Ingezonden Mededeelingen. licht. Bemenpfö nieuwe. Koloniën. Handel en Bedrlji niet juist zijn. Althans do cijfers voor zoo ver die spr. 'betreffen, zijn heelernaal ver keerd. Dc lieer W(i 11 k a m p fDan deugt onze boekhouding niet! De heer v. Katwijk: Eenige jaren ge leden was spr. lid van do Winkeliersvereeni- ging, en daarin werd steeds geklaagd over het gas. Later sprak hij mot eenige hoeren die ook klaagden over het gas en over de persing, en die. brachten een en ander in verband met de tantièmes. Daarom heeft hij bij de begrooting do vraag gesteld of die tantièmes moesten blijven bostaaru Toen is daarover hier gelachen en oeni- ge blaadjes, hier ter stede, dio. zich heb ben voorgenomen de menschen „voor te lichten", en gehaat te maken allen die christenen zijn, en daarvoot stol noodig hebben, hebben zich daarop geworpen. Zij bestaan trouwens van het door-het-siijk- halen van christenen. Toen spr. die zaak ter sprake bracht, was het niet zijn bedoeling den Directeur vau de gasfabriek aan to vallen. (Gelach.) Het spijt spr.,'dat de personen, die hem er over gesproken hadden, niet in de„Schie damsche Courant" geschreven hebben, wal zij hem verteld hebben. Die menschen wa ren ook al weer bang dat zij in het be doelde blaadje zouden worden aangevallen. Spr. kan de verzekering geven, dat die heeren waren van onverdacht liberalen bloede. (Luid gelach.) Spr. zal die heeren vragen, of hij hun namen hier mag noemen. De heer W,ittkampf hoort van den heer v. Katwijk, dat de voorgelegde cijfers geheel onjuist zijn. Hij vraagt daaromtrent nadere toelichting. De heer Van K'alwijk zegt, dat 10 becijferingen op 20.000 gasainemer-, al da delijk niets bewijst. De becijfering voor zoov r die hem zelf betreft, kan niet an ders dan onjuist zijn, omdat hij herhaalde lijk in die 10 jaren Veranderingen in zijn gasleidingen en in het aantal pitten heeft gebracht door veibouwingen en aankoop van panden. De Voorzitter: Dan zou de conclu sie, getrokken uit de op u betrekking heb bende cijfers onjuist kunnen zijn. De heer v. Katwijk: Het aantal lichten bij mij is' in' de laatste jaren verminderd. De heer Wittk'am'pf: Heeft de lieer v. Katwijk' dus nu een belangrijk aantal minder lichten? i 1 Spr, wijst er op, dat in het rapport van B. en W, slecjits enkele overzichten gegeven zijn, terwijl de Directeur een lange reeks' gaf. Spï. heeft daarvan ook eenige gecontroleerd. Do cijfers betreffen de het gasverbruik bij zijn vader, waar dat geheel onveranderd is gebleven, zijn wel deegelijk gedaald. De heer v. Westendorp zegt, dat door Icleü Directeur aan 13. en W. over deze materie een reeks van cijfers zijn overgelegd, dio recht geven tot de conclu sie waartoe dat College gekomen is. Als de heer v. Katwijk die bewuste heeren weer ontmoet, moet iiij hun den raad geven, niet in de „Schiedamsehe Courant" te schrijven, maar zich te wenden tot den Directeur. De Voorzitter weet, uit den tijd dat hij zelf voorzitter der gascommissie was, hoe onbillijk dikwijls geklaagd' wordt. Een sterk voorbeeld: Onlangs' Waagde de hoer des huizes aan do Gasfabriek over het licht. De Directeur zendt er menschen heen om do oorzaak op to sporen, maar toen zij er kwamen, verklaarde mevrouwhot licht is begt,- ga maar weer heen'. Hieruit Wijkt, dat, als er klachten zijn, men zich dan dadelijk tot de Gasfabriek moet wenden, dan zullen die klagers ook geholpen worden. Een ander klaagde over onvoldoende gas. Ook daar ging een fitter heen. En -wat bleek? Dat daar een aansluitingsbuis was gelegd van s/e duim. men. liet weer was gelukkig heel kalm en do vijver scheen ingedommeld. Wij kwa men. langzaam vooiuit. Eindelijk bereikten wij de rietvelden, en de comediebegon, De eenden vlogen met rumoer op, gerukt uit de rust der eenzaamheid van den vijver, ver schrikt door onze onverwachte verschijning op hun grondgebied. Wij schoten ze neer. Het Was een plezier te zien hoe deze zware vogels met vol gewicht in het water neersloegen. Niet alle, die getroffen waren, konden wij grijpen; die slechts even aange schoten Waren, plonsden neer. Andere vei- loren we midden in het rietveld, waar zelfs de oogen van Ermoiaï er niet in slaagden ze terug te vinden. Sedert den middag lag toch ons vlot, desondanks, vol van wild. Vladimir, lot genoegen van Ermoiaï, schoot zeer middel matig, bekeek dan zijn loop en lei ons do oorzaak van zijn échec uit. Ermoiaï, als altijd, schoot meesterlijk, ik als altijd slecht. Soutchok keek naar ons met 'den blik van iemand, die sedert zijn jeugd ondergeschikte is geweest. Langzamerhand bereidden wij onzen te rugtocht voor, toen ons een ongeluk over kwam. iWij hadden moeten opmerken, dat go- ruimen tijd liet water meer en meer ovet ons vlot kwam. Wel was aan Vladimir opgedragen om zooveel mogelijk met het. bakje, dat (ErmoJaS' nog gauw tevoren aan een vrouw had ontfutseld, Water uit te scheppen. En dat -ging ook wel, maartegen Jiot slot, het scheen wel als tot afscheid, Natuurlijk dat dit onvoldoende wak. Maar de wijdere buis' was duurder en dus..,. Spr. 'moet no-g eonb' zeggen wat hier meer gezegd is: onder de fitters bier ter stede zijn er, die geen, verstand er Van hebben. Als de klacht er toe leiden zal, dat voortaan de klagers zich rechtstreeks tot de gasfabriek' wenden, dan heeft ze in elk geval nut gesticht. Do heer Koopm'ans heeft door onge steldheid de behandeling der begrooting niet kunnen bijwonen. Nu begrijpt bij wel, dat hij thans de begrootingsdebatten niet kan heropenen, maar toch zou hij de vraag willen doen, die hij voornemens was toen te stellen: Kan de B.akkerafr. niet beter verlicht worden. Spr. zou de aandacht van B. en W. op de onvoldoende verlich ting daar willen vestigen, in de hoop, dat door uitbreiding van het aantal lan taarns daar een betere toestand komt,. Er zijn nog een paar straten, die in gelijke omstandigheden verkeeren. Do Voorzitter zal de Commissie met do opmerking in kennis stellen. Do heer Ris wil, nu de Bakkersstraa! toch ter sprake is, erop wijzen', dat daar tal van woningen staan, die niet bewoon baar zijn. Er zijn daar veel woningen, die vooral voor talrijke gezinnen, zooals daar veelal zijn, bepaald onbewoonbaar zijn. De Voorzitter acht dit mèt den heer Ris een gewichtige zaak en acht onbewoon baarverklaring van vele dier woningen zeer nootlig. Dit kan ook van verschillende wo ningen op andere plaatsen gezegd worden. Spr. kan echter de verzekering geven, dat dit onderwerp reeds de aandacht van liet Col lege heefï. Interpellatie-jZiek.en.h.u i s. De heer d e B r u i n heeft in de „Nieuwe Schiedamsehe Courant" van Zaterdagavond 1 Februari een ingezonden stuk gezien, waarin reclame gemaakt wordt voor een R. K. Ziekenhuis. Daarin wordt betoogd de noodzakelijkheid van het stichten van een R- K. ziekenhuis. Daartegen bestaat natuur lijk geen bezwaar en dat zou ook geen aanleiding gegeven hebben 't hier ter sprake te brengen, maar om die noodzakelijkheid te betoogen, wordt een aanval op het stads ziekenhuis gedaan door een verhaal van iets dat in het ziekenhuis zou zijn gebeurd van zóó ernstigen aard, dat spr. het zeer gewenscht, ja hoogst noodzakelijk acht om daarop een officieel helder licht te doen schijnen. In dat stuk wordt een verpleegster ge schetst, die, als ze' is opgetreden zooals daarin wordt verteld, bewezen heeft niet ge schikt te zijn voor verpleging, Een ver pleegster, die een stervende weigert een ge bed uit te sproken onder bijvoeging: „ik ben zelf niks", heeft geen recht om aan het bed van een stervende te staan en haar de laatste diensten to bewijzen. Spr. hoont en vertrouwt, dat, mocht het verhaal juist zijn, aan zoo'n verpleegster een dergelijke taak niet meer zal worden toevertrouwd. Voorts leest spr., dat, nadat de verpleeg ster aan het verzoek der stervende had voldaan: „De wijze waarop de mededec- „ling van bet gebeurde in het ziekenhuis, „vernomen werd op zijn zachtst uitge „drukt zal haar zeker geen moed gegeven „hebben om haar liefdedaad te herhalen". Spr. zal hierover niet veel zeggen, alleen zullen zij dc strekking ervan begrijpen. -Meent men propaganda te moeten maken voor een R. K. ziekenhuis, dan is daar niets tegen, niljts dit niet gaat ten koste van onwaarheden over het stads-zieken- huis, Spr, wil dus de volgende vragenstellen: I. .ris, naar het oordeel van B. en W., „aan de verpleegden in het stads-zioken- „liuis gewaarborgd, dat zij geestelijken bij- „staml kunnen verkrijgen dien zij verlan gen?" Dit bedoelt dat zooveel mogelijk alle te gemoetkoming wordt verleend, wanneer de wensch tot geestelijken bijstand wordt ken baar gemaakt. vlogen dc eenden in zoo dikke koppels op, dat wij geen tijd hadden er meer aan te denkon. En wij vergaten, heel onvoorzichtig, den toestand van |Ons vaartuig geheel. Ermoiaï, om oen [Stervende eend nog gauw to grijpen, dood het vlot te vee! overhellen, dat on middellijk volop water schepte en plechtig naar beneden zonk. Gelukkig, diep was het niet. Wij stieten allen tegelijk een kreet uit. Haar het was te laateen oogenblik later waren wij door drijvende, Aoode eenden omsloten en het water reikte tot aan onze kin. Ik kan niet dan mot een lach rnc het gezicht mijner metgezellen herinneren; het is 'zeer waar schijnlijk, dat het mijne niet vee) vioo iijker geweest zal zijn, want in dat oogen blik voelde ik allerminst behoefte aan lachen. Ieder van ons hield het geweer boven zijn hoofd, en Soutchok, 'zonder twijfel als go vol? van een ingekankerde gewoonte om zijn hoeren na te apen, hief nu ook zijn langen boom in de lucht. Het was Ermoiaï, die do stilte"verbrak. „Poeh 1" zei hij, in 't water spuwende, „dat is nu? ook iets 1 Het is jouw schuld, ouwe drommel," schreeuwde hij tegen Sout chok. „Waarom heb jij ons ook zoo'n boot geleverd „Vraag vergiffenis," mummelde de grijs aard. „En jij ook," vervolgde Ermoiaï, zich tot Vladimir 'wendende. „Wat zat jo ook rond te kijken, waarom schepte je niet? Je II. „Wat is waai' van het verhaal in „de „Nieuwe Schiedamsehe Courant" van „1 Februari 1.. over de hulp van een ver pleegster aan een oude vrouw en van do „bejegening die bedoelde verpleegster over „die hulp heeft ondervonden?" Als een verpleegster werkelijk geestelijke hulp heeft verleend aan een stervende, wie is liet dio daarover de verpleegster heeft astig .gevallen. Deze beele geschiedenis is spr. volkomen vreemd voorgekomen. Hij hoopt dat B. en W. een onderzoek zullen willen instellen en daarover aan den Raad willen rapporteeren. De Voorzitter zegt, dat dit schrijven ook B. en W. getroffen en hun aandacht getrokken heeft. In het College is daarover reeds gesproken cn in denzelfden geest als nu de hoer de Bruin deed. Ook daar achtte men het wenschelijk, dat de voorzitter van het ziekenhuis een onderzoek zou instellen. Dat - beloofde spr. in het College, en die belofte doet hij nu aan den heer de Bruin. Verder antwoord kon spr. nu niet geven. De heer de Bruin dankt voor de ontvangen belofte. Jicht, gewoonlijk beschouwd als het uit vloeisel van een z'Waar leven, vindt dikwijls haar onmiddellijke oorzaak in 't urinezuur, hetwelk door de verzwakte nieren en blaas niet uit het lichaam wordt afgevoerd. Het kan zich als een onoplosbare stof in de gewrichten nestelen en wel 'dikwijls in die van den grooton teen. Ongelukkjgeririjz'o gaan aan deze kwaal niet altijd waarschu wende verschijnselen vooraf, zooals rugpijn, slcchlo spijsverteeiing, roodgekleurde urine met een bezinksel gelijkend op stof Van baksteen, geneigdheid tot buikloop of ver stopping, hoofdpijn. Gewoonlijk komt de crisis des nachts, de patiënt ondervindt dan een onhoudbare pijn m den grooten teen, pijn als van een hevi- gen beet, gloeiend. Deze crisis kan over slaan op het hart enz*, en zeer gevaarlijk worden. Het is daarom noodzakelijk' bij optreden van verschijnselen als de bovengenoemde om mmiddellijk in te grijpen teneinde gevaarlijke gevolgen te vermijden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen herstellen de gezond heid en kracht der nieren en blaas, zoodat het urinezuur geregeld Wordt verwijderd en verhinderd Wordt, dat het kristalliseert en onoplosbaar wordt. To Schiedam verkrijgb. bij de hh. Kap- pelhoff Hovingh. Toezending geschiedt franco na ontv, v. postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handels- ham. merk. Het schip der woestijn. Weldra zal do kameel zijn klassieke bij naam „schip der voostijs" ontnomen wor den. Do industrie is er in geslaagd een zand-autoniobicl'.' to construeeren. Voor woestijnreizigers is de geniale vinding van den Engolschen ingenieur Hoobrew Lallan, te Caïro, van groot gemak. Het voertuig is van groote wielen voor zien, waardoor bet verhinderd wordt, diep in den grond to zakken. De wielen zijn van hout, terwijl het caoutchouc, dat door do warmte van den boclem zoo vlug verteert, vervangen is door koper. De zitplaatsen zijn op hoogen afstand van. den grond om 'do hindernis van' bel gestoven zand te voor komen en do motor is legen zand beschermd door een hermetische afsluiting. Hoobrew Lallan heeft reeds eenige goed geslaagde proeftochten gehouden in de huurt van de pyramide van Gizeh. 1 bent, je bent Vladimir gaf geen antwoordhij trilde als een blad, zijn tanden gaapten vaneen, Hij had een glimlach van ontzetting op zijn gezicht. Waar bleef nu zijn welsprekend heid, zijn tact, zijn waardigheid? Het venvenschto vlot schommelde zwak jes onder onze voeten. Op het oogenblik van de schipbreuk scheen het water ijzig koud, maar men gewende er aan. Toen do schrik wat voorbij was, keek ik de om geving eens rond. Op Hen pas van ons vandaan, groeide een partijtje liet, waar achter wij tien oever ontdekten: „Dat zal toch slecht gaan," dacht ik bij mezelf, „Wat moeten we beginnen," zei ik lot Ermoiaï. „Wij zullen zien hier zullen wé, hoop ik, wel niel behoeven te overnachten. Hier, Vladimir, pak mijn geweer eens aan." Vladimir gehoorzaamde stom. „Vooruit, laat mij hu eens een doorwaad bare plaats gaan ontdekken," zei hij met een- zekerheid, alsof de vijver buiten twijfel dergelijke plekken inhield. Hij - nam don hoorn van Soutchok en begaf zich naar den oever, met veel voor zichtigheid den grond peilende. „Kun jo zwemmen?" riep ik hem toe. „Neen, dat kan ik niet," antwoordde hij achter de biezen. „Dan zal hij wel verdrinken," bracht Soutchok in met koude stem. Deze vreesde minder het gevaar dan onzen toorn. Nu was hij volkomen gerustgesteld, blies een beetje in het water, magi' scheen het niet De tentoonstelling van kunstbont. In het Grand Palais te Parijs is dezer dagen een internationale tentoonstelling voor vogelbescherming gehouden," die mot haar ware meesterwerken van de kunst in het vervaJschen van bont en pelswerk de bewonderende blikken van alle dames tot zich trekt. Men kan hier zien, tot welke volmaaktheid de Fransche industrie op dit gebied genaderd is. Zelfs kenners vergissen zicli hij de aanschouwing van de sierlijke mantels, moffen en stola's van kunst-herme lijn, -otter, -zilvervos of -skunks. Door syste matische en doelbewuste veredeling der Fransche konijnenteelt is het mogelijk ge worden, dit te bereiken. Want zonder de kostbare kleine Poolsche* konijnen zou het hermelijn, niet zoo prachtig na te maken zijn; de grootere ziiverkonijnen leveren hun huid voor chinchilla-imitatie, bet Fransche havana-konijn offert zijn leven voor dat van hot sabeldier en het zwarte konijn vervangt den otter. Vaak wordt den konijnen-teler voor ecu huidje 75 b. 80 frs. betaaid, alleen' uit muntende exemplaien zijn vooi de voor- treffelijke imitatie te gebruiken. De kunst in het vemdschen strekt zich niet alleen uit tot pelswerk, men heeft ook getracht vogelveeren te imiteeren. Paradijsvogelplui- men, uit kippenhokken afkomstig, zijn on herkenbaar. Duiven, kalkoenen, ganzen, een den en pauwen leveren hun voeren, die later onder geheel anderen naam verkocht worden. De grootste kanonnen ter wereld. De grootste kanonnen ter wereld worden thans door de Amerikanen aan do uil monding van. bet Panairiakanaal opgesteld. Zij zijn 15 M. lang, en de doorsnede be draagt 1.5 Meter voor liet achterdeel |en 0.7 M. voor den1 mond. Voor elke la ding is 260 K.G. bijna rookloos kruit noo dig, en zoo ander kruit wordt aangewend zelfs het dubbele. Het projectiel is 1.6 M. lang, en de draagwijdte bedraagt onge veer 40 K.M. Men zou met zulk een ka non kunnen schieten ,over een berg van ruim de dubbele hoogte van den Mout Blanc. i De Saltan fn Solo. Den. 16ea December waren te Solo geen huurwagens en geen auto's meer te krij gen, alles was besproken, bij gratie kon den wij nog een andong huren. De wegen, waarlangs de sultan zou rijden, waren vol inlanders, Chineezen en Europeanen. Op de Tjokronegaran stonden de leerlingen eener inlandsche school onder leiding van hun onderwijzers opgesteld. Aan het sta tion stond reeds vroeg het vorstelijk rijtuig „manjk koenolo", bespannen met vier groote schimmels, geëpauletteerde koetsiers en palfreniers erop, om op de hoogo gas ten te wachten. Ook een hoffotograaf way aanwezig en verder was er aan fotografen op geschikte punten geen gebrek. Op het perron en in do wachtkamer be vonden zich pangeran Pakoealam en No- todirodjo vau Jogja, pangeran Praboenin- grat, adjudant van den soenan, de pange- rans Bey, Koesoemodiningrat, Nataningrat en Koesomo Joedo, allen in witte officiers uniform, Vorder de rijksbestuurder, de ko lonel met eenige officieren van de soe- nans troepen, de regent van politie en eenige kliwons. In de wachtkamer, door eon schutsel vatl de restauratie gescheiden, was een an tieke slatiestoel met kroon geplaatst; de vloer was met een dik tapijt belegd, vóór de restauratiezaal; op hot perron slond een buffet met ververschingen en de vloer daar was ook met tapijt belegd, waarop eenige onmisbare kvispeldoors 1 Verder stond daar- de kratonmuziek en een sialic- hap was gereed. 'Eindelijk kwam de trein in zicht, vóór op de locomotief can goud pauw, gcflan- noodig te vinden om van plaats te ver anderen. „Hij schiet or het leven bij in, zonder dal hot eenig nut hoeft," klaagde nu Vla dimir. IVij riepeu onophoudelijk om Ermoiaï, die, gedurende een heel uur, geen lovens- teeken moer gaf, wat ons een oneindigheid scheen. De antwoorden kwamen eerst zeld zaam, toon iheelemaal niet meer. In het dorp hoorden, wij dc klokken luiden. Wij zeiden niets meer lot elkaar, wij durfden elkaar niet aanzien. De eenden vlogen om onze hoofden en het scheen, alsof sommige er bovenop wilden gaan zitten, maar plot seling schoten ze loodrecht omhoog en vlo gen uit het gezicht. Soutchok knipte met do oogleden, zooals iemand, die slapen gaat. Eindelijk, tot onze groote vreugde, daar ver scheen Ermoiaï. „Welnu?" „Ik ben tot aan den oever gegaan e,n ik heb een plaats gevonden, dio door waadbaar is." Wij zotten ons in beweging, en hij trok onder het water nog gauw uit zijn zak een touw en knoopte de gedoode eenden bij hun pooten eraan vast, nam de twee uiter ste einden van het touw tusschen zijn tan den cn ging vooraan, Vladimir volgde cn Soutchok sloot den stoet. Wij hadden twee honderd slappen door het water af te leggen. Hij hadprach- tig don weg verkend en hield niet opmot ons too te roepen: „Naar links. Er is een gat rechts." Of Wel: „Rechts nu, anders keerd met vlaggetjes. Precies op tijd kwam de extra-trein binnen en stapten uit de met rose en groen-gazen slingers versier den directiewagen de sultan, de kroon prins, pangeran Mankoe Boemie en pan geran Poeger, allen eveneens in witte tenue, de sultan met zijn van briljanten fonkelende orden. De muziek speelde toen het Wilhel mus. Het overige gevolg bestond uit den rijksbestuurder van Jogja, den commandant der pvadjoerit, den hoofd-ordonnans Cephas en Zijn adjunct. 'Na in de wachtkamer door de commis sie van ontvangst te zijn gecomplimenteerd, stapte het gezelschap in do wachtende rij tuigen en in een langzamen draf kging liet, geëscorteerd door soenans, cavaleristen, langs Tambaksegaran en Jokronegaran naar liet residentiehuis. De resident, de assistent- resident, de gew*. secretaris en de transla- teur in witte uniform, wachtten de gasten op, die, na een poosje in dc binnen galerij te hebben gezeten, hel residentiehuis ver dicten, om zich kratomvaarts te begeven. .Op hei plein tusschen de beide kraton poorten waren de kratontroppen met muziek opgesteld.'dc loopei van de tweede poort tot binnen was met oloemen bestrooid. Te 10 uur kwam de stoet in den kraton aaji. Volgens het piogramnia vorirok de sloef in dezelfde orde naar Balanaana in dc wachtkamer te hebben gerust, nam de sul tan afscheid van de Solosche grooten en verzocht hij pangeran Prabocningiat zijn dank aan den Soenan cn den resident over 1e brengen voor de ontvangst. Te 12 u. "25 vertrok de trein. (Locomotief.) AMSTERDAM, 7 Febr. Lijnolie f 29 28%, Maait 28',s. Maait- April 27% 28 27%, Mci-Aug 27 26%, Sc-pt.- Dec. 20%. LEEUWARDEN. 7 Febr. Ho ter. Fabrieksboter f 59—59.50,. Aan voer 10 1/3 en 18 Vo vaten. Nqtecring van de Commissie. Ie kwal. Fabrieksboter per kilo f 1.50. Noteering van de Commissie der ver. van Boter- en kaashandelaren in Fries land. Ie soort fabrieksboter I 58. PARIJS, 7 Febr. Spiritus gedrukt; per lieot.: per Febr. i'r. 37.25, 37.50—37.25 betaald, pei Maart fr. .50-—37.75, por Maart-April fr. 37.75 38, per 4 mnd. van Mei fr. 39 betaald, per 4 laatste mnd. fr. 39.25 dito, per 3 mnd. van Oct. fr. 39.2539 dito. ILAMBURG, 7 Febr. Petroleum Permsylvanische in loco mk. Spiritus stil. Jan. mk. 31, Fehr.-Manrt mk. 31 koop. BUDAPEST, 7 Febr. Tarwe: Zonder zaken. NEW-YORK, 7 Febr. Mei Juli Sept. Tarwo: 100 98y4 961/, Mei Juli Sept. Maïsi Hoogwater te Schiedam. Febr. 8vm. 5 42 nm. 5,48 96.13 6,13 s 106.39 s 6.43 11 7 8 7,15 Hoogte van he4 water op do rivieren. Berichten van 7 Februari. LOBITH, 2u,n,m, 14.11 Dev. 0.09 M LOBLENZ, 6 u. 's morg. 4.26 Gov 0.29 M FRIER, 9 u. 2.40 Gev. 0.50 M kEULEN, Hu. 4.87 Gev. 0.31 M RUHRORT, 8 u, s 4 31 Gev. 0.32 M Zon en Maan. 7onsopg. Febr. 97.30 v.m» ond.g. 5.— n sa 107.29 5.2 >11: 7.27 5.4 14 Febr. E.K. 21 Febr. V. M. valt go in het slijk." liet gebeurde, dat het water ons tot boven den mond steeg en tweemaal zelfs verdween Soutchok eenige oogcnblikken onder hel spiegelvlak. „Vooruit, vooruit dan Lach," nep Ermo iaï streng terug, en Soutchok deed zijn best, sprong, en slaagde erin weoi grond te be machtigen op een minder diepe plaats. Hij zou liever gestorven zijn, dan hot te wa gen om mij in het uiterste oogenblik aan mijn slippen vast te grijpen. Uitgeput, doonveekt van het water en vuil, bereikten wij eindelijk den oever. Tw'co uur later zaten wij, min of meer gedroogd, in een groote hooischuur en gingen wat avondeten gebruiken. De'koetsier, een fleg matisch inensch, droomerig, of eigenlijk meer traag, slond bij de deur en trnc- teerde Soutchok hartelijk op zijn tabak. (Russische koclsieis zijn zeer vriendelijk). Soutchok snoof, dal hij er pijn van kreeg: hij hoestte, spoog en snoof opnieuw. Vla dimir was somher, zat mol scheef hoofd cn sprak weinig. Ermoiaï maakte zorgvuldig onze geweren droog. Dc honden, in afwach ting van hoi. naderend voedsel, bewogen do staarten in buitengewone zenuwachtig heid. Do paarden stampten en hinnikten onder hot dak. De zon ging onder. De laat ste stralen trokken purperen siropen tegen de lucht, gouden wolken dreven aim on stierven weg als golven, schoongespoeld en uitgekamd en uit het dorp klonk ge zang. 1

Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 7