Rechtzaken. Kerk en School. Christ. Geref. Kerk. Ned. Israel. Kerk. ^e-Mieitgd Nieuws. de cnJulidatuur, hem in de gisteravond ge- laaiden vergadering van de Vrijzinnig-De mocratische Kiosvereeniging te 'a-Graven- hage aangeboden voor de as. Kamerverkie zing in district i, aanvaard. Arttllerlemusenm. Nederland zal, naar de „N. R. Ct." meldt, nu ook zijn artillorierrruseum krij gen. ,Het zal gevestigd worden op Door- Wei'thde plannen zijn reeds' in een. verge vorderd stadium. De grensregeling op Timor. Volgens berichten uit Lissabon is in het grensgeschil Nederland—Portugal als arbi ter gekozen de president van de Zwitser- seho republiek. Minister Regent. Omtrent den gezondheids loos rund van .Mi nister Rogout, kan woulen medegedeeld, dat Helaas do zieke met den dag zwakker wouli'. Ren vermoedt, dat het lijden veroorzaakt wordt door een gezwel in de hersenen. 3 tor gen zullen de geneesheeren beslissen, of overbrenging van den patiënt per extra- trein naar Den Haag mogelijk is. Heen verplichte winkelsluiting Op het adres van de afdeeling Dordrecht van den ALgemeenen Nederl. Bond van Handels- en Kantoorbedienden om vast stelling eener gemeentelijke vr - ordening, re gelende de verplichte winkelsluiting, is door den raad van Dordrecht, overeenkom stig het prae-advies, afwijzend beschikt. Fenalormeerlng Tan gemeenteambtenaren. Vanwege den Alg. Nederl. Ambtenaren bond en den Nederl. Bond van Gemeente- werklieden is gisteravond te Amsterdam onder,leiding van den, heer N. van Hinfe een openbare vergadering geboulden ter be spreking van de wetsontwerpen', regelende do voorwaarden, waarop alle gemeente werklieden en -ambtenaren, alsmede hun weduwen en weezen zullen' worden ge- pensionneerd. Bovengenoemde organisaties Hebben in verband mot 'deze wetsontwer pen een gemeenschappelijke actie op touw gezet. De heer W. II. Vliegen, lid van de Tweede Kamer en van den gemeenteraad va,n A'dam, roeide het woord, om de eisehen van beide organisaties le verde digen. Deze eisehen xijri le. Dal de inkoopsom niet voor een deel op de ambtenaren en werklieden mag wor den verhaald. 2o, Dat voor de bijdragen Van bet we duwen- en wee zenpensioen een aftrek zal worden toegestaan van 400 gulden.^ 4o. Dat eenmaal veikregen rechten in die gemeente, waarin, reeds jjeasioeu-veroAle- ningen zijn vastgesteld, behouden moeten blijven. 5o. Dat volledige medezeggenschap moet worden verleend op de samenstelling van het bestuur en den raad van commissaris sen der pensioenraden. 60. Dat alsnog verschillende kleine ver beteringen, in een adres aan de Tweede Kamer omschreven, worden aangebracht. V Het bestuur van den Ncdexdandscben Fe deratieve n Bond van Gemeenteambtenaren heeft, naar aanleiding van de ingediende wetsontwerpen tot regeling van de pension- neering van de gemeente-ambtenaren en van hun weduwen en, weezen, een adres tot de Tweede Kamer gericht. Ned, Rooile Kruis Het Hoofdcornité van het Ned. Roode Kruis ontving d.d. 30 Deo. iiet volgende schrijven van Dr. Lingbeek: „T»w vervalste op mijn vorig -> nnjven. kan ik u mededcelen, dat, zooals u thans waarschijnlijk reeds weet, de heer en mcj. v. d. Borg, kok en kokin. zijn voltrokken en dat met deze mail Raden Brenthel. wegens familieomstandigheden, naar Ne derland teruggaat. Er heeft eenige ra ut,die plaats gehad op onze zalen. Verscheiden patiënten zijn ge nezen vertrokken, zoodal er heden maai 78 over Zijn. Ala ar prof. Depage en' de an dere leden der Bmsselsc-he Ambulance, ver trekken a.s. Zaterdag en Dinsdag d.a.v, do Zweden, zooals ik u meldde, zoodat wij aan hun verzoek, om een aantal der zwaar ste patiënten over te nemen, kunnen vol doen. En mocht onveilioopter wijze! de dans weer beginnen, wat men hier klaarblijkelijk niet verwacht, dan zijn wij. zooals u weet, gereed onr nog een groot aantal patiënten, waarvoor reserve aan wezig is, te plaatsen. s Over het algemeen is het verloop der ziekten normaal. Alleen de dysenterie is boosaardig. Maar lief is u bekend, dat bij deze en dergelijke legerziekten de verple ging eigenlijk de hoofdzaak der behandeling is. Uil den aard der zaak moet dus in elke ambulance de goede verpleging no. 1 zijn die mist deze evenwol bijna gdlieel en lil iu de Turkseho en ook in alle andere am bnlnnccs, voor zoover wij deze hebben gezien. Vandaar wellicht de vele verwaar loosde gevallen. Wij hebben daarentegen van den be ginne af daarin onze kracht gezocht, zoo wel in een degelijke geregelde dag- en nueblverjjleging, als in goede ligging, en voeding. Dit is dan ook liet kenmerkende van onze Nederlandse he ambulance, aan hetwelk wij hei aanvankelijk succes van ons werk danken en waardoor dit bier in het bijzonder de aandacht trekt. Niet door wat „men" onder j,werk" ver staat: schitterende operaties, waarover een ieder den mond vol heeft, munten wij uit, maar door een degelijke, Hollands'che ver pleging, die in ons" hospitaal niet vee! van die in een goed ziekenhuis vei schilt. Wij zien onze patiënten dan ook meest alle van dag tot dag vooruitgaan. Het zijn, zoo als ik u al eens verteld heb', over 't alge meen sympathieke kerels, toonbeelden van tevredenheid, geduld en goedmoedigheid, die 't een genot is. te helpen, en ik kan niij dan ook best begrijpen^ dat allen; dok toren, verpleegsters en verplegers, als 0111 strijd met volle toewijding hun taak ver vullen. Collega v. d. Steen v. Ommeren, aan wien ik het bestuur van dezen tak van druist heb overgelaten en die dit uitoefent op een wijze, boven mijn lol vciheven, is meer dan tevreden en uc kan met anders dan niet dankbaarheid gewagen van den aibeid van ons kranig troepje. Onlangs viel mij de eer te hemt, liet woord te mogen voeren, naar aanleiding van de verbroedering van C'roix Rouge ea Croissant Rouge, welker emblemen aan alle zijden der zaal broederlijk naast elkan der waren opgehangen als bewijs van de volkomen harmonie tussclren de vertegen woordigers der beide lichamen en van de voorbeeldige verdraagzaamheid in deze Turkse he beschaafde kringen. Ten slotte is toch de humaniteit in alle beschaafde landen hetzelfde begrip en zijn onze mo tieven en drijf veeren dezelfde en geven we allen onze beste krachten en, moet het %ijn, meer dan dal, in den dienst der hu maniteit. Mijn voorstel, dien avond gedaan, dat ik gaarne ook aan mv wel wil Ion do beoordee ling wil onderwerpen, luidde om aan het comité international in Genève te vragen: voor al de aangesloten lichamen één naam, één embleem te zoeken, zoodat we niet meer zullen hooren van Roode Kruis, Hal ve Maan, Draak enz., enz., min of meer geldend als symbolen van godsdienstige of nationale leuzen, maar één algemeen blank, (niet rood!) internationaal embleem. Hoeveel kosten al deze vieemde ambu lances dagelijks aan de schatkist? Waarlijk, vóór men een 001 log begint, moet men daarmede rekening houden, dat iedereen thans denkt, dat de oorlogvoerende staat zelf mooi zorgen voor huisvesting, voeding enz., enz., van zijn gewonden en van het vieemde ambulance-personeel. Althans wij en de Egypte nar en zijn, geloof ik, de1 eeni- gon, die komen helpen, zonder iets te vra gen. Het is ui. i. wel lie moeite waard, de kwestie van het onderhoud der ambu lances (personeel en zieken) later eens te Genëve te bespreken. fk kan mij bcgrjpen, na al wat "ik ge zien heb, dat een oorlogvoerende mogend heid verlegen kan worden met toch als bewijs van welgezindheid en offervaardig heid gezonden ambulances, Mie er maar gauw op af stormen, mei niets anders dan wat instrumenten en verbandmateriaal. Men moet dezen kant der medaille ook eens bezien, misschien verzacht dit wel het oordeel van degenen, die, evenals wij aan vankelijk, verontwaardigd waven over „the cold shoulder'*, die men 011s ten on rechte, naar men nu weet heette? te ge ven, en misschien begrijpt men thans dok, dat de mededeel)ng, die wij aan de Turk seho Roode- Halve Maan deden, dat wij een volledige uitrusting, incl. proviand voor ons en onze zieken, meebrachten, een van de oorzaken was, dat men ons daarna zeer goed in 't zadel hielp. Ik houd u want dit is verder bijzaak te lang op misschien, maar ik wil u toch nog even vertellen, dat wij hedenmid dag de eer hadden van het bezoek van prinses Niomel, do voorzitster (vrouwen- afdeeling) van de Croissant Rouge Otto man, die pp hei bordes der school mede werd verwelkomd door H. Exc. mevr. v. <1. Does de Willebais en door ons werd rond geleid. Hare Hoogheid was zeer tevreden over alles, tot aan de 'Röntgen-foto's toe van kogel- en slrafsnell-wonden, die wii Haar konden verterenen. .Maar het mooiste vond ze. .gelook ik, nog hoi portret van It. K. H. Prinses Juliana, waarvan ze ge- charmeeul wa». Zoo juist arriveert het telegram van II. M. de Koningin en dat va,n Z. K. H. onzen vooi zitter en de leden van ons Hoofdbe stuur, waarvoor wij onzen eerbiedigen dank beluigen. Zij werden, onder uitbun dig gejuich voorgelezen en daarna werden, onder begeleiding op de piano, "die wij uit het schoolmuseum Hebben gehaald, voor ouzo Keist- en Oudejaarsavonden, van har te de volksliederen aangeheven." STADSNIEUWS. Nu aan gemeentewerken met 1 Januari j.L in eigen beheer is genomen het ver voer van genieenternaterialen, is door de Commissie voor de plaatselijke werken tot koetsier voor dat vervoer aangesteld J. J. van Leeuwen, alhier. De winkelknecht J. W. van Leeuwen, in dienst bij de tirma Bosman en den Arend, filiaal aan de Hoogstraat alhier, ha£gt den 9en Februari a.s, den dag te herdenken, waarop hij vóór 50 jaren als zoodanig bij de2e firma in dienst kwam. „Kunst tan het Tolk". Reeds vroeger hebben wij medegedeeld, dat voor de leden van K. a. h. V. een too- neelvoorstelling te wachten was van de Tooueelvoieeniging', onder directie Heyor- niaus. Thans kunnen wij mededcelen, dat die tooneeiuitvoering zal plaats hebben inliet gebouw „Qdeon". dal zij zal aanvangen Fe 7l/c uur, en dat gegeven zal worden het t£Qngelspel in 2 bedrijven van Heyer- mans „De Meid", dal voorafgegaan zal worden door de dramatische schots in 1 bedrijf van denzelfden auteur, „Nocturne". De heer 11. A. Prein zal, naar men ons mededeelt, deel uitmaken van een Hol landsch concert-ensemble, dat in Februari van hier vertrekt, tot het maken van een tournee door Italië. Blijkens achterstaande advertentie zal in de chocolaterie ;.,Nova", aan den Singel, morgen, Donderdag, van 10 tot 5, uur, melk chocolade worden uitgeschonken ter kennis making' met de v. Ilouten's Rona Cacao. Belangstellenden verwijzen wij naar die ad vertentie. Belangstellenden venvijzen wij naar de advertentie, waarin een en ander wordt medegedeeld omtrent Je goede eigenschap pen van A. J. P.'s Exceilenta Pudding. De afd. Schiedam van de V. P. N. zal morgen. Donderdavond, te 8 uur in het Volkshuis haar eersten clubavond in 1913 houden. Behandeld zal worden de foklecr. Het bestuur verwacht van He zijde der leden een flinke opkomst, terwijl belang stellenden op ilezen avond vrije toegang wordt verleend. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie- is thans in het pand Nieuwe Haven 142 gevestigd de N. V. Broodfabriek de Nijverheid", voorheen de Fijn witbrood- bakkerjj van de firma J. Goeman» (urn dc Kethelstraat. !\Yij hebben daar heden op verzoek een kijkje genomen, en reeds dadelijk valt op het nieuwe gebouw,- samengesteld uit bet woonhuis van don directeur der vennoot schap, den winkel en den toegang tot du wagenmimte. De winkel is geheel uit natuurlijk eiken hout betimmerd en staat eeneuijds in ver binding met een vertrekje, waarin do tele foon is en waar tevens de winkeljuffrouw zich kan ophouden; voorts staat de winkel in verbinding met het brood magazijn. Het woonhuis is geheel afgescheiden van het bedrijf en hoett slechte daarmede ge meenschap door oen toegang tol boven genoemd vertrekje. De wngenruinite geelt gelegenheid tot hel plaatsen van 5 broodwagens, staat voor het laden der wagens eveneens in verhit) ding met het magazijn, terwijl een gang rechtstreeks voort naar het open terrein achter, waar de hondenhokken staan. Uit het kantoor, in het midden van het gebouw geplaatst, kan men alle afdeeiingen van het bedrijf overzien. In de bakkerij is een kneedmachine waar in 200 kilo bloem bcweikt kan worden; de bloem wordt van den bloemzolderdoor een buis daarin gestort. Daarbij bevindt zich aan de eene zijde de koelplants voor de molk en de gelegen heid tot hot schoonmaken der melkvaten een welpomp, benevens waterleidingkra nen en die koud- warm water en stoom geven, verschaffen daartoe de hoofdbenoo- digdheden. Een gasmotor van G P.K, staat aan de andere zijde en is de beweegkracht voor liet machinale gedeelte van het bedrijf. Er zijn voorts 2 dubbele heeteluchtovens, die geheel vrij gebouwd zijn. Daarachter en lucht en licht ontvangende van de open ruimte achter bet gebouw, bevinden zich nog het kleedvertrek en het schaftlokaal voor de werklieden. Uit deze eenvoudige opsomming blijkt, dat deze broodfabriek ingericht is naar de eisehen des lij-cis. foIksbroUtula In de week van 29 Dec.4 Jan. "1912 weiden genomen 434 baden, Dir. bel., IiiToerr. en Ace. Bij Kon. besluit van 6 dezer zijn be noemd tot ontvanger der invoerrechten 011 ac cijnzen te Budel (station), B. Daane Ho lier, ontvanger der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen met verlof;; tot ontvanger der invoerrechten en ac cijnzen te Kerkrade L. A. Bartelds, sur numerair der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen uit de directie Botter dam. VLAARDJNGEN, 8 Jan. Fan den diefstal van de opbrengst der collecte in de geref kurk A Zondag 1.1., worden verdacht twee 17-jarige jongens, alhier woonachtig. teren en Dood. Over dit, or zoo ernstig en indrukwekkend uitziend, onderwerp, beeft gisteravond in de kerk van den Nederl. Protestantenbond de heer dr. L. Hooijkaa» gesproken. Zoo ernstig was liet echter heelemaal niet. Dr. Ifooykaas heeft een reis in Egypte ge maakt en daarvan heeft hij gisteren op een onderhoudende wijze verteld. Het was geen aaneengeschakeld verhaal, maar meer een vertooning van een mooie serie licht beelden, waaraan deze predikant-toerist een aantal opmerkingen vastknoopte die veel wetenswaardigs en een enkele maal ook iets grappigs inhielden, zoodat de spreker, hoe wel zijn stemorgaan door verkoudheid leed, zich in de volle aandacht van zijn talrijke toehoorders mocht verheugen. Het Leven en Dood sloeg slechts op hot Egypte, zooals liet nu is, het levende dus, en op het Egypte uit de oudheid, beide hoogst interessant, zooats spr. met woord en beeld aantoonde. Van het levende Egypte roomde hij het heerlijke klimaat en liet hij ongeëvenaarde plekjes natuur- en steden schoon, de prachtige volkstypen, de vrucht- baarmnkende Nijl, de woestijn, enz., zien. Even buiten het vruchtbare Nijldal liggen in de woestijn de machtige gedenkteokonon g duizenden jaren her. Pyiamiden Sphynx, obelisken en grafkelders, alles van enorme afmetingen, waarvan en waarin zat eel en goed is bewaard gebleven, herinne ren aan de verre oudheid. De lichtbeelden gaven daarvan oen zeer goeden indruk weer, terwijl speciaal de uiteenzettingen van spr. over den bouw der pyramid on en over eenige hiëroglyphen zeer interessant waren. Gistermiddag tegen 5 uur iverd Je politie gewaaisclmwd, dat er brand was ontstaan in het manufacturenmagazijn van de firma Upngemeijer, op den bock van den Dam, alhier. De brandweer werd gealarmeerd, maar tijdens het opkomen kwam reeds het bericht, dat de brand gebluscht was. Bij het ontsteken van hot, gas was een vlam uit den brander geschoten en deze had in de nabijheid hangende kant doen ontvlammen; het vuur deelde zich reeds aan andere artikelen mede, toon voorbijgan gers op het gevaar opmerkzaam maakten. De brandende artikelen werden afgerukt en het vuur uitgetrapt en met water over goten, zoodftt 'spoedig alle verdere onhei len waren voorkomen. kuipbaden 68 regen 295 school 5 ets. kinder t 23 Gedurende de maand Dec. 1912 werden genomen 1671 baden, lsta klasse, kuipbaden 92 regen '106 kuipbaden 258 regen s 11 !6 school s kinder 79 In baden. 5 ets Dec, 1911 werden genomen 1252 In het jaar 1912 werden genomen 2314(3 baden. kuipbaden 1383 kuipbaden 3161 regen 1397 regen 15758 5 ets. kinderbaden 1447 In het jaar 1911 werden genomen 14930 baden. kuipbaden 1132 kuipbaden 1930 regen s 1241 vegen 9642 5 ets, kinderbaden 985 deeelïr werden geraakt, of althau's niet zoo danig, dat daardoor de dood of zwaar lichamelijk letsbl werd teweeg gebracht. Bekl. bekende, maar zei de, niet. het voor nemen te licljben gehad, de vrouw te doo- den hij wilde lfaar schrik aanjagen. Bekl. had in Juni het buis van zijn broeder te Schiedam, waar hij woonde, verlaten; de verhouding tot de vrouw van zij'n broe der was daarvan de oorzaak'. Rij was te Rotterdam gaan wonen, maar kwam in No vember weer moer te Schiedam' en op een dn», .dat hij dronken was, zeido' zijn broe der <'ir ook de vrouw hum, dat hij maar gaan moest en niet terugkomen. Op dien dag kocht hij een revolver en s'cherpe pa tronen. Herhaaldelijk was hij er toen nog geweest en hij had de vronw eenmaal ge dreigd Den 23sten nam hij de revolver, met zes scherpe pal ionen geladen, mede. Hij zag de vrouw in een winkel aan de Plocgsiraat en loste op haar in hel wilde een paar schoten (oen zij den winkel verliet. Do kogels had hij ingesneden in den vorm van een kruisje. ïlij zeido nu. dal dit maar zoo een idee van hem geweest was; maar de instructie deckle hij mede, dat het hem bekend was, dat dit insnijden de ko gels gevaarlijker maakt. Dat zulks toevalli gerwijze bij deze kogels nicl bet geval was, wist bij niet. Hij had ook aan den rechter commissaris opgegeven, dat hij de hedoe- iiw bad, de vrouw te dooden, omdat hij niet buiten haar kon en zij steeds in zijn gedachten was. Hel eerste schot loste hij op zes passen afstand, bet tweede op een grootcren afstand. Bij dit tweede schot, hoorde hij de vrouw schreeuwen; hij had zich toen reeds omgekeerd en richtte do revolver op zichzelf. Met twee kogels ver wondde hij zich aan bet voorhoofd. Dr. N. F. Elzevier Dom had de, gewonde vrouw dien avond behandeld. De wonde flop door de beide neusvleugels en was niet van veel belang. f Juf ft, v. L. werd onder eede gehoord, en zij verklaarde o. lm, dal bekl. reeds in Juli, toen hem het huis ontzegd word, had gezegd: ik zai je toch wel krijgen. In Nov. kwam hij nog iederen dag. Een maal had hij haar een vloeipapier voorge houden en opgemerkt: hier z.it wat in, eerst mijn centen opmaken en dan is hot afgeloopen. Get. had, toen zij den winkel had verlaten, een schot gehoord voor zij den bek), zag. Deze stond vlak bij haar en loste nog een schot; z.ij voelde daarna in den neus te zijn geraakt en bloedde. De behangersknecht Moonen, die het schieten had gezien, meende, dat de af stand tussclioir bekl. en de juffrouw wel vijftien passen bedroeg; de juffrouw, die Johanna v. L. in den winkel had jeholpen, schatte den afstand echter op drie passen. De geweermaker Woldcndorg deelde me de, dat de kogels uit den gebruikten revol ver op niet te groeten afstand, zelfs op vijftien passen, doodelijk kunnen zijn voor een mensch, indien edele deelen getroffen worden. Het 0. AI. achtte de ten laste gelegde poging lot moord bewezen en de voorbe dachten raad vaststaande. Geöischf werd vijf jaren gevangenisstraf. Mr. G. v. Baren gaf toe, dat do verhou ding van beklaagde en de vrouw afkeu ring verdient, evenals de daad van bekl. Pleiter achtte de morecle schuld van do ."rouw grooter dan die van bekl. en traclrt- Gistermiddag deed iemand bij do politie aangifte, dat zijn rijwiel, dat hij even onbe heerd buiten had laten staan, was ver dwenen. Een bewoner van den Rotterdamse hen dijk beeft bij de politie kennis gegeven, dat uil een hok op zijn erf achter de woning een volwassen konijn was ontvreemd. AGENDA. Heden en volgende dagen. Schiedamactu Bioscoop, 8 uur. Voorstelling. Heden en volgende avonden. Circus Variété. Specialiteiten-programma. Reden en volgende avonden Casino, 7?yru. Specialiteiten-programma. Heden en volgende avonden: Tivoii Schouw burg} 8 uur. Solser en Hesso. Ga je mee de erfenis deelen van 00me Hein 8 Jap. Grootc Schouwburg, 8 uur. Too- neelvereen. Dir. Heijermans. Het zevende gebod. Harmonie, Rotterdam, 8 11. Alen- gel berg concert. Onvoltooide Sym phonic, Schubert; Symphotria-Do- mestica, Strauss, Rotterdamsche Rechtbank., De moordaanslag irr de Groen el aan. Den mjarigen los'-werkman K. F. B„ to Rotterdam, thans gedetineerd in het Ruis yajn Bewaring, stond gister tereelrt, als zoujde hij op, althans omstreeks 23 Nov. van 't jaar 1912, te Schiedam, nret 't voor nemen Johanna van I,oenen, huisvrouw van A. .T. Th. B„ van lrot leven te beroovon, althans deze zwaar lichamelijk letsel toe to brengen, en na te voren hei. plan te hebben beraamd, en liet besluit daartoe te hebben genomen, uit een met scherpe pa tronen goladen -revolver, één of meer scho ten op korten afstand op genoemde Jo hanna v. L, heliben gelost, waardoor zij aan de neus bloedend werd verwond, zijn de toch de k'ogel dwars door 'do neus ge- neus gegaan; zijnde, verdere uitvoering van beklaagde» voorgenomen misdrijf niet voltooid, alleen tengevolge van de van zijn wil onafhankelijke omstandigheid, dat. door ,den afgeschoten kogel of kogels, geen edele te aan te loonen, dat de lie wc ring van bekl. dat hij het doel iiad de vrouw vrees aan te jagen, aannemelijk is. Pleiter vestigde er de aandacht op, dat bekl. niet) een man is, van wien verwacht kan worden, dal hij de vrouw naar het leven stond. In geval van veroordeeling, verzocht pleiter oplegging van een geringe straf, met het oog op verschillende omstandigheden en hot geringe gevolg dat bekl.'s daad heeft gehad. („N. R. Ct.") Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Den Ham ds. A. Prins te Rouveen; te Watergang (classis Edam) ds. M, A. G. Vorstman te Driebuizen en Zuid-Schermer (N.-.H.), Bedankt, voor liet beroep (toez.) te Zaandijk ds. ,R. Cannegieter fe Drempt; te Woubrugge ds. K. van As, te Moor- kapelle. Bedankt voor het beroep te 's-Gra- vendeel cis. R. Visser te Yeenendaal. Benoemd tot leeraar te Reeronveen de heer ff. Akker te Leeuwarden. j De typografenstaking te Amsterdam. De 'drukkerijen „Neerlandia", „Do Brakke Grond", en 'nog een tweetal kleinere, ge zamenlijk mei 54 man personeel, hebben in do voorwaarden der vakvereenigingen toe gestemd. De Afdeeling Amsterdam van de Nederl. Vereeniging van boekdrukkerspatroons beeft naar bet „Hbkl." meldt, Maandagavond be- sloten, haar ledéti vrij te laten. Dienten gevolge'hoeft 0. a. gisternamiddag nog de heer Arnold de Vita, de secretaris dezer vereeniging, met zijn personeel (Beurs-druk ker ij) onderhandeld en. althans Wat de looneisehen b'etrefl, aan de verlangens van, de werklieden toegegeven. Door de staking op de Eleetiisdie Druk kerij. zal „Hot Sportblad" deze week niet verschijnen. De directeur va,n 3ret „Handelsblad" eS *rr late klssas, kuipbaden 24 regen 24 2Ja kt&sse. giis klasse. 2«te klasse. Me klaisa. late klasse, 2de klasao, 8

Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 2