Meneer en mevrouw Webb. Ingezonden Mededeelingen, Voor vrouwen. KV tëi VOOR DAMES. behoeven le ontzeggen. En tooli heeft me vrouw Russol Sage er weinig van genoten. Raar man stond wijd en zijd als ecu gierig aard bekend, die zijn schatten angstig be waakte, en zich niets van het genot gunde, dat zijn nultioenen item hadden kunnen verschaften. Rij was een geniale financier: de beurs, met haar opgedreven, koortsach tige speculatiezucht, was zijn element. Raar verwierf hij zich zijn ongeboeid ver mogen door gelukte speculation, Men /egt, dat hij 150 miltioen dollars bezat Mevrouw Alaiy flati imatt d.tukl luar 100 milftoemm nan den koenen oiulernemiugs- geest en den rusteloozen ailudd van haar echtgenoot, dien men over de gehrele werld als „r-poonvegkoning van Amerika-' kende. In zijn bezit bevonden zich bijna allespmi- wegondernetnitigen \,m Nomd-Amerika, die hij met. voor/ienendrn hlik had opgetW.it on door alle gevaren heen wist te vi-eren Rij luid een ongehuorden invloed op het handelsleven in Amerika en op de interna- tionaio geldmarkt. .Maanden lang vóói zijn dood hielden de berichten over zijn toe stand de geboete beur.sweroh! ui spanning en men vreesde voor een ineensfirtuiö van al zijn ondernemingen., zoo geweldig was de persoonlijke invloed van dezen gemalen, hoewel sórupulcuzeii man. Hij heeft er echter voor gezorgd, dat zijn werk ook na zijn dood behouden bleef. Zijn we duwe lijdt in geen enkel geval gebrek. Even min als mevrouw Russol Sage, trad zij lij deus bet loven van haar num ,np den voorgrond en de wereld spreekt over beide vrouwen eerst, nu zij alleen over haar millioenen te beschikken hebben. Daarentegen beeft mevrouw Hot tv liieen zich haar 50 miLlioen dollar voor liet groot ste deel zelf verworven. Zij leidt persoon lijk haar handelsondernemingen en geeft daarbij blijk van een groot koopmanstalen!, een voorbeeldelooze weikkraehl en het rus tig overleg van den handelsman, De dril vrouwen bobben dil ééiie ge meen: zij doen zeer veel goed. Zij jnonken weinig met gronto stichtingen, maar zij doen in stilte met haar geld veel goed, onder steunen allo ïiiensehlicvende pogingen en lenigen den nood, waar zij kunnen. Zoo wordt baar rijkdom velen arnum en onge- Iukkigen ten zogen. VAN KLEIN BURGER TOT PRINS Omstreeks bet jaar 1770 was op een landgoed in Saksen een zekere Rough als rentmeester aangesteld, 't Was een eigen aardige betiekking, die hij bekleedde, hall opzichter, half bediende. Daar tie man vele goede eigenschappen be/af, stelde de adel lijke landsbezitter hem als gouverneur aan voor zijn zoon en bewees hem de eer zelf als peetvader op te treden bij den doop van den oudsten zoon van zijn veelzijdigen bediende. Deze zoon trad, toen hij" volwassen was, in Poolschen dienst en maakte snel car rière. Zijn huwelijk niet de dochter van een rijken suikerbakker maakte het hem mogelijk, overeenkomstig zijn stand te le ven. In 1825 was hij luitenant-generaal en minister van oorlog in Polen. Kort daarna werd hij in den gravenstand verheven. Maar hij genoot niet lang van zijn adel dom, daar hij spoedig stierf. De gemalin van c.zaar Xikolaas 1 trok zich het lot van zijn dochtertje .Julia aan, die zij in hel Cathnrinegextieht liet opvoe den en later als hofdame aan zich ver hond. Jn deze kwaliteit maakte zij ken nis met den 'broer van keizerin Ahuiu, prins Alexander van Reason, wiens morga natische gemalin zij werd op 2<j-jnrigen leeftijd. Zij kreeg toen den [fe-r-ischeu vor- stent'itel van Bottenberg. Zij is de .s'atnmoeder der prinsen en prin sessen van Batteuherg geworden on dus ook van koningin Ena van Spanje, die een achterkleindochter is van den vroe- geren rentmeester Raugli. NIEUWTJES VAN HIER EN DAAR. In Londen beeft men het AVestminster- Teichnische Instituut, een inrichting, waar want dit zware dok Wan vijf jaren was van |haar weg. 1 Mis'schien nis haar leven meer beuugen was geweest, zon zo niet j hebben vast gehouden. Vijf jaren en de hul rukken wa ren th'a.ns nu ze de plek weer zag waar ze afscheid van hein nam, weer swheip als geschiedde dit afscheid gisteren. Ze zag zijn heftig bewogen gezicht toon hij uitlegde dat liet niet kon, dat zij heiden moesten afstand doen, zo herinneide zich de ontroering, die zich van ben heiden meester maakte bij de vrijwillig opgeno men levenslast. Madeleine zuchtte, zucht zoo luide, dat dc k'cllner terzij keek en toen hij de dame met een zakdoekje aan dl oo-gen zag komen, m,m,r naar binnen liep. (Vijf jarendoch het was niet voor bij, dit leed zou baar nooit weer ver laten. Van de bevrijdde, de onbezorgde stemming van den ochtend was niets tneer over. Madeleine zat voorover gel)ogen, in elkaar, als een beeld van moedeloosheid en ze werd zich bewust bier weg te moeten. Doch boe kon ze 0, liet leven leek een wreed e ijl te, een vreemde doolhof waar men zijn geluk niet vindt. Hoe diep on gelukkig voelde zij zich', hoe verongelijkt. Voorzichtig keek zij om, daar de tranen weer kwamen aanvloeien, overvloedig als een stroom die nooit ei, i "inde nemen zou Zij zou voor attijc nu voortaan on gelukkig zijn, omdat zij wist dat dit leed niet voorbij was. Nu moest zij terug naar haar ver stadje. Over zessen was bot al, zij moest weg. Een oogenblik dacht zij eraan den weg weer terug te loopen, weer dit oogenblik 1e hebben .van den tram, die achter haar aankomt en de duidelijke, de tastbaar duide lijke herinnering van zijn gezicht dat fron send om '"t lawaai in rimpels samentrok; doch' neen. De huilbui bad eon 'ontspanning gego- ven en zij zag tegen meer smart van her innering op. Beter het vale leven ginds, jongens tusscdieu 1-1 en 10 jaar- afgericht wordcui tol keilner. Tot Kopenhagen is onlangs' aan een vis- scheir te, 'Iknm in Jutland e'en sehipf ver kocht, dat al 198 jaren in do vaart is, on hijnn, iédere 'haven opi de. wereld b'ozoeht. he,eft. De keizer v.m Duitsohlnnd bezit 90 land liederen en kasleelcn die hem een inkomen bezorgen van bijna 8 miilioen gulden. In de vereenigde koninkrijken Grool-Brit- taniije en Ierland zijn 24.244 postkantoren en '17.(588 brievenIm-isen. Katten kunnen ruiken ook lei wijl zij sla pen. Als men een .stukje* vlec-wh legt voor een slapende kat, zullen zijn neusvleugels bijna dadelijk la "innen te werketu en oen oogenblik later is de kat wakker. Bij een huwelijk onlangs te Cheltenham in Egfeehmd gesloten, vloog een officier in een aeroplane naar de kerk. Rij' was vergezeld van twee andere officieren in aeroplanes. Ken van do weinige Spaan-who millio- 'nairs weikt als gewoon werkman in een zeepfabriek te Berlijn. Hij heeft dg grootste zeepfabriek te Madrid, maar wil persoon lijk hof vTxeliil loeren kennen tussehon de Frnnsehc en Duitsche manier van zc-ep- maken. Te I,os-.\nge!os in Caüfoniië is onlangs een paar getrouwd, waarvan de man 10 de vrouw 1-1 jaar oud is. De twee voor naamste bepalingen bij hun huwelijkscon tract zijn, dat tie man zal helpen vaten wasschen en in geval van oneenigheitl de vouw niet legen zal sprrekert.'.' tn oude en eenvoudiger tijden was het de gewoonte zich nooit te scheren. Vóór -100 jaar had men te Rome nog dooit van oen barbier gehoord. Rot dialect, gesproken door de Indianen van Guatemala, wordt beschouwd de oud ste taal der wereld te zijn, zelfs ouder dan het Sanskriet of het Hebreeuwse!). Een sten onkundige heeft uitgerekend, dat, als do diameter van do zon dagelijks 2 voet verminderde, or 8000 jaren zouden moeten verloopen, voordat die vermindering met de instrumenten, tegenwoordig in ge bruik, zichtbaar zou zijn. ANECÜOTEN. Ventjewaarom huil je zoo?" vroeg een moeder aan haar zoontje, dat uit do Zondagschool kwam. „Omdat de juffrouw gezegd heeft, dat wij allen wedergeboren worden, en ik ben zoo- bang, dat ik dan als meisje op de wereld zal komen." ,,Het spijt mi u te moeten zeggen, dat ik weg ga, mevrouw; ik ga trouwen." „Zoo, Emma, en wie is de gelukkige man?" „Hij is politic-agent, mevrouw." „Nu, dal is een mooie betrekking, ik feliciteer je, boor; en hoe heet hij?" „Dat weet ik nog niet mevrouw, maar zijn uujmmor is 47." „Loop ee'n.s naar boven Jantje, en baal zusje's nachtjaponnetje", zei Jantje's moe der. „Daar heb ik geen lust in," antwoordde Jantje. ;,llaar, Jantje, als je niet lief voor je zonder leed, ook' zonder geluk, met wee? moed alleen en toch ook liefde. Liefde van de moeder, van de kleine neefjes en nichtjes, kinderen van haar broers. Veel was liet alles niet. Ret was ffigenlfjk of baar hart wal sameiiraampto, van wat af gevallen was van anderen en Hat toch samen nog zoo weinig beduidde. Madeleine 'bedelde een rijtuig: ze liet zich naar 't station brengen en in den trein, starend uit 't raampje, waar nlchs dan zwartheid voorbijtrok dacht, ze aan den blijden ochtend. Nu bezon ze don man tel had ze vergeten. Een visioen zag ze van de lïonneterie, van Schuilei", van beel dige japonnen, mooie kleuren, samenge voegd uit tule en zij. En dan het zeg gen van haar moeder toen ze wegging „kijk ook eens naar een avondjapon uit." Dom nas het! nvsschien, misschien en het wa« of hua.r hart zich' schaamde misschien was bet beter geweest le ten-en in Den Raag ergens rustig on vorder ja ponnen te zien. Waarom pijndoende her inneringen te willen overleven?... Dichter hij bot stadje keerden dorgo lijke gedachten terug.... Én wat. zou zo zog gen als hiama. aandrong op do mode, op alles wat ze gezien hadMama die zoo dol was op mooie kloerenMade leine glimlachte... ze zag zich jokken, vertellen van verheelde toilettenBij den trein stond T rijtuig. Raar moeder wachtte thuis verlangend en Madeleine vertelde van japonnen, grijze en beige, lichte paar se en zachte mode. Raar oogen droomden in de verte en haar stem die verleide was moe. Zo kwam den moeilijken nacht, door en stond op, gelaten, geduldig en bleek'. En zorgde voor 't ontbijt en hoorde de meid komen daarna, als gisteren hóe lang geleden die weer vroeg, met do norsch- h'eid van oude onmisbaren: „Wat voor vlecsch', wat voor groente, juffrouw nieuwe zusje beul, dun doet zij baar vleu geltjes aan, en vliegt weer naar den he mel terug, En dadelijk antwoordde Jantje hierop: „Laat zb dan haar vleugeltjes aandoen, on even boven haar ponnetje halen." Bezoekster: „Wat mooie meubelen!" Kereltje: „Ja, ik geloof, dat de man van wien we ze kochten, er spijl van heeft- dat hij ze verkocht, want hij komt icderen keer aan do deur,'.' „Ma, heeft pa niet.„een verkeerde voor stelling van den hemel?" „Tloe dat ventje?" „Wel, ik hooirde hem zeggen aan mijnheer hit maas!, dat do week, die n bij grootma doorbracht, als do hemel voor hein was." Op den dag dat de groote vacantie zou beginnen, ging een lid der schoolcommissie naar dej school om de prijzen uit te dee- lpn. Voor hij qvenwcl tot die plechtigheid overging, gaf een van de leerlingen hem een goeden raad, door te zeggen: „Mijnheer, als u een toespraak wilt hou den, mank het dan niet te lang. Bedenk, dat gei 'iedere minftut, die go niet praten doorbrengt, iets 'afneemt van mijn vacantie." Dame (niet jong meer): „Ik had vannacht een vreemden droom, mijnheer Jansen. „Stel u voor, dat ik droomde1, dat u en ik ge trouwd waren, en dat wo op de huwe lijksreis waren. U kunt u niet voorstellen, hoe duidelijk alles was. Bobt u dat, ook godroomd?" Here (flink): „Neen, juffrouw. Ik hel) gelukkig in 'heel wat jaren geen nacht- ïniyric gehad." Een dame, wier dienstbode de slechte gewoonte had, van niet op tijd op te staan, kocht voor haar een wekker, en haar die overhandigend, sprak 'ze: Je. weet, Mina, dat ik wil, dat je 's mor gens om zeven ini'r de kachel aanmaakt* maar daar Ik jo et niet toe kan krijgen, heli ik de-z'en wekker gekócht." .Mina bekeek den wekker aandachtig, en sprak tonn na een oogenblik: „Dank u, mevrouw, liet is heel mooi. Maar denkt u, 'dal ik daarmee de kachel kan aanmaken?" HET SCHEELZIEN DER KINDEREN. ltoo menige traan schreien moeders over lief ongeluk van haar mooie, bloeiende kin deren, die scheel zien. Eu toch heeft zij zelf in de meestq gevallen liet ongeluk veroorzaakt, door dat zij onwetend en niet gewaarschuwd datgene verzuimde, wat tot ontwikkeling van de richting der oogen noodig was, n.l. do juiste plaatsing van het kinderbedje tegen liet licht. In do eerste kinderjaren zijn de oogen nog niet geoefend om samen te werken, d. w. z. ziet) steeds tegelijk naar rechts en links, naar boven en beneden, naar bin nen en huilen te draaien. Veel meer maakt in liet begin ieder oog zijn bewegingen, tamelijk onafhankelijk van liet andere. Als nu de wieg van het kind zóó slaat, dat zij alleen van ééne zijde licht krijgt en meestal een helder licht, zoo heeft het kind met hel ééne oog sléchts een kleine draai te maken en met liet andeie een grooteten. Daar nu alle kinderen graag naar tiet licht zien, zoo vormt zich, nis de wieg op de ongeschikte plaats staat, d. \v. z. die slechts van één zijde verlicht is. voer goed dc ongelijke stand der oogen en het kind ziet scheel. In vele gevallen verergert het gebrek bij niet ter rechter tijd gevraugden en gevolgdea raad. Dikwijls bicngt in lateie jaren ccn operatie genezing aan. In vele gevallen echter blijft hot gebrek in moor of minder Imogen graad onherstelbaar, tol groot vcrdiiet en nadeel van liet kind. Daarom is bel de plicht der moeders or voor te waken, dat de bedjes of wiegen van haar lieve'ingen zóó geplaatst wor den, dat hot licht van beide zijden cr tege lijk opvalt; hel hoste dus: met het hoofd einde naar liet venster gekooid. BEPROEFDE Of'VOEDINGSM 1DDELEN. liet eerste kind dadelijk goed opvoeden en niet bederven of verwennen. Eiscli steeds gehoorzaamheid; denk niet, 11» zal hen wel gehoorzaamheid loeren, wan neer zij liet begrijpen. Het gehoorzamen timet den kinderen reeds vanaf den eersten <lag een gewoonte worden. Bewijs uw kinderen liefde, doch zoo, dat vrees on achting in hen blijven. Duld geeft tegenspraak. In het bijzijn der kinderen moeten de ouders altijd één van mecning en gevoelen zijn. Uet bestrafte kind mag zich niet achter vader of moeder kunnen verschuilen om daar tegen den een of den ander steun en bescherming te vinden. Voed uw kind op tot den arbeid en draag zorg voor zijn gezondheid door stiptheid ia 'dc voodings- ureii en vroegtijdig naar lied gaan en! opstaan. '1. Bedenk of overleg vóór ge nw inkoop doel, hoeveel geld ge hesletlen zult, 5. Kies geen geschenk uit, dut nteer moet uitmaken dan' bet is. (j. Vermijd hij uw inkoop een zooge naamd „gclegonheidskoopje"', daar man keert gewoonlijk iets aan. 7. Overleg vooral', op welke wijze liet ge schenk za! worden bezorgd en richt uw in koop daarnaar in. t 9. Geel' niets om iels terug te ontvangen. 8. Bederf de waarde van uw geschenk niet door do wijze waarop go het ter hand stelt. 10. Laat u niet ontstemmen, als go voor een geschenk geen dank ontvangt. TIEN GEBODEN' VOOR HET GEVEN VAN GESCHENKEN. 1. Kies uw geschenk met de oogen van hen, aan wie ge het geven wilt. 2. Neem bij de keus van uw geschenk don leeftijd, den persoon, en de jllaatsing iu de maatschappij dergene, aan wie ge iots geeft, iu aanmerken. 3. Denk er aan, datt uw* geschenk vreugde en geen ontgoocheling bereiden moet. RANDWERKEN. Gehaakt ITnndlaschje. Aan den beugel van een beschadigd hand- taschje, dat men weg wil doen of aan een, dat men voor weinig geld nieuw kan koopon, luiakt men een nieuw laschje op do volgende wijze: Van zwart fijn breikatoen of koordzijde, hetgeen mooier staat, maar duurder is, haakt men op oen toer losso steken in de breedte van liet taschje. Dan komt als tweede toer: afwisselend 2 losse steken, 2 slokjes. Aan het einde van den toer keert men het werk om, haakt aan de losse steken 0 stokjes en dan 'weer 2 losse steken. Zoo werkt men vorder, totdat de strook eens zoo lang is als het taschje worden moet. Nu rijgt men een smal rood zijden lintje schuin door de ontstane gaatjes, terwijl met altijd twee slokjes opneemt en twee overslaat. Ten slotte riaait men de randen in beide kanten samen en vormt daatdom- een zak, dien men aan den beugel bevestigt. Ook in andere kleuren ziel dit eenvoudige taschje ei' aardig uil. Kleedjes van breiwerk. Wij doen onzen lezeressen bier een werk aan do hand, dat zoowel voor eigen gebruik als voor geschenk te maken is, n.l. een gebreid beddeklcedjo. Het beste hiervoor is steike breiwol en breidt men het bekende schaakbord-pal roan, dat altijd erg voldoet 'Rc ruiten zijn in twee k'emen, ongeveer 8 c.M. groot uitgevoerd cn zoo in elkaar gezet, dat zij in schuine richting over do fond loopen. Het breiwerk wordt hoen en weer gaand met rechte steken uil gevoerd, maar zoodanig, dat het hierdoor ontstaande strepen patroon verspringt. Alen breit, dus eerst een geheel vlak, neemt dén zijkant van dit vak op en breit er een vlak in een andere kleur aan, waarvan men eveneens den zijkant opneemt. Hel ver volg geeft zich dan vanzelf aantezamen vallende ruiten maakt men bij tiet breien gelijk aan elkaar. Dié niet gaarne bet ge- hcelo werk onder handen heeft, kan de ruiten nok afzonderlijk breien en deze dan later aan elkaar naaien, maar mooier Is het de punten met lichte driehoeken aan .te vullen? zoodat de randen recht worden, die men omhnakl, or, hij het voeren van liet kleedje, in een stevige rand val. (liot linnen is liet gesctiikst voor voering. Dik wijls knoopt men ook aan heide randen van hel kleedje een ougevefor 5 RAI. lange franje, die met do kleur der tuiten overeenstem men moet. Aten neemt de kleuren naar ver kiezing, echter zijn donkere kleuren altijd practischer in het gebruik. Ret is volkomen waar, dat vele vrouwen lijden anti kwahn, als rugpijn zenuwachtig heid, prikkelbaarheid, hoofdpijn, .sla p'eloosheid, loomheid, enz., doch mannen lijden cr even goed aan. Er is dus goen re den om dergelijke kwalen steeds als vrou wenkwalen to beschouwen. Een feit is, dat de nieren zoo nauw verbonden zijn mot de inwendige organen, dat, wanneer de nie ren ziiek worden, alles or onder lijdt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen helpen do nieren om baar werk behoorlijk te ver richten, helpen haar om dc onzuiverheden uit het lichaam af to vo-eren, die de oorzaak van tal van kwalen vormen. A'eel kommer zou voorkomen worden, in dien vrouwen op vastgestelde tijdperken Foster's Rugpijn Nieren Pillen gebruikten. Hun uitwerking op terneerdrukkende pijnen en zwakte is wonderlijk en zij zijn het best bekende geneesmiddel voor kwalen als rugpijn, duizeligheid, waterzuchtige zwel lingen, urinekwalen, rhemnatisehe pijnen, enz. Te Schiedam verkrijgb. bij do hh, Kap- pelhoff Hovingh. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozon. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren rillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handels merk. Alenecr en mevrouw" Ray waren leuke, vrooJijke menschen. Zij bezaten een buiten cn op dit buiten o -ganiseerdon zij partijtjes. (Gasten kwamen cn vertrokken cr, ge heel naar c Wm wcnschbloven zij, dan deden zij wat zij prettig vonden. Op eon dezer vlotte, zorgclooze, onge dwongen samenkomstjos, ontmóelten me neer en mevrouw AVebb elkaar. Meneer Hay noodigde zijn vriend, meneer MARK. Duller, le komen. Meneer Butler vroeg, of hij nog een vrietid van hem nok moeh meebrengen. Rij beschreef zijn vriend als een krani» polo-spelers Dal verheugde meneer Ray bijzonder want hij was dot op polo. Mevrouw Ray inviteerde haar vriendin, miss Campbell, te komen. Miss Campbell vroeg permissie voor het meebrengen van oen vriendin. Zij beschreef haar als oen kranig gekiende vrouw, Dat verheugde mevrouw Ilay bijzonder, want zij was dol op kleoren. Ale neer J lay wist, dat elke vriend van meneer 11;u tier geschikt was; mevrouw Ray wist, dal elke vriend ia van miss Ca m lb oil geschikt was direct werd er dus gastvrij in toegestemd. Binnen ecnigen tijd kwamen hun vrien den en de vriend's vrienden aan. AlLss Campbell's vriendin gat bewijs een knappe, jonge vrouw to zijn, mot goed figuur en distinctie. Zij was slank en donker. Raar naam was mevrouw AVebb. Zij kwam uit hot Westen en was een weduwe. Aliss Campbell, zoo bleek hot, had haar in Denver ontmoet. Afeneer Butler's vriend gaf bewijs een knappe, jonge man te zijn, goed gebouwd en zeer verzorgd. jTLjj was krachtig en blond. Zijn n:aam was meneer AVebb. ,IIij was de zoon van een Engelschep baron. Afeneer Butler vctekle aan de Ilay's, dat hij hem in Londen ontmoet had. „.Ta, do wondoren zijn de wereld nog niet uit!" zei mevrouw Ilay lachende, cn zij stelde „meneer A\rebL" aan „mevrouw Wcbb" voor. „Wat een toevallig samentreffen!" zeide meneer AVebb. „Ja, werkelijk I" zeide mevrouw AVebb. Iedereen stemde daarmee in. De gaston begonnen anecdotes van ge lijkluidende namen te vertellen, verhaaltjes over dwaze vergissingen, enz. Afeneer AVebb scheen een boeiend man te zijn, ook mevrouw AVebb scheen een schat tig vrouwtje, zoodat de Ray's lien ajpj hoogst welkome aanvulling van iict gasten- aan lal beschouwden, 's Avonds, vóór het diner, vroeg mevrouw Ilay haar gast, rar. Webb, om mevrouw AA'cbb naar tafel te leiden. Beiden sehenen buitengewoon samen op te gpuelpn. Zij babbelden en lachten samen heel veel, zonder veel notitie van de anderen le nemen. Het scheen, dat zij hun toevallig samen treffen als een eenige grap beschouwden; do rest van het gezelschap vond dit ook. D-o een na den ander vroeg onophoudelijk, met snaakse® glimlachjes: „Mevrouw Webb, will, u meneer Webb verzoeken...."- Afeneer cn mevrouw Webb namen die pla gerijtjes aan ais heel natuurlijk. Zij, namen de algemeene «rap oven vroolijk op als de anderen, misschien nóg vroolijkor. Na tafel, toen dc hoeren de dames weer in don salon terugvonden, bleef mr.- AVebb steeds in de nabijheid van mevrouw AArebb, verliet haar eigenlijk heelemaal niet. „Afeneer Easton schijnt niet erg in me vrouw Easton geïnteresseerd te zijn," merk te een der gasten op, die niet vrij van kwaadspreken was. „Maar iet eens op," zeide een ander der gasten, die eveneens niet vrij van kwaadspreken was, „let eens op hoezeer: mr. 'Wobb wèl in mevrouw AVebb geïnte resseerd is f" 1 Den volgenden dag gingen de heerenj polo spelen cn de dames droegen aardige japonnetjes. 1 Meneer Webb toonde een kranig polo speler te zijn, zooals meneer Butler beweerd had; en mevrouw AArebb toonde stylisch gekleed te gaan, zonals miss Campbell jiad verzekerd. Meneer Ray was zeer met meneer; AA'ebb ingenomen. Mevrouw* Hay was zeer met mevrouw AA'ebb ingenomen. En meneer en mevrouw AVebb waren zeer ingenomen met elkander. Als hij niet polo speelde en als zij niet van japon veranderde, waren zij bij elkaar. Hun toenadering werkte zeer op de alge- tneono pret, belangstelling en berekening'. Op een avond, dat ieder een beetjo om hing, zonder iets bijzonders uit te voeren, vertelde miss CampbftU aan mevrouw Hay, dat mevrouw AVebb een zeer goede pia niste was. i Mevrouw Hay vroeg mevrouw AVebb te spelen, Mevrouw AVebb speelde, speelde verruk kelijk. Toen vertelde meneer Butler aan meneer Ifay, dat rncuecr AVebb buitengewoon goed zong. Meneer Ray vroeg meneer AA'cbb om te zingen. Aloncor AVebb zeide, dat hij dit graag voor hem doen wilde, mits iemand zoo goed was hem te begeleiden. Mevrouw AVebb werd naar de piano te ruggeleid, Zij kende do liederen van meneer AVebb wel. Dus zij speelde ze en hij zong ze. Hg zong verrukkelijk. „Talentvol paar, die Webb's,'-' zeide een der gaslen. Aan bet einde der weck, op den laatste^

Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 10