liet singuliere geval, dat deze Regteering wier hoofdtaak, op sociaal gebied was die verderfelijke Strmtspensionncering to we ien, juist degene is, die op dit gebied voor Nederland de eerste belangrijke slap op dat gebied heeft gedaan. Overgaande tot hetgeen verder in de n.fge!oopen week behandeld is, stippen wij slechts het voornaamste aan, dit in dien zin bedoeld, da1 wij niet zullen uitwei den over ontwerpen zonder veel discus sie, zonder hoofdelijke stemming aange nomen, zooals de Uitvoering van bepalin gen der herziene akte omturnt de Itipi- vaart, de vaststelling van de bevoegdheid van eenige consuls en diplomatieke amb tenaren of do nieuwe inrichting van het Grootboek. Over dergelijke onderwerpen wordt in den regel' slechts een kort woord gezegd door den ingewijden, en daar blijft het dan hij. De voorgstelde wijziging der loterijwel, die de verscherping bevat, dat de vei- nietiging van in beslaggenomen a ancle c- len in de loterij of van andere geschriften, waarmee het strafbaar feit. is gepleegd, in het vonnis kan worden opgenomen, ga.f den heeren Ter Laan en Lieftinck' aanlei ding een lans te breken voor do onschul dige St. Nicolaasloterijen, fot' nog toe door de koekbakkers ten platte lande gehouden, maar mede door de Lotcrijwet verboden, en de laatste wijzende op de kwesties van Lotisico en dei-gelijke maatschappijen sprak' van het doorzijgen der muggen en het doorzwelgen der kemel en. Maar ze kre gen nul op het reke.-d, Heemskerk, minis ter van justitie ad int er urn. wilde ei niet van weten, hij voelt iieel weinig vuur lo terijen en daarbij was zijn opmerking juist, dat bij een voorste] om tot verscherping van de Lotorijwet te komen, ei- moeilijk sprake kan wezen, van verslapping van bestaande bepalingen. De verscherping zelve vond bezwaar bij den lieer De Savornin Lobman, tegen wiens rechtsgevoel het indruis elite, dat door de vernietiging der loten wel de kooper, maar niet de hoofddader van het misdrijf, do verkooper, wordt gestoft. Waartegen de Minister aanvoerde, dat de zaak toch even anders zit Het gaat hier om de buitenland- sehe loterijen. Gewoonlijk heeft de onder- -nemer daarvan hier in het land agenten, die eigenaar zijn geworden van de loten. Door de verscherping van dc wet wil men nu alleen bevorderen, dat die agenten zich van het aannemen van dergelijke gevaar lijke agenturen zullen onthouden. De rech ter zal wel zoo verstandig zijn den kooper te goede.r trouw niet lastig te vallen. En de Kamer stelde den Minister met 32 tegen 20 stemmen in het gelijk. Het wetsontwerp op de verkrijging der bevoegdheid van arts en van die tot uit oefeningder tand heelkunst,, lokte nogal eeni ge discussie uit. We hoorden van den heer van Hamel, dat deze tak van geneeskunde grootendoels een technisch kai akter draagt, waarom men geen liooge eischen voor het verkrijgen van de bevoegdheid kan stel len, noch dien van een artsdiploma, noch Zelfs dien van een afgelegd tweede na tuurkundig of candidaatscxamen. Hij vond het dan ook heel goed, dat, als eisch voor bevoegdheid tot bet afleggen van liet theo retisch tandheelkundig examen volstaan werd met het eindexamen-gymnasium B, het eindexamen H. B. S 5-j. cursus of het propaedeutech examen in de geneeskunde. En al waren er, zooals de beer ter Laan, die ook eon apart diploma wilden inge steld zien voor de „gebittenmakers", daar op is do Minister niet ingegaan. Er is nog alleen wat gekibbeld over de vraag, of de titel van den bevoegde zou zijn tand- li oe 1 k u n i g e of tand arts; het ontwerp wilde het eerste, in deze gehoor gevende aan den wensch der artsen, die rreezen, dat de tandarts voor iemand zal gehou den worden, die ook het arts diploma heeft Een vrees, die vooral gekoesterd naar den Dam en van den Dam naar het Centraal-station, dan had hij '*t nog druk ker dan anders; de Guihr- stroomden 'm toe, niemand liet zich baast onbetuigd. 'tLeek wel, of op deze wijze het Amsler- damsche publiek een muidsgeschenk bij openbare inschrijving w lde aanbieden aan dit straattype, dat men al sinds j aar en 'dag kende, een bewijs gevende van sympathie aan den bedelaar zonder boenen, aan den man op den vierpoot. En de beciüooze had 't druk met het afnemen van z'n pet, bij al die kleine hartelijke gaven van zijn vele klanten. Maai- 't moot dan al spoedig niet goed zijn gegaan in het jonge huishouden. Waar om'?!.... Ik weet 'i niet;.... De kieschlieid verbiedt mij zelfs een vermoeden uit te spreken. Welke zijn de diepe raadselen van het menscheJijk hart? Wat is liefde, wat is trouwen?,Waf; is blijvend en wat as bestand tegen den duurF.<- zijn zoo vele moeilijkheden, die zich opdimgen: was deze jonge vrouw wispelturig? begreep zij' niet den vollen omvang van haar geluk', ml. dc uitverkoren echtgenoote te zijn van een man zonder beenen)...+- neen 1 Eigen lijk van een man met vier boenen, die dus hecht en sterk moesten staan onder de weeldb, een viertal van stevig hout, dat wel bij machte was de fortuin te dragen, die met dubbele versterking de lasten des levens wist te torschen, die met regel- pintige, vaste schreden zijn weg vervolgde werd door die tandartsen in Nederland, dio tegelijk arts zijn. De juiste opmerking van Prol. van Hamel, dat deze zich kun nen aandienen en" dat trouwens reeds doen als; Arts, specialiteit voormond en tandziokten, heeft gemaakt, dat de Mi nister ten slotte goed vond het ouderwet- sche tandmeester niet Ie vervangen door tandheelkundige, maar door tandarts. En het aangenomen ontwerp zal maken, dat zij, die over onze monden gaan, beter theo retisch onderlegd zijn. l3ij het ontwerp Wijziging van de Wet tot regeling der Personeole belasting, is de onbillijkheid weggenomen, dat do lo gementhouders veel te hoog zijn belast. In het vervolg zullen zij voor al wal in het perceel werkelijk voor logement dient, slechts voor \f,\ van do hum waarde worden aangeslagen. De hoer Trcub had met 9 andoren, een bonte rij van Links en Rechts, een amendement ingediend, om ook de koffiehuishouders en restaurateurs in dit voorrecht to doen doelen. Maar de Minister wilde daarvan niet welen. Vol gens den lieer Kolkman kunnen deze heide laatst en door verhooging van de consump tieprijzen lnin te hooge belasting op hun clientèle afwentelen, en dat de logement houder daartoe niet in staat is, die in iedere 'kamer per etmaal maar met één betalend persoon te doen heeft. Waar-te genover de heer Treub zeer juist aanvoer de, dat de koftichuishouder, voor zoover hij restaurateur is, die restauratie slechts een deel van den dag productief ziet, wat voor den restaurateur zonder meer nog sterkoi gekit. Weldra k\\am echter de aap bij den Miuistei mt do mouw; toen hij het pleit niet kon winnen, kwam hij met het argument, dat aanneming van het amendement veel te veel geld zou kosten, en dat hij daarom, als dit geval zich voor deed, do wet zou intrekken. Dit bracht onder sommigen van de Rechterzijde, waar men blijkbaar ook zeer voor het amende ment geporteerd was, de schrik er zoo zeer m. dat men aan dien kant tegen het amendement stemde, ook al had men het, zooals d© heer Heemskerk, zelf mede onder teekend, en hei eind van het lied was, dat het met 38 tegen 28 stemmen werd ver worpen. Aileen de heeren van L en nep en van Vuuren bloven overeind staan. Arme koffiehuishouders en restaurateurs, reeds genaderd aan de lippen, kon u nog de kelk ontglippen. Over drie gewezen onderofficieren, van der Linden, Tuinman en A. ïlcijner, die om een gratificatie hadden verzocht, in gevolge het hun, volgens art. 7 der Pen sioenwet voor de Landmacht 1912 onthou den pensioen, is lang gepraat. De kwestie is deze. Gaat een militair in burgerlijken dienst over, en wel onmiddellijk, dan krijgt hij burgerlijk pensioen, waarbij natuurlijk zijn militaire dienstjaren meetellen. Maar laat hij zich eerst uit den militairen dienst eervol ontslaan met recht op pensioen, en treedt hij dan in burgerlijken dienst, dan houdt hij dat militaire pensioen of een gedeelte er van dat hangt van de hoe grootheid af en krijgt hij liet burgerlijk pensioen er later bij. Dit laatste hadden deze drie mannen, die het zwaard verruild had den voor den ambtsketen van den bode, ook moeten doen, maar ze hebben dit ver zuimd, en nu liep de kwestie eigenlijk hier over, of men de betrokken personen wel gewezen had op den voor hen voordeelig- sten weg. Het was een oude kwestie, al langer dan 5 jaar bij de Kamer aanhangig. Een van de rapporteurs is er al. over heen gestorven, de vriendelijke baron van Heem stra, twee anderen waren geen leden der Kamer meer, noch de heer Schokking, die den pastoralen arbeid sinds 1909 de voor keur gaf boven de politieke arena, en de heer Reyne, die zich terugtrok in de bu reaux van het „Utreclitsch Dagblad", van- waai- bij alweer vertrokken is. en die met vaste hand zijn eigen levens loop stuurda Dit huwelijks-geluk was niet) duurzaam!,.. Op een kwaden dag deed liet praatje do ronde, dat do man op bet vierpootje zon der vrouw was; ze was Weggoloopcn, do trouwelooze, met een ander, met een op twee boenen, en den wettelijken echtgenoot, dien mot de vier beenen, had zo achter gelaten!Loop zoo'n slechte vrouw vrouw maar eens m, die er van door gaat met den eerde-ite-bobte, en dat wan neer je zelf de belemmering weet van je ongemak, zoodal 't je stellig onmogelijk is, je anders dan in oen langzamer vier- kwarts-maat to verplaatsen L. 0! neen, aan een achtervolging dacht de bedrogen echt genoot dan ook niet!.... Hij kon niet anders doen dan berusten...,. En dit deed hij, met waarlijk® grootheid van ziel. Het was niot lui.tl hem te bemerken, of bij verdriet bad, of niet. Een ander zou de voeten dwars zetten, de verzenen tegen de prik kels slaan, stampvoeten va,n verbolgen heid, met z'n hakken een gal in den grond boren L. Maar die anno kerol kon dit alles gevoegelijk nalalem Daarop was hij niet toegerust; daartoe had hij materiaal niet bij-kle-handin zulke schoenen had-lo nooit leeren staan of gaan l,.... En dus berustte hij, gelijk een wijze) zulks behoort ie doen. Nauwelijks was het te meikcn aan zijn gang; hij wankelde niet, zette de vier pooten van zijn loop- en zits teelt je juist als vroeger- Hoogstens kon men iets aan hem bemerken, omdat hij niet zop opgewekt En Minister Colijn voeldo wel iels voor do gratificatie, maar was toch bang, dat, als hij deze toestond, vele anderen, die in het. zclfdo geval verkeerden, ook zouden rcquosti'cercn. Wat zeker velen teraghiold aan deze nmnnen recht te doen het bleek toch in den loop der discussies meer on meer, dat zij waren verongelijkt want toen hel op stemmen aankwam, stond het 28 tegen 28. Dat is altijd een slecht voor teeken, zoo'n staken van stommen, maar in dit geval toch niet, want den volgenden dag kregen do requestranton met 54 tegen 32 stemmen wat hen toekwam. De wijziging der Landweerwei en de wet op den Landstorm, waren do kroon op het gebouw van Colijn's consolidatie van onze weermacht. Of het noodig was daarbij uitgebreide principiëcle beschouwingen te houden over de „bezittende" klasse en het militairisme, zooals de heer Ter Laan deed, zullen wij nu maar niet bespreken. Deze was daarenboven uit zijn humeur, omdat zijn voorstel om de ontwerpen weer naar de afdeelingen lo zenden, op grond dat er sinds do behandeling daar, wijzigingen in waren aangebracht, werd verworpen, en buitengewoon heftig, ja grof. Zoo werd de heer van Karnebeek voov „desei-teur" uit gescholden, omdat hij nooit had gediend, en gesmaad als iemand, die wel steeds de militaire lasten wilde opdrijven, maar zich zelf daaraan bleef onttrekken. Wat een heel incident gaf, want de grijze Kar nebeek protesteerde zeer krachtig tegen deze aantijging, en wees er op, dat hij mede zijne stem had gegeven aan don peisoon- 1 ijken dienstplicht, die gemaakt had, dat het vaderland in de uien des govaars door allo rangen en standen zon worden ver dedigd. Do behandeling van de ontwerpen is groo- tendecls een debat geweest tusschen den heer Ter Laan en don Minister, waarbij deze laatste even zijne gewone bedaardheid verloor, en zich beklaagde over de klei nigheden, waarmee de heer Ter Laan aan kwam, liet was dan ook dikwijls armzalig pietluttig- Van hoe wemig gewicht de so ciaal-democraten deze „verzwaring van mi litaire lasten" vonden, mag wel blijken uit bet feil, dat, toen do heer Ter Laan stem ming over de Landweerwet vroeg, hij de eenige tegenstemmer was; al zijn partijge- nooten hadden den spat gezet. Even te voren waren zij nog aanwezig om met gansch de Linkerzijde hunne stem aan de Invaliditeitswet te onthouden. Rechts stemde als één man voor, en snelde toen op Minister Talma toe, om hem te compli- menteeren; er kwam geen eind schier aan het handen geven. De Kamer neemt nu drie weken vacan- tic, en waaldijk, het is wel verdiend. BINNENLAND. Onze Marine. Blijkens een bij het departement van ma rine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantser- schip Heemskerclr, onder bevel van don ka pitein ter zee W. Th. de Booy, in den nacht van 6 op 7 dezer Dungencss gepasseerd. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantserdek- schip Holland, onder bevel van den kapi tein-luitenant ter zee C. H. do Luissanet de la Sablonière, den 7 dezer van Hong kong vertrokken, met bestemming naar Fn- tschou. („St.-Ct."J Kamerverkiezingen. De centrale antirev. kiesriereeniging in bet district Zierikzee heeft, n'aar do „Stand." meldt, met bijna eenp'arige stemmen can- didaat gesteld ds. H. C. Hogerzeil, teVlis- singen. De beer H. C. Vegtel bad verzocht niet meer in aanmerking te komen, Wegens zijn lidmaatschap van, Gedep. Staten van Zuid- IIolland. als anders z'n groot bracht, doch 'n wei nig zwaarmoedig de pot van hot hoofd nam, alsof 't hem eigenlijk teveel moeite was, z'n ouwe klanten goeien dag te zeg gen. Eox-Jdjk gezegd, hadden we er' mee te doen. We lieten hem ook wel merken. „Zeg 's, 'n vervelende geschiedenis met die vrouw van je!" En dan keek-ie wat ongelukkig en neer slachtig; mei 'n verlegen blosje op z'n wangen, zei hij terug; „Je moet de dingen nemen, zooals ze vallen; als je maar op geen spijkers tra.pfc, zooals ik 't getroffen heb. Maai' 'n mensch houdt zichzelf toeih maar weer op de been, en je loopt daar weer dooi', alsof d'r niets gepasseerd was En voor een kerol met zóóveel moraal en levenswijsheid grepen we wat dieper in den zak dan anders. Zoodat 'i hem op' slot van rekening nog met zoo slecht verging! In zijn gild van Amsterdamsche straal- bedelaars is hij bovenaan blijven staan, ongeslagen, de uitverkorene blijvend van goedgeefsche publiek, dat bet er nu een maal op gezet scheen' te hobben, den man met den vierpoot, na zijn verdriet weer op de been Ie helpen. 1 J V- !:J,. I I En nu dezer dagen heb ik hem betrapt, dat hij zijn verloren geluk weer vergeten schijnt to zijn, tenminste de rol van be klagenswaardig slachtoffer van vrpuweliji Naar aan „Het Volk" wordt gemeld, Wor den er van liberalo zijde to Utrecht pogingen gedaan om in district II den ond-ministor dr. C. Lely candidaat gestelid' to krijgen. Do v'rqzinlnig-dcniocrate'n. zouden handtoe- keningen verzamelen ten gunste van een candidatuur-mr. W. H. M. Werker. De Engelscho minister van landbouw. Do Engelscho minister van landbouw, de heer W. Runcirnan, die op zijn bezoek aan Fricsknjd van zij!n! ei ktgenootc vergezeld is, is Donderdagavond te Leeuwarden aange komen. Begeleid dooi' da hoeren Mansholl landbouwlceraar in algomecnen dienst Wij de afdeelin'g Landbouw, en dr. E. van Wel- deren, baron Rengcrs, voorzitter dor Erie- scho .Maatschappij van' Landbouw, heeft de minister gisteren het eerst oen bezoek aan de veemarkt gebracht. Vandaar begat het gezelschap zich n,aar het kantoor der Frie- scho Zuivdexportvereeniging aldaar, dat, evenals het koelpakhuis in hetzelfde ge bouw, werd bezichtigd. Op hot kantoor van do Vercenjging het Frieseh Rundveestam boek, in liet La.ndbouwhuis, nam dc Engel scho minister kennis van de b'oekhou-l ding. Ook versoheen Zijne Excellentie in het laboratorium van het botercontrelesta- t.ron, waar do minister eveneens in de ge legenheid werd gesteld, kerinis te nomen van 'de boekhouding dor controle en van do manier van onderzoek van de boter. Daarna ging bet gezelschap het Fricsch Mu seum van Oudheden bezichtigen. Na afloop daarvan heeft men de stad verlaten, met het doel. om een bezoek te brengen aan de boerderij van den heer Schaap te Deersum, en aan do. boterfabriek te Wirdum, directeur de heer Frietema. „Het Hoogeland". Door den penningmeester van de Vor- eeniging „Het Hoogeland" is uit het, S. v. L. fonds tg E., oen gift ontvangen, groot f500, die o. m, zal worden bestemd voor den aanleg van eenvoudige doch doelmatige badinrichting ten behoeve van de verpleeg den op do slichting te Beekbergen. Zending Montenegro. Aan een schrijven, door het Comité „Am bulance Montenegio" ontvangen van de heeren dr. Olgonick en dr. Oosteihuis, ge dateerd 26 Februari, ontiecnen wij het vol gende Dr. Oljenick schrijft: „Wij hebben vele dagen gezweefd tus schen de meest uiteenloopende plannen. Het schijnt hier n.l. de gewoonte te zijn, dat, wat heden besloten wordt, morgen wederom wordt verworpen. Hoeveel ver schillende plannen er al gemaakt zijn, is niet te zeggen. Het is namelijk het voornemen der re geering geweest in Rijeka, het door uw be zoek in December u welbekende dorp aan het Skoelarimeer, een hospitaal in te rich ten. Hoewel dit plan reeds ettelijke malen verworpen en weer opgenomen is, vernam ik toch eindelijk van dr. Matanovich, dat het definitief ten uitvoer zal worden ge bracht en dat men mij daarheen wil zenden. In aanmerking komen daarvoor het pa leis der Koningin, dat, volgens het bewe ren van menschen, die het stadje kennen, zeer geschikt zal zijn en verder zal men daar inrichten drie zoogen. Deck ei scho ba rakkon. Eergisteren werd mij reeds door den heer Dergovich beloofd, dat ik daar zou. komen. Om er geheel zeker van te zijn, heb ik vandaag Prinses Anna geviaagd, of zij tiaar medewerking daartoe zou willen verteenen; zij verklaarde dit haar zuster, Prinses Xenia te zullen zeggen. De reden, dat ik gaarne naar Rijeka ga, is deze: het transport der gewonden vanaf Tarabcsj en Lardagnotte naar Cet- tinje en Pcdgoritza, gaat voor hel groot ste gedeelte per bcot over bet Skoelari meer naar Rijeka en Planitza Dit boot- transport is uitstekend en komt dit, door de rustige vaart, het ideale nabij. Dan echter komt het traject over land, ken ontrouw niot langer meer wil vervul len. 1 Zijn pot staat hom woei' netjes op hot hoofd, zijn duffelsche jekker is weer be hoorlijk afgeborsteld, hij is weer zorg vuldig geschoren en zijn loojs en zitstoeltje glimt weer als vanouds, in de boenwas. Do vogeltjes zingen al weer buiten in do nog kale takken, maai' ze zongen toch reeds. Er gaat al zooiets van voorjaars geuren over de landen; 's avonds gaat dc zon achter roode schijnsels onder- en 's morgens duikt zij op uit nevelen van lente- beloften. Wat slaat ons het hart zoo veel snol Ier? wat jaagt ons het bloed al weer rep ponder wat kriebelt ons zoo jeugdig door do beenen? Is hot de groote drang van nieuw leven, van jeugd, van liefde?.. Geheimzinnigheid', welke ons allen beklemt, ons verwarmt, ons opschrikt en tegelijk doet peinzen en mijmeren en dweepen en jubelen, en van nog zooveel andere din gen doet denken en doen Waarachtig! Hij is al weer verliefd, de man op den vierpoot. Hij kon niet alleen! gaan door bet, leven. Hij wil niet werken voor zichzelf alleen'. En zonder 1© zoeken bijna, heeft hij ge vonden een nieuwe levensgezellin. Zo leurt daar ook op liet Amsterdam sche Damrak, tusschen het Centraal-station en den Dam. Ze verkoopt kranten, oeizaam en nuttig beroep, minder winstgevend ver moedelijk dan het wrikken mot een vier pootje langs den weg, maar niettemin een fatsoenlijk bedrijf, over sicehto paden, stijgend langs steile borgen. Dit is 't spreekt, vanzelf alleszins ongeschikt voor zworen gewonden* Zoo ziet u dus, dat een hospitaal óf in Rijeka, óf in Planitza, niet alleen won- schelijk, maar ook noodzakelijk zou zijn, en heeft het gouvernomont, naar het schjjnt, dan de wenschelijkhoid tot hot ten uitvoef brengen van die plannen eindeljk inge zien. Dc bedoeling is dan, om de zwaar ge wonden, buik- en hcrsenschoten, beonbreu- ken, die ongeschikt zijn om gespalkt te worden, of liever, die om de con of an dere reden niet kan immobiliseoren, daar te houden, Hoe lang? Dat is de vraag! Dit is afhankelijk van don tcovloed; is deze groot, dan moeten de „transportfahi- ge"-gewondcn, na eenige dagen, dus ineen betere conditio, verderop gebracht worden; is deze niet groot, dan houdt nien ze een voudig in het hospitaal, Dit werk lijkt ma bijzonder interessant. Ik zal daar de hulp hebban van twee Engelscho zusters, waar van de eene in het Danilo-hospitaal werkt, de andoio in liet regeeringsgébouw. Al dit, natuurlijk, onder reserve. Zoolang ik er niet. ben, kan ik niet mot zeker heid verklaren, dat ik er ooit kom. Onderlusschen heeft zich nog meor ge wijzigd. De Duitecho professor von Dutring, eigenlijk Dematoloog, die destijds zijn va* canticreis te Ragusa onderbrak, om hier hulp te ko-men verloenen, wil einde dezer week weer weg. Hij heeft mij dus gevraagd, of ik lust, had, zijne patiënten in het re- geeringsgebouw over to nemen. Dit is ge beurd, natuurlijk met goedvinden van de autoriteiten, en kan dit gemakkelijk geschie den, daar dr. Matanovitch in het Danilo- hospitaal teruggekeerd was, waar ik tij delijk zijn plaats innam. In liet regeeringsgebouw bevalt het mjj heel goed; ik heb claar de hulp van een Montencgiijnscho dame, die, behalvo als zuster, nog onschatbare diensten als tolk bewijst. Dan nog een andere dame, oen Engolsche Hofdame der Kroonprinses, dio zooveel mogelijk met bijzonderen ijver, by het verbinden in de operatiekamer helpt. Vervolgens Miss Allen, con van do En gelscho zusters voornoemd, on ten slotte nog twee Montenegrijnsche daines, dio op de zaal dienst doen. Ik had 78 patiënten, waarvan er reeds twee ontslagen zijn; anderen zullen eerst daags volgen. Gisteren ontvingen wij bezoek van Prin ses Viva en Prinses Anna van Battenbcrg, die, bijzonder welwillend, mjj toestonden, een wosehgelegonheid in mijn operatieka mer to laten maken volgens eigen ver langen. Het ongelukkige bakje met water reservoir zou zelfs aan de minst te stellen eischen niet voldoen. Onze gezondheid is uitstekend; wij zijn nu met z'n vieren Hollandsche artsen n.l. als no. 4 van het klaverblad is mevrouw Koppesthaar aangekomen. Dr. Oosterhuis voegt aan dit schrijven het volgende toe: „Ditmaal heb ik u niet veel nieuws te schrijven, zooals collega Oljenick. Hot werk in de Cadettenschool gaat zijn geregelden gang; liet. aantal patiënten neemt langza merhand af, doordat verscheidene genezen ontslagen worden en weer naar het front gaan. Twee van onze patiënten stierven. Het is nu de stilte vóór den naderenden storm. Men vertelt thans, dat het nog 14 dagen zal dm en, voor opnieuw een groote aanval zal worden ondernomen, fntusschon trach ten we de gewonden van den vorigen aan val zooveel mogelijk weer klaar te krijgen. Naar huis wil geen enkele gewonde; allen verlangen weer naar liet front te gaan om opnieuw te stormen, 't Zijn dappere kerels, te dapper haast. Of ik hier in Cettinje blijf of tegen den komenden strijd naar het front gestuurd wordt, is nog geheel onzeker. "Wie er op letten, hadden reeds lont ge roken. Dat zou wel wat geven!.... Als hij voorbij boende op z'n. vier houten boenen dan keek ze 'in al lang na». Wanneer hij zoo voorbij wrikte, idan kon ze hem zoo stilletjes naturen, over haar kranten heen. En nooit had men haar jaloersch gezien, omdat er zoo heel veel meergeld stukjes in zijn zak verhuisden dan in den hare. En wie daar meer wisten van de raadselen van het menschedijke hart, had den al gedacht: „Zie daar is weer zoo oen onbaatzuchtige vrouw l"|.En zich verheugende, hadden zij voorzien hetgeen te gebeuren stond. Sedert eenige dagen is het nieuwe en gagement er door: dat van d© kramten- verkoopster en van den man op den vier poot. Hij draagt nu een bloem in het knoops gat van z'n duffel en z'n snor krult en hoe de boenwas van z'n stoeltje glanst Morgen is het weed bruiloft I Dan schar relt hij zichzelf de trappen van het Stad huis weer op, 'de nieuwe bruid aan z'n jarm. j 11 Hij durft 't aan, de wakkere kerel, dio zoo welgemoed door het loven gaai. zonder dat hem het hart in Ue schoenen ooit zinkit 1 1

Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 6