Gemeenteraad. lutist en Weten schap - kronen. Kotste; do vier andere beklaagden ./mie» vrijgesproken. Verdedigers zoowel als openbaar ministerie teekenden beroep van bot vonnis aan. BISMLAKD. AadMntlm Do gewone audiëntie vau. den minister van oorlog ml interim minister van ma rine, zal Vrijdag niet, plaats hebben. Directeur-generaal der Pos ter IJ ee en Telegrafie. Do „Telegraaf" meeat te weten, dat, luit.- kol. jhr, Altiag von Geusau benoemd zal worden tot directeur-generaal der posterijen en telegrafie. Kamerverkiezingen. De hoer E. Al. Ter.ostra, is thans met algemeeae stemmen definitief eandidaat ge steld in hot district Zuidhovn. v f De R. K. centrale kiesvereeniging in het district Hoorn heeft gistere» mr. Paul de Reymor, te Hilversum, Candida at gesteld. Het Ned, Kootte Krols en de Balksueorteg Blijkens een door het hoofden nuf van bet Nederlandsohe Moede Kruis ontvangen 'bericht, zal dr. Lingbeek mol cle overige lieden van de Turksche ambulance waar- schijnlijk 15 dezer van Kon-riantitiopei vertrekken. Hij ral dun Vrijdag 18 dezer in liet vaderland terug kunnen zijn. ftrlekeebe Ambulance Dr. J, C. .1. Bierons do Haan is gisten morgen via. Adrianopel te Rotterdam terug gekeerd. Be ambulances. In aansluiting aan. vroegere berichten wordt ons gemeld: Dr. van Hamei, te Belgrado aangekomen, stelde zich telegrafisch in verbinding met dr. Sikemeiur te Tsjorloe en ontving van dezen het bericht, dat de Xederlandscbe ambulance op het punt stond van daar te vertrekken en de ins harm en ten reeds grootendeeln verzonden waren. Tegelijker tijd verzocht de chef van den geneeskun digen dienst van het Servische Roode Kruis hem zei' dringend te Belgrado te willen blijven, daar chirurgische hulp daar ter plaatse hoog noodig was: de vreemde am bulances waren bijna allo vertrokken en elk öogentlik werden ruim 1500 ge.» oude Serviërs uit Adrianopei verwacht. In over leg met liet comité van hot Roode Kras te 's-Gravmhage heeft dr. Van Hamel aan dat verzoek voldaan. Het Servische Roode Kruis heeft hem en dr. Van Tienhoven teen een naar de om standigheden good ingericht hospitaal in de nabijheid van Belgrado ter beschikking gestekt, waarin 200 gewonden kunnen wor den opgenomen en dat reeds voor twee derde gedeelte bezet is. Middelbaar ö*dam ijs-wet. Dp 2 Mei as. zal hel 50 jaar geleden zijn, dal de wet op het middelbaar onder wijs door den Koning werd goedgekeurd. De voi'tyenigi-ng van leeraren bij het mid delbaar onderwijs stelt zich voor, ditfeif feestelijk te herdenken in een bijeenkojmst, te 's-Gravenhage op 3 Alei te houden, waar in prof, dr. H. Burger, vau Amsterdam, en dr. B. Bos, lid eter Tweede Kamer, uit den Haag, als sprekers zulten optreden. TL K. Program raa actio. Do Algeint-ene Bond van R. K. kiesver- emigingen zal 24 dezer te Utrecht verga deren. fn die vergadering zal, naar do „Tijd.*1" meldt, o. m. bet volgende pro gram van actie aan de orde worden ge steld: De AJg-emrene Bond van R. K. Kiesver- mrigingen iu. Nederland verklaart onder li and ha ving van bet korf j) rogram van ac tie van 1909. voor zoover dit nog niet tot uitvoering kwam steun te verleunen aan het zitterul kabinet, len einde dit in staat te stellen zijn program af te werken. Een door het bestuur benoemde com missie heeft, over de onderwijskwestie de volgende conclusies opgesteld, din even eens behandeld worden: le. Uit Grondwet en wet woide alles verwijderd, wat zo» aanduiden, dal in be ginsel liet. geven van onderwijs is een deel der Staatstaak. 2e. ï>e ouders belmoren de kosten te dra gen van het onderwijs hunner kinderen. Ten einde ongewenschle toestanden to voorkomen, heffe cte Staat een evenredig schoolgeld, in dier voege, dat bedeelden worden vrijgesteld, minvermogenden reed "si deel opbrengen en om meergegoede» het verschuldigde de kosten per teerling niet o vers c-h rijde. Ge. De Staat he late aan de bijzondere schoolbesturen terug, wat deze aan de on derwijzers betalen, vermeenlerd met een som per leerling voor do algemeeae ex ploitatie-kosten eener gewone lagere school 5e. De wet trelfe een regeling, waarby de verschillende schoolbesturen en ge meentebesturen voor de door hen te maken-' kosten voor lokaliteit schadeloos worden gesteld. Ge. De wet stelle de eischen vast waar aan de verschillende soorten van lager onderwijs moeten voldoen en oischc waar borgen, dal deugdelijk onderwijs worde ge geven. 7e. De wet steile de salarissen en verdere tegemoetkomingen voor do onderwijzers vast. r;-- 8e. Er kome een, regeling der wachtgel den, die meer waarborg biedt voor de openbare onderwijzers dan de tegenwoor dig»- Conducteurs H IJ. 8. M. Door de Directie van. 'do Roilandscho Spoor werd afwijzend beschikt op het door de Groepsvertegenwoordiging ran 't trein personeel ingediende verzoek om loonsver- hooging in verband met den duurder ear le vensstandaard, terwijl in arwijking van het medegedeelde, dat eer. nieuwe loonregeling zou worden ingevoerd met verhooging van f 0.20 per dag door vermeerdering van het z.g. urengeld met 2 cents. In verband hiermede was door cenige hoofdconducteurs. conducteurs cu arbei ders-remmers een vergadering voor trein personeel belegd in café „de Pool'", Dam rak, tc Amsterdam Op dezo vergadering, welke door onge veer 100 man treinpersoneel was bezocht en welke op verzoek' van belanghebbenden door het hoofdbestuur van de Ned. Vereen, van Spoor- en Tramwegpersoneel werd ge leid, werd na ampele bespreking de vol gende motie met algemeene stemmen aan genomen Do vergadering ran conducteurs in dienst van de li. S. AL, gehoord de besprekin gen omtrent bet antwoord, dat de raad van administratie van de H. S. Al. heeft do-en toekomen aan. de vertegenwoordiging van groep III met betrekking tot bet ver zoek om loonsverhooging voor hoofdcon ducteurs, hoofdgod eiders, arbeiders-remmer en personeel van de lokaalspo.or- en tram wegen; overtuigd, dat het gemis van 2 cents uurloon in ruil voor 20 cents loonsverhoo- ging jic-r dag geen verbetering kan zijn voor hen, die spoedig in aanmerking ko men voor het ouderdomspensioen, doch voor* velen con a dr ter uitgang in bruto- inkomsten beteekent overwegende, dat de prijzen der eerste levensbehoeften, benevens ■woning huur, enz. sinds do laatste loonsverheoging be langrijk zijn gestegen en dus van een re latieve achteruitgang ran positie kan wor den gesproken; verzoekt het hoofdbestuur van de Ned. Vereemging van Spoor- en Trarnwegpeïsö- neel, zoodra de H. S. AL tot uitvoering van de voorgestelde maatregelen als be doeld in liet aan de groepsveiiegenwoordi- ging gegeven antwoord zou willen over gaan, by de Regeeiing aan te dringen op niet goedkeuring van dezen maatregel, maar alsnog invoering eener loonsverhooging te willen bevorderen, en, zegt de Neder!. Vereemging van Spoor- en Tramwegpersoneel, dank voor hetgeen zij tot heden in deze zaak deed. Een achttal niet-georganiseerdon gaven zich als leden op; ter'wijt 1' 0.401/2 voor de sigarenmakers weid gecollecteerd. fTuaneleel nieuws. De minister van financiën maakt bekend a. dat op 5 April jt. bij de betaalmeesters .n kas was. 2,104,513.95 b. dat op denzelfden dag ioor de Nederl. Bank, inge- 'olge art. llbis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van f 14,255,309.42 c, dat op den genoemden datum in omloop was aan schatkistpromes-en f 3,000,000. (sStct.") VLAARDiNG-EN, 8 April. Bij de te 's-Gra ven h ago gehouden visschcrij-examens zijn 0. m, geslaagd voor stuurman op de zeil- z eevis scire rs va art u igenP. Wapenaar en L, IJdo, van hier. STADSNIEUWS. De domkop. Door het Rotterd. Tooueelgezelscfiap werd gisteravond voor de leden van het Volkshuis opgeroeid het blijspel in be- drijven. .,De Domkop'1" van Ludwig Fukla. Het is een blijspel, waarbij hartelijk ge- 'aehen is, met altervermnkdijkste tooneei- ijes, maar waarin toch een zeer' ernstige gedachte aan ten grondslag ligt,die onder d.I dien hiunor on grappen zeer- levendig wordt gedemonstreerd. De domkop is een altruïst, die alle men- schen goed en eerlijk gelooft en dienten gevolge door zijn omgeving als een dom kop beschouwt en behandeld en... bedrogen wordt. Een erfoom laaf aan 4 neven, waaronder de domkop,. e,n een niclrtje, die met haar kamers-verhurende moeder leeft, een "kapi taal na, dat hij toewijst aan dengene dier erfgenamen, die door de anderen als de domste worell aangewezen. Alle erfgena men zitten te springen naar hei geld en hebben van zich zelf een groot en dunk, doch wijzen in dit geval toch zichzelf als ile domste aan. Alleen de altruïst doet aap de stemming niet. mee. omdat hij het geld niet 11 omlig heeft. Ingevolge een an dere bepaling, die na tic mislukte stemming bekend gemaakt wordt, wijst de erflater den altruïst als de domste aan, omdat hij nooit ie te voor zichzelf heeft gewaagd en zijn oom niet heeft nagetoo-pen. De erfge naam acht zich door dio aanwijzing be- teedigden lui steil, naar liet advies van den neef-advocaat, gesteiuid d-oor de anderen, orn het geld onder hen drieën te verdeel en. Als bewijs van dankbaarheid willen ze hem later in sen gekkenhuis opsluiten, doch een Ameiikaarische millionairsdochter, dio hem heeft leerea kennen als een onbaat zuchtig, eerlijk maai gaat naar- het gesticht en hoort daar uit een dngboek van den altruïst, dat hij haar lief heeft, waarom zij hem ten huwelijk vraagt en met hem trouwt. Tweo den neven hadden een blauwtje by haar geloopen; zij wist, dat dezen op haar geld aasden. De heer v. d. Lugt Alelsert heeft den titel rol zeer fijn gegeven en het publiek lachte edit practisch-meuscKelijk mn zijn ou- practische handelingenmaar toch was het doodstil toen iiij uitgeput en berooid en hongerig bij zijn neven mvam en hij naar het gesticht werd gezonden onder vnteche vooigevans, waarna de dokter gelukkig da delijk do. houding der neven en den toe stand van den patiënt begreep. Nico de Jong, de neef-advocaat, heeft een vermakelijke, zelfgenoegzame kwast ge geven, die door houding en spraak het publiek herhaaldelijk' dood uitbarsten, even ais Henri Afoniën, die oen uitstekenden ijdeltuit gaf. Afoj. Duynuter van Twist, de Amerikaan sche goede genius, vertoonde zich in een reeks van prachtige J o-iletien en verdient voor de uitstekende wijze, waarop zij haar sympathieke rol gaf, allen lof. Deze op den voorgrond tredende altisten vonden in de overige autisten waardige partners, zoodat het een genot was bun spel te volgen. "Wij gdooven niet te vee) to zeggen, als wij de verwachting uitspreken, dat al len, die gisteravond in Odéon waren, zoo wel van het stuk als van bet spel den bes- ten indruk mee naar huis genomen hebben. De politie heeft gisteren opgepakt een hond, Ayredale-terrier. Binnen 2 maal 24 u. niet opgevraagd, zal het dier worden afge maakt. Gistermiddag, ongeveer 5 uur, weid een hoofdagent van politie door een 18-jarigen jongen, dien hij aanmaande zich uit een volksoploop te verwijderen, in het gezicht geslagen. De jongen word in arrest, gesteld en 's avonds rxa verhoor ontslagen. Op de Koemarkt werd gisteravond prat lialfadit de 48-jarige J. A. v. d. Aleer, wonende Kreupelstraat 14, door een melk wagen van de Confederatie aangereden, zoodat hij ontvellingen aan het linkerbeen opliep, Een drietal jongens van 14 tot 16 jaar werden gisteren door do politie opge bracht, daar zij verdacht werden van dief stal van ijzer. Vergn-deririig van de Raad der Gemeente Sehiedam, op Dinsdag 8 April 1913, des nam. 2 uur. Voorzitter de Burgemeester, cte heer AL L. iloimeringe Crete. Tegenwoordig zijn 20 leden. Afwezig we gens ziekte de heer F. J. Sunt; met ken nisgeving de heer C. J. "Wouterlood. Ver der is afwezig de heer D. Ris. Goedgekeurd worden de notulen van 4 .Maart j.l. en voor vaststelling verdaagd die van 18 Afaart d. u. v. Afodedeelingen. De Voorzitter' deelt mede, .dat bij' het College vair B. en W. is ingekomen: Van de Ged. Staten dezer prov. eeri schrijven ten geleide van de d.d. 25 Maar! j.L goedgekeurde raadsbesluiten van 18 Afaart j.L betreffende den verkoop van perceelon grond aan de Prins Mauritsstraat eu de Nassaustraal aan A. Timmermans Kennisgeving. Ingekomen stukken van B. en At. 'Voorstel om het raadsbesluit d.d. 11 Juni 1912, waarbij hun College gemach tigd werd tot verkoop aan D. Kok q.q. van een perceel grond op den hoek van den SLuisweg, de Rozenburg,sche en Ao Oud- dorpschestraot, in te trekken. De aanleiding tot dit voorstel is, dat de ingediende bouwplannen, cloor B. en IV. niet goedgekeurd konden worden, en wel, omdat zij' meenden, zonder overdreven eischen te stellen er voor te moeten waken, dat met betrekking tot dit hoek-perceel, liggeunle aan twee belangrijke verkeerswe gen aan behoorlijke voorwaarden ten aan zien van welstand en architectuur zou wor den voldaan. Overeenkomstig lie-t voorstel wordt de machtiging ingetrokken. Proces-verbaal van de opneming van kas en boekeu van den Gemoente-ontvangvr. op 29 Afaart j.L Wordt aangenomen voor kennisgeving. Voorstel om een bedrag van f 6017.63 der plaatselijke directe belasting naar hel inkomen, dienstjaar 1910'11, on nbaar ie verklaren. Wordt gesteld in banden van de Commis sie voor do Financiën en de Belastingen om advies. Van de Commissie voor het Biugerlyk Armbestuur, schrijven ten geleide van een besluit tot wijziging van de begrooting dier instelling over 1912. Wordt gesteld in handen van de Com missie voor de Financiën en Re belast ingen om advies. Van de Commissie van Toezicht op het lager onderwijs, aanbieding van het bere deneerd verslag over 1912. Idem van de Commissie van Toezicht op de Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Idem van do commissie van Administra tie voor het Stadsziekenhuis. Deze verslagen zullen worden gevoegd als bijlagen bij het gemeentelijke jaarver slag. Van do vwewriging tot het verkenen van hulp aan minvermogende oog-lijders voor Zuiddlollaiïil, gevestigd to Rotterdam, aan bieding van haar verslag over 1912. Kennisgeving. Van het dagelijfcsdi bestuur van den Ned, R.-R. Bond van Handels-, Kantoer en Winkelbedienden advies betreffende hot in 't leven roepen eener verorden ruig, waar bij 't werken op Zondag, zooveeL mogelijk wordt verboden en de winkelsluiting op Zondag wordt gerégeld. In handen van B, m W. om advies. Van J. S. Parilissen, dankbetuiging voor het aan hem toekennen eener gratificatie als umgazynmoester van het HandeLs- Entrepdt. Van het bestuur der toeken- en vak school St. Joseph, aanbieding van het ver slag met cle rekening en verantwoording over 1912 dier inrichting. Kennisgeving. 1 1 Van de wed. W, F. van der Reek, geb. WP J. Muller, verzoek om luuu- -een weke- lijksc-hc toelage toe to kennen, wegens het overlijden van 'haar echtgenoot, in leven hoofdagent van politie. In handen van. B. en W. om advies. Verzoek van, den heer mr. J. AYjnkel, aan den Burgenu ester, om den raad melde te deelen, dat alle door hom geproduceerde stukken, inzake do Fabri-procedure, door hem op 20 A la art j.l. ter griffie zijn gede poneerd. Hij wyst er op dal, hij tevoren hact aangeboden dio stukken tegen ontvangstbe wijs ten huize van mr. Van Baren te doen bezorgen, hetgeen deze heeft geweigerd. Deze m-ededeeling woid,t aangenomen voor kennisgeving. Kennisgeving. Agenda. 1. Benoeming ran een onderwijzer aan school C (vacature Th, van' Waart). Op de vooulracht zijn, geplaatst: le. A. van Wagtendonk, aUrier; 2e. 11 rock. te Hillegersberg en 3e. W. P. Moret, te Berg- selienlioek, De Raad benoemtA. van Wagtendonk. ondenvyzer' alhier aan school D. 2. Benoeming van vakondenvijzeressen in de nuttige handwerken en zuücs tot 1 April 1914. Benoemd worden School C: mej. J. F. van Wamden, School CAlej. A. C. T. Af. de Groot, School D: Alej. J. J. L. Scheffers, School E: Mej. C. van den Tempel, School G: Alej. .T. F. van Wamelen, School G: Alej. B. Pigeaud, alten thans als zoodanig aan die scholen werkzaam. 3. Voorstel tot het verkenen van oen crediet ad f2420, ten laste van het Grond bedrijf, ten .behoeve van straataanleg en den! aanleg van familietuinen. Bij het voorstel tot aanleg van Burger- tuinen van 21 November van het vorige jaar, stelden B. en W. in uitzicht, dat de kosten van aanleg en verkaveling f 250 zouden bedragen. Tengevolge van hot on gunstig weer is het werk f 20 duurder geworden dan beraamd is. De Commissie voor liet Grondbedrijf ver zoekt nu aanvulling rati haar begroeting over 1913, niet alleen daarvoor, maar ook voor don aanleg van bet gedeelte Iluys- mansstraat, dat tegen de St. Liduinaslraat aansluit. B. en W. stellen voor het crediet te ver Leen en. Hiertoe wordt besloten. 4. Bezwaarschriften tegen den aanslag in cle plaatselijke directe belasting naar het inkomen', dienst 1912/13. Overeenkomstig het advies der betrok ken commissie besluit de Raad op een 14- tat dier verzoekschriften, door wijziging gunstig en op 5 dier adressen afwijzend te beschikken. 5. Bekeningen van verschillende instel lingen, met advies der Finandeele Com missie. a. van de Kamer van Koophandel en Fabrieken; b. Gezondheidscommissie c. Gasfabriek en Drinkwaterleiding; Op verzoek van den heer Kavelaars wordt deze rekening aangekouden tot een volgende vergadering. d. Suppletoirs begroofing voor het Stadsziekenhuis. Worden allen, c. uitgezonderd, overeen komstig dat advies goedgekeurd. 6. Voorstel om het Gymnastieklokaal aan den Btiitenhavenweg op Zaterdagmiddag voor eenige uren aan cte St AVillibroidus- stichting in gebruik te geven togen een ver goeding van f 10.per wekelijksch ge- bruiks-uur per jaar. Wordt aangenomen. 7. Voorste! om het Gymnastieklokaal aan den Bnitenhavenweg op Vrijdagavond aan het Bestuur van het Volkshuis in gebruik te goven tegen een vergoeding van f 10. per jaar. Wordt aangenomen. 8. Voorstel betreffende bel. in gebruik geven van 2 lokalen van school D, aan de Gereformeerd^ Zondagsehoolveroen. „Laat do kinderen tot My komen", op Zondagmid dag voor zondagschoolonderwijs, tegen eon vergoeding'van f15.-— per jaar. Wordt aangenomen. 9. Voorstel betreffende de onderhandsche verinuing van do woning Broei svekl 110.142,. B. en VV. worden gemachtigd deze wo ning onderhands tc verhuren aan de wed. J. Ooijkaas-geb. J. Kersen of anderen, die in het vervolg van tijd in aanmerking kun nen komen legen een wekeJijkschen huur prijs van f 4.50. 10. Voorstel om to besluiten, dat zal worden overgegaan tot oprichting van een nieuwe 7-kiassigo tusschenschool school voor gewoon lager onderwijs 'dei- 2e klasso en als plaats daarvoor aan te wijzen hel terrein aan de* Huysmansstraat, volgende óp ,dat op den, hoek van dio straat en de St. Liduiuas trant. De kosten worden globaal geschat on f 30.000. 1 B. en W. merken op, dat een eigen gymnastieklokaal voor deze school niet noodig zaJ zijn, daar gebruik kan worden gemaakt van dat van school G. Do bicoren Wittkampf, v. cl. Hoek, van der Velden en Kooprnpns vragen nog'eeni ge ngudere inlichting-en. Do ii,oer Kgavelaars zou het wcnsehelijk Vindon, indien de sehoolbouw uitgesteld wertl lot dfit met het zickonhuisvraagstuk' e<en beslissing is genomen, mogelijk' het oude ziekenhuis voor school verbouwd kp.n worden. I t t 1 1 De heer Gosüngp zegt, dat uitstel moei-' lijk is, mpar er kan. voor later rekeningj worden gehouden, indien de sehoolbouw voor de bin.nenstpd ter 'hand z;d worden genomen, met de opmerking vgn den heer hjavelaars; verder beantwoordt de wethou der cle velschillende sprekers, De heer de Bruin .bestrijdt nog het voor stel om deze School in te richten ,ais tusschenschool, hij is tegen standenscholen en stelt voor om aan te nemen dat hetgeen tusschenschool ml zijn. Het voorstel wordt verworpen 'mot 16 tegen 4 stemmen. Djanrna wordt met algemeens stemmen lot. den bouw besloten. De vergadering duurt voort.) folksbadhufs. In de week van 30 5 April 1913 werden genomen 488 baden. kuipbaden 32 kuipbaden J73 regen 33 regen 322 5 ets. kinder 28 I V Gedurende de maand Jan. 1913 werden genomen 2300 baden. kuipbaden 143 kuipbaden 384 regen 145 regen 1532 school 5 ets. kinder 90 AGENDA. deden en volgende dagen, Schieüanache Bioscoop, 8 uur. Voorstelling, Heden en volgende avonden Casino, 8 Ui Specialiteitenprogramma,- 8 April. Lokaal Dooie, 8V2 u. .Vergadering Dud-Kaderbond. 8 Groote Schouwburg, 8 uur, Don- Quidiot op cle bruiloft van Ka- mocho. 8 Tivoli Schouwburg, 8 uur. Neder). Toon ooi. De Tsarin. 9 Odéon, 7Vc uur. Rotterd. Zang school, Kinderoperette „Do Gou den Klompjes". 9 Vereen, lokaal, Broersvest, 8 uur. Vereen, beh. bel. jonge meisjes, afd. Scliiedam. Vei'gadering. $1». rnoj. F. J. van Beeck CaJikben. 9 Groote Schouwburg. 8 uur. Berli ner Scha us piel luuB-e» s ernble. Das Prinzchen, 9 Tivoli Schouwburg, 8 uur. Heijer- nrans Gozelsciiap. Allerzielen. 10 Volkshuis. Dept. Scliiedam der M. t. N. v. 't A. Ledaivergaderlng. Een Nederlandsche Opera. Aren meldt uit Amsterdam aan de „N. R, Cf: .Wederom z:ijn er' plannen in voorhax-iding over vestiging en exploitatie van, cm Ne derlandsche Opera. Zij gaan uit Van 'do heereh Jos. AL Orelio on M. C. v. 'd, Ro-o vaart, en rijn gisteren in een bijeenkomst van belanghebbenden door 'den heer OrelLa ontvonwxl. Komen de phuinen tof verwo- zenlijking, dan zal bij hem de leiding" be rusten. De heer Orelio deelde cms .melde, dat Van hot plan iets komt, alleen wanneer de uitvoering kan komen te staan op ge zonden, arti stieken en finaucieekn bo dem; hij had echter alle hoop [dat Re inbo- digo bekingsteliing en steryr gevtenden zal worden. Men heeft reeds een troep ciom- pleoi, alleen bestaande uit HallandscliQ nr- listen De troep zal bestaan uit een' orkest sterk 54 man, een koor van 80 dames en hoeren, alsmede solisten en technisch per soneel. Het ligt in de bedoeling Icteh Stads schouwburg te Amsterdam driemaal in! do week te Irespelen, terwijl liet gezelschap eens per week te Botterdam en eens per week te 's-Graveahago een voorstelling zou de geven. Do directie zal verplicht zijn ieder jaar eon nationaal Werk te vertoo- nerr. F,en ai'tislioke commissie zal, voor zoo ver noodig, zorg dragen voor betere verta lingen. Het ligt in do bedoeling te beginnen met de „Mcistersingcr". Zaterdag a.s. zal oen tweede vcagadering vonten gehouden. I Tentoonstelling van Kcrhelyhe kunst te 's- Hertogcnboseh. Het is to voorzien, dat do samenkomst op dezo tenloousteiliing van allerlei tot nog toe 111 verschillende kerken zoo goed als verscholen kunstwerken tot verrassen de kunsthistorische conclusies zal aanlei ding geven. Thans kan reeds oen merk waardige ontdekking worden medegedeeld, by1 cle voorbereiding -tier tentoonstelling ge daan. Jy do katholiek!» kerk' to Zevenaax be vindt zich een koperen nuuno riep laat van omstreeks 1.70 by 0.80 At, waarop' een voorstelling van de Kruisiging en heili-, gen Antonius Abt en Catharjna van 'Al ex an,- Is te Masir. 2.1a kl&sse. lata k'mw, ïds Massa,

Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 2