1 BE£CHAM'S P1UEN a STADSNIEUWS. Ingezonden Mededeelingen, Kunst en Wetenschap. critiek aan op hot beleid van den to gen- woordigon a Mont-resident van Floret, die de bevolking aan liet werk zou zetten vooi den aanleg van een weg, die haar belangen geenszins dienen zou. Moet hierin wellicht de leden woiden gexoch' voor de houding dier bevolking? Staatsraad Strnjeken. Men meldt uit Vmsterdain aan de "X. 11. Courant: De Staatscourant van gisteravond bevat een bericht, dat Dior ter stale met ge mengde gevoelens zal zijn ontvangen, de benoeming namelijk van prof. mr. A. A. H. Struychon, hoogleeraar aan de universi teit van \msteltlnm. tot lid \an den Hand van State Want al name het een eervolle bnclersclieiding zijn. die telkens weer onze lroogesolmo! ten deel valt 'oer-t A-tel. toen Moüzer. en nu kortgeleden JilfnA elk dezer bent emingen heleekende voor onze univer siteit een /w.ueii slag. Ook het vei trek van prof Struycken zal zeer worden betreurd. Immers, de suggestieve inv'oed welke van een /.oo scherpzinnig en glashelder docent, gelijk hij zich in zijn colleges toonde, uit ging, zal iioode Worden gemist. In den aanvang van zijn loopbaan als hoogleeraar heeft prof. Struycken ook de encyclopaedic «er rechtswetenschap gedo ceerd. Antbonis Alexis Hendricus Struycken is o-p 8 Februari 1873 te Doesburg geboren, en dus ruim 41 jaar oud. Hij is een leerling van de Leidsche Hooge«clioo], waaraan hij in 1S9S is bevorderd tot. doctor in de rechts- wetenschappen op een proefschrift' „Het rechtsbegrip, theoretische onderzoekingen". Dp 11 Juni 1903 volgde zijn promotie lot doctor in de staatswetenschap";hui. "Nadat hij eerst oo nieren tijd ieeraar was geweest aan de Hoogeie Burgerscholen te Schiedam en Dordrecht, zoomede te 's-Gravenhage -de rcchtsprariijk had uitgeoefend, benoemde de gemeenteraad van Amsterdam hem tot hoogleeraar in het Staatsrecht, het Admini stratief recht en de Encyclopaedic van de Ree hts we te nsc 1 m pDen loden October van dat jaar hield de toen ruim 33-jarige hoog Ieeraar zijn inaugureels rede over het po sitief recht. Van zijn wetenschappelijke pu blicaties noemen wij verder: Ons Koning schap, een college in het Nederland«cb staatsrecht door hem gehouden ter gelegen heid van de geboorte van Prinses Juliana (op 4 Mei 19091: Administratie of rechter, beschouwingen over ue moderne rechts- staatsgednelite naar aanleiding van de aan hangige ontwerpen tot regeling der admini stratieve rechtspraak (1910): De gemeenten en haar gebied, een studie over de vrijwil lige en onvrijwillige samenwerking der ge meenten en de verandering van gemeente grenzen (1912). en Engelsche staatsstuk ken ten gebruike bij het ho-oger onderwijs (1912). Sedert 1912 was prof. Struycken ook lid van de redactie van het bekende katholieke tijdschrift. „Van Onzen Tijd". Pest op Jars. De Soerabajasche correspondent van het JBaf. A'blp" schrijft dyd. 7 A'pfil: De pestcijfeiv vertoonen, zoowel te Soe- xabaja ais in de omliggende onderdistricten, in de laatste dagen weder een vrij belang rijke stijging. Kwamen in de kota in de laatste maanden slechts eenige sporadi sche gevallen voor, thans gaat er weer geen dag voorbij, of er worden gevallen ge rapporteerd. Gisteren kwam in kampong Penelch een pestgeval, natuurlijk met doodelijk verloop voor. In het onderdistrict avn dien naam Werden drie gevallen geconstateerd, waar- ,va.n een met doodelijken afloop, terwijl in het onderdistrict Kedainean een geval voorkwam, eveneens met doodelijk gevolg. Opmerkelijk is het, dat, terwijl de pest geval le n in de kota op een heel enkele uit zondering na, allen een doodelijk verloop hebben, van de lijders in Menganti velen herstellen, soms zelfs vijftig procent pn meer. Waaraan dit verschil is toe te schrij ven, is niet uit te maken. Longpest. Reuter seint d.d. gistcien uit Batavia f>>, uit Hongkong gekomen Fhinee-ch'i cmi"a!it is te Batavia gestorven. Ambtelijk wen' long|>est als doodsoorzaak geeonsla teerd. Er zijn krachtige maatrogelen ge nomen om verspreiding van de ziekte te voorkomen. (Jedenkteeken te Ouatre-Brns. In de Noord-Hollandscli Ain.-terdam.sche Commissie hebben nog zitting genomen pro fessor C. L. D-'ike, hoogleeraar aan de Rijks academie van Beeldende Kunsten, m mr. E. J. Korthals Alles, advocaat en accoun tant, lieiden te Amsterdam. ilfbl.) Spoorwegongeral nabij de brag over bet Oranjekanaal op 24 December 1913. Ter zake van bovengenoemd ongeval zijn de verslagen lo. door de Maatschappij tot Expl. v. Staatsspoorweg^, 2o. door den Raad van Toezicht op do spoorwegdiensten, uitgebracht aan den Minister van Water staat, aan de Staten-Generaal verzonden. Deze verslagen zijn vergezeld van een'schrij ven van dien Minister, gericht aan den .Voorzitter der Tweede Kamer. Daarin zegt de Minister o. a. Gelijk uit een en ander moge blijken, is zaak van de ramp niet is toe te schrijven aan ondeugdelijke samenstelling van den trein, aan den toestand van het materieel, aan de soort der gebezigde voertuigen of aan de snelheid, waarmede de trein werd vervoerd. Intusschen hebben de uitgebreide onder zoekingen van den Raad en de Maatschappij niet kunnen leiden tot het met zekerheid vaststellen van de oorzaak der onteporing, welke de ramp heeft ingeleid. •Vui d<- hand van de onderscheidene om standigheden, welke werden gecon-dateeid, hebben de opsteller- van de heide versla gen /trli onder-telhugeit gevound omtrent lu-lgevn vermoede,ijk tof die ontsporing aan- ■iding heeft kunnen geven. Vr.jg.-ns de beide rapporten moet wor den aangenomen, dat de uul-poring is ver oorzaakt gedurende den korten tijd, waarin liet AB rijtuig no. 20SS het gedoe,te spoor weg bereed, dat zich ter lengte van ruim 22 M uitstrekt van het zuidelijk land hoofd der brug tot en met de eerste wis .-cistam.7. Doch terwijl de Raad de ooi- zaak meent te moeten zoeken in den toe .stand van het gedeelte van den weg in de onmiddellijke nabijheid van genoemd land hoofd, dus vóór de plaats, waar het eerste toeken van ontsporing is aangetroffen, zm-kt de maatschappij die oorzaakt in het jbreken van een wisselstang voorbij die plaats. Vorder zegt de Minister in dat schrijven Zooals uit het aan het verslag der Maat schappij toegevoegde naschrift, moge blij ken, is dezerzijds last gegeven omtrent de door R. Stevens aan de „Asser Courant", eenige weken na het gebeurde, versterkte mededeelingen een opzettelijk onderzoek in te stellen. Uit de in dat naschrift eu in Hands verslag dienaangaande vernielde inlichtingen, welke bij later gehouden be sprekingen nader bevestigd zijn, moet af geleid worden, dat de afwijkingen van de bedoelde spoorstaaf van onbeteekenenden omvang waren en op zich zelve geen aan leiding tot ontsporing heblien kunnen ge ven. Trouwens is blijken- de stukken van de bedoelde afwijkingen, zoomede aan de geconstateerde zetting van het grondwerk bijzondere zorg besteedimmers werd hei spoor op 23 December j.l. gelicht en zijn door don ploegbaas bij schouwing van den weg in den namiddag van 24 December d. a. v. dus slechts weinige uren, voordat het ongeval plaats vond,, geen afwijkingen aan den weg aangetroffen. Bovendien is dadelijk na het ongeval bij een nauwge zet onderzoek van het betrokken spoor- gedeelte geenerlei gebrek opgemerkt, dat met de oorzaak van het ongeval verband zou kunnen houden, Toorts Releveert Z.Exc., dat de Maat schappij op blz. 15 van haar verslag schrijft: ,,'Het ten aanzien van de vermoedelijke oorzaak der ontsporing medegedeelde moet geheel als veronderstelling blijven be schouwt." En de Raad schrijft op blz. 28 van zijn verslag „Dan is er plaats voor het vermoeden, dat aan de combinatie van al deze elk voor zich wellicht minder gevaarlijke af wijkingen en bewegingen de ontsporing van de vooras van AB 2088 moei worden toe geschreven." En verder „Zulks te minder nu, waar het bewijs voor de juistheid van hel hiervoren tot uiting gekomen vermoeden omtrent de oor zaak van het ongeval niet kan worden geleverd." Al kan de eigenlijke oorzaak van het zoo lx.:treuren-waardige ongeval niet met zekerheid worden vastgesteld, noch deze onzekerheid, jjoch het ongeval zelf zou mogen leiden tot de meening als zou de veiligheid op spoorweggebied hier te lande in het algemeen minder groot zijn dan in het buitenland. Ter motiveering hiervan leg! de Minis ter een overzicht van plaats gehad heb bende ongevallen over. Ten aanzien van de vermoedelijke oor zaak van het ongeval komt de Minister tot de meening, dat zij vercischt de sa menwerking van een reeks van ongunstige omstandigheden, waardoor hot gebeurde a's een zeer bizonder feit zou moeten wor den beschouwd; het ctobettrde za! een ann- sporing moeten zijn o:n meer dan ooit aan dacht Ie wijden aan d samenstelling der visselonderdcelen, zooa s hc-t rapport luidt dat onderleekend is rif, u den Directenr- (leneraai von Krelschmur. De mededeelingen van zekeren II. Ste vens aan de „Assener Lmirant" waren voor zoover juist a in de Directie be kend vóór het opmaken van het verslag. nen krijgen, eu voor het koken, enz., munt- gas kunnen blijven gebruiken Delfland. Bij Kon. besluit is vernietigd het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland houdende beslissing in het geschil tusschen bet bestuur van den Eskampipolder en Dijk graaf en Hoogheemraden van Delfland be treffende de vraag waar de betaling van een jaarlijksche vergoeding bedoeld in de keur o-p de watermolens in Delfland aan genoemd -polderbestuur moet geschieden. '"Gedeputeerde Staten hadden hun besluit niet mogen nemen nu niet vooraf door het bestuur van den polder is gevraagd en verkregen een beschikking van de vereenig- de vergadering omtrent zijn bezwaren. Electrlclteit orer den mnntmeter. „Het Volk" meldt, dat de directie der electriciteitswerken te Amsterdam binnen- kort, op verzoek van verbruikers van munt- overtrgdmg of veronachtzaming van de he- j dezelfdti voonvaarde bij aan trekkelijke voorschriften met geconstateerd, =ra„e ook eloctriciteitsgeleidiug zal ge- terwijl evenmin sprake is van schuld of venj nalatigheid van het personeel. Ook mag uit Men zal' dus voo-r verlichting en een tie rapporten worden afgeleid, dat de oor- klein krachtwerkluig munt-electriciteit kun- Dir. bel., Invoerr. en Am. Bij Kon. bod uit ran 4 dezer zijn be noemd tot ontv. dir. belast, te Amsterdam. 5e kantoor, C. H. Engels, ontv. accijnzen te Rotterdam tot ontv. invoerr, en acc. te Utrecht, IV. U. de Wijs, ontv. dm-zelfde middelen te Dordrecht iet ontv. dir. belast e.n acc. te 'Bols- ward, F. Bruins, ontv. dei-zelfde middelen te Appingedam tol ontv. dir. belast, te 's-Gravenhage, Hde kantoor. G. G. A. Men wissen, ontv. der/elfde middelen te Beiden tot ontv. dir. belast, te V-Graveniiag< 4de kantoor P. H. de liaan, ontv. dir. belast en acc. te Haarlem (buitengemeenten) Bij Kon, besluit van 4 deze.r is. mei in gang van 1 Juni 1914: opgeheven het -ontvangkantoor der di recte belastingen en accijnzen te. Noord - welle ingesteld een ontvangkantoor der directe belastingen en accijnzen te Renesse, voor de gemeenten Renesse, Noord welle, Haam stede, Burgh, „Serooskerke (Schouwen), El- lemeet en Eikerzee; zijn benoemdtot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Renesse, G. J. R. Slotboom, surnumerair der directe be kistingen, invoerrechten en accijnzen uit de directie Amsterdam; tot ontvanger ,der directe bekistingen, in voerreet!ten en accijnzen te Edit, J. II. H. Stassen, ontvanger dm' directe belas tingen en accijnzen te Heythnizen. VLAARDJNGEN, 6 Mei. Voor de beroe ping bij de Remoiistrantseho Gemeente te "s-Gravenhage (vacature-Heering) heeft het bestuur dier gemeente een viertal opge maakt, bestaande uit. dr. C. E. Hooykaas (Vlaardingen). dr. H. P. Schim van der Loef (Boskoop), dr. ds. M. E. J. Moltzer (Vieuwdorp) en ds. J. C. Wan nee (Gro ningen), allen predikant bij de Broeder schap. Op 14 Mei moeten de leden hieruit een tweetal kiezen en op 25 Mei den pre- dixant beroepen. 0VERSCJI1E, 6 Mei. Door den alhier ge- vestigden notaris D. van den Berg had he denvoormiddag te elf uur, in een der za len van „De Vergulde Koetswagen", de afslag plaats van een woonhuis met bakke rij, schuur en erve, ter grootte van 2 are 53 centiare, in veiling f 5000. Het werd daarvoor verkocht. Hoog bezoek. „Naar wij vernemen, zal binnenkort de Commissaris der Koningin "in deze provin cie, baron Sweerts de Landas Wyborgh, zijn officieel bezoek aan deze gemeente, brengen. „Verder vernemen wij, dat een bezoek van H. 51. de Koningin aan deze gemeente mede zeer wel mogelijk is. Eenige maat regelen, die reeds van gemeentewege ge nomen zijn, worden met dit vennoedelijk hoog bezoek in verband gebracht." Bovenstaand bericht heeft de „Nieuwe Schied. Courant" gisteravond haar lezers voorgelegd en wij hebben daarvan met verbazing kennis genomen, vooral wat het tweede gedeelte betreft. Zeker, de Commissaris der Koningin zal een Schiedam zijn gewone dienst-bezoek brengen, zooal.s hij dit reeds aan tal van andere gemeenten heeft gebracht- Vermoe delijk zelfs zal dat bezoek plaats grijpen in de 2e helf van Mei of begin Juni, maar vastgesteld is het nog niet. Een dergelijk "bezoek woi'dt 8 dagen te voren officieel aangekondigd, opdat ieder inwoner der gemeente in de ge'egenheid zij desgewenscht audiëntie aan te vragen. Ter bevoegder plaatse hebben wij geïnformeerd en tot heden is, ook niet officieus of par ticulier, een datum genoemd, al zal het bezoek, zooals gezegd, in het laatst van deze of in het begin der volgende maand waarschijnlijk plaats hebben. En wat het liezoek van H. M. de Ko ningin aan Schiedam betreft, daaromtrent is zelfs hij benadering nog niet te zeg gen wanneer het zal plaats hebben. Zo na Is wij destijds hebben medege deeld, heeft de Burgemeester bij het jaar lijkse!! bezoek der Koningin aan Amster dam. ter audiëntie hij H. 51. zijnde, aan de Vorstin medegedeeld hoezeer Schiedam het op hoogen prijs zou stellen, indien H. 51. onze gemeente met een bezoek wilde vereeren. Eu daarop heeft H. 51. een ant woord gegeven, dat to dien opzichte recht gaf tot hoopvolle verwachtingen. 5Iaar tot heden zijn er na het genoemde verzoek geen verdere stappen gedaan, noch na dere mededeelingen ontvangen, die aan leiding kunnen geven de verwachting uit te spreken, dat H. M. reeds een tijd heeft bepaald, binnen welken Zij 't bezoek pan Schiedam zal brengen. En wat betreft „eenige maatregelen die reeds van gemeentewege genomen zijn", vermoedelijk heeft ,een lid der .Redactie van de „N. Sch. Ct." gezien, dat het Po litiebureau wordt op-geschuurd en daarin j aanleiding gevonden tot het vermoeden, dat j gen van een eenvoudig type, waaraan zoo directe hela/dingen ie Botterdam op den Óen Mei 1911 executoir verkhuivl. op lm den aan den imtvïiimer der directe belas tingen alhier, ter invordering is overge maakt. Voorts wordt bij deze herinnerd, dat een ieder verplicht is, zijnen aanslag op den bij de wet Impaaldeii voel te voldoen, als mede, dal heden de termijn van zes we ken ingaat binnen welken be/u narscli ritten tegen eenon aanslag, op genoemd kohier voorkomende, bohoorein te 'worden in gediend. G emee nteraadist ukken Door B. en IV. is aan den Gemeenteraad het volgend schrijven gezonden: Bouw Arbeiderswoningen. Tot Uwen Raad richtte zich de Bouw- vereeniging „Ecndi acht" bij K. B. toegelaten ais Vereeniging uitsluitend in het belang ..ui verbetering der Volkshuisvesting werk zaam, met het verzoek voor den bouw van om complex woningen op het terrein der Gemeente, gelegen tusschen den voormali- gon Schinkel- en Groenendijk ten Noord westen van de Werf „Gusto", le. een voorschot te verleenen van 90 pCt van de bouwkosten, zulks onder voorwaarde dat de Gemeente van het Rijk een gelijk voorschot, als bedoeld in art. 23 der Wo ni ng wet, verkrijgt; 2e. het daarvoor benoodigde terrein in erfpacht te geven. Naar aanleiding van dit verzoek, om advies in onze handen gesteld, kunnen wij U het volgende mededealen. Bij do aanvrage werden overgelegd de bouwplannen en opgaven omtrent bouw kosten en exploitatiekosten, alsmede om trent de huren, die zouden moeten worden bedongen. Zoowel tegen de bouwplannen als tegen den financieelen opzet rezen bij ons be zwaren. Wat deze laatste betreft, werden wij voorgelicht docr de Commissie voor de Financiën en de Belastingen. Er zijn toen nieuwe bouwplannen inge di-end, die onze goedkeuring konden ver werven Er zullen nu 184 woningen, bene vens een watersfokerij met daarmede ge combineerde badinrichting worden gesticht De financieels bezwaren van genoemde Commissie en van onszelf werden mede ter kennis van adressanten gebracht. Na ge pleegd overleg werd daaraan o.i..voldoend, tegemoet gekomen. Een bezwaar was o.a. dat het bedrag voor onderhoud, uitgetrokken op 11 pCt. van de huur, ons aanvankelijk te laag voorkwam. Toen dit bleek gelijk te zijn aan dat voor dergelijke gevallen in Rotterdam en Vlaar dingen aangenomen, hebben wij daarin be rust, ook bedenkende, dat hier pen zeer so- J iede bouw verzekerd is. Wij hebben tot eisrh gesteld, dat hel voorschot zou beperkt blijven tot 85 pCt. van de oprichtingskosten en dat 15 pCf. door de Vereeniging in den vorm van aan doelen d.w.z. eigen en niet geleend kapitaal zou worden bijeengebracht. Wij meenden eenerzijds met hel oog op het risico der Gemeente niet verder te mo gen gaan. anderzijds met het oog op de belangen der volkshuisvesting niet meer te moeten vorderen. Volgens mededeeling van adressanten is dit kapitaal verzekerd. De Commissie voor de Financiën en de Belastingen stelde de. vraag„Welken waar borg bieden adressanten voor eén regel matig en beleidvol beheer van een waarde van nagenoeg f336.000?" Wij meenen dat daarin is te Voorzien door do maatregelen bij de ontworpen voor waarden, aan het voorschot te verbinden, voorgeschreven. In aansluiting daarvan merken "wij nog op, dat het de bedoeling is te bepalen, dat de annuïteit niet jaarlijks in eens, maar in korte termijnen, tegen billijke rentever goeding aan do Gemeente zal worden .be taald, hetgeen zal leiden tot een aanmerke ijke vermindering der kasgelden. De erfpacht wordt door ons aangenomen op f0.40 per 512. (vergoeding voor admini stratiekosten inbegrepen). Zij is volgens de verordening veranderlijk, doch voorgesteld wordt de twee eerste verhoogingen na resp. 25 en 50 jaar te beperken, tot resp. 25 en 50 pCt. van de oorspronkelijke erfpachts som het Rotterdamsdie stelsel by huur contracten opi langeren termijn Waar het wellicht zal opvallen, dat de erfpachtssom van 10.40 per M*., niet in het besluit voorkomt, merken wij op, dat deze niet in de overeenkomsten wordt ge noemd,, doch is 'af te leiden uit de aan- genoemen grondwaarde. Volgens de veror dening toch bedraagt de ezfpaehtssom daar van 4piCt., terwijl de vergoeding voor administratiekosten bedraagt 5 pCt. van dn erfpachtssom. De grondwaarde is nu zoo gesteld, dat, de vergoeding voor admini stratiekosten inbegrepen, een erfpachtssom van f0.40 per M2. wordt verkregen. Dit alles is door de Vereeniging aanvaard. Ten slotte kunnen wij, waar aan onze bezwaren is tegemoet gekomen en het; hier geld den bouw van arbeiderswonin- „Volkshuis". Gisteravond is do jaarlijksche iedeuver gadering van do Verecnising „Hel Volks buis" gehouden. JVun de 555 leden, die hel Volkshuis op liet oogenbiik telt. waren Ier vergadering -i-echts aanwezig 8 leden en 5 hestuuts- ede li, totaal dus 13 leden. Na lezing en vaststelling der notulen Werd nvededeo'ing gedaan, dat de hoeren P. Penniugs en van Bommel, bij enkele ran- didaalstolling tol leden van het bestuur zijn herkozen en dat door de vergadering van obligatiehouders het aftredende be stuurslid do hoer A. F. van Lissa werd '-.„x- kozen. Omtrent liet uitgebracht jaarverslag weid in verband met onderafdeelingen eenige op. werkingen gemaakt en werd door een der leden de wenschelijkheid geuit ook bier, evenals elders, jaarlijks cfcn werkprogram vast te stellen, zoodat hieruit meer onder linge besprekingen en deelname aan cur sussen kan voortvloeien. Voorts werd door een der leden een toe zegging aan het bestuur gedaan voor het houden oener tentoonstelling. Na eenige verdere bespreking over mid delen, waardoor de leden de vergadering in grooter aantal zullen bezoeken, werd de vergadering gesloten. het Vorstelijk bezoek nn spoedig jvel te wachten is. 51aav dan baseert onze Collega groole venvachtingen toch wel op erg lossen grond. Wij kunnen met de grootste zekerheid verklaren, dat bij' het Gemeentebestuur even gToote verbazing door het bericht der Nieuwe" is gewekt als bij ons. De Burgemeester van Schiedam brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen, dat het kohier van de Personeele Belas ting no. 8 dezer gemeente, over het dienst jaar1 1913'14, door den hear directeur der zeer behoefte bestaat en waarvan door do particuliere bouwers zoo weinig wordt aan gebouwd, dit verzoek warm bij U aanbe velen. f Twee pntwerp-besluiken worden U hier bij aangeboden. 1 Het eerste ontwerp-besluit regelt de ver houding der Gemeente tot de Vereeniging en het toezicht op haar beheer. Het tweede ontwerp-besluit betreft de uit gifte van grond en de vaststelling van de jvaarde van den grond ter bepaling van de grfpaehtssommen. Ons natnnrsclron. in de laatste dagen hebben verscliillendo liefhebbers van Nalnursehoon, speciaal be wonderaars van onze boomenlanen in den Diefhoek de bede geuit: laat toch die mooio lanen, het weinige natuurschoon, dat wij bezitten, ongeschonden en spuit daar geen terreinen op, als dat kan worden vermeden. Wij kunnen de angstigen eenigszins ge ruststellen. Wanneer in den Diefhoek hoornen zullen worden weggehaald, dan zullen het alleen zijn, die, welke onder langs den Frankeland- sclien dijk staan en dan slechts alleen de noordelijke heflt. De lanen zullen ongedeerd gelaten woiden omdat de opspuiting zich niet zoover zal uitstrekken. Zooals men weet zullen aan de Diefhoek- iaan, die het verlengde der Nassaustraat vormt, en wel aan de rivierzijde, de twee nieuwe ziekenhuizen geslicht worden. Het terrein daarvoor strekt zich uit van die laan tot aan de zuidelijker liggende laan, de Stadhouderslaan, en tot zoover moet de grond glooiend oploopen tot aan de kruin van den Frankenlandsdien dijk. Dal is niet te ontgaan, maar die ophooging zal onherroepelijk de hoornen langs den dijk doen sterven en daarom zullen ze vóór de opspuiting worden verwijderd. Wel zou misschien die opspuiting nog oen korten tijd kunnen Weggelaten wor den, maar grond, die hier wordt uitge graven, zou dan met wel onkosten moeten worden vervoerd naar elders, terwijl la ter voor opspnitïng weer grond gekocht zou moeten worden. Dubbele uitgaven dus en van niet geringe bedragen. In oen woning aan de Dwarsstraat ont stond vanmorgen omstreeks lOVs uur een schoorsteenbrandje, dat door eenige bur gers mot zout werd gehluscht. Bij het spelen langs de Schie viel heden middag omstreeks I2V2 uur de 9-jarige Chr, Koster, wonende aan de Nieuwslraa.t, in die gracht. Hij werd door een voorbij ganger weer op het droge geholpen. Hedenvoormiddag omstreeks lOVs uur werd de knecht van een petroleumhande- iaai op de Hoogstraat door een toeval ge troffen. Een dokter verleende de noodigo hulp, waarna de jongen, die nog al een poosje in dien toestand had verkeerd, zijn weg weer kon vervolgen. AGENDA. Beden en volgende dagen. Schiedamsche Bioscoop 8 uur. Voorstelling. Heden en volgende avonden. Casino, 8 u. Specialiteiten voorstelling; Heden en volgende avonden Tivoli Schouw burg, 8 uur. Gezelschap-Nap. de la "Mar. Artikel 284. Vooraf: Do Hazepoot. 6 Mei. Groote Schouwburg. 6 uur. 8t*dt- tbeater Elberfeid. Parsifal. 7 5lei. Groote Schouwburg. 8 uur. N. V. Het Tooneel-Royaards. De Sabijn- sche Maagdenroof. 8 5Iei. Groote Schouwburg. 8 uur. Rotterd. Toon. Gez. Jeannine. Eere-avond 51evr. A. TartaudKlein. 9 Mei. Odéon, 8 uur. Ned. V or een. tot At- sch. v. Alcoh. h. dranken. Open bare vergadering met tooneel en muziek. 12 Mei. Gemeenteraad. Schiedam, 2 uur. Bij LICHTE aandoeningen aangewend, voorkomen vaak zeer GEVAARLIJKE I ziekten. f Bij den wedstrijd voor leden Kunstenaars der Academie van Beeldende Kunsten en Technische Wetenschappen te Rotterdam, werd het schilderstuk van den kunstschilder A. van der Schouw, getiteld ;,5Ielkgerei"

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 2