do vakbeweging hier Ier nlede (lil niel aan durven. dan /ou hij zelf zich aan het hoofd willen stollen van dogenon, dio iets voor dit denkbeeld gevoelen. De voorzitter van de vergadering, het gemeenteraadslid E. Polak, die levens voor zitter is van de federatie Amsterdam der S.D.A.P., deelde daarop mede, dat er zich. uit de moderne Aim toni muse lie arbeiders- beweging reeds een comité heeft gevormd om dit plan te venvezen lijken. Alg. Nod, Typografenbond. Op de beide Kerstdagen heeft de Algem. Kederl. Typografenbond te Amsterdam ver gadeul, ter bespreking van het door den Seder], lloekdnikkershond aangeboden nieu we arbeidscontract. Dc vergadering was niet openbaar. Kaai wij vernemen, is liet ontwerp-eun tract, door de patroons-organisatie aan de werklioden-orga nisa tie voorgelegd .met. groo te meerderheid, behoudens enkele pnnten van ondergeschikt belang, goedgekeurd. OVEHSC-UIE. 27 Dec. Door een bewo ner aan den Delf weg alhier, is bij de. po litie aangifte gedaan, dat bij op den Lsten Kerstdag aldaar een gouden ving heeft ge vonden. OjVERSCHIE, 27 Dec. Ongenoode gasten hebben in den nacht van 21 op 25 dozer hij den warmoez-ier N. Taais aan den Sohio- damsclien weg. alhier, S hippen gestolen, met achterlating van een eendennet on gen zak. SPOORWEGONGELUK, F.en noodlottig spoorwegongeluk Keelt AVoonsdagavond eenige families in rouw gedompeld. iVan den sneltrein, die dien avond te 11 uur met eenige minuten vertraging uit kro ningen was vertrokken, zijn te ruim 8 uur nabij Hooghalen, tusschen Assen en Reilen, of door liet breken, van eeri koppel stang, óf door een ketting, die een wissel slang ,/.ou hebben omgetrokken, de drie laatste wagens fpsgeraakt, de voorste cl aai - van reed nog een eind voort, de tweede sloeg om, terwijl dc derde, na den omge vallen wagen nog een eind. over den weg te hebben geduwd, en vernieild, uil de rails en tegen een stapel brails is gereden. Een reiziger, die zich' in het. laatste rijtuig bevond, deelt ons liet volgende mede Het zal ongeveer half negen geweest zijn, toen we, m'n reisgenoot en ik, die zich alleen in dc coupé bevonden, met een geweldigen smak dooreen werden gegooid, terwijl onzo bagage uit de netten vloog. Jle een oude waarschuwing herinnerende en nog erger verwachtend, ging ik langui! op de bank liggen en voelde me maar op en neer gegooid waarschijnlijk omdat de van de rails gevlogen wagen thans over de dwarsliggers voort werd gesleept de glasruiten vlogen aan gruzelementen en sto-ven de coupé door. Deze vreese- Ijke rit duurde eenige minuten, toen doofde plotseling het licht uit en even later stond alles stil. in het aardedonker zochten we onze bagage en hoofddeksels op, en spron gen toen den trein uit. Het hagelde en sneeuwde. Het was pikdonker buiten en doodstil, zooda,t lief ons leek. alsof we met onzen waggon, dio schuin voorover hel lend op de spoorbaan stond, ons alleen op de Drentsdhé beide bevonden. Alaar direct daarop weerklonk er een luid ge jammer en gegil voor ons uit. plots was het weer stil, alleen het gejammer van een enkele vrouw, klonk kort daarop weer op.. Dit bleek te komen uit den waggon vóór den onze, een le en 2e klasse-rift tuig, dat met den laatsten waggon van den trein waarvan we niets kouden bespeuren, wa.s achtergebleven. Die voorlaatste waggon had het ergst geleden De voorste assen van den wagen hadden zich begeven en daardoor was het voor ste deel" van den wagen ingedrukt en ver splinterd. Een afgerukte hand la.g op den weg. Met z.'n rijven rukten we de plan ken van dezen wagen verder open en daarna de kussens weg, waarna we een vrouw naar buiten Rokken. De kleeven wal en haar zoo goed al.s van liet lichaam gescheurd. Haar gezicht was met bloed be dekt, terwijl ze geen lonken van jmen meer gaf. Ik maakte een zakdoek in de lang' den spoorweg f'ügende sloot luit om haar ge laat waf af te vegenoehter haar nngei, schenen al gebroken. De anderen, die mulei tusschen verste)king uit den laatsten wa gen en van den ongeveer een kilometer verder gestopt z.ijnden trein hadden ge kregen, slaagden erin nog twee pu-sonen uit dezeHde coupé te halen, allen echte) dood en vrntinkl. Toen durfde men niel verder, omdat een vroinv. die daarbinnen lus-schen een wiel en de rails zal beklemd, hun waarschuwde dat een balk naar bene den dreigde te komen. Er viel, temeer waar er deskundiger hulp was gek mien, voor ons niel veel meer uit to richten. Hot publiek uit Hen trein en vail over do hei was o-ok in grooten gelale komen opzetten en le midden daarvan bewoog zich een heer, die nnar al om z'n vrouw riep, een soldaat, die z'n hoofddeksel en bagage In den trein had achtergelaten en als een zinnclooze rondliep, enkel" iiolii gewonden, die niet wisten wat te doen. Mijn reisgenoot én ik zochten toen onze pakjes, die we aan don kant van den weg hadden gezet en dreigden onder den voet le raken, weer op on gingen op zoek mai den trein, die zich voor ons uit moest bevinden. Halverwege zagen we een wag gen .slaan de derde van aélrioien, ge told dio geheel -vrij', maar nog op de rails stond. Nog verder gaande vonden we 'don trein, die wat achteruit was gestoomd en ons ongeveer tweo uur later te Zwolle Jjïnnenbraeht, ïn hef voorlaatste lujlum «evouden zich dus do slachtoffers van de reizigers. Til het laatste rijtuig hadden wel verscheidene kwetsuren opgeioopen, maar over 't alge meen naar mij schoen van iuin(ïci ernstigen aard. (huilen en glaswanden), uitgezonderd d,ui misschien een man en een jongetje, die over pijn in do z.ij klaag den en niet konden Ioopen. Tuen meer hulp was verschenen werden ook de andere slachtoflers uit den wagen gehaald. Bij hel ongeluk zijn omgekomen Air. ,1. Gort van dor Einden, hoofdcom mies ter provinciale griffie to Groningen, de oudste z.oon van den minister van binnen- t.uidsciie zaken; de heer .T. Roosenburg, kort geleden te Groningen tot arts bevorderd; de her .1. I'. Punt, directeur van de levens verzekeringmaatschappij ,,De Waaiborg", in Den Haag; mevrouw KapteynVan der AYorff, uit heiden, en ie]. Van Zanten, de echtgenoot© van een spoorwegambtenaar, te Zowlle. De lijken waren vreeselijk verminkt; een paar waren schier een vonnlooze massa. Zwaar gewond is mej. W. dc Boer, onder wijzeres uit Groningen. Arm gebroken de 1(3-jarige Roelfsema, uit Groningen. De aanblik der dooclen was verschrikke lijk; verschillende lijken vormden een vonn looze massa. De lijken worden naar Beilen overgebracht. liet tooneel van do ramp, dat door de flambouwen en fietslantaarns der toegesnelde dorpsbewoners scliaarsch u'crd verlicht, bood een tragischen aanblik, welke nog versomberd werd door een he vige hagel- en regenbui, welke zich even na de ramp boven de plaats des onheils ontlastte. De gewonden werden langs den weg gelegd en verbonden. Van uit Gronin gen, fissen en Bellen waren arisen ter assistentie aangekomen. De eerste hulp ver leenden Prof. Middendorp en een tweetal artsen, die zich in don trein bevonden. Verschillende reizigers hebben wij om- tient de ramp kunnen spreken. Een hunner deelde o. a. mee, dat een man, die zijn vrouw onder den Trein zag, krankzinnig werd van smart. Een andere reiziger verklaarde, dat niets bijzonders gebeurde, lot de trein tusschen Assen en Hoogeveen, ongeveer een kartier voor Beilen was. Toen werd plotseling een schok gevoeld en begon de waggon, waarin deze reiziger zat, hevig te slingeren. Even Inter kwam de trein tot stilstand. Voor zoo ver onze zegsman kon nagaan, was het vol gende gebeurd: de koppeling van de drie laatste wagens met het overige deel van den trein was verbroken. De eerste tweede klassewagon bleef in de rails staan, doch de beide andere rijtuigen derrailleerden; /.nr.als reeds boven werd opgemerkt. Een dezer twee waggons, een tweede-kinssewag- gon, werd om zoo te zeggen samengedrukt tusschen de waggon, welke op de rails bleef staan en de laatste waggon, welk? in hel ienden stand, dwars over de rails bleef staan. De reizigers, die zich in den omge kantelden waggon bevonden, zijn hoogst waarschijnlijk door den vloer gezakt en aldus overreden. Ken dame, wier been was afegreden, zat bekneld en moest worden uitgezaagd; zulks ging niet spoedig, doch ondanks de pijnen bleef zij bij haar he wuslzijn. De personen, die als govo'g van de ramp overleden zijn, schijnen op slag le zijn gedood. Kortom, de aanblik was uiterst tragisch*en afschrikwekkend. Van een heer was hot hoofd afgereden en de kleren van het bovenlijf gerukt. In zijn nabij heid lag het verminkte lijk van een dei- twee gedoode dames. Er ontstond gelukkig geen brand in den omgekantelde!) wagon, anders ware de paniek ontzettend geweest. De vertraging, waarna de trein de reis kon voortzetten, was ongeveer 2ri> a uur. Pil Den Haag meldt men ons: De Mmister-prcsiden Air. 'Cort van der Einden ontving nog Vnmsdag vóór mid dernacht van clo autoriteit te Assen een telegram met de verp'cd teemde tijding van den dood van zijn zoon jij het spoorweg ongeluk tusschen Beilen en 'Assen. Donderdagochtend met den eersten Rein ;e ti' 'i uur hebben de heer en mevrouw Gort van der Linden zich naar de plaats des onheils gespoed orn het lijk van hun zn'vn te zien. De deelneming en belangstelling in den -'ng, die de familie Cort van der Linden en andere Haagscho familiën, die bij de ramp betrekkingen door den dood verlo ren, is zeer groot. Zij, die zich aan de u'oningen der zoo Zvwnr ibepro'Tde stadgenooten. tot hot in winnen win belangstellende inlichtingen vi-ivnegilen, [zagen aan de van onder tot, heien gesloten vensters, dat daar over die huizen rauw was g 'bracht. De inmgekomene, Mr. J. Cort van fler I inden -i-, de oudste zon" van den Alinis- 'er van Binnenland die Zauen, sedert 1909 !r ntih-ommies, chef d<-r le aldeeHng ter l'revisiria'e Griffie van Omninrpu, Hij zou dc Kerstdagen ten huizo zijner ouders in Don Haag doorbrengen. D" Vooraller en de leden van den Una I van Toezicht op de Spoorwegdiensten zijn 's middags ten 1 uur uit Den Haag naar het terrein va.n de ramp ter imperlie ver Rakken. Aan hot Sliialsspoor-hitimi to 's-Giaven liage E d"n ganschen oehlond (Ruk geïnfor meerd naar do namen van doodon of ge wonden door limine familiebetrekkingen hier Lor slede, die in ongerustheid ver keerden omtrent het lot va.n hier verwach ten, doch nog niel aangekomen gezinsle den. Alen wïsd echter niets meer mede te doelen dan reeds hekend was. De minister mr. Cort van der Einden, zijn eehlgenoofe en één hunner zonen zijn Donderdagavond ten 6 uur uit Reilen, waar Izij liet stoffelijk overschot van huil z.oon en broeder hebben bezocht, thuis terugge keerd. In den loop v.m den dag hebben verschil lende hooggeplaatste autoriteiten, onder scheidene personen uit de hof- en diplo matieke en ambtelijke kringen door een bezoek aan de woning van den minister president van hun deelneming in hol tref fend verlies doen blijken. Donderdagavond Ie elf uur kwam aan het Staatsspoor.! al ion te 's-Gravenhage aan de trein, waarin zich een waggon bevond, waarin geplaatst waren twee lijkkisten, be- vattencfe het stoffelijk overschot van de bij de spoorwegramp hij Beilen omgekomen her ren Cort van der Linden en Roosenhurg. Dr. Roosenhurg, dio zich dien ochtend van Den Haag naar de [riants des onheils, waar zijn zoon om hot leven kwam, had begeven, kwam met clerizolfden trein mede. Eenige familiebetrekkingen van de beide slachtoffers van het spoorwegongeluk wacht ten aan het station de komst van ,d .1 trein af, om het zielloos hulsel van de lmn dierhnw dooden in ontvangst te nemen. Hot rvas een hoogst eenvoudige, doch diep droeve plechtigheid. Eerst werd de kist met het lijk van don heer Roosenburg van den spoorwegwaggon getild en tusschen de ter weerszijden op het perron geschaarde be langstellenden, die allen het hoofd hadden ontbloot, door, naar den buiten het station slaande roinvwagcn gedragen, gevolgd door den vader en eenige andere bloedverwan ten. Nauwelijks had deze rouwstoet stap voets zijn weg aanaard naar do woning van dr. Roosenburg, aan de Kanaalstraat, toen de kist met het stoffelijk overschot van den lieer Coit van der Linden uit den trein naar een romvwagen werd gedragen, even eens slechts gevolgd door eenige naaste fa miliebetrekkingen, om naar de woning van den minister-president, mr. Cort van der Linden, aan de Koninginnegracht, te wor den vervoerd. De teraardebestelling van don hoer Cort van der Linden zal vermoedelijk plaats hebben te 's-Gravenhage, op Aiaandag a.s. V Uit Groningen De heer Punf, die aanvankelijk meer in het midden van ito trein had plaats ge nomen schijnt in bissen van zitplaats ver anderd te zijn en is naar hot laatste ge deelte van den trein verhuisd. Voorts deelde de heer Rokholt ons mede, dal de heer Punt in den binnenkant van zijn vest een portefeuille bij zieli luid, waarin pl.m. r'öOOO. Raadselachtig mag hef zeker wor den genoemd, dat bij het vinden van het lijk van den heer Punt het vest verdwe nen 'was, alsook het spooraoonnemerïf, hot gouden horloge was terecht, niet de ket ting. 'De zaak is in ernstig onderzoek. Alejuffrouw De Boer, uit Hoogeveen, die vooraan onder het eerste rijtuig bekneld zat, kon eerst te half één 's nachts uit haar treillagen toestand verlost worden. Ze had met 'beide beenen onder de wielen geze ten. 'Het oene been was afgereden. Alet dommekrachten was men er aanvankelijk in geslaagd, den u*agen op, te beuren. Dit gaf haar verlichting, terwijl een genees kundige haar langen tijd afleiding bezorg de, 'door gedurig met haar te spreken. Zij werd met den trein, die 's nachts om 3 uur te Assen aankwam, naar Groningen vervoerd, on daar in hot diaconcssenhuis opgenomen. Een andere gewonde, de heer Roelfsema, van Groningen, was reeds naar Zwolle ver voerd. De s l&cih'toffers. Aan de „Tel." ontleenen wc: Het A B-rijtuig was bij den wissel uit dc rails geloopen, gekanteld en deels ver splinterd. Daarin bevonden zich bij bet vei Rek uit Groningen o. m. de hoeren CorLvan der Linden, Roosenhurg en Punt. mej. v. Zanten en mej. (1c Boer. Het bleek, dat de heer Cort van dm Linden door den vloer gezakt- was, althans zijn deerlijk verminkt lijk werd een eind verder onder het derde-klasse-rijtuig gevon den. Het was onherkenbaar. Alen vond een kilometerboekje ten name van den heer Cort van der Linden en toon men mot veel moeite eerst zijn jas en daarna zijn vest bij stukken wan zijn lichaam had getrokken, bleek uit initialen dat het lijk het ontzielde lichaam was van den zoon van den minister-president, een zeer gezien hoofdambtenaar tor pro vinciale griffie fe Groningen, die snel pro motie luid gemaakt, nadat hij1 to Leiden op een proefschrift was bevorderd tol mees ter in de rechten. Zijn vriend en reisgenoot, do jonge arts, de heer G. J. Roosenhurg, die hem Ier wille Woensdagavond mei den heer A'an der Linden op reis was gegaan aanvankelijk wilde hij eerst Don derdagochtend vertrekken was mode slectitoffer geworden van deze ramp, die nog meer levens qpeischte. AVas de lieer Roosenburg, dien cïr, Viütor herkende aan do inscriptie in het horloge, z.oo goed als opgerold en van een arm beroofd, de lieer Runt was al even verschrikkelijk verminkt. De hersenpan was hem van hol hoofd geslagen, zoodat dit nagenoeg vormloos was. Toen men even la'cr nog een hand vond, dacht men aan een nog niet ontdekt ijk. Het bleek echter een hand te zijn van den heer Roosenhurg. 't Lijk van mej. v Zanten werd ook weldra gevonden, ter wijl do inmiddels gekomen doktoren uit Gioningen, spoorpersoncel en pleegzusters mej. dc Boer trachtten te bevrijden. Jïol ging zeer moeilijk. Prof. Middendorp1 al dadelijk ingezien, dat haar oene been geamputeerd moest worden. Zij wensühle datvvoorloopig nog niet, omdat ze geen pijn luid. Later heel't dr. Van don Berg, die met dr. K ijls tra uit Groningen Kaar be handelden, het beeiKifgozet. Do voet was afgereden en het heen gebroken. Haar andere been zal wel behouden blij ven. De voet daarvan blijkt ongedeerd. Dr. Van den Berg acild haar toestand niet hopeloos. Zij is opgenomen in het r.-k. ziekenhuis le Groningen. Een tragische bij zonderheid is wol, dat haar verloofde, dio haar eerst te Hoogeveen tevergeefs wacht te, er getuige van moest zijn, dat zijn meisje aldus naar het ziekenhuis wer.l vervoerd. Er waren vele doktoren uit Groningen, Assen, Meppol, Beilen etc. Zeker zouden er nog moor zijn gekomen, indien liet academisch ziekenhuis te Gro ningen direct was gewaarschuwd. Aïedi ftöhe hulp uit Groningen werd echter wei nig gevraagd. Zoo is Kot te verklaren, dal men, ondanks de bulletins van h'ot „Groninger Dagblad", om 10 uur in li'ct ziekenhuis nog van niets wist. Uit het Diaconessenhuis begaven zich zus!eis met brancards on verplegingsmaloriaal naar liet s'ation le Groningen, in afwachting vuil de aankomst van gewonden. De eenige ge wonde, die (pas lo ruim 4 uur 's nachts) aankwam, was mej. De Boer. De begrafenis van don zoon van Dr. Roosenburg 'zal geschieden Zaterdag te 2 uur naar de Algemeene Begraafplaats te 's Gravenhage. V lie! lijk van den lieer Punt, een der ande ren slachtoffers van de ramp, is gisteren naar den Haag overgebracht. Het lijk van den bij de spoorwegramp bij Beilen omgekomen heer Punt Is heden jn Den Haag aangekomen en naar de louder lijke woning vervoerd. i V Naar wij van bevoegde zijde nog ver nemen, reed de trein ter plaatse, zooals dnor controle van den op de locomotief aan wezigen snelheidsmeter is gebleken, niel harder dan 75 K.AI. pier uur. In tegenstelling mot een verspreid bericht nklu-, de he voegde autoriteit als zon de tiein meer dan buitengewoon huig zijn geweest -- kunnen wij mededeolen, dat de trein slechts uil veertien rijtuigen bestond. V Alen seint ons uit Den Raag: De begrafenis van den lieer Roosenburg beeft hedenmiddag onder buitengewoon gtoote belangstelling plaats gehad. Op de begraafplaats waren aanwezig rector, assesses en secundus van den Se naat van het Groningsche studentencorps, de Directeur-Generaal en de chef der ex ploitatie van do Staatsspoor, vele docto ren, studenten, studio- en oud-studievrien den van den ontslapene en vele vrien den van de familie. Eenige kransen, waar onder een bloemstuk van den senaat van het Groningsche studentencorps, dokten de baar. Aan de groeve dankte de vader voor de betoonde belangstelling, inzonderheid bui penaal van het studentencorps, en ver- '(•keiik*, dat hot studentencorps der stad (inningen bij de familie zeer in eere zal v, ATcn seint ons uit Hoogeveen; Onder veel belangstelling heeft heden de begra fenis plaats gehad van mevrouw Kapitein van der Werf, een der slachtoffers van ITe vreeselijke spoorwegramp. Namens do di rectie der S, S. werd er door den hoofd ingenieur der S. S. (le heer Aran Egmond een krans op> het graf gelogd, waarop het woord Staatsspoorwegen voorkwam. De heer Kapitein 'was hij de teraardebestel ling aanwezig, vreeseujk onder den indruk van het ongeluk dat zijn ccbtgenoote ge troffen heeft. Nog seint men ons: Alen vernoemt, dat het voorloopig onder zoek den indruk vestigde, dat een slepend .voorwerp aan den trein met de noikaak was van do ontsporing van den trein bij Beilen. Minister Lely hesprak hij zijn bezoek Ier plaatse met, de spoorweg-autoriteiten de vermoedelijke oorzaak van het onheil. Door de 'Staatsspoonvcg-AIaatschappij werd een enquête gehouden in tegenwoordigheid van don president van den Raad van Toe zicht op do spoorwegdiensten. STADSNIEUWS. Aanstelling van ecu makelaar. Burgemeester en Wethouders van Schie dam; Gezien art. 1 der Verordening betreffen de de makelaardij dezer gemeente, vastge steld den 7den Maart 1899 (Gemeenteblad no. 3) Ihengen tor openbare kennis, dat de Ge meenteraad in zijne openbare vergadering van don 23sten December 1913 lot ma kelaar in assurantiën en hypotheken hoeft aangesteld den heer .1. .1, GABEL Jr. Op de grooie Nationale Teulomutolling van hoenders, eenden, duiven, konijnen enz., M'clkc heden gehouden wordt te Haar lem (ingezonden zijn 24G nomniers hoen ders, 212 nomniers duiven en 313 nummers konijnen), komt onder de bekroonden voor de lieer J. II. Sciheueiunan, aan wien weid toegekend: mol inzending 1—-4 Pa trijs leghorn, oud, 2e prijs, 1 2 Patrijs leghorn jong, 3e prijs, zwart minoren-hen oud, 3e prijs en zeer eervolle vermelding Inzending duiven klasse „lïlimdinoft1" (Roe ken met, spiegels en handen) doffer, lo prijs, duif 2e prijs; inzending konijnen, blauw Weener voedsters, oud, 3e prijs en zeer eervolle vermelding. Woensdag werd van dc n*erf „Gusto" der firma A. F. Smulden*, alhier, de stalen romp van een kleiz.uiger te water gelaten, welken deze firma voor de Russische re', geering in aanbouw heeft. De lioofdafmelingen van hot vaartuig zijU; lengte,37 AL, breedte 10 Al. enholte 3.30 Af. Do zuigrliepte is 12 M„ terwijl de op brengst per uur 1000 At.3 bedraagt. Do zuigbuis is voorzien van een cutter (patent Smulders) dienende otn den klei- bodem los te woelen. De opgezogen grond kan op 'don wal of wel in langszijde van den zuiger te leggen bakken worden gestort. Ook kan de'grond tot op een afstand van 1300 Al. door .oen persleiding worden weggeperst. De zandpomp Mordl gedreven door een R'iple expansie machine van 1200 P.K., ter wijl een andeie machine van 250 'P.K. dient voor hel drijven van den cutter. Voorts zullen de noodige stoonilieren voor liet bedienen der ankers en voor het verha len aanwezig zijn, terwijl hot geheele vaar tuig eleetrisrli zal worden verlicht. De stoom voor deze machines en lieren zal worden geleverd door 2 stoomketels met een verwarmend oppervlak van 420 AI.2, werkende met een stoomdruk van 13 kilo. Een tweede zuiger, geheel gelijk aan bo- vongenoemden en eveneens voor de Russi- scho regeering bestemd, slaat op stapel. In de godsdienstoefening der afd. Schie dam van tie Nedcrl, Protestantenbond zal morgen ais spreker optreden ds. A. Af. A. Ileynders, 'predikant te Amsterdam. Nationale lovartetwcdstrljd. Gisteren hcloft in het gebouw Odéon de Nationale wedstrijd plaats gehad voor solo en dnbbel-AIannenk'wartetten, uitgeschreven door de Alannen-Zangvereeniging „Zang en Vriendschap", directeur de heer B. Jur- gens, ter gelegenheid van bet 5-jarig bestaan dier Verieeniging. Aroor de solo-1na n nenkwartict.ten waren ingeschreven 10 kwartetten en voor de dub- bel-manneukwartetteii 1G kwartetten. Des middags was tde zaal slechts matig bezet, doch des avond whs er een ivolle zaal, De wedstrijd werd des middags te t uur door den voorzitter der feestvierende ver- eeniging, dc-n heer H. v. d. Kamp, geopend. Over 't geheel werd zeer bevredigend ge zongen. v Du uitslag van den wedstrijd was als volgt: solo-niannenkwartetterv: lo. prijs „Kunst en Vriendschap", Haarlem; 2e prijs Orpheus", Den Haag; 3e prijs „Znngge- riot", Dordrecht4e prijs a Zaandamsch vocaal Alannenkwartel, „Zaandam"; 4eprijs 1» „Excelsior", Den Ilaag. I i u libel-AI a n neuk warlc t tenle. prijs „0C' tavia", Delft2e prijs „Con Amore", Rot terdam; 3e prijs „Harmonie", Tiel; 4e prijs „G'aecill.ia'", Rotterdam; 5e prijs a 'tResi- dentie Dubbbel-AIannenkwartet, Den Haag; 5e prijs b „Arnold Spoel", Hellevoetsluis. De prijzen werden onder een hartelijke toespraak van gelukwensch aan de win ners uitgereikt, terwijl een woorst van R'oost en van bemoediging' lol de minder geluk kigen werd gesproken. De jury bestond uit de heeren B. Jurgens, Schiedam, tlcorg Rijken Rotterdam en Henri Amllmar, Den Haag. Postduiven. De Donderdag gehouden tentoonstelling van postduiven in Café „Landbouw" aan den Dam, die georganiseerd was door de verccniging „De Postduif", mocht zich in een druk bezoek verheugen. De volgende prijzen werden toegekend: Afdeeling oiule doffers: le prijs A. Bleek- sloot, 2e pr. C. J. de Lange Co., 3e pr. II. Mellogers, Z. E.AT. A. Bloeksloot, E. V. Gebr. Vijfwinkel. Afdeeling oude duiven: le prijs C. J. de Lange Co., 2e pr. Gebr. 'Vijfwinkel, 3e pr. A. Bleeksloot, Z.E.V. C. Areenen- dnal. Afdeeling jonge doffers: le prijs II. v. Rossom en Verhaal, 2e pr. Cr. von Alun- ster, 3e pr. A. van Pelt, Z.E.V. Idem. Afdeeling jonge duiven: le prijs Gebr, Vijfwinkel, 2e pr. en 3o pr. idem; Z.E.V. .1. Stegman, E.IV. II. Alellegers. Do Eereprijs voor de mooiste oude duif werd toegekend aan II. van Ross urn en Verhaal; die voor den mooisten jongen dof fer aan J. Stegman. Gistermiddag omstreeks 4Va uur ontstond een schoorsteenbrand ten huize van den kleermaker Onkoop aan het Broesvold. Het vuur werd met zout gehlusclit. 1 AGENDA. Heden en volgende dagen. Schfedamsehe Bioscoop 8 uur. Voorstelling. Heden en volgende avonden Casino, 8 uur. Variété programma. Heden en volgende avonden Tivoli Schouw burg, 8 uur. Rolt. Operette-Gezel schap, Nap do la Alar. Popje. 27 I)ec. Lokaal Korte Kerlcstr. 3, 8 uuA N. Cl. G. O. V., Gezellige samen komst. 27 Dcc. Grootc Schouwburg, 8 uur. Opera ftalinna. Mignon. 28 Dec. Grooto Schouwburg. 2 uur. N. V, Het Tooueel Royaards. Mijlpalen. 28 Der. Groote Schouwburg. 8 uur. N. V. Hef Tooneel Royaards. De vrouw in liet spel. 29 Dec. Odóon, 8 uur. Schied. Toon, Vereen. Utile Dalei. Soirée. 29 Dec. Beursgebouw, 8 uur. K. v. Arb. v. d. Voed. en Genotmiddelen. Ver gadering. 30 Dec. Volkshuis 81/» uur. Nut. Ledenver- I gadering, ,y

Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 2