BEECHAMS PtlAEN Dnitschland. Aan de ,-,KöIn. Zeitung" wordt nit Ber lin geseind s.Naar men verneemt, valt aan het aftre den van graaf Von Wedel als stadhouder van Elzas-Lotliaringen en Zorn v. Bulach als staatssecretaris niet te twijfelen." Portugal. De eigenmachtige politiek, die minister president Costa in heide hui/en der Cortes voerde, heeft hem gedwongen aan «en president der republiek zijn ontslag aan te Meden. Den laats ton stoot daartoe saf het zeer stormachtig verloop der Kamerzitting van Maandag, bij de behandeling van een dooT het kabinet gewenschte wijziging v«n een grondwetsartikel. De afgevaardigde iBraanicarnp noemde dit voorstel iueonsti- tutionneel en veftiet, vergezeld an 'de lawaaimakende oppositie het lluis, wa.uop de debatten, gelijk in de laatste dagen meer malen het geval was, moesten norden afge broken. Daar Costa met dit parlement niet werken kan of wil, heeft hij, naar men zegt, tot aftreden besloten. De president der republiek, de Arriagc, beraadslaagt thans met de partijleiders om een concentratiekabinet tot stand 'te brengen. Tan andere zijde wordt gemeld, dat het kabinet reeds aedvt 24 dazer zich in staat van demissie bevindt, wegens oen in den ministerraad aangenomen besluit, dat over eenkomt met den wensch van den presi dent der republiek, om een ministerie tot pacificatie en kalmeering der partijen te vormen, dat in staat zou zijn in de Kamer de goedkeuring der begrooting en een vér strekkende politieke amnestie (foor te zet ten. Affonso Costa zou reeds stappen tot vorming van een zoodanig ministerie heb ben. ondernomen. De Cortes hebben een motie aangenomen, waarin wordt verklaard, dat er geen con flict bestaat tusschen wetgevende en uit voerende macht. Albanië. Reuter seint uit Athene, d.d. gisteren: Al- baneezen hebben Vrijdag j.l. Treska en Gro- botzka bezet. De Grieksclie militaire autoriteiten Leb ben de noodige me(regelen genomen. Mexico. Het. „Journal des Débals" bevat het vol gende telegram uit Mexico: Hier loopt een niet bevestigd gerucht, dat generaal Felix Diaz zich meester heeft gemaakt van Puerto Mexico, het noordelijk eindpunt van den spoorweg door de landengte van 1c- huan-tepec. Haïti. Te New-York is uit Cap Ilai'i bericht ont vangen, dat de opstand zich over hel gc- heelo noorden uitbreidt. De gehoede bevol king van Port de Paix en Conaives is in opstand. Cap Haïti is in handen der op standelingen. Een telegram uit Port-au-Prince bericht, dat president Oreste en zijn vrouw een toe vlucht hebben gezocht aan boord van tien Duitschcn kruiser „Vineta". In de stad wordt reeds gevochten. Er zijn Amerikaansche en Duitsche matrozen ontscheept. China. Het Peterburgsch Tclogra a faqo n toehap meldt, dat de president bij edict de door den Centralen Bestuursraad uitge werkte regeling ter vorming van een com missie voor grondwelsTierziening heelt be krachtigd. De commissie zal bestaan uit vier door de residentie, twee door elke provincie, acht door Mongolië, Thibet en Khokonnor, en vier door den algemecnen llan- delsbond gekozen leden. Tot de deelneming aan de verkiezingen worden slechts de ont wikkelde en welgestelde bevolkingsklassen toegelaten. De eerste en tweede voorzitter der eominissic worden uit de leden geko zen. De besluiten der commissie dienen door den president te worden bekrachtigd. IB NNENL.A NIX Van het hof. H. M. de Koningin heeft gistervoormiddag, na per auto naar Scheveningen te zijn ge reden, met een hofdame een wandeling langs hel strand gemaakt. Uit Oberursel wordt ons gemeld: Z. K, H. de Prins der Nederlanden, met zijn adjudant, kapitein Ruys, woonde heden de parade te Homburg bij. De troepen wei den door Z. K. II. geïnspecteerd on defi leerden daarna voor den prins. Corps diplomatique. De heer Hagerup, gezant van Noorwe gen bij ons hof is, na cenigen tijd in de residentie vertoefd te hob ben, weer nam Noorwegen vertrokken. Consulaire flteusi. Bij Kon. beslui! is de heer J. Dony erkend en toegelaten als consul van België te 's-ÏJeitogenboseli, voor de prov. Noord- B'rabant, met uitzondering van het arr Breda. Onze Marine. Hr. Ms. pantserscbip „De Ruijter", ondei hevel van den kapitein tor zee M. H E. Sacibse, is den 27cji dezer van Port- Said vertrokken. V Blijkens hij het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Nispantserschip „ïleemskerek", cuuLr bei el van den ka pitein ter zee E. Coenen, 26 dezer te Tu- nis aangekomen. („St.ct.'-') Rechterlijke macht. Bi, Kon. besluit is benoemd tot redder in de arr.-rechtbank te Alkmaar, nu*. J. II. Roessirgh, thans kantonrechter te Modem- blik. Br. Kon. besluit is benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Bergen op Zoom, jhr. mr. Th. E. Serraris, thans id. te Oir- schot. Avondpartij. In het departement van luxiteul. zaken hebben gis ierenavond de minister eh me vrouw Loudon een partij gegeven. Uilnoodigingen waren gericht aan de le- leden van de Eerste en de Tweede Kamer, de ministers, de leden van liet civiele en militaire huis van do Koningin, liet geboele corps diplomatique, de hoogc staats colleges, ato de llooge Raad, Raad van State, Rekenkamer, de hoofden van gewes telijk en gemeentebestuur, de secretaris sen generaal der departementen, do militai re gouverneur der residentie, de diploma tieke hoofd- en verdere ambtenaren van het ministerie van buitenlandsche zaken en vele particulieren. Velen waren verge zeld van lmn dames. Tegen halfelf hebben op een toniieel in de diplomaten-zaal jonge meisjes gedanst, opgeleid door mej. Jacoba van der Pas. De sierlijke danseresjes werden levendig toegejuicht. Permanente Hof van Arbitrage. Z. M. de Duitsciie keizer lmcft benoemd lot lid van het Permanente Hof van Arbi trage ridder von TrentheimMoerdes, di recteur aan het Ministerie van Justitie in Beieren, .Staatsraad in gewonen dienst, ter vervanging van den heer de Bar, over leden. Bargemee-ter Ter Laan. De lieer K. ter Laan heeft in verband met zijn benoeming lot burgemeester der gemeente Zaandam aan den gemeenteraad te 's-Gravenhage, dat hij heeft opgehou den ild van dien raad te zijn. Grieksclie torpedoboot-flotllle Maandag heeft de commandant van de Grieksche torpedoboot-floftille, welke Za terdag te IJmuiden is binnengeloopen, ver gezeld van den consul van Griekenland, den heer J. Ruijter, een bezoek gebracht bij den burgemeester van Amsterdam en bij den vice-admiiaal G. F. Tydeman, direc teur en commandant der marine. Gister ochtend zijn de torpedobooten in twee groe pen van drie naar de Hembrug opgestoomd, om aldaar kolen in te nemen. Maaskanalisatie. De besturen van de waterschappen voor Noord-Oostelijk Noord-Brabant en van de rivier de Dommel c.a. hebben zich met een adres gewend tot H. M. de Koningin. Zij zien met groote bezorgdheid de re- geeringsplanneu in zake de Maaskanalisatie tegemoet, in zooverre deze mede in zich sluiten een vermeerdering der wateraftap- pingen voor de Belgische irrigaliewerken, zegge een verdubbeling, zonder dat, naar het schijnt, rekening wordt gehouden met de daarvan 'te verwachten nadeden, voor de door adr. vertegenwoordigde streek. Adr. vreezen, dat die nadeelen zullen aan groeien tot een ramp in den vollen zin van het woord. Met bezorgdheid lezen zij in de Memorie van Toelichting op het wetsontwi rp tot verhooging van het f Xe hoofdsluk der staats- begrooting voor hot dienstjaar 1913, dat de regeering ten spoedigste in beginsel wil zien vastgesteld, op welke wijze de verbete ring van de Maas zal geschieden en dat zij de wateraftappingen daarbij bespreekt als con onderdeel van de Maasverbetering dat in het rapport der Nederlands ch -B e fx gische commissie wèl voorstellen worden gedaan om do nadeelen, aan de kanali satie verbonden, tc ondervangen, maar van nadeelen door vermeerderde wateraftappin gen niet gerept wordt. Zij vragen de voorge nomen Maaskanalisatie zoodanig te leiden, dat hun belangen, inderdaad levensbelan gen, in deze niet worden geschaad. Albanië. De minister van Buitenlandsche Zaken heeft in dato 26 dezer 'n antwoord in gezonden op de vragen, den 16en dezer door den heer Marchant gedaan, betref fende het optreden van Nederlandscha hoofdofficieren als leiders van een militaire politicmacht in Albanië. De heer Marchant heeft gevraagd, of do berichten hieromtrent in de ochtendbla den van 16 dezer juist zijn; zoo ja, krach tens welke bevelen die officieren aldus optreden; en voorts, of de Nederlandscho regeering aan deze officieren, sedert dej mcdedeelingen door den minister in de Tweede Kamer op' 3 Dec. j.l. gqdaan, een nieuwe opdracht heeft gegeven of hen uit hel Nederlandscho legerverband heeft ont slagen; en zoo niet, of de regeering maat regelen heeft genomen, om overschrijding van de gegeven opdracht voor het vervolg te voorkomen. De minister licett het volgende geant woord Op verzoek der Internationale commissie van Conlrule te Val oneeen verzoek, dat bevestigd werd door de diplomatieke vertegenwoordigers alhier der zes betrok ken mogendheden heeft kolonel, thans generaal-majoor De Veer, den 2Sstcn De cember j.l., na dezerzijds bekomen machti ging, de voorloopige leiding der Albanoe- sche gendarmerie op zich genomen, voor zooveel betrof dat gedeelte van Zuid-Al- banië, dat door de Grieksche bezetting ont ruimd zou worden. Uitdrukkelijk werd even wel aan die machtiging de voorwaard*} verbonden, dat zij slechts voorloopig zou wezen en in geenen deele zou praejudici- eeren op de definitieve beslissing ten aan zien wm de organisatie en leiding der Albaneesche gendarmerie, door Nederland- sche officieren. Zoodanig actief optreden zij het ook voorloopig en op een beperkt gebied bracht intusscben wijziging in het karak ter der opdracht door Haxer Majes tofts regeeiing aanvankelijk aan de heeren De Veer en Thomson verstrekt, welke opdracht zich bepaalde tot een voorbereidend onder zoek. De regeering heeft derhalve gemeend te moeten goedkeuren, dat die beide officieren, en de hun inmiddels toegevoegde tweede luitenant Maüinckrodt tijdelijk ophielden Niderlandsehe officieren te rijn. Ingevolge hun verzoek is hun dan ook machtiging ver leend, om voor hoogstens drie jaar in Al- baneesclien krijgsdienst te treden en rijn zij tijdelijk uit onzen militairen dienst eer vol ontslagen. l a Fontaine In ons land. Senator Henri la Fontaine, voorzitter van het internationaal Bemer Vredesbureau, v\ innaar van den Nobelprijs voor den vrede 1913, zal op 10 Februari a.s. te 's-Graven hage komen spreken over de Derde Vre desconferentie. Landelijke Federatie ter behartiging Tan hot ziekenfondswezen. Bovenstaande Federatie hield gisteravond te Utreciht een vergadering met uitgenoo- digde bestuursleden van den Christ Na- tionalen Werkmansbond, den R.-K. Volks bond, Patrimonium, het N. A. S. en liet Nederlandsoh Verbond van Vatrereenigin gen, benevens het Neutrale Vakverbond, aangaande de kwestie inzake de artsen en de ziekenfondsen. Het bestuur van de Federatie gaf een overzicht van zijn plannen en bedoelingen. De pogingen van de Federatie van Zieken fondsen, om tegenover de plannen der Maat schappij tot bevordering der Geneeskunst tot oprichting van doktersfondsen dé be langen der arbeiders te behartigen, wek ten bij al de aanwezigen algemeene in stemming. Verschillende maatregelen wer den besproken, welke de actie der Federa tie ten goede kunnen komen. Dir. bel., ïnvoerr en Aec. Bij Kon. besluit van 26 dezer zijn, met ingang van 1 Mei benoemd tot inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Doetinchem, C. I. Postel, inspecteur derzelfde midde len te Hoorn; tot inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Hoorn, J. C. Bent, inspecteur derzelfde middelen te Hansvveert. STADSNIEUWS. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Gemeente raad van Schiedam op Dinsdag 3 Februri 1914, des namiddags 2 uur. Vaststelling van de notulon der raads vergadering van 23 December j.l., en verda ging van die van 13 Januari d. a. v. Mededeeliugen. Ingekomen stukken. Agenda. 1. Benoeming van een voorzitter en plaatsvervangend voorzitter der commissie van toezicht op de Arbeidsbeurs wegens periodieke aftreding. Door do commissie worden aanbevolen: Voor voorzitter: 1. Mr, M. M. van Velzen, 2. mr. M. J. C. M. Kavclaar; voor plaats vervangend voorzitter: 1. mr. M, J. C. M. Kavelaars, 2. mr. M. M. van Y elzen. 2. Benoeming van leden-patroons on -werklieden der Commissie van Toezicht op de Arbeidsbeurs. Door de afdeeling Schiedam van het Noderl. Werk'ieden ver bond „Patrimonium", dc afdcoling Schiedam van den Christ. Glas- Lewerkersbond in Nederland en do afdeeling Schiedam van den Nederlandschen R.-K. Volksbond, worden aanbevolen do aftre dende leden-werklieden J. van der Most en II. van der Wal. ""Door dc Kamers van Arbeid voor de Bouwbedrijven eh de Voedings- en Crenot- jnid delen worden, in dc vacaturen, ont staan door cfe periodieke aftreding van 'te ledeijpatroons C. an Meurs en R. bloo ker aanbevolen: Tn do vacature-G. van Meurs: 1. G. van Meurs, 2. A. Bubberman; in de vacalure- II. Stooker: 1. H. Stooker, 2. A. van "den Brink. 3. Voorstel tot voorloopige vaststelling van pensioensgrondslagen, in verband met de pensioenwetten voor de Gemeente-Amb tenaren 1913. 4. Wijziging der Gemeente-Bcgrooting, dienst 1913 en 1914. 5. Wijziging der begroetingen voor de be drijven lot regularisatie van uitgaven over 1913. 6. Voorstel tot wijziging der Verordening op do onderwijzers-traktementen tot ver-i botering van de salarisregeling voor de hoofden van scholen en beschikking o'p het adres van onderwijzers bij het M. U. X. Onderwijs om verhooging van de vergoe ding voor taal- en vviskunde-akten. 7. Voorstel betreffende de levering van drinkwater aan de Gemeente Kethel c.a. 3. Verzoek van .H Gabel om hem een per ceel grond in de z.g. Gorzen te verkoopen, mot advies van Burgemeester en Wet houders. 9. Verzoek van D. Kok qq. om hem een perceel grond aan de Pirns-FredorLk-!Hen| drikstraat te verkoopen met advies van Burgemeester en Wethouders. En verdere voorstellen en mededeeliugen. Bij Kon. besluit van 31 Dec. 1913 is krachtens de wet op het L. 0. een pen sioen verleend' aan den heer J. van Rhijn Gzn., onderwijzer aan een openbare lagere school, alhier, van. f 934. Rotterd. Baukvereenlglog. Men deelt ons mede, dat door den ma kelaar D. Kok, alliier, voor rekening der Rotterdamsche Rarikvereeniging, is aange kocht het heerenhuis met tuin aan de Lange Nieuwstraat alhier toebehoorende aan de Erven Loopuyt in welkt pand do kan toren van genoemde bankinstelling zullen worden gevestigd. Het ijs in de Maas is reeds belang rijk verminderd; alleen de Noordelijke helft is bedekt met drijfijs, dat wel is waar nog zwaar, maar niet meer hinderlijk voor de scheepvaart is Langs den noordelijken oever ligt het ijs hoog opgestapeld tegen de ba- zalthellmgen en verdere beschermde oevers, wat wel een merkwaardig schouwspel is. Dit is natuurlijk hét gevolg van den Z.W.- wind, die hét ijs daar bij vloed opsta pelde. Bij de politie is te bevragen een Dob berman Pinsoher, reu. Binnen 2 m. 24 uur niet afgehaald wordt het dier afgemaakt. Springtij: 29 Januari namiddag. AGENDA. Heden en volgende dagen. Schiedamsche Bioscoop 8 uur. Voorstelling. Heden en volgende dagen. Casino. 73/4 uur. Henri ter Hall's revue Past dT op. Zondagmiddag van 2 tot 4 uur Pracht-Matinée. 28 Jan. Qdéoa 8 uur. K. a. h. V. Rotterd. Tooneelgezelsehap-v. Eijsden. De Nimf. 28 Jan. Musis Sacrum, 8 uur. Begrafenis contract „Memento Mori". Jaarver gadering. 28 Jan. R.-K. Volksbond, 8 uur. R.-K, Mid dens tandsvereeniging „De Hanze". Openbare vergadering. Spreker Dr. A. Lam. Onderwerp: Warenkennis en vervalschingen. 28 Jan. Groote Schouwburg, 8 uur. Opera Italiana. Rigoletto. 28, (29 en 30 Jan. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Nap de la Mar. Popje. 29 Jan. Doelezaal Rotterdam. 8 uur. 3e Concert Utrechtsch Stedelijk Or kest 29 Jan. Groote Schouwburg, 8 uur. Agneta, dram. ged. van Mevr. G. Uldricks at) Jan. Groote Schouwburg, 8 uur. Jjo vrouw van veertig jaar. Gevolgd door: Een moeilijk geva*. 31 Jan. Odeon, 8 uur. Dames-gymnastiek- vereen. „Hygiëa. Uitvoering. Ingezonden Mededeelingen. Hoofdpyn by een vronw komt alleen door storingen.die alleen aan vrouwen eigen zijn. Zij komen door een eenvouW-e oorzaak, maar deze wordt spoedig verholpen door Rechtzaken. Rrtterdamsche Rechtbank. De rechtbank heeft gisteren 0. a. veroor deeld C. H. v. d. H„ wegens mishandeling te Schiedam, tot acht dagen gevangenisstraf. I. B,, 21 jaar, C. M., 24 jaar, lossen werk man en A. B., 29 jaar, zeeman, allen te Vlaai-dingen, wegens dienstweigering door drie veroenigde personen na onderlinge af spraak en samenspanning gepleegd, voor M. bovendien wegens eenvoudige beleedi- ging van een ambtenaar, elk tot twee maanden gevangenisstraf. M. K. M., 31 jaar, zonder beroep, huis- voruw van B W. te Vlaai-dingen, wegens mishandeling, tot f8 boete subs. 3 dagen hechtenis. („N, R. Ct.") Dc moord, in de Van Merlenstraat te 's Gra ven hage. In de bekende zaak van don Lei ds oh en student Van L, door de Re.öhtbank tot 10 jaar gevangenisstraf veroordeeld, werden heden voor het Gerechtshof te Deti Haag als getuigen-deskundigen beëedigd prof. dr. K. Heilbronner, hoogleeraar te Utrecht, en prof. dr. G. Jelgersina, hoog leeraar, te Leiden, die vóór 22 April rapport moeten uitbrengen De verdere behandeling der zaak zal dan geschieden in do terechtzitting van het gerechtshof van 20 Mei. JEerk po School. Ned. Hhrv. Kerk Beroepen te Nieuw-IIelvoet (toez.J ds A. de Kat, AngeÜno te Renoy; te Oost huizen (N.-H.j ((toez.) ds. I. van Dorp, te Egmond Binnen en aan de Hoof. Bedankt voor het beroep te Oud- Beiverland door ds. M. van Grieken, te Delft. Geref, Kerken. Beroepen te Herwijnen ds. Van den Bosch te Culemborg. Bedankt voor het beroep te Voort huizen en te Xederhorst den '"erg ds. S. Doornbos te Doetinchem. Hoog er Onderwijs. Universiteit (te Leiden. Doctoraal exa men rechten de heer G. W. Mossel. Bet Stbl, no. 16 bevat het Kon. besluit =ds van den 17den' dezer, tot aanwijzing, over eenkomstig art. 170 der Ilooger-onderwp* wet, van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, gevestigd te Amsterdam, als bevoegd om bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de rijksuniversiteit te Gro ningen een leerstoel te vestigen. De Maatschappij tot Nut van 't Algemeen wordt bevoegd om bij da faculteit der let teren en wijsbegeerte aan de rijksuniversi teit te Groningen een leerstoel te vesti gen, opdat de daarvoor te benoemen hoog leeraar onderwijs zal geven in de paeda- gogiek in vollen omvang en toepassing. Luchtvaart. De doodenlijst. Gedurende het vliegjaar 1913 zijn er 169 personen bij het vliegen verongelukt, en wel 131 aviateurs en 29 passagiers. De meesto slachtoffers maakte de vliegsport m Fran- rijk, n.I. 44, hierop volgt Duitschlami 11101 37, Engeland met 15, Rusland met 14, Italië met 5 en Oostenrijk met 4. Meer dan een derde deel der verongelukten waren militaire aviateurs. Intotaal hebben thans ruim 400 per sonen hij het vliegen hot leven verloren. Gemengd Nieuws. IJ.-bericht. Men meldt ons uit Rotterdam: De Maas is geheel vol zwaai-' drijfijs, waardoor de scheepvaart zwaar belemmerd wordt. De veerbooten varen zeer ongere geld heen en weer. Het drijvend plaatskaartenbureau van Fop Smit, dat zijn vaste ligplaats heeft aan de Oosterkade, moest naar de Ko ningshaven woiden gesleept wegens liet zware ijs. Hedenmiddag is het opgesleept naar de Gelderschekadc- Aan de pijlers der Maasbrug zit het ijs eenige meters hoog opgestapeld. De anders zoo bedrij vige rivier biedt thans een verlaten aan blik. Een bekend anarchist overleden. Men meldt ons uit Amsterdam: Dinsdagmorgen is de bekende anarchis tische propagandist J. W. Smit, te Amster dam, plotseling overleden. Hij was nog pas veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf wegens majesteitsschennis. Maandagavond laat van een propagandatocht uit Friesland terug komende voelde hij' zich onwel wor den. De ijlings geroepen dokter achtte on middellijk opneming in hét Wilhelminagast- huis noodzakelijk, alwaar hij Dinsdagmor gen na een mislukte operatie overleed. Droevig. Te Ede werd Vrijdag een to vondeling gelegd kind gevonden. Aan den dief der gemeente-politic is liet gelukt de moeder op te sporen. Het is de 26-jarige J. V-, dienstbode te Waarden bij Woerden, on geveer 7 maanden geleden in de kliniek te Utrecht bevallen. Zij' diende toen bij een landbouwer onder Driebergen, volgens haar de vader van het kind. liet kind was voor f 2 per week te Driebergen uit besteed, maar dc vrouw bracht haar op 22 Jan. baar kind terug, omdat zij" het niet langer wilde opvoeden. Op baar ver zoek bracht de vrouw het kind toen bij haar ongehuwde zuster te Driebergen, waar zij het des avonds heeft afgehaald. Zij is tóen eerst naar Utrecht en vandaar naar Arnhem gegaan om zich van het kind te ontdoen. Te Arnhem heeft de. politie haai en de kleine nachtverblijf verschaft. Den volgenden dag is zij naar Ede vertrok ken, waar- zij het kind te vondeling heeft gelegd en zij' is toen door de hossölïen naar het station Veenendaal-de Klomp ge- loopen. Per trein ging zij terug naar Waar- den. Maandag is zij gearresteerd en naar Ede gebracht. Zij heeft een volledige bekente nis afgelegd, h'et was haar to doen de kleine,' die haar tot last was, kwijt te raken. .Woensdag wordt zij' naar Arnhem gebracht, het kind blijft voorloopig te Ede, waar li'et is uitbesteed. („N. R. Ct.'') Treinverlraging. Een van de twee machines van. den Parjj'- schen .trein, die ongeveer halfdrie 's mid dags .uit Amsterdam in Den Haag moet aankomen, geraakte gisteren tusschen Voor schoten en Den Haag defect, zoodat de trein niet verder kon. Nadat teruggereden was naar Voorschoten en na daar op ver keerd' sp-oor tc zijh gebracht kon de troin met een half uur vertraging zijn reis voort zetten. De dienst ondervond groote vertraging, aangezien onder Voorschoten gedurende ge- ruimen tijd slechts over één spoor kon worden gereden en op bot station te Lei den stonden op oen zeker oogenblik eenige treinen achter elkaar te wachten, alvorens de reis tc kunnen voortzetten. To 6 uur ongeveer was de Tijn weer vrij en Was de dienst weer geregeld. Uit verzet tegen ijsvemielars. De schade, toegebracht aan do boot „Volharding", die te Woubrugge door de bevolking zoo werd gehavend, omdat do boot het ijs beschadigde, bedraagt onge veer f 1600. De geheel teakhouten kajuit is vernield. De boot ligt thans te Gouda. De belangrijke diefstal ie Breda De schade voor de firma Van Mierlo Zoon beperkt zich nu tot f 42.000, immeis f 13.000 zijn terug door de terugkomst van R. en de f30.000 aan papier, die B. bij zich heeft, kan hij toch niet meer te gelde maken. Dit waren chèques pp een bank in Enge land. Vrijdagmorgen werd een oogenblik gevreesd, dat ook dit geld weg was. Immers B, had Donderdagavond het kan toor verlaten. Eerst den volgenden morgen

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 2