Kerk en School. yan, dan kan de concessie aan een ander verleend worden. Het is dus niet vraat dal de S. T. lit. kou beletten de doortrekking van de lijn li.v. naar VI aardingen. door de H. E. T. M. Trouwens, door de R. E. T M. is nog nooit de vraag gedaan aan het gemeentebestuur om haar fijn in eenige richting door te leggen. Xu zegt de heer Kooi.mans welik wil de verplichting tot aanb-g van lijn op heffen als deze bepaling vervalt, maai' dat gaat zoo gemakkelijk niet Want die con ie heeft nog een bepaling en wel dat al-s de Hij. haar verplichting tot aan les iun lijn C niet na komt, zij een boete te If'talen heeft van f250, doch die boete met jaarlijkse)], maar voor éénmaal en dan zijn ze er af. Zóó is de toestand. Do Mij heeft echter tot heden nog steeds de oni heffing der verplichting gevraagd Ku heeft men ook wel eens gezegd: laten we dio f250 dan maar aanpakken, maai dat acht spr. beneden de waardigheid der gemeente. De S. T. M. maakt geen goede zaken doch ze slaat de ontwikkeling een er andere matschappij niet in den weg. De gemeente kan de onderneming ook naasten en de lijn zelf in exploitatie nemen en dan ook eleetrifieeeren en dat zou dan volgens den heer Scheffers nog een winst gevend zaakje voor de gemeente worden Maar eerst al» gedaan wordt waarvoor de Ronde Molen werd gekocht, zon daarvoor de tijd gekomen kunnen zijn. De heer Koopmans vraagt of er een termijn is bepaald binnen welken de S. T. M. moet antwoorden op haar recht van pre ferentie, of kan zij zeggen: wij zullen daar over wel ens denken, Schiedam kan "WV1 even wachten. De hoer v. Wjes tendorp': Als dat het geval ware, zou er nu toch niets aan te doen zijn. De heer Koopmans: Ja welj man kan ze naasten. De heer de Bruin vraagt voor hoelang de concessie is verleend, en of B. en W, bereid zijn te overwegen de exploitatie in eigen beheer te nemen. De Voorzitter: De exploitatie vnn de paardentram De lieer de Bruin: Neen, het exploi- teeren van het trambedrijf. De Voorzifter zegt dal wel eens met de directie van gedachten is gewisseld over dit onderwerp en gesproken over overne ming en elcctrifioeering. De tegenwoordige directie had daartegen geen bezwaar' maar B. en W. waren huiverig daarop in te gaan. Als men ziet het vreeselijk deficit der tegenwoordige exploitatie dan is hel over nemen der exploitatie wel bedenkelijk. Het •is misschien wel mogelijk om door uitbrei ding van den dienst en electrificieering met kleinere verliezen die exploitatie te doen en met een toenemende uitbreiding der ge meente zou dat noodig kunnen worden. De heer Goslinga deelt in antwoord op de vraag van den heer de Bruin mede, dat de concessie werd verleend in Mei 1901 voor den tijd van 10 jaar. Echter merkt spr. op flat als B. en V\ oen andere ex ploitatie wenschen, moet voorkomen wor den dat lijn C vervalt door betaling eewr boete van f250. De heer de Bruin wil een voorstel doen waarbij B. en W. Worden uitgenocf- digü Ie -overwegen de Wensclielijkheid om de exploitatie van een tram 1 red rijt in eigen beheer Ie nemen. Spr. gelooft dat het wel goed zal zijn als dio rekening eens grondig werd opgezet. De heer Gosling a heeft de voorwaar don der concessie eens doorgeloopón en daarbij is het hem gebleken dat de gé- meente eerst 16 jaar na hot verleenen der concessie deze kan intrekken tegen Ik-fa ling van f18.000 pol' K.M. baan. Na het 2-1-Ie en 32ste jaar- veranderen die liedra- gen. De heer de Bruin gelooft toch niel dat de Baad kan beweren of een üam in gemeenten als Schiedam winst of ver lies zal opleveren, zonder deugdelijk onder zoek. Natuurlijk 'hebben de concessionanV- sen zich niet bij de neus laten nemen, dat deed de gemeente, maar zou het niet goed zijn de zaak ecus te overwegen of moet worden afgewacht tol detft. li. T. M. op een oogenblik komt. met een voorstel waan «pi hals over kop moet worden beslist? Spr. is van meening dat men moet zor gen voor elk geval gereed te zijn en vraagt dus een onderzoek en rapporl. De V o orzi Iter: De gemeente kan eerst in 1917 dus over 3 jaar de lijn naasten en dus heeft men nog 2 a 3 jaar den tijd om die zaak te bestudeeren. De heer-,Go'sli nga gelooft dat men den tijd wel betel' kan besteden aan do belangen der-volkshuisvesting dan aan deze zaak, die nog al den t\jd heeft. De heer de Bruin zwicht voor deze op merking en trekt zin voorstel in. Het voorstel van B. en Wi. om ontheffing der verplichting te verleenen tot Mei 1916, wordt hierna aangenomen. De heeren de B-ruin, Dinkelaar, Koop- mans, Scheffers en v. d, 'Zee verklaren zich er tegen. Voorstel om f3000 crediet te verleenen .voor -de inrichting van een schaftlokaal en badkamer voor de stokers der gasfa briek. De heer de Bruin heeft op de teeke- ning gezien den naam der firma Slavenburg on Scheurkogel, maar zal dit werk niet openbaar aanbesteed worden? De heer v. Westendorp antwoordt ontkennend. Hei is een moeilijke verbou wing en in de commissie is besloten dit werk op te dragen aan de firma Slaven burg en Scheurkogel, die een begroeting heeft opgemaakt welke dooi een deskundige r< gecontroleerd. De heer d-e Bruin merkt op dat die fmna altijd de werken aan de gasfahriek uit voert. B,ij den bouw van den sieigoi aan de Do-terhaven werd door den heer v. |ffe« tendorp gezegd, dal dat werk door geen andere firma luer kon worden gemaakt, en spr heeft daarin toen berust. Maar hij Vindt het toch een kolossaal kra3 op treden tegenover andere bouwers. Do com mivue heeft een jijst van winkeliers bij "ii> /ij om beuiten om 2 centen spijkers -tuurtvoor leveranties door apothekers gaat men ook om beurten bij die leveran ciers Maar alleen Slavenburg en Scheur kogel levert werk aau de gasfabriek. Bij den houw van den steiger Is er om gelachen, dat anderen dat werk niet nou- den kunnen maken, maar men'kan een niet- vakman natuurlijk met een groot Woord nel wat vertellen. En juist de heer v. Westendorp, die voorstander is van open bare aanbesteding volgens partijprogram staat aan het hoofd van dat bedrijf. Men kan niet zeggen, dat spr. zelfbelang heeft bij openbare aanbesteding, maar hij wil toch er op aandringen, dat de Raad zich i?\ verzetten tegen een dergelijke be voorrechting van een firma. Pe heer Scheffers wil den heer de Bruin gaarne in dit geval steunen. Hij heeft zich in de commissie slechts noode neer gelegd bij het besluit, om dit werk aan de firma Slavenburg en Scheurkogel op 1e dragen Bij de bespreking is gezegd: het het is een inwendige verbouwing en daar door moeilijk aan te besteden, en daarom heeft hij er zich verder niet legen verzet, maar hij is het met den heer de Bruin eens dat het beter is zulke werken In het open baar aan te besteden Alle bouwe rs zjjn belastingbetalers en gasverbruikers. Laten we het probeeren met een aan besteding. We kunnen evengoed alle bou wers vertrouwen als we het er één doen. ,Den heer v. Westendorp was het niet bekend, dat de heer Scheffers in de Commissie heeft gezegd, wat hij nu zegt, maar vermoedelijk zijn zijn woorden nu eenigszins gekomen onder den invloed van het door den heer de Bruin gesprokene. Maar mag spreker even opmerken, dat ook Gabel, Bochoven en anderen meermalen aan de gasfabriek hebben gewerkt. Aan de waterleiding heeft de firma Slavenburg en Scheurkogel gewoonlijk het werk, omdat die met dat werk vertrouwd is, en altijd een groot personeel dadelijk beschikbaar kan stellen. 1 De Commissie heeft het werk nu willen opdragen aan de firma Slavenburg en Scheurkogel, omdat zij weet, dat die be trouwbaar IS. i Waar de lieer de Bruin zóó spreekt over den bouw van den steiger, daar wil spr. verklaren, dat er toen hier geen andere firma was, die dat werk op 'zich kon nemen. De groote meerderheid in de Commissie was er voor het werk aan (leze firma op te dragen. De Commissie zal toch zeker We! het meest bevoegd zijn te beoordeelen wat gewenscht is! Een college, dat zóó is ga inengesteld als deze Commissie, moet toch zeker wel bepaalde redenen hebben om zóó 1e beslissen. Zij weet, dat de ïirma Sla venburg en Scheurkogel altijd goed werk geleverd heeft. De heer v. d. Velde n bedoelt niet voor die firma op te komen, maar hij .begrijpt tocli ni<ó, het beweren van den heer de Bruin. Er zijn in den laatsten tijd 4 a 5 werken van eenige beteeikenis aan de gas fabriek uitgevoerd. Daarvan werden er drie bij openbare aanbesteding toegewezen en twee bij onderhandsch aanbesteding Een paar malen slechts is nn de ïirma Slaven burg en Scheurkogel werk opgedragen. Waar de bevoorrechtteschuilt, weet spr. dan ook werkelijk n ei De aanbesteding van den bouw van het kantoorgebouw heeft eveneens in het open baar plaats gehad. Werkelijk, de bouwers onderling zijn niet .zoo bezield door een concurrentiegecst als de heeren hier. De lieer Scheffers /.egt, dat bij de erbouwing ter retorten zeer uitvoerig is gesproken over oen openbare aanbesteding van liet werk. Hij vindt het dan ook heel goed. dat nu hier wordt aangedrongen op openbare aanbesteding van werken door de gemeente of haar bedrijven. Do heer v. d. Zee zou, mecncn, dat het het belang der gemeente was, als toll aanbesteding werd overgegaan. Ook hjj meent, dat er niet geprotegeerd moet worden en zelfs de schijn daarvan geme den moet worden. De V o o r z i 11 e r merkt op, dat er moei lijk een bestek van dat werk kon gemaakt worden, omdat het een combinatie van allerlei kleine veranderingen betreft. De heer v Westendorp: Dat. is 5uist. Spr. verzekert, dat de heeren Slavenburg en Scheurkogel niet enkel de menschen zijn aan wie werk voor de gasfabriek wordt opgedragen. De Commissie is wel zoo ver standig geweest, dat niet werd besloten nis nu wordt voorgesteld., De grootste meer derheid alleen de heer Scheffers teas er tegen heeft zóó besloten. Over de uitvoering van het iwerk heeft de Raad niet te beslissen. Deze kan alleen het crediet weigeren. Het geheele plan is nauwkeurig nagegaan en de cijfers zijn door een deskundige nagerekend. Iedereen acht zich benadeeld als hij meent, dat hjj niet genoeg werk krijgt, maar het i« in het belang der geweente, .wat beslist wordt door de Commissie, die het best tot oordeelen in de gelegenheid is. De heer Scheffers: B-ij de opdracht aan de firma Slavenburg en Scheurkogel van het werk aan de waterleiding heb ik mij daartegen niet verzet. De lieer de Bruin hoort mi zeggen dat de Raad niet zou kunnen dwingen om het werk te doeri aanbesteden; dat zou een bevestiging zijn van de woorden van flen voorzitter, dat aan de Commissiën te veel macht is gegeven. Maar z. i. kan de Raad wel degelijk dwin gen door aan het verleenen van het crediet de voorwaarde vast te leggen, dat de ver bouwing bij openbare aanbesteding zal wor den toegewezen, en spr. gelooft niet, dat de heer v. Westendorp of de Commissie zoo'n Raadsbesluit naast zich zou neerleg gen. De Raad weigert dan niet het werk, dat door de Arbeidsinspectie wordt voor geschreven. Spr. heeft vroeger reeds aanmerking er op gemaakt, dat werken reeds in uitvoe ring zijn, wanneer de aanvrage daartoe bij den Raad inkomt, en dat teil hij voor komen Hij stelt, voor, het crediet te verlee nen, mits het werk wordt uitgegeven bij openbare aanbesteding. Dit voorste! wordt ondersteund door de heeren Scheffers en v. d. Zee. ■In stemming gebracht, wordt het ver worpen met 10 tegen 8 stemmen. Vóór stemmen de heeren Scheffers, Koop mans, mr. Kavelaars, de Graaff, v. d. Meer, Dinkelaar, v. d. Zee en de Bruin. Tegen stemmen de hoeren mr. v. Briel Sasse, Wouterlood, Lagerweij, v. Westen dorp, Goslinga, Beukers, Evers, v. d. Vel den, Dubbelman en Nokt. De heer Schreuder was tijdens de stem ming afwezig. De heer v. W e s te nid o r p wil nog fcven opmerken, dat door den beer de Bruin Js gezegd, dat wij niet nalaten kunnen wat de Arbeidsinspectie heeft voorgeschreven. Maar het is niet de Arbeidsinspectie, die dit werk beeft voorgeschreven, maar het geschiedt op advies der Commissie. Dit ten bewijze van het sociaal gevoel dier Commissie. Zij heeft getoond (lat fcjj inziet wat behoort te geschieden. ders. Mogen nog velen hun voorbeeld vol gen. Een gevoelig verlies werd geleden door het vertrek naar Indië van den heer A. Oranje. Ook de heer P. Bubbeld meende als bestuurslid te moeten bedanken. Hun groote ijver en toewijding hebben zeker medege werkt tot den bloei der vereeniging. Hun plaatsen in het bestuur werden ingenomen door de heeren N. J. B-ouvet len P. San ders. De rekening van den penningmeester sloot bjj een ontvangst van fl31.?2% en een uitgave van f 134.56V2, met een nadee lig saldo van f2.84. Gedenkteeken - Quatre-Bres. In een Donderdag ten Raadhui re al hier gehouden bijeenkomst, voor het gedenkt toeken bij Quatr^-Bras,. heeft zich voor Schiedam en omstreken een comité gevormd bestaande uit do volgende heeren: M. L Honnerlage Grete, burgemeester Je Schiej dam, voorz.; J, Bos. burgemeester, Oveij schie en Schiebroek, C. P. J. Dommisse, burgemeester Maassluis, P. Pruis, burge meester Vlaardingen, J. L. Verveen, buit- genieester Kethel en Spaland, G. Visser iBzn., oud-commandant der Schutterij, te Schiedam, leden, en de lieer A. H. Wl van Luik, hoofdcommies ter secretarie, 1e Schiedam, sec rel aris-penningni eetser. Door Burgemeester en Wethouders is ten 'kantore van den gemeente'-ontvanger tot adjunct-commies benoemd de heer C. Kon- net, thans ambtenaar ter secretarie te Wer kendam. Inkwarllerlugslljst. B. en W. van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat de lijst, bevattende de namen der inwoners, die voor het ver leenen van inkwartiering en onderhoud van het krijgsvolk en stalling van dienstpaarden in aanmerking komen, den 29sten Mei j.l. is herzien, vanaf heden, gedurende 14 da gen, op de Secretarie der gemeente, afdee- ling Militie, voor een ieder ter inzage is nedergelegd en aan het gebouw dier afdeo- ling is aangeplakt. Bezwaren tegen die lijst kunnen binnen binnen 14 dagen na afloop van den tijd oor de inzage der lijst bestemd, schrifte lijk aan hun College worden ingediend. H. A. V. Bank, Schiedam. In do op heden gehouden algemcene vergadering werden de balans en winstre kening over 1913 goedgekeurd en het divi dend vastgesteld op 9 pet (vorig jaar 8 pet-)- De «aan de beurt van aftreding zijnde com missarissen, de heeren W. A. van D-ol der Dz. en .Thr. Mr. F. C W, J. Backer werden herkozen. Aan het jaarverslag is het volgende ont leend In de afdeeling Levensverzekering be droeg de vooruitgang (rente tot kapitaal her leid) f 1.950,757.20 (v. j. f1,071,856,86.) en steeg daardoor tot f6,956,173.62. Aan uitkeeringen werd betaald f31,781,10, waarin reassuradeuren participeerden met f5000, aan lijfrenten f9,604,04 en aan af koop van polissen f21,344,59. Aan premiën en koopsommen werd ge boekt f263,772,47V2 (v. j. f 154,360.751/2), waarvan aan reassurantie werd betaald f24,167,26. Aan interest werd ontvangen f'24,949,781/2 (vorig jaar f 19,453,501/2). De gemiddeld gekweekte rent eis 4.52 pet. (vorig jaar 4.43 pet.). De wiskundige reserve nam toe met f 137,652,88 en steeg tot f534,873.42. De verhouding tusschen de verwachte en de werkelijke sterfte, alsmede tusschen de verwachte en werkelijke uitkeeringen, was wederom gunstig. In de afd. Ongevallen-, Wettelijke Aan sprake!ijkheid- en Arbeidsconlractverzeke- ring werd aan premie ontv. f 173,363.33 (vorig jaar £167,030,52), waarvan betaald aan reassuradeuren f 18.994,731's. De uitkeeringen vorderden f94,265,38'/'s, inbegrepen f 18,977,17, gereserveerd vom op 31 December 1913 nog loopende schade gevallen. Ten laste van reassuradeuren kwam f21,635,36. In 1913 kwapien voor 922 ongevallen, waarvan 31 den dood, 40 gedeeltelijke bljj vende invaliditeit en 851 tijdelijke invali diteit ten gevolge hadden. Voorts kwamen voor 1269 ziektegevallen. De gemiddelde duur der ziektegevallen was 16 dagen. De waarde der effecten werd berekend naar den koers van 31 December 1913, Het koersverlies ad f 5,115,60 werd ge heel afgeschreven. Belegd waso. m. in hypotheken f302,650, in effecten f 181,o39,811/s, deposito, prolon gatie en beleening u. g. f74,915,42, helee- ning op polissen f43,441„81, onroerende goederen (kantoorgebouw) f15.000. De winstrekening wijst aan een netto winst van f £1,997,OS^/g. Afgeschreven wordt op kantoorinboedel (tot fl) f245.11, de reserve voor dubieuse debiteuren ver hoogd met f 1,403,74 tot f3000, een nieu we rekening reserve voor waardevermin deringen ingesteld met f3500, voor be drijfsbelasting gereserveerd f348.17V2 en aan het extra reservefonds toegevoegd f1350. i Het overblijvende laat toe een uitkoering van 9 pet. aan aandeelhouders, terwijl aan het winstfonds voor verzekerden met aan deel in de winst toegevoegd wordt f6075, waardoor dit fonds wordt f 13.669.98. In de vergadering van verzekerden werd de aftredende commissaris uit de verzeker den, de heer D. Ris, herbenoemd. Zedelijke pvoed ng. Hel volgende wordt medegedeeld: liet Nederlandsch Uitvoerend Comité, te- ven» Hoofdbestuur van liet Tweede Inter nationaal Congres voor Zedelijke Opvoe ding, m 1912 te 's-Gravenhage gehouden heeft zich, ook nadat de zaken van dit congres waren afgeloopen, niet ontbonden maar is te zomen gebleven, uitsluitend met het doel om, in samenwerking met de Per manent International Executive Council for Moral Education Congresses te geraken tot de stichting van een Internationaal Bureau voor Zedelijke Opvoeding. In herinnering wordt gebracht, dat het bovengenoemde congres was samengekomen op den hier volgenden grondslag: „liet Congres zal geen propaganda maken voor oen vereeniging of richting, welke ook, doch aan allen, die in zedelijke opvoeding belangstellen, onverschillig van welken godsdienst, nationaliteit, gezindte of rich ting, gelijke gelegenheid geven om hun gedachten te uiten en met andersdenkenden van gedachten te wisselen." Voor en tijdens de zitting van het bo vengenoemde congres is door den Interna tional Executive Council reeds een voor- loopiig schema voor dit Bureau opgemaakt, waarbij uitdrukkelijk vaststond, dat het In ternationaal Bureau -op denzelfden grond slag zon worden opgebouwd als het Twee de Congres, zoodat het abjectief karak ter op den voorgrond stond. Men stelt zich voor, dat het Internationaal Bureau zich allereerst zou bezighouden met de verza meling en vork iijgb a ars telling van alle ge gevens omtrent de methoden, in de verschil lende landen der werefd toegepast om de lagere, middelbare en hoogeschool dienst baar te maken aan karaktervorming Het Nederlandsch Comité heeft inzon derheid de vestiging van 'dit Internationaal Bureau te 's-Gravenhage op het oog. Een deputatie van drie zijner leden, do heeren: R. A. van Sandick c. i., oud-presi dent van het Tweede Internationaal Con gres voor Zedelijke Opvoeding; S. L. Veen- stra, inspecteur ter reclasseering van ont slagen gevangenen en verpleegden, referen daris aan het Departement van Justitie, en J. Vellenga, hoofd een er gemeenteschool voor M. U. li. 0. te Rotterdam, vergadert op Zaterdag 30 Mei en volgende dagen te Parijs met de Permanent International Executive Council tor verdediging en be spreking van een voorstel vart liet Neder landsch Comité, strekkende tot vestiging van bet Internationaal Bureau voor Zede lijke Opvoeding 'te 's-Gravenhage. Jaarvergadering der S. Z. 0. Donderdag 28 Mei hield de Schiedamsche Xwemclnb haar 2e jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den Ten secretarie bleek, dat het clubjaar 19131914 gunstig genoemd mag worden. Het ledental steeg tot 42, terwijl ook de lijst der donateurs ïs aangevuld. Door het gemeentebestuur werd goed gunstig beschikt op de aanvrage, op Za- teidagmiddag van 3—5 u. een gedeelte der inrichting te mogen gebruiken als Oefen terrein. Werd door sommige abonné's ge-, vreesd, dat zij in hun rechten Nverden ge kort, het bleek, dat er voor de bezoekers niet de minste hinder uit voortkwam. Niet alleen werd het mooie en krachtige Water polo beoefend, maar ook was er van 3—4 u. gelegenheid zwemles te ontvangen. Van dc,ze gratis lessen werd door pl. m. 15 jongens geprofiteerd. Ook voor 19141915 werd door B. en W. toestemming verleenden 6 Juni a.s. bestaat er gelegenheid zich in de zweminrichting voor de kostelooize lessen op te geven hij den leider, den hoer J. A. Bijloo. Een onderlinge wedstrijd op 16 Augustus 1913 mocht wel geslaagd heeten. Dit sei zoen zullen er meerdere worden gehouden. Om het zwemmen in den winter te be vorderen, werd door de club 20 pet. reductie verleend op de entreeprijzen der overdekte zweminrichting in de Tuinderstraat, te Rot terdam. Een viertal leden wisten door hun kor daat optreden het diploma te verwerven, dat de S. Z. C. uitreikt aan menschenred- Stedeljjk Muziekkorps te Schiedam. Wsarn. Dir. H. H. van Vleuten. VITVOKRING op Maandag 1 Juni, des nam. ten i uur, in de Plantage. 1. The Handicap, Marsch, G. Rosey. 2. Ouverture Titus, W. A. Mozart. 3. La Reine du Bal, Valse, Ivanovici. 4. Der Feldprediker, Fantasie, C. Millocker. 5, Eine Clownstreiche, R. Vollstedt. 6. Banier-Mansch, H. H. van Vleuten. BINNENLAND. Gedenkteeken Qnatre-Bras. H. M. de 'Koningin heeft f 100 doen toe komen aan het comité tot oprichting van een gedenkteeken bij Quatre Bras. Katwjjk. In de gisteravond te Leiden gehouden vergadering van de centrale liberale kiesver- eeniging Volksbelang, is in het district Kal- wjjk candidaat gesteld voor het lidmaat schap van do Tweede Kamer: mr. H. W. C. J. de Jong (V.-L.) secretaris der Vrij zinnige Kiesvereeniging te Leiden, die de condidatuur heeft aanvaard. Dr. J. Tli. de Visser heeft thans, zoo meldt de „Nederlander", bij een schrijven aan het bestuur der Chr.-Hist. districtsver- eeniging, definitief de condidatuur voor de Tweede Kamer in het district Katwijk aan genomen. Dir. bel., Invoerr. en Ace. Ministerieele benoemingen, bevorderin gen en verplaatsingen bij den dienst der directe belastingenDe rijksklerken 3e klas se: M. M. van Noort, ter insp. D. B. 3e afd. te 's-Gravenhage (tijd.j, H. T. Jansen, ten kantore Rotterdam (inv.) (tijd.), P. We- demeijer, ter inspectie Leiden (1ste afd. tijd.), P. J. A. Cornelissen, ten kantore Gorinchem (tijd.), A. J. Ilueber, ten kant. Roosendaal (Inv. en acc. o. d. suiker) (tijd.), D. J. Neerhout, ten kantore Tilburg (tijd.), G. J. Nekkers, ten kantore Arnhem (Inv. en ace.) (tijd.), zijn met ingang van 1 Juni definitief aldaar werkzaam gesteld. Verplaatst: ingang 1 Juni, de komm. 2e kb A. van Dijk, van Enschedé (g. en 1.) naar Dalfsen, Th. Verboom, van Losser naar Enschedé (g. en 1.). Ingang 1 Juli, de rijkskl. 3e kl. 'J. Bet- zema, Insp. Alkmaar naar Insp. Winschoten (tijd.), J. F. H. Spaanjaars, van Gennep (tijd.) naar Insp. Alkmaar, do kom. 2e kl. Th. de Jong, van Lonneker naar Enschedé (g. en 1.), de kom. 3e kl. .1. Meuieman, van Vriezenveen, naar Lonneker. BevorderdIngang 1 Juli J. F. van Gel deren, van rijkskl. 2e kl. ten kantore der invoerrechten en van den accijns op de suiker te A'dam tot rijkskleik aldaar. Van kom. Ie kl. te Rotterdam tot assistent aldaar: L. J. A. Roolant, W. Postma, J. L. J. Doon, J. Daalder. Van kom. Ie klasse te Amsterdam tot as sistent aldaar: P. A. Cop, E. Hagedoom en A. Vremejjer. („De Belastingambten/ VLAARDINGEN, 30 Mei. Vrijdag had hier de verkiezing plaats van een lid van den Gemeenteraad in district III. Van de 542 geldig uitgebrachte stemming verkregen do heeren A. K. van Dam, ehrist.-hist, 2G2 stemmen, W. Drop, S. D. A. P., 170, en J. Woudstra, vrijz., 110, zoodat herstem ming moet plaats hebben tusschen de hee ren Van Dam en Drop. Nïd. Hkrv. Kerk. Beroepen te Haarloe (toez.j ds. G. C. C. Gejjskens, te Zoelmond; (toez.) te Roosendaal .(N.-B.j ds. R. G. .1. Schouten ie "Maastricht; to Parrega c. ;t. ds. 0. E. do Vries te Reeg. Hooger Onderwijs. Te Leiden is bevorderd tot arts, de heeï A. K. Horst. Te Utrecht zijn bevorderd tol arts." mej. A. Mulder van de Graaf en de heer Ph. G. A. \an Dijk; tot tandarts de heer F. F. J. M. de Smit; Sport. Automobilisme. Om do Adrian-medail!©- De gouden medaille voor den automo bilist, die binnen 16 uur met inachtne ming der gestelde voorwaarden van Parijs maar Den "Haag rijdt, is op. schitterende PHOQKAMMA

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 2