Kunst en Wetenschap- Kerk en Schooi. Christ. Geref. Keek. BINNENLAND, STADSNIEUWS. Sport .den tsaar oen kroonraad gehouden, waar aan met minister-president Goromykin. de ministers van justitie Snsjeglomitsj, van binnenhuid se he /.aken Maklakof en van landbouw Krrwosjein. deelnamen, liet on denverj» dor besjvivkmgeii was de binnen land se he politiek. In verband met ile scherp*1 eritiek, daarop geoefend door het Gent rum en de nationalisten, zou n.l. een nieuw program worden opgemaakt. A 1 b a n i Reuter seint uit Korfoe, dat tussclien de internationale commissie en ile voorloo pige rogemng van Epirus op alle punten overeenstemming is verkregen. Volgens berichten uit Athene bevat de overeenkomst de volgende bej-atingeu: l>e gendarmerie /al plaatselijk zijn en mag geen dienst doen buiten Epirus. behalve in gevallen van ..force majeure" door de Com mi-sie van Controle vast te «tellen. Aan de bevolking wordt de volledige vrij heid van godsdienst verleend. He Gricksche en de Albanee-whe taal/al len in drie klassen van de lagere school worden onderwezen. Het Grieksch zal «le taal zijn van het bestuur en de rechtbank. In de correspondentie met de centrale re geering te Durazzozal de AJbaneesche taal worden gebruikt- Twee districten. Koritza en Argyrocas iro. zullen worden bestuurd door christen gouverneurs, benoemd door de Alliance se he regeering. Twee raden van liestnur zullen volgens het. algemeen kiesrecht worden gekozen. (Re gouverneurs zullen vermoedelijk ver antwoordelijk zijn aan deze raden.) Re klachten van de bewoners van Chi- marra zullen ter afdoening in handen van de mogendheden worden gesteld. Re Albanees!'ho regeering zal een alge- meene amnestie uitschrijven. De Epirotische soldaten zuilen, voor zoo ver zij uit het land zelf afkomstig zijn. onder de wapenen blijven, teneinde den kern le vormen van een nieuwe gendar merie, onder bevel van haar eigen offi cieren. 'Re buitenlandsehe vrijwilligers zullen hot land verlaten. Op de organisatie van het bestuur zal toezicht worden gehouden door de Inter nationale Commissie, die zich naar Chi- marra zal begeven. Re uitvoering en handharing van bo vengenoemde bepalingen zullen gewaar borgd worden door de mogendheden. Vereen. Staten en Mexico. Te New-York zijn berichten ui! Mexico ontvangen, volgens welke president Huerta erin zou hebben toegestemd af te treden, indien de bemiddelaars dat voor een op lossing noodzakelijk achten. Aangaande het optreden der Xederland- sche marine nabij Tampico meldt he.t ,,Berl. Tageblaft" nog uit New-York: Ridder van Rappard, de Nederiandsche gezant te "Washington, heeft zich Zondag bij den minister van marine Daniels be klaagd, dat de Nederiandsche belangbebben den bij de petroleumindustrie te Tampico. 11a het innemen van die plaats door de opstandelingen, gebrandschat waren. De mi nister gaf daarop admiraal Badger bevel, door schout-bij-nacht Mavo een onderzoek te laten instellen naar de klachten van den gezant. Over het bericht van het landen van Nederiandsche soldaten bij Tampico deelde Van Rappard mede, dat dit reeds veertien dagen geleden had plaats ge"had en een geval was zonder eenige bet,eekenis, dat met de brandschatting in Tampico niet in verband staat De gezant verklaarde, dat twee weken nadal de arbeiders van het terrein der petroleum mij. Corona (een fi liale van de Koninklijke) weggehaald waren, de Nederiandsche kruiser „Kortenaer" vier man aan land had gezet om te helpen hij het regelen van de potroleumbrort. De commandant van den Nederlandsdien krui ser had een dekofficier en drie manschap pen uitgezocht die een technische oplei ding hebben genoten en die ongewa pend en niet in uniform aan land gin gen. Van het landen van troepen i« geen sprake gewce.ri. Men weet ook niet .van een protest der opstandelingen tegen deze zoogenaamde troepen] and ine. Deze heeft trouwens plaats gevonden toen dr- regeeringstrccpen nog Tampico Iwzel hiel den. In het hoofdkwartier van de opstan delingen verklaart men, dat men niets weel van een brandschatting door ondergeschikte aanvoerders op de Nederlanders to Tampi co. Vanwege het departement van buitenland sehe zaken te Washington worden pogingen in het werk gesteld om de verzekering te krijgen van de leiders der constitutiona- listen te Tampico, Bat het personeel aan de olievelden gevrijwaard zal worden te gen slechte behandeling. Op aandringen van den Nederlandschen gezant heeft minister Bryan zelf geprotesteerd tegen de wreed heden, waaraan de constitulioualLsteu zicii schuldig hebben gemaakt in het olie dis-tri cl Tampico-. Koninklijk bezoek aan West-Friesland- Langs Rijper- en Jisperweg over Scher- merhorn en Stompetoren zijn H, VI. do Koningin en Prins Hendrik gisteren te Alk maar aangekomen. Precies te uux 6 minuten kwamen de auto's aan het station der H. IJ. 8. VI. .waar het vorstelijk echtpaar werd begroet door den burgemeester, den heer G. Rip ping. II. VI. zag er, evenals de i'rni», opge wekt uit en bleek van den tocht gi-en»-- zin- verin »>id. ln hel station was een wachtlokaal in gereedheid gebracht voor de ontvangst. Xa dat 11. VI. en gei dg daarin een wijk' had den vertoefd, werd het perron betreden en ingestapt m het -ahuirijluig, dal werd aan gehaakt aan den trein, die onder luide hoe ra's van hel dicht .snamges!roomde publiek langzaam hel -latinn uitstnomde. Audiënties Re gewone audiëntie van den minister \au oorlog zal Donderdag n.«. mei plaats hebben. Re audiëntie van den minister van wa lei-ta.it zal Vrijdag a.-. niel plaats hebben. De gewone audiëntie van den minister van luiiteulamlsclie zaken zal Vrijdag a niet plaats hebben. Re gewone audiëntie var den mini-der van justitie zal Zaterdag a.s. niet pi a al» liehben. Do gew me audiënLie van den minister van marine zal Yrijdag a.s. niet plaats heblven. Re gewone audiëntie van den minister van kolomen zal Donderdag a.s. niet plaats hebben. Het Deensche Koningspaar. Voor het Reensche Koningspaar zullen ('erewachten zijn opgesteld: te Amsterdam by de aankomst aldaar, in het Centraal station, een van matrozen en vóór liet Paleis op den Dam een van hel 7e ,reg. inf.: le Rotterdauu hij aankomst en ver trek aan het station op '23 dezer, een van marinier»; te 's-Gravenhage op 23en 25 dezer, in het Sfaatesjvoorslat.ioii een van de jagers en vóór het Paleis Noordeinde een van de grenadiers met vaandels en muziek; en te Amsterdam bij het vertrek van het Kon. jacht aan den steiger aldaar op 25 Vlei, een van de Kon. Marine. Kon. Nederl, Landbonwrereen. In het Koninklijk Paleis op den Kneuter dijk, hield heden de Kon. Neder!. I.andbouw- vereeniging liaar algemeene vergadering, onder leiding van haar voorzitter, Prins Hendrik. In zijn openingswoord constateerde de Prins den gunstigen indruk, dien de Land bouw tentoonstelling in 1913 te Schevenin- gen gehouden, zoowel in binnen- als bni- tenland heeft nagelalen, en die een tijd perk van stoffelijken en geestelijken bloei te aanschouwen gaf, dat echter een krach tig streven naar verdere verbetering van den landbouw niet overbodig maakt, wil Nederland zijn hooge plaat" in de land- bouwwereld behouden. Z. K. II. berichtte, dat voor 2 der 11 officieele provinciale tentoonstellingen, die te Middelburg in 191-1 en te Arnhem in [915 ter veraanschouwelijking van het landbouwonderwijs gehouden zullen wor den, de voorbereidingen in vollen gang rijn. liet tweede gedeelte der algemeene ver gadering, bijgewoond door den Minister en den Directeur-Generaal van Landbouw, was gewijd aan de uitreiking der op de Land bouwtentoonstelling behaalde getuigschrif ten en herinneringsmodailles. In een korle toespraak prees 71e Prins de voortreffe lijke werking van het hij de bekroningen gevolgde beginsel om in plaats van me dailles getuigschriften en geldelijke tege moetkomingen voor collectief-inzendingen toe te kennen. Hierna sprak de voorzitter der keurings- ommissïe, P. de Bruine, de winnaars ia lenloonstellingsafdeelingcn toe. (De herinneringsmedaille vertoont opde voorzijde Prinsen borstbeeld; op de keer zijde het beeld van den zaaienden land man.) 1 S. 1». A. P. Het. Yolk meldt, dat tol leden van het dagelijksch bestuur der S. D. A. P. ge kozen zijn de heoren A. B, Kleerekoper, W. II. Vliegen en F. M. Wibautde heer Vlie gen tevens als voorzitter der partij, In het overig gedeelte van het purtijho- stuur zijn gekozen de hoeren J. A. Berg- ineijer, L. M, Hermans, L. lloejenbos, .1. II. Schaper en P. J. Troelstra. Intern, conferentie over Opvoeding. Naar wij vernemen, zal de Internatte- nale Conferentie over Opvoeding, welke dit jaar voor het eerst ge-hond en wordt, en van 7 foL 12 September in Den Haag bij eenkomt, o.a. te beslissen hebben over een voorstel tot vestiging van een permanent internationaal bureau. Men vertrouwt, dat de conferentie haar zegel zal hechten aan de vestiging van het bureau te 's-Gravenhage. Vereeniging Kartlulfonds. Aan "het ons toegezonden jaarverslag over 1913 Van bovengenoemd fonds wordt het volgende ontleend Aan het einde van het eerste vereeni- gingsjaar, op 31 December j.b, telde de vereeniging 4 stichter», 108 donateurs en 238 gewone leden, terwijl '217 personen als begunstigers van hun sympathie voor het Fonds hadden doen blijken. Op 15 Maart j.l. waren er 5 stichters, 140 dona teurs, 417 leden en 273 begunstigers. Het aantal leerlingen van de Kartini- school te Semarang bedroeg bij de opening 86, doch steeg na eenigen tijd tot 116, waarna besloten werd geen nieuwe leer lingen meer aan te nemen. Van deze leer lingen vonden er 91 plaats in de in twee afdeelingen gesplitste aanvangsklasse, ter wij! voor de overige 25, die reeds «enig onderwijl, hulden genoten, een tweede kin.-- se gevormd werd. Het tijdelijk ten gebruike der school ge buurde huis op Djnmblnng bleek in veel opzichten gebrekkig. De raad van beheer heeft het berin rr der Kartinivureoniging verzocht om niet- onbeproefd te laten, dat In-I lol stand komen van een eigen gebouw kon bespoedigen en voor hei gevat dat daarbij moeilijkheden van geld el ijken aard mochten rijzen, kraehtigen steun toegezegd. De vraag, of aan de schooi een internaat zal moeten worden verbonden, maakt nog een punt vau overweging uit; eveneens deze andere vraag, of, afgescheiden v:m de dagschool te Semarang, wellicht elders tot oprichting van een kostschool voor oudere meisjes zal worden overgegaan. Over beide punten is de voorlichting verzocht van de Kartinivereeniging le Semarang, die echter eerst na een grondig onderzoek aan het tot haai' gerichte verzoek zal kunnen vol doen. Mocht aan een kostschool, als hier boven bedoeld, behoefte blijken te bestaan, dan zou voor dks voorziening belangrijke steun kunnen worden gevonden in een zeer gewaardeerd aan bod, dat aan de vereeniging gedaan werd door den heer en mevrouw Huygeii de RaatYan der Sjiek te "s-Gra venhage. die pen aan hen toebehoorende ruime woning te Salatiga ter beschikking van onze vereeniging stelden. Behalve te Semarang. kwamen ook te Batavia en le Buitenzorg vereenigingen tot stand, die zich de oprichting van Kanini- scholon ten doel stellen en daaraan reeds uitvoering gaven. Beide vereenigingen wend den zich lot de Y. K. G., niet verzoek om geldelijken steun. Een beslissing zal eerst kunnen worden genomen, nadat op ver schillende vragen door de Y. K. G. gesteld, antwoord is ontvangen. Blijkens de winst- en verliesrekening en de balans onder ultimo 1913 door den jrenningmeester uit de boeken der vereeni ging getrokken, bedroeg het kapitaal de zer Yereeniging op genoemden datum f 45.652. Onder de baten komt een bedrag van f2900 voor als tot en met 31 December j.l. ontvangen uit de ojnbrengst van Door Duisternis tot Licht. De raad van beheer meldt verder nog, datf dank zij de krachtig voortgezette pro paganda. de middelen der vereeniging ook na de afsluiting van het eerste vereeni- gingsjaar, niet onbelangrijk toenamen. Twee belangrijke bijdragen vielen aan de vereeniging in het nieuwe jaar ten deel: een van de .Maatschappij tot Exploitatie van de Suikerfabrieken Kremboong on Toe- langan te 's-Gravenhage, die met een bij drage ineens jan f 10,000 als stichter, en een van de Nederiandsche Handelmaat schappij te Amsterdam, die met een bij drage ineens van f2500 en een 'janrlijksche bijdrage van f 100 als donateur tot de ver eeniging toetraden. Uit den verkoop van Door Duisternis tot Licht werd in bet nieu we vereenigingsjaar nog ruim f1100 aan het Kartinifonds afgestaan. Nederl. Bond ran Jongellnggvereen. op Gerei* grondslag. Deze organisatie, welke 625 verecjnigin gen met 13.300 leden omvat, houdt op a.s. Hemelvaartsdag haar 26ste jaarverga dering in het Concertgebouw te 'Amsterdam, onder leiding van haar voorzitter, d«. J. E. Vonkenherg, van Zwijndrecht. De morgenvergadering zal worden ge opend door den Bondsvoorzitter, met een rede, getiteld...Het zwakke sterken", en is voorts gewijd aan huishoudelijke zaken. Op de middagvergadering zal Ds. F. Fer- werda, van Amsterdam, refereeren overt „De beteekenis van het Gereformeerd be ginsel voor de Jongelingsvereeniging", waarna de Bondssecretaris, de heer Joh. T. de Lange, van "Ermelo, zal spreken over ,,De Organisatie van onze Jongelingschap in de groote steden". Ten slotte zal Prof. Dr. J. Ridderhos de opwekkende rede hou den. In de avondvergadering in tie Keizers- grachtkerk, zal Ds. F. C. Meijster van Rotterdam, als spreker optreden. Uit de leden der Amsterdamsche vereeni gingen vormde zich een mannenkoor, dat de vergaderingen zal opluisteren. Oji IVoensdagavond zal in de groote zaal van den „Werkenden Stand"' een begroe tingssamenkomst plaats hebben, ter ver welkoming van de afgevaardigden. In de étalage van den Boekhandel ML ten Have, Kalvcrstraat, te Amsterdam, zul len Donderdag de verschillende uitgaven en andere Bondszaken worden geëxposeerd. Fluantleel nieuws. De minister van financiën maakt bekend a. dat op 16 Mei jl. by de betaalmeesters .n kas was. I 3,609,140.02 b. dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art, 11 bis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage vanf 14,248,536.981(2 c. dat op den genoemden datum in omloop was aan schatkistbiljetten f 14,620,000. en aan schatkistpromessen f 18,380,000. YLAARDINGEN, 19 Mei. Met de StcL zijn verzonden de wijzigingen in de sta tuten der X. V. Nederiandsche Zoevissche- rij alhier. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Schiedam op Dinsdag 26 Mei 1914, des na middags 2 uur, ten Raadhuize. Bij de door het gemeentebestuur gehou den inschrijving tol verknop van een 59- tai iepeli .oiiien, .riannde aan den Wcri- Frankeiaiidscliedijkwelke vanwege de voor genomen uitbreiding-werken aldaar gerooid zullen moeten worden, kwamen vim 'n 7-tal gegadigden biljetten in. De inschrijving had plaats in drie per- ceelen te wetenperceel I, van no. 1 tot en mei no. 20, perceel It. van no. '21 tot en mei no. 40, perceel HI, van no. 41 tot en met no. 59. Ingeschreven werd door: E. de Kievit le Ulrechl. voor de in massa f1725, B. H. Metzuij te O verse hie voor de in massa f1900. A. Bruggeman 1e Rotterdam, voor jierc. I £850.10, voor perc. II f853.0.5, voor perc. III f910.15, voor de in massa f 2653.30. A. Jordaans te Schiedam, voor perc. I f900, voor perc. 'II f995, voor perc. III f 1006, A. Jordaans *te Schiedam voor de in massa f2900. E. van Schaik te Delft voor pare 1 f 840, pare. II f792, en perceel III 1836. G. de Goederen te Woerden, voor pierc. I. f717. voor perc. II f666, en voor perc. Ill 1777. B. A. Metzuij te Overschio, alleen voor perc. III f933. De gunning werd nog aangehouden. Naar wij vernemen, zijn de groote pak huizen aan de Hoofdstraat. „Nedorlandsch Indië", „ÏHralsund" en „Arenshurg" in eigendom overgegaan aan den heer A. Tieman, alhier. A. Z. S. Het aantal dokters dat verbonden is aan het Algemeen Ziekenfonds voor Schiedam is niet 3 maar 8. Aan den 13den muziekwedstrijd van den Bond van Harmonie- en Fan fare vereenigin gen in Zuid-Holland, te Slicdrecht op He melvaartsdag te houden, zal ook worden deelgenomen door Gusto's Muziekvereeni- ging en wel in de derde afdeeling. Gistermiddag werden oj> gevraagde as sistentie op de glasblazerij „De Bataaf" aan den Overschieschen weg, twee jongens v/m 17 jaar door de poliite van hier aan gehouden, die aangetroffen waren in hel schaftlokaal, vermoedelijk voornemens on. hel brood der werklieden te stelen. In het Groenwcegje werd gisteravond om streeks 9Va uur een man door een hond in het rechterbeen gebeten, ten gevolge waar van daaraan een roode vlek ontstond, tor wijl de broek gescheurd werd. Yolksbadhuls In de «eek van 10—16 Mei 1914 wer den genomen 554 baden. 1st* KPwe 2de Klusje Kuipbaden 38 Kuipbaden 80 Regen 39 Regen 368 5 ets kinder 29 AGENDA, Heden en volgende dagen. Schiedamsche Bioscoop 8 uur, Voorstelling. Heden en volgende avonden. Casino, 8 u. Specialiteiten voorstelling. Heden en volgende avonden Tivoli Schouw burg, 8 uur. Gezelschap-Nap. de la Mar. Artikel 284. Vooraf: De HazepooL 19 Mei: Rotterd. Diergaarde, 8 uur. Avond- Concert. Kon. Scherpschutters. 21 Mei. Plein Eendragt, IV2 N. C. G. O. V, Openluchtsamenkomst 21 Mei. Groote Schouwburg, 8 uur. N.V. Toon. Vereen.-Heijarmans. Jezuic- •ten. 21 Mei. Rott. Diergaarde, 2ty2 nur. Nam.- Coneert 6e Reg. Infanterie, 22 Mei. Groote Schouwburg. 8 uur, Rot terd. Toon. Gez. v. Eijsden. Jean- nine. De expeditie Hordt nskjöld. Reuter seint uit Berlijn: Dr. Theodor Herzog deelt aan de „Yoss. Ztg." mede dat hij een brief ontving, geda teerd 24 Maart, waaruit blijkt dat de hoer Nordenskjöld en rijn expeditie, die reeds verloren geacht .waren, te Trinidad in Boli via waren aangekomen. Neb. Hkrv. Kerk Beroepen te Jisp dr. IV. Bosch te Graft; té Lienden (2e predikantsplaats; ds. Verdoes Klein te Wageningen. Bedankt voor het beroep te Grams- bergen ds. G. ran Ramshorst te Dedems- vaart; te Krommeniedijk de heer T. E van Santen, cand, te Leiden. Geref. Kerken. Bedankt voor het beroep te Veenen- daal ds. R'. D. Huizing, te IJmuiden. Aangenomen het beroep te Winsum- Obergum ds. Joh. Visser te Driebergen. Bedankt voor bet beroep te Luttcn a. d. Dedemsvaart ds. B. van den Berg, te Vlissingen. j Hooqer Onder'wiïs. Universiteit van Amsterdam. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proef schrift: „De beteekenis van het Electro cardiogram voor de kliniek der Hartziek ten", de heer J. B. Polak, geboren te Rot terdam. Universiteit te Leiden. Bevorderd tot doc tor in de rechtswetenschap op stellingen de heeren A. L. A. van Unen, geboren te Vlis singen; B. Grootenboei', geboren te Den Haag; D. Crena de Jong, geboren te Dor drecht Cricket. Naar het „Y;ul," verneemt, is or te 's-Gravenhage een nieuwe cricket vereeni ging opgericht. Een vijftigtal H. B. S. leden, onder w(e verscheidene veteranen, stichtten in een Zondagavond gehouden vergadering e<»« criekeh'luh, die den naam II. B. B, ?a] dragen en ook onder het pationaat van dc vootbnlveref-niging znl optreden. Ifrt lij. maatschap van de voothalvereoniging echter niet verplichtend gesteld, zoodat ook niel-voethalsjrclers zullen kunnen toetreden. De oefeningen, die ojk 1 Juni aanvangen zullen worden gehouden op iloutrusi, waar een pitch met mat in aanleg is. Schaken. Meeste r to urnooi te St. Petersburg. In de gisteren gosjieelde zesde ronde won Lasker in een Spaansclie partij van t'apa- hlanca. De F ran sc lie partij Tnrrascli—Alechin werd door Alechin gewonnen. Marshall was vrij. De stand is thansfapablauca 11, Las ker 11, Alechin 9Va. Marshall 71/a, Tar- rasch 7. Vandaag speelt Capablanca tegen Tnr rascli en Alechin tegen Marshall. Lasker is vrij. De brand te Nienwkuik. De plaats waar de brand heeft gewoed en die midden in do kom der gemeente aan den LangstraaUchen weg is gelegen, levert een droevig schouwspel op. Alles bijeen zijn veertien woningen, vier pakhuizen en een koetshuis door hot vuur vernield, terwijl d'oriien huisgezinnen dakloos zijn, zoo lezen we nog in hel „HbL". In hot open veld langs den weg zitten de van hun dak beroofden als in een bivak geschaard, wachtend oji ito huren, die tien tijdelijk zullen huisvesten. De laatsten heb ben zelf echter nog zooveel te redderen, want tijdens den brand hebben ook zij hun havo en grxri uit huis grinnikt en op het weiland ver achter hun woningen oj,ge borgen. De gptroffpn bewoners troosten zich ech ter in hun Int en zijn daarbij geruri/cstekl door liet feit, dat alles was verzekerd en ge-en niensc honlevens zijn te betreuren en zelfs het vee kon worden gered. Op de puinhojien van de gehouwen der tinna A. L. van Mol, gro»«icrsler in gra nen en koloniale waren, scharrelen tal van vrouwen en opgeschoten meisjes en jon gens rond, om halfverbrande en nog smeu lende kistjes krenten, rozijnen, kancel en kandij le zoeken, en menig kind snoeit al van deze smeltende zoetigheden, Bedenkelijk is hel echter te zien, hoe eenige hoeren de nog half opstaande mu ren neerhalen oin do ruïne en schade blijk baar uog groótcr tc maken en hoe een paar Iandhouwerski 1 ec 111s uit den kelder van het eerst afgebrande perceel van den tap per De Jong Desscheu hier wegkapen en den inhoud van het jenevervat in hun klom pen laten ioojmn. Dan wordt de jenever rondgedeeld on weldra heerscht er een 'le vendige stemming, die eer doel denken aan een. kennis of vastenavond dan aan een lijd van onheil en ramp1. De onderscheidene ploegen der brandweer houden de wacht om zoo noodig den nog rookenden en smeulenden gloed der puin- hoopen en hooischelven te kunnen smoren. En tussclien deze menschendrommen Ea- noeren tal van kijklustigen uit Den BoscIl, Waalwijk, Hcusdon en daar tusschen ge legen gemeenten, terwijl de marechaussee uit Ileusden de orde handhaaft. Opmerke lijk is liet, hoe de vlammen over de twee met lei gedekte huizen van den heer Van .Mol zijn gewaaid en de daarnaast gele gen woningen met rieten daken hebben vernield, terwijl die tusschen gelegen pan den slechts licht werden beschadigd. Algemeen hoort men dan ook de klacht: „waarom verbiedt de bouwcommissie in de kom eener zoo dicht aaneengebouwde ge meente de rieten dakbedekking niet?" Het vuur, door de kruinen der langs den weg geplaatste hoornen overgebracht naar den overkant, vond ook daar in tal van met riet bedekte huizen gretig voedsel. Bij de firma v. Mol is de schade van den verbranden goederenvoorraad zeer groot, alleen ging aan stroop en olie zesduizend liters verlorende rij- en voertuigen konden gedeeltelijk nog worden gered. Nadat de eigenaar van het pand, De Jongi waar de brand ontstond, door de Bossche Justitie in lang verhoor was genomen, werd hij weer in voorloopt ge vrijheid gesteld. De schade wordt grootendeels door assu rantie gedekt. Verschillende maatschappijen zijn er bij betrokkende 's-Hcrtogenbosscke Brandwaarborg Maatschappij, de ülrccht- sehe Brand verzekering-Maatschappij, de Maatschappij A. G. Biuxelles en niet het minst de Boerenbond. In de jenever gestikt. In een volkslogcment in de Schaven»teeg tc Rotterdam is een logeergast, de 44-jarïge II. B. door overmatig gebruik van sterken drank in de jenever gestikt. Staking opgeheven. De staking in liet steenkolenbedrijf te Am sterdam is -opgeheven, nadat de twee ont slagen werklieden aan dc directie derSteen- kolenhandclsvoreeniging hebben meege deeld, zich terug te zullen trekken.

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 2