BÊÊCHAM'S P1U£N Laatste Nieuws. STADSNIEUWS. Isgezoc den Mededeel i ugeii. amoaanoB wsamm a Rechtzaken. iEerlf en School. Luchtvaart. Öemengd Nieuws. V V Koloniën. V Mas dei eis Bedrjjl*. ren werker van rle Kaf li. Roe. Actie uir. P. J. At. Aalberse. aan wien Katholiek Neder land amw) te .(anken heeft TTe! sociale vraagstuk, zeide spreker aan het eintl zijner iade, is voor alle> een zedelijk vraagstuk en hier ligt het princi pieels van cle organisatie der Kaih. Sor. Actie. Hef gebod der naastenliefde door Hod ous gegeven moei leiddraad van alle actie zijn. Sprekers rede werd levendig geapplaudis seerd. Mededeeling werd gedaan van verschil lende ingekomen telegrammen en brieven van gelukwenst!). Vervolgens sprak nir, A. baron Van Wijn teugen, lid der Tweede Kamer, over: „Wat heeft do Hath. Soe. Actie gedaan?", waar hij spr. herinnerde aan den kraehtïgen steun, welke de Kath. Soe. 'Actie van de zijde der geestelijke overheid mocht ondervin den. Dok werd aangekweekt liejde en eer bied voor het gezag. A oorts bevoidorio zij rust en orde in de samenleving en werden door haar gesteund en gestekt de grond slagen onzer maatschappij. De Kath. Soc. Ac.tie werkt ter cere G.xte, tot bloei der Moederkerk, lot hei! van het vaderland, tot steun mede aan den Ko ninklijken Troon, waarop God onze Ko ningin spare nog jaien lang. Nadat door mej. f. Mijs het Kerstlied, l>egeleid door den heer Kranten, was gezon gen. had de aanbieding plaats van de feest gave voor het Centraal Bureau voor de Kath. Soc, Actie door den heer Af. Lom men, loco voorzitter van den bond Jong Limburg. Spa', wenschtc de Kath. Soe. Actie harte lijk ge'uk met haar tienjarig bestaan, hul- dgigde haar voor het voorbeeld geven aan Jong Nederland en deelde daarna mede, dat de Bond Jong Limburg het initiatief heeft genomen tot het doen van een op roep aan alle Nederlandsche Katholieken tot het schenken van een feestgave aan de Kath. Soc. Actie. Dit plan wekte allervvege sympathie en ruimschoots zijn de gelden toegevloeid. Nog eenigen tijd zal de gelegenheid open zijn iot het schenken van bijdragen en dan hoopt spr. een belangrijk' bedrag aan de Kath. Soc. Actie te kunnen afdragen. Luid applaus begroette deze mededeeling. Mi'. Aalberse, directeur van het Centraal Bureau der Kath. Soc. Actie te Leiden, Le- tuigde spr. zijn dank voor deze feest-, gare. Vervolgens sprak prof. mgr. dr. J. V. 1 a Groot, hoogleeraar in de wijsbegeerte te Amsterdam, over ,,De Kath. Soe. Actie, beschouwd uit godsdienstig en apologetisch Oogpunt." Nadat gezongen was „Aan u, o Koning der Eeuwen" werd demiddagbijeenkomst ge sloten. VLAARDINGEX, 7 Januari. In de confe rentie tusschen het bestuur, der Reeders- \eroeniging en vertegenwoordigers van den Vakbond, van ..Volharding" en van den Machinisten- en Stokershond, is het vol gende besluit genomen: a. De Machinisten- en Stokershond zal trachten, dat de monsterrol door de ma ch inepersoneelen zal worden geteekend; b. De Reedersvereeniging zegt toe, zoo spoedig mogelijk onderhandelingen le be ginnen met den Maehinistenbond en de vcr- eenigihg „Volharding" om uitrlijk op 1 Sep {.ember 1914 tot afsluiting van een collec tief contract te geraken, waardoor de mon sterrol zal vervallen. Dit collectief contract zal in de eerste plaats het stoomvaarkbedrijf en zoo moge lijk ook de zeilvaart omvatten. Gistermorgen heeft de Machinistenband hierover vergaderd en verklaarde zich be reid den monsterrol voor 1914 te teekenen. Na mededeeling van dit besluit hebben de reederrjen maatregelen genomen ten einde nog zooveel mogelijk stoomschepen voor de beugvisscherij gereed te maken. De zaak blijkt echter nog niet uit le zijn. De machinisten hebhben, na liet besluit in hun Bond genomen, verklaard, dat ze slechts tot 1 September 1914 willen mon steren. De reeders hebben zich hiertegen verzet. Het begrip monsteren sluit hmisinzians in, dat het voor een geheel jaar geschiedt. De datum van 1 September was slechts gesteld met het oog op de mogelijkheid, dat de onderhandelingen konden mislukken,' in welk geval andere maatregelen nog tijdig konden worden voorbereid voor 't jaar 1910, en bovendien hierom, dat het inslaan van het voor de beugvisschcrij benoodigde aas in October en November moet plaats heb ben en de verdere visscherijbenoodigdhedon geruimen tijd te voren moeten worden klaar gemaakt. Dit schijnt door den Bond niet goed te zijn beseft. Tntasschen is er fbans weer Stagnatie ontstaan. De spanning in de gemeente wordt hierdoor al grooter. Door de reeders van bengschepen is tbans aan den bond van machinisten en stokers een schrijven gezonden, waarin de machinisten en stokers gelegenheid wordl gegeven tot hedenavond 7 u ur zich voor aanmonstering op de bekende voorwaarden, geldig tot 31 Decs. 1914, aan te melden, daar anders geen scihepen meer in dit seizoen ter beugvisscihérij zullen" vertrek ken OVERSCHIE, 7 Jan. Door den alhier gc- vesfigden notaris D. van den Berg had hedenvoormiddag te elf uur in een der zalen van „De Vergulde Koetswagen", al hier, de veiling plaats van een goed onder houden woonhuis met tuintje, schuur en erve, s'aande aan de Dorpsstraat no. 312, ter grootte ran 1 are 66 centiare. liet werd in vei) ig gebracht op f 1900. De afslag zal plaats Hebben op "Woens dag 14 Januari, des voormiddags le elf uur. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Gemeente raad van Schiedam op Dinsdag 13 Januari 1914, des namiddags 2 uur. \nsbfelling van de notulen der raads vergaderingen van 4, 9 en 10 December j.l. en verdaging van die van 23 December d. a v .Mededeehngeu. Ingekomen stukken. Agenda. 1 Benoeming van een Direotour-Leeraar aan den Gemeentelijken Handelsav on deur- sus. Aanbevolen wordt de lieer S. Houtman. 2 Wijziging der Gemeente-begrooting. dienst 1913. 3. Bezwaarschriften tegen den aanslag in de plaatselijke directe belasting naar lief inkomen, dienst 1913'14. 4. YocvpMel tot voorloopige vaststelling van pensioensgrondslagen, naar aanleiding vail art. 22 der Pensioenwet voor de Ge meente -a i al) tei i aren 1913. 5 Voorstel betreffende hef verleen en van een crediet van f 6500 voor de uitvoering van verschillende werken aan de Gasfa briek. C. Advies om niet in te gaan op het aan bod van de Eerste Nationale Arbeidscon tract- en Ziekteverzekeringmaatmhappij „Het Roode Kruis", betreffende dergelijke verzekering. 7. Adres van de Afdeeling Schiedam van den Bond van Nederlandsche Gemeen tewerklieden, betreffende de belooning van sfahvachtdienst op Zondag, met advies van Burgemeester en Wethouders. 5. Aiotic van het raadslid den heer J. Dinkelaar, betreffende de samenstelling van een raadscommissie, inzake herziening der belooning van- en invoering eener pension- neering voor de wethouders (bijlage 47). 9. Motie van het raadslid, den heer P. de Bruin, betreffende het invoeren van progressieve belastingheffing, met advies van Burgemeester en Wethouders. En verdere voorstellen en mededeelin- gen. Bij de examens, gehouden vanwege de Nederl. Vereen, tot Bevord. der andels- wetensohappen op 27 November 1.1. is o.m. geslaagd voor Nederlandseh de heer C. A. Lindeman, van hier. De Emmabtoem. Naar het tijdschrift „Tuberculose mee deelt zal nu het bloempje, dat eik jaar verkocht wordt ten hate van den strijd regen de tuberculose, ditmaal den naam dra gen van Eiurnabloem. De verkoop zal ge schieden op den 21 en April, dea herden kingsdag van de eerste officieele intrede van de Koningin-Moeder, beschermvrouw der Nederlandsche Centrale Vereeniging. in de hoofdstad van hel Uijk. op 21 April 1S79. Gisteravond is door een sïgarenwinke- lierster aan de Dwarsstraat aangifte gedaan, dat ze uil haar winkel een kistje sigaren vermist. Zij vermoedt, dal glit is wegge namen door een persoon, die even te voren in den winkel was geweest om een sigaret te koopen. Een 12-jarige jongen, die gistermiddag omstreeks 5 uur in het Broersveld een hond sarde, werd door het dier, dat plotseling op hem toeschoot, in het rechterbeen gebe ten. De jongen werd dientengevolge bloe dend verwond en zijn beide broeken wer den gescheurd. Het been is door gen dok- Ier verhonden. AGENDA. Heden en volgende dagen. Schiedamsche Bioscoop 8 uur. Voorstelling. Heden en volgende dagen.. Casino. 73,4 uur. Henri ter Hali's revue Past J'r op. 7 Jan. Tivoli Schouwburg, 8 uur. N. V. Toon. Ver. Hevermans. Magda. S Jan. Groote Schouwburg. 8 uur. N. V. „Het ToonceP'-Royaards. Gijis- breght van Amsfel. 8 Jan. Tivoli Schouwburg. 8 uur. Vereen. Rolt Toon. De Scheepsjongen. Op- treden van den heer en mevr. Speenhoff. 9 Jan. Groote Schouwburg. S uur. De Spaanse!ie Vlieg. Gevolgd door De Bruiloft van. Kloris en Roosje. 9 Jan. Gr. zaal Soc. Harmonie Rolterdam 8 uur. Toonkunst I. Eine Lebens- inessc van Jan van Gilse. II. Der •Zauberlebrling van Henri Zagwijn. 10 Jan. Odéon. Vereen, van leden van het Sted. Muziekkorps. Feestavond met bal. S Een verstandige huismoeder 1 xorgt er Ai/IJJD voor 18 B I BIJ BB HAND tc hebben. B B HBEKÜ BBS 1JHE9 FMSr B B Rotterdamsche Rechtbank. Gisteren kwamen o. a. de volgende za ken voor: De 31-jarige smid J. v. S„ te Vlaardingen, bekende op 24 November getuige J. C. Knoester een. stomp op een der oógen te hebben toegebracht. Eisch wegens mishandeling f 10 boete, anhs. 10 dagen hechtenis. i 1 l f De 18-jarige barbier en loopknecht Th. v. B„ te Rotterdam, gedetineerd, had op 27 Nov. voor zijn patroon S. Witstijn aldaar, te Schiedam f 9.10 geïncasseerd; boven dien had hij één gulden wisselgeld mede- gekregen Te Rotterdam teruggekomen, verteerde ..ij hel geld gedeeltelijk, ging daarna naar Den Haag, maakte daar de rest op, huurde toen een rijwiel en verkoeld dit voor f2.50 welk geld hij eveneens opmaakte. Eiscli wegens verduistering in dienst- be\t.kking en verduistering, drie maanden gevangenisstraf. Bekl. is al een jaar, op verzoek ran zijn ouders, in een tucht school geweest. Veroordeeld werden .1. 11., varensgezel, wegens eenvoudige beleedigmg van oen ambtenaar te Schie dam, tot 15 boete, subs. 10 dagen hech tenis. W. de V.. wegens eenvoudige beledi ging van een ambtenaar te Schiedam, tot f 15 hnote. snln 10 dagen hecht uris. G, V., 35 j„ los werkman, te Vlaardin gen. wegens mishandeling, tot acht dagen gevangenisstraf. Vrijgesproken werden: T. v. H. en G. J. van S,. beiden 18 jaar. glasblazers te Schiedam, beklaagd ge weest van huisvredebreuk. (,,N. R. Ct.") De moord te 's-Gravenhage. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage, een nader, onderzoek bevelende in de zaak van den Leidschen student G. B. van L., (door de Haagsebe rechtbank veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf wegens moord op zijn verloofde,C heeft bevolen, dat op Woensdag 28 Jan. a.s. het onderzoek zal worden hervat, in het bijzonder omtrent de vraag of en in welken graad beklaagde tijdens het plegen van het feit lijdende was aan ziekelijke storingen zijner ver standelijke vermogens en of en in hoeverre er verband bestaat tusschen dezen toe stand en het gepleegde feit. Als deskundigen, welke daaromtrent zul len worden gehoord, en tegen den bepaal den lijd (2S Jan.; ter terechtzitting zullen worden opgeroepen, zijn aangewezen de heeren G. Jelgersma en K. Heilbronner, hoogieerairen in de psychiatrie, resp. te Leiden en te Utrecht. Nbd. Hkrv. Kerk De Gereformeerde Bond tot verbreiding en verdediging van de Waarheid in de Ned. Herv. Kerk zal 19 Februari te Utrecht zijn jaarlijksche vergadering houden. Beroepen te Usselo (toez.) P. .T. de Bruijn. ca ml.le St Pancras ds. .T. M. Lammers te Rhenen- - le Bokstel ds. P. van Dam, te Vierlingsbeek. Aangenomen het beroep te Sidrle- buren (Gr./ ds. A. Kloots te Ooslersvierunr (Fr.): te Sappemeer ds. G. H. Steiin te Rottum (Gr.). Geref. Kerken. Bedankt voor bet beroep le Engwie- rum ds. IJ. Uhbens, te Enunratil. Geref. Gemeente. Beroepen te Grand-Rapids (Michi gan, N.-Amerika), ds. A. Janse le Barne- veld. Orville Wrighl. Over de vluchten van Orville Wright te Dayion in Ohio met zijn vliegtuig voor zien van een a.utomatischen stabilisator le zen' wij het volgende: Orv. Wright deed twintig vluchten bij' de laatste zeven raakte bij de stuurinrichting in het geheel niet aan en maakte toch de moeilijkste bochten met zoo'n verbluffende zekerheid, dat de aanwezigen volkomen overtuigd waren van 't nut der uitvinding. De stabilisator schijnt een klein toosn-U Jetje te zijn. dat aan het vliegtuig zijn voortdurend evenwicht schenkt en het zoo wel makkelijk bestuurbaar als zeker maakt. De bakkersstaking te 's Gravenhage. Gisteren heeft hel hoofdbestuur van de Nederlandsche Vereeniging van Werkgevers in het Bakkersbedrijf, in overleg met de locale vereenicmg ''s-Gravenhage, beslolen. het gegeven woord om op 8 Januari de Haagsche loonen te herzien, ondanks z. i. •ongemotiveerde staking, toch gestand te doen. Zulks geschiedde mede op overwe ging, dat anders de- gezellen, die den ar beid niet hebben neergelegd, de dupe zou den worden van hunne slakende collega's, die reeds ontslagen zijn Het bestuur van den Roomsch-Katholie- ken Bakkersgcz'ellenbond, welke 'bond niet aan de staking heeft deelgenomen, is uit- genoodigd tot een bespreking op 8 Januari aanstaande. De staking te ÏJmuiden. Gisteren zijn weer 8 stoomtrawlers van Umuiden naar zee vertrokken. Steenkool. Men meldt uit Winterswijk aan „Het Vad.": Door de rijksopsporing van delfstoffen te Ratiim (gemeente Winterswijk) is gisteren middag op een diepte van 1145 meter, het kolengebergte aangeboord. De daaraan voor afgaande zoutlaag heeft een dikte van 200 meter. Kerkroovers gegrepen. In don nacht van Zaterdag op Zondag was te Utrecht ingebroken in de R.-K.-kerkj aan den Draaiweg, waar de dieven zich ver moedelijk hadden laten insluiten. Zij maakten voor f20.000 aan effecten buit, Russische, Zweedsche, Ilongaarsche en Roemeensche papieren, aandeden Ned. Werkelijke Schuld, Ned. Centraal-Spoorweg en Zmd-Hypotbeekbani:. Qok braken zij de offerblokken open en eigenden zich deii inhoud ran Ine. lie verdenking rustte op den 21 jarigen scheepskok G. den B. en den 17-jarigen rijwielhersteller II. W. C. en de Utrechtsehe politie had vernomen, dat deze Iweo verdachten zich naar Hoek van Hol land hadden begeven. Zij telegrafeerde aan den burgemeester van 's-Gravczande, die het telegram ter hand stelde aan den. te Hoek van Holland gestalionnoerden rijks veldwachter. Deze begaf zich onmiddellijk aan boord van de Harwich!'>1, die juisl tot liet ver bek gereed lag en .rul hef succes, 'ie beide verdachten aan i,; union. De ge-to!e ef fecten werden in hun bezit gevonden. Zij gingen nu niet nar Engeland, maar teiug naar Utrecht. („Tel.") Le pet van den landverhuizer. Zondagavond j.l. werd le Wierden voor de politie gebracht eeri man, die hij een spoor,wachter aan de lijn Wierrlen Rijsson, op ongeveer een uur afstand van het dorp was gekomen en Russisch sprak. Men meende te begrijpen, dat de man geld verloren had. De p.Vitie bracht den vreem deling naar den trein en gaf telefonisch aan de politie te Almelo, van zijri homsi kennis. Maandagmiddag deed de spoonvach- ter bij de politie aangifte, dat aan de spoor lijn een pet lag, en deze misschien kon toe- behooren aan den vreemdeling, die den vo- rigen dag bij hom was geweest. Jn de voe ring van de pot werd een in Rusland afge geven spaarboekje gevondon ten name van P. Adoll'owi Fesxlarowi, benevens 33bank biljetten elk van 10 dollar. Men vermoedt, da: den man, die in 't bezit vas van een spoorkaartje Almelo,—Rotterdam, do pet van 't hoofd is gewaaid en dal hij dezen schat misschien zijn geheele bezitting uit den treinis nagesprongen. Uit <>en dooi de politie ingesteld onderzoek bleek, dat de man zich nog te Almelo bevond. Deze kwam in gezelschap van den brigade-commandant der marechaussee te Almelo naar Wierden om het verlorene weder in ontvangst le nomen. Gelukkig voor den man, dat hel aeld in handen van een eerlijken vinder kwam. Het teruggevorderde kind. Ötiilrenl het geval betreffende een kind. dat te Lissc verpleegd werd en door de moeder weder werd opgpêisehf, kunnen nog de volgende bijzonderheden worden gemeld Door een ongehuwde moeder, in dienst betrekking te Amsterdam, was haar kind, 2 dagen oud zijnde, ter verzorging opge geven a.an de St. Anna Stichting op do Keizersgracht te Amsterdam, hetgeen ge schiedde op 17 .Mei 1911. Toen het kind ongeveer een jaar oud was. werd het ter verzorging afgestaan aan personen, waar van later bleek, dat het uit een gods dienstig oogpunt bij hen minder goed op zijn plapts was; dientengevolge werd het op den eersten verjaardag weer in boven genoemde stichting ojjgenomcn. Hei te Lissc woonachtig kinderiooze echtpaar Joh. van Velzen had reeds lang den wensch gekoesterd om een kind tot zich te nemen, wagrvan door de ouders afstand was of werd gedaan. Hot gevolg va,n dien wensch was, dat het echtpaar op een gegeven oogenblik in aan raking kwam met het bestuur van bovenge noemde stichting, ten gevolge waarvan, op 18 Mei 1.912 meergenoemd kind in het LezLt fcw/yu van bovengenoemd echtpaar nadat door de moeder, waarvoor zij een gezegeld contract had geteekend, voor al tijd afstand was gedaan. Het kind groeide, ten gevolge van de liefderijke verzorgen der pleegouders, voor spoedig op tot een lief knaapje eu was zeer aan zijn verzorgers gehecht. De oudervreugde werd echier op Dinsdag 30 December 1913, deerlijk verstoord, door dat de natuurlijke moeder, nadat zij in al dien tijd niets van zich had laten hoo- ren, opeens haar kind kwam opeischen, voorgevende, dat zij nu gehuwd was en zij eerlang met haren man, die in Duitsch- land werkte, aldaar ging wonen. De moeder echter, ziende, dat men haar kind zoo maar niet wilde afgeven, al was men ten zeerste met haar Int begaan, ver voegde zich bij de politie, die haar ver wees naar den kantonrechter, die echter niet thuis was; Den volgenden dag vervoegde zij zich bij den officier van justitie te Haarlem, die daarop aau den burgemeester van Lissc last gaf, het. kind aan de natuurlijke moe der te doen afgeven. De pleegouders, begrijpende, dat het con tract blijkbaar niet van kracht was voor de wet, bevonden zich intusschen in een onbeschrijfelijken gemoedstoestand. De pleegmoeder vluchtte op oudc-jaarsdag met het kind naar haar ouders in liet Mal le gal. Het mocht echter niet baten, want ia gezelschap van 3 politiemannen werd het kind door de moeder van de pleegmoeder ten huize haver ouders, opgeëischt, en, onder heftige tooneelen, ten slotte afge geven. De moeder is intusschen met haar kind vertrokken naar een hotel op de Marte laarsgracht le Amsterdam, waar zij nog eenigen tijd vertoeft voordat zij naar Duitsehland zou vertrekken. Daar hebben de pleegouders het kind en de moeder ook nog bezocht, en gezien dat de moeder alles deed om het kind zijn verzorgers eri het scheidingsleed te doen vergeten, hetgeen voor "hen ten minste nog een groote troost Svas in hun dr,oefheid. Ongelukken. In de rtnommeelfalmek „Eoilunn" te Leeuwarden is gistermorgen (1e 50-jarige knecht Fecnstra, l>ij het reinigen der ma chinerieën, van een hoogte van twee meter doodgevallen. Te Nijmegn geraakten I)insdagmO!g"n de kleercn van het zesjarig dochtertje van vrouw B. aan den Dommer van Polders- veldtweg tijdens afwezigheid der moeder in brand, doordat het meisje te dicht bij de gloeiende kachel had gestaan. Toon de moe der thuis kwam, vond zij het kind in vlam men gehuld. Deze werden gedoofd en hel meisje, dat ernstige brandwonden had bekomen, werd naar het nabijgelegen militair hospitaal overgebracht. Een tweede kind, dat do rnoeder thuis had gelaten, bleef ongedeerd. Up het Rijswijkschpiein wilde gis!eravou 1 ruim 7 uur, de heer N. IL, wonende in do Joh. Camphuysstraat te 's Gravenhage van* de in beweging zijnde stoomtram springen. Hij geraakte tussdlien de treeplank be kneld en heeft waarschijnlijk een linkeibeen breuk bekomen. Per auto van den eorste- hulpdienst is hij naar het gemeenle-zieken- huis overgebracht. Buiten vervolging gesteld. De officier van het Engelsche leger, die in het begin van December wegens de toen vermelde voorvallen in een bar op het Spui te "s-Gravenhage gearresteerd wer.l en in voorloopige hechtenis gehou.l üi, ver- daeh! van afdreiging en poging tot dood slag. is oji last van de Ilaagsch Recht bank in vrijheid gesteld en naar zijn land teruggekeerd. Hij is'buiten vervdgmj ge steld op (grond, dat de verklaringen der getuigen niet voldoende waren mil hem naar cle terechtzitting te verwijzen. In den loop dezer zaak moot, ook uit in LiuHand ingewonnen information, gebleken zijn dal mans verleden en gedrag zoowei >n mili tairen dienst als in de burgenmudah.i >ij, gunstig waren. 22 kinderen vertiapt. Reuter seint uit New-York: Een telegi im uil San Juan cle l'uerlurieo deelt mede. dat vier kinderen doodgetrapt en achttien ern stig gekwetst werden in het ge Iran i bij cle opening van de deuren van den -iele- lijken schouwburg, waar anne km Icoon Keisfgeschenken zouden ontvangen De i Oklahoma" Te New-York zijn gisteren vijf mm \an de equipage van de „Oklahoma" die to rende zes dagen in de bitterste Lmde in een reddingsboot hadden rond; he ven, aangekomen. Van cle geheele lx man ning van 38 man zijn thans 16 ten.gg v in den, n.l. de acht geredden door .1 1 le va r ia" en drie anderen," die do i en douaneschip dood uit een reddingboot /ijn gehaald. 9e Kantlnischool, De aanvraag tot toelating van kinderen op do Kantinischoo! is zoo groot, dat men verdere opneming "heeft moeten staken. 120 leerlingen zijn afgewezen. Dit beriehl is ontleend aan de Delibladen. W eer jTorwachtiag. Verwachting tot den avond van 8 fan.: Zwakke tot matige N. tot N.W.-hke wind, zwaarbewolkt," regen of me m.y- buien, iets kouder. Hofberichten. De Prins is naar Hohemark' vertrokken1 met het voornemen tot begin van April onder behandeling te worden geheld van dr. Frictllander. De Groothertogin van Luxemburg zal van 20 'tot 22 dezer in Den Haag verblijv ven. Prins Hendrik naar den Taimn-u De Prins vertrok vanochtend met zijn adjudant, kapitein Ruijs, per Staatsspoor naar den Taunus, uitgeleide gedaan door de Koningin en den Duitsohen gezant. Onze Gezanten. Tot zaakgelastigde, met rang van ge zant, te Lissabon, is bestemd jhr. mr. Van der Goes, gezantsc'hapsraad te Londen. 75 menschen verdronken. WINNIPEG, (Canada), 7 Jan. Op de Fra- serrivier heeEt 'n ernstige ramp plaats gehad. Een rivierboot, waarop zich meer dan 100 ar.- ladders bevonden, van de Grand Trunk Pa cific Spoorwegmaatschappij, stootte op eeu klip hij Fort Georges. De boot zonk binnen eenige minuten. Alvorens hulp ter plaats© was, waren reeds 75 arbeiders verdronken. Het zijn meest Italianen en Ur oaten. PARIJS, 7 Jan. Gisteravond 6 run* had een heftige ontploffing plaats in de kruit fabriek Vouges bij Ryon. Het deel van het waarin do ontploffing plaats had, werd ge heel verwoest. Twee personen werden ge dood, terwijl verschillende arbeiders gewond werden. De oorzaak is onbekend. Bears van Schiedam. WOENSDAG, 7 Jan. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJN: flOPA p. H.L., zonder fust en gonder belasting.

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 2