Journalistieke Excursie. Ilbt ressort van het consulaat omvat het ■keizerrijk Japan en het gebied Kwantoong. Aan den heer Ilamel kan in de Neder- landschc taal worden. geschreven. Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van financiën zal Donderdag a.s. niet plaats hebben. Een protest. Dr. J, E. 'Alberts, arts to 's Grnvcnhage, heeft een adres gericht aan de Tweede Kamer, verzoekende oen onderzoek naar de motieven, die het besluur der Rijks verzekeringsbank hebben kunnen leiden om toe te staan, dat do assistent-conlroleerend geneeskundige 0. Burgemeestre, geroepen het rijk op positieve wijze voor te lichten bij de objectieve schatting en de bevordering van het herstel van do verloren arbeids capaciteit dor door een ongeval getroffenen, zich openlijk opwerpt als voorman in een beweging, strekkend tot naspeuring der „wonderen", welke door magnetiseurs zou den zijn verricht in door dc geneeskundige wetenschap als hopeloos verklaarde geval len, en dat wel in plaats van als arts vair den staat zich bezig te houden met zijn ambt, en dc onomstootelijke, niet aan en quête onderhevige aphorismen der patho logische anatomie a.ls basis daarvan. BotterdamRoek van Holland. In do openbare vergadering van de Tweede Kamer, welke Dinsdag 4 November te lll/2 uur wordt gehouden, zal 0.111. behan deld worden het wetsontwerp tot toevoeging van terreinen langs het Scheur, thans deel uitmakende van do gemeenten 's-Grave- zande en Naahvijk, aan Rotterdam. Hollandsche officieren naar Albanië. Kolonel De Veer en majoor Thomson, die eerstdaags naar Albanië zullen vertrekken, om daar, in verband met het verzoek van de mogendheden, Nederlandsche officieren beschikbaar te stellen ter organisatie van do Albaneesche gendarmerie, hebben een zeer ruime opdracht gekregen. De beide hoofdofficieren zullen, na het terrein in Albanië, het klimaat en de bevolking te heb ben leeren kennen, rapport moeten uitbren gen, dl er in Albanië zelf uit de bevolking een gendarmoriekorps kan worden gevormd en zoo ja, op welke wijze dit zal moeten zijn ingericht. Een of twee onderofficieren zullen de hoeren vergezellen. Het vertrek is bepaald op begin November. De beide hoofdofficieren zullen waarschijnlijk 5 a G maanden wegblijven. Hun eerste doel is Walona. Ontslag vau twee verplegers op „Maasoord". Door de directie van het Gemeentelijk krankzinnigengesticht „Maasoord" zijn, naar het „Volk" mededeelt, op 9 Juli j.L, de twee verplegers .J J. Wit zei en M. Tus, beiden ongehuwd, binnen den tijd van 24 uur ontslagen en buiten de inrichting gezet. De Ned. Ambtenaarsbond, wiens hulp door de Ire id e ontslagenen is ingeroepen, heeft zich bij adr-es totden Rotterdam- sehen Gemeenteraad gewend, waarin zij als aanleiding tot het ontslag het volgcndo feit vermeldt Op Zondag 6 Juli j.l. werden de beide genoemde verplegers in h un vrijen tijd, des avonds ongeveer 8 uur, na afloop van den gestichtsdienst. aangetroffen in gezel schap van twee meisjes* eveneens op ^Maas- oord" werkzaam, die op dezen scboonen zomeravond in het gras hadden plaats ge- ncjmen. Nadat ze hoogstens 5 minuten met z'n vieren de schoonheid van IJselmond's wa terland en weiden hadden bewonderd, wer den ze „ontdekt" door den parkwachter Ouderiinden. ,Dc twee paartjes bleven nog eenige oogen- blikken zitten, stapten toen op en waren vóór 10 uur 's avonds op hun kamers. Den volgenden morgen werd hun dooi den directeur aangezegd, 'te zorgen dat zij binnen 24 tuen het gesticht hadden te verlaten, zonder opgave van redenen. Noch de Directeur, noch do Commissie voor „Maasoord" wilden van een nader onderzoek weten. In het Adres wordt verzocht: t a. dat de ontslagen verplegers alsnog eervol ontslag worde verleend met drie maanden ingaande 9 Juli 1913; 'h. dat zij een schadeloosstelling zullen genieten gedurende deze drie maanden ge lijkstaande met het traktement plus de waar de van het niet door hen genoten inter naat; c. dat een scheidsgerecht zal worden ingesteld aan welke uitspraak bindende kracht wordt toegekend; d. dat de desbetreffende bepalingen waar bij het personeel verboden wordt gedurende do vrije uren het geslicht te verlaten en een verkeer tusschen het mannelijk en vrott weliijk personeel reden kan zijn tot onmid dellijk ontslag, worden opgeheven. E. H. b. 0. Te Rotterdam wordt vanaf heden tot 1 November in het Verkoopilokaal een Natio nale ten to ons telling gehouden, uitgeschreven door de vereeniging „Rotterdam", vereeni- ging lot hot vorleenen van eerste hulp hij ongelukken, ter gelegenheid van haar 10 janig bestaan. Aan deze tentoonstelling zijn tevens ver bonden provinciale en onderlinge wedsüij den en een Fancy fair, terwijl gedurende de tentoonstelling do foyer tot kunstzaaltjes' zal worden ingericht en waarin verschil lende meesterwerken, welke welwillend zijn geschonken, of "ter opluistering zijn alge- staan, zullen worden geëxposeerd. Zater dag 15 en Zondag 1G November zal nog een feestavond georganiseerd worden en in dc Gvoole Doelezaal de aanbieding eener banier plaats hebben. Zaterdagmiddag had in tegenwoordigheid van genoodigden als het gemeentebestuur, doctoren en anderen, die op riot gebied van E. IT. B. O. hunne belangstelling toon den, de feestelijke opening plaats. Het ge meentebestuur was vertegenwoordigd door den wethouder, den heer Van der Molen, en eenige gemeenteraadsleden. Re voorzitter der feestcommissie, de heer P. Stal heette allen welkom, bracht dank aan allen die deze tentoonstelling hadden helpen lot stand brengen on gaf daarop liet woord aan l)r. Mijnüof uit Amsterdam, se cretaris van het Oranje Kruis, die zich be reid bad verklaard de tentoonstelling ie openen. Deze ivees er op hoe de tentoonstelling ge tuigt van de krachtige ontwikkeling en bloei der foesh iorende plaatselijke verceniging, die groote moeilijkheden beeft moeien over- vinnen, maar z'ich rm in de belangstelling van breede kringen in Rotterdam mag ver heugen, en is geworden een der meest be- teekenende plaatselijke vereonigingen. In de uitgesproken wensch dat de ten toonstelling zou geopend worden door oen vertegenwoordiger van den Bond voor Red dingswezen, zag spr. het bewijs, dat het besluur mede overtuigd is van het groötc nut van het streven dat aai de oprichting van het Oranjekruis ten grondslag ligt: sa menwerking te brengen tusschen alle ver- eeuigingen en personen, die op het gebied van het reddingswezen en eerste hulp werk zaam zijn. Dit idee ligt ook aan deze tentoonstel ling ten grondslag. De beer G. de Wolf, le penningmeester en leider der tentoonstelling, zegde Dr. Mijn- lief f dank voor de gesproken wooiden en gaf daarna een toelichting, welke gedachten bij het indeden der tentoonstelling hebben voorgezeten, en toonde verder ook de nood zakelijkheid aan, dat ook te Rotterdam de zaak van eerste hulpvcrleening door het ge meentebestuur worde ter hand genomen. Eindelijk sprak ook nog de heer L. A. van Engelei 'urg, le voorzitter van hot hoofdbestuur, der Veieeniging, die het feest comité geluk wenschts mot haar streveu en hoopte dat de vareeniging het doel, dat zij met haar tentoonstelling beoogt, zal be reiken. Nadat do eeiewijn was aangeboden, werd de tentoonstelling door de genoodigden be zichtigd. De groote zaal biedt een fraaien aanblik aan. Langs de wanden zijn smaakvolle tent jes voor de fancyfair gebouwd, waar een heel leger van dames allerlei waren te koop aanbieden, welke zeker gretig ge kocht zullen worden. Bij anderen kan men op allerlei wijze zijn geluk beproeven. fn het midden der zaal zijn de standen ge rangschikt, waarin zoo wat alles, wat op het gebied van E. II. B. 0. in aanmerking komt op royale wijze is geëtaleerd. Even zeer vindt met fraaie stands in cle foyer. De een is al belangwekkender dan de an dere. Do tentoonstelling is in twee categoriën verdeeld. De eerste omvat alle middelen, welke zoowel door lecken als gediplomeer den kunnen worden gesteld bij het verleenen van E. II. B. O.; in de tweede categorie zijn begrepen alle die middelen, welke nut tig kunnen zijn bij een in te richten eerste hulp colonne. Voor beide categoriën zijn een afzonderlijk aantal fraaie medailles beschikbaar gestold. De opening voor 't publiek had Zaterdag avond ten 6 uur plaats. Er was een fraaie eleotrische feestverlichting aangebracht, ter wijl -de Ken. Militaire jagerkapel uit 's-Gra- venhage een concert gaf. Zondag houdt de beer C. "Ulormólilen een lezing toegelicht mot lichtbeelden over de bereiding, behandeling en het gebruik van verhandstoffen. Maandag zullen de wedstrijden ccn aan vang nemen, waarvoor ook weder een groot aantal medailles is beschikbaar gesteld. VLAARDINGEN, 27 Oct: Dr. C. E. Hooy- kaas, predikant bij do Rem. GereL gemeente alhier heeft voor het beroep bij dc Hol landsche gemeente to St. Petersbuig be dankt. STADSNIEUWS. to willen wijzigen en wel in dier voege dat bot tocgekcndo recht van aftrek ad 17Va pet. van do bruto opbrengst van on roerende goederen, verhoogd wordt tot min stens 25 pet. op grond dat do laatste jaren do looncn van bouwvakwcrklicdcn en ver dere arbeiders beduidend zijn verhoogd, de materialen belangrijk zijn gestegen en daar door het noodzakelijk onderhoud aan ge bouwen veel hoogcr is geworden. Gisteravond werd in 'de gehoorzaal van den R.K- Volksbond door dc Tooneelver- ccniging „Alb. Thijm" met medewerking van het muziekgezelschap „St. Ambrosius", een tooneeluitvocring gegeven, die door een talrijk publick werd bijgewoond. Als hoofdnummer van hot programma word opgevoerd een blijspel van twee bedrij ven, „Levie Ba.mi, waarmede deze veroeni- ging slaat ingeschreven voor den tooneell- wodstrijd van de St. Jozef .Gozellonvereoni- ging te Rotterdam en waarbij zij Zondag a.s, zal moeien uitkomen. Na dit blijspel werden verschillende voor drachten voor hot voetlicht gebiacht, waar mode bewezen werd, dat deze verceni- ging zeer goede en buiikbare tooneelkrach- ten heelt. De 25-jarigo Adriana H., alhier, is Za terdagmiddag door de politie aangehouden en overgebracht naar Rotterdam, naar zij ter beschikking werd gesteld van den officier van Justitie, tot het ondergaan van een ge vangenisstraf van 3 weken, waarvoor zij in het algemeen politieblad was gesigna leerd. Zondagavond is een vrouw, die op bezoek was bij haar schoonmoeder, plotseling zoo ongesteld 'geworden dat de haar noVincte- lende geneesheer haar overbrenging naar hot ziekenhuis noodzakelijk achtte. Zij is daarheen vervoerd. 1 AGENDA. Heden en volgende dagen. SoMedamsche Bioscoop S uur. Voorstolling. Heden en volgende avonden Casino, 8 uur. Variété-programma. Heden en volgende avonden. Tivoli Schouw burg, 8 uur. Nap de la Mar. De dansadvocaat. De naakte waarheid. 28 Oct. Gemeenteraad Schiedam, 2 uur. 28 Oct. Groote Schouwburg, 8 uur. De Her togin van Saragossa. 28 Oct. Groote Doelezaal, 8 u. Gemengd Koor. Dir. Georg Rijken. Saint Francois d'Assise. Oratorium. Ge nerale repetitie 27 Oct. 29 Ooi. Groote Schouwburg, 8 uur. Opera Ilaliana. Carmen. 2 Nov. Groote Schouwburg, 2 uur. N. V. Het TooneelRoyaards. Mijlpalen. 4 Nov. Groote Doelezaal P/2 u. Chr. Orato- rium.-vereen. (B. Diamant). Sam son en Dalila. (Saint-Saëns). Maan dag 3 Nov. Generale repetitie. 3 Deo. Groote Schouwburg, 8 uur. Stadt- Ihealer-Elberfield. Figaro's Ilochzeil. 4 Deo. Groote Schouwburg, 8 uur. Stadt- tlieater-Elberfeld. Tristan und Isol de. Ingezonden Mededeelingen. De sport vordert kalme zenuwen en een gezond hart. Uit de caffeïnvrije koffie „Kag" is de voor hart en zenuwen schade lijke caffeine (welk ver gif ook in thee aanwezig is) verwijderd, en der halve is zij de gelief koosde drank van alle sportbeoefenaars. Belasting op bedrijfs- en andere Inkomsten. Do kohieren van de belasting op bedrijfs- en andere .inkomsten no. 7 en no. 8 dezer gemeente over 'het dienstjaar 191314, zijn heden aan den ontvanger der directe be lastingen ter invordering toegezonden, zoo dat (ieder daarop voorkomende belasting schuldige verplicht is rijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen, en heden de tormijn van zes weken as ingegaan, binnen welke bezwaarschriften te- tegen 'ecnen aanslag, op genoemde kohieren voorkomende, bohooron te worden inge diend. Door de Scliied. verhuurders vereeniging is aan den gemeen!erand een adres verzon den, met verzoek de verordening op de hef fing van een pi; dir. belast, n. h. inkomen IX. Triest. Zooals Triest daar voor ons open lag in den rozig-zonnigen morgen, Triest de blanke stad aan de blauwe zee, leek het een sprookjes-stad uit een Oostcrsch ver haal. De witte, platte huizen met dc ronde booggangen, waardoor het blinkende zon licht getemperd dc kleine vensters binnen kan dringen, (Je bouw der stad, togen de heuvelen op als con amphitheater half gecirkeld rond de wijde zccvlnkte, de liooge, vierkante, heet-geblakerJe klokke- toren als een massieve steenromp bo ven do platte daken dat alles geeft onmiddellijk aan de stad ccn Oos tcrsch uiterlijk. En men verwondert er zich over, Baedeker opslaande, dat deze stad van af 1382 tot Oostenrijk heeft behoord; want Triest is door en door ltaliaansch; onder de bevolking domineert het Italiaan sche ras; 75 procent der inwoners zijn Italianen, tegen 5 procent Duitschers; dc opschriften der winkels zijn in liet Ita liuansch; men hecl't winkels, waar men met Duitsch slechts moeilijk terecht kan; wat men op straat hoort spreken, 'de be volking onder elkaar, is ltaliaansch; de huizenbouw, de straataanleg, de inrichting der restaurants met hun tafeltjes en sto-e len op straat onder een groot zonnescherm, het herinnert alles aan ltaiiaanscho steden. Een wandeling langs do kaden van Triest, met do groote witte hotelpaleizen wekt herinneringen aan een wandeling langs de Riva degli Schiavoni in Venetië; do zui delijke plantengroei togen de berghellingen en het blikkerend geflikker van liet sterke zonlicht op de witte muren verhoogt de illusie, dat wo reeds in ccn llaliaansclte Zuiderstrcek zijn aangeland. E11 trots al deze Ilaliaansehe eigenschappen en eigen aardigheden is Triest, siruls eeuwen, een Oostenrijksche stad en de eoiuge gioole zeehandelblad van do Domui monarchie. De dag, dien we in Triest hebben door gebracht, was, wat bet weer aangaat, niel do bcslo van onze reis. Nauwelijks zaten wij aan het ontbijt of een plotseling sterke wind gierde door de boonion vóór onze vensters en een enkele blik naar buiten gaf ons de verrassende sensatie, de eerst zoo intens kalme zee nu mot heftig be wogen golfslag te zien opzweepen tegen de hooge kademuren. En alras werd ons bekend, dat deze plotseling inet zoo groot geweld opzettende wind do bora was. De bora, voor de moesten onzer een onbekende grootheid, maar wier kracht we gelegenheid hebben gehad to leeren kennen; schepen zijn in de haven van hun touwen losgeuikl, oen mand is door een windstoot opgenomen 011 in zee geworpen; wagens zijn omgc waaid, enz. Als slachtoffer viel in Triest ook een 2000-jaiige boom, het sieraad van een dei mooisio pleinen der stad. Voor de bevol king, bijgeioovig van aard als do zuidelijke bewoners zijn, was dit verlies van gioole belangwekkendheid. T,ot den laten avond is de Bora blijven gieren en razen als een oikaan. Op goede weersgesteldheid kan Triest in het algemeen niet bogen; naar men ons ver zekerde, waait twee dagen por weck een Bora en twee dagen een .Sirocco; de rest van do week regent liet. In Triest werd door de journalisten in de morgenuren het Stabilimenlo Technico be zocht, waar een dreadnought voor dc Oos- tonrijksehe marine, de „Prinz Eugen" in aanbouw was; verder werd een tijdlang vertoefd in de tuinen van hot slot Mini mal-, waartoe ditmaal speciaal vergunning was verleend door Prinses Josefa, het heer- ijke, op oen boven de zee vooruitspringende rots gebouwde Miramnr, waaraan dc droeve herinnering verbonden is aan Maximiliaan van Oostenrijk, zijn beeld in brons slaat op de Piazza Giuseppina die als vice- admiraal der Oostoniijksche vloot dit lust slot liet bouwen en zicli ook bier liet overhalen tie Mexicaansche keizerskroon to aanvaarden. Hier, in dit zonnig natuur- jmveeltje, hier dus begon de keizerlijke lijdensweg, tragisch, wijl bij, die als slacht offer vallen zou, zoo nobel voor het goede en ware in Tiet strijdperk was getreden; nu rust zijn stoffelijk overschot geen week geleden stonden wq aan zijn tombe in de Capuziner Graft tc AVcenen en dit (heerlijkkasteeltje met zijn Ooslerschcweeldcl van bloemen en plantengroei, zijn heer lijke uitzichten over de wijde, blauwe Adria- tische Zee ligt als een verloren plekske paradijs te wachten op den terugkeer van zijn bo-uwheer, wicn het zoo-veql gelukkige uren beloofde en die toch dc weelde van zoo heerlijk natuurleven offerde voor den glans van een keizerskroon, die hem' een smartekroon zou worden. Zoo heeft ook dit plokje van aardsch paradijs zijn men- schciijko tragedie, die het lieflijk licht der idylle verduistert De hoofdschotel van bet bezoek der Ne derlandsche journalisten aan Triest was wel de haven vaart met een stoomboot der Oos- tonrijksche Lloyd en het diner daar aan booi-d. Het interessante van dezen tocht was ongetwijfeld de aanwezigheid aan boord van den stadhouder, prins Konrad <z'u Ilohen- lohe, naar wien ook de "Lloyd-boot Was genoemd. Wij zijn bij ons te lande niet verwend op bet gebied van offieieele bc llangstclling waar liet bevorderen van vreemdelingenverkeer gekit; dat hier pen prins-stadhouder niet alleen aan den offi- ciioel.cn maaltijd aanzit maar ook van zijn kostbaren tijd een ganseben middag besteedt aan een rondvaart door dc haven, zich op dien tocht ongedwongen met zijn gaston bc zigboudt, daarbij blijkt geheel op de hoogte te zijn van de Nederlandsche toestanden, inzonderheid wat do scheepvaart betreft, ja, aich met beminnelijke voorkomendheid zelfs laat interviewen zie, dat is toch wel de vermelding waard. En zeer terecht liet onzfc Woordvoerder, antwoordend op een voortreffelijke tafelrede van prins zu Jlohen lohe, dn zijn rede uitkomen, dat, -shocwtel do Hollanders over het algemeen !gecn blinde aanhinders van het gezag an unci fiir sicli zijn, zij bet gezag hoogoüjk weten tc waar deeren, wanneer daarvan ook iets van per soonlijke sympathie en belangstelling .uit gaat. Dat dit diner aan boord van den Lloyd boot waar 'behalve "zeeofficieren ook do burgemeester van Triest, Aw. Alfonso Valerio en do vice-president der Lloyd For- tunato Vivante Edlcr von Villabelia aan zaten, con schitterend verloop had, be hoeft nauwelijks betoog, waar cle voortref felijkheid ook der gewone maaltijden op de groote passagdersbooten bekend is. Als hcr- (iinnering aan dez'en feestmaaltijd werden den gasten ditmaal allerlei cadeaux aange boden: den één 'n pressepapier, den andore oen ei garetten-ikoker] oen derde 'n porio- feuiillo, 'n vierde 'n paar mancholknoopen met ankers, enz'. Wat de betcckenis van Triest als haven stad betreft, zoo kan zij zich op1 dit oogon- blik niet meten niet bijv. een wereldhaven als Rotterdam, Hamburg of Antwerpen. Wij 'willen hierbij zelfs uitschakelen "de 'nadoe- lige gevolgen, welke het vorig jaar de handel van den Balkanoorlog ondervonden heeft; voor Triest stonden bij beide oorlogen groote belangen op hel spel en zijn inderdaad groo te belangen geschaad, Maar wat voor dez'o luivcn speciaal don uitvoerhandel zoo be lemmert, dal is de omstandigheid, dat Triest een veel te klein achterland heeft; de lan den rondom Triest, noordelijk zelfs gaande tol de lijn PrangMimchon zijn arm aan industrie, terwijl de industrie rijke gebieden veel noordelijker liggen en hun uitvoer handel via Rotterdam of Hamburg leiden. Niettemin worden 'door Oostenrijk kosten noch moeiten gespaard om zijn eenige zee haven to doen wedijveren in het internatio nale handelsverkeer; de havcnaanleg is prachtig en stempelt Triest tot een haven plaats bij uitnemendheid; de aanleg van don Tanernbahn heeft reeds medegeweikt om een gedeelte van het handelsverkeer, dal vroeger over Genua plaats vond, naar Triest over do brengen. Bij de vraag, wat de koekomst voor Triest brengen zal, spoelt do gchcele Ooslerschc kwestie een voorname rol: creels heeft do Oostenrijksche Lloyd door cle instelling van een maandolijksclien snoldicnst naar Sjanghai den uitvoer naar China en Japan zoodanig bevorderd, dat zelfs reeds 14 daagsche afvaarten moesten plaats hebben; voor scheepvaartverbindin gen mof do noordkust van Afrika met |jntsch-lndië,met Noord-Amerika t zullen eerst dan schoono vooruitzichten geopend kunnen worden, wanneer voor hot Donau- rijlc zelve rustiger lijden zullen aanbreken, al blijft bet gemis van koloniën voor den bloei van een zcehandelsplaats als Triest con groot beletsel. Van "belang voor Triest is ook het ver voer van landverhuizers; hun aantal be droeg in 1912 SI.830 tegen 55.929 in 1911. A propos juist van dit 'landvcrhuizersver- kcer is momenteel ganscli Oostenrijk in rep on roer; het blijkt n.l. dat de „Canadian Pacific Raihvey Cy." circa 170.000 Oosten rijksche dicnplichtigen door het verstrekken van valsche passen heeft weten te doen emigreeren naar Canada. Er hebben een groot aantal in hechtenisnemingen plaats gehad, terwijl op cle goederen der Maat schappij beslag is gelegd. Alen moet n.l. welen dat op cle Oostenrijksche spoorwegen een aantal luxueus-ingerichte z.g. „Aus- sicht"-wagens loopon, die bet eigendom dor Canadian Pac. Railway Cy. zijn en die ook door die Ainerikaansche maatschappij worden geëxploiteerd. Onze tocht van Triest naar Bad-Villaeh en Bad-Gastein een praclit-loeh midden door de schoonste berg landschappen, zoodat men waando beurte lings in Zwitserland, de Sachsische Schweiz cn Noorwegen te rijn maakten wij o.a. met zulk een wagen der Canadian. Wie weet zijn wij de laatste passagiers geweest, die met een Canadian-wagen hebben rond getoerd langs de Oostenrijksche Tauern- Inihn; naar men verwacht zullen de wagens nu in eigendom van den Oostenrijkschon Staat 'overgaan. .Tammer Voo'r Triest is deze debacle ongetwijfeld, daar de Cana dian Pacific Railway Cy. een nieuwe ver binding tusschen Aiontrcall en Triest had geprojecteerd. Hel bezoek der Nederlandsche journa listen aan Triest heeft maar kort geduurd; vier en twintig uur nadat wc waren gearri veerd stonden wij reeds weder tot vertrek gereedeen week alléén van bezoeken aan de schoonste plekjes der natuur ligt voor ons; van dc Oostenrijksche groote steden nemen we afscheid. La nature est la, qui iiojis invite Bad-Vijlacb, 18 October 1913. G. v. R. ¥.erk en School. Ned. Hm. Kerk. Beroepen te Brielle (3e predikants- plaats) ds. J. F. van "Duijn te Spijkenisse. Berocp'cn to Viinkeveen ds. J. Boss te Bergambacht. Aangonomc n liet beroep te Dcurno de heer R. tor Haar Romeny-H.Jzn., eand. te Utrecht. Bedankt voor het beroep Iq Lienden ds. J. Af. Lammer?, to Rhenen. Hersteld Evano. Lutiiersciie Kerk. Beroepen te Hartingcn ds. A. Brüheim to Afonnikcndam. Geiief. Gemeente. Be roepen te Bozum ds. F. II. Boers- ma te GcMormalscm;teLangcshirde heer B. A. Knoppers, cand. te Rotterdam. 1 IIooger Onderwijs. Universiteit te Groningen. Doctoraal' exa men wijsbegeerte de heer Th. C. van Stoc- kiun (cum lande). Tc Amsterdam zijn tot arts bevor derd de heeren If. W. Heilbron, geboren te Paramaribo, en S. de Aloor, 'geboren te Zijpe. Universiteit van Amsterdam. Doctoraal1 examen ,in de Nederlandsche lettoren cum laude dc heer J. P. Al. f,. de Vries. Universiteit le Leiden. Bov. doet. rechtsW. op stollingen, Cornells Droogleever Fortuyn, geboren te Haarlem. Sport. Voetbal. Uitslagen van gisteren gespeelde com petitiewedstrijden volgens 'de opgaven der „Alaandag Ct.": Eerste klasse. lAmstcrdamAjax—Haarlem G—1 Rotterdam: V.O.C.Quick 2—0 Den Ifaag: H.B.S.—D.F.C. 2-0 H.V.V,—Spartft, 3-3. SI

Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 2