdediging de vromv hij de keel te heb ben gegrepen en haar ruim drie minuten te hebben vastgehouden. Vóór de woning werd hedenochtend een tweetal politie-agcnlen op post gezet, wat de aandacht trok van voorbijgangers, die door buren ingelicht, het geval druk ston den te bespreken, terwijl de justitie een groot deel van den ochtend in het huisje met liet onderzoek bozig was. Aanslag Gisteravond te 8 uur word de jachtop ziener De Geer te Haarlem, terwijl liij op surveillance was in de 'duinen bij Over- vec-n, door een strooper aangeschoten. Hij werd door 20 hagelkorrels m handen en voeten getroffen. Nader vernemen wij uit Haarlem, dal de da'der zich hij de politie heeft aangemeld, welke bleek te zijn de 20-jarige J. N. Ros- kam, uil Overvecm Misdaad. Alen seint ons uit Oldenzaal Bij nader onderzoek is gebleken, dat do wed. Bakers te Lcnekamp door messteken is vermoord. In den grond verborgen vond men een koperen ketel, waarin E 300 was. Den vermoedclijken dader, 'n beruchte in breker, zekere T. uit Uenekamp moet men op het spoor zijn. De oplichting te Tilburg. Alen meldt uit Tlburig aan de „Tel." De heeren P. en F., gedetineerd wegens de bekende Oplichting, zijn failliet verklaard. Alen spreekt van een aanzienlijk tekort. Overreden. [Te Vcghel is de 9-jarigo Van dor Burgl, die op de. koppeling van de stoomtram wilde medelijden, overreden en gedood. Moordaanslag. Te Oss is cle 55-jarige J. v. Hcumen door een messteek levensgevaarlijk gewond. Zijn toestand is zorgwekkend. De dader, ei-n zekere Schel, is gearresteerd. Buitengewone wicht. Uit Beemvijk (Z. II.), heeft do vechnu'der van Zuilen te Rotterdam aan Me m.ukt gebracht een vaiken, dat het kolossale ge wicht had van ruim 350 K.G. Diefstal. Hedenmiddag vervoegde zich aan de wis sel- en effoctenhank te Rotterdam cle paar denhandelaar S. v. (1. Grindt, uit Den Haag, om cheque's te koopeu. ihj legde daartoe twee briefjes van f 1000 neder. Eenige oogenhlikkcn later waren deze verdwenen, Hiervan wordt verdacht een onbekend por- •oon van omstreeks 50 jaar, sprekende met gebrekkig Fransch accent, die echter ver dwenen was. Weersverwachting*. Verwachting tot den avond van t Jan.: Aleest matige lot krachtige zuidelijke lot Z.AV.-lijke wind, gedeeltelijk bewolkt, waar schijnlijk enkele regenbuien; zelfde tem peratuur. Hofberichten. II. Al. do Konmgin-Alücder zal, wegens haar tijdelijke ongesteldheid, verhinderd zijn a.s. Vrijdag ten lieve het gala-bal bij te wonen. V De Koningin en de Prins zullen heden avond de Ouripjanrsnvoad-god-alu-nstoufe- ning in ,do Gioote Kerk bijwonen. Tweede Kamer. De afdeelingen der Tweede Kamer zul len 7 Januari des voormitldags half twaalf, bijeenkomen voor het onderzoek van de U'oegcr vermelde wetsontwerpen. In de openbare vergadering, dien zelfden dag to half twee to houden, is aan de orde gesteld een regeling van werkzaamheden; late Kiagae. Ms kIsüss.

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 2