Rechtzaten. Kamerverkiezingen Be Chiist-lliM. Unie in lust districtGou da, he oft, zoo meldt de „Ned.", dr. It Beumer te Utrecht vooxioopig candidaat gesteld. V Do centrale anti-rev. kiesvereeniging in hei district Sliedrecht he-eft, naar aan de „Rottend." wordt gemeld, den heer J. van der Molen Tzn., wethouder van Rotterdam, voorloopig opnieuw Candidast gesteld. Naar do „Ned." verneemt, zjn de drie rechtsche kiesvereenigingen in district IX to Amsterdam overeengekomen, den heer ïl. Bijleveld Jr. candidaat te stellen. De R_-K. kiesvereeniging in district VIII te 'Axnsterdam heeft, naar hetzelfde blad meldt, besloten den heer W. cte Vlusjt weer candidaat te stelten. De centrale anti-revolutionaire kiesver eeniging in het district Hoogezamd hoeft den "heer J. C. Wirtz Czn. te Groningen, distrids-schoolopziener, te Winschoten, can didaat gesteld. Dn heer lYjrfcz heeft voor deze caJidl- datuur bedankt Prör. Statenverkiezing. 'Ce Leiden worden pogingen aangewend om ook samenwerking van de drie vrij zinnige partijen te verkrijgen bij de a.s. Provinciale Statenverkiezingen. Komt deze samenwerking tot stand, dan zal de heer C. van Grating, lid van den gemeenteraad, de -candidaat do- Unie-liberaler zijn.. Als c-andidaal vanwege de vrijzinnige kiesver eeniging wordt om. genoemd de heer A. L. Reimeringei-, eveneens Lid van den ge meenteraad. De centrale anti-rev. kiesvereeniging te Sliedrecht, heeft, naar de „Rolt.7 meldt, voor cle Prove Staten voorloopig opnieuw eandidaat gesteld jhr. mr. W. ïh. Oevers Deynoot in Den Haag en den lieer J. T. Visser te Papen drecht. Zegelrecht ap solllcltatle&tnkken. Do minister van binnenlandscbe zaken heeft een brief gericht aan do Gedeputeerde Staten., waarin hij ter kennis brengt, dat de minister van financiën hem als zijn mee ning heeft meegedeeld, dat. de verklaringv' dat men zich als sollicitant naar een va cante betrekking aanmeldt, te beschou wen is als een verzoek, om tot die betrek king benoemd te worden, zoodnt deze op zegel behoort te worden gesteld, doch dat dit niet het geval is met een schriftelijke mededeeling, dat men zich voor een betrek king beschikbaar stelt, aangezien deze niet als sollicitatie kan worden beschouwd. De minister Van binneul. zaken kan, zich met deze opvattingen vereenigen en heeft daarom de aandacht der districts schoolop zieners er op gevestigd, dat degene, die laatstbedoelde mededeeling doet, niet als sollicitant op de in art- 219 ter Kon. be sluit van 17 Dec, 1870 (Stbl. no. 84) be doelde lijst kan worden geplaatst- De minis ter verzoekt Ged. Staten van het boven staande mededeeling .te doen aan de bestu ren der gemeenten in de provincie, opdat daarmede rekening zal worden gehouden bij de voorbereiding van de benoeming van personeel aan "de openbare lagere scholen. Terugkomst van ir. I. r.d. Steen ran Ommeren Men meldt ons uit Amsterdam: Hedenochtend was een groote schare op het 2de perron van het Centraalstation aanwezig, oro dr. I. v. d. Steen van Om meren, officier van gezondheid le klasse, die bij de ambulance van het Rootte Kruis te Konstantinopel is werkzaam geweest, hartelijk welkom te heeten. Onder de aanwezigen merkten we op gcrseraal-rnajoor Fahius- commandant der stelling .Amsterdam, luit.-kol. van den Ge nera len Staf, F. Dell, luit.-Kol. J. J. Cj Schott, plaatselijk commandant, kot. M, W. de Vries, en de officier van gezondheid, lirit.-kol. dit IL Seelmiseu, en A. v. d. Moen ,chef van het militair hospitaal, als mede eenige particuliere collega's. Even eens was de muziek van het 7de regiment infanterie aanwezig, die, toen de trein om 8.32 min. binnenstoomde, het „Wilhelmus" onder de groote ijzeren kapgewelven deed weergalmen. Nadat dr, v, d. Steen van Ommeren ai- daar het eerste welkom had ontvangen van rijn familie en de verschillende imilitairc autoriteiten en bekenden, begaf men zich naar een dei- wachtkamers, waar generaal- majoor Fabius het woord nam. Spr. braebt naTdc-na hel gelicele garnizoen hulde aan den teruggekeerde om de schitterende wij ze, waarop hij den naam van Holland in het oorlogsgebied heeft hooggehouden. Ook wenschte hij die hulde te brengen aan de echtgenoote en dochter van dr. v. cl. Steen van Ommeren. Vervolgens werd nog hel woord gevoerd door den chef van het (hospitaal, v. d. Moer, dr. K. v. Dieren, dr. Lehman, namens de zuster-ambuLance van het Ned, Roode Kruis in Nederland, en dr. lil es als pnrli culier collega. Dr. v. d. Steen van Ommeren dankte daarop voor de hartelijke ontvangst, in het bijzon der gen.-majoor Fabius en over ste Schott PeHslonneerlng van gemeente ambtenaren» Naar aanleiding van de Memorie yan Antwoord op de wetsontwerpen tot pen- sionneering van gemeente-ambteimren niet de daarin door de Regeering gebrachte wij zigingen, zullen, naar wij vernemen, mor gen de wethouders van financiën van Am sterdam, Rotterdam tm Den Haag te Am sterdam te z am en. komen, teneinde 'te over wegen, welke- stappen nog zulten zijn te doen om het gevaar te voorkomen van ont wrichting der financiën dezer drie gemeen ten, welko zou ontstaan door aanneming dier wetsontwerpen. Plan 1913. De Centrale Commissie voor Plan 1913 hield op 2f Maart haar 13de vergadering, onder voorzitterschap van Jhr. C. F van de Poll. Mededeeling werd gedaan van eon schr- ven van den Minister van Oorlog, waaruit blijkt, dat ook het Departement van Oor log een deel wil bijdragen in de kosten! voor de verbetering van de haven van Muiden, welke door de Sub-Commissie voor het verkeer met bet oog op het tiezoek over zee aan bet Muiderslot werwehelijk geacht. Met de plaatselijke comités is een over eenkomst getroffen voor de ontvangst van buitenlanclscho journali-dcn, dio door de Centrale Commissie in de gelegenheid zul len worden gesteld ons geheete land te bezoeken. Ten einde de vreemdelingen in den kn menden zomer op de hoogte te stellen van hetgeen er op het tijdstip, dat 'zij ons land bezoeken, te zien is, zal decen trale Commissie een officieel bulletin uit geven in het Duitsch, Engelsch en Fransch en dit gratis verspreiden aan de Nadert, douan&stations, in de infonnalie-bureaux, de hotels enz. De redactie van dit bulle tin, dat in het drukke seizoen wekelijks zal verschijnen, is opgedragen aan cteh.ee- ren Jhr. J. Feitli te Hilversum, en P. Long te 's-Gruvenhage. De sub-commissie voor do buitenland- sche reclame deed verslag van haar werk zaamheden. Uit het buitengewoon groot aantal vragen om inlichtingen blijkt dat haar reclame doeltreffend weikt. In verband met het te venvachten groo- te bezoek en de beperktheid van de logeerge- legenlieid in de Nederlandsche hotels, heeft de sub-commissie voor de huisvesting zich dun ook beijverd om in tal van plaat sen, in ons land. mede te werken aan het inrichten van speciale bureaux van huisvesting, ten einde personen, die geen plaats in hotels kunnen vinden, in goede kamers bij particulieren onder dak te brengen. Betreffende de plaatselijke plannen weid nog medegedeeld, dat de lijst nog was vermeerderd met Zutphen, alwaar een ten toonstelling ran historische prenten wordt gehouden, terwijl de voorgenomen tentoon stellingen te Deventer, Hilversum en Broek in Waterland niet zullen doorgaan. fn Mei is de opening te venvachten van do volgende tentoonstellingen: AmsterdamTentoonstelling „De .Vrouw 18131913"; Muiden: Tentoonstelling van het tijdperk Hooft: Leiden: Tentoonstelling van Indonesische en Japansche kunst; Haar lem Oepening van het Nieuwe Frans Hals Museum en tentoonstelling van „Costeria- na"; daarenboven zullen van 35 Mei te Hoorn sport, en waterfeesten en een revue van de Zuiderzeesche vis scherf jvloot plaats vinden. De volgende vergadering der Centrale Commissie werd bepaald op 23 April in Hotel des Pavs-Bas te Utrecht. Zending Montenegro, Men meldt ons uit AmsterdamHet Co mité „Ambulance Montenegro" ontving van Dr. Koppeschaar een schrijven, gedateerd 28 Maart, waaraan wij het volgende ont- Icenen: Langen tijd wist ik niet, wat het hier .worden zou, maar sedert gisteren is het duidelijk geworden, dat, ondanks alle vertogen van de groote mogendheden, do inname van Skoetari tod) zal geprobeerd worden. Op welken dag, is nog niet zeker, maar vermoedelijk begin der volgende week. Het is mij alleen nog niet duidelijk,.wat de groote mogendheden zulten doen en meer speciaal wat Oostenrijk zal doen. Dit zullen wij echter spoedig genoeg zien. Grijpt Oostenrijk in, dan staan we misschien aan den vooravond van heel rare dingen. Hot stroomt deserteurs van Oostenrijk naar hier en gisteren zijn twee lieden, die uit Ame rika terugkwamen, op de grens door Oos tenrijk-eis vermooid, wat de stemming na- tuuriijk weer bitterder maakt, Er bestaat dus groote kans, dat we over een paar dagen een repetitie krijgen van den iaat- sten slag en omdat ik behoefte krijg aan windsels, seinde ik u gisteren: „Gebeurte nis waarschijnlijk aanstaande. Verzoeke duizend hydrophile windsels". Hoeveel da gen wo nog zulten blijven, weet ik nog niet, tnaar in ieder geval zou ik niet gaarne na half April van '-hier gaan." OVERjSCHIL, 3 April. Bij de heden! ge houden verkiezing voor een hoofdingeland in het hoogheemraadschap Schietend, le district, Overschic, werd herkozen de lieer A. van Vliet, met 61 van do 66 uitgebrachte stemmen. Tol hoofdingetend-plaatsvervauger werd herkozen de heer AI, Dijkshoorn, met 66 stemmen. Tol hoofd/ingehind-jilaatsvervanger in' do vacature-Al. Remkes, weixl gekozen C. de Kroes, met 36 stemmen; de lieer 'L. Hoo- gerbrugge Wz, verkreeg 30 stemmen. 0VERSCHIL, 3 April. Hedennamiddag was de 59-jarige A. Wjntennans, baggerman in dienst der gemeente Rotterdam, 'die bezig was aan het herstelten van het verhoogde voetpad nabij don oliemolen :mh den Delft- weg alhier, even don molen ingegaan om te vragen aldaar rijn gereedschap op to bergen. Toen hij den mol,en verliet, en van achter een aldaar staande wagen te voorsdhjjtn, kwam, werd hij door een auto aangereden met zulk een kracht, dat hij onder den wagen door tegen den muur ran den molen werd geworpen. De man werd met een' gebroken rib on kneuzingen den molen weer binnengebracht, en, nadat geneeskundige hulp was verleend, per rij tuig naar zijn woning aan do Alathenesser- dijk, te Rotterdam, gebracht De bestuur der der auto, die bekend is, schijnt aan 't ongeluk geen schuld te hebben! STADSNIEUWS.' Overnachten bnlten de kazernes. Bij openbaye kennisgeving is door don Burgemeester aan belanghebbenden bericht dat door den Minister van Oorlog bepaald is, dat de gunstige bepalingen nopens het overnachten buiten de kazerne, (welke den Udon Februari j.l. ter openbare kennis wer den gebracht) ook van toepassing zullen, zijn op de miliciens der lichtingen 1907 en 1908 van do infanterie, der lichting 1908 van het korps pontonniers, der lichting 1908 van het regiment genietroepen, voor zoover behoorende tot de telegraaf compagnon, en van do lichting 1909 Van het korps torpe- disten, die in 1913 Voor herhalingsoefe ningen onder de wapenen komen. 1 Nadere inlichtingen zijn te bekomen aan de afdeeting Militie. Grondbelasting. De Burgemeester van Schiedam, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de staat, aanwijzende de uitkomsten van de metingen en de krachtens artikel 14 dei' wet, van den 25ston Alei 1870 (Staatsblad no, 82) vastgestelde schattingen van gebouw- do <c-n ongebouwde eigendom men binnen deze gemeente gelegen, op heden gedu rende dextig cte,gen op de Secretarie (afdee- ling A) is nedergelegd, Pevsoneele belasting. Het kohier van de Personeel® Belasting no. 4, op 3 April 1913 executoir verklaard, is op heden aan den ontvanger dor Direc te Belastingen alhier ovex-gemaakt Ex zij aan herinnerd, dat de termijn van zes weken, voor het indienen van bezwaar schriften, heden ingaat. De voorjaarsschouw over de distilleer ketels enz. in de branderijen en distilleer derijen alsmede over de bij de brandeiijen behoorende boerenbakken, zal aanvangen op Ateandag 7 April a.s. en vervolgons, vetdeeld over de verschillende wijken, voort gezet vonten op Woensdag 9, Vrijdag 11, Maandag 14 en Woensdag 16 April a.s., telkens aanvangende des namiddags te 2i/g uu.r Door B. en W. is, tijdelijk belast met de waarneming der lessen, van school F. hoofd de heer van Bochove, en zulks tij dens den duur der bestaande vacature mej. E. J, F. V. Meijer alhier. Gedurende de maand Maart werden dooi de BeurssLuis alhier geschut: Binnensche pen naar binnen 510, met een inhoud van 28,361 kub. AL; naar buiten 504, met in houd van 26,142 kub. AI. Spoeling schou wen naax* binnen en buiten 899, inhoud 6293 kub. M. De Erf.deeli.ng Schiedam vaxx het NederL Ondexnvijzersgenootschap heeft een buiten gewone vergadering belegd op Zaterdag 5 April a.s„ in het Verkooplokaal, waaiïn behandeld zal worden het onderwerpHet N. 0. G. en de noodzakelijkheid ran aan eensluiting in den strijd yoor de Openbare school. Het zal worden ingeleid door mej. F. C. A. Bak, van Rotterdam. Er zal ge legenheid tot dehat zijn. De Gouden Klompjes. In het gebouw „Odéon" zal Woensdag avond 9 April, te 7(4 uur aanvangend, de Rottei'd. Zangschool, directrice mej. Josephine Winter, uitvoeren de kinderope rette in 4 bedrijven ,,De gouden Klompjes''' van Wilhelm!na Winter. In hol 2e bedrijf komt voor een boeren- en boerinnen dans en in het 3e bedrijf een Imtendana. Aten mag dus vrij aannemen, dat van 'deze ope rette-ui Roering, die immers geschiedt onder bekwame leiding, groote bekoring zal uil gaan. f Telkens heeft deze operette, waar zij werd opgevoerd, volle zalen getrokken. Uit een beschrijving daarover zien wij, dat een snoeperig 8-jarig meisje me! haar hoofdrol aller harten won; een iets ouder meisje bekoorde door haar mooie kinder stem. De üntendans moest herhaald worden en de boeren en boerinnen werden hij open doek teruggeroepen. Tuberculose-bestrijdlng. In liet gebouw Odeon was gisteravond een vrij talrijk publiek opgekomen om de lezing met lichtbeelden bij te wonen, dio dr. v. d. Voo daar hield in liet belang der tuberculose-bcs trijdi n g. De hoer T. S, G os 1 i n ga, mededcelende dat de voorzitter eter vereeniging tot be strijding der tuberculose, do heer Honner- lage Grete, door een lichte ongesteldheid verhinderd was deze vergadering bij te wonen, heette in dieais plaats de aanwe zigen welkom, zijn vreugde er over uitspre kende dat zoo veten, niettegenstaandehet ongunstige weer, toch waren opgekomen, daarmede een bewijs van sympathie en van belangstelling gevende voor het doel der vereeniging. Spr. deddo mede, dat dr. v. d. Voo zijn loven wijdt aan de bestrijding der Tuberculose, en dus liet werk der dat doel booogende vereeniging bevordert. Het zal dus de aanwezigen verheugen dien zoo bevoegde te mogen hooren en spr, geeft hem dus gaarne hel woord,- De heer dr. v. d. V.oo is genoodzaakt slechts Aen greep te doen uit de uitge breide slof voor bespreking van liet on derwerp en zal dat zoo doen, dat het zooveel mogelijk onder het bereik zal val len van allen. Spr. begint met op te merken, dat de groote belangstelling voor dezen strijd is ontstaan door dat mon is wakker geschrikt door de groote stortte tengevolge van tu berculose. Het is gebleken, dat aan deze ziekte in Nederland tweemaal zooveel bi- deren van 5 tot 14 jaar in de jaren 1901 tot 1905 zijn overleden, dan aan alle an dere ze'kton fesamen. In Frankrijk stier ven nan oen cholera- en aan een pokken epidemie te zamen bijna 40.000 mcnschen en aan tuberculose 50.000. Jaarlijks ster ven dan ongeveer 150.000 tubereiüoson en er zijn 800.000 lijders aan deze ziekte. In Duitschland sten-en jaarlijks aan dio ziekte 3 maal zooveel patiënten dan er offers vielen in den Franseh-Duitsclien oor log. Na deze cijfers, die spr. geeft om aan te toonen hoe verwoestend deze ziekte werkt, zegt spr., dat de tuberkelbaccil zoo klein is, dat 50O bacillen op( een rij in de lengte geheel 1 m.M. beslaan. Deze baccil behoort tot liet plantenrijk en heeft tot voornaamste eigenschap, "dat zij zeer gevoelig is voor temperatuur cn daglicht. In zonlicht zijn ze spoedig dood, in kunstlicht na een week. In vluimen blij ven ze 2 h 3 maanden leven. In vocht, duisternis en bij gebrek aan versche lucht vvoidt de ontwikkeling bevorderd. De baccil ontwikkelt een veigif, dat tegengif vindt in de witte bloed lichaampjes. Dat gif en tegengif voert een strijd |Om de meerderheid; is het tegengif krachtiger, dan worden de bacillen ver nietigd, in het andere geval breiden zij zich in aantal sterk uit. De baccil kan in het lichaam komen langs de ademhalingsorganen, langs de spijsverteringsorganen en langs de huid; de longtubereidose komt het meest vooi*. Waai- zij zijn binnengedrongen, vormt zich een knobbeltje, zoo grool als een spelde- knop, en daarin heeft bovengenoemde strjjd plaats. Waar de strijd is gesti-eden vormt zich een verkazing uil de vernietigde cel len. Komt daarbij een verettering, dan vormen zïch' abcessen, waardoor de baccil- ten zich verder in het lichaam verspreiden. Kinderen kunnen tuberculeus ter we reld komen, maar in den regel is dit niet het geval; de ziekte wordt verkregen door besmetting. Zij openbaart zich op verschil lende wijze, blv. op die welke b'ekend is als beeneter. Men onderscheidt open- en geslo ten tuberculose. De open tuberculose kan besmetting veroorzaken, vertoont deze zich i twendig, dan moet die door dokter en verpleegster verbonden en gereinigd wor den en kan op die wijze genezen. Bij open long tuberculose worden de bacteriën over gebracht in hoofdzaak in het vocht dat bij praten, niezen of hoesten uit den mond komt, of door wat de patiënt opgeeft. Daar om moet men steeds er voor waken 'dat dit alles niet met anderen in aanraking komt Waar de tubex-kelbhcil van de koe ook op den menseh kan ontwikkelen, raadt spr. krachtig aan de melk' te koken vóór het. gebruik. De kennis van het gevaar voor besmetting door den tuberkelbacil mag echter niet leiden tot tuberculosevrees, omdat die is on juist, onrechtvaardig en ongemotiveerd. Slechts moeten de voorzorgen tegen be smetting streng in acht genomen worden. Alcohol noemt spr. het gespreide bed voor de tuberculose. Alen moet dus, zooals uit het voorafgaan de blijkt, in de eerste plaats de besmet ting trachten te voorkomen en den weer stand voor 't geval van besmetting trachten te verhoogen. Dit is het doel der ver eeniging tot bestrijding der tuberculose, die ook hier ter stede bestaat; voorts op het platteland de vereenigingen van hef Witte Kruis en het Groene Kruis. Het uit gangspunt van den strijd is het. consultatie bureau, waaraan de huisb'ezoekster is ver boden. Deze moet aan de gezinnen leeren hoe de besmetting te voorkomen, zij draagt zorg voor desinfectie en tracht de inenschen te brengen tof hygiënische bewoning van hun huizen. De behandeling der patiën ten geschiedt niet door het consultatie-bu reau, dit controleert: alleen, maar dom- den huisdokter. Krachtig waarschuwt spa-, te gen do kwakzalvers en hun middelen. Dam wijst spr. op de sanatoi ia, de dag- en nacht verblijven; de lighaJen, de tuberculine preparaten en de speciale tubcrculosc-zic- kemhuizen, alle middelen om besmetting te voorkomen cn de ziek'te te koeren door vernietiging van de bacil door inwerking van lucht en licht. Waar bijna alle kinderen meer of minder besmet worden met deze bacil een besmetting die in de meeste gevallen dooi den meergenoemden strijd in het lichaam wordt tegengegaan en opgeheven is liet goed do zwakkere kinderen in bosch- of buitenscholen te plaatsen, waar zij' den ganschen dag en in sommige plaatsen ook 's -nachts in de openlucht leven. Vooral moet gezegd worden voor een goede bewoning, zoo dat licht en Richt zoo veel mogelijk' naar binnen dringt, en voor goede voeding. Als aanbevelenswaardige voetiingsmduleilen voor gezinnen met kleine inkomsten noemt spr. boonetn, rijst, (kar- ncmolk met suiker, stokvisch, kaas, paarde- vlcefech (waarbij yeel vet gebruikt moet worden), omdat voor een zelfde hoeveel, held geld deze het meeste eiwit in bet lichaam brengt; eieren en zoete melk yer- oisehen groote uitgaven om een zelfde hoe veelheid eiwit te vorkrijgen. In alle deelen der wereld woirft tegen woordig eeR georganiseerde strijd gevoerd tegen 'do tuberculose, waaraan alle stan den deel nemen, en dat, Nederland daarbij een eerste plaats inneemt is in hoofdzaak tc danken aan het goede voorbeeld yan H. AI. do KoniiigLn-Atoeder. 1 Nu de pauze gaf spr. een serie licht beelden die hij toelichtte. Dez-e gaven gra fische voorstellingen ,van de sterfte in ver schil Icufle groote steden en den invloed daarop van de tuberculosebestrijding; dio verhouding der sterfte als gevolg van tuben culose en-van- andere besmettelijke ziekten; van de voedingswaarde van verschilteinjcte levensmiddelen; van gezonde longen, ïiiererf enzj. en van dezelfde aapgetast door do tu berkelbacil; voorts sanatoria, Jighalleny b'oschscholen, enz. enz., on ten slotte het portret der Koningin-Moeder dat leVepdig werd toegejuicht De beer Gosli nga dankte namdns do aanjwezigon dn v. d. Voo v,oor diens leer zame voordracht en voor wat hij daarbij te aanschouwen had gegeven, hoopte dat hij nog eens naar hier zou optreden en Wekte allen op om mede te Werken tot bevordering van het doel der Vereeniging: de bestrij ding der Tuberculose. Spr. deelde ten slotte mede, dat de Emm abloom den! 21 sten April W-eer als vo rige jaren op straat vei'kocht zou, worden en hij hoopte, dat de verkoopsters daarbij een grool succes zullen hebben. Onze school. Heden ontvingen wij no. 1 van „Onze School", orgaan van de afdeeling Schiedam van den Bond van Nederl. Onderwijzers. Dit blad, waarvan cle redactie is gevestigd Veenlandtstraat 3. verschijnt op ongeregel de tijden en wordt gratis verspreid. Het doel van liet blad is, de openbare school te behouden in den tegenwoordigen toe stand, als een „organisatie in den Btaat, die cle bevolking heilzaam heeft beïnvloed ten opzichte van xrerdraagzaamheid en eer biediging van elkanders overtuiging." AGENDA. Heden en volgende dagen. Schiedanrschc Bioscoop, 8 uur. Voorstelling. Heden on volgende avonden Casino, 8 u, Specialiteitonprogrammcii 4 April Odéon) 8 uur. Vergadering. Spr. K, Reype. Onderwerp: De Tjarief- wet. 4 en 6 April Groote Schouwburg, 8 uur. Don Quichot op' de bruiloft van Kamocho. 4 April. Harmonie, Rotterdam, 8u. Laat ste Alengelberg-Cop-cert Ouv. Frei- schutz; Wotan's Abscheid und, Feuerz.auber uit Die Walkure en 6o Symphonic T,schniko,wsky-, 4 Tivoli Schouwburg, 8 u,uy. Gez» Heyemwi. Stevr. AVpnm's beroep. 5 Tivoli Schouwburg, 8 urn-, Gez. Heyermans. Fijne beschuiten, 6 „j Tivoli Schouwburg, 2 uur, 24e Tivoli-Aktinéo, Ge?» Heyermans. Freule Julics t 6 Tivoli Schouwburg, 8 uur. Yroo- lijkc Tooneel. Een huwelijk' rnt de Krant. Kantongerecht. Voor het Kantongerecht alhier stond te recht oen, VJaarding-sch drogist, die, niet, bevoegd tot don,' verkoop en het aftevoren van geneesmiddelen, een hoeveelheid zui veringszout, minder groot dan waartoe hij gerechtigd Was, had afgeleverd. i Bekl. erkende het feit. Een deskundige (verklaarde, dat zhiye- zout door eep, niet-apotheker alleen mocht worden verkocht (tot eon gewicht grooter dan 100 gram. Bekl. zeide, dat hij piot in. hot clrogisten- vak was opgeleid, daarin slechts-kort on der zijns vaders leiding was werkzaam ge weest en na diens dood, een half jaar gele den, cle zaak had voortgezet Hij Was 'daar door met die Impaling niet bekend. De kantonrechter stelde de verdere be handeling dezer .zaak uit, opdat 'de deskun dige een onderzoek zou kunnen doen naai de samenstelling der in beslag genomjen' stof en daarover in de volgende zitting raF port uit te brengen. Een Schiedam sch koopman was tweemaal bekeurd, omdat zijn hond niet behoorlijk van een muilkorf was voorzien. Voor die feiten werd resp. f l of 1 dag en 2 maal f 1 of 2 maal1 dag hechtenis geëischt- Do hond van een Vlaardingschen kantoor bediende had een achter den broodwagen loopenden hakker in iiel been gebeten, zoo- dat deze zich in oen apotheek had moeten laten verbinden, Het getuigenverhoor stelde vaat, dat do schuldige hond toebehoorde aan den.be klaagde, die had beweerd niet overtuigd tc zijn dat het zijn hond was geweest. Het O. AL w'ees or op, dat hot den, plicM van den eigenaar vajx ean hond is, te 'zorgaft dat zijn hond geen gevaar voor anderen op- ify vin A A s .'1/

Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 2