Rechtzaken. Kerk en School. Ned, Herv. Kerk. Ingezonden Mededeel ingen. Voor moeders. Gemengd Nieuws. Hart de! en Bedrijf, V rentie belemmert! wtordt. Om toch' te con- curreeren zal de buitenlandscho fabriekan ten zijn waren slechter maken en de ar- beidslooncn lagen wells; laatste weldra zijn invloed op de gohcele arbeidsmarkt zal doen geldon, enz., enz. De cenigo stellige uitwerking der Tarief- wet zal volgens spr. zijn: lo. dat het bin- nenlandsche verbruik' van verschillende ar tikelen 'door do duurde zal afnemen; 2o, dat do loonen een beetje omhoog zullen 'gaan, 't geen echter bij 't duurdere le vensonderhoud geen meerdere verdienste zal hinken, integendeel, terwijl die verhoo ging van loon alleen nog maar door do vakorganisaties zal kunnen worden af gedwongen; 3o. zal door de duurte, do positie der arbeiders slechter .Worden Spr. meende hiermede te hebben aange toond, dal de enkele voordeelcrt, die be loofd worden, evonzooveel vraagteekens zijn. Van de meeste ervan zal men nog kruinen zeggen, er komt niets van. De bloei van de nijverheid zou op de vrije arbeidsmarkt evengoed van zelf kunnen komen, terwijl bovendien vele van de door do bescherming behaalde voordeden niet van blijvenden aard zijn. Zeker echter is, dat het loon van den werkman zal wor den gedrukt, dat hem zal worden belet zich omhoog te werken, omdat de boel duurder Wordt, dat er schommeling in do arbeidsgelegenheid zal ontstaan met do 'daarmee samengaande werkloosheid, dat de welstand der arbeidersklasse achteruit gaat en dat de voordeeion, die de bc- schcrming'nog oplevert voor een deel gaan in de schatkist en voor een ander doel verdwijnen inr3e zakken van do bezit ters. Vandaar dat de sociaal-democraten tegen de Tariefwet zijn gekant. Daarom is echter nog niet huil leus: voor den vrijhandel, hun leus is: handen af van onze zakken, Waaruit men onder schooiie leuzen de schatkist wil vullen. Het politieke m'oinPM is thans, volgens spr., dat de clericalen, uit traditie hun strijd voor de Tariefwet menden doorzet ten, terwijl de liberalen daartegen te keer gaan, om de slem der weik'lieden te krij gen. Maai' als, zeide spr., het de clericale partijen vóöi tie verkiezingen van dit jaar nog lukt om de Tariefwet nog binnen te krijgen, dan zullen de liberalen de eersten zijn om blij te wezen over deze vulling der seliatkist, welke, zooals spr. reeds had be toogd, slechts ten bate dot' bezittende klas se wordt gebezigd. De sociaal-democraten zijn echter tegen de Tariefwet, omdat de arbeiders daardoor niet omhoog zulien ko men. Daarom riep spr. de aanwezigen thans, voordat de stembusstrijd een aan vang neemt, toe, zich te verdedigen, dat hun welstand van vandaag door de plan nen der huidige regecring nog niet meer wordt vertrapt. In dit geval dus tor ver dediging van reeds verkregen goed. Maar aan den anrleretn kant wekte spr. op om tevens tot deu aanval oven te gaan en wel voor de zaak van liet' Algemeen Kiesrecht. Deze rede verwierf den luiden bijval der talrijke aanwezigen. Van do gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. tot 2 jaar gevangenisstraf veroordeelde .deskundige" juffrouw Scheepmaker. Do eisch luidde 5 jaar. De zaak van mievr. Romeijri'. Voor de 5e kamer te Amsterdam is gis teren met gesloten deuren behandeld de zaak tegen de 40-jarigo modiste E. T. O. S.^ huisvrouw van R., alias „mevrouw Ro meijn", de op 28 Dec. j.l, uit het huis van. bewaring ontvluchtte vrouW, Tegen haar werd wegens niet verschijnen verstek verleend. In deze zaak zijn 18 getuigen gedagvaard, o. w. eonige doktoren, zoomede de onlangs Spreng weerde zich als een gek, on drong tot tijdig opdoen van het souper aan. Het partijtje van den generaal was ten einde en de spelers stonden met veel drukte van, hun achteruifcgcscho ven- stoelen op. Op dat o <jg en blik bracht men de viool en de muziek binnen. Do „ouwe jongen" schreef dit: „Kom niet naar huis om te slapen, want jc bed is door dien gek' Basile, die beneden slaapt, ingenomen", tvanow las openlijkmet luide en verstaanbare stem dit briefje voor. Eva dacht to zullen flauw vallen. Het concert weid tot na hot souper uit gesteld, want alle kaken waren reeds bezig eer aan do hors-d'oeuvies te bewijzen, Eindelijk zette men zich aan tafel. Iva now kwam naast den generaal te zitten „U is musicus, als ik mij niet vergis?' vroeg deze hem. „Ja, ik hen musicus," antwoordde Iva now. „Zoo, hmzeg mij, wat is uw opinie over Verdi?" Ivanow trok opeens een idioot gezicht, zijn oogen dom wijd-openende. „Over wien?" „Over Verdi." „Yor-di?" herhaalde Ivanow. „Dien ken ik niet." „Hoe, wat?... U kont Verdi niet?.. Do groote componist. „Neen." „Maar, pardon, het is een even bekende naam als dien van Wagner." „Wilgnor.Wie Wagner?" „Richard.Zou het kunnen, dat u hem ook niet kent?... Het is wat moois, met die moderne musici!" riep Tourkow uit, Persdelict. De 4e kamer der Rechtbank te Amsterdam heeft, overeenkomstig den eisch van het O. Al., veroordeeld tot f50 boete subs. 25 dagen hechtenis, deu heer J. W. H., eender redacteuren van „De Tijd", wegens hetpn- hüceeren van ee-n stuk in het nummer van 1 Oct., j.l., waardoor de heer Van Dalsurn, notaris te Huist, redacteur van ,De .Volkswil", zich boleedigd achtte. Beroepen te Donkerbroek en Haule ds. .1. Groeneveld te Schorpenzeel; te l.lsselmonde ds. A. Luteijn, te Ooitgens- plaat. Bedankt voor het beroep te Oud- lieijerland ds. P. Kruijt, te Zegveld. Geref. Gemeente. Beroepen te Vries ds. Bruins te Zweeloo. Geref. Kerken. Beroepen te Vries ^Dr.) ds,. 'L, JL. Duin to Zweeloo. j Wat is gelukkiger voor een moeder dan om «haar kinderen gezond te zien opgroeien, Een zwak en kwijnend kind doet dc moeder stee'ds in de grootste zorg en angst leVen Voel meer kinderen dan oppervlakkig ver moed wordt, lijden aan nier- en blaasaan- doeningen; in vele gevallen worden deze kwalen overgeërfd en tenzij zij behoorlijk behandeld worden, valt het soms moeilijk haar te genezen. Een der meest bekende verschijnselen van nier- en blaas Zwakte hij kinderen is be'dwateren. Ook gedurende den dag heeft het kind dikwijls moeite om de urine op te houden. Het voelt zich niet sterk on opgewekt, maar prikkelbaar en hangerig. Vaak doen zich ook andere verschijnselen voor als pijn in den rug en buik, hoofd pijn, enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen kunnen veilig door kinderen gebruikt worden vol gens 3o gebruiksaanwijzing, die iedere doos vergezelt. Spoedig zult gij een merkbare verbetering in den gezondheidstoestand en de opgewektheid van het kind kunnen op merken, en tal van dankbare moeders spraken hare tevredenheid over de werking van dit geneesmiddel uit. Te Schiedam verkrijgt», hij de hh. Kap- pelhoff Hovingh. Toeztending geschiedt franco na onlv. v. postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is vpn nevenstaand handels- niADi auw. merk. Een wandeling naar den Binnenweg loont beslist deze smaakvolle étalage te bezich tigen. Een film in beslag genomen Op last van 'den officier van justitie is gisterenmiddag te Amsterdam door de po-, litie van het bureau Singel in 'de „Union"- bioscoop de film in beslag genomen van het blijspel „De big van het 168o", mili taire klucht in drie bedrijven. Zooals men weet is de „Big" een vertaling van het bekende Fralnschc blijspel „Tir au Glanc." De inbeslagneming gebeurde in verband met art. 31 der Auteurswet, luidende als volgt Hij, die opzettelijke inbreuk maakt op eens anders auteursrecht, wordt gestraft met geldboete van ten hoogste I 5000. Het verzoek' om de film in beslag ti nemen, ging uit van den auteur te Pa rijs Mouézy Eon, aangesloten bij de So- oiété cinématographique des gens de let tres.(„Tel.") Brutale diefstal. Donderdag is bij den geneesheer dr. Koeh te Beek bij Nijmegen, op brutale wijze dief stal gepleegd. Een man vervoegde zich ten huize van genoemden geneesheer om een drankje af te halen, dat door den heer J. moest' wor den gereed gemaakt. Terwijl hot genees middel werd gereed gemaakt, wist de man zich in een 'der vertrekken van' het noodige tafelzilver te voorzien, wat uitkwam, toen kort 'daarop de eigenlijke besteller om zijn drankje kvvam. Kamerhumor 1fet'ewas Donderdagavond hij de debat ten over rdo Marinebegrootimg. De Minister had juist gesproken over de rede van den heer Hugenholtz en Was bezig de ophef fing van 'de Rijksmarinewerf te behandelen, toen de heer Van Karnebeek, achter den Minister h-een'clre'n telend, langs z'n neus weg de opmerking maakte: „U moet toch, Ex cellentie, ook es 'denken aan de opheffing van die andere werf". De Minister keek even verbaasd op en zag 'den spreker aan. „Ja", knikte 'die oolijk, „ik bedoel West- stellingwerf". („Ne'd"j Verbrand. Donderdagnamiddag geraakten 'de klee- ren van mej. Van Trier, wonende in do Vrcdcnburchtstraat te Breda, bij het strij ken in brand, waardoor zij zulke hevige brandwonden bekwam, dat haat overbren ging naar het gasthuis werd noodig geoor deeld. Haar toestand is zoo ernstig, dat men voor haar leven vreest. Fir, na A. Kreymborg Co. Alen -schrijft ons uit Rotterdam: Vele magazijnen brengen voor gelegen heid en avondkleeding hun nieuwste pro ducten in de étalages, onder meer zagen wij bij de firma Kreymborg Co., Bin nenweg, een keurige uitstalling, welke zich vooral doet kenmerken, in. het practi&oh plaatsen der busten en den elegantcn pas vorm van ieder kleedingstuk. Deze beide zijn bij het étaleeren zeer zeker de hoofdzaken, aangezien hier door het publiek het meest acht op wordt ge slagen. Een Hugo de Groot, In Danzig doet een tweede Hugo de Groot van zich spieken. Een inokviaarsknecht be viel het niet langer in zijn betrekking, en daar hij zooveel mooie herinneringen nan •Bronswijk waar hij vioeger in dienst was had beWaard, besloot hij daar weer heen te gaan. Doch hij had geen geld ge noeg om zoo'n lange reis te maken. Hij kwam nu op 't denkbeeld zich in een kist als-ijlgoed te laten vervoeren. Zoo gedacht, zoo gedaan. Den avond voor zijn vertrek begaf hij zich naar het slation, gaf den vrachtbrief, voor de kist af en droeg den expediteur op, deze den volgenden morgen te laten afhalen. Voor ze werd afgehaald, stapte onze vriend cv in en sloot ze van binnen af. Hij had zicli „heel gemakkelijk' ingericht en zich van dekens nn levens middelen voorzien. Zoo werd hij op den trein naar Brunswijk gezet. Alles ging goed tot Dirschau, V/aar zijn „huis" ovcigeladen moest worden, en waar hij voorloopig op bet perron moest wachten. He! toeval wil de, dat een hondje, dat daar heen en weer liep, do kist ontdekte en Weldra flink aan het snuffelen was. 't Kan zijn, dat hot zich tot het geheele gezelschap keerende. „Zij vinden het onnoodig Verdi oE Wagner te kennen!" „Maar, generaal, u is het misschien, die de namen verminktEr zijn geen com ponisten van dien naam, die u zegt." Er was een stilte, vol van verbazing; de generaal hief zijn handen met wanhopig gebaar omhoog en richtte geen woord meer tot den buurman aan tafel. „Een schandaal, een echt schandaal," mompelde Spreng. „Als mijn generaal boos is geworden, kan ik dat nog in mijn car rière na-voelen Nadat liet souper beëindigd was, ging men naar het groote salon. De dames trok ken de handschoenen aan, zich gereed ma kende om heen te gaan. Middenin de kamer stond Ivanow, erg rood door het vele drin ken tijdens het souper. Zijn haren vielen hem verward over het voorhoofd. „Degenen, die mij wenschen te hooren, kunnen plaats nemen!" zeide hij met luide stem, de wenkbrauwen fronsend en zijn strijkstok slingerend. v Zou men plaats nemen of niet? vroeg een ieder zich af. Degccn, die hot meest aarzelde, was do generaal. „Gaat zitten, gaat zitten!" fluisterde druk de gastheer. Toen nam iedereen plaats en onmiddellijk heerschtc er een stilte, onder broken alleen door geluid van vaatwerk, dat uit de eetkamer kwam, waar men de soupertafel ontruimde. Spreng haastte zich de door lo sluiten. Dc rossige meneer ging voor de niano zitten, terwijl hij een onrus toen de meegenomen Worst rook, of dat het er de lucht van kreeg, dat zich daar een levend wezen bevond, in ieder geval begon het dier plotseling te janken en te blaf fen. De aandacht van het personeel was al spoedig getrokken, de colli werd geopend en onze reiziger moest uitstappen om van do „kist" naar de „kast" te verhuizen. Trouwe dienstboden, In Duitschland is het de gewoon te, dat de keizerin 'iedere dienstbode, die gedu rende veertig jaar in eenzelfde betrekking is, een gouden kruisje schenkt en eendoor tiaar zelf onderteekend diploma toezendt. Dat dit niet zoo zeldzaam is, als men wel zou denken, bewijzen de volgende cijfers: in 1912 kwamen daarvoor in Brandenburg 44 personen in aanmerking; in de Rijnpro vincie 38, in Hannover 27, en Wcstfalen 20, enz. Het totale aantal uit alle provin ciën bedroeg 252. LEEUWARDEN, 31 Jan. Boter. Fabrieksboler f 58,5059. Aan voer 6 1/3, 15 Ve vaten. Noteering van de commissie. Ie kwal. Fabrieksboter per kilo f 1.50. Noteerlng van de commissie der ver. van boter- en kaashandelaren in Friesland. Fabrieksboter f 68. Boeiebooter. Aanvoer H/.i en 1 \e vat Rotterdam, curator: mr. !f. A. van den Hoek; rechter-commissaris: mr. A, A. F. NV. van Rornondt. (N. R. Ct.) Geëindigdi S j N. V. Oiso-Spaarlicht maatschappij, ge vestigd te Utrecht, en kantoren houdende te Utrecht, Alkmaar, Amsterdam, Deventer, 's-Gravenhage, Groningen, Maas Richt, Nij megen, Rotterdam en Tilburg. R. Hamstia, te Amsterdam. P. van Diemen, bloemistknecht, teNoord- wijkerhout. J. Eshuis, vroeger administrateur te Rot terdam. Opgeheven: I). van Kleef, tapper, te Amsterdam. PARIJS, 31 Jan. Spiritus kalm. Loop. nmd. fr. 37.25 ii 37, Febr. fr. 37,25 li 37.50, Maait-Apri 1 fr. 37.75 ii 38, 4 maand, van Afei fr. 39 a 39.25, 4 laatste maanden fr. 39 a 39.25, 3 maand, van Oct. fr, 39. BUDAPEST, 31 Jan. Tarwe: Stemming flauw. tigen blik wierp naar den musicus. En toen opeens ontsnapte aan dc viool een diepe klacht, een droevige, die tot in do ziel doordrong en zich in dc lucht ver loor. Ieder voelde alle roerselen van zijn hart trillen, want ieder meende in die klacht iets eigens te onderkennen, iets bekends, oen aanroep van een dierbaar verleden, 0, wat een muziek, wat heerlijke klanken 1 Van waar kwam zij, die goddelijke harmo nie, die nooit gelijke op aarde gehad had niemand toch had ooit zoo iets ge hoord?.., Het was-geen viool, het waren verzuchtingen, die uit het hart zelf van een menschen-zicl ontsnapten, die zóó haar leed uitzong. Doze muziek bevatte alles, hield alles in, ongelukkige liefde, gebro ken harten, onzekerheden en tranen, tranon zonder einde. Het was de Elégie van Ernst :En dat deze goddelijke klanken verwekt werden door dat behaarde wezen, dat soort ongelikte beer!... Ivanow's gezicht was dat oogenblik niet meer rood, zijn trekken haddon een uitdrukking van strakke streng heid aangenomen. Zijn oogen hadden een vagen blik; men voelde dat zij iets zagen, wat onzichtbaar voor de anderen Was De viool zWceg, maar niemand bewoog, men was als versteend, tvanow veegde zijn voorhoofd af, dat bezweet was. „Nu is 't genoeg," zeide hij, zijn hoofd opheffend. „Alen moet nooit misbruik ma- Ten. men inoet geen paarlen ondoordacht verkwisten Er was een algemeen tumult.Men wist niet, of men zich door bewondering zou laten meeslepen 01 zich verontwaar digen over deze laatste onbeschoftheid. HAMBURG, 30 .Tan. Petroleum Pennsylvani3che in loco mk. Spiritus kalm. Jan. mk. 3lVï, Febr.- Mrt. mk. 31 koop. NEW-YORK, 31 Jan. Mei Juli Tarwe: 97Vs Juli Mals; Sept 9C Sepf. Faillissementen. U i tgesproken: A. .T. Janssen, schilder, te Utrecht. Rech- ter-comniissarisjht. tik'. J. Schuurbeque Boeije; curator: mi. 11 Th. Gerlings. A. Kruger, koopman. Ie Groningen,han delende onder den firmanaam André Kru ger Co. Rechlcr-commissarismr. J. A. G. Goekinga; curator: mr. II. Schaap. C. Apjell, hotelhouder, te Arnhem. Rech- ter-commissaris: mr. 11. J. van der Poel Iliddingh; curator: mr. Al. van Gelein Yi- tringa. (Si.ct.) De Iloüandsche Maatschappij tot onder linge Yenvnaiborging van schade aan paar den en vee, gevestigd en kantoor houdende te Amsterdam, Rechlcr-commissaris: par. J. Slingenberg; curatormr. H. Bijle- veld Jr. De Commanditaire Bankvereeniging Pla to, Boissevain Co., thans in liquidatie, gevestigd geweest zijnde te Amsterdam, doch thans geen bekend kantoor in Neder land meei houdende. Rech ter-commissaris als voren; curatornu.' N. A. Mensing van Gha.runt. H. de Bos, letterzetter, te Amsterdam. Rcchtcr-commissarisals voren; curator: mr. H. Bijleveld Jr. N. Y. .Maatschappij Holland, gevestigd en kantoor hebbende te Amsterdam. Rechter commissaris: als voren; curator: mi*. D. II. P. Rosenboom. (Hhld.) J. Steur, concierge aan een school, te Hljovracbten. DU ISBU RG-RUHRORT, 31 Jan. Steenkolen. In 'de afgeioopen week zijn de toezendingen van de kolenmijnen naar onze havens belangrijk toegenomen, en. be reikten in Re laatste dagen, zelfs zeer groo- ten omvang. 'On'der deze omstandigheden ging de verlading der schepen meestal vlot vooruit en Ho schepen konden ook bij den zeer gunstigen waterstand vol afgeladen worden. Orn dezelfde reden konden de vaar tuigen zonder bezwaar tot Straatsburg ko men, Er weiden dus belangrijke kwanti teiten brandstoffen naar Zuid-Duitschland 111 ces 1 direct aan de afnemers geleverd en dienden gedeeltelijk tot aanvulling der zeer ingekrompen voorraden in de verscheidene bmenrijnsche opslagplaatsen. 'Alet het oog op de stremming der vaaxt op de Alain vanaf 1 Februari, hebben ook de afnemers in de aan dez.e rivier gelegen plaatsen zoo veel mogelijk, nog op 'den waterweg betrok ken. De vraag naar kolen is zoowel in Zuid- Duitschland als ook in Holland en België en in onze streken, zeer levendig en de in getreden vorst in de laatste dagen heeft ook op 'dc vraag naar huisbi'andkolen bizonder gunstigen invloed geoefend. De oplevering der kolenmijnen bereikte wel niet het hooge cijfer van de voorverleden week, doch be droeg altijd, nog gemiddeld 33,000 dubbel- waggons van 10,000 kg. per werkdag. Vrachtenmarkt. In 'de afgeioopen week heeft het aanbod in groote sleepkanen de vraag meest overtroffen, daar hij den gun stigen waterstand deze schepen vol afge laden konden worden, terwijl in kleine en middelgroofe schepen nog altijd geen voor raad is. De vrachten zijn om deze reden nog iets gedaald. De sleeploonen hebben, niettegenstaan de de moeilijke vaart, door zeer hoogon waterstand, zoowel naar den bovenrijnals ook naar Holland, doorgaans hun vorigeu stand gehouden. Rij het intreden van het koude weder is do waterstand van den Rijn vallende; hij wees heden vroeg aan de peilschaal hier 3.54 meter. Alen betaalde voor schepen van middel bare grootte per ton van 1000 kilo naar: Rotterdam f0.65 a f0.70, groote bun- kerk. f 0.30 f 0.35, export f0.25 a £0.30; Schiedam f 1 a f 1.05, groote f 0.85 k f 0.90. „U weet dat ik hier blijf slapen," ver klaarde Ivanow aan Spreng, zijn viool in de kast bergende. „Ik kan niet tiaar huis, waar mijn bed door Basile weid ingeno men." Daarop nam men afscheid met liandge- schud en den gastheer dankend voor zijn vernikkel ijken Kerstboom. „llcmel, wat speelt u mooi!" riep Eva onwillekeurig uit, toen zij van den musi cus met een stevigen handdruk afscheid nam. „Maar dat had ik u immers gezegd antwoordde hij. Hoewel het Spreng lastig was, gaf hij niettemin order, dat men in zijn werk kamer voor den musicus em bed spreidde. „Verbeeld je," zei Spreng tol zijn vrouw, toc-n zo naar bed gingen, „daar vraagt hij rno nog 0111 een flesch madera. Ik heb hem die gegeven, maar ik bon bang, dat hij de oen of andere gekheid doet.De gene raal, weet je, was verrukt over zijn wijze van spelen.Hij heeft me bedankt. Hij is dol op muziek. Dat doet mij alles van Ivanow vergeven '„'Ik word er ziek van, heuseh," her haalde Eva lijdend, zich onder de dekens wegmoffelend. Alidden in den nacht, toen iedereen in diepen slaap lag, hooide men in don huize Spreng onverklaarbare klanken. De heer des 'huiz.es was de eerste, die oniwaukte. Hij schoot ijlings een kamerjapon en pan toffels aan, en ging tn de richting van zijn werkkamer. Hoogwater to Schiedam. Febr. 1vm. nm, 0.31 9 2: 1.20 9 1,49 9 32.26 9 2.49 9 4: 3.48 9 3.31 Hoogt® van het water op de rivieren. Berichten van 31 Januari. LOBITH, 2u.n.m. 13.29 Gev. 0.31 M KOBLENZ, 6 u. 's morg. 3.49 Gev. 0.31 M TRIER, 9u, 9 1.90 Gev. 0.02 M KEULEN, 11 u. 3.96 Gev. 0.32 M RUHRORr, Bu. 9 3.23 Gev. 0.38 M Zon en Maan. Zonsopg. Febr. 27.45 v.nn ond.g. 4.44 n m 9 37.42 9 4.48 9 9 b 47.40 9 9 4.50 9 6 Febr. N, M. 14 Febr. E.K. Toen bij dc deui- opende, was liet pikke-. donker. En in dat pikkedonker klaagde en zong do viool. Toen hij al tastende de luci fers gevonden en een kaars aangestoken had, ontdekte hij Ivanow, geheel ontkleed, do boenen op zijn Turksch gekruist. Ilij speelde viool en oveivloedige tranen dro pen van zijn wangen. De flesch madera was bijna leeg. „Luister naar me," zei Spreng. Alaai do andere hoorde niet, hij hoorde niets dan de goddelijke klanken. Spreng ging tegenover hem zitten en wachtte. Zijn wachten duurde lang. Ivanow speel de, speelde, zonder ophouden.Een blauwachtig licht viel zacht door de blin den naar binnen. Eva schreide in haar kussens, zij had slaap en men serliin- derde 'haar daarin, tvanow weende op zijn viool. Spreng lion van den een naar de ander, probeerde tc troosten. Tegen den morgen woid tie musicus rustiger en sliep in cn werd eerst tegen twee uur in den namiddag wakker. Sprong draaide, in dc buurt van zijn werkkamer op de punt zijner teenen heen en weer, lief niemand ar 'binnen. Een beetje na tweeën ging do violist heen, niet zonder drie roebel van Spreng geleend te hebben. „Ik weet één ding, lieveling!" zei Spreng lot zijn vromv na het vertrek. „Ik ben er beslist voor, hem nooit meer uit te noo- digen," j •F 993/4 AToï

Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 7