""voor dames. Koloniën. ILiiidöl cd Beörljl. Behalve enkele 'uiterlijkheden, was het gezellige leven der oude Egyptenaren vrij wel hetzelfde, wat het ten allen tijde en onder allo volken geweest is, en heden ten dage nog is. TIEN REGELS VOOR l'lA.XORE7,1TTERS 1. Gij mtmql lie piano des zomers niet in vochtige, lies winters niet in onver warmde kamers laten staan. 2. Als gij in de kamer een danspartij geeft, moet'de piano gesloten Blijven, opdat er geen stof itulriugL 3. Duld het nooit, dat men de bran dende sigaar op uitspringende lijsten dei- piano logt, of zelfs sigarenasch er in laat vutten. 4. Sta niet toe, dat men horden, glazen en kopjes, gevuld of leeg op de piano zet. fi. Blaas nooit hel slof tnsschen de sna ren met den mond weg. (J. Bedien u 'daan-oor van een Man-balg. een zacht penseel uf een gauzevecr. 7. haat de piano niet te dikwijls slem- men. Bij 'matig grinnik is het voldoende, dat. zij 'alle twaali weken nagezien wordt. 5. Neem den moest geoefende» stern mer. 9. Vermijd eetr harden, hefligon aanslag. 10. Gebruikt gij 'de piano niet, sluit z.e dan zorgvuldig, 'opdat ze den kinderen niet tot tijdverdrijf 'dicne. VLIEGENPLAAG. Wij welen 'ma,-er al ie goed welk een overlast vliegen, muggen en meer der gelijke onaangename gasten ons aan kun nen doen, en daarom is het natuurlijk dat de wetenschap er steeds op int ïs, nieuwe en hetere middelen te ontdekken om die plaag te bestrijden of zoo mogelijk te voor komen. In de eerslo plaats moet uren om geen overlast van vliegen of muggen te hebben, de grootste reinheid in arid nemen. Bij herhaling moeten vloer en wanden, maar ook de hoeken en spleten -schoongemaakt worden mei valer, waar* in wat carbol of een andere dergelijke vloeistof is opgelost. Af\aerbiiizen dienen herhaaldelijk te worden doorgespoeld. Atv al van welken 'aard ook. moet worden verwij derd, liefst verbrand en nooit mogen spijs- resten. grr.ien, vellen of ander afval van eten binnen het bereik van vliegert kamen. Vliegnetten out spijzen onder "te bewaren, zijn onontbeerlijk ett eveneens verdient het aanbeveling de rnmon van kelder, .keuken of provisiekamer te bespannen met mous selino of eert soortgelijke stof, die wel de verselte lucht, maar geen insecten doorlaat. Er bestaan echter verscheidene andere middelen om de ongenoode gasten als vlie gen, muggen enz., uit onze, kamers Ie hou den. In de eerste plaats zijn er vemehillende planten, welke een geur van zich geven, die de insecten verdrijft. Zoo b.v. Ie ricinus- plant en de reseda. Een bosje vemrh gepinkte notenbladeren bewijst goeden dienst. Maar er zijn nog andere middelen. Zoo kan men bijv. de plaatsen, waar de vliegen liet meesl voor komen, met uiensup bestrijken, of met 'jen aftreksel van sassafras. Een titer sterk ex tract van quassia of bitterhout, vermengd met een ons suiker en een "half ons zwarte peper, moet eveneens goede dioii.-deii be wijzen, evenals do volgende recepten: 1. Vermengt een theelepel zwarte peper niet. twee theelepels bruine suiker en één theelepel room en verdeelt dit op hokjes, die men zet op plaatsen, waar de vliegen hef meest voorkomen. 2. Lost 8 gram extract van quassia op in een kwart liter kokend water, waar wat suiker on stroop aan toegevoegd is. Dit middel is onschadelijk voor kinderen en huisdieren. 3. Legt op oen ondiepe schaal een spons en druppel daar een half theelepeltje lavendelolie op. Bevochtigt daarna de spons met kokend 'water, waardoor go een anngc- genamen geur 'in de kamer krijgt, die te vens muggen en vliegen verjaagt. Het be vochtigen met kokend water moet nu en dan herhaald Worden en eerrs per weck de lavendelolie verversclten. Eucaplyptus-olie bowijsL vele goede diensten. Speciaal te gen muggen wordt aanbevolen een paar druppels gcranumolic op watten op ven sterbank of tafel. Rondom de ledikanten natuurlijk muskietengaas. DN ZE DIEREN. Eigenschappen, die bij de meusclien ge mist worden, treff men dikwijls bij de die ren aan. In do allereerste plaats is bij'de dieren onbeperkte gehoorzaamheid van de kinderen jVgens "mm ouders nog lil zwang. Zij houden er ook nog lijfstraffen op na. Als een jonge wolf bijv, ongehoorzaam is aan de wolvin, ilan krijgt het jong flink ttroeder's handen te voelen. Er worden ook goede manieren van het kroost venvacltl, terwijl ernstig plukharen streng wnnP ge- hu ff Aanhankelijkheid is een algemeen beken de hoedanigheid. Ruivctihonders zullen u weten Ie vertollen hoeveel haast een duif heeft, hoeveel moeite zij zich geeft, om. als zij in den vreemde is, de duiventil te bereiken, waar franr maai haar watht. En het Is eerr veel oor-komend versehijnescl dal, worden twee duiven door den dood of anderszins gescheiden, de overblijvende treint en niets weten wil van nieuw ge zelschap. Wilde honden 'gaan erg vriendschappelijk met elkaar om; wordt de een aangevallen, dan snelt de andete hom te hulp, en zal hem helpen Zich te verdedigen, hoe ge vaarlijk ite aanvallende vijand ook is. Zelfs komt hel voor dal de verdediger- de aan dacht van 'den aanvaller op zich zelf trekt, en den strijd met dezen begint. Dit groote gevoel van aanhankelijkheid is hel ook, welke den 'menseh ten goede 'komt als eigenaar van een lammen hond. 'Deze laat ste heeft Uil opoffering-instinct overgebracht op zijn meester; hij verdedigt 'dezen en valt diens 'aanvaller aan,'zonder er zich om te bekommeren nf de vijand veel te sterk is voor zijn krachten. 'Een andere hoedanigheid van vilde huilden is. "dat ze hel eigendom van soortgenooten altijd zul len eerbiedigen. 'Al bobben ze nog zoo'n honger, ze zullen niet trachten dien te stil len met het voedsel van den medebroeder. Ook is van verschillende wilde diersoor ten opgemerkt, dal ze den kameraad die in gevaar verkeert, niet in den steek willen talen. Walvischvaardcrs 'o.a. kunnen staal tjes vei ha ten 'hoc do walvisclr, wiens met gezel geharpoeneerd 'wordt, om Jret ster vende dier blijft zwemmen, al loopt hij ook gevaar zelf doorstoken te worden. •lagers zijn dikwijls in de gelegenheid ge weest om na te gaan, hoe bij herten in troepen, de zwakken, die niet goed moe konden, door do sterken geholpen wenlerl. Do dieren hebben ook luin jury's en rechtspreker-, Heeft zich één uit een troep misdragen, dan wordt die buiten de ge meenschap gestoolen. In de woeste streken van ARika ontmoeten de reizigers soms ecu olifant of buffel, die eenzaam rond/werft, omdat zijn kameraads niets meer van hein willen weten. Onder wolven en wilde honden wordt de lynrbwei toegepast. Ja, zelfs de half tamme Sarnojeden-hondcn lynchen den vaiselren, onbelrouwbaren kameraad. Van kippen, die. door de overige bewoners van hel. hoenderhok gemeden worden, weet iedere kippen!)ouder te vertellen. Tot. de dr-ftigen onder dc diersoorlen be lmoren de 'damherten. Ze gaan zelfs zoo ver, dat ze er dienstboden op na honden. Terwijl ze «den of "slapen, moet een min der sooit 'henen dc wacht honden, en wel zoolang als de meester het verlangt. clioliekc grijze oogon, waardoor zij onwille keurig ineenkromp. Wat zou zij hem antwoorden? Daar zac zij reeds de anderen naar haar toekomen om haar Ie begroeten. Verlicht ademde zij op. liet was een zware regonmidda.g Grij- granw was do lucht. Ook de meusclien schonen deze getinte stemming Ie lorsrhen, want een buitengewone druk lag op alter gezichten. Mangita rekte zich wat uit. „Brrik wil eens wat naar boven gaan klauteren, hier beneden stik ik bijna.'" Geheel als vanzelf-sprekend scheen het hem toe, dat hij lraar volgen ging. Langzaam, zwijgend gingen zij samen den burg op naar boven, alsof zij sta]) voor stap limine bevrijding Moesten veroveren. Eindelijk ver brak bij bel zwijgen. „Ma.rgita't Was de oorsle keer dal haal' zoo onomwonden tutoyeerde, „weel je al dal Meijer vertrokken is?" „Neen". Hel klonk heel matig, alsof zij opeens iels doodgewoons hoorde, tlij zag Iraar verbaasd van terzijde aan- „Gistermorgen vroeg zeido bij plotseling, dat hij naar Wonnen moest om zijn schoon moeder to ontmoeten. Wist je eigenlijk, dat, hij verloofd was?" „Neen!"1 Weer hetzelfde soort antwoord. Daarop zvvogen beiden, totdat bij na een „jjtlje plotseling zei: „En je hebt hem locli liefgehad eNpoiti" Kjaar-open klonk' bet van haar STERK. I's u gisteren in den sehomvbmg go- w<>c=d Ja, mnar ik heb niet veel van de voorstelling gezien. Er werd namelijk zoo'n afgrijselijk stuk gegeven, dal alle toe-drom vers do haren len berge rezen, en ik zal juist op de achterste rij. RELEEDIGD. Bankier. 'Hoort u wél, baron, flat is mijn dochter, die in de kamer hier" naast lacht. Baron. Verrukkelijk! Dal klinkt als zij ver Bankier. Pardon, als goud, meneer, als goud. BOOSAARCIG. En wat. gebeurt er met de spijzen, die jullie, jonge dames, op de kookschool klaar maken? Die zijn voor de arme mcnschen! Arme, arme mcnschcnl lippen, alsof zij de gohoele waarheid van baar jonge ziel in «lit enkele woord wilde blootleggen. Een warm rood gleed er over zijn ge zicht; minutenlang kleurde hef zijn wan gen, om flair plaats te maken voor oen dooflelijke bleekheid. Margitn zag dit alles plotseling heel duidelijk, maar was bet n 1(4 hel licht van den «lag, flat in zijn trekken weerkaatst werd? Een groote onlust overviel haar heftig, onverwachts, terwijl zij samen langzaam op den rozentuin aanliepen, waaruit de be dwelmende geur reeds van verre door den morgennevel lol hen kwam. Alsof bel afge sproken was, lieten zij ziel', op een bank legen een rozenhaagje neervallen. En toen begon hij zachtjes le spreken, zooals hij reeds van begin af aan luid ge daan. Het scheen, alsof luid pralen hem moeilijk viel, temeer na het beklimmen van hol smalle, steile pad. „Gita, zoo'n dag als vandaag is fr' •si. nietwaar? Zoo'n dug zonder zon kom! mij altijd voor als «msterven zonder lid-Ie"; cn huiverend schokte hij ineen, terwijl over Marg'ila's kintlergezicliljn bijna een zege pralend licht gleed. Hij zou immers niet zonder liefde sterven. Zij was immers hij hom cn vandaag nog zou zij hem zeggen hoe sterk haar verlangen naar hem uitging- Hij begon ophieuw. yWeel je waarv.cn ik in al deze jaren gedroomd heb? Van een vrouw, met reine lippen, die nog in staat waren, mij te red- FATAAL. Waarom wordt do po-stcomniies Mol niet. meer bij do familie Meier genoodigd? Omdat hij scheel 'kijkt. De beide doch ters stonden met elkaar altijd op voet van oorlog; ieder barer beweerde, dat hij baar bad aangekekeu. IéwI GETAT0UEER1 )E VORSTEN. Bij het lezen van dezen titel heeft men nu niet dadelijk aan Indische groolhoden to f?enkcn; naar nren zegt hebben ver schillende Enropoesche vorston er ook aar digheid in, zich te laten latoueeron. Zoo moet b.v. Grootvorst Alexis van Rusland hoogst kunstig ge-fatoueerd zijn en hetzelfde wordt van den hcrlog van Saksen-Cobnrg- Gotira beweerd. l)e koning van Zweden en de koning van Griekenland zijn even eens met latouoeringon versierd. Prins George van Griekenland draagt op zijn arnr een bonte, veelkleurige voorstelling van een vliegenden draak. Van koning George van Engeland wordt hetzelfde verteld, Do gencesheoron in Beloedsjislan zijn wettelijk verplicht om van elk geneesmiddel, dat zij htm zieken voorschrijven, eerst zelf en in legonwoordigvlieid van den palienl een dosis in Le nemen. Er is toch wel iels te, ge n bij nader inzien. Do gewone naainaa.lden waren in Duitsch- land reeds in het jaar 1370 in gebruik. Te Osfende is kort geleden een man Voor de veertiende maal gehuwd. MODE. Bij de tegenwoordige zoinermodo dringt de eenlinii' zich meer en meer op den voorgrond. Hebben 'we eigenlijk in jaren niet geweten, waar ons eigenlijke middel zich bevond, thans is zij er weer, dc lijn, «lie mis silhouet in Iwee helften veuleolt ert toch dikwijls zoo aardig klecdl. Heel bescheiden 'deed ze Iraar intrede in den vorm van een smullen, ledeven riem op sommige mantels, hater word ze ook gebezigd op blouse en rok en deed daar door de opgeknipte rokken verdwijnen. Zelfs wordt ze mi gedragen op de gckleedc toi letten en dan wel in overdreven breedte. Deze ceintuurs worden in zeer verschil lende kleur en vorm gedragen.'Men ziet ze gedrapeerd, de 'heupen en de taille nauw omsluitend, cn mei twee lange einden op den rok afhangend. Deze afhangende einden worden met franje afgewerkt. Over hot al gemeen gebruikt men^voor de ceintuurs „velours panne" en tiet meest in afsteken de kleuren. 'Kersrood, scharlaken en violet zijn do kleuren, die het meest gedragen worden. Sommige 'ceintuurs zijn zoodanig met drukknoopjes geslolen, dat men niet ziet waar ze dicht gaan; andere gaan toe in het voormidden in een eenvoudige, plalle strik en weer andere worden ge sloten in den rug onder een reusachtig grooten strik, zooals de Japanschevrouw 0]) haar kimono draagt. In de modewereld wordt zolfs gefluis terd, dat 'het weder invoeren dér ceintuurs zoover zal gaan dat de tegenwoordige cor- setten, de „droit-devants" verdreven zullen worden, en dat we onze wespenlnilles van vroeger weer terug zullen krijgen. Wij kunnen ons evenwel niet voorslellen, dat. in onzen tijd, waar de hygiëne zoo sterk oj) den voorgrond treedt, er weer sprake zal kunnen zijn van het insnoeven van ons middel. Onder de tailles ziet men voel kimono-modellen, waarvan de mouwen halverwege den arm worden ingezet en die uitsluitend door slanke dames worden loegepasl. Zijn de rokken flor nieuwe lailleur-eos- luurns dikwijls van een geplooide'baan voor zien, waardoor ze wat meerdere wijdte ver krijgen, de rokken der gekiende toiletten blijven zéér nauw en bijna alle met punt- slecp ingericht. 'Er is een zeer goed ver zorgde coupe voor noodig om 'die nauwe slecprokken goed lo doen vallen, en hij mislukking kan men er werkelijk bespot lelijk mee uitzien. KLEINE ONBEDACHTZAAMHEDEN. Yclcn zijn van mcening, dat hot voldoende den. Ciila en toen kwam jij! En ik hel) van 'f cene uur op 't andere gewacht. Ik geloofde zoo vast, dal je komen zou, tof mij komen zou voordat hot te brat was." „Voordat hot te Iaat was?" Een heftige angst steeg in Margitn op; lat kon tocli niet zijn... en „llausi, llarrsi", kwam het liefkozend zaclrt van lraa.r lippen, ter wijl zij, neerglijdend aan zijn voeten, met groote, liefdezorgoogen naar hem opkook. Naar hof bleeke, smalle ge/Joh', waarvan de trekken als verstard schenen, zag zij op. Hoorde hij haar niet? „llausi!" Nog oens ontsnapte zijn naam aan haar mond, pijnlijk en bang. Hij ver roerde zich niol. Dc logen, onnatuurlijk opengesperd, keken over haai' heen, heel ver weg. Het scheen alsof zij iels zochten, dat levoren hem nog had toebehoord en flat hem plotseling was ontnomon. Zij stond op en nam hem zacht in haar armen. Hij schokte inéén éénmaal tweemaal. Een zaclit gereutel klonk op uit zijn borst, die bijna onmerkbaar op cn neer bewoog. En toen, geheel onverwacht, gleid een bloedroodc golf uil zijn mond over Afargita's slanke witlo banden. Zij Iromerklc het niet. Door haar bewustzijn Ritsje maar één gedachte: hij' was (lood... Dood, al dood, le.nvij'l haar ziel nog om zijn liefde bedelde. is, alleen 'tegenover vreemdelingen beleefd heid en goede manieren in acht. le ne men, maar dat men zich thuis tegenover familieleden wel kan laten gaan. 'Afgezien daarvan, dat. zulk een gedrag altijd zekere minachting onderstelt tegenover do laat st en, is hel ook een bewijs van gebrek aan c.eeslesvonning, want een goede opvoeding, beleefdheid en takt onderscheiden zich van aangeleerde manieren daardoor, dat zij uit trol, hart komen en tol oen tweede natuur zijn geworden on ons dus in ons eigen huis niet in den steek Jaten. 7,oo is het bijv. een groote onhebbelijk heid, die vooral bij liet sterke geslacht zeer geliefd 'is, om aan tafel le lezen. Voor de vrouw en de andere Iniisgonooten is dit overblijfsel uit den ouden tijd zeer bc- teodigencl, 'f is, alsof men liet niet de moei te waard vindt een gesprek Ie beginnen, ofschoon de maaltijden vaak dn eouigc ge legenheid zijn waarbij do familieleden te zamon zijn. Ook hef. opslaan van tafel vóór dat wc den maaltijd geëindigd hebben, is noch gepast, noch tactvol. Gebrek aan tijd kan als verontschuldiging voor 'deze onbedficlitznainher'd niet gelden, want hij je familieiafel is er toch geen kwestie van uur. De monschon, die zelf dc moeste baast hebben in 'huis, zillon misschien uren lang in gezelschappen met lmi vriendelijkste ge zicht aan tafel en luisteren blijkbaar zeer geïnteresseerd naar flauw salongeleuter. Zij zijn vol attenties voor vreemde dames, die turn eigentijk niets aangaan en hebben thuis voor' moeder, grootmoeder, tante of zusier niet de minste beleefdheid of behulpzaam heid over. 'Jonge meisjes zondigen hioi te gen dikwijls. Zoo gaat,'liet, helaas! meestal 'tegenover vreemden, want. men pronkt mot beminne lijkheid, kermis, beleefdheid en goede ma nieren en thuis viert men zijn slecht humeur trol, is knorrig, kribbig, prikkelbaar, laat zich gaan. Kn zooals - mei het gedrag, gaal hel ook maai' al te dikwijls met uiterlijk, klee- dij en 'kapsel. Eigenlijk moei. 'ieder begrijpen, hoe onna tuurlijk en onwaardig zeik een op don uilerlijken schijn cn mcemng van andere monschon berekende handelwijze is. Onze nuaslbeslaanden, op 'wier hulp en deelne ming wij in tijden van nood loeh hef eerst aanspraak maken, hebben 'I eerst vcetrf op onze beminnelijkheid en wnardeoring. Een waai lijk voornaam menseh zal zich altijd gelijk blijven in huis en in gezelschap pen. WENKEN. Nat. geworden krip maakt men weer stijf en zwart als het door' regen beschadigd is, door een stuk oinle, zwarte zijde oader de vlokken te leggendan spreidt men trol krip uil 'op een tafel cn begrenst bel, om hel. stijf le bonden, aan beide uiteinden met een dik bock of lood. Men bestrijkt de vlekken met. een zacht perseed, gedoopt in gewonen, zwarten Inkt, hel de plaats met een zacht, zwart zijden lapje, lotdal zij droog is geworden, lost ecnige lepels korde- znuL in een pan niet kokend water op en spreidt liet krip daarover heen, waardoor alle vlekken oif de stof verdwijnen en het krip weer nieuw schijnt. Het wasschen van een corset is veel moer aan te hevelen dan liet droog rei nigen, waarvoor men chemicaliën noodig heeft, die de hestanddeelen van tiet cor so), in de eerste plaats de gummi, aantas ten en het corset later een lang niet zoo frisch aanzien vetlcenen. Water cn goede zeep zijn de beste reinigingsmiddelen voor een corset. Het zou aanbeveling verdienen, als bij den verkoop van 'corsetten, op do wasclrbaar- hoid er Van 'gewezen werd; dit maakt, vooral op zuinige koopsters, 'een goeden, soliden indruk. Geweren stukgeslagen. De „Javab." nreldt: Te Batavia loopt het gerucht, dat hij de beide bataljons infan terie te 'Weltevreden in garnizoen vesj». f) en 14 geweren zijn stukgeslagen. Uit Buitenzorg meldt de correspondent der „J. B." het feit voor zeker.* Bovendien meldt hif nog, dal de schut (ligen, u.l. 2 Enropoesche fuseliers, gevat zijn. Bij het legerbestuur wist men ho-g niets. Ook hij hot eskadron cavalerie zouden 7 karabijnen zijn stukgeslagen, he'geon1 be slist werd tegengesproken. Nog moer journalisten voor den rechter. Den 17en Mei zal ter-echt staan de hoofd redacteur van do „Preangerbole", b-schti! itigd van beleedigiaig van den lieer Burks, vroeger corrector bij do „Preangerbo-de', door de beschuldiging van verraad (c ple gen door mededeel ing van nieuwtjes van, de „Preangerbo'lo" aan den redacteur' van een ander blad. Dan zal ook terechtstaan de heer van Dijc'k, „yorbomlen aan het „Soera bnjasche Handelsblad", wegens heleediging van dien' zelfden heer Burks in een ingezonden strik in do „Preangerbo-de". Deli Ct.'*) De ramp op de Sangl- oa Talaoet-ellaiiden. Ilel „Bat. Nbl." is thans in staat cenige nadere medodeelingen te doen over liet onheil, dat do eilandengroep henoorden Ce lebes op 14 Maart heeft getroffen. De ramp was liet ergst op firoot-Sangi ui het landschap Taboekan. Toen do qiviet gezaghebbend fungd. con troleur, de lieer J. .1. van Dijk, daar aankwam, vond hij do dichtbevolkte kam pong Monnloe uitgestorven. Dc incnsclrm waren, in radeloozcn angst, met. achter lating van have cn goed, gevlucht naar liet gebergte. I Van do twee kampongs, waaruit de ne gorij Memaloe bestond, was do 'kampo-eng Lesabc totaal verdwenen, weggevaagd. Op de plaats, waar die kampoeng geslaan had, strekte zich nn een dorre vlak to uit, Van den voet \ym den borg at over een uitge strekt! hoid van, naar admitting een 1000 meters. Dè aarde van den berg was 'door een geweldige ondergrondsche werking om hoog geperst en van hoven uit de lucht in geweldige aardkluiten over Lesabc uit eengevallen, zoodat die kampoqng er ge heel door bedolven Werd, Onder de twee Lol drie meier dikke aard laag lagen de huizon vernield, dc men- schon ten getale va,n 117 dood. Van do andere vestiging, de kampoeng Rcnloeng, waren ook alio huizen verwoest, evenals alle bruggen in den omtrek. De wogen waren op Verscheidene plaatsen zwaar beschadigd. 1 Aldus wal het ergst getroffen, punt, aan gaat. Da geweldige aardbeving heeft echter in w'ijden kring, ja tot in zee4 zich min of meer ernstig doen gevoelen, Een dappere vreuw. Wij lezen in hel „Soer. ,1Ibl." Van O Mei: Bislennorgen om 10 uur sloop een in lander, gewapend met een tang mes, do woning binnen van de familie L. in de Kromme Elleboogsteeg alhier. Het gclukto don indringer, ongezien in do bijgebouwen Ie komen, waar 'hij zich in de W. C. verdekt opstelde. Even later begaf mevrouw D. zich naar de bijgebouwen en ontdekte tot haar grooten schrik den man met het, mes. in xonuwaclitigon haast groep ze haar drie nog jeugdige kinderen hij de hand en vluchtte met tien naar de familie M. nap de overzijde van de straal. Mevrouw AL, -le vrouw van een gewezen onder-luitenant, en blijkbaar voor geen klein geruchtje ver vaard, wapende zich met een geweer, snol- de naar do woning van mevrouw L. en belofte den man om nit de W. C. te vluchten, inmiddels waarschuwde mevr, J,. de politie ,die spoedig verschoon en den maïi arresteerde. Bij liet onderzoek bleek rial de gevangene een zeer berucht individu was, naar v.'ieti dc politie sinds eenigen tijd zocht. Dank zij het kordaat optreden van mevr. Mv die den indringer langer dan een lialf uur mot een geweer in bedwang hield, zijn er geen ongel ukken* gebeurd en is de po litie er in geslaagd een zeer gevaarlijk persoon onschadelijk io maken.' Hier past een woord vnn lof ann deze dappere, vrouw. Uitlotingen. LOTEN TIONGAARSCHE HYPOTHEEKBANK. -I pel. ir ft. SOO van 1884. Trokking la Mei. Betaalbaar 15 Augustus. AniniJiHiitielrekking. 58 2G9 327 412 588 676 748 818 027 1159 1183 1239 1397 1522 1577 1G97 1983 2043 2040 2404 2503 25GG 2G40 2004 2(570 2712 2731 2798 2805 2819 2831 2830 2988 3293 3479 3394 3G3G 3010 3892 3952 Pramietrekking. Serie 395(5 no. 97 Kr. -10.000; serie 8S7 no. 35 É\r. 3000; serie 4151 tro. 79, serie 22150 no. 4(5 en serie 2893 no. 8, elk Kr. 2000, LOTEN OOSTKNRUKSCtf BOÜENCREDIET 2e Emissie, 3 pet. a ft. 100 van '1889. 'Dekking 5 Mei, Serie 7101 No. -11 Kr. G0.000; serie 3073 No. 33 Kr. 5000; serie 90G No. 1 en serie 15530 No. 53 elk Kr. 2000; serie 853 No. 4, serie 21-14 No. 14, serie 2000 No. 42, serie 2(552 No. 39, serie 3338 No. 38, serie 5843 No. 48, serie 7109 No. 40, sgrie 7689 No. 2, serie 7735 No. 3 en serie 794-1 No. 27 elk Kr. 400. i Seriën (523 1702 181 1 2907 3059 3833 4177 4288 1764 0181 6322 6178 7150 7150 7741 LOTEN VAN PARIJS [Municipal), Trekking 5 Mei. a. "3 pet. van 1912. No. 1G470G fr. 100.000; No. 517023 fr. 10.000; No. 4(15580, 482532, 258198, 40G87G en 702730, elk fr. 3000. 1). 4 pet. van 1S75. No. 4 78(546 fr. 100.000; No. 4G3950 fr, 504)00; Nos. 77686, 200314 en 282598, elk fr. 10.000; Xos. 182853, 331007, 341131 en 350007, elk fr. 5000. LOTEN CREDIT 1-ONCIER 1)E FRANCE, Oblig. Fonciëres. Trekking 5 Mei. a. Obüg. 3 pet. van 1879. Nos. 212G11 en 497G72, elk fr. 100.000; No. 207918 fr. 25.000; Nos. 708226 en 33081.4, elk fr. 10.000; Nos. C407G, 95948, 43-1738, 384371 en 1402700, elk fr. 5000. b. Oblig. 2.GO pet, van 1885. No. 202070 fr. 100,000; No. 452920 fr. 25.000; Nos. 395395, 530839, G00140. 7714G5, 888170' en 9G8G59, elk fr. 5000. c. Oblig. 3 pet, van 1909. No. 474185 fr. 50.000; No. 3G7194 fr, 10.000; Nos. 03-189, 101299, 241692, 578986, 289249, 653977, 682307, 1231427, 137G49S en 836531, elk fr, 1000. cl. Oblig. 31/rt pet. vnn 1913. No, 144(525 fr. 100.000; No. 20231.9 fr. 25.000; Nos. 44182 en 535990.. elk fr. 5000. LOTEiN JI0NGAARSC11E HYPOTHEEKBANK I ft. 100 van 1S84. Trekking 15 Mei. Seriën 180 187 214 310 352 353 .374 409 41S 437 417 451 475 5 tl 571 0?G 591 603 688 803 920 971 981 1017 1053 1115 1167 11S2 1 4-41 1572 1580 1609 1613 '1(551 1 085 I860 1980 1992 2070 2131 2158 2170 2210 2257 2338 2355 2361 2509 253.5 '2581 2603 2623 2711 2S23 2891 3003 3018 31 17 3167 3170 3184 3251 3288 3304 3113 3522 3527 3624 3739 3751 3845 3871 3895 3893 3943 4006 4009 1153 4227 4273 4328 •1376 1380 4-181 451 1 1673 JS40 5068 5123 5181 5202 52Ö2 5369 5393 5147 5520 p56» .5594 5(501 (5613 564(5 56,51 5705 5725 678G 5807 5809 5900 5935 5947 5976 Serie 3S7L 110. 17 kr. 200.000; serro 4009 110. -13 kr, 20.000; serie 5262 no. 36 kr. 10.000; serie 417 110. 15, serie G03 no. 7, serre '20(0 110. 3, serie 238 4 110. 2," elk kr. 2000; serro 374.no. i, serie 431 no. 4.5, serie 971 no. 0, sorio 1572 110. 39, serie 1643 no. S, seriö 2131 no. 18 on 70, serie 2584 no. 20, eerio 328S no. 36, serio 3845 no. i en -l-l, serio 3945 no. 31 cn 39, serie 432S no. 2o en A>, serie 4380 no. 33, serie 5393 no., 27 en serra 5947 no. 42, elk kr. 1000, aw

Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 10