73>tapbnieüws. Yerdcdlglng tan Indlë. Wij vernemen, dat van «mi aangekon digde overkomst naar Nederland van gene- ïaal Van üaalen, conunandant van, het Indische leger, ter bespreking van aangele genheden, do defensie der koloniën betref fende, in ambtelijke kringen niets be kend. is. V De leden der Staatscommissie voor de Indische verdediging, die uit Oost-ïndië wa ren. overgekomen, zullen in het begin van Maart naar Indiè terugkeeren. Bestrijding: der tnbercalose. tn de algemeene ledenvergadering van de 's-Gravenhaagsche Ver. tot bestrijding 'dor tuberculose is thans het geschenk van een llaagsche ingezetene, bestaande in het sanatorium ,,IIet Huis ter Drift", te Doorn, aanvaard. De gemeente gaf f3000 en vele toezeg gingen kwamen sedert bij het bestuur in. Het sanatorium, ingericht voor 23 bedden, wordt in dezen zomer in gebruik genomen. Stoomvaartmaatschappijen. In 'de gisteren te Rotterdam gehouden buitengewone algemeene vergaderingen van aandeelhouders der N. V. Indische Lloyd en van 3e Stoomvaart-Mij. „Hollandia", werd besloten den heer J. J. A. van Meel op zijn verzoek ontslag te verleenen als directeur, en wel op de meest eervolle wijze, onder dankbetuiging voor de aan de vennootschap bewezen diensten. In zijn plaats werd tot directeur be noemd de heer P. C. Jongeneel, te Rot terdam. Tot commissarissen werden benoemd de heeren Stephen W. Furness, M. P. J. P., te West-Hartlepool, en J. J. A. van Meel, te Rotterdam. ,VLAARDINGEN, 29 Jan. In verband met de verhooging van schoolgelden op de open bare lagere scholen alhier zal op Dins dag 4 Februari a.s. in het lokaal Excel sior", een openbare vergadering plaats heb ben, waarin als spreker zal optreden de heer C. Cr. Roos, alhier. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Gemeente raad van Schiedam op Dinsdag 4 Fe bruari 1913, des namiddags 2 uur. Vaststelling van de notulen der verg vie ring van 20 en 3 December j.l. en ver daging van die van 21 Januari d a. v. Mededeelingen. Ingekomen stukken. Agenda. 1. Voorstel tot wijziging der begrooting voor het Grondbedrijf, dienst 1912. 2. Voorstel tot regulaiisatie van buiten gewone uitgaven zoor (Dn dienst 1912 van de Gasfabriek ear de L. mkwaterleiding 3. Voorstel tot. wijziging van de veror dening regelende de jaarwedden van den Directeur en leeraren van den Gemeen telijken Jlandelsavondcursus, met betrek king tot de jaarwedde van den Directeur van dien cursus. 4. Voorstel tot .wijziging van pensioen grondslagen van leeraren bij het Rooger- en Middelbaaronderwijs. 5. Behandeling eeiner wijziging van de ontwerp-overoenhomst betreffende de be trekking van electriciteit van de gemeente Rotterdam. 6. Voorstel tot uitbreiding der Gasfabriek. 7. Antwoord van B>. en W. op onderschei dene vragen en opmerkingen, gedaan bij 'k behandeling van de Gcmeente-begroo- ting voor 1913. 8. Voorstel betreffende het uitgeven van z.g. burgertuinen in het Sterrebosch, mot, nader advies van B. esi W. 9. Verzoek van de Coöp, Vereeniging "Algemeene Rijksambtenaren Coöperatie „A. R C.", om een perceel bouwterrein aan de Tielman Oemstraat te koopen voor f 7 per M.2, met advies v&n B. en W. 10. Verzoek van S. C. van Waalwijk van Doorn q. q., om een perceel bouwterrein aan de Goereeschestraat te koopen voor f 7.50 per AI.2, met advies van B. en W. En verdere voorstellen en mededeelin gen. In 'de Maandag gehouden vergadering van 'de Christ-Historische Kiesvoreeniging, is, naar 'de ,,Necl" meldt, besloten bij de raads verkiezing in district I (vacx-Nolet), den heer ChtC J. Wouteriood, dencandidaatvan 'de R.-Katholieken en anti-reVolutionairen te steunen. Denemarken, Noorwegen en Zweden. Voor- zooveel 8io landen dergelijke kaarten uit geven, Worden deze omgekeerd in Neder land aJs identiteitsbewijs aanvaard. De kaart moet zijn voorzien van een deugdelijke afbeelding, een korte omschrij ving van liet uiterlijk, alsmede van de hand teek ening van hem, te wiens neme zij, bjj voldoende gebleken identiteit, zal worden gesteld. Do kaart is geldig gedurende een, jaar, aanvangende met den dag van afgifte. Voor de uitgifte van elke kaart is een recht verschuldigd van vijftig cent (f 0.501, to voldoen door middel van een op de kaart te hechten frankeerzegel Het Rijk is iriet aansprakelijk voor scha de, door het uitgeven van een kaart ot door het gebruik of misbruik daarvan ont staan. De kaarten kunnen worden aangeviaagd bij alle kantoren der posterijen, doch al leen op werkdagen tijdens den ^eheelon duur der openstelling, De aanvraag geschiedt bij een daarvoor kosteloos aan genoemde kantoren vei krijg- baar formulier, waarvan deel A door den aanvrager is in te vullen. Bij de aanvraag moet worden gevoegd een onopgeplakte fotografie van den aanvrager, op papier van 5 Va centimeter lang en 4 cen timeter breed, de hoogte van het hoofd moet minstens IV2 centimeter bedragen. Zoodra de kaart ter uitreiking gereed Is, ontvangt 'de aanvrager een uilnoodiging, haar in ontvangst te komen hemen. Behalve door het verstrijken van den duur der geldigheid der kaart, houdt deze bovendien op geldig te zijn, als in het uiterlijk van den persoon, te wiens name zij is gesteld, zulke veranderingen zijn ge komen, dat do op de kaart gehechte af beelding niet meer gelijkt. Plan 1918. Gister-avond beeft ten stadhuize de eer ste vergadering plaats gehad van het Dage- lijksch Bestuur-Pian 1913. O. m. werd be sloten een oproep' te doen aan de bestuur ders der reeds bestaande buurt-comité's en aan die ingezetenen,die alsnog voor nemens zijn buurt-comité's te vormen, om hun namen vóór 4 Februari a.s. schrifte lijk op te geven aan. den secretaris, den heer D. C. Kok Jr., Tuinlaan 96. De bedoeling is op een nader te be palen datum deze ingezetenen in feest- vergadering bijeen te roepen, ten einde zoo veel mogeljjk eenheid en aansluiting van versieringen te verkrijgen. Voorts werd besloten bet voorloopige pro gramma zoodanig te wijzigen, dat, inplaats van een harmonie- en fan! are feest, een muziek- en zangersfestival zal worden ge organiseerd. Wanneer dit plan doorgaat op de wijze zooals het bestuur zich dit voorstelt, dan belooft zulks ongetwijfeld een schitte rend. nummer van het programma te wor den. Volgens een in dit nummer voorkomende advertentie wordt op Vrijdag 31 Januari a.s. zitting gehouden voor de aanneming van leerlingen aan de muziekschool der Aid. Schiedam van Toonkunst voor solo-zang, piano en viool. Aan d'e Technische Hoogcschool te Delft is geslaagd voor het candidaats-examen voor civi'el-ingenieur, de heer A. Gabel, van hi'er. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Schiedam verzoekt ons er do aan dacht op te vestigen, dat er, blijkens bij haar ingekomen missive van den directeur- generaal der poslerij'en en telegrafie, sedert 1 October 1.1. aan do kantoren der pos terijen identiteitskaarten verkrijgbaar zijn- Deze kaarten strekken ten behoeve van' 'de vaststelling van de identiteit van hem, te wiens name zij zijn gesteld, waar deze identiteit den post-, telegraaf- of telefoon ambtenaar moet blijken. Zij zijn, behalve in Nederland, geldig in België, Duitschland, Zwitserland, Oostenrijk, Hongarije, Servië, Een eerlijke vinder. Gisteren weid door Maarten Willebrand, slaalwerker aan do Gemeente-Reiniging, hij het verwelken van vuil, een gouden hor loge me! gouden ketting gevonden, van Welke vondst hij den hoofdopzichter on middellijk in kennis stelde. D'cze, wetende dat een ingezetene dezer genieerite een gouden, hoilogc tnel ketting vermiste, stelde dien ingezetene met de ge dane vondst in kennis. Hot bleek dat die ook Werkelijk de eigenaar van het gevon dene was. Willebrand ontving voor gijn eerlijkheid een mime belooning van den verheugden eigenaar. Bij de heden namens het Departement van Koloniën gehouden aanbesteding was laagste inschrijfster voor no. 42 „aange maakte en sneldrogende verven", de Lak en Vernisfabrik „Ivoimica", alhier, vooi r. 1509.54 AGENDA. 31 Jan. en 4 Febr. Groote Schouwburg, 3 uur. Minnespel, gevolgd door A fschoidssouper. 1 Febr. Groote Schouwbrug, 8 li. Opera Italiana. La B.ohèrae. 2 Febr. Kantoor vennootschap, 2 u. Jaar vergadering aandeelhouders N. V. de Phoenix. 3 Febr. Groote Schouwburg, 7 Vb uur. Het Tooneel, RoijaaiÜs. Gijsbrecht van 'Aemstól. 4 Gemeenteraad Schiedam. 2 uur. 5 Musis Sacrum, 8 uur. Volkshuis. Voordrachtenavond door de hee ren De Canter en Racée. 12 Grooto Schouwburg, Gastspielder Elberfelder Oper. Die Walküre. 13 Groote Schouwburg. Gastspiel der Elb'erfelder Oper. Tristan und Isol de. Kunst en Wetenschap. Ned. Koorvereeniging. In de jaarlijksche algemeene vergadering te Amsterdam gehouden van de Neder- lan'dsche Koorvereeniging, bleek, dat de vereeniging in bloeienden staat verkeert. Haar streven hot goedkoop uitgeven van goede muziek ter bevordering van den volks zang vindt nog steeds ingang. De heeren Dr. E. B. Pijzei en B. F. Ifrantz werden verkozen als hoofdbestuursleden. In de plaats van Daniël de Lange, niet herkiesbaar, werd Julius Röntgen gekozen. Het klimaat van Nederland. In een paar uur is men dwars door ons land. gespoord. Een wandeling van de Oostelijke provinciën naar [Holland kost slechts een paar dagen. En toch, ondanks die geringe afmetingen, hebben de Ooste lijke provinciën een heel ander klimaat dan de Westelijke. Meer dan eens gehemd het, dat het in Groningen hard vriest, en dat in Drente de .sneeuw tientallen cen timeters dik ligt, terwijl het in Zuid-Holland dooit, en in Zeeland zelfs regent. De tem peratuurverschillen zijn in ons kleine land je vaak grooter dan in Engeland, en niet zelden even groot als in Frankrijk of Duitschland. In den zomer merken wij dit zoo spoe dig niet op. Bij goed, bestendig weer stijgt de thermometer in Oost-Nedeiland in den namiddag soms wel 20 gr. F. hooger dan in Holland, of Zeeland. Maar hier is het vochtigheidsgehalto Weer grooter, zoodat 't veelal in het Westen drukkender is dan in het Oosten. Inmiddels ligt 's zomers even goed als 's winters de nacht-temperatuur in het Oosten beduidend lager. In Juni en September is nachtvorst in Zeeland een zeldzaamheid; in, Groningen komt nachtvorst in idezc maap.de,n echter her haaldelijk voor. Maar in den wintertijd blijkt, het Ver schillend klimaat op z'n allerduidelijkst, Hoe dikwijls worden in het Noord-Oosten van ons land 'niet hardrijderijen gehouden, terwijl in de Zuid-H,ollan.dsche en Zeeuw- sche wateren geen stukje ijs meer te beken- nerr is. Gewoonlijk van, niet alleen de dooi in het Zuid-Westenj van ons land het eerst in, maar begint do lucht in 't Zuid-Westen, het eerst te werkenin Groningen duurt het goede Weer het langst, mam is liet weer ook daar eenmaal van streek, dan moet de Groninger gewoonlijk het langst op de opklaring wachten, terwijl de Zeeuw* sehe boer veel eerder hot zonnetje ziet. Bij een kraehtigen, .wind zijn de ternpeia- tuursverschillen hier het kleinst. Bij een Wester-storm bedraagt bet veischil soms niet meer dun 4 gr. F. Dan merken wij, dat ons land klein is. deden en volgende dagen. Schiedamsch» Bioscoop, 8 uur. Voorstelling. Heden en volgende avonden. Circus Variété. Specialiteiten-programma. Heden en volgende avonden Casino, 8 u. Revue Ter Hall. Heden en volgende avonden Tivoli Schouw burg,- 8 uur. Solser en Hesso. Ga je mee de erfenis deelen van oome Hein? 29 Jan. Musis Sacium, bovenzaal. 8 uur. Algemeeaio vergadering van het BegrafenisconLact Memento Mori. 29 ,1 Groote Schouwburg, 8 uur ExTs TirolerS Bühne. Pater Jacob. 30 Aimcitia, 8 uur. Afd. Schiedam V. Pk N. Lezing van 'dr. B. J. C. H«n- nepe. 30 Groote Schouwburg, 8 uur. N.V. Hot Tooneel, Dir. Royaards. De Violiers. 31 Constanlia, 8 uur. S. D. A'. P. Openbare vergadering. Spreker A B. ÏGeerokoper, van Amsterdam. Onderworp: De Tariefwei en do a.s. verkiezingen. Een eigenaardige bibliotheek. In een klein uitbouwsel van de Aya So phia te Konstantinopcl bevindt zich oen eigenaardige bibliotheek. Deze is eeuwen lang voor vreemden gesloten geweest. De bibliotheek bevat 2000 deelen, echter is daaronder geen enkel gedrukt boek, alles is handschrift De bibliotheek werd m 1150 door sultan Mahmocd opgericht en door zijn opvolgers aangevuld. Een catalogus be staat niet, de handschriften zijn grooteudoels op groote etagores opgestapeld, die door rasterwerk afgesloten rijn. Bijzonder kost bare stukken, daaronder sommige, die 3000 jaren oud zijn, voeden in kostbare oude kasten bewaard. Vele Werken, kunnen thans niet meer gelezen worden, daar zjj in een thans onbekende Tuikestansche laai geschreven zijn. Rechtzaken. Rottcrdamsche Rechtbank. Gisteren hebben o. a. terechtgestaan de 22-jarige K. W.de 27-jarige P. B.; do 22- jarige Al. Al. en 'do 21-jarige W. v. Cl, zeelieden, dc beide eersten wonende te Vlaaidingcn, de derde te Rotterdam, en de laatste te 's-Gravenhage. Zij zouden op 25 Nov. aan boord van het Ncderlandsche zeevisschersvnartuig VL. 22, in de Noord zee huilen de territoriale wateren, opzet telijk geweigerd hebben te voldoen aan het bevel van den schipper, aan dek te ko men om een ia binnen te halen. De eerste bekende; de anderen gaven niot zoo volmondig toe. De schipper .deelde mede, dat behalve deze beklaagden, nog twee menschen van de bemanning geweigerd hadden dienst te doen; zij zeiden, naar huis te willen en wilden niet meer visschen. Twee getuigen bevestigden dit. Eisch wegens dienstweigering, door vier schepelingen tezamen gepleegd, tegen elk twee maanden gevangenisstraf. Niet verschenen was de beklaagde .T. S., die zich op 12 Deo. te Vlanrdingen tegen twee politiebeambten had verzet, die hem na herhaalde waarschuwing hadden ge arresteerd, omdat hij rumoer maakte op do Hoogstraat en vechten wilde. Eisch, wegens wedeisparmigheid, drie maanden gevangenisstraf. De rechtbank heeft gisteren 0. averoor deeld W. K. S., 66 jaar, bakkersknecht te Overschie, wegens diefstal van brooden, tot één maand gevangenisstraf. („N. R. C.") Kerk en School. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen: het beroep te Wager- gang, ds. M. A. G. Vorstman te Driebui zen en Zuid-Schermer te Hooger- Smilde, de heer F. IV. A. Korff .Tr., cand, te Amsterdam. 1 Hoooer Onderwijs. Universiteit te Leiden. Doctoraal examen rechten de heer G'. W. G. J. Sweerts de Landas Wyborgh, en mejuffrouw I,. 's Ja cob. Universiteit te UtrechtDoctoraal exa men geneeskunde: de heeren \V. II, Dik- land en C. A. van der Stay. Universiteit van Amsterdam. Bovotderd tot doctor in de gene.skunde op proef schrift „Functioneel onderzoek bij rhiriu- gische nieraandoeningen", de heer R Brom berg, arts, geboren te Aken. R.-K. Kerk. Tot professor in de ^leerstellige godge leerdheid aan hot seminarie Rijsenburg is benoemd dr Th.. II. van Oppenraaij en tol professor in de II. Schrift aan genoemd seminarie dr. H. J. Smit. Sport. Athletiek. - Thorpeisprofeissional. De Amexik'aansche Athletiek Unie is tot do conclusie gekomen, dat de Indiaan Thorpe, 'winner van verschillende prijzen o]) de Olympische spelen te Londen en Stockholm, professional „base-balT'-speler is. Thorpe gal" na een verhoor toe, dat hij de amateur-reglementen had overtreden en bedankte als lid van de Athletiek Unie, waarvan alleen amateurs lid kutiuen zijn. Hij gaf bovendien zijn Olympische prijzen terug, die aan liet 'Internationaal Olym pisch Comité zullen worden toegezonden, welk lichaam ze ongetwijfeld aan hen zul len overhandigen, die zich in de velschil lende wedstrijden tweede achter Thoipe plaatsten. („Tel."!) fteraengd Nieuws. De typografenstakmg te Amsterdam., De heer Bi. C. E. Zwart, dir. der firma Elleiman, Harms en Co, protesteert in Yi brief aan de Amsterdamsche bladen tegen het besluit genomen in de ATaandagavond gehouden vergadering der Amsterdamsche l)iukkersvereenigjng. Rij noemt het besluit onwettig en zal daartegen opkomen ter plaatse waar het behoort. ALaar speciaal verweert de heer Z. zich tegen het open lijk uitgesproken verwijt, dat hij zich zou hebben onttrokken aan rvetlig aangegane .verplichtingen of of met zijne medewerking genomen besluiten. Hij ontkent dit tens lolligste, geeft daar voor een uiteenzetting der feiten, en pro testeert ten stelligste tegen een dergelijke hé wering. De 'moord te Lochem, Ahuurdagmorgen bracht, naar men uit Ruurlo meldt, een wachtmeester van do marechausse te Arnhem daar dc tijding, dat de moordenaar van Stokkink, wiens iiik voor ettelijke maanden met zijn fiets in de Berkel to Lochem werd opgeviseht. gevonden zou zijn. Zondag kregen twee miliciens te Arnhem ruzie. Die liep zoo hoog, dat de oen don ander het leelijko zaakje verweet, dat deze aan de Berkolbrug te Lochom had uitge haald. Een korporaal, die getuige van den twist was, kreeg up zijn navraag de heele geschiedenis te hoeren. Een der twee hire S. over de leuning gesmeten en hem zijn rijwiel nagegooid. Toen S. niet woei vooi den dag gekomen was, had de dader voor f 20 het stilzwijgen van zijn kameraad ge kocht. Beiden zijn in hechtenis genomen. Hoog water. Door "den sterken was is te Heusden de Maas buiten haar oevers getreden en de meeste uiterwaarden zijn reeds overstroomd. Ook de vaart ondervindt last van den hoogen waterstand. Van de 3 aanlegstei- geis voor de stad zijn gisteren 2 over stroomd. Ook de opslagkeelen, waargoe deren ontruimd zijn moeten worden, staan, rondom in het water. Zoomede het wacht-' lokaal. Te Herpi is do rijks Veer weg overstroomd. Er moet Van dijk tot dijk' worden gevaren, zoodat de overtocht meer dan eens zoo lang duurt als in gewone tijden: Het rijksstoomgemaal is in werking ge steld om 'het polderWater op peil te houden. Alen meldt uil Zalt-Bominel: De Was der rivier de Waal heeft veel uiterwaarden, onder water gezet. De Rijks- veerboot vaart van dijk tot dijk. Daar do veordam blank staat, is de gierpont bui ten dienst gesteld. Voertuigen worden met halve pont, gekoppeld aan de veerboot, overgezet. De peilschaal toekende 5.58 Af. N- A. P. („Tcl."J Schipbreuk. Gisteravond is het Fransche stoomschip „PJiryne" op weg van Algiers naar Rouaan beschadigd te Havre binnengekomton, De kapitein verklaarde, 'dat gedurende den laat- sten nacht, toen hij omstreeks elf uur in de nabijheid van Havre mot volle kracht voor door de Duitsche viermaster „Pan- gini"1 werd aangevaren. .De kapitein ver klaarde, dal hij geen signalen van laatst genoemd stoomschip had vernomen. De viermastei zonk, vier man Werden van de Pangini" gereed. De overige leden der bemanning verdronken, ondanks de po gingen tot hulp. De „Pangini" was' op weg van Hamburg naar Valparaiso en had een inhoud van 3200 ton. Het schip behoorde te Hamburg thuis. Een mannetjesputter. Donderdagmorgen moest, volgens de „As ser Cf'; een zoon van klem arbeider II., te Ter Apel, wegens mishandelen van een zijner medescholieren, in school nablijven. Het toeval wilde, dat juist zijn moeder passeerde en al spoedig van de schoolkin deren vernam, dat haar zoon nog in. school zat. Dit was te veel en zij ging terug om haar zoon te bevrijden. In school gekomen, maakte zij zich zoo kwaad, dat zij in haar opgewondenheid hot hoofd der school een flinke klap tegen liet hoofd gaf, haar zoon uit de schoolbanken trok on onder een vloed van scheldwoorden do school verliet. De hoofdonderwijzer moet een klacht tegen deze vrouw bij de politie hebben ingediend. Brand. Te Asten bij Helmond is hedennacht om half vier brand uitgebroken in het galan teriemagazijn „De Toko". De brendbreid de zich spoedig tot het aangrenzend per ceel en de horlogemaker ij van de Wed. van Bussel uit. Beicle gebouwen zijn totaal uit gebrand. De vlammen dreigden ook nog tot andere huizen over te slaan, doch wer den door aangrenzende viij hooge muren gestuit. De oorzaak is niet bekend. Assu rantie dekt de schade. Een geruchtmakende arrestatie. Op aanwijzing van den barbier v. d. B. en diens bediende, is in diens zaak aan de Vijverhofstraat te Rotterdam aangehou den, verdacht van misdrijf tegen de zeden, Air. 't 11., lid van de rechterlijke macht bij de arroml-rechtbank te Rotterdam. Pro ces-verbaal is opgemaakt. Ongeluk. Do 32-jarige 1 os-werkman Jacob van der Velde, wonende Anna Paulownastraat 44b, te Rotterdam, had het ongeluk, doordal hij liet evenwicht verloor, achterover 111 het ruim te valleii van het voor de Furncrs- ioodsen in de Maashaven N.Z. liggend Jtijn- schip „Deodata II"., In bewusteloozen toe stand werd do man op advies van dr. Wil- lemse per rijtuig/naar het Ziekenhuis ovei- gebracht, waar hij 0111 10 uur aan de ge \gen overleed. Een dichtend raadslid. In de Alaandagavond te Gennep gehou den raadsvergadering verzocht een lid iets te mogen voorlezen, wat hem echter door don voorzitter geweigerd werd met do woorden: ,,Ik sluit de vergadering." Bui ten gekomen, was ons raadslid zóó ge belgd,'dal hij zijn stuk aan onzen corres pondent overgaf, mot het verzoek het te plaatsen. En om te laten zie», dat er in dezen raad knappe lui zijn, die zelfs Vondel die baas ziin laten wij hier het versje volgen 1 In dit Jaar voor de eerste maal Raadsvergadering in deze zaal Wensch ik de Heere al te gaar een gelukkig zaalig nieuwe jaar Uoopendo dat de Schepper van 't heel al ons vergaderinge zegene zal Do Voorzitter wensch ik veel Heil-zegen Dat U ons versohaffen goede Wegen Wij lee'den hebben ons best gedaan laat het steeds nog beter gaan Noering doende Winkeliers-S1 agerij' allen oen geluk kig jaargetij Cafes en Restauranten Wensch ik veel en rijke klante Aan de Ambachtc een goed debiet en hun Vrouwen geen verdriet Do Jongeling schap en Alangde schaar ook veel freugt en zalig Jaar Dc tram en spoorweg Alij. oen zeer voordeelig jaargetij aan het onderwijzende personeel vallen Godes gunsten ook ten deel En dat zij hun tallente op do Jeugd doen over enten ook dc zusters en hun klas. komt Go'ds Zegen ook te pas Aan 'doctoren en diplomaten Wil O 'Heer U Zegen laten voor al maak kloek en sterk' de bedienaren van de Kerk Zoo Wensclien Wij van uit 'does Zaal Veel geluk aan allo maal Scharen ons leden in een Rij 1 ten baten van Genneps Burgerij T De Brusselsche mUHoenenzvjcndelaar. Volgens ontvangen mededeelingen1 zal de vroegere direcjew van dei) Gentscheu, spoor. nrniift ■miWriin

Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 2