Tejea tat en vertattoiil v EMSER PASTILLES Laatste Nieuws. Kerft en School. Luchtvaart. Gemengd Nieuwe. Zilveren jnbllae. l)o gemeentewerkman At, A", v. Leeuwen, zal op 15 A taart a.s. dea dag herdenken waarop li ij gedurende 25 jaar in gemeente dienst werkzaam geweest zal zijn. Heden herdacht de agent van politie le klasse X. Hoeflaken den dag. waarop hij 25 jaar hij het politiekorps alhier hoeft dienst gedaan. Vanmorgen te 11 uur van zijn woning per vinoiant afgehaald, werd hij in de feestelijk versierde wachtkamer dor agen ten ontvangen, waar hij door den com missaris van politie, den heer ,1. L. C. WoUfeiisperger, in tegenwoordigheid van btjna liet gansehe korps, weid toegespro ken, waarbij deze hem tevens een ge schenk, als herinnering aan dezen dag, aanbood. Daarna voerde de burgemeester, de heer M. Ij. Honnerlage Grote, het woord, die den jubilaris eveneens hartelijk toesprak en hem de gebruikelijke enveloppe als ge schenk der gemeente overhandigde. Ten slotte voerde de voorzatter dor po- 1 itie-agonfenvereenigirig Onderling Vertrou wen''. de agent le H. hnmerzeel. het woord. Do jubilaris dankle voor de goede woor den lot hom gesproken en voor de ^ge schenken. hem aangeboden. Den verderen dag pracht hij in den familiekring door. In hel lokaal Selrio <58 zal Donderdag avond voor tie Christ. Ueref. Gemeento als spreker optretlen ds. Van der Vegt, van Rijnsbur». ..Vriendschap zij ons doel". De brandwoorlieden-vereeniging' Vriend schap zij ons doei", heeft in zijn laatst gehouden algemeene vergadering besloten, een onderling concours, te houden op brand- weergebied, waarschijnlijk op Hemelvaarts dag. Do wedstrijd zal bestaan in 3 a/dee lingen: Le afd.: Gioepcuwed-Miijd voor het vlug water geven met 3 personen. 2e afd.: Petsoonlijkc wedstrijd voor liet ving water geven mei 1 persoon: 3e afd.: Groeponwedstrijd met de op- tjehuifladders met 3 pei.sonen. Brandweeilieden, welke nog huilen de vereeniging staan en ,deel willen nemen aan den wedstrijd, kunnen zich nog op geven als lid van genoemde vereeniging bij den secretaris .f. B. Lourens, Wesf- iranko 1 an d s n hel aa 11 32. De Blauwe Winkel. Heden is aan de Hoogstraat in het pand nabij den Dam, waar Tevoren de firma Billen gevestigd was de blauwe winkel geopend. Het is echter een winkel,, waarin niet verkocht wordt; liet. is er een die enkel bedoelt te leeren welke nadoelen vérbonden zijn aan drank ge- en misbruik en welke voordeden kunnen voortvloeien uit bespa ring van hel gold, dat anders aan drank wordt uitgegeven. In de etalage is tot dit doel geplaatst een uitgebreide groep van voedingsmidde len, alle vertegenwoordigende dezelfde geldswaarde, waarbij vermeld de voe dingswaarde, van elk dier artikelen en het kwantum; daarbij is gevoegd een fleschje alcohol van gelijke geldswaarde, dal geen voedingswaarde heeft. Bovendien is daar geplaatst een brood, ter waarde van £1.— blaf een lengte heeft van 1.80 Mj en een flesch Hulstkamp van f 1. eveneens met de vergelijkende rijf ere. In den winkel ziet men wat men aan kioeren of aan kinderspeelgoed kan koopen, indien men één of meer borrels per week minder drinkt, dan men gewend is en het geld daarvan gedurende een jaar opspaart. Voorts zijn in dea winkel geëtaleerd al coholvrije dank, chocolade enz.; platen voorstellende isrbeider», werkende in in dustrieën (waaronder dn glasindustrie!, enz., enz. fn bet, vertrek achtev den winkel is nage noeg de geheele ruimte in beslag genomen door grafische voorstellingen van den in vloed van het drankgebruik op den'niensch zijn vatbaarheid voor ziekten, zijn hoogere sterftekans, zijn hereditaire eigenschappen, die zich soms in liet 2e geslacht pos open baren, de criminaliteit en het aantal mis daden op de drinkdageri; voorts vart 'dien invloed op hef denkvermogen, die vooral bij kinderen zeer sprekend is. Ook zijn er statistieken van de resultaten der bestrij ding van rlo drinkgewoonte, de toeneming der landen waar is ingevoerd en de resul taten van local option, landkaarten, enz. Ten slotte noemen wij nog de analyse vart zoogenaamde huismiddeltjes, Spa roti der die een hoog alcoholpercentage vertoonen. Natuurlijk zijn langs de wanden aange bracht korLe adviezen, ter waarschuwing teg-n de alcohol. In het, geheel is, wat daar te zien is, een zeer belangrijke verzameling materiaal voor bestrijding der drinkgewoonte, die wel de moeite van een bezoek waard is. De strijd tegen het misbruik van sterken drank is bovendien op zichzelf reeds belangstel ling en steun waard. Brand. Hen helle gloed verlichtte gisteravond omstreeks lO'/t uur den hemel in zuidelijke richting en zoo sterk was dat licht, dat hel ver in den omtrek zichtbaar was; op liet perron der Hollandschc Spoor alhier kon men zelfs de vlammen nu en dan omhoog zien slaan. Geen wonder, dat weldra uit tal van rich tingen honderden zich naar „het Hoofd" begaven om „naar den brand" le gaan. Ve len meenden, dat in. 'de kaarsenfabriek het vuur woedde, anderen waren evenwel dade lijk door den telefoon bekend geworden met de juiste plaats: hel Rottordamschc droogdok tegenover onze haven'. Toch, toen men uit dc stad komende, het. pakhuis „Java" gepasseerd was, omstond werkelijk weer twijfel of niel de kaarsenfa briek brandde. De dichte rookkolommen uit de talrijke schoorsteenon waren het rood ge kleurd en de gloed dor bewegelijke vlam men veroorzaakte op de gebouwen een licht speling, die tol dien twijfel wel aanleiding gaf. Echter, bij het verder voortgaan zag men wel dat de vlammen verder naar het zuiden speelden, en dal dus liet Droogdok ,,'clo plaats des onheils" was. Daar bleek een houten loods, gevuld met houtblokken en sleden, die op do helling gebruikt worden, in brand te Slaan en, waar die geheel aan hel water stond, had men van deze zijde een prachtig schouwspel. Het met vet doortrokken hout, dat 'in die loods was opgeborgen was een gemakkelijke prooi voor de vlammen, die loods en in houd verteerden, do geheele rivier daar voor en de gebouwen daarachter scherp ver lichtende. Een aardig gezicht was hel toen een roei boot of vlet voor de vlammen heen voeren, waardoor het leek alsof twee stokjes op een' plankje voorbij dreef. Waarschijnlijk ver leenden ito beide in het bootje staande man nen hulp aan een tjalk die in de. nabijheid zeilende wa«i. Van Rotterdam waren twee stoombooten, de Rijnhaven en' de Havendienst 3 ter plaat se gekomen om met behulp van op het ter rein aanwezige materiaal het vuur tot de locals le beperken, wal niet zoo'n zware taak was, omdat er nagenoeg geen wind was. De loods is geheel verbrand. De beide laatste trams brachten' heel wat nieuwsgierigen uit do .-lad naar het Hoofd. Vanmorgen om 8 uur was de brand pas gebluscht, nadat nog een 3e spuit ter hulp was gezonden, omdat de 2 anderen op tiet droge waren geloopcn. Aan de afzenders wordt aanbevolen' hun naam en adres op de stukken te vermel den, opdat deze bij onbestolbaarheid kun nen teruggegeven v, orden. De zangkoren „Al ara «at ha", van hier. en „Oefening en rilwhtmg", van Delft, zul len hier Donderdag Maart a.sonder leiding van haar directeur, den heer A. Scheut kogel, een concert geven, waarbij mej. H. v. d. Zee, van Delft, vooi piano spel, en de heer Ja'.*. L'oniax (bas) hun welwillende medewerking zullen verleenen. De Christelijke mannenzangvereemging „Inimanuel", directeur de heer .7. Fiegée, zal op Dinsdagavond 11 Maart in het gebouw „Odéon" een uitvoering geven, waarbij de gem. zangvereeu. T.E.G.E.NjO. haar welwillende medewerking zal ver leenen. Door de politie alhier is opgespoord en aangehouden een tweetal personen, die een rijwiel, dal eenige maanden in een pak huis stond, vrijwel luidden gedemonteerd en de onderdeden daarvan hadden me degenomen met het doel. die voor hun eigen fiets te gebruiken. AGENDA. (Bevonden voorwerpen. Te bevragen aan het Commissariaat van politie: 'Een portemonnaie met inhoud. Aan de volgende adressen: jEen paar maaskousen, ,1. de Pater, Groene laan G9; een portemonnaie met in houd, L. Bitter, Hoofdstraat 77een porte monnaie met inhoud, J. B. Bitter, Villa straat 11een portemonnaie met inhoud, R. Ruften, Polderstraat 5; een reticule, A. v. Leeuwen, Buitenhaven weg 14(14; een poi- temonnaie mei inhoud, A. v. Wagemngen, Ilagastraat 42: een taseh met gereedschap enz., W. v. d. Gang, Fabristraat 37; oen rozenkrans, C. Tijzelaar, Maasstraat 16; een gouden oorbelletje, wed. Naring, Korte Haven 28. Spaarbank te Schiedam, Opgericht door de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, Ao. 1820. Ingelegd in de maand Febr. 1 33808. en terugbetaald f 34256 21 Er werden 87 nieuwe deelnemers inge schreven terwijl 37 deelnemers geheel wer den afgeschreven. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantooralhier werd gedurende de maand Febr. *1913 ingelegd f21803 50, terugbetaald f11872.52. Bet laatste, door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 9029. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van hier verzonden gedurende de 2e helfl van de. maand Februari 1913. Binnenland. Brieven, C. de Wild, den Haag. C. G. v. Brakel, Rotterdam. Briefkaarten. 1.eendere. Del fshaveii. L. Rook, Kralingseheveer. T. Benke, Rotterdam. Jl. Bouwer. J. v. d. Wel, Simon Roodenburg, Kón zonder adres. Buitenland. Brieven. S. Liffmann, Mechcrnich. Briefkaarten. H. F. Loomans, Somarang (2 Sembi). Heden en volgende dagen. Schiedamsohe Bioscoop, 8 uur. Voorstelling. Heden en volgende avonden. Circus variété. Specialiteiten-programma Heden en volgende avonden Casino, 8 u. Revue Ter Hall. 1 Maart Groote Schouwburg, 8 uur. Opera, ftaliana. Carmen. 2 Groote Schouwburg, 8 uur. Opera Italiajui. lligoletto, 2 Tivoli Schouwburg, 2Vsuur. 20e 'lïvolvmatanée door Gerard Hek- king (solo cellist) en mevr. Julie .Bokking (sopraan), 2 en 3 Maart. T'ivoi? Schouwburg, 8 u. Bet Vroolijk Tooneel. Do Big van het 168ste. i Beursgebouw, 8 uur. Veigadering van de Kamer v. Arb. v. d. Voe ding s- e.n Genotmiddelen. 3 Groote Schouwburg, 8 uur. Too- neeïvereen, Heijermans. Op .hoop van Zegen. 3 Groote .Nutzaal. Kamermuziekver- eotnging Het Rosé-kwarfct uit Wee- nen. VTRJ STAATS-JCOXTBOME. SO Cent per kokertje. Hoog er Onderwijs. Heden aanvaardde dr. F. L. Th. Bölil, als opvolger van pref. v. d. Ham, te Gro ningen, hel ambt van hooglceraar bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte, om on derwijs te geven in de Hebreeuwschc taal en letterkunde, niet een rede over: „Kanaiin vóór den intocht der Israëlieten, volgens Egyptische en Babylonische bronnen." Parijs—LondenBrusselParijs. De Pransehc vhoget Rrindejonc heeft in twee dagen het stoute stuk volbracht om van Parijs naar Londen en terug via Brus sel te liegen. Donderdagmiddag om 1 uur verliet hij Londen en was een half uur later te Dover. Daar dwong hem de mist wat ie wachten, maar te 3 uur steeg hij op en was 12 minuten later te Calais. Gis termorgen om 8 uur 20 vertrok hij van daar en iandde om 10 10 min. in het vliegkamp to Brussel, te midden van een regenbui Dm t u. 20 's middags oteeg de onver moeide vlieger weer op naar Parijs, waar hij te 3. u, 50 atriveerde. (Do snel treil doet over dit traject 5 uren.) Noodlottige val. DORTMUND, 1 Maart. Op jiet vliegveld Holten in Westfalen, is de nog jonge vlie ger Klussnvann door het weigeren van den motor van zijn vliegtoestel van een hoogte van 20 M. naar omlaag gestort en levensge vaarlijk gewond. 30 manschappen gedeserteerd. Uit de Alexander-kazerne te 's-Graven- hage zijn gedeserteerd een dertigtal man schappen, behoorende tot het depot van hef. 2de regiment veld-artillerie. Zij zijn Woensdagavond niet op liet avondappèl ver schenen en sedert niet meer in de kazerne teruggekeerd. Naar men verneemt, hebben dc militaire autoriteiten die zich omtrent de vermoede lijke aanleiding tot deze massa-desertie niet uitlaten, zich mot de politie in verbinding gestold, teneinde tot de opsporing der de serteurs te geraken. Blijkens door de „Avondpost" ingewon nen inlichtingen, is eenigen tijd geleden een kapitein van de.artillerie overgeplaatst bij liet remonte-depót, gevestigd in de ca- valerie-kazerne, Laan Copes, aldaar. Dit depót bestaat uil 35 man, gerequireerd uil de beste ruiters der artillerie. Deze kapi tein was om zijn overdreven strengheid naar men aan het blad mededeelde, bij de manschappen weinig gezien; Woens dag schreef hij voor, dat den volgenden dag vier inspecties zouden worden ge houden, n.l. over do kleeding, de tuigen, de sabel*- en 'de revolvers. Zoodra dil bekend was, is liet geboete depót, 's avo-nds in het llaagsche Bosch bij elkaar gekomen niet dit gevolg, dat de manschappen besloten 's avonds van uit Rijswijk naar Rotterdam le vertrekken. Dit vertrek is geenszins een desertie, in de gewone be.leekenis van het woord, doch bedoelt het uitlokken van ecu beslissing van hoogere autoriteiten over de wijze van optreden van den kapitein. V Heden seint men ons uit 's-Gravenhage, dal de Woensdag gedeserteerde artilleris ten gisteravond vóór het avondappél in de Aiexander-knzerne zijn teruggekeerd. ingemetselde kast waren goforccetd. Op het kantoor was tot halftweo gewerkt. De da ders zijn onbekend. Dc gemeentepölitie on derzoekt de zaak. Verzekering dekt (to schade gedeeltelijk. De Haagsche loodgietersstakingI Nu door de. federatie van timmerlieden- veieenigingon aan de stakende eh uitgeslo- j ten loodgieters te 's-Gravenhage moreel en financieel steun is toegezegd, hebben een tiental patroonsvereenigingen, door wie in beginsel besloten is tot oprichting van een Bureau tol behartiging van gemeenschappe lijke belangen, in een rondschrijven aan onderscheidene werkgevers op het groote belang van wederkeerige veileening van steun door patroons gewezen, en verzocht geen loodgieters werkzaamheden te laten verrichten, noch stakende of uitgesloten loodgieters in dienst te nemen. Inbraak te Eindhoven. Gisternacht is ingebroken bij de Inter nationale Levensverzekering-Mij. aan de St. Catharinastraat te Eindhoven. De geldkist is meegenomen, waarin geborgen "waren ruim driehonderd gulden, alsmede kasboek, quitanties en postwissels. Een raam en de Staking opgeheven. De staking bij de N. V. .Werf voorh. Rijkee en Co. te Rotterdam zou vanmiddag om 12 uur worden opgeheven, zoo meldt de „N. R. fit.". .Maandag gaat het heelo personeel weer aan het werk. Dc wekolijksdie werktijd zal voor alle werklieden van 61 op 58 uur gebracht wor den, zonder loonkovting. De klinkers heb ben een ioonsverhooging* verkregen, den anderen groepen van werklieden is tarief- verhooging toegezegd. Alle arbeiders, zoowel stakers, als uit gestotenen en ontslagenen op de andere fa brieken te Rotterdam, komen op hun plaat sen terug. Fabrieksbrand. Alen meldt ons uit Zaandam: Hedennacht omstreeks 5 uur is door on bekende oorzaak brand uitgebroken in de zaagselfabriek van den heer T. Bon Czn., gelegen op de terreinen aan de zeehaven, Daar het terrein buiten het bebouwde ge deelte van de gemeente is gelegen, kon do brandweer, die spoedig ter plaatse was, niet veel uitrichten. Dc fabriek brandde totaal uit, alleen de muren bleven staan. Assurantie dekt dc schade. liet circus-Hagenbeek. Dc houten circus, waarin Hagenbeek op de Veemarkt te Rotterdam tol Woensdag voorstellingen gaf. moest heden afgebro ken zijn. Daar de eigenaar van de tent hieraan niet had voldaan, zijn heden een 60-ial stadwerkers begonnen de tent op kosten van ongelijk af te breken. In de lent bevonden zich nog drie beren} waarop door een deurwaarder beslag was gelogd. Deze zijn onder bewaking getrans porteerd naar dc stalhouderij van den heer Pluyrn aldaar, waar zij voorloopig bewaard worden, Mond- en klauwzeer, Bij den veehouder A. Klapwijk aari Beu- kelsdijk, Werd gisteren bij 36 ru,ndoren mond- en klauwzeer geconstateerd. Deze dieren zijn heden op last van den veearts allen afgemaakt. Door de machine gegrepen. Gisternamiddag om 6 uur had op do steenfabriek van den heer Joh. Ovink te Doetinchem een treurig ongeval plaats. Een der werklieden, Th. van den Borg. een op passend jongmensch van circa 25 jaar, had het ongeluk door een drijfriem te wor den gegrepen en te worden medegeslcurd, naar de machine, die hem inwendig zware, doodelijke kneuzingen toebracht. De Parijsche autobandieten. De ter dood veroordeelde autobandiet Caliemin heeft gevolg gegeven aan hetgeen hij ter terechtzitting, waar de vonnissen worden uitgesproken, verklaard heeft. Hij heeft aan den procureur-generaal der Re publiek, Fabrc, een brief geschreven, waar- ia hij verdere- bijzonderheden mededeelt en erkent, mot Garnier op Gahy geschoten te hebben. Hijzelf heeft toen aan den bank- looper diens geldtaseb ontrukt en do tasch vervolgens in den auto geworpen. Verder zegt Caliemin dat ook hij het is geweest die Legendre heeft doodgeschoten. V i i 1 De zelfmoord van Carouy is thans op - gehelderd. Bij het onderzoek heeft men ontdekt, dat zich in den hak van zijn schoen een gaatje bevond, en dat Carouy nog voor den terugkeer naar de gevangenis een hoeveelheid cyaankali daarin heeft we ten te verstoppen. In zijn cel teruggeko men, heeft hij eenige pillen ingeslikt en zich aldus vergiftigd. In den schoen van Caiouy hcefl men nog meer c-yaau-kali vera topt gevonden, welke hoeveelheid vol doende zou zijn geweest om 10 meiisehen te vergiftigen. De fmancieelc toestand in het Leger des Seils. Naar de „Tel." verneemt is,, naai aanlei ding van artikelen in dat blad vair den heer N. Bianehi, die geen mooi iieiit wier pen op liet financieel beheer van het Le- ger, door het hoofdbestuur van hel Le ger des lleils aan hef AmsterJnmsch Ac countants kantoor onder leiding van itir. E. J. Korthals Altes een onderzoek op gedragen naar den financieelen toestand enz. van liet Leger des Hcils. Het rapport, door nu*. Korthals Altes uit fo brengen, zal gepubliceerd worden. 6 miüioen verlies op één dag. Vrijdag 17 Januari 1,1. was' een wave on geluksdag voor de groote Engelsche ver zekeringsmaatschappij, Lloyds. Volgens een oppervlakkige berekening verloor Lloyds dien dag G millioen gulden aan verzeke ring. Dit werd veroorzaakt door het ver gaan van vólgende schepen: de „Ve ronese" (het schip was voor 95000 pond, dc lading voor 150.000 pond verzekerd);' de „Audonarde" (27000 en 50000 pond); „F.slonie"* (41000 en 60000), en de „Bos ton'''. Dit laatste schip st,randde bij het proefstoomen, het was voor 83.000 pond verzekerd, Een zeldzame club. Door een toeval werd onlangs te Londen oen hoogst eigenaardige club ontdekt, of liever gezegdeen van de geheimzinnige instellingen raakte bekend;. Allereerst do naam, die door z'n buitenissigheid ons aan het rijk der fantasie herinnert:. Black-Bean Club Limited ('woordelijk N. V. zwarte boo. nenclub). Leden der club zijn 40 dames, die bij haar lid-worden elk 10 p. st. betalen, en verder jaarlijks dezelfde som. Eens per jaar wordt vergaderd. Dan wordt een zak, inhoudende 39 witte boonen en 1 zwarte boon, onder drukkend stilzwijgen rondge- reikt. Gespannen is aller aandacht op do kleur van de boon, want als deze zwart is, beteeken dat voor de viadores..l,.j dat zij nog voor het einde van dat jaar trouwen moet. Do overige 39 dames be loven plechtig, dat jaar noch te huwen noch zich te verloven. Dc door het lot be gunstigde daine krijgt dan bij haar huwelijk een uitzet van de club. En de club betaalt ook een huwelijksreis van minstens drie weken In de jonge jaren. Kleine Bots gaat sinds een paar jaar op de jongedame«sehool. Op den, weg daar heen ontmoet ze vrij geregeld Johan, een veelbelovend jongmensch, dat, wanneer 'r allemaal goed afloopt, Ln Sepiembei' up de 11. B. S. komt. Bots en Johan kennen elkaar door bemiddeling van Johans' zusje, die bij Bets in de klas zit, en zoowaar heeft de liefde hier al haar verraderlijk werk verricht. Gisteren kreeg Bels ten min ste een prachtige», papieren brief, waarin Johan - de verzekering gaf,, dal ze veel liever was dan zijn „enge" zus en veel mooier ook, zoodat hij niet anders doen kon dan haar om wederliefde te verzoe ken en haar daarvoor in ruil eeuwigo trouw te beloven, 't Was een pracht van een kinderlijken minnebrief. Maai* toch moet het mooiste nog komen. Onder de zeer schoon gccalligrafeerde handteekening van den verliefde stond als postcriptum dit merkwaardige verzoek„Als je mijn helde niet kimt beantwoorden, wees 'dan zoo goed den brief aan Juultje door 4e geven." Juultje is namelijk' het andere vriendinnetje van Johans zus! Weersverwachting;. Verwachting tot den avond van' 'Zondag Maart: "Meest matige Z.O.lijke tot Z.W.- lijke wind, gedeeltelijk bewolkt, Weinig of geen neerslag, 's nachts kouder, overdag iets zachter. VLAARDINGEN, 1 Maart. Op Maandag 3 Matrat zal ia het hotel „De Hollandsche Tuin" de 3e openbare vergadering gehouden worden van „de Ilanze" waarbij als spre ker zal optreden de heer mr. A. J. M- Leesberg, van Alkmaar met lo. „Eenige voorrechten krachtens het Burgerlijk Wet boek van belang voor don Middenstand; 2o. Bespreking faillissementswet. VLAARDINGEN, 1 Maart. Door de Chr. Jongelingsvercen. „Onderzoekt de Schrif ten", zal op 10 Maart in de Vrije Gercf. Gemeento een openbare lezing worden go- houden, waarhij ds. van dor Heijden van hier, een redo zal houden over „Tweeërlei Roem". i VLAARDINGEN, 1 Maart. De hoer V. van Leeuwen, boekhouder hij de firma An- dries W.. Schippers en Co., mocht heden» den dag herdenken, waarop hij voor 40 jaar bij de firma in dienst kwam, Zoowel van do zijde- van zijn patroons als van andere zijden ontving hij vele blijken van belangstelling. Hofbericht. H. M. cle Koningin-Moeder ontving in do laatste dagen verschillende dames ca heeren in audiëntie, p. a. den heer Mi*. Doude van Troostwijk', gezant en chef van het kabinet hij het Ministerie van Buiten- l.'indschc Zaken. Hedenavond geeft II. M. een gastmaal voor verschillende genoodigden. Uit Hamburg. Prins Hendrik heelt ioezeggeng gedaan, dat hij het Jubileum-concert in het Kur- theater te Homburg zal bijwonen. De vor stelijke loge wordt voor hem in gereed heid gebracht, De Koningin heeft bericht gezonden, dat zij hij hol concert niet aanwezig kan zijn, De pest op Jura Rcgeeiingslclegram betreffende pestge- vailen op Java, van 12 tor en met 25 Februari: Afdeeling Making 172 nieuwo pestgevallen, 164 dooden; Kediri 35 nieu we gevallen, 34 dooden; Soerabaja 5nieu we gevallen, 4 dooden; Paree 27 nieuwe gevallen, 26 dooden, ,en in do vorige pe riode overleed aldaar nog een gerappor teerde zieke; Toeloengagoeng 2 doodelijke V Escaccxx2s:zntf3BjBua 1r— CS)

Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 2