HET BANALE LEVERT denkt to veel aan do propaganda, te Wei nig aan de zaak zelf, aan de moeilijk heden, die men ongetwijfeld zal tegenkomen en zal moeten overwinnen. Hier zijn nu moeilijkheden. Heen verstan dig men-wh zal zeggen..Hier zijn moei dijkhedon, dus deugt de beweging niot". Maar waarom dan niet de koe hij do horerw gepakt, de zaak onderzocht wij kunnen niet anders verwachten, dan dat men juist zal bevinden, wat ons in zooveel particu liere gesprokken is gezegd on, blijkt daai- in waars, waarom dan niet gepeinsd on go- zocht naar middelen om deze bezwaren op te ruimen? ALLERLEI. DE EERSTE SCHREDE. Iedere ..eerste schrede" is alles. Juichend ontrukt zich hot jonge menschenkind aan do handen die hot vasthouden, het voelt zich sterk en krachtig, en hoewel nog wan kelend en onzeker, luid lachend loopt het de moeder tegemoet. ,,Ons kindje loopt". Welk een gebeurtenis. Telkens weer wordt het op de voetjes gezet, opdat een ieder kunst der jongste zal bewonderen. Ach het is toch zoo aardig, als de kleine dreu 'mes 'den eersten stap waagt. Gewoonlijk ge beuren er den eersten tijd kleine ongeluk jes bij: schrammen, builen, ook wel ge schonden neusjes, omdat liet met den har den grond in aanraking komt. De eerstq schreden veroorzaken ook het kleine goedje de eerste smart en pijn. In latere jaren, als de knop door hel be schermende omhulsel zich baan breekt, doet 0e jeugd de eerste schrede in het leven Het gebeurt dan ook wel, dat de eerste stap weer pijn doet, smart veroorzaakt die zich wel niet in builen en schram men openbaart, maar in teleurstellingen ontgoochelingen en ondervinding, die de ziel en niet het lichaam treffen. Ook bij deze schrede val t de jeugd menigmaal, en dan is er niet altijd een spoedig helpende hand ter plaatse, die het jonge menschen kind weer op de been helpt en de won den heelt. Alvorens de jeugd haar eigen weg gaat. moet zij gehard, gestaald worden tegen den strijd des levens, moet zij de roeispanen weten te hantoeren, eer zij er op uittrekt haar levensscheepje door de golven te voeren. Hoevelen kantelen, om dat zij te zwak zijnIedere ..eerste schrede' is allesLigt er niet een diepe waarheid in deze woorden? De jeugd, die nog niet weet hoe gauw de glibberige paden der lichtzinnigheid 011 van het genot naar be neden voeren, niet vermoedt hoe zwaar en moeilijk voor zwakke karakters de terugkeer en hoe meedoogerdoos 'de gevolgen van een enkelen misstap zijn, moet gewaar schuwd worden voor de eerste schrede, den eersten val. Gelijk een kogel, die oen maal aan het rollen, zonder ophouden door rolt, zoo voer! de weg in onzen levensloop afwaarts, ten vorderve, wanneer men een maal het verkeerde pad heeft ingeslagen. Staalt de jeugd voor den levensstrijd, waarschuwt haar voor de eerste leugen, het eerste geheimzinnig doen, a et eerste verzwijgen. Hoe gelukkig en gezegend is hel, wanneer haar een grondregel ingeprent wordt, dat elke eerste schrede een keer punt in het leven is. DE JAVAANSCHE KEIZERSBLOEM. Bekend is het, dat door de Oosterseho volken verscheidene planten en bloemen als heilig worden beschouwd; dat er tal van legenden van in omloop zijn, waarvan sommige door de eenwen heen van geslacht bp geslacht zijn bewaard, en die dan ook in hooge mate hebben bijgedragen tot do vereering der planten. Een der sprekendste overdragen, verscheen een derde acteur ten tooneele. Het was Eldora. „Mr. Merlin!" riep ze uit De klank van ontzetting in haar stem ontging Dudley niet; en de oorzaak was niot ver te moeken, toen hein plotseling duidelijk werd, bet figuur- dat hij sloeg in het bemorste wit flanellen plak, zijn ven liit gezicht, zijn algehcele wanorde. In zijn wanhoop voelde hij vliegensvlug de behoefte opkomen, 0111 zijn last op dc straatsteenen te pletter te gooien, maar Eldora kwam tusscherrbeide. „Peachy 1" riep ze. „Waar vpndt u Peachy?" „Is dit hondje dan van u?" brulde Dudley bijna.- „Mijn lief, zoet hondje, mijn Peachy!" Eldora drukte het diertje innig tegen zich aan. ,-,Tom Taylor," ging zij verder, plotse ling tot Tom zich richtende, die schuld bewust verschrok^ „Tom, ik vertrouw je nooit mijn Peachy rveer toe." „Dat is verstandig," zei Dudley er bo ven op. y.Toen ik Peachy %-ond, lag hij hijna gekraakt tusschen het perron on den trein." De Mik ran dankbaarheid, die Eldora Dudley gaf, sprak boekdoelen. En toen hij de détails van de affaire vernam hoe Peachy Tom was toevertrouwd geworden en hoe hij hein verloren had toen wist hij, dat Taylor in 't vervolg tevergeefs El dora het hof zou maken. Hij. Dudley, werd de gelukkige man, toen hij Eldora naam^ gezichtje, houding, alles en alles ver overde, zelfs Peachy. Maar Crimp kon hel. nooit goed vinden met Peachy. Doch, zooals ik reeds vroeger zei, dit is niet de geschiedenis van twee honden voorbeelden daarvan is zeker wel de hei hqe Lotu>, die sinds duizenden jaren door de Hindoes als een heilige plant wordt be -(houwd. Ren andere bloem, die vooral op Java hoog \ereerd wordt, is de Pisonia svlves- ti i-a, waarvan de inlandsche naam, waaron der zij op Java meer algemeen bekend 1-, luidt: Widjójó Koesoemö, „bloem der (m crwinning". I11 een oud tijdschrift lezen wij omtrent deze bloem, dat toen er in in erende tijden een ernstige burgeroorlog up Ja\n lieerarhte; Koesmö, vorst van Dwo inwater. i-en bloem van deze plant droeg, tmi einde tegen ongelukken in den strijd be schermd te zijn. Up zijn strijdkar stond mede de beroemde Javaansche beid Ad joeiiè, en in het heetst van den strijd v. erd deze zoodanig door een knodsslag ge- tioffen. dat hij bewusteloos ineenzakte. De 1 oi'.-t. dat hem erkende, nam zijn talisman en bestieek er zijn aanvoerder mede, die daardoor weder direct bijkwam, zijn boog De speeltafel, die zooveel kwaads heeft gesticld en nog sticht in de hooge Engelsche kringen, is verbannen, evenals de cigarette, die vroeger door menige dame na het di ner tussohen de lippen werd gestoken. De jonge, aanvallige Engelsche souvereine wil een fatsoenlijk hof en een ladylicko omgeving. Of ze al door personen, die niet gesteld schijnen op goede zeden, ran bigot terie beschuldigd wordt, kan haar niet deren. Integendeel, ze rekent zich dit tot een eer aan en gaat met vaste hand door met liet zuiveren, der atmosfeer in haar omgeving. Piel: voor?" „En waar driftken ze dat dan Bezoeker: „Kellner, hoelang bestaat di restaurant al?" Kellner: „Drie jaar, mijnheer." Bezoeker: „Het spijt me, dat ik dan al niet vroeger hier gekomen ben." Kellner (gevleid!„Meent u dat werke lijk, mijnheer?" Bezoeker: „Zeker, misschien was ik dan nu wel bediend geweest." draagster dit eischt. terder brengt men draperieën en plooiengroepen aan, om niet !o -.preken van de basipii-tailles in ver schillende lengten, geplooid of glad, rond of vierkant, eveneens naar het figuur der draagster. RECEPTEN. Worteltjes. Men neemt drie bossen worteltjes, zout 40 grain boter, peterselie, iets suiker. De worteltjes, die zooveel mogelijk van gelijke grootte en dikte moeten zijn, w0r- Waarom heb je je engagement met mijn- den zorgvuldig geschrapt, zoodat geen plek- VERZORGING VAN KANARIES. Geef uw vogel een goede plaats, Waar hij beschut is tegen toch!, kachelwarmto en zonnegloed. Verzorg, als 't mogelijk is, zelf uw vogel, dan Wordt hij niet licht j vergeten. Een vierhoekige kooi, van ijzer- draad, met blikken schuiflade, is de beste. Voeder- en drinkhakje, die dagelijks schoon- heer Thoms afgemaakt? „Je weet, dat ik ge heel o n thoudster ben. en. verbeeld je, nu had hij een kurketrejk- ker in zijn mes." Reiziger: „Ik heb' op, mijn reis naar Jn- opnam en met één schot zijn tegenstander. I gemaakt moeten worden, moeten zoo ge- j Tien jaar geleden zag ik er een duiken, I en ook een weinig suiker, als men de deze legende algemeen ver- diens olifant en geleider doodde. Is het wonder, dat de roem van deze bloem door spreid werd Een ander verhaalt omtrent haar, dat zij op liet eiland Noesa Kembanjan, gelegen op de zuidkust van Java op Tjilatjap, groeit, doch daar zoo verborgen voorkomt, dat men het gebeele eiland in alle richtingen kan doorzoeken, zonder haar te vinden. Uttge bloeid. vallen echter haar bloembladeren af en door den wind meegevoerd, komen zij in den Indischen Oceaan, de Segörö Ki- dal terecht, waar zij in een visch, de Kedö- mó, Veranderen. Deze visch is het lievelings gerecht van Kandjerg Ratoe Kidoel, de Vorstin van 't Zuiden, die een prachtig paleis bewoont op den bodem van de on metelijke zee. Hoe groot de krach! van deze wonder bloem heet te zijn, blijkt wel uit het ver haal, dat, toen bij de vreeselijke uitbar sting van Krabatau de kusten van West- Java dooi een vloedgolf qrootendeeis wer den verwoest, dit ook hei geval was met Noesa Kembangan. Het gebeele eiland werd vernield, doch alleen de plek. waar de heilige plant groeit, bleef gespaard. Een nu nog bestaande gewoonte is. dal bij de troonsbestijging van den Sultan van Solo enige hooge hofambtenaren naar 't eiland worden gezonden om de heilige bloem te verzamelen, en daar deze keizer een gunste ling is van Kangdjerg Batoe Kidoel, blijft de groeiplaats voor diens afgevaardigde niet verborgen. Ze zorgen ervoor, dat zij den Keizer de bloemen kunnen aanbieden vóór dat die verwelkt zijn, op wiens bevel de bloembladeren daarvan vermengd worden niet fijngehakte vruchten en velschillende kruiden. Bil mengsel wordt "dan door den Keizer genuttigd en ook zijn gunstelingen en vrouwen biedt hij het aan. Door het eten van deze bloem, gaan, haar wonderdadige eigenschappen in den vorst over; hij is er door beschermd tegen plaatst worden, 3at de vogel er niet mee morsen kan. 't Badje moet telkens na 't gebruik weggenomen worden. 'Dc- zitstok- jes, van zacht hout en niet dikker dan een pink, moeten telkens schoongemaakt worden als de kooi gereinigd wordt, althans driemaal per week. Telkens strooie men dan droog zand op; den bodem der kooi. je wordt overgeslagen, en herhaaldelijk tus- scben de handen gewasschen, daar het anders niet mogelijk is, ze blank op tafel te brengen. Daarna zet men ze op met niet meer water dan er waarschijnlijk op verkoken dië een duiker gezien, die wel een half Zill (om ze hun vollen, zoeten smaak ie uur onder water bleef" I doen behouden), wat voor deze hoeveelheid Amsterdammer: „Dat is nog zoo erg niet. ongeveer één d.L." is. Iets zout toevoegen vvor- die nog niet boven water gekomen is." WRAAK. Een bekend romanschrijver zat onlangs in Zwitserland in den trein met twee zeer spraakzame dames. Zij hadden hem her kend en begonnen nu op onuitstaanbare manier zijn romans te prijzen. Plotseling 't. Drinkwater moot minstens eiken dag verdween de trein in een tunnel, en de ververscht worden, en "s winters moei het de kamertemperatuur hebben. Hoofdvoedsel is zomerraapzaad. zuiver, reukloos en zachl met nootaehtigen emaak. Kanarie-, mann en hennepzaad kunnen een enkele maal als versnapering dienst doen. 's Zomers geve men salade, muur enz. Win lens versehe en gedroogde stukjes vruchten. Als krachtiger voedsel kan men somtijds tot toegift een stukje hard ei geven. Aardapi- pelen, brood en suiker geve men niet. Om de spijsvertering te bevorderen, strooie men nu en dan wat fijn zout, 'fijngemaakte muurkalk en fijne schalen van gekookte eieren op den bodem der kooi. Bovenal ga men vriendelijk met den vogel om, geve hem slechts goed, zuiver voeder, nooit te veel versnaperingen, en zorge er voor, dat het voeder steeds droog zij. Geef nooit groen voer, als 'l weer nat en koud is; laat den vogel alleen baden op mooie, zon- teitjes niet zoet genoeg vindt. Al wat zoet is, heeft kans van spoedig aanbranden; daarom moet er nu en dan op gelet wor den of er nog nat op de worteltjes is, en worden ze, tegen dat ze gaar zijn en het vocht verdampt, nu en dan zachtjes ge schud. Zijn zij gaar, dan wordt dc boler in een paar stukjes verdeeld en er door- gcschud, ook de uiterst fijn gehakte peter selieblaadjes, of men moest ze liever op reiziger maakte van dat oogenblik gebruik om zijn hand aan de lippen te brengen do schaal" er over strooien om die !e kussen. Toen ze de tunnel uitkwamen en 't we der licht, werd, zaten de beide dames elkaar i/„ verschrikt aan (e kijken, en de reiziger zei „0, dames, het zal me een voortdurend verdriet zijn niet te weten wie van u bei- den mij gekust heeft." Logee: „Waarom lieb je twee kruiken in mijn bed gelegd, Marie?" Dienstbode: „Ik weet dat een van beide lekt, mevrouw, maar ik weet niet goed welke, daarom legde ik ze maar allebei in uw bed." ZIJ WAS DE NEK. Er zijn echtgenooten, die, als ze onder vrienden zijn, het uit doen komen of ze ge deze regelen -tip>, dan zult ge pleizier hebben van 't diertje, wel twintig jaar en nog langer. De eerste vrouwelijke studenten van Egyp tische afkomst vertrokken reeds in 1907 ongelukken, en mocht hij ooit. ten strijde naai' Engeland, waar zij drie jaar college nige dagen, maar *s avonds nooit. Volgt 'buis al heel wat te zeggen hebben. Een van die mannen, die op zekeren avond twee cf drie vrienden bij zich had, maakte, toen zij op een vergevorderd uur nog zaten te praten, de opmerking: „Ja, ik doe thuis wat ik verkies. Mijn vrouw heeft zich voor mijn wil te schik ken. In mijn eigen huis ben ik werkelijk een Julius Caesar." Zijn vrouw kwam juist tijdig genoeg in de kamer om dien laatsten zin te hooren. De tyran van zijn huis keek een bee!jo onnoozel, maar zijn vrouw scheen blijkbaar geen aandacht aan de opmerking te schen ken. Maar na een poosje zei ze toch met. nadruk „Hoeren, het is laat, en Julius Caesar NIEUWTJES VAN HIER EN DAAR. De eerste koffie werd tusschen 1590 en 1600 te Venetië voor het eerst in Europa gedronken. Het zaad van dezen woncterdrank was uit Egypte meegebracht door een arts, en het koffiedrinken werd spoedig zoo al gemeen. da! Venetië in de 17de eemv van koffiehuizen wemelde. gaan, dan is de overwinning hem verzekerd. Zoover de Javaansche legende. De Pisonia sylvestris is een boom, die behoort tot de familie der Ny Aog maceae, Nnchtschoonen, Hij is vooral merkwaardig, doordat de bladeren van de jonge scheuten geelachtig wit zijn, waaldoor het 't voor komen beeft of de boom met groote witte bloemen overdekt is. Op lateren leeftijd worden zij donkergroen. Deze bladeren kun nen ruim 20 c.M. lang en 12 c.M. breed worden, en de kleine, niet meer dan 1 -,.M. lange bloemen, die tol losse, samen gestelde bloeitoppcn vereenigd zijn, gaan er geheel achter schuil, fn het jaar 1854 werd de boom door Teijsman ontdekt, die er stekken van medenam naar 's lands plan tentuin te Buitenzorg, en hem in het 9do deel (1855) van het tijdschrift voor Neder- landsch-Indië beschreef. Wetenschappelijk moge het verhaal van de Japansche Keizerbloem dan al tot de legenden zijn teruggebracht, toch blijft de Pisonia er een hoogst merkwaardige boom door, en onder de inlanders zal het ver haal zeker als waarheid blijven voortbe staan. liepen - met het beste gevolgNa haar I meet naai' zijn bed." terugkeer in het vaderland kregen zij dui delijk goed betaalde functies aan de regee- ringssoholen. liet kost de wereld jaarlijks circa 72 midioen gulden om haar voedsel te peperen. De Vereeni'gde Staten van Noord-Amerika en Europa hebben met elkaar 252.745 blinde inwon era, dat is iets minder dan 1 op 1000. De Chineesche pen bestaat reeds sedert onheuglijke tijden uit eenige zachte haren,, en die gebruikt men om de vreemd gevorm de letters van het Chineescbe alphabet te zetten. Het aantal talen, dat op: 't oogenblik door de monschen over de gebeele wereld gesproken wordt, is 8000. De Bijbel is slechts in 200 daarvan vertaald geworden', maar deze 200 worden gesproken door -/$ van de geheele bevolking der aarde. In verhouding tot zijn bevolking heeft Italië meer moordenaars dan cenig ander land ter wereld. EEN EENVUUDLIEVENDE KONINGIN. Waaropi 'de echtgenoot opstond, en zijn excuses stamelde, ëh de gasten zoo spoe dig mogelijk vertrokken. In een ander huishouden maakte de man tot zijn vrouw de opmerking: .Je weet, lieve, dat ik het hoofd van het huis ben." „Je mag zooveel het hoofd zijn als je wilt," sprak de vrouw, „maar ik hen fle nek." „De nek? Nu, die mag je zijn, lieve." „Heel goed; want juist de nek draait het hoofd, waar hij het hebben wil. Niet?" VOOR DAMES] MODE. In het begin van het seizoen was het nog niet uit te maken of bij de hoeden de kleine modellen, of die met breeden rand zouden zegevieren; nu we evenwel wat verder zijn, heeft de mode zich beslist ver- klaard vóór den kleinen hoed. Ze bestaan uit fijn soepel zijden stroo, manilla, En gelsch en Italiaansch stroo. Heel nieuw zijn de platte hoeden, die van een bandeau voorzien worden, waar ze dan op rusten; de achterkant wordt opgeslagen, en aange vuld met een bos bloemen; over den bol Flensjes (20 a 24 stuks), liter melk, 3 eieren, 1 ons bloem, wat zout en ongeveer één ons boter. De eieren moet men flink kloppen met ■i theelepel zout; de bloem ineens toevoe gen en roeren tot alle kluitjes er uit zijn. Eerst dim een beetje melk toevoegen en er doorheen mengen, dan weer een beetje, enz. Is het beslag vloeibaar geworden, dan kan de rest, van de melk ineens toege voegd warden. Het beslag is heel dun, en komt ons zelfs voor tè dun te zijn; maar dit is juist een vereischte voor het bakken van zeer dunne flensjes. Men zorge voor een zeer glad, met zout schoongewreven pan netje en smelt hierin een stukje boter, da,t de geheele pan goed vet maakt. Be gint de boter bruin te worden, dan hier op een lepel beslag gieten; door bewegen van de pan het beslag rond laten loopen, zoodat het niet meer dan net den bodem bedekt; op een vrij warm vuur het flensje aan één kant lichtbruin laten worden, dan keeren en nog een oogenblik op den twee den kant laten bakken. Doet men dit te kort, dan zijn ze week; doet men het te lang, dan worden ze te droog. In de pan, waaruit men het flensje netjes op den ver warmden schotel heeft laten glijden en die nog 'heet is, laat men nu weer een klein stukje boter smelten, doet vlug een lepe! beslag er in. laat dit rondloopen en gaat zoo voort, tot het beslag op is. door JOB STEYNEN. Ah, la via, la vie Tiistesso inouïe! J. Chataudeau. De pijlers van de oude Londen-brug, die Koningin Mary van Engeland is bezig j 800 jaar geleden geslagen werden, bleken I loopt dwars bandfluweel, dat men zwart hervoirmingen in te voeren aan haar hof. I nog in goeden staat te zijn, toen in 1824 j neemt of in de kleur van de bloemen. Ze wil strenger zedelijkheid, meer goeden I een nieuwe brug gebouwd ward. I Behalve aigrettes, paradijsveeren en klei smaak, gepaard aan deftigen eenvoud, heb- j ne fantasies, wordt er ook veel met bloe ben in den hofkring en vooral bij de da-1 Rood is aüijd een geliefkoosde militaire I men gegarneerd; terwijl een vruchteu-gar- mes dor hofhouding. Dat ze aan het. hof I kleur geweest. Zij werd voor dat doel reeds 1 neering ook lang niet tot de zeldzaamheden, j wol hen ervan afhield. Het schoollokaal had twee groote ven sters op het Westen. Yanuit die vensters zag men weilanden, plassen, eenige hofste den met bijbehoorende bosschages, en bo ven dat alles een stuk hemel, zoo groot als nergens tussohen de huizen der stad wordt aangetroffen. De andere vensters ga ven uitzicht op een aantal hooge blinde muren, keurig ^endere schoorsteenen, en cubistische gepleisterde ,puien, een dier stijl volle decors, yvelke de nieuwe straten eener buitenstad met ,eenige verscheidenheid on geveer overal ,op de zoogenaamde beschaaf de wereld vertoónen. Tusschen de cement- wanden stond waarachtig ook ergens een boompje, dat (clk jaar wel niet veel groo- ter werd, maar toch ook niet kleiner, en eigenlijk nogal .aardig tegen hel grijs afstak. Naar dien kant werd door de leerlingen echter weinig uitgekeken; des to meer uit de !wee vensters, die op het Westen la gen, wel eens wat al te veel zelfs, zou gen- nuchter mensch gezegd hebben, wel eens meer dan goed was voor het. onder wijs. Doch een der onderwijzers, mijnheer Veenstijn, was zelf zulk een mateloos be wonderaar der natuur, dat bij den jon gens on meisjes van zijn klasse eer aan moedigde veel naar buiten te kijken, dan geen dames wou zien met strompelrokken I gebruikt ten tijde van Lycnrgus., die bevel I behoort. Een hoed voor een jong meisje is algemeen bekend; destijds bij gelegenheid gaf, dat de soldaten in 't rood gekleed moes-1 met kersen gegarneerd, is Jang niet onaar- der kroningsfeeste!ijkhede11 beeft menige da-1 ten zijn, opdat de nieuwelingen op het dig. me er haai' mooiste toilet voor moeten af-1 gezicht van bloed niet zouden schrikken, j Het mantelpak is dit seizoen eenigszins bestellen of laten veranderen. Daarop1 is I Hel eerste gebruik in het Fransche leger I op den achtergrond geraakt, wat voorname- de verordening gekomen van den hofmaar- J dagteekent van het jaar 1526, toen de sol-1 lijk te wijten is aan de schootjes-mode, schalk, waarbij het décolleté veranderd I daten van de lijfwacht in 't rood gekleed die het uitgaan „en costuum" mogelijk ma- werd: het oorsage mocht niet meer zoo waren. jken; maar een dame, die reeds eenigszins laag uitgesneden zijn, ja. er werd een aan-1 j op leeftijd is, zal niet makkelijk met deze merkelijke verheuging voorgeschreven. Van I De vrouwelijke spin is altijd grooter dan j nieuwe mode mededoen, en voor deze heeft I de door hem voorgestane richting; althans de koningin zelve kwam hel verzoek aan I de mannelijke, en als men dc- verhaaltjes men een groote keuze in zijden-moiré man- I gedurende den lijd dat hij les gaf. zij 1 voelden allen hoe juist zijn opvatting was, en begrepen in vollen omvang de domheid Aaahzei bij dan op over-teederen, schier jammerenden toon, terwijl hij naar builen wees, aaahDe natuur! Die lieve, goddelijke, bovenstebeste natuur! Dat is an dere koffie dan hel.onderwijs. En minstens éven leerzaam. Ja, de natuur gaat boven de leer, zooals 0e ouden niet onaardig! zeiden. De jongelui geloofden gaarne wat hij beweerde, en beijverden zich uitermate in de dames der hofkringen, haar Voile tien. I kan ge'o oven, ook veel krachtiger. Zij maakt j tels, in verschillende vormen en kleuren, I voel('en allen hoe juist zijn opvatting was, mantel of jas met raglan-mouwen zeer ge- I stoffels doorgebracht, hunkerden de jon- Ilet is opmerkelijk, dat het beste bont j schikt; hij leent zich ook bijzonder voor de I gens en meisjes reeds naai' den namiddag, wezen werd, dat bij officieele gelegenheden dit in de eerste plaats van haar verwacht werd. I verkregen wordt van de Engelsche konij Iets, waartegen de koningin streng te keer nen,- die langs de zee leven ,aal, is het gebruik maken van kunstmidder len om zich zoogenaamd mooier te ma-1 ANECDOTEN. ken. Rood op wangen of lippen zijn^haar j Piet: „Wat is toch eigenlijk alcoholvrij© een gruwelja zelfs van poeder vul zei drank?" niet weten; ze wil de vrouw", zooals de J Kees: „Dat is drank, waar je niet dron-1 en met volant-gameering, die men ver reis, daar men er geen stof op ziet, en de raglan-monwen de bewegingen niet belem meren, wat met de kimono-mouwen niet precies het geval is. Nog steeds worden de nauwe rokken ge dragen, met kortere of langere tuniques, natuur ol het leven haar gemaakt heeft. I ken van wordt-" immers, het was steeds in den namiddag dat mijnheer Veenstijn in de klas was. Zoo dra hij binnen kwam, werd alles anders. De verveling liet af, en maakte plaats voor het heerlijkst, reinst genot. Hoe wist mijnheer Veenstijn hen op al het sohoone, het poëtische van het leven ie wijzen, hoe kon hij het gewone, het dagelijkscbe breedt of verlengt, al naar het figuur der bespotten, hoe wist hij hun jonge harten •-m- ©S - rts r\ y« T k rtWic rt f «IA ▼va n a 1*4- OI "li i J t tr„ i .1 JJ J J I 1l-l J7VI. I .1 12 i. I Ilia M 1(1 mzvl k tiffi Ia» mnl»nivi.A« i a I i li i - Trt.1 1. t aa J1 .1 1.li 1 .1'I I A A- to .1Zr- hkW'

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 10